דגל לבן

הפסד שתי נקודות במשחק בו ליברפול הייתה שווה שלוש בקלות

זה היה ללא ספק המשחק הקל ביותר שלנו העונה. מול קבוצה שאפילו לא ניסתה ורק רצתה לחזור הביתה עם נקודה. ובכל זאת לא הצלחנו לנצח, למרות כמה הזדמנויות פנטסטיות שאחת מהן הצדיקה את מיקומו של דה חאה כאחד מהשלושה הטובים בעולם בתפקידו. השאר הן הסיפור המשעמם והידוע של ליברפול העונה, רוצים אבל לא יכולים. למה לא יכולים זו שאלה לדיון נפרד.

*

בעת הזו אני רוצה מאוד להרוג דיון שמן הסתם יתפתח, או לפחות לנצל את היתרון שלי ככותב, כדי להקדים ולגמד מסקנה שגויה: בקרב בין המאמנים מוריניו ניצח ניצחון טקטי והשיג בדיוק את מה שרצה. יש לחלק אמירה זו לשני סעיפים ואתחיל מהשני: במבחן התוצאה מוריניו אכן קיבל את מה שביקש. עם זאת, הוא נכנס למשחק כשדגל לבן בידיו והכריז על כניעה מראש. עם קבוצה המורכבת מכל כך הרבה כסף, עבר בערך פעם אחת את האמצע, לא ניסה אפילו פעם אחת לתקוף את ליברפול בנקודת החולשה המובהקת שלה – מרכז ההגנה, הניח לקישור שלו להסתפק בהרחקות ולא הנחה את שחקניו לייצר יותר מאשר "כאילו" לחץ על הקישור של ליברפול. הנקודה שהרוויח אינה יכולה להיקרא ניצחון טקטי, שכן לא ניתן לייחס כל הצלחה לאופן בו שיחק. את אזלת הרגל של חלוצינו הגיבורים הוא לא יכול היה לתכנן מראש.

*

הסעיף הראשון של אותה מסקנה שגויה אותו אני רוצה לתקוף, נובע מהגישה עמה אני מיטיב כל כך להרוס לארי פולמן את הבריאות: אני בהחלט סבור שחסר לנו חלוץ חד, אך בה בעת חושב שאנחנו סובלים גם מחוסר מזל. אותו חוק מטופש שאינו מאפשר הענקת ניקוד בגין מצבים והחמצות, היה שוב בעוכרינו. ארבע פעמים ניצבו מיטב חלוצינו בפני הזדמנות קורצת להרעיד את הרשת שמאחורי דה חאה. את הראשונה, כאמור, הוא ביטל לחלוטין. בשנייה בשלישת וברביעית, הוא נהנה מחוסר דיוק מתסכל שאין לי דרך להסבירו. צ'אן ככל הנראה מתמודד באנפילד עם שערים צרים ונמוכים יותר מאשר אלה שניצבו מולו במשחק נבחרת גרמניה, סלאח טרם הפנים את מיקומה של קורת השער המפרידה בין תהילת עולם למפח נפש, סלאח הוא גם זה שלקח כדור קורץ מרגליו של קוטיניו שדווקא ידע רגעים חדים עבורנו, ואם תרצו גם את ההזדמנויות החמישית והשישית בנגיחות של לוברן, שמאז הבלתי יאומן נגד דורטמונד, אינו מוצא את הרשת, אף כי הוא אולי היחיד שלנו המצליח להגיע לכדורים מסוג זה ברחבות היריבים.

*

קלופ עלה עם הרכב צפוי מאוד תחת הנסיבות. אני מעריך שאילו מאנה היה כשיר, ג'יני היה נותר על הספסל. בהיעדר מאנה, ג'יני עם צ'אן והנדו עשו עבודה טובה בלחץ הגנתי וביצירת מהומות סמוך לשער המאוחדת. קוטיניו הוא קוטיניו וזה היה אחד המשחקים בהם הוא מוכיח מדוע הוא שווה כל אגורה, גם אם לא הבריק ולא הבקיע.

ההגנה שלנו הייתה טובה אף היא, אך יש לומר כי לא הועמדה ביותר מדי מבחנים. כך גם מיניולה.

