טעון שיפור

ליברפול - סביליה 2:2. לא פתיחה מסחררת

משתם חלון ההעברות הובררו שתי עובדות: ההגנה של ליברפול לא התחזקה ולעומת זאת ההתקפה תהיה יותר מהירה.

ובכן, מי שמצדיק בינתיים את "המוניטין", היא ההגנה. היא אכן איומה ומחוררת כשהייתה. את הטעות של לוברן בשער הראשון עשו ויעשו גדולים ממנו, את הטעות שלו בשער השני אמורים ללמוד לא לעשות כבר בילדים ג'. מאטיפ כבד וסובל מחוסר גיבוי, אם כי אני נוטה לחשוב שליד שותף ברמה גבוהה, הוא עשוי להשתפר. בגזרת המגנים ניתן לומר שמחזה האימה משבת האחרונה לא חזר על עצמו, אבל לא יותר מדי מעבר לכך. ככה ככה זה לא מספיק.

ההתקפה לעומת זאת, זו שעל הנייר הפכה להיות מאיימת בשל תוספת המהירות, נותרה קהה ואנמית. באין כתובת אליה ניתן למען את הכדורים המגיעים לרחבת היריב, אין כל ערך מוסף לסילוניות של מאנה וסלאח. שני השערים של ליברפול אמנם רמזו על הפוטנציאל שכנראה קיים, אבל התוצאה הסופית מעידה כי אין זה מספיק. שער השוויון של ליברפול הגיע ממצב שאמור להיות הפרדי קרוגר של ליברפול אל מול הגנות היריב, אך כשההתקפה מצליחה לייצר אותו רק פעם במשחק, הערך שלו מתמסמס. השער השני היה כל כולו חוסר מזל בהגנת סביליה, יותר מאשר הצטיינות של התקפת ליברפול. כדור מדורדל שפגע ברגלו של הבלם ושינה כיוון. לא משהו שהייתי מקליט ושומר.

צריך להודות כי אין בידי ליברפול כיום נשק רציני מול שער היריב. אין בועט רהוט וחד-משמעי כג'רארד בזמנו, אין רוצח קר רוח כסוארז, ובהיעדר קוטיניו, הולך לאיבוד גם הדיוק הכירורגי החשוב כל כך.

הקישור אף הוא אנמי על אף מאמציו בשני האספקטים של תפקידיו, הגנה והתקפה. הנדרסון ממעט לאיים על השער, וברירת המחדל שלו – גם במצבים קורצים, היא מסירה. זו שערורייה הדורשת התייחסות של קלופ ועוזריו. צ'אן  נוסע עדיין על אדי אותו שער נפלא מאסיסט של לוקאס במחזור האחרון של העונה שעברה, ובינתיים, כשהוא מנסה בכל זאת, הוא מאוד לא מדויק ולא יהיה כזה לעולם אם לא יהפוך את ניסיונות האיום על השער, להרגל. צ'אן הוא מקרה קלאסי של תישאר אחרי האימון ותבעט לשער. גם פירמינו. אגב, מה פתאום הוא בועט פנדלים, על שום מה ולמה הוא מקבל את הקרדיט?

ג'יני לא גולר וככל שחולף הזמן אני חושש שגם פירמינו אינו כזה. חלוץ זה מקצוע שהמרכיב המרכזי בהווייתו היא היכולת לייצר איום משמעותי מכל מצב, נגיד סטארידג' בזמנו. פירמינו תורם באספקטים אחרים, אבל אינו חד ואינו נמרץ דיו. מאנה וסלאח מביאים את הכדור לשש עשרה של היריב ומכאן מישהו צריך לסייע, ואין בנמצא אחד כזה. ההגבהות לרחבה אינן יעילות בהיעדר נוגחים מצטיינים, הבעיטות מרחוק – הנדירות יש לומר, אפילו לא מפחידות.

תוצאה לא רעה שיכולה הייתה להיות טובה יותר. חבל פלוס.

