כה אמר בוב

התיקו עם ניו קאסל: לפעמים זה פשוט לא הולך ואין מה לעשות. צריך סבלנות, והרבה

בוב דיילי (בחולצה מס' 3) הוא שחקן ההוקי הכי גדול שיצא אי פעם מגאנאנוקאה שבאלף האיים שבאונטריו. ב 1970 הוא נבחר במקום התשיעי בסיבוב ראשון בדראפט על ידי טורונטו מרלבורו'ס, אבל את מיטב שנותיו על הקרח (73' – 82') עשה בוונקובר קאנאק'ס ואחר כך בפילדלפיה פלאייר'ס.

שלשום בערב ראיתי אותו במשחק של האיילנדר'ס המקומיים נגד פיקטון. במונחים של גאנאנוקוואיים זו הייתה טרגדיה, שכן הקבוצה המקומית הובסה 5:1. במונחים של אוהד ליברפול זו הייתה חוויה מנחמת. מסתבר שלא רק ליברפול מתקיפה ללא הרף ומחמיצה ומנגד חוטפת ממתפרצות בודדות של היריב.

לאחר שהתעניינתי ולמדתי מי האיש המכובד הזה שכולם מברכים לשלום בהערצה בלתי מוסתרת, ניגשתי אליו, הצגתי עצמי כבלוגר ישראלי הכותב על ספורט, הראיתי לו את דה באזר בנייד וביקשתי תובנה שתשמש כותרת.

לפעמים, הוא אמר, זה פשוט לא הולך, אין מה לעשות, צריך סבלנות, והרבה.

*

את המשחק נגד ניו קאסל לא ראיתי – לא נוהגים ורואים, אבל דיווחים שקיבלתי נשמעו דומים מאוד לאלה שקיבלתי אחרי המשחק הקודם ואחרי זה שלפניו וזה שלפני לפניו ואחרי עוד יותר מדי משחקים כאלה העונה. ובדיוק במקום הזה, כשכל כך נוח לשקוע בייאוש וכל כך מעודד למצוא אשמים ואחראים ולדרוש סקילה פומבית, דווקא המשפט הזה של דיילי גרם לי לרגיעה מסוימת.

ליברפול, לא משחקת רע. היא שווה לפחות שער אחד בהתקפה ולפחות אחד בהגנה, אבל המשחק שלה, ברוב שלבי תשעים הדקות, יפה לעין, מתואם, יעיל, ואלמלא מחסור ברגל מסיימת, היה יכול להיחשב קטלני.

ארי פולמן אוהב להקניט אותי. תאר לך את אובמיינג עם הצ'אנסים האלה שפירמינו, סלאח, מאנה וסטרידג' מחטיאים, איפה היינו יכולים להיות היום. נכון, אני אומר, אבל תאר לך את פירמינו, סלאח, מאנה וסטארידג' מבקיעים את הצ'אנסים האלה, השיחה הזאת בנינו לא מתנהלת.

*

וזו בעצם הנקודה שלי. אנחנו משחקים נכון ומגיעים למצבים טובים ומחטיאים ללא הרף. אין לי הסבר מלומד ממה נובעות ההחטאות, אני מניח שזה עניין של מזל מחורבן. הרי לא מדובר בשחקנים שאינם יודעים את המלאכה. אותם אלה שמחמיצים, גם כבשו בעבר והרבה. במצבים כאלה אין שום תועלת בבכי ונהי. צריך להמשיך ולעבוד קשה עם המון סבלנות. סטטיסטיקות נוטות להתיישר ולביש מזל יש חיי מדף קצובים.

*

אני שומע ודי מתרתח על הקולות הקוראים לפטר את קלופ. יש הסבורים שכבר בינואר הוא צריך ללכת. מבלי להסיר ממנו אפילו גרם של אחריות לכישלון הרכש של ואן דייק – יש לי מחשבות מדוע התעקש עליו ולמה לא הביא בלם אחר משהבין שואן דייק אינו רלוונטי לעונה זו, אבל אשתף אתכם בהן בהזדמנות אחרת – אני חושב שהוא מאמן מצוין והאיש הנכון לנו בכל אספקט של המשחק. קלופ, להזכירכם, לא אימן מעולם בקבוצה שהייתה הכי עשירה בליגה שלה כדוגמת מוריניו, קונטה ופפ, ועדיין לקח אליפויות על הראש של הקבוצה שכל שנה שתתה לו את הכוכב הכי גדול שלו.

