ניצחון ראשון על דשא חדש

סיבה טובה לקום עם חיוך מחר בבוקר

ההודעה המוקדמת ביותר לגבי ההרכב שניצח היום את קריסטל פאלאס על משטח הדשא החדש באנפילד סיפרה כי הילד טרנט אלכסנדר ארנולד – שם של שחקן קריקט, ינוח היום. הגיוני.

בתחילת המשחק חשבתי שההרכב של קלופ היה קצת הרפתקני. אנדי רוברטסון כמגן שמאלי בהופעת בכורה בליגה אצלנו, ג'ו גומז הבטחה גדולה שהפסיד שנה וחצי קריירה בגלל פציעה, כמגן ימני, קלאבן מקבל קרדיט ליד מאטיפ. מילנר בעמדה מאוד לא מוכרת בליברפול וסטארידג' מקבל את המפתחות לשער של פאלאס. בסופו של דבר ההגנה נתנה משחק מצוין על אף הזדמנות אחת ויחידה בה הרשו להתקפת פאלאס לאיים ממש על השער ולבנטקה להוכיח שוב את מה שידענו מזמן, הקישור הניע לא רע, ההתקפה יצרה מצבים אבל מצאה את השער פעם אחת בלבד. לא מקום לדאגה, בהחלט מקום לחשיבה יצירתית.

נחמד היה לראות מגן שמאלי עם אשכרה רגל שמאל, נעים היה לראות מגן ימני מבטל כמעט כל סכנה מהאגף שלו וגם תורם להתקפה, לוברן, בכושרו הנוכחי, אינו טוב מקלאבן שיחד עם מאטיפ הציגו משחק כמעט חף משגיאות.

מילנר הוכיח – על אף עונה מצוינת כמגן שמאלי מאונס – כי מקומו בקישור, הנדרסון לקח את ניהול המשחק בצורה טובה, סטארידג' לא הותיר חותם משמעותי על אף המון השקעה, פירמינו עושה המון בהתקפה על חשבון שערים ועל מאנה נגמרו לי המילים. סלאח מתברר כרכש מעולה.

משחק טוב פלוס, שער אחד, שלוש נקודות. זה טוב למחזור שני, טוב מאוד נגד קבוצה שאם אינני טועה תקעה לנו את המסמר האחרון בארון בו שכבו תקוותינו לכרטיס לליגת האלופות ללא מבחנים בעונה הקודמת, לא מספיק טוב להמשך. ההתקפה חייבת להתחדד, החוקה הרי אינה מאפשרת נקודות על מצבים בלבד, ההגנה צריכה להתקשח ובקישור נדרשת עוד עצמה גרזנית.

בסך הכל, סיבה טובה לקום עם חיוך מחר בבוקר.

עוד רביעיה. הפעם בסוונסי
שער האליפות של אלונסו

43 Comments

אסף the kop 19 באוגוסט 2017

אני פחות מחייך…
ראיתי את המשחק וזיהיתי הגנה שחרדה מכל מצב נייח, התקפות שבלוניות, חוסר חדות של החוד ואווירת לחץ שגול השיוויון מרחף באויר ותכף יבוא.
כל הסיפור עם קוטיניו משפיע לדעתי על הקבוצה והגיע הזמן לסגור אותו לכאן או לכאן.
בקצב הזה אני חושש שנהיה לא רלוונטיים בליגה כבר בסוף ספטמבר.
אקווה שלא יפשלו מול הופנהיים.

בני תבורי 19 באוגוסט 2017

הסיפור עם קוטיניו ייסגר תוך עשרה ימים לכאן או לכאן, הוא ללא ספק משפיע ולכן פתיחת העונה שלנו לא דומה לזו של העונה הקודמת. מצד שני אני רואה עומק בסגל ומחליפים ראויים. חסר לנו עדיין בלם וקשר, יגיעו.