ועכשיו נחייך קצת:

 

התבוסה אצל הסיטי
הפעם זה הספיק

תגובות

 • משה

  אני הרבה יותר אופטימי ממך לגבי ההתקפה והרבה יותר פסימי לגבי ההגנה. המהירות המסחררת עם הלחץ הבלתי פוסק הופכת את ההתקפה שלנו למדהימה לעיתים, אנחנו מרחק שיפור ברגל המסיימת של סלאח מלהיות בטופ.
  ההגנה חרא, אין לי הגדרה אחרת, לוברן בלם ברמה נמוכה וזה מקרין על כל שאר החלקים. למען האמת מורנו היה היום בסדר גם הגנתית, אי אפשר להאשים אותו במחדלים של אחרים.

 • TD

  כצופה, ההגנה נותנת כל המשחק הרגשה שהשער הבא מעבר לפינה. אני יכול רק לנחש את חוסר הבטחון של השחקנים במגרש כל פעם שהכדור מתקרב לשער שלנו.
  כל משחק שעובר, מתחדדת השאלה מה לעזאזל הם חשבו שם בקיץ כשלא הביאו חיזוק. אי אפשר היה למצוא מישהו אחד יותר טוב מלוברן?
  כרגע ההגנה הזו עוצרת את הקבוצה מלעלות מדרגה.

  ומשהו נוסף קטן, למה שוב קלופ לא משתמש בחילופים כששחקנים בבירור נראים עייפים ומשחקים בחוסר אנרגיה (סביבות הדקה ה-70). למה שצ'מברליין לא יציק להגנה של סביליה, למה שקוטיניו לא ייתן להם איום חדש לחשוב עליו? או סטארידג'? הוא שומר אותם לברנלי?

 • אריאל גרייזס

  המשחקים האחרונים מעלים פעם אחר פעם את נתניה לגבי אי הבאת בלם בקיץ. לא יודע אם ואן דייק היה הופך את ליברפול למועמדת לאליפות אבל החוסר ברור מאוד.
  עוד דבר שלא מובן זה החולשה העצומה של לוברן. אחרי החודשים הראשונים שלו בקבוצה היתה תחושה שהוא מתייצב אבל העונה הזאת הוא פשוט מזעזע. זה לא רק איטיות, זה חוסר הבנה של המשחק.
  זה נכון שפירמינו הוא לא סקורר סטייל סטארידג' בזמנו אבל הוא מפצה על זה בלחץ הבלתי פוסק שלו. הוא שחקן שקלופ פשוט לא יכול לוותר עליו.

  • פלה קוטי

   באמת שההגנה נראית כמו נתניה......

   • גיא זהר

    יותר כמו באר שבע

  • עידו

   עושים לקלופ הנחות כשמפילים את כל האשמה בהגנה על השחקנים ועל זה שסאות'המפטון אחת לחמש שנים מסרבת לשחרר שחקן.
   הוא עושה רוטציה עצומה כל משחק, לא דבר שעוזר לביטחון (השברירי) של לוברן. עד שמיגס נותן חצי עונה מדהימה אז הוא מכניס את קריוס כל משחק שני.
   הנדרסון לבד לא מספיק, הקשר היחיד מלבדו שסוגר נורמלי כשהמגינים עולים זה מילנר כשהוא משחק.

   ההתקפה די מסתדרת בעצמה עם ארגזי הכישרון שלה, הגיע הזמן ללמד קצת הגנה

   • vered s

    ואן דייק הוא בהחלט הבן אדם שלכם.