בעניין ההתקפה: פירמינו וסלאח אינם טורס או סוארז. הם הבקיעו ועוד יבקיעו, אבל דיוק אינו תכונה מובהקת שלהם. לא ניתן לצפות מהם לגול בכל מצב וכדאי להפנים זאת. יש מתקיפים שיעשו גול מחצי הזדמנות ויש מתקיפים שיזרקו לפח חצי ממספר ההזדמנויות שהם מקבלים או אפילו מייצרים בעצמם. שניהם קרובים יותר לסוג השני. עם זאת, מדובר בשני שחקנים שלא הייתי מחליף בעת הזו. פירמינו תורם תרומה אדירה בלחץ שאינו מאפשר ליריב לפתח התקפות בנינוחות וסלאח מטרידן מקצועי עם מהירות פנטסטית שמחייב את היריב לתשומת לב מיוחדת אליו. יש לו גם יכולת הגנתית לא רעה והוא יוצא מנצח ממרבית ההתמודדויות גוף אל גוף עם מגן שצמוד אליו. ביום שהם יעלו את אחוזי ניצול המצבים שלהם, נראה אחרת לגמרי, אני מקווה שזה לא יקרה מאוחר מדי.

סטארידג' דווקא היום עלה למגרש כבוי לחלוטין. צ'מברליין היה פעיל קצת יותר. יתכן והיה מקום לבצע את החילופים מוקדם יותר, אבל אני לא משוכנע שמישהו מהם היה תורם את מה שתרמו פירמינו באספקט ההגנתי וקוטיניו ביצירת מהומות בקרבת הרחבה של דה חאה.

*

ג'יימי קראגר התייחס השבוע בטור שכתב לטלגרף לאי-יכולתה של ליברפול להשיג אליפות העונה ולדעתו אף לא בעתיד. הוא מציין את חוסר היכולת התמודד עם סיטי, צ'לסי ויונייטד במישור הפיננסי והיעדר מסורת של ניצחונות במועדון במישור הפסיכולוגי, כסיבות עיקריות. ראיון לא פשוט ולא קל לקריאה, אלא אם כן אתה אוהד קבוצה אחרת. גם קני דלגליש התראיין, ובכפוף לאופטימיות הממארת שאני לוקה בה, העדפתי להביא דווקא את דבריו.

התיקו בליברפול
ההפסד לאלה בלי נקודה ובלי גול

106 Comments

גור אילני 14 באוקטובר 2017

ברור שמוריניו לא ניסה, לא היה לו את השחקן הכי טוב שלו –
מרואן פלאיני.

יוסי מזרחי 14 באוקטובר 2017

יש איזו שהיא סתירה ,אם מוריניו בא עם דגל לבן, אז הוא לא יכול לנצח טקטית בקרב המאמנים, מאחר וכן ניצח, אז הוא לא בא עם דגל לבן. הוא פשוט לא בא.

משה 14 באוקטובר 2017

אני מסכים, לא רואה ניצחון באובדן נקודות וחוסר יכולת להבקיע נגד הגנה כל כך בינונית, בטח ובטח ביכולת שהקבוצה שלו הפגינה.

בני תבורי 14 באוקטובר 2017

התחכמות משעשעת יוסי, מוריניו לא ניצח, אל תתבלבל, הוא השיג את מטרתו. שתנעם לך הדרך.

יוסי מזרחי 14 באוקטובר 2017

קראתי שוב בני, ואני לא מתחכם ולא מאושר.לא מתחכם, כי הדברים פשוטים ולא מאושר בגלל מה שראינו שנינו.

רן ד 14 באוקטובר 2017

הקישור היה טוב הגנתית שזה כבר התקדמות אבל הוא שיחק מאוד לאט היישר לידיים של יונייטד..
אמשיך להגיד שעדיף תיקו על הפסד. בעונה שעברה בתקופת הבלהות אפילו הפסדנו לסוואנסי בבית. בכדורגל צריך סבלנות. והרבה. מאוד מקווה שהתקופה הטובה שלנו תגיע כבר.. ושנהיה בשיאה גם נקבל את מאנה .

יותם 14 באוקטובר 2017

מוריניו לא ניצח בשום קרב טקטיק. זה אפילו לא היה משחק מוצלח על נקודה. ואני מהצד שלו.
נצחונות טקטיים מול ליברפול עשו קבוצות (קטנות בעיקר) ששיחקו הגנה ומתפרצות בצורה חכמה ומסוכנת.

