זה למה הוא כן

מה שג'ים בראון כן וג'רי רייס לא

בדיון פייסבוקי חסר חשיבות לו הייתי עד הבוקר, טען ידיד המחלקה יואב בורוביץ', כי ג'ים בראון  הוא הוא הכוכב הגדול של הפוטבול האמריקני לדורותיו ומכאן גם הדמות המשמעותית ביותר בביקור המתוקשר של כוכבי עבר של ה N.F.L בארצנו המיוזעת, ולאו דווקא ג'ו מונטנה.

לא שחשבתי שזה יעבור בשתיקה אבל גם אני הופתעתי מהמהירות בה הגיב הבעלים המייסד רונן דורפן, אשר טען בנחישות הלקונית האופיינית לו, כי ג'רי רייס הוא גדול שחקני הפוטבול האמריקני לדורותיו ואין בלתו. אמירה זו, אגב, נסמכת על בחירת פאנל של מאמנים, שחקנים, בעלי קבוצות, עיתונאים ושדרי פוטבול מטעם ה N.F.L בשנת 2010, אשר קבעו כי בראון יתמקם במקום השני ברשימת מאה הגדולים מכולם, אחרי ג'רי רייס.

אני זוכר במעומעם איזה ניסיון של בורו להציב טיעון שכלתני הנסמך על סטטיסטיקה מעורפלת המאששת, לדבריו, את טענתו ואין לי טיפת מושג איך זה נגמר.

אני, אגב, תמכתי בדורפן ולא רק בגלל השכר וההטבות הנלוות לתפקידי בזירה מכובדת זו, אלא מכיוון שאת רייס זכיתי לראות – לא בלייב, אך בזמן אמת משחק פוטבול, ואילו את ג'ים בראון ראיתי בעיקר בכמה מהסרטים בהם השתתף החל משנת 64' (המערבון "Rio Conchos") – עת עוד היה שחקן פעיל בקליבלנד בראונ'ס, ושנתיים לפני פרישתו ממשחק לטובת קריירה פילמאית שנמשכה כחמישים (50!) שנים וכמה עשרות סרטים, חלקם הגדול בתפקיד ראשי.

*

הדיון, אגב, מיותר. אין סטטיסטיקה שלא תוכיח את עליונותו של רייס בכל הנוגע לריצות, יארדים, תפיסות וטאצ'דאונס ועם כל הכבוד לפוטבול, בראון היה יותר גיבור קולנועי מאשר גיבור על המגרש עם הכדור הסגלגל ביד. בשנות השישים ההם, כשביותר מידי מקומות בארצות הברית נמנעה עדיין באופן חוקי לחלוטין כניסתם של שחורים למוסדות השכלה, תרבות ובידור, הותרה נוכחותם רק בחלקם האחורי של ענקי תחבורה רבי חלונות ואפילו לחרבן יכלו רק בבתי שימוש ייחודיים לגזעם, ג'ים בראון כבר היה שם ענק בהוליווד ואפילו זכה לככב בסצנה ארוטית מהפכנית עם שתי נשים לבנות:

שנות השישים הביאו רוח חדשה להוליווד שעמלה וטרחה על שחיטת פרות אמריקניות קדושות. היפים שכאלה. שחורים נהיו גיבורים, גם שחורות, לא עוד עבד שבורח מאדוניו, אלא גבר גבר שמרביץ  ללבנים רעים, מחסל נאצים, עוזר לאומללים ובעיקר לאומללות. ובימים ההם לו אלסינדור נהיה קארים עבדול ג'אבר וקסיוס קליי נהיה מוחמד עלי ומלקולם אקס וביל ראסל וגי'ם בראון – וכל אלה יושבים יחד במסיבת עיתונאים ומצהירים כי לא יתגייסו לצבא שולחים את אמריקה לחפש מי ינענע אותה בוויטנאם, והסיבה היחידה שאין כאן תמונה היא הפחד שלי מגטי אימגי'ס. מצד שני, מצאתי אזכור קצרצר לאותה מסיבת עיתונאים ביוטיוב:

ובכן, לא עוד אינטלקטואל כד"ר קינג, לא עוד אישה קטנה מברזל כמו רוזה פארקס, אלא כוכב פוטבול שהפך לכוכב קולנוע שתמונותיו עיטרו בין השאר גם קירות של לבנים מחוצ'קנים. בראון, ארבעים שנה לפני אלן אייברסון, היה אחת האצבעות הראשונות שנתקעו לממסד האמריקני הלבן בעין.