 • ran

  במשך 60 דקות ראשונות הלחץ שליברפול הפעילה על סביליה היה אמור להספיק,
  לצערנו סביליה קבוצה אדירה, אבל מול כל קבוצה אחרת זה היה לכל הנראה מכריע את המשחק. הייתי מאד שמח להעביר אלינו את השוער שלהם ובמיוחד את קוראה, שחקן פנטסטי שבכל התקפה ספרדית היה נראה שהוא בדרך להבקיע.
  וכן, מורנו היה לא רע וגומז גם כן ולוברן בעייתי ומאטיפ לא יציב, הכל נכון- לא סביר שכולנו רואים שהגנה חלשה וקלופ לא, זהו כישלון גדול מאד שלו.
  העלת נקודה חשובה וזו התרומה ההתקפית של הקישור שלנו מלבד הלחץ - בסגנון המשחק של הקבוצה הפתרון היחיד הוא לקוות שעד שקייטה יגיע בשנה הבאה, קוטיניו ישתלב מהר מאחורי השלישייה הקידמית ויהפוך את ההתקפה שלנו למה שכולנו מקווים.
  היה משחק מצוין עם המון הזדמנויות, הבעיה שסביליה היא באמת יריב מעצבן שלהבקיע שני גולים מתוך 22 הזדמנויות, באופן הכי פשוט להגדרה - לא מספיק מולו.

  • בני תבורי

   ran,
   קצת לא הגיוני בעיני בכל פעם שליברפול נכשלת מול קבוצה אחרת, יש מי שמציע להביא את השוער היריב. הוא לא ממש עמד אתמול באתגרים רציניים ובוודאי שלא היה טוב מקריוס. שניהם ספגו שלא ממש באשמתם.

   • ran

    בוא נעמיד דברים על דיוקם - לא טענתי לרגע שקריוס אשם בתיקו אתמול, בהחלט מסכים ששני הגולים היו בגלל ההגנה, בדגש על לוברן.
    יתרה מכך, מיניולה וקריוס מתחילת העונה מאד יציבים,
    אבל הם רק שוערים טובים, לא אדירים.
    במצב הגנת הקבוצה היום, אנחנו צריכים שוער אדיר.
    וריקו נראה לי, לפי המשחק אתמול, טוב משני השוערים שלנו.
    האמת, חבל בכלל להתדיין על הנושא - כתבתי את הדברים כי מאד התהלבתי מקוריאה והייתי מאד שמח לראות אותו אצלנו (תחליף מעניין לקוטיניו בשנה הבאה).

    • משה

     לגבי שוער אדיר, בעיני זה אוברייטד. לאורך שנים היו טענות שהשוערים בארסנל לא מספיק טובים, הביאו שוער אדיר בדמותו של צ׳ך וארסנל נשארה אותה קבוצה רכה שהייתה לפניו.

     • אדם

      ומה תאמר על יונייטד שחזרה להתייצב רק כשהגיע ואן דר סאר?
      דוגמאות יש לכאן ולכאן.

      • משה

       מסכים, אני רק מציין שזה לא פתרון קסם, לוברן בלם כל כך לא אינטיליגנט שאף שוער לא יעזור לו.

 • רומן

  אין צדק בעולם הזה :-(.
  פאחרי ההתנהגות הפרחחית של המאמן שלהם הייתם צריכים לתת להם 5 חתיכות.
  בסוף אמרתם תודה על תיקו.
  איזה באסה

 • איתן

  סוף סוף מורנו נתן משחק טוב , והשערים לא הגיעו מהצד שלו, לוברן בכושר לא טוב כרגע, היו לו תקופות יותר טובות...עוד מסקנה: סלאח צריך לבעוט על השחקן היריב, אז בטוח הכדור יילך לחיבור, ככל כנראה אמונה תפלה מצרית

 • אדום-כחול

  הדבר האחרון שאפשר לומר על פירמינו זה "לא נמרץ דיו", מת עליו, מבחינתי היה המצטיין למרות החמצת הפנדל שיכלה להרוג את המשחק.
  מורנו גם היה טוב והוא תוספת כח למשחק ההתקפה, על הנדו ואמרה צריכה להיות האחריות לסגור אחריו כשהוא עולה כמו שקורה בכל קבוצה בה המגנים עולים הרבה.
  כיף להיות בעניינים באמצע השבוע

  • בני תבורי

   אתה יודע מה, מקבל את ההערה. פירמינו בהחלט משקיע ולא נכון לומר עליו שאינו נמרץ, אבל גולר הוא לא ומסתבר שגם פנדליסט לא.

