משתם חלון ההעברות הובררו שתי עובדות: ההגנה של ליברפול לא התחזקה ולעומת זאת ההתקפה תהיה יותר מהירה.

ובכן, מי שמצדיק בינתיים את "המוניטין", היא ההגנה. היא אכן איומה ומחוררת כשהייתה. את הטעות של לוברן בשער הראשון עשו ויעשו גדולים ממנו, את הטעות שלו בשער השני אמורים ללמוד לא לעשות כבר בילדים ג'. מאטיפ כבד וסובל מחוסר גיבוי, אם כי אני נוטה לחשוב שליד שותף ברמה גבוהה, הוא עשוי להשתפר. בגזרת המגנים ניתן לומר שמחזה האימה משבת האחרונה לא חזר על עצמו, אבל לא יותר מדי מעבר לכך. ככה ככה זה לא מספיק.

ההתקפה לעומת זאת, זו שעל הנייר הפכה להיות מאיימת בשל תוספת המהירות, נותרה קהה ואנמית. באין כתובת אליה ניתן למען את הכדורים המגיעים לרחבת היריב, אין כל ערך מוסף לסילוניות של מאנה וסלאח. שני השערים של ליברפול אמנם רמזו על הפוטנציאל שכנראה קיים, אבל התוצאה הסופית מעידה כי אין זה מספיק. שער השוויון של ליברפול הגיע ממצב שאמור להיות הפרדי קרוגר של ליברפול אל מול הגנות היריב, אך כשההתקפה מצליחה לייצר אותו רק פעם במשחק, הערך שלו מתמסמס. השער השני היה כל כולו חוסר מזל בהגנת סביליה, יותר מאשר הצטיינות של התקפת ליברפול. כדור מדורדל שפגע ברגלו של הבלם ושינה כיוון. לא משהו שהייתי מקליט ושומר.

צריך להודות כי אין בידי ליברפול כיום נשק רציני מול שער היריב. אין בועט רהוט וחד-משמעי כג'רארד בזמנו, אין רוצח קר רוח כסוארז, ובהיעדר קוטיניו, הולך לאיבוד גם הדיוק הכירורגי החשוב כל כך.

הקישור אף הוא אנמי על אף מאמציו בשני האספקטים של תפקידיו, הגנה והתקפה. הנדרסון ממעט לאיים על השער, וברירת המחדל שלו – גם במצבים קורצים, היא מסירה. זו שערורייה הדורשת התייחסות של קלופ ועוזריו. צ'אן  נוסע עדיין על אדי אותו שער נפלא מאסיסט של לוקאס במחזור האחרון של העונה שעברה, ובינתיים, כשהוא מנסה בכל זאת, הוא מאוד לא מדויק ולא יהיה כזה לעולם אם לא יהפוך את ניסיונות האיום על השער, להרגל. צ'אן הוא מקרה קלאסי של תישאר אחרי האימון ותבעט לשער. גם פירמינו. אגב, מה פתאום הוא בועט פנדלים, על שום מה ולמה הוא מקבל את הקרדיט?

ג'יני לא גולר וככל שחולף הזמן אני חושש שגם פירמינו אינו כזה. חלוץ זה מקצוע שהמרכיב המרכזי בהווייתו היא היכולת לייצר איום משמעותי מכל מצב, נגיד סטארידג' בזמנו. פירמינו תורם באספקטים אחרים, אבל אינו חד ואינו נמרץ דיו. מאנה וסלאח מביאים את הכדור לשש עשרה של היריב ומכאן מישהו צריך לסייע, ואין בנמצא אחד כזה. ההגבהות לרחבה אינן יעילות בהיעדר נוגחים מצטיינים, הבעיטות מרחוק – הנדירות יש לומר, אפילו לא מפחידות.

תוצאה לא רעה שיכולה הייתה להיות טובה יותר. חבל פלוס.

ועכשיו נחייך קצת:

 

התבוסה אצל הסיטי
הפעם זה הספיק