Matipool 19 באוגוסט 2017

בני – אני לא בטוח שיגיעו. אולי רק אחד מהם.
אסף – צריך לזכור שהיה לנו את הופנהיים באמצע ויש אותם שוב ביום רביעי כשביום ראשון יש את ארסנל ואין לנו כרגע את לאלאנה, קליין וקוטיניו (עד היום לא היה גם את סטארידג׳).
הסגל יותר עמוק ממה שנראה במבט ראשון בזכות הצעירים.

איאן ראש 19 באוגוסט 2017

כמה דברים ונתחיל מהסוף, ניצחון. תמיד טוב לנהל דיונים אחרי אחד כזה. בנוסף, המון שינויים בחלוקת עומסים של תחילת עונה ומשחק מאוד חשוב שעברו בשלום. הייתי מעדיף שיהיה 3 במחצית ושגם מאנה ופירמינו ינוחו אבל אי אפשר לקבל הכל. מאנה פשוט נוטף כישרון בכל פעולה שלו. אהבתי גם את הדקות של סולנקה. האם הוא רק מושאל?

בני תבורי 19 באוגוסט 2017

לא, סולנקה שלנו.

D! כאן ועכשיו 19 באוגוסט 2017

רכש מעולה.

אסף the kop 19 באוגוסט 2017

מחטף

D! כאן ועכשיו 20 באוגוסט 2017

אפילו יותר כיף

Matipool 19 באוגוסט 2017

הכותרת של המשחק – סוף סוף יש לנו מגן שמאלי. בכורה נפלאה של רוברטסון. עם קצת מזל, היה מסיים את המשחק עם שני בישולים ושער.
ההגנה בכלל נראתה הרבה יותר טוב מאשר בווטפורד ובעיקר מאטיפ עם הופעה טובה מאד לעומת הזוועה שלו בשבוע שעבר.
מאנה נתן את המחצית הכי חלשה שלו שאני ראיתי במחצית הראשונה והשתפר מאד יחד עם כל הקבוצה במחצית השנייה. סאלח נהדר וכשהוא ומאנה משחקים ביחד באגפים זה סיוט ליריבות.
אם קוטיניו יעזוב ולא יגיע מחליף, אני מוריד את פירמינו לעמדה שמאחורי החלוץ (העמדה המקורית שלו) ומשחק עם שניים מתוך ארבעת קשרי האמצע מאחוריו.
לא הבנתי למה פאלאס לא הרימו קרנות ישירות לרחבה. לא ראו את המשחק שלנו נגד ווטפורד?

איאן ראש 19 באוגוסט 2017

בהחלט מגן, מקווה שמהר מאוד קלופ יוריד את מורנו לספסל. לצערי כנראה שעדיין יגרום דפיקות מואצות נגד הופנהיים.

אבי גלברט 19 באוגוסט 2017

גם אני פחות נלהב .ניצחון שביר מאד מגול שהגיע ממהלך עם הרבה מזל .
חוסר היצירתית כשאין לאלנה ובעיקר קוטיניו זועק לשמים .
וינאלדום הולך ומסתמן כאחד השחקנים המיותרים …
אין שום הצדקה לשחק בלי אף קשר יצירתי .
ברגע שסולנקה (כשרון אדיר) נכנס ופרמינו ירד מתחת לחלוץ קיבלנו 20 דקות תענוג ,גול והרבה מצבים .
מתוך הארבעה (מילנר-הנדו-צ'אן-וינאלדום) צריכים לשחק רק שניים .
רוברטסון נחמד מאד למרות שפתח לא מדויק ואחכ השתפר מאד .אני מחזיק מקלאבן וחושב שהוא בלם סולידי ויעיל למרות כמובן שההיתי רוצה בלם רכש רציני כמובן .
סטארידג' עדין חלוד וייקח לו זמן להיכנס לכושר כמו פעם ואז במילא יפצע שוב לצערנו ..
מאנה כבר אמרנו ,מים מהסלע .שלא יגמר .
בעניין קוטיניו ,אין ספק שהסיפור חייב להיפתר אתמול כבר לא עוד 10 ימים …משפיע על כל הקבוצה ואין לנו נקודות ספר לחלק כבר באוגוסט ביחוד שרואים את הוורודים משחקים יעיל מאד (מידיי) …

איאן ראש 20 באוגוסט 2017

מסכים, רביעיה כזו יותר מידי אפורה. הבעיה היא שאין בניהם אפילו אחד שהוא גרזן אמיתי ככה שלהשאיר רק שניים יוצר בעיות אחרות.