   • אבי גלברט

    פרמינו בועט פנדלים טוב .עשה את זה 2-3 פעמים השנה.פנדליסט זה מקצוע .יש לו את זה .לא כולם מילנר שלא מחטיאים . הוא בעט נכון , זרק את השוער לצד אחד ובעט לצד שני .נכון קצת לא מדוייק אבל זה קורה .חבל אבל לא ההיתי תולה אותו על זה .גם סטיבי בהתחלה לא בעט באחוזים גבוהים .

    • רובי פאולר

     וגם בסוף... החטיא בגמר בקארדיף ב 2012 אם אני לא טועה

 • no propaganda

  חסרה לי כאן ההבחנה שגומז היה נוראי כמעט כמו לוברן. מורנו דווקא היה מצויין בשני צידי המגרש.

  מסכים איתך שלליברפול חסרה רדל מסיימת טובה. בשלב מסויים נראה שמאנה יכול להיות הרגל הזו אבל הוא גם מחטיא בלי הפסקה.

  וקאוטיניו בדקות ששיחק היה כל כך רע שזה נראה כמו סאבוטז', דרך אגב אם מדברים על בעיטות מחוץ לרחבה אז קאוטיניו כשהוא משחק נורמאלי הוא בועט מעולה.

  • באבא לילות

   גומז עשה עבודה יפה מאוד. גם מורנו, אגב, לתדהמתי. מי שהיו חלשים מאוד היו הציר הנדו-לוברן (אוי לוברן...)-קריוס, כשמשלותשם קריוס היה יחסית הכי סביר.
   החילופים היו מפגרים. למה להוציא (שוב) את כל המהירות מההתקפה...? מרגע ששניהם יצאו נגוז כל סיכוי שלנו לעשות משהו...
   תכל'ס בעטנו בדלי... :-(

 • אסף the kop

  לא נעים לחיות עם הידיעה, אבל ליברפול קבוצה קצת דבילית.
  במקום להרוג את המשחק במחצית הראשונה ולהשתעשע בגארבג' טיים במחצית השניה, העדיפו להשתכשך עם הנוירוטיות שמלווה את המועדון הזה 20 שנה לפחות.

  הגנה על הפנים. איפה האצ"ל שצריכים אותו ?

  • בני תבורי

   האצ"ל בעט ברשלנות ובמקום 3:1 קיבלנו 2:2

   • אסף the kop

    כן
    הדביליות של ליברפול מכמירת לב

    • רובי פאולר

     מדויק

 • אבי גלברט

  סיכום ממצה סהכ .
  אנחנו נחיה או נמות על ההגנה לא יעזור .שהקבוצה רצה היא מפחידה ומלהיבה בצורה יוצאת דופן .משחק המעבר והמתפרצות מדהימים .המהירות ,חילופי המקומות והטכניקה של ההתקפה מפצחת גם הגנות צפופות כרגע .אנחנו ניפול על ההגנה ולא דווקא רק לוברן .שאתה רץ בטרוף קדימה והבלם שלך (מאטיפ) יוצא 4-5 פעמים במשחק עם הכדור כמעט עד שער היריבה ,המגן (בעיקר השמאלי) מבלה יותר ליד שער היריבה מאשר השער שלו אז אתה פגיע מאד בהגנה .לדעתי גומז עדיף כרגע על ארנולד אבל שניהם בסדר .זאת לא בעיה אישית כי גם לוברן שהיה גרוע וחסר ביטחון אתמול נתן משחקים טובים ,הבעיה כרגע היא ''אסטרטגית'' כלומר DNA של הקבוצה .התקפה בכול מחיר עם מחיר כבד בהגנה או משחק יותר מבוקר . סהכ שיחקנו טוב אפילו טוב מאד רוב המשחק וההינו צריכים לגמור אותו (פנדל,מורנו ועוד ) כבר במחצית .
  בכלל מורנו כרגע הוא המראה של ליברפול .מבריק , מהיר בטרוף בהתקפה ופגיע מאד בהגנה .
  קוטיניו עוד יחזור לא לדאוג אולי אפילו כבר השבת .הקהל קיבל אותו בסדר וזה חלק שמאד חששתי ממנו .מעניין מי יחליף את מאנה בשבת והאם קלופ יעצור את הרנאסאנס של מורנו בשבת ויעלה את רוברטסון .שווה גם לבדוק את גומז בתפקידו המקורי כבלם .ג'יני ממשיך להפתיע אותי שימשיך ככה למרות שכשלאלנה וקוטיניו יחזרו הוא יהיה מחליף מעולה .