יותם 14 באוקטובר 2017

* טקטי

אמיתי 14 באוקטובר 2017

לגמרי. מערך גרוע והרכב לא מתורגל. מוריניו הפסיד פה טאקטית בצורה ברורה

ארם אבירם 14 באוקטובר 2017

יש מושג שנחקר בעבר בתחום ההתנהגות שנקרא "ווינר אפקט" ו "לוזר אפקט". את הרעיון ניתן לתמצת בדוגמה של שחקני כדורסל בכך: האם העובדה שקלעת בהצלחה, מעלה את ההסתברות שתקלע גם בקליעה הבאה והאם החטאה גוררת עליה בהסתברות להחטאה נוספת? לא בטוח שיש מסקנות חד משמעיות לשאלות האלה, אבל לי בכל מקרה, אין בכלל ספק שלגבי חלוצים בכדורגל זו תופעה מוחשית. כאשר החטאת כמה פעמים, אתה נוטה ללכת יותר על בטוח בבעיטה הבאה. מנסה קצת פחות ללכת ממש לפינה בבעיטה ומכניס קצת פחות כוח כדי שהכדור לא ישייט מעל השער. זה יוצר הרבה בעיטות לא מספיק חדות ששוערים טובים כמו דה חיאה יכטלים להדוף. זה ההבדל בין שער מדוייק לפינה לבין כדור שיש סיכוי כלשהו לעצור אותו. אני מאמין שכשהכדורים יתחילו להיכנס, הם יכנסו בצרורות. השאלה היא רק מתי זה יקרה. הלחץ שנבנה סביב זה יוצר חרדת ביצוע מוגברת ולא ממש עוזר.

אמיתי 14 באוקטובר 2017

זה לא ״היד החמה״ וה״זון״?
עד כמה שזכור לי זה הופרך מבחינה סטטיסטית

ארם אבירם 14 באוקטובר 2017

כן, ככל שזכור לי זה הופרך בכדורסל. עברו הרבה שנים אבל בזמנו קראתי כמה מאמרים בנושא (בעיקר דווקא בתחום התנהגות בעלי חיים) והיו תוצאות לכאן ולכאן אבל אני לא זוכר פרטים ממש ואולי זה יותר ווישפול ת'ינקינג שלי. בכל מקרה, אני מאמין שיש לחלק המנטלי כאן השפעה גדולה בכדורגל שבו אין לך הזמננויות חוזרות רבות תוך זמן קצר כמו בכדורסל.

אביעד 15 באוקטובר 2017

סטטיסטית זה הופרך. אין אפקט "היד החמה" בכדורסל.
מעשית, זה לא הופרך. כי המחקרים בנושא הזה בדקו שני דברים:
1. קליעות שדה רגילות.
2. קליעות עונשין.
בכל הנוגע לקליעות עונשין, לא חושב שנטען ברצינות קיום אפקט "היד החמה". לפיכך תוצאת המחקר שיש, היא הגיונית.
בכל הנוגע לקליעות שדה – המחקר לא לקח בחשבון שההטייה המדוברת תקפה גם להגנה. כלומר כששחקן קולע כמה פעמים ברצף, הוא ייטה לזרוק עוד, גם זריקות קשות יותר, וההגנה תתמקד בו יותר. לפיכך, כשהמחקר קובע שאין שינוי באחוזי הקליעה, בין אם קלעת לפני כן 4 ברצף או החטאת 4 ברצף, אני נוטה לראות בכך אישור לקיום התופעה. אם אתה זורק זריקות יותר קשה וכאשר ההגנה שומרת עלייך יותר חזק, ובכ"ז משמר את אחוזי הקליעה שלך? זה לגמרי יד חמה בעיניי.

Srtest - ארטסט 17 באוקטובר 2017

אני דווקא שמעתי בשנים האחרונות את המונח ״ווליום שוטר״ על אחד שקולע טוב יותר 3 ברצף מאשר טפטוף במהלך המשחק. אחד כמו האגואיסט ג׳מאל קרופורד. יכול להיות שמבחינה סטטיסטית של השורה התחתונה אין הבדל ביניהם אלא שאחד מהם מתלבש טוב יותר על מומנטום (שלילי או חיובי).

