על שני דברים אני בכל זאת רוצה להתלונן: אחד, פיש אנד צ'יפס, במיוחד הפיש, לא יכול להיות יבש כל כך. שני, קוביית שוקולד לא יכולה להכיל קרם מנטה. או או. את שניהם מצאתי היום באנפילד ובבית המלון בהתאמה.

הסיפור החשוב הוא ששלושים ושתיים שנים אחרי שנגררתי אחרי אוסי לקורס הכנה ללידה של עומר, הוחזר החוב במלואו ואוסי נגררה אחרי כל הדרך לאנפילד. לא באמת נגררה, היא די בעניין של כדורגל ומודעת לטירוף של בעלה ובניה בכל הנוגע לליברפול, אבל זו בהחלט מחווה מקסימה שאי אפשר להגזים במתוקתיותה.

*

אני ממש בסדר עם המשחק היום ואסביר: תראו, צ'לסי קבוצה טובה מליברפול. הם באמת משחקים טוב וחזק. הגנה קשוחה עם שוער אדיר, קישור סילוני וחכם ומוזס שפשוט לא ייאמן מה נהיה מהרכיכה שבילתה בליברפול בהשאלה רק לפני שנתיים. יש להם ספסל עמוק ורציני. תחשבו שרק במחצית השנייה עלו ממנו פדרו ופברגאס שדי שברו את התנופה של ליברפול, תנופה שהתעצמה במיוחד אחרי שער השוויון.

על קוסטה אני רוצה לומר דבר אחד וזה לא שהוא שחקן גדול וקקה קטן שזה בדיוק מה שהוא: לדעתי הוא הופך את המשחק שלהם לשכונה במובן של פוגם בשטף. יותר מפעם אחת ראיתי את הזאר מרים את הראש לתת קטנה למקום שקוסטה היה אמור להיות אילו היה טורס בזמנו, לפני צ'לסי, שלא לדבר על סוארז. הוא מהיר, חזק, מסיים קטלני ובכל זאת קצת בטלן. אבל אני לא רואה איך זה מפריע להם לזכות באליפות יפה. אגב, לא נכון לומר שקוסטה בעט את הפנדל ברשלנות, ישבתי שם ממש קרוב לשער. הוא בעט חזק, שטוח, לפינה, אך לרוע מזלו, מיניולה קפץ חזק, שטוח, ובדיוק לאותה פינה.

*

ליברפול קבוצה חמודה עם בעיות. משהו בין פיש אנד צ'יפס יבש לשוקולד עם קרם מנטה. כלומר, הם משחקים טוב וחזק, נותנים עבודה, עושה רושם שהם יודעים מה קלופ מצפה מהם, אבל יותר מדי דברים במשחק שלהם קורים, לא מתרחשים. אתם יודעים מה ההבדל בין דברים שקורים לדברים שמתרחשים. המתרחשים הם פרי של אימון, הקורים הם תאונות ויש יותר מדי כאלה. אבל מה, יש בליברפול של היום את מה שצריך כדי לייסד שלד של מבנה יציב ומבוסס. הקירות יגיעו בקיץ, כך אני מבין. לפני שבועיים אמרתי שליברפול החלה את המאבק הלא פשוט על מקום ארבע, היום אני חושב שלא יהיה יהיר מדי לחשוב על אפילו על סגנות.

*

משחק טוב, תוצאה לא שלאגר לליברפול אבל לא צריך להיות חזירים. על אף האכזבה, לא באמת אפשר לבוא בטענות על תיקו במשחק שבו חטפת, רדפת, השווית וכמעט הפסדת. את סיכום המשחק והציונים אשאיר למי שטוב בזה ממני, ועל שאלה אחת כנראה שלעולם לא אקבל תשובה: דויד לואיז באמת היה מתוכנן לבעוט את הבעיטה ההיא?

 

כבודו טעה
גיב מי א פאקינג ברייק