ואת זה ג'רי רייס לא עשה.

 

נשאר אוהד בית״ר
מדריך לאופני כביש - דן ברקאי

57 Comments

רונן דורפן 21 ביוני 2017

רק אציין שכלל לא חלקתי על בורוביץ. לרייס אין משמעות מיוחדת חברתית. אבל הוא היה הכי טוב סטטיסטית. בהרבה. פשוט צריך לבדוק פערים ממקום שני

יואב בורוביץ' 22 ביוני 2017

דורפן, סטטיסטיקה זה לא הכל. גם מאוד קשה להשוות בין גדולתו הסטטיסטיות של רייס כרסיבר לבין זו של בראון בראנינג בק. בקשה זה כדאי לציין שראנינג בקס גדולים, בעיקר בתקופה הקדומה, תמיד קיבלו כבוד גדול בהרבה מרסיברים גדולים (שנתפשה אז כעמדה פחות חשובה). בכל אופן, התפישה הרווחת באמריקה היא שבראון שחקן היסטורית גדול מרייס (למרות גדולתו הבלתי ניתנת לערעור של השני).

בני תבורי 22 ביוני 2017

אני באמת לא יודע עד כמה עמדת הרסיבר הייתה חשובה עד רייס. הוא כל כך הצליח שאי אפשר היה להתעלם עוד מעמדה שכל מה שאתה צריך לעשות בה זה רק לעמוד ולחכות, ג'ו או סטיב כבר ימצאו את הדרך להביא אליך את הכדור.

רונן דורפן 22 ביוני 2017

בורוביץ׳ – ולמה פעם התייחסו למשחק הריצה כחשוב יותר והיום למסירה? העיתונאים הגו את זה? אולי שחקני פוטבול הוכיחו דברים במגרש?

תומרג 22 ביוני 2017

סתם בשביל לקבל פרופורציות
https://www.si.com/nfl/photos/2013/01/31/nfl-average-salaries-position
וגם זה
http://bleacherreport.com/articles/1563549-breaking-down-the-money-at-every-nfl-position
משכורות ב NFL לפי עמדות

אחרי ה QB ה WR הוא השחקן ההתקפי שמרוויח את המשכורות הגבוהות ביותר, ה RB אי שם בתחתית הרשימה.
למרות שמדובר בתמונה חלקית (יכול להיות שערך רב שנתי של החוזה + מרכיבי שכר נוספים יתנו תמונה יותר מורכבת אבל אני מניח שזה מעיד במידה רבה על החשיבות שיש לעמדות השונות.

יריב 22 ביוני 2017

בין השאר, כי שינו את החוקים. כמובן, גם בגלל שינויים טקטיים (שלא כל הקרדיט עליהם צריך ללכת לשחקנים).

jhkj 23 ביוני 2017

האם אתה חושב שרייס בשיאו יותר טוב ממגטרון בשיאו? למגטרון יש עליונות פיזית, תפיסה יותר טובה, ויותר נפיץ מרייס ומחזיק בשיאים העונתיים. רייס גדול יותר בעיקר בגגל ששמר על קריירה ארוכה ויציבה אבל הואיל ולא היה הטוב ביותר בשיאו לא רואה איך יכול להיקרא הגדול בכל הזמנים. הולך עם בריידי כי הוא טוב בלנצח, ואז טיילור ובראון למרות דעותיי על שחקני ג'איינטס

אסף the kop 21 ביוני 2017

Blaxploitation הוא ז'אנר מופלא

ניינר / ווריור 22 ביוני 2017

שלא לדבר על המוזיקה!