אני חושב שבכדורגל אין דבר כזה פקק ואנחנו רואים לעיתים קרובות קבוצות שמחמיצות הרבה עד שכובשות וקבוצות שבועטות פעמיים – פנימה. מתחולל כאן אפקט פסיכולוגי-חברתי מאוד ידוע מצד קהל האוהדים של החשיבה על ההפסד ורצון לצמצמו, כלומר מה היה יכול לקרות עם כל הבעיטות כשלמעשה התוצאה אותה תוצאה. רואים איך התרבות של אתלטיקו הפכה אותם לכירורגיים: כנראה כשאין הרבה צ׳אנסים אז אולי מנצלים טוב יותר את מה שיש, כל עוד לא חושבים על כך. מבחינת הקבוצה עצמה, היא כנראה צריכה להתעלם מהרעשים ותמיד לקוות ״להגיע למצבים״, אלא אם כן מאמן אותה בונקריסט פורטוגלי עם רגשי נחיתות שגורמים לו לרצות לנצח את האנגלים בכל מחיר (אפילו שהם כבר כמעט לא אנגלים).

אני גם חושב שחלוצים הם משהו שונה לגמרי בשדה המשחק של הכדורגל. כל שחקן אחר יכול להתחבא טוב יותר מאחורי חולייה, מערך ומאמן, מחלוץ. חלוצים מזכירים צלפים בצבא שהאויב יודע שהם כנראה בטוח חיסלו חיילים שלו. הרבה פעמים מביאים חלוצים שלא ברור הקשר שלהם לשיטה ולקבוצה.

אולג נדודה 14 באוקטובר 2017

פירימינו מאוד יצירתי עובד קשה ותורם ללחץ והנעת הכדור אבל לא סקורר.
סטארידג הפציעות גמרו לו את הקריירה, וליברפול נשארו עם פרוספקטים שלא ברמה מספקת: אינגס אוריגי וסולנקה.

במקרה של ליברפול כבר הייתי מחתים את ואגנר מהופנהיים,או אימובילה מלאציו. ביכולת הזאת יחד עם ההופעה באלופות אני בספק אם ליברפול יצליחו לסיים חמישית

Matipool 14 באוקטובר 2017

לא אהבתי את החילופים של קלופ. אני חושב שהיה מקום להחליף את צ'אן ולא את קוטיניו (אלא אם כן הוא לא היה כשיר מספיק אחרי המשחקים בנבחרת והחזרה מדרום אמריקה).
מוריניו ויונייטד גרמו להגנה שלנו להיראות כהגנה לגטימית של קבוצת צמרת וזה מעיד יותר מכל על המשחק.
כל כך חבל שאנחנו מפספסים כל כך הרבה מצבים בחודש האחרון
(בתחילת העונה הבקענו יפה מאד גם בליגה וגם באירופה וכך גם התגברנו על הספיגות הקבועות שלנו).
כמה הערות בקטנה:
1. הנגיחה האחרונה הייתה של מאטיפ, לא של לוברן (מתי כבר נבקיע שוב מקרן לעזאזל?).
2. דה חאה שוער ענק. לדעתי מספר 1 בעולם.
3. המשחק נגד ארסנל היה יותר קל, לא? בניגוד ליונייטד, הם באו לשחק ונתקלו בסאלח ומאנה.

ארם אבירם 14 באוקטובר 2017

נבקיע מקרנות כאשר ההגבהות שלנו יהיו חדות ולא כמו טיל בליסטי שיוצא מהאטמוספירה וחוזר רק אחרי שהפעיל את המכ"ם של מערכת החץ.

משה 14 באוקטובר 2017

אני חושב שצ׳אן דווקא לא היה צריך לצאת אלא ג׳יני, הוא השחקן הכי חופשי שלנו בקישור אבל הכי פחות טכני. הוא היה מאוד נייד אבל לא הצליח לנצל את המרווחים שהיו לו לייצר הזדמנויות.
דווקא צ׳מברליין הראה מעט סימני חיים לראשונה היום וזה אפילו היה הגיוני טקטית אחרי שסלאח התיש את דרמיאן.

Matipool 14 באוקטובר 2017

חשבתי שג'יני היה היום יותר טוב מצ'אן ולא במעט.
מסכים לגבי צ'מברליין.
לגבי הקרנות – אני מעדיף שמרים הקרן יסובב את הכדור לכיוון השער ולא הפוך לכן אני לא סובל ומתייאש מראש כשאני רואה את קוטי ניגש להרים מצד ימין (או כל שחקן אחר עם רגל ימין).