  • בני תבורי

   אשמח מאוד לראות את גומז כבלם לצד מאטיפ ואת קוטיניו בהרכב הפותח כבר בשבת הקרובה. החילופים בין לוברן לקלאבאן לא מועילים ומאוד חסר לנו מנהל משחק מתוחכם.

   • באבא לילות

    רעיון יפה. יש גם את רוברטסון במחסנית. ואגב מילנר בתור קשר אחורי גרזן גם יכול להיות מעניין. לפחות עד ינואר.

 • זה משנה

  כל עדו קליין פצוע וארנולד לא מסוגל לשחק 180 דקות בשבוע, אין ברירה אלא לתת לגומז לשחק בימין או לחזור ולהסתמך על פלנגאן. לא יודע מה עובר על לוברן, אבל כשהוא מרוכז הוא בלם טוב עד טוב מאוד. שמישהו ישיג לו מרשם לריטלין.

 • רובי פאולר

  מורנו אכן היה מצוין, זה עולה לי בבריאות לכתוב את זה...
  שאר הסיכומים של בני ואבי ממצים. פירמינו בדרכ בועט פנדלים לא רע, סתם מזל קקה. גם צאן ומורנו יכלו להבקיע. במחצית היה איזה 13-1 באיומים ויכלה להיגמר 7-1 גם... לסביליה היה הרבה מזל, שהתקזז איתנו בדקה ה 92.
  לא מבין למה פלאנגן לא בעניינים ולאיפה רוברטסון נעלם? צובע עצים בלבן במלווד?
  לא מבין מה המשחקים האלו בין קאריוס למיניולה. ההגנה מזעזעת וחסרת ביטחון, כל מצב נייח כולם בהיסטריה בולטת ממש והוא מחליף לי שוערים כאילו זה הגביע הספרדי שבארסה וריאל מעלות שוער מחליף ל 8-0 על גרנאדה. מיותר ממש.
  ציונים:
  קאריוס 5. למלמ
  גומז 5. לא היה מדויק בהתקפה, לא היה מדויק בהגנה ושיתגלח או שישלים את הזקן כבר
  לוברן 4. יום רע במשרד
  מאטיפ 6. בוא נתרכז בהגנה ולא בדריבלים בהתקפה
  מורנו 7. היה סילון
  הנדו 6. אם תבעט מעשרים מטר לא תקבל צרבת
  גיני 6.5. מנוע
  צאן 6.5 אם רק היית טיפהלה יותר מדויק
  צלאח 7 באמת שיכוון על המגן, אולי ככה יחמיץ פחות
  מאנה 7 חבר אתה תחסר
  פירמינו 7 אלוהים תן לי רק טיפת מזל

 • ק.

