בפעמים הבודדות בהן הצליחו חלוצי ברנלי להגיע לרחבה של מיניולה פעם אחת הם הבקיעו ופעמיים כמעט.

בעשרות פעמים בהן איימו חלוצי ליברפול על שער ברנלי, פעם אחת הם הבקיעו ובשאר הן בדקו את האטמוספרה והעלו את ערכו של פופ בשוק.

נכון שהיום מול ברנלי, הצליחו ארנולד ורובו לתמוך לא רע בהתקפה ומאטיפ וקלאבן השתלטו באופן יחסי על האמצע, ועדיין ברנלי הבקיעה בפעם הראשונה בה הצליחו שחקניה בכלל לגעת בכדור ולעבור את החצי, ובשתי קרנות, תשמור אלוהים ותרחם, שתיים בלבד, כשפעם אחת מאטיפ חילץ מהקו ובפעם השנייה מיניולה תרם ברך למאמץ, יכלו להנחיל לנו הפסד שני רצוף.

*

בהתקפה ליברפול שלטה אמנם לחלוטין, אבל כמעטים לא נספרים. שבעים ואחד אחוזי החזקה בכדור, שלושים וארבעה איומים, שתיים עשרה קרנות, תשעה כדורים למסגרת – אחד מהם של סולנקה למשקוף ממטר, עוד פצצה של מילנר לידיים של פופ אחרי הקפצה קרקסית של סטארידג', גם כן ממטר, עוד אחת חדה ויפה של ארנולד, והשאר בעיקר של סטארידג' וסלאח. בין לבין צ'אן, מילנר, פירמינו וקוטיניו בעטו אף הם בתחומי האצטדיון, אך לשווא. וזו אגב, התשובה לך, ארי פולמן, לתהייתך: רבאכ, ברנלי, בבית? כן, ברנלי עם חמש נקודות משלושה משחקי חוץ.

*

ליברפול לא הייתה רעה היום למרות שנאלצה לחלוק בנקודות עם ברנלי. ההרכב שפתח דווקא מצא חן בעיני. חשבתי שנכון לשלב את מילנר בקישור, נכון לתת לסטארידג' לפתוח, נכון להחזיר את קוטיניו לעניינים, נכון לא להרוג את ארנולד אחרי הסיטי ונכון לתת לרוברטסון לשחק כמגן שמאלי. ובמחצית אפילו לא ידעתי להצביע על מי מהשחקנים שצריך, לדעתי, להיות מוחלף. בהמשך באו החילופים של צמד הברזילאים באוקסי וסולנקה שהיו נכונים, אך די כרגיל אצל קלופ, באיחור.

הנה לכם סיפור המשחק ולדעתי גם סיפור המשחקים הבאים, אלא אם  קלופ יוותר על קצת עקרונות או אגו או מה שלא יהיה ויביא מאמן הגנה שזה מקצועו וזליקו בובאץ' יעמיד את החברים לבעוט לשער עד החושך או עד שיתקלפו מהם הגרביים, מה שיבוא קודם. כי אלה בדיוק הבעיות שלנו. הגנה הססנית ולא מאורגנת והתקפה שוצפת אך לא חדה. זה לא מחסור בשחקן כזה או אחר. ליברפול תנצח יותר רק כשבעיות אלה יזכו לתיקון. ליברפול תהיה משמעותית יותר כששחקני ההגנה יידעו היכן לעמוד במצבים נייחים כמו קרנות ובעיטות עונשין ויגיעו ראשונים לכל כדור ברחבה ובקרבתה, ושחקני ההתקפה יהיו תכליתיים ומדויקים יותר. על אלה ועל אלה אפשר לעבוד באימונים. ועד אז, בפוסטים שלי, רק השמות יהיו שונים.

 

 

התבוסה אצל הסיטי
דגל לבן