ב"פ 21 ביוני 2017

האמירה שסטטיסטיקה מוכיחה באופן חד משמעי משהו כזה או אחר לגבי השאלה הזאת היא חסרת משמעות אם לא מגדירים את החשיבות של העמדה. רסיבר היא עמדה חשובה הרבה פחות בכל עידן שתרצה ממה שהיה הRB בשנות ה60 לפחות. וכל עוד לא תשקלל את זה אין לסטטיסטיקה מה לומר. וג'ים בראון לא היה "גיבור קולנועי יותר ממה שהיה גיבור על המגרש עם אליפסה ביד". הוא היה גיבור קולנועי בגלל שהוא היה גיבור פוטבול והוא היה יכול לצלם סצנות נועזות בעידן של הפרדה גזעית בגלל שהוא היה כוכב פוטבול, אי אפשר לנתק את שני הדברים למרות שהנקודה שג'ים בראון הוא אייקון תרבות הרבה יותר גדול מג'רי רייס היא ודאי נכונה.

בני תבורי 21 ביוני 2017

אני לא יודע אם הגדרת העמדה הייתה חלק משיקולי הפאנל שקבע את מאה שחקני הפוטבול הטובים, אבל אין ספק שדיון רציני לא יכול להתנהל בלעדיה. ג'ים בראון ללא ספק נדחף למעלה על ידי הקריירה הספורטיבית שלו, אבל ההמשך לא היה קשור אליה, הוא היה מצוין גם שם.

ב"פ 21 ביוני 2017

אחרי הפאנל המדובר קראתי כמה ויכוחים עזים באתרים שעוסקים בסטטיסטיקה ששם היו לא מעט שחשבו שלשים רסיבר כשחקן הפוטבול הטוב ביותר בכל הזמנים הוא לא פחות מחילול הקודש. הפער בין מריאנו ריברה לקלוזר השני בכל הזמנים דומה לפער בין ג'רי רייס לראנדי מוס או דון הטסון, הוא בחיים לא יעלה לדיון כשחקן הבייסבול הגדול ביותר בכל הזמנים, מכיוון שהעמדה שלו היא פשוט לא משמעותית מספיק. באופן כללי רסיברים הם מאוד אוברייטד מבחינת התרומה שלהם. דיטרויט איבדה את אחד הרסיברים הטובים ביותר בכל הזמנים ולא פספסה פעימה, סיאטל לעומת זאת לא הצליחה להתאושש מעזיבה של RB טוב מאוד. כל זה לא אומר שאני פוסל את העמדה שג'רי רייס הוא שחקן הפוטבול הגדול ביותר בכל הזמנים (אני אישית ישים שם ק"ב) אני רק אומר שאין כאן שום דבר חד משמעי

תומרג 22 ביוני 2017

הטיעון על דטרויט וסיאטל בעייתי. ההיחלשות של סיאטל הגיעה מההגנה שנחלשה לא מהיעדרו של לינצ׳.
גם הקבוצה הגדולה של הניינרס התבססה על מסירות. ה RB קרייג היה טוב מאוד אבל בטח לא איזה כוכב על. ההצלחה שלהם נגמרה כשרייס נגמר.

ב"פ 22 ביוני 2017

ההתקפה של סיאטל סבלה לא פחות מההגנה מצניחה. האמת, שעד הפציעה של ארל תומאס שנה שעברה, ההתקפה נחלשה יותר מההגנה.
ההצלחה של הניינרז אכן נסמכה על מסירות, ולכן היא נגמרה כשסטיב יאנג נגמר, והתחילה לפני שרייס הגיע כשהיא זוכה בשתי אליפויות כשהרסיברים שלה היו דוויט קלארק ופרדי סולומון. ג'ו מונטנה היה שחקן חשוב יותר מרייס באליפויות האלו.

תומרג 22 ביוני 2017

לא מסכים. ההגנה נחלשה הרבה יותר מההתקפה וההתקפה נחלשה כי קו ההתקפה נחלש, לא בגלל שלינצ' הוחלף בראולס (שהיה מצוין אגב).