באבא לילות 19 באוגוסט 2017

לגבי קוטיניו אין כל כך מה לעשות שעוד לא נעשה כבר. היתה הצעה שלישית שנדחתה תוך שניות בערך, ונראה שהבעלים עומדים איתן בסירובם למכור. אם זה יחזיק כך עד ה-1/9 הילד יצטרך להפנים שהברירה שלו היא בין להפנים שהוא נשאר עוד עונה ולתת את כל מה שיש לו כדי לשמור את העניין של ברצלונה (ואחרות) ובעיקר לשמור על עצמו רלבנטי למונדיאל הבא, או לעשות פרצופים, להתייבש על הספסל ולגמור לעצמו את הקריירה. מה שנקרא no brainer.

yaron 19 באוגוסט 2017

בדיוק כך!
אם לא רוצים למכור לא חייבים למכור.
לדעתי שחקנים צריכים להבין שאם הם עושים שביתה איטלקית הם האידיוטים.
בדיוק כמו שאני נגד מנודים ובעד ניימאר או זהבי או דוראנט או מי שלא יהיה כך זה צריך לעבוד גם לצד השני.

אמיתי 19 באוגוסט 2017

חירותניק!!

משה 19 באוגוסט 2017

גם אני מחייך מכיוון שזה משחק שאילץ אותנו לעשות מה שאנחנו לא טובים בו – לגרד ניצחון בשיניים.
ההגנה נראתה הרבה יותר טוב, מסכים עם מי שאמר לפניי שבניגוד לשבוע שעבר מאטיפ היה מצויין. אם קלאבן נראה טוב מלוברן זה בעיקר מלמד על מצבו של השני, קלאבן בלם בינוני בעיני. גומז סולידי מאוד ורוברטסון היה מצויין למשחק ראשון.
בניגוד לשבוע שעבר קלופ גם ערך שני חילופים שעשו שינוי – סולנקי שנראה יופי של גניבה וסלאח המצויין.
תמשיכו להשתפר.

טל 12 20 באוגוסט 2017

סוף סוף מגן שמאלי אמיתי במקום מרונו. איזה כיף. וכל הכבוד לקלופ על החילופים ובכלל על השינויים – ואני לא חסיד גדול של רוטציה.
הם התבקשו לאור בעיות שנראו בשני המשחקים הקודמים ולדעתי חלקם היו במקום גם ללא קשר לרוטציה הקשורה למוקדמות ליגת האלופות.

הופתעתי לראות את ההרכב הפותח ושמחתי – כל כך רציתי לראות את מילנר או סטארידג' פותחים בהרכב וקבלתי את שניהם.
הייתי רוצה לראות רק עוד שינוי אחד בהרכב. אם מילנר יכול לשחק את הקשר מצד שמאל, לדעתי אלכסנדר- ארנולד יכול לשחק את הקשר מצד ימין. ווינאלדום לספסל.