  דווקא אהבתי את הנסיונות של ליברפול לשחק בנגיעה על שטח יחסית קטן שמתקרבים לשער (הצליח ממש רק פעם אחת) , אבל עדיין יש חוסר תיאום ודיוק (היתה בשלישי קבוצה שהיוותה רפרנס לאיך זה עובד טוב, אבל זה לא טריוייאלי.
  סלאח ומאנה המטוסים מאפשרים יציאה מהירה קדימה והם עוד יתנו את התוצרת. לפעמים נראה שרק חסר השחקן שיבוא לעשות איתם דאבל פס פשוט שהם בפינת הרחבה והם באחד על אחד.
  הבעייה היא שעד שתתיישר סטטיסטיקת ניצול המצבים, ההגנה לא יכולה לאפשר שערים כאלה רכים

 • צור שפי

  אני כידוע (או שלא) אוהד מתון של טוטנהאם והתלבטתי אתמול באיזה משחק לצפות. בחרתי באנפילד כי לפחות כרגע יש לליברפול מהלכי התקפה שהם חוויה אסתטית ששום דבר לא משתווה אליה חוץ, אולי, ממה שעושה מסי. העובדה שההגנה האדומה היא תאונה שמחכה להתרחש רק מוסיפה לחווית הצפיה, במיוחד מול קבוצה כמו סביליה (או בספרדית - סבייה). למרות הנצחון של הלונדונים על האקס-קלופים לא הצטערתי על הבחירה. היה אחלה משחק.

 • רן ד

  עם איך שההרכב נראה שום דבר לא מפתיע. אם אני מסתכל על שינוי בולט (ולא מובן בכלל לדעתי) הוא ההצבה של מורנו. לא מספיק יש לנו שחקן חסר ניסיון בימין וצמד ליצנים, ה״עוגן״ שלנו בעונה שעברה בעמדת המגן השמאלי גם הוא פתאום לא נספר. לא פלא שמול קבוצות גדולות,אותם משחקים בהם התמחנו בעונה שעברה אנחנו גם זורקים לפח בגלל ההגנה. נכון, מורנו לא אשם בלעדי. אבל העדר המנהיגות ככ בולט. אין את השחקן שיעשה את הגליץ , ירענן ומלהיב את ההגנה.
  ההתקפה במשחק נהדר. ווינאלדום מצויין וגם הנדרסון לא רע אם כי תפקיד הקשר המרכזי ולא האחורי הרבה יותר מתאים. צאן חלש והיה חייב לכבוש.
  מאוכזב מאוד מיורגן.

 • כחול

  בנוגע להגנה שלכם - זה מרגיש לי כמו שידורים חוזרים כבר חמש שנים לפחות. פריחים כמו פחזנית עם שוקולד.
  לכולם ברור שההגנה בעייתית, ושהיא זקוקה לחיזוק משמעותי. ניסיתם לרכוש את VVD, לא הלך. איך לעזאזל לא הבאתם חיזוק אחר? זאת ממש רשלנות בעיני, שמקורה בניהול המועדון בהתחשב באיך שההגנה שלכם נראית כבר שנים.
  צ'לסי הייתה בסיטואציה דומה כמה פעמים הקיץ - היה ברור לכולם שצ'לסי זקוקים למחליף לקוסטה שהועזב - הלכו בכל הכח על לוקאקו, ונכשלו. אז הביאו את מוראטה. ניסו ללכת בכל הכוח על סנדרו - נכשלו. אמרו נביא את הOX - נכשלו. אבל בסוף הביאו את זאפאקוסטה.
  המחסור בתכנית מגירה מצד מצד ליברפול בספור עם VVD הוא הזוי בעיני. ברור שעקרונית לא על זה תקום ותיפול עונה שלמה - אבל להרגשתי במאי אתם תצרו מאד על הרשלנות הזאת, כי כל שאר המרכיבים בליברפול שהם לא הבלמים ברמה מספיקה לאליפות (אפילו המגנים שלכם סבבה לגמרי).
  אליפות אי אפשר לקחת עם בלמים מחורבנים כאלה.

  • בני תבורי

   לי יש דווקא תובנה אחרת: קלופ בונה קבוצה עם שחקנים שהוא רוצה שיתאימו לשיטה שלו. זה תהליך שאורך זמן אפילו בקבוצות שתקציבי הרכש שלהן אינו מוגבל כמו של ליברפול. קלופ קנה את קייטה, הביא את סלאח ותכנן על ואן קייד. בגלל משהו שלא ברור לי ואן דייק לא הגיע, אבל יש סיכוי שיגיע בינואר או בעונה הבאה. קלופ שהיה מוכן להוציא 70 מיליון פאונד על ואן דייק - לשיטתך צריך ללכת על בלם אחר שאינו בחירה ראשונה ויעלה לא פחות מ 50 מיליון. בתום העונה ואן דייק יהיה בשוק, להזכירך הוא בן 22, אבל אז כבר לא יהיו לקלופ 70 מיליון להוציא עליו ולכן הולכים עם מה שיש עד שואן דייק יגיע.

   • כחול

    אתה כמובן צודק, הדרך של ליברפול וקלופ היא יותר Longterm מאשר זו של צ'לסי - וזו גם תוצאה של גודל התקציב, אם כי אני לא חושב שלאחר קיזוז מכירות ורכישות, צ'לסי בזבזה הרבה יותר מליברפול בשנים האחרונות (נגיד 3-5). אבל לאן הטווח-ארוך הזה הוביל אתכם עד כה? אתם מחכים כבר הרבה זמן שכל התכניות ארוכות הטווח יתממשו, וזה לא בדיוק קורה (לא שאני יודע יותר טוב מקלופ, כן?).
    לצ'לסי יש באמת גישה אחרת אבל היא בדרך כלל עובדת - לנסות להתחרות בכל עונה. גם אם לא משיגים בדיוק מה שרוצים, תמיד צריך להיות סגל טוב דיו לאליפות. המצב הזה היה קיים אצל כל מאמן - גם בשנה של בניטז ודי-מטאו, גם בשנה של סקולארי, וכמובן בפיאסקו של הסוף של מוריניו.
    זה אמנם נראה פחות טוב ואידאליסטי. אבל אם קלופ לא מצליח להגיע לטופ 4 ויעוף בבתים של הצ'מפיונס השנה (לא מאמין שזה יקרה, אבל עדיין) בגלל שהבלמים שלו בדיחה? ואם הכדורגל יהיה חרא בגלל המומנטום המחורבן? ישאירו אותו לעוד עונה? זה הרבה If's - אבל כשאתה לא מעניק למאמן שלך מספיק כלים, קשה לו מאד לעמוד בציפיות.
    וזאת בעיני הנקודה המרכזית - אם להנרים יש אמון אמתי בקלופ והם רואים אותו בעונה הבאה באנפילד כל עוד הוא לא מחרבן להם על הדשא - אשריכם, כי אין הרבה בעלים שמוכנים לחשוב לטווח ארוך כל כך (זאת תהיה שנה רביעית?) בבניית הפרויקט שלהם. אבל if they sanp - זה יהיה עצוב מאד כי שוב פעם יגיע מאמן חדש עם רעיון חדש, יצטרכו להחליף את הסגל וכו'.

 • ערן (המקורי)

  בשני משחקים, תוך 4 ימים, ספגנו 7 שערים.
  אף שחקן בחוליית ההגנה (לרבות השוער אתמול) לא ייכלל, אפילו כבדיחה, בסגל הרחב של אף יריבה מהטופ-5. השחקנים בחוליה האחורית אצלנו הינם, במקרה הטוב, בינוניים. איפה אנחנו ואיפה סיטי או צ'לסי.
  ללא הגנה חזקה אתה יכול אולי לשחק כדורגל יפה (בעיקר בזכות קיצונים מהירים), אבל אתה לא יכול להגיע לשום תוצאות. לא בפרמייר ליג, לא בצ'מפיונס.
  ועוד משהו: רוטציה של שוערים? לא שמעתי על כזה דבר מעולם. קריוס לא שוער טוב, עלה ביותר מדי נקודות שנה שעברה. לפגוע במיניולה - חבל מאד

  • Matipool

   הייתה רוטציה של שוערים בברצלונה לפני שנתיים (שוער קבוע לליגה ושוער קבוע לליגת האלופות) ושנה שעברה ביונייטד (ליגה והליגה האירופית).
   לא שאני בעד. רק אומר.