רונן דורפן 21 ביוני 2017

טאצדאונים סטטיסטיקה די חשובה

ב"פ 21 ביוני 2017

סטטיסטיקה חשובה מאוד, אבל לצורה שבה היא הגיעה יש משמעות עצומה. לטאצ'דאונים שמגיעים מהאוויר יש יחס TO יותר גבוה לדוגמא, כך שהמחיר שאתה משלם על טאצ'דאון מהאוויר גבוה מאשר טאצ'דאון על הקרקע, איך אתה משקלל את זה? טאצ'דאון מהאוויר תלוי במוסר שלך גם כן, איך אתה משקלל את חלוקת הקרדיט? למטרה מספר אחת מבחינת זריקות יש נטיה להוריד מהפרודוקטיביות של מטרות אחרות, כך שצריך לשקלל לא רק את הפרודוקטיביות של השחקן, אלא גם את ההשפעה שלו על ההתקפה הכוללת. יש נסיונות להמציא כלים סטטיסטיים כאלו, הם נורא מסובכים ויש להם הרבה שיקולים סובייקטיביים, כך שהאמירה שהסטטיסטיקה אומרת משהו חד משמעי בנידון היא לא נכונה

ב"פ 21 ביוני 2017

נ.ב.

כל דיון לגבי שאלת- מי יותר בראון או רייס? מניחה ששאלת הLONGEVITY מול PEAK הוכרעה לטובת הPEAK. ג'רי רייס שיחק כמעט פי שלוש יותר משחקים מבראון. ומבחינת PEAK לבראון יש יחס TD לא פחות טוב ואולי יותר מרייס.

רונן דורפן 22 ביוני 2017

ב״פ לכך צריך אכן להסתכל בסרטים. לראות כמה פעמים רייס הוא בעצם הראנינג בק שקיבל מסירה קצרה והוסיף עליה 50 יארד. כל סטטיסטיקת הלטרל הפכה פופולארית כדי להסביר מה עושה רייס.
ואם עם מונטנה הייתה סימביוזה את סטיב יאנג שהיה מוסר בינוני הוא פשוט הכנייס להול אוף פיים.

לגבי ראנינג בקס. זה תפקיד מואדר כי הוא הקשה ביותר. אבל הסתבר במשך השנים שגם הפחות נחוץ. הרבה בגלל רייס.

ב"פ 22 ביוני 2017

היה לנו את הדיון הזה פעם. אני חושב שאתה עושה עוול גדול לסטיב יאנג כשאתה מניח ששנות הרוקי שלו בטאמפה הם הבייסליין לכשרון שלו ושכל מה שהוא השיג (שזה הק"ב הדומיננטי ביותר סטטיסטית בתקופה שלו, ובהתאמה לתקופה הדומיננטי ביותר בהסטוריה) הוא השיג בגלל רייס. ב1997 רייס היה פצוע לכל העונה ויאנג המשיך בדומיננטיות שלו וגם ב1998 שבה רייס הפך (בהשפעת הגיל והפציעה) מהרסיבר הטוב בהסטוריה לרסיבר ענק בלבד, יאנג המשיך עם אותה יכולת. אני מבין שיש בעיה עם העובדה שהקרדיט ל5 טבעות אליפות שחייבים להתחלק בין הק"ב הגדול בהסטוריה, הרסיבר הגדול בהסטוריה, והDB הגדול בהסטוריה אז ליאנג נשאר מעט. נוכל להתפשר על העניין הזה ולומר שיאנג היה צ'וקר פלייאוף סדרתי למרות שהוא היה ק"ב אדיר, וככה נוכל כולנו להמשיך לחשוב שאם מונטנה לא היה שובר את הגב כשהוא ביתרון מול הג'ייאנטס, הניינרז היו ממשיכים לת'ריפיט (הם הרי היו מנצחים את באפלו) ואלי ליותר מזה.

