"דה באזר הוא אתר בלוגים פרטי של חובבי ספורט. לכן הוא בעיקר עוסק בספורט אבל לא נמנע מלעסוק בעוד נושאים שמעניינים חובבי ספורט. כמו פוליטיקה, חברה, תרבות, סקס, שטויות, האימפריה הרומית ומזג האוויר בקמבודיה. אבל כאמור בעיקר בספורט. מדובר גם באתר פרטי. הוא חי מהרצון הטוב של כותביו וקוראיו. אבל מה להגיד, מניסיון של כמה שנים, בינתיים יש הרבה רצון טוב."

כך נכתב על ידי האבות המייסדים תחת הערך "על האתר", בצד שמאל למעלה של עמוד הבית.

*

דה באזר של היום, לתפיסתי, הוא ניסיון מוצלח המציג סוג שונה של  כתיבה על ספורט בעברית. בדה באזר מתקיימת תרבות דיון שונה וייחודית מאתרים דומים, ולטעמי, הדיונים המתפתחים בעקבות הפוסטים בבלוגים השונים  מעשירים, מחכימים ובמידה רבה מאוד צולחים באופן מרשים גם נושאים רגישים ונפיצים – הם הם העיקר, ועל כך גאוותינו.

ולפיכך התכנסנו אחה"צ, גור אילני, ערן קאלימי (יש לו עוד שמות אבל אין לי כוח) ואני, וניסינו להבין מה אנחנו רוצים מכם, או חשוב הרבה יותר, מה אתם רוצים מאיתנו. וכשניסינו למסגר את התהיות שהעלינו לכדי משפט ממצה אחד, הגענו לשאלה החשובה: מהו החזון של דה באזר.

*

חזון, אם להתעלם מהפומפוזיות הבנאלית של המונח, הוא למיטב הבנתי הגדרת מטרה. מעין נקודת ציון אליה אנחנו רוצים לנווט. ועולה השאלה למה זה חשוב, והתשובה פשוטה: חזון מוגדר מסייע לשמור על מסגרת ברורה המכילה ומגדירה את יחסי הגומלין בין הכותבים לקוראים, ובמילים אחרות, את אותה תרבות כתיבה ודיון, שלכם, הקוראים, יש חלק משמעותי מאוד ביצירתה. חזון הוא גם מוטיב מרכזי בניסיונות לייצר מודל עסקי, אבל זו אינה הנקודה החשובה כרגע.

וכאן אני מבקש לפתוח דיון חשוב, אשר במסגרתו, אנא, נסו לענות לנו על השאלות הבאות לפי איזה סדר שתרצו: מה אתם מוצאים בדה באזר, מה חשוב לכם, מה הייתם רוצים לראות בנוסף, מה מציק לכם, או במילים אחרות, איך אתם מגדירים אותנו עבור מי שאינו יודע מהו דה באזר, אם יש כזה…

*

טוב נו, קחו גם שיר

 

 

 

כבודו טעה
כחול זה בלב