  • צור שפי

   בעונת 2013-2014 גם בריאל מדריד עשו את הסידור הזה עם דייגו לופס (ליגה) ואיקר הקדוש (צ'מפיונס וגביע המלך). צריך לזכור שמפתיחת שלב הבתים הקבוצות האלה משחקות כמעט כל שבוע שני משחקים, אחד בכל מפעל, ככה שרוטציה כזו לא אמורה להוציא אותם מרצף משחקים תחרותיים.

   • dk

    חשוב להגיד שהתקדים הזה נוצר מלכתחילה בעיקר בגלל הפיחות במעמדו של איקר בגלל מוריניו.
    מה שכן היום כשכל מועדון מרגיש צורך להחזיק שני שוערים טובים (אנחנו כמובן רק בתחילתו של התהליך הזה) הכרחי לתת לשניהם דקות משחק

   • רובי פאולר

    זה לא עניין רק של השוערים, זה גם עניין של ביטחון ותיאום עם ההגנה שלהם

  • ערן (המקורי)

   לא זכרחי את הדוגמאות הללו לרוטציה. כפי שכתב אבי למטה, תפקוד השוער דורש ביטחון וניסיון, ראינו זאת בעבר ספציפית לגבי מיניולה והמחיר האפשרי עכשיו, אחרי מספר חודשים ברמה גבוהה, גדול מאד.
   קריוס שנה שעברה קיבל הזדמנויות לא מבוטלות והיה כל כך נורא, עלה בהרבה נקודות, שמבחינתי שוער שני על הספסל זה המקסימום שיש לתת לו.

 • אבי גלברט

  שוער חייב ביטחון ורצף .ההגנה של ליברפול ודובר על זה רבות לא מוסיפה ביטחון ושקט לשוער .ליברפול מחזיקה כרגע שלושה שוערים ברמה של שוער ראשון בפרמיר ליג .אחד היה חייב לצאת בהשאלה .אם קריוס היה ברמה מספקת אז אולי ההיתי מקבל את הרוטציה .לדעתי קריוס פחות טוב אפילו מוורד .קריוס היה חייב לצאת בהשאלה וורד היה נשאר שוער שני לגביעים וכו וכך היו הדברים ברורים יותר .היום מינולה בכושר מצויין הוא הבכיר ללא ספק וכל עוד הוא בריא וההגנה שלנו היא כמו שהיא נראית מינולה צריך לשחק .קריוס בשער נגד שיטי ואנחנו גומרים עם 8-0 ....

  • cookie-monster

   יש קול שאומר שקלופ וההתקפה שלו חייבים סוויפר בשער. מה שאומר קריוס. מה שאומר שהוא שם אותו בצ'מפיונס בתקווה שיצליח ויוכיח את זכאותו להיות מספר 1 והדעה עליו בעיני כולם תשתנה מספיק כדי שיוכל להגניב אותו לפרימייר ליג

 • יאיר אלון

  אני לא חושב שההתקפה של לייברפול היא הבעיה גם אם אינה מושלמת
  ההגנה לעומת זאת.. באמת שלא מובן לי למה לא היה גיבוי לבלם של סאות'המפטון שלא הגיע. היה חייב להיות מישהו על הכוונת להחתמת בזק הרי לא מדובר בבלם הטוב דיו היחיד

 • cookie-monster

  לי אישית כבר נמאס לשמוע צעקות ואן דייק אחרי כל גול שסופגים

  אולי הם מוצדקות. אולי לא. אם נצליח להביא אותו מתישהוא נדע. עד אז.

  • מאיר (חדש בשכונה)

   איזו השוואה שטחית. בושה לאינטלגנציה מצד דיילי מירור.

   • אסף the kop

    אחרי ההעלבות. מה מפריע לך בעצם ?

Comments are closed.