כמו כן אני חושב שאתה נותן לרייס מדי הרבה קרדיט בהתפתחות של הWCO. אני נותן את הקרדיט בלי שאלה בכלל לג'ו מונטנה (ולביל וולש כמובן). אתה מתחיל לחקות משהו בגלל שהזה מולך מנצח עם יד אטרייה ופרדי סולומון, ולא בגלל שהזה עם תאוצה של צ'יטה ו1800 יארד לעונה

רן מפעם 21 ביוני 2017

לפי ההיגיון הזה ג'ורדן תמיד יהיה הגדול מכולם כי אם המידווסט קורא לו אלוהים מה הסיפור עם נשיא ארה"ב שחור? ג'ורדן עם האיפוק שלו (מחוץ למגרש) עם ה"גם רפובליקאים קונים נעליים" לא רק ניבא את אובמה אלא בעיקר איפשר אותו.
איפה המגה כוכבת שתאפשר נשיאה.

אורי 21 ביוני 2017

גל גדות -> מירי רגב

רוני 21 ביוני 2017

הפוסט נחמד, אבל אולי כבר מספיק עם ויכוחי מי טוב יותר? אני יודע שזו הפגרה אבל זה כל מה שאוהדי ספורט יכולים לדבר עליו? בקצב הזה נגיע לויכוחי פנטזי ליג..

דיזידין 22 ביוני 2017

חוצפן, 50 שנה מחיי הקדשתי לשאלת מי טוב יותר, ואני לא מתכוון להפסיק עד הרגע שהשאלה תוכרע, סופית.
פוסטים כמו זה, שמבזים את בראון, והקמפיין המתמשך של דורפן בעד רייס, בהסתמכות על סטטיסטיקה של רואה חשבון, רק מרחיקים את הרגע.

רונן דורפן 22 ביוני 2017

אתה מפספס לחלוטין אם אתה חושב שזו סטטיסטיקה. תראה את הדרך שהמשחק משוחק עד רייס ואחריו. אם הווסט קואסט אופנס לא היה מנצח המשחק לא היה משתנה כל כך מהר, ובלי רייס הווסט קואסט אופנס היה מנצח הרבה פחות.

דיזידין 22 ביוני 2017

אצלי זה שמסר לו מעליו ברשימה.
ואין דרך שבראייה היסטורית של המשחק, ווייד ריסיבר יהיה מעל פול בק.

אריאל גרייזס 21 ביוני 2017

כמי שהיה במפגש עם השחקנים בחמישי האחרון (אני מקווה שיצא לי לכתוב על זה קצת) – רק במקום כזה מבינים את המקום של בראון בהיסטוריית הפוטבול. מונטנה קיבל הכי הרבה כבוד מהקהל אבל הכבוד שבראון קיבל מעמיתיו השחקנים היה פשוט מעל ומעבר לכל דבר אחר. האיש היה פורץ דרך ברמת הג'קי רובינסון והוא מוערץ על ידי כולם. ג'רי רייס לא היה אז אי אפשר להשוות (הלוואי בעוד שנה-שנתיים) אבל אני לא חושב שהוא היה זוכה לכזאת הערצה

הא, וכמובן שבריידי הכי גדול

הממזר של סטוקטון 21 ביוני 2017

ג'רי רייס זה לא הבחור עם הדבק על הכפפות ?

Havlicek stole the ball 22 ביוני 2017

Amen!!
נוטים להתעלם מזה כל פעם שמדברים עליו.. פשוט מדהים.
תפקידו היה receiver.. receiver!! והוא תפס כדורים של מונטנה, עם דבק בידיים..
להעדיף אותו על בראון זה להעדיף את קארים על ג׳ורדן.

שלו 22 ביוני 2017

נדמה לי ורק בגלל שאני בור בענייני פוטבול שהכדור הוא סגלגל ולא אליפסה.
או ליתר דיוק סגלגל היא הצורה התלת ממדית של אליפסה, ההבדל בד"כ בין אלפסואיד לסגלגל הוא בשטח החיתוך של הצורה. אבל יש המשתמשים בהם כשמות נרדפים.

