אוי כמה שאני שונא טעויות שיפוט, פשוט שונא. לא יכול לסבול את הטעויות ועוד יותר לא את הנחישות הגאוותנית של השופטים שטעו, והכי לא סובל את זה שאם יש מישהו שצריך להיות בחוד החנית של המאבק להכנסת סיוע טכנולוגי, הרי הם השופטים, שנמנעים כמובן מסיבות פוליטיות.

עם זאת, על אף שהחלטתי די מזמן שאני לא מתייחס לטעויות שיפוט – משני טעמים: אחד, אין טעם. שני, טעויות שיפוט זה משהו שעובד לשני הצדדים וגם קבוצות שלי נהנות מדי פעם מהחלטה ביזיונית של שופט – אני בכל זאת רוצה להתייחס למה שנדמה לי כסיום בלתי הולם למשחק בין ארסנל לברנלי מוקדם יותר הערב.

*

השופט ג'ונתן מוס טעה היום פעמיים במהלך אחד בדקה תשעים ומשהו: טעות ראשונה, לא עצר את המשחק בנבדל של שני שחקני ארסנל ברחבת ברנלי במסירה שהובילה לאירוע מעורר המחלוקת, והטעות השנייה שלו, פסיקת בעיטת אחד עשר לטובת ארסנל. הבעיטה נפסקה לאחר שבן מי מברנלי הרים את רגלו לכיוון ראשו של קוסלייני מארסנל, שמצידו הוריד את ראשו נמוך מהמותר. תוכלו לראות בקליפ, אם לא יימחק, ולקבוע בעצמכם. הטענה שלי היא שבמקרה הזה היה מקום לתת להגנה ליהנות מהספק, אם היה, ולדעתי לא היה.

הנה זה קורה...

הנה זה קורה…

 

ממש אתמול שוחחתי בהקשר הזה עם דורפן על נושא השיפוט הידוע בכינויו "שיפוט מוטה". העילה הייתה חוק האוסר על שופטים לשפוט את הקבוצות האהודות עליהם מה שמביא לסיטואציה מבדרת בה כל שופטי אנגליה אוהדים את רות'רהאם או ג'יליינגהאם.

חשבתי שיש הגיון בחוק האוסר על שופט לשפוט את הקבוצות מעיר מגוריו, אבל דורפן טוען שיש כאן טעם לפגם ואפילו אפליה. מה רוצים, ששופטים ישקרו? שיחזיקו את האהדה שלהם בארון עד צאתם לגמלאות? זה תחום תחרותי ולכל אחד הזכות להיות הכי טוב במקצועו ולהגיע גבוה ככל שניתן. ברור שיש שופטים שאוהדים את יונייטד, ומכיוון שיונייטד בילתה שני עשורים בפסגת הליגה, יש הגיון בלמנוע מהם במשך עשרים שנה מלשפוט במשחקי עונה? וגם אם כן, הם לא יכולים לעזור ליונייטד במשחק בו היא לא משתתפת? והשאלה היא אם אתה סומך על בנאדם או לא סומך.

ועכשיו תראו ואחר כך תדונו:

וגם שיר

 

השכיין שלא יושיין
היה שם כדי לספר