קלופ יודע כדורגל. יש לו שיטה והוא בונה קבוצה שתשחק את הכדורגל כפי שהוא מבין אותו. זה ייקח לאט יותר מהפנטזיות שלנו, אבל זה יגיע. לי כאוהד יש תפקיד אחד בלבד: לתמוך. כל פעולה, אמירה או מחשבה אחרת, אינן מוסריות.

ולכן אני מאמץ לעצמי את מה שאמר דיילי, אדם שידע שנים ארוכות בספורט מקצועני מהמעלה העליונה: לפעמים, הוא אמר, זה פשוט לא הולך, אין מה לעשות, צריך סבלנות, והרבה.

חצי חצי
הניצחון במריבור

תגובות

 • אריאל גרייזס

  Hear hear
  ואולי פשוט מהמרחק הזה ועם הפרשי השעות היאוש נעשה יותר נוח..

  • בני תבורי

   אולי

 • Guss

  לא שאני מעוניין במיוחד לעודד אוהדי ליברפול, אבל פשוט תסתכלו הצידה, בערך 35 מייל מזרחה ליתר דיוק. תחזרו שנה אחת אחורה, ותקראו בערך כל פוסט של דורפן על שלל תגובותיו - הקבוצה משחקת לא רע התקפית, מגיעים להזדמנויות, הכדור פשוט לא נכנס. בסוף הוא יכנס.
  אז לנו זה נמשך במשך שנה - ההחמצות המוזרות, המשקופים, החלוצים המוכשרים שפשוט מחטיאים. אבל גם זה נגמר, וכשזה מתחיל להתחבר, הגולים נשפכים. תעשו טעות חריפה אם תיפטרו מקלופ.
  מצד שני, מישהו שם אצלכם צריך לנער אותו לגבי נושא ההגנה.

  • צור שפי

   ליברפול משחקת היום לאין שיעור יותר טוב ויותר יפה ממה שהיונייטד שיחקה לפני שנה. היא גם משחקת יותר יפה מהיונייטד בהווה, אבל פחות יעיל. מי שבכלל מעלה על דל מחשבתו את האפשרות לפטר את קלופ כדאי שיילך להיבדק אצל רופא. את קלופ צריך להחתים ל-10-20 שנים ולתת לו לעבוד.

   • צור שפי

    נ.ב. מה יהיה? עולמנו המוזיקלי הולך ומתכווץ. שובר לב העניין הזה.

   • אריק

    מאחר ויופי הוא עניין סובייקטיבי אז די קשה להתווכח עם הטענה שלך. ליברפול שיחקה יפה לפני שנה. נכון. השנה צריך משקפיים אדומות כדי לחשוב שהיא משחקת יפה מול לסטר וניוקאסל למשל. זה לא היה יפה בכלל. ויודע בעל הבלוג (מזל טוב! ואתה יכול לחזור יום כיפור עבר, חומוס בשלישי) שאין לי בעיה לפרגן כשזה יפה. מה שאני ראיתי זה בלאגן חסר צורה בעיקר מול לסטר ונסיונות מאוד עייפים וחברים אנרגיה נגד ניוקאסל. יונייטד משחקת יפה השנה לעומת זאת לא מדהים אבל מאוד מסודר ויעיל ומה לעשות שהגנה היא חלק מהמשחק.

    • בני תבורי

     Guss,
     לגמרי.

     צור,
     מסכים לחלוטין.

     אריק,
     אני יכול להתייחס רק למה שראיתי. ניצול משמעותי של ההזדמנויות היה מוציא ממך תגובה אחרת ואתה בהחלט צודק לגבי ההגנה.