בני תבורי 22 ביוני 2017

לגמרי. מתקן.

תומר הוותיק 22 ביוני 2017

אגב, גיליון ההרשעות/האשמות/תלונות נגדו על אלימות ואלימות כלפי נשים, מרשימה כמו הסטטיסטיקות שלו…

אם אנחנו מעלים את השפעתו מחוץ למגרש כטיעון, יש לקחת בחשבון גם את זה.

בני תבורי 22 ביוני 2017

מודה, את זה החמצתי, לא מתוך כוונה ליפות את האיש.

תומר הוותיק 22 ביוני 2017

הנחתי את זה.
אני חושב שזה נושא שפחות נקשר לשמו/מורשתו בגלל רוח התקופה השונה.

ראינו את קובי (שגם היה בתקופה שונה מהיום), רוח התקופה שלנו היום, אני מניח שדיי היו שוחטים אותו ואת מורשתו על ההתנהגות שלו מחוץ למגרש. (ושלא ישתמע כאילו אני אומר שרוח התקופה שלנו היום לא נכונה, מי שנאשם בהתנהגויות הללו, במיוחד האלימות שבינהן, צריך "לשלם" את המחיר הזה )

אריק 22 ביוני 2017

רק עפרה חזה!

אמיתי 22 ביוני 2017

שטויות..ירדנה לא רואה אותה מבחינה סטטיסטית

אריק 22 ביוני 2017

אבל התרומה של חזה במאבק לשוויון והזהות המזרחית היתה חשובה הרבה יותר

אמיתי 22 ביוני 2017

ירדנה התמקדה במוזיקה. היציבות במצעדים וההתמדה בהוצאת אלבומים שמים אותה במדרגה משלה

משיח 22 ביוני 2017

:)

רוני 22 ביוני 2017

היא הייתה גמוררררההההההה!!!!

גל ד 22 ביוני 2017

הקריירה הקולנועית של בראון היא תוצאה, לא סיבה. הרעיון שרייס וספורטאים שחורים אחרים לא היו שותפים לתהליך שאפשר לשחורים להפוך לגיבורי תרבות הוא… איך לומר… מטומטם.

אדם בן דוד 22 ביוני 2017

איך אפשר להגיד שרייס טוב מבראון?
הבנאדם דרס את הליגה עם הבראונס! הבראונס!

ב"פ 22 ביוני 2017

הבראונז היו קבוצה מצויינת בשנים האלו בלי קשר לג'ים בראון. הוא לא יכול לקחת קרדיט על ההצלחה של הבראונז, את הקרדיט לוקח ברנש אחר בשם בראון

אדם בן דוד 22 ביוני 2017

זה כמו שטטען שסטלמך הוא לא הגדול מכולם כי הפועל פ"ת של אז הייתה מעצמה וכו

מי שלוקח חמש אליפויות עם הפועל פ"ת (העיר שהעבר אזרח ותיק בה) – הוא הגדול מכולם.

(אזהרה מראש- עד כמה שידוע לי תבורי יכול למחוק תגובות, לנדות יוזר ואף לשלוח פיצות באמצע הליה- אז תיזהר לפני שאתה מגיב משהו כלפי סטלמך)

ב"פ 22 ביוני 2017

אבל מה עם סטלמך הגיע לקבוצה שלקחה חמש אליפויות ואז לוקח איתה רק אחת? כי זה בדיוק מה שקרה עם קליבלנד וג'ים בראון. מקבוצה שהגיע ל7 משחקי תואר ו3 אליפויות בעשור לפניו (ואני מוותר כאן על אליפויות AAFC) היא זוכה לאליפות בודדת ועוד שני משחקי תואר כשהוא נמצא. אז מה שקורה זה שאתה זלזלת בסטלמך כשהשוות אותו לבראון ואתה יכול לחכות לפיצה הלילה.

ניינר / ווריור 22 ביוני 2017

הדיון הסוער הזה התנהל בדף הפייסבוק שלי כשכתבתי "מונטנה הוא הכוכב הגדול מבין כל השחקנים שהגיעו אבל הכי הרבה רספקט מקבל ג'ים בראון. שימו לב איך עוזרים לו לקום ובכלל מורגש כמה כולם מעריצים אותו." דבר שהצית את בורוביץ שנכנס בי על כך.
כמו שניסיתי לענות לו, בלי לזלזל חלילה בבראון, ג'ו מונטנה יותר מפורסם ממנו, בטח עבור מי שלא זכה לראות את בראון משחק אבל בורוביץ כבר לא ראה בעיניים.
הסיכום שלי, כמי הצית את התבערה הוא פשוט – מונטנה יותר מפורסם מבראון, בראון הרבה יותר מרשים כאישיות ממונטנה ובסך הכל רציתי לחזור הביתה בשלום עם תמונה חתומה ע"י ג'ו קול (המשימה בוצעה בהצלחה).
ובלי קשר לשני אלה או לג'רי רייס, שחקן הפוטבול הגדול בהסטוריה הוא טום בריידי

7even 22 ביוני 2017

ג'ו קול? הקשר השמאלי האימתני לש הפטישים?

אמיתי (אחר) 22 ביוני 2017

תודה על הפוסט בני ובמיוחד על ההבנה על שם מי קרואים הקליבלנד בראונס (https://en.wikipedia.org/wiki/Paul_Brown) – בתור מי שעוד מעט שנה חי בצפון מזרח אוהיו (שזה השם המקומי לקליבלנד ופרבריה), אני קצת מתבייש בעצמי שחשבתי שמקור השם הוא רנינג בק שחור…
אני קצת יותר מבין, לצערי, איך אפשר לראות את ההצלחה של הספורטאים השחורים כגלגול מודרני של העבדות (https://www.amazon.com/Forty-Million-Dollar-Slaves…/dp/0307353141)

בני תבורי 22 ביוני 2017

הקישור לא מוביל לשום מקום

תומרג 22 ביוני 2017

למה כולם מניחים כמובן מאליו שהשחקן החשוב הוא שחקן התקפה?
אני די בטוח שלורנס טיילור או רוני לוט נחשבים ברשימה לא פחות מבראון, מונטנה או רייס.

רונן דורפן 22 ביוני 2017

לורנס טיילור ורייס הם שני צדדים של אותו מטבע. הבנה שמשחק המסירה הוא זה שמכריע משחקים. הוא שחקן משפיע לא פחות מאיש בהיסטוריה.

דיזידין 22 ביוני 2017

לגמרי, כיף גם להסכים איתך

AdamB 22 ביוני 2017

בשביל לקבוע גדולה, צריך לראות את הספורטאי מול בני דורו בזמן אמת.
במבחן העין אפשר לראות אם מישהו עושה דברים שאף אחד אחר באותו הזמן לא מסוגל לבצע.
אהרון רוגרס לדוגמא הוא גדול הק"ב שהגיעו לליגה במילניום הנוכחי לא בגלל סטטיסטיקה, אלא כי כל מי שרואה
אותו מבין שהוא ברמה אחרת מכל יליד שנות ה80 או ה90 שהגיע לליגה.

Amir A 23 ביוני 2017

עכשיו כשטראמפ מינה את וודי ג'ונסון לשגריר בבריטניה יש סיכוי שהג'טס יחזרו להיות פקטור?

NoOne 23 ביוני 2017

נרדמת בשמירה , כבר חצי שנה יודעים על זה.
והתשובה לא קשורה לוודי ג'ונסון , הם יחזרו להיות פקטור כאשר הם יבחרו את סאם דארנולד בבחירה הראשונה בדראפט שנה הבאה.

לא מבין מה יש לוודי לחפש באנגליה , ביליונר בן 70 , מה זה בדיוק נותן לו?
אני במקומו קונה איזה אי בפאסיפיק , קונה 2 טון ויאגרה ומביא אספקה טריה של בחורות בנות 20 כל שבוע

Comments closed