ראהים סטרלינג יכול היה לשבור, במשחק כזה ומול הגנה כזאת, את בצורת השערים שלו נגד ליברפול מאז עזב לפני ארבע שנים, אך גם בהיעדרו, סיטי לא התקשתה לחגוג.

מלכתחילה לא היו לי טענות להרכב שבחר קלופ. הכישלון היחסי בחלון ההעברות – חיזוק משמעותי של ההגנה ובמיוחד בעמדת הבלם, לא מותיר בידיו אופציות למכביר. לוברן לא מספיק טוב בכדי שההעדפה של קלאבן על פניו תגרום להרמת גבות, מאטיפ אלכסנדר ומורנו, הרוויחו את המקום שלהם במשחקים הקודמים. היום הם כשלו לחלוטין. כולם. מורנו חזר להיות מורנו שמכירה שלו נראתה הגיונית כמו זריחת השמש בבוקר, מאטיפ לא הסתדר עם המהירות והחדות של דה ברוייה וסילבה שחתכו את הגנת ליברפול פעם אחר פעם, קלאבאן הלך לאיבוד וכמעט שלא נכח במקום בו היה אמור להיות על פי הגדרת תפקידו, ואלכסנדר, הו ילד חביב שכמותו, עומד על קו החוץ ופשוט לא מצליח למסור כדור ביד שלא לדבר על אפס פעולות חיוביות במהלך המשחק. תמונה מביכה ועצובה שחזרה על עצמה יותר מפעם אחת הראתה – עוד לפני ההרחקה של מאנה, נחיתות מספרית משמעותית של שחקנים באדום מול אלה בכחול בתוך הרחבה של ליברפול במצבים נייחים ואפילו בריקוד היפה של דה ברויינה על ארנולד שמצא בסופו של דבר את הראש של ישו. אגב, אותו מאזן אימה מספרי בין שחקנים באדום לבין אלה שבכחול, חזר על עצמו גם ברחבה של אדרסון.

מיניולה עשה בדיוק את מה שהיה עושה כל שוער אחר במצבו, חוטף ושותק.

אל הקישור של ליברפול דווקא יש לי פחות טענות. לא נוצץ כמו של הסיטי, אבל בהחלט יצר מספר הזדמנויות לא רעות, שהוחמצו. הנדרסון, ג'יני וצ'אן עשו את העבודה בשני האספקטים של תפקידם, ואלמלא ההרחקה המגה מוצדקת של מאנה, אני לא משוכנע שהמשחק היה נגמר בתוצאה שלפנינו.

בצד של ההתקפה, מאנה לא היה חד כתמיד, פירמינו לא ממש הסתדר וסלאח הראה היום שני צדדים באישיות המקצועית שלו. מחד, אפשר למסור לו כדור כשהוא עוד במלווד והוא יגיע אליו בזמן. מאידך, הוא לא ממש מתוחכם בהתנהלות שלו ליד שער היריב. בנאדם, כבר הגעת כמעט לתוך השער ואתה בכל זאת בועט שטוחה לפינה הרחוקה שם מממתינות לכדור הידיים של אדרסון, במקום לגלגל באין מפריע לקרובה. חבל.

עכשיו נדבר על הטעות היחידה של קלופ. אין חולק על כך שבנחיתות מספרית יש צורך בתמיכה בקישור על חשבון ההתקפה והמעבר למשחק עם חלוץ אחד, מחויב המציאות, מה גם שהשחקן המחליף אופנסיבי בטבעו. אך כשאתה צריך להסתדר עם תשעה שחקני שדה והחלטת לוותר על מתקיף, מן הראוי היה לוותר דווקא על פירמינו שהיה חלש מאוד עד לאותה נקודת זמן, איבד כדורים כמעט בכל מאבק אחד על אחד עם מגן או קשר כחול ולא מצא את עצמו ברחבה, מאשר לוותר על סלאח שהמהירות שלו הייתה הדבר היחיד בליברפול שגרם להגנת סיטי סחרחורת מדי פעם, מה גם שסלאח, חרוץ שכמותו, הרי צריך כמה החמצות – כמו נגד ווטפורד וארסנל, לפני שהוא מגלגל את הכדור מעבר לקו.

כרגיל, אני מעניק את זכות קביעת הציונים לכם, אך הפעם אני עומד בתוקף על כך שהציון המצטבר של כל חוליית ההגנה של ליברפול, למעט מיניולה, לא יעבור את השלוש (3).

התבוסה הזאת לא מגיעה בזמן קריטי ולא אמורה לייצר סחף שלילי. מאנה לא ישחק שלושה משחקים, אבל גם בהיעדרו יש לקלופ קלפים לשחק אתם. זאת בתנאי הכרחי כמובן, שההגנה תתייצב, ונדמה לי שאפשר לעשות את זה.

מצד שני, המשחק של היום מרמז כי פרק הזמן בו נראה שוב את קוטיניו על המגרש, הולך ומתקצר.

לטס דאנס
טעון שיפור