     • אריק

      בני. נדסקס על חומוס. ראיתי, את האמת, רק 30 דקות אחרונות משני המשחקים, אבל יש לי תחושה שאתה ראית רק תקציר. זה היה בלאגן אחד גדול. נגד ארסנל והופנהיים זה בהחלט היה מאוד יפה לפרקים, אבל לא באחרונים.
      בכל מקרה אם הייתי אוהד ליברפול, לא חושב שהייתי רוצה לראות את קלופ הולך בשום אופן, גם אם ספקות היו מתגנבים לליבי.

    • אסף THE KOP

     אריק
     ליברפול לא משחקת כדורגל יפה
     היא משחקת כדורגל מצחיק

  • יותם

   באיזשהו מקום ציינת בעצמך את ההבדל - מוריניו בעונה הקודמת העמיד הגנה מצויינת (בראשות דה חאה), והיה חסר רק ניצול המצבים בהתקפה.

   אני חושב שאשמת קלופ היחידה היא בחלון ההעברות (היעדר ההצטיידות בשחקני הגנה וחלוץ). בליברפול היו צריכים להבין שלמעט הקישור ההתקפי, הסגל שלהם נחות משל 3-4 קבוצות בליגה (בהגנה אף יותר). כרגע הוא צריך לפתור את בעיית המשחק העומד, כי הקטנות הבינו את העסק ופשוט ייתנו לליברפול את הכדור. חלילה לא לפטר.

   • בני תבורי

    אני מעדיף לדבר על אחריות, לא על אשמה וקלופ בהחלט אחראי למצב הזוועתי של ההגנה.

 • no propaganda

  אף כוכב דורטמונד לא עבר לבאיירן בזמן שקלופ לקח אליפויות. השחקן היחיד שעבר בתקופת קלופ הוא גצה. השחקנים שעזבו הלכו לריאל וליונייטד.

 • אבי גלברט

  כן ,לצערנו דומה מידי לסיכומים הקודמים ...
  צפינו כבר בסיכום הקודם שנשלוט (65-35) , שנחמיץ (17-8) , קרנות (5-1) ושהם ישימו את הגול המצחיק/מיותר/מסריח שלהם .
  בכול זאת כמה תובנות קטנות ברשותכם .
  סטארידג' כבר לא יחזור לעונת הסוארס נקודה .הוא כבד פתאטי ושווה גג חצי שעה היום בסיום משחקים .
  משהו רע מאד עובר על מאנה מאז ההרחקה .צל של עצמו .
  סולנקי זה אוריגי משופר שווה צ'אנס יותר גדול .
  סאלח וכבר דיברנו על זה לוקה בסיומת ובקבלת החלטות באופן בסיסי ככה שזה לא החמצות מקריות .
  הקישור לא מגן טוב לפני הבלמים ומשאיר אותם חשוף למתפרצות ,היום זה עלה בשתי נקודות .
  גומז לא מגן אלא בלם .משחק ההתקפה שלו לא קיים .
  לוברן ומאטיפ יותר טובים ממה שזה נראה , קישור יותר מאורגן ואחראי והם משתפרים מאד .
  חושש מאד מהמשחק הבא .....

 • זה משנה

  יפה כתבת, בני.

  ופטי הוא גיבור גיטרה לא מוערך מספיק. עצוב מאוד.

 • משה

  אני מקבל את מה שבוב ואתה אומרים ואין בי צפייה לפתרונות אינסטנט. התסכול המרכזי שלי הוא היעדר גרף לימוד. ואן דייק הוא לא קוסם וגם לוברן נחשב בלם מצויין בימיו בסוטון. השער של ניוקאסל היה העתק מדוייק של השער הראשון של סיטי (חוץ מהעובדה שאגוארו הגיע לשער תוך שניות והחלוץ של ניוקאסל נראה כאילו היה מעדיף שתגיע איזה רכבת כי אין לו כוח לרוץ כל כך רחוק). לא ברור לי איפה השיפור כתוצאה מאימון ואם עובדים על תיאום איפה התוצאות שיעידו על כך.

