נקודה אחת משני משחקים קלים זה מאזן מחורבן למי שבאמת מאמין בעניין הזה של משחקים קלים. אני, אגב, לא מאמין בקשקוש הזה. מאידך, מדובר בשני משחקים בהם הובלנו והעובדה שלא הפסדנו היום קשורה ללקחים שנלמדו מההפסד לבורנמות'.

מאטיפ חזר למרכז ההגנה, ואם לא נתעקש להפיל את האחריות לתיקו על הטעות שלו שהובילה לשער השני של ווסטהאם, הרי שמדובר  בשדרוג רציני ביותר. הבחור קר, חכם, מוסר מצוין, מתקל טוב, אחראי, ועושה רושם שהולך ונבנה לנו גורם יציב ומשפיע חיובי בהגנה, כזה שלא היה לנו מזמן.

ההתקפה שלנו הגיעה למצבים והבקיעה פעמיים. השער הראשון של לאלאנה הוא שער די טיפוסי לליברפול של העונה האחרונה והגיע ממצב כמותו הקבוצה מייצרת יותר ויותר פעמים במשחק. היו משחקים בהם מצבים כאלה נוצלו, היו כאלה שלא, אבל ללא ספק מדובר כאן בשינוי משמעותי לעומת עידן סוארז שעשה הכל וכמעט לבד. השער השני מהדחיקה של אוריגי מסמן גם הוא שינוי חיובי בכל הנוגע לניצול מצבים, עוד תחום די לא מכוסה בליברפול עד העונה.

הקישור שלנו התחזק בשני האספקטים החשובים של המשחק: הגנתי והתקפי, והשליטה שלנו במרכז המגרש הופכת להיות סימן היכר של הקבוצה. יש תחושה של דומיננטיות ביותר ויותר משחקים. הדומיננטיות הזאת עדיין אינה מבטיחה תשואה קבועה, אבל המגמה ניכרת וזה בהחלט מעודד. לראות את ווינאלדום מנסה שלוש פעמים ואת הנדרסון מוציא מראנדולף הנהדר של ווסטהאם הצלה הירואית, אלה סימנים מעודדים. צריך לזכור במגמה הכללית גם את השערים שקיבלנו מצ'אן שהיה פצוע היום.

אני רוצה לסגור כאן דיון שאני מסרב להשתתף בו שנסוב על יכולתו של קריוס. זה לא שאני חושב שמדובר בעילוי, אלא כי ברור לי שקלופ הביא אותו להיות שוער ראשון ומוכן לשלם את הרבה געלט, ומבחינתי כאוהד תם הוויכוח. אפשר לדון ביכולותיו באופן תאורטי בלבד, אבל כדאי לאוהדי הקבוצה להפנים שזה מה שהם הולכים לראות העונה. קריוס הוא פרוספקט והוא הולך להיות האיש באפודה הראשונה כל עוד קלופ יחשוב שהוא ראוי לקבל את הניסיון. אגב, דה חאה הגיע מאתלטיקו מדריד – בניגוד לקריוס שהגיע ממיינץ, וחלפה שנה עד שהפך להיות שוער שמרוויח נקודות עבור הקבוצה שלו.

אני לא מאושר מנקודה אחת משני משחקים אבל מאוד מרוצה מהעובדה המראה כי הניצחונות שלנו עד כה לא היו עניין מקרי אלא תוצאה של לימוד והפנמה של שיטת משחק די קטלנית, וההפסדים שלנו נבעו מגורמים ברי שליטה. על מקום שלישי ושש נקודות ממקום ראשון בתום המחזור החמישה עשר, הייתי חותם בתחילת העונה.

 

 

קריסת הקונספציה
השכיין שלא יושיין