ק. 14 באוקטובר 2017

לא הבנתי למה הוציא את קוטיניו. השחקן הכי יצירתי והכי טוב מול צפיפויות ובבעיטות מרחוק (דרך אגב לא ברור למה לא ניסו חוץ מדרדלה וחצי).
לדעתי היה צריך להחליף את סלאח.
סלאח עושה המון תנועה והוא מאוד מאוד מהיר ולכן גם מאוד מעורב. אבל אז שהכדור אצלו הוא כל כך לא מדויק, לא במסירה, לא לשער ולא בהטעיות. הטכניקה ברמה טובה היחידה שישלו זה ריצה עם הכדור צמוד לרגל עם שבירות ימינה.

Matipool 14 באוקטובר 2017

סלאח הוחלף ביחד עם קוטיניו.

ק. 14 באוקטובר 2017

צודק כמובן. הוא היחידי שהיה צריך להיות מוחלף בשלישייה הקדמית (ואחד מהקישור)

אבי גלברט 14 באוקטובר 2017

כדורגל משחקים 90 דקות (במקרה של מוריניו רק קבוצה אחת ) ובסוף מוריניו משיג מה שהוא רוצה ….
שלא יהיה ספק ,אין לי גרם טענה לאף אחד אצלנו ,אולי קצת לנאיביות של החלוצים .עשינו כל מה שצריך בשביל לנצח קבוצה מסוגרת ומפוחדת ולא הצליח .
היה לי דיון עם אחי אוהד של הורודים אחרי המשחק והיה לו רק תשובה אחת לגבי המשחק האומלל של קבוצתו .אליפות .טוב אז לדעתי זאת בושה איך שהם שיחקו .ליברפול לעולם לא תבוא לאף מגרש ותעיף כדורים כדי לנצח 0-0 …ככה גם לשמחתי הם לא ייקחו אליפות ומוריניו ימאס על ידי אוהדי הורודים מהר מאד …
חבל מאד מאד על הנאיביות שלנו .חסר לי משהו רשע ברחבה שיעשה מהמצבים האלו גולים כמו סוארס בזמנו .

בני תבורי 14 באוקטובר 2017

אם אתה אוהב את אח שלך אל תתן לו לשגות באשליות, הם לא יהיו אלופים.

אבי גלברט 14 באוקטובר 2017

ברור ….מה אתה חושב שאמרתי לו ….

Matipool 14 באוקטובר 2017

הסיפור יוכרע כבר באמצע אפריל. הכסף שוב הוכיח את עצמו.
כמה השתפכויות יהיו על פפ.

אבי גלברט 15 באוקטובר 2017

יתכן מאד ,כרגע מוקדם מאד אבל סיטי נראים מפלצתיים .רק אוקטובר ,מומנטום של כמה נצחונות רצוף של קבוצה אחת (ליברפול ?) והכול עשוי להשתנות ….מה שכן גם ארסנל וגם צ'לסי כרגע גם לא לוקחות נקודות ככה שמצבנו יחסית עדין סביר .מה גם שאנחנו משחקים טוב חוץ מלשים את הכדור ברשת …

ארם אבירם 14 באוקטובר 2017

בקיצור, טקטיקה מה טקטיקה. טוני פוליס היה יוצא עם שלוש נקודות מאנפילד היום ככל הנראה…

אולג נדודה 14 באוקטובר 2017

תן לפוליס את מספר הקרנות והבעיטות החופשיות של ליברפול. הוא נותן לך שלושה שערים כל משחק

אריק 14 באוקטובר 2017

משחק מביך. עכשיו 75% זה על מוריניו שהופך קבוצה עם מאזן שערים של פלוס 19 לאוטובוס מבאס וחבר כל חן.
אבל יש לי הערה. הבלוג אינו אמור לעסוק במוריניו להבנתי (כמובן תכתוב על מה שבא לך) בשביל זה יש את השכן.
חלקו של קלופ עליו לא דיברת משום השעמום היה גדול מאוד. שלושה במרכז מול קבוצה שלא באה להתקיף במשך 90 דקות כשאף אחד מהם לא מאיים על השער הוצאה של שני השחקנים היחידים שיכולים באמת לאיים בדקה ה78, זה לקפוץ על התירוץ שהמוח לפניו מוריניו.
יונייטד התזתה ולא ניסתה. מה עשתה ליברפול? ניסתה קצת? ניסתה בערך?
כרגיל קלופ מקבל הנחות חבר. זה לא רק אצלך.
אני חושב שקלופ הרבה יותר חיובי בכדורגל שלו מז'וזה, זה ייאמר לזכותו, אבל לא חייב להתחיל ולשאוב את עצמו מה לא עובד בשיטת האין-חלוץ שלו. ומה הטעם בהנדרסון צ'ן וההולנדי ביחד, נגד קבוצה שלא מנסה בכלל. שני המאמנים בעיניי כשלו טקטית. אבל לקלופ אולי נגמר סיפור האליפות היום למוריניו לא. הוא זה שהיה חייב לקחת סיכונים והוא לא לקח