  • זה משנה

   אבל ברור לך שזה סגל מלא אילוצים, כן? הפציעה של קליין הכריחה את קלופ להשתמש בגומז בימין, מה שמונע ממנו להשתמש בו כבלם מהיר לצד מאטיפ, בשעה שלוברן נאבק בכאבי הגב ולא מתאמן בכלל אלא רק מופיע למשחקים. קלאבן שהיה סביר בהחלט כבלם שלישי-רביעי בעונה שעברה מאכזב ביכולת עד כה, ואיטי מדי.
   גם העדרותו של לאלאנה מהסגל משפיעה מאוד על משחק הלחץ ועל האפקטיביות של הקישור כתומך בהגנה. הסגל הוא לכאורה מספיק עמוק, אבל אולי הוא לא בנוי נכון מבחינת היכולות של שחקנים לחפות על יכולות של שחקני מפתח חסרים.

   • משה

    הכל טוב ויפה ועדיין, את הסגירה בין לוברן למאטיפ עושים בעיקר שניהם והיום יש ביניהם בור. קלאבן יכול אולי להחליף את שיר צדק אחרי ההשעיה , בעיני מעולם לא היה לגיטימי כמחליף לצמרת הפרמיירליג.
    וחס וחלילה שלא יובן אחרת, ממש לא בעד לפטר את קלופ אבל יש סיבות לגיטימיות לבקר אותו ואם אני בהנהלה גם לתחקר איך הגענו למצב הנוכחי.

    • זה משנה

     מסכים איתך לגבי רוב הדברים. אולם להערכתי בהנהלה מאוד מרוצים מההתנהלות של קלופ, ואת העובדה שהוא לא מוכן לבזבז כספים בכוח, אלא רק כאר הוא משוכנע שהתוצר שווה את הסכום.

     • בני תבורי

      נכון מאוד לשניכם.

  • רובי פאולר

   אני התחרפנתי במהלך האחרון של המשחק, בקרן של ניוקאסל כששוב שחקן יריב נכנס למיניולה מתחת לחולצה ברחבת החמש שלנו וכלום לא קורה... לא למדנו כלום מאוקזאקי?! כמה עוד ניפול בשטויות האלו?!

 • ran

  לפטר את קלופ תהיה בכיה לדורות,
  אני אפילו לא רוצה לדמיין את החלופות...
  הבעיה של הסגל הקיים שכל השחקנים טובים רק תחת תנאים מסוימים וכאשר הם מתקיימים הם נפלאים. השתנה משהו בתנאי פתיחה אלה והכל הופך לבעייתי.
  מי שחשב שבניטז ייתן למאנה וסאלח את המרווחים הדרושים להם כנראה לא זוכר את ימי בניטז אצלנו (מבלי לציין כלל את האנרטיות המוזרה של מאנה וונילדום).
  קלופ היה חייב לעלות בהרכב עם טוויסט מסוים כדי להכריע את המשחק (לדוגמא - הנדרסון וצ'אן כקשרים אחוריים, פירמינו וקוטיניו לפניהם, כאשר כל פעם אחד אחר מנהל את המשחק והשני כתשע מדומה וסאלח ומאנה עושים כניסות מהירות לרחבה).

  • בני תבורי

   ran,
   זו בדיוק הייתה כותרת המשנה שלי: שונא לשחק נגד קבוצות שבניטז מאמן.

  • רובי פאולר

   למה? הנה רובן עטר התפנה היום

 • Matipool

  R.i.p טום פטי. אמן ענק. בשבילי הוא ייצג וסימל את אמריקה "האמיתית" כמו הבוס.
  ליברפול? מבאסת אותי. דווקא לוברן ומאטיפ היו טובים למעט הטעות הטפשית והקבועה וגם הגיע פנדל לכל אחד מהם.
  מאנה במשחק הכי חלש שלו שזכור לי.
  ציונים בקצר: כולם 5 (סטארידג' אולי פחות), קוטיניו 6.5.
  למרות הנ"ל, אני חושב שתהיה לנו עונה טובה בליגת האלופות.

  • ירושלמי

   אחרי 2 מ-6 בוא נוודא שקודם מנצחים את מאריבור.

   • matipool

    זה היה צריך להיות 6 מ-6 בקלילות.
    אם לא ננצח את מאריבור, אני מרים ידיים מהעונה הזו.

    • ירושלמי

     זה גם היה צריך להיות 3 נקודות מול ניוקאסל וראינו איך זה נגמר.

 • רן ד

  אף אחד לא דיבר על זה אבל יציאה רשלנית ביותר של מינולה.. אם הוא נשאר בשער זה לא גול (כי מאטיפ תיקן בסוף)
  כמה חבל. אנחנו פשוט פריארים ברמות.

  • רובי פאולר

   הוא לא אשם, תסתכל בהילוך החוזר - השחקן של ניוקאסל בכלל לא הספיק לבעוט, אלא מאטיפ גלש ובעט את הכדור על הרגל של החלוץ ומשם זה ניתז פנימה. מיניולה לא היה יכול להספיק להגיב בכלל. סתם מזל נאחס.

 • ירושלמי

  אני לא יודע על מה אנשים מתלוננים.
  רק לפני שבועיים וחצי פתחנו את העונה בפועל, עד אז היה מדובר רק בהכנה, תנו קצת זמן לשחקנים להתחבר ולמאמן לעבוד.
  בואו נדבר עוד חודש וחצי.

 • אמיתי

  תחליפו את המזוזות באנפילד.
  וגם את כל השאר

 • אסף THE KOP

  לא ארשום (שוב) מה אני חושב על הקבוצה הזאת של ליברפול.
  רק אציין שכדאי שנתכונן לספיגה של שביעיה בבית מיונייטד (יש מצב שבעיטה כזאת בתחת אפילו תהיה לטובה).

  • בני תבורי

   דוסנה משחק אצלם?

   • אסף THE KOP

    איך שזה נראה, נהיה גאים בתוצאה מול הסיטי אחרי המשחק נגד יונייטד.

   • wazza

    תבורי אני קורא את השם הזה ומרגיש שנפתחת לי צלקת...
    ולעניין חשוב יותר צריך המלצה לחומוס טוב בפרדס חנה רבתי

    • בני תבורי

     בלו באס על הכביש לצומת פל-ים, ואהבת בתחנת אלון מענית

     • wazza

      בלו בס כולם מכירים..
      תודה

      • אריק

       בקיצור באזור מענית העיקר זה החברה ולא האוכל.

    • אסף

     חומוס יוסף בפרדס חנה

     • אבי גלברט

      חומוס יוסף ?????לא קרוב אפילו לשתיים שצוינו (בלו באס ואהבת) .לא יוסף ,לא חמסה ,לא הטורקיה ולא חומוס ירושלים בחדרה .אהבת סגר את הפער מבלו באס עקב חילופי הבעלים בבלו באס .היום שניהם טובים ובליגה אחרת מהשאר .היתרון של בלו באס בגודל המנות .היתרון של ואהבת זה פחות עומס על הבטן .מהטובים שיש ..

      • בני תבורי

       הגדרת במדויק! יוסף הוחרם עקב גילויי קמצנות בפיתות וחמסה ירד ברמת החומוס מאז פוטר הטבח שנחשד בהטרדת מלצריות...

      • אבי גלברט

       טוב ,רמה כזאת של ידע צבעוני אין לי ....אני לא מקומי כמוך ,מגיע רק פעם - פעמים בחודש בענייני עבודה ...

 • גל

  מסכים עם הסיכום בני.
  זה מרגיש לי שהקבוצה קרובה לעשות קפיצה, אבל חייבים סבלנות.
  אם היינו משחקים רע זה היה יותר מדאיג, אבל ברוב המשחקים לאחרונה אנחנו סובלים מהמון חוסר מזל ומחמיצים המון.
  קלופ איתנו לטווח ארוך וטוב שכך.

 • איאן ראש

  אין מה לבכות כל משחק, יש חוסרים ידועים. הפעם קלופ נתן גם מנוחה. אם כבר להתלונן עליו זה על הייבוש של מילנר. אני. רוצה שסטארידג' פתח וסולנקה נכנס, גם אם עדיין אין חדות זה הכיוון.

Comments are closed.