אריאל גרייזס 20 באוגוסט 2017

אחד המפתחות הכי חשובים של העונה יהיה הניהול רוטציה של קלופ. בשבועיים מאוד לחוצים – לא רק הופנהיים פעמיים בשבוע אלא גם ארסנל בעוד שבוע – אין ברירה אלא לעשות רוטציה רחבה וטוב שקלופ עשה את זה. עוד יותר טוב שזה בא עם שלוש נקודות.
אליפות לא לוקחים באוגוסט (ליברפול לא לוקחת אליפות בשום חודש, אבל בעיקרון) וזה דווקא לא רע שהקבוצה עוד לא לגמרי מחוברת. כולם עפים (ובצדק) על איך שיונייטד נראים כרגע אבל בוא נזכור שאחרי חמישה ניצחונות רצופים בתחילת עונה קודמת כולם הכתירו כבר את הסיטי ואילו צ'לסי נראו זוועה. כרגע חשוב להביא את הנקודות, לעבור את השלב הזה בליגת האלופות וגם תיקו בארסנל יהיה תוצאה לא רעה

אבי גלברט 20 באוגוסט 2017

המשחק נגד ארסנל בבית …רוטציה זה סבבה וקלופ משחק עם מה שיש לו וגם זה בסדר .מה שלא בסדר זה החוסר יצירתיות והבינוניות הזועקת לשמים בקישור ובראשם וינאלדום והבילבול וחוסר השקט בהגנה למרות אתמול .
עוד מילה לגבי קוטיניו ….לא רואה איך זה נפתר. הוא אפילו לא טרח לבא לאיצטדיון לצפות במשחק מעשה היה סאקו או מרקוביץ .
אפילו את אדם בוגדן ראיתי מאחורי הספסל ,קוטיניו יוק ,נעדר ….חבל ,מעצבן ומדכא …

בני תבורי 20 באוגוסט 2017

אבי,
המשחק שאני ראיתי הציג הגנה מסודרת ומחויבת, אם כי ללא ספק נדרש עוד זמן לתיאום בין מרכיביה. אני גם מאמין שיגיע בלם רציני ליד מאטיפ. בינתיים, תחשוב שיש לנו גיבוי לא רע לכל עמדה בהגנה מה שמפחית מהלחץ. לגבי קוטיניו, אני מבין למה לא הגיע, אין טעם לבוא למקום בו יש כל כך הרבה אמוציות נגדך. הסיפור אתו ייפתר באחת משתי הדרכים: ילך תמורת הרבה כסף ושחקנים או יישאר ואני סומך על קלופ שיידע להחזיר אותו לתלם. בינתיים הניחוש שלי הוא שברצלונה לא ממש רוצה אותו והנשיא שם משתמש בו כדי לנסות לשקם את תדמיתו אחרי פאשלת ניימאר. ההצעה האחרונה שברצלונה הגישה הייתה בסך 114 מיליון פאונד אבל בפועל רק 85 היו תשלום הבסיס שגם אותו הם מתכוונים למשוך על חמש שנים והשאר בונוסים על תארים הזויים כמו למשל כדורגלן העונה ונעל הזהב וכו'. בקיצור, לא רציניים.

משה 20 באוגוסט 2017

ויינלדום היה טוב מאוד בשנה שעברה כולל חודשיים רצוף שחקן החודש והיחיד בערך שתפקד בינואר ופברואר. הוא לא עילוי טכני אבל נתן יופי של שערים בזמנים חשובים ואי אפשר להוציא לו כדור במאבק פיזי. נראה לי שהתרומה שלו בשנה שעברה קצת נשכחה ופתאום הפך כאן ללוקאס חדש.

אבי גלברט 20 באוגוסט 2017

אז אנחנו חלוקים בעיניין וינלדום …
פיזי נכון ,מנצח תיקולים נכון , נלחם ושורף שטחים נכון ,בקבוצה כמו ליברפול זה לא מספיק .הנעת כדור וטכניקה על הפנים ,מסירות מעבר לטווח עשרה מטר אין לו .נכון הבקיע שלושה שערי ניצחון ,יפה מאד אבל לא מספיק .
הוא לא לוקאס החדש אבל הוא דריכה במקום כלומר הליכה אחורה …כשהוא ליד צאן – מילנר- הנדרסון ,כולם פחות או יותר מוגבלים בנקודות שציינתי (למעט אולי הנדו) אנחנו בבעיה .היה חסר אתמול וגם שבוע שעבר שחקן שיחזיק קצת כדור בין ההגנה להתקפה ,ייתן פס חכם לעומק ,יבעט לשער מרחוק וכו .בקיצור קוטיניו …

קווין קיגאן 20 באוגוסט 2017

איזה נלחם ואיזה שורף שטחים. בניגוד ללוקאס שלא היה טיפת כשרון אבל מלא נשמה (ובכל זאת ברוך שפטרנו), לוינלדום יש קצת יותר כשרון, אבל אפס נשמה.הוא נגע בכדור אולי 3 פעמים ב 70 דקות וגם אז בלי שום תועלת.
מה שיותר כואב זה ששילמנו עליו איזה 40 מיליון אירו. נפילה

איש הפח 20 באוגוסט 2017

אם כל שחקן הרכב ייתן רק שלושה שערי ניצחון – אנחנו מסודרים…

משה 20 באוגוסט 2017

אנחנו אכן חלוקים.
בשביל הקוריוז, את שני השערים הכי יפים של ליברפול בעונה שעברה בישלו לוקאס וויינלדום…

גל 20 באוגוסט 2017

לא מבין מה יש לכם.. נכון, וינאלדום פתח חלש את העונה, אבל הוא שחקן טוב והוכיח שנה שעברה שאפשר לסמוך עליו. שיחקנו שלושה משחקים בשבוע אחרי פגרה, יש שחקנים שלוקח להם קצת יותר זמן להיכנס לכושר. הוא נתן לנו גולים של ווינר אמיתי שנה שעברה שסייעו בהבטחת המקום בטופ 4 ושערים במשחקים גדולים (מול ארסנל, סיטי, צ׳לסי).

דנידין 20 באוגוסט 2017

אפרופו לוקאס, תודה רבה, בתור אוהד לאציו להיפטר מביגליה ולקבל את לוקאס בחצי מחיר זה מצוין, שיחק יופי בסופר קאפ ד'איטליה.

matipool 20 באוגוסט 2017

אריאל – כל מילה למעט כמו שאבי תיקן שהמשחק בבית ואנחנו ננצח.

אבי גלברט 20 באוגוסט 2017

גבי קוטיניו מקווה שאכן יישאר ויתאפס .לגבי ההגנה ,כתבתי למרות אתמול .שיחקנו נגד קבוצה פרווה שגם היא בהתקפה וחצי כמעט גמרה לנו את המשחק …

matipool 20 באוגוסט 2017

הערה לגבי מאטיפ – אהבתי מאד את המשחק שלו אתמול ואיך הוא די חיסל את בנטקה שהרבה יותר פיזי ממנו אבל לא יזיק לו לעלות כמה ק"ג של שרירים.

דובי מילר 20 באוגוסט 2017

תגידו, אתם בטוחים שראינו את אותו המשחק…?

אין לנו- לא הרכב רציני ולא סגל- לא לליגה ולא לצ'מפיונס.
קלופ משחק עם מה שיש לו ואני לא מבין למה לא עשו רכש רציני יותר.
תהיו רציניים רגע.
אין לנו חלוץ קילר ברחבה, כל המשחק בנוי על ההצלחה של מאנה לייצר משהו, פירמינו כאילו חי לבד, בעולם משל עצמו וסטארידג'…? נו באמת, טיפת ביטחון אין לו והרבה חשש ממגע.
רוברטסון זה יופי אבל משחק של הגבהות נגמר באנגליה מזמן….
קבוצה רצינית צריכה שוער תותח (מינולה בהחלט התחיל את העונה טוב) בלם קיר (לוברן? קלאבן? נו, תתאמצו קצת, מאטיפ מתקרב) קשר רוצח באמצע (הנדו עדיין לא פה, אמרה צ'אן לא יציב, ווינלדום עוד לא התחיל את העונה) וחלוץ…אין לנו חלוץ שיבקיע בצרורות כרגע, בגלל זה נגד קבוצה כמו פאלאס הבקענו רק 1 וגם זה בקושי.
כל מה שלוקאקו היה צריך לעשות זה להחליף כחול באדום, אפילו לא לעבור דירה…ולא הביאו אותו.
אין לנו היום, למעט הברזילאי הבכיין, אף שחקן בטופ.
תנחתו ואומר את זה בצער.

matipool 20 באוגוסט 2017

חוץ מקוטיניו, גם מאנה וורלד קלאס. סאלח גם יהיה.
מיניולה פתח עם משחק רע מאד ומצוין בשני המשחקים מאז.
רוברטסון בפתיחה נהדרת. באנגליה עדיין משחקים הרבה על קרוסים והגבהות לרחבה. המון שערים נכבשים במהלכים הללו.
צודק לגבי שאר הדברים שכתבת אבל אני חי טוב עם פירמינו כחלוץ כשקוטיניו מאחוריו.
הכי חשוב זה בלם מעולה ומנהיג ליד מאטיפ וקשר רוצח כמו שכתבת וזה בעצם מה שקלופ רצה מלכתחילה (ואן דייק וקייטה).

בני תבורי 21 באוגוסט 2017

דובי,
אני באופן אישי חושב שסדר העדיפות שלנו ברכש צריך להיות קודם כל בלם, אחר כך גרזן בקישור ורק אחר כך, אם כלל, חלוץ. ההתקפה שלנו עוד לא חדה אבל משופעת בכישרון. הקדשתי אתמול תשעים דקות שלמות מחיי לראות את הארי קיין, החלום הרטוב של כל מי שמדבר על חלוצים. כבר היום הוא עולה אצלי בהרכב רק אחרי סטארידג', פירמינו, אוריגי וסולנקה, שלא לדבר על מאנה וסלאח כמובן. בטלן שלא עושה לחץ, לא משקיע, לא מפנה עצמו לקבל כדור, כלום. נכון, הוא מבקיע מצוין אם שמים לו את הכדור על השפיץ של הרגל או הראש, אבל אם לא, הוא לא תורם. הוא לא מתאים לשיטה של קלופ ואין לנו צורך באחד כמותו בדיוק כמו בנטקה.

צ׳זרה 20 באוגוסט 2017

לפי הכותרת חשבתי שמדובר במושבה והפועל פת..אחרי זה נזכרתי שאין דשא חדש במושבה..

cookie-monster 20 באוגוסט 2017

משחק מרדים. אבל הרגיש שונה בהגנה.
אולי באמת יש תקווה.

אסף the kop 21 באוגוסט 2017

אחינו אתה מתבלבל…
תרופות ומשככי כאבים זה עבור השדונים האדומים בבלוג השכן… :-)

אמיתי 21 באוגוסט 2017

בוטים לא טועים..
פוסט הבא הוא כבר ימליץ לכם על חבילות בר מצווה לקאמפ נואו בעזרת השם

אופיר מ 21 באוגוסט 2017

היי בני, סליחה שזה כאן, אין לי כלכך דרך אחרת. אשמח לכתוב בלוג על עונת 2017-18 של ברצלונה. בלוג קליל, מרענן וקצר מנקודת מבט של אוהד ופחות של פרשן כדורגל (אבל גם). אשמח שיהיה כאן גיוון וקצת שיח על כדורגל ספרדי. מה דעתך? תוכל להשיג אותי במייל המצויין בשורת הנתונים.

אופיר מ 21 באוגוסט 2017

נ.ב כתבתי כך גם לרונן

D! כאן ועכשיו 21 באוגוסט 2017

עוקב בעניין.

צופה שזה יהיה משעשע

אופיר.מ 21 באוגוסט 2017

משעשע זה שם המשפחה שלי! אופיר .מ(שעשע)

בני תבורי 21 באוגוסט 2017

היי אופיר,
כתוב לנו דרך הצרו קשר בראש עמוד הבית

Comments closed