אריק 14 באוקטובר 2017

אוטוקורקט מעצבן.
משום – בתוך
שהמוח – הניח
התבזתה
לא – הוא

בני תבורי 14 באוקטובר 2017

דווקא האוטוקורקט קצת הכמין את השטויות שלך, 4:0 הייתה תוצאה סבירה מאוד אילולא ההחמצות, שום דבר במשחק שלכם היום – למעט דה חאה פעם אחת בלבד, לא מנע את הניצחון שלנו. הפסד שתי הנקודות כולו עלינו. קלופ ניהל משחק מצוין עם הכלים העומדים לרשותו, קצת מזל זה מה שהיה חסר לו היום.

אריק 14 באוקטובר 2017

די נו. הזדמנות אחת אמיתית.
לא ניסיתם מספיק. סולאנקה במקום ההולנדי ואולי משהו היה קורה.
ישבתי משועמם מאוד אבל גם רגוע מאוד, לא סיכנתם באמת חוץ מהפעם ההיא.
לא ראיתי דחיפות של מי שהעונה חומקת לו בין האצבעות. זה תמיד סימן רע.
אתה כנראה מאוהב, זה בסדר. ואפילו יפה. ולא רואה את הכשלים של המושא.
שבוע טוב!

בני תבורי 14 באוקטובר 2017

זה בסדר, גם אטקינסון לא ראה.

רני 14 באוקטובר 2017

אריק כל מילה בול פגיעה גם לגבי קלופ וגם לגבי החבר שלך שהאהבה מסנוורת אותו.

לגבי הפוסט, שוב בני בכוונה או לא מפתח דיון בנושא משני לחלוטין. מרוב שרצית להרוג את הדיון על מי ניצח בקרב הטקטי , על זה כל התגובות. חוץ מאריק שאומר לך ששניהם הפסידו ושתשאיר לדורפן להתעסק עם מוריניו ואתה תסתכל על קלופ.

זה בעצם מאד פשוט. הדברים לא עובדים תקופה משמעותית ואי אפשר לזהות שום שינוי או ניסיון למצוא פתרון. לבחור את ההרכב מתוך מצבת הבריאים יודע גם אברם גרנט ומקלופ מצופה ליותר.

בני תבורי 14 באוקטובר 2017

אני תוהה, את מי אתה אוהד?

יוסי מזרחי 14 באוקטובר 2017

למה זה חשוב בני? הוא כותב שטויות?

בני תבורי 14 באוקטובר 2017

לא, אני רוצה לדעת מי עומד מולי ולנחש את מניעיו

Matipool 14 באוקטובר 2017

אריק – אתה צודק. גם אני לא אהבתי את החילופים ואת זה שקלופ עשה בערך ולא הלך עד הסוף.
ברור לי גם שאם מאנה היה כשיר, הוא היה עולה בהרכב במקום ווינאלדום ואז ליברפול הייתה הרבה יותר התקפית אבל אולי גם פגיעה יותר בעורף.

ק. 14 באוקטובר 2017

אני אוהד ליברפול (אמנם לא אדוק כמו שאר החבר'ה פה) ומסכים עם אריק. להפוך את ליברפול ליותר התקפית ומסוכנת (נניח אחרי מחצית או שעה שאתה מבין שאתה לא באמת צריך את כל השלישייה שם) זה לשים את קוטיניו כחלק משלישיית הקישור ולהחלף את אחד הקיצוניים או סטארידג'במקום וינאלדום נגיד. אני הנחתי שעד הרגע האחרון הוא חשש ממתפרצת אקראית שתגרום ליונייטד לעשות לליברפול מוריניו (לגנוב משחק על בונקר), ולכן השאיר את שלושתם

בני תבורי 15 באוקטובר 2017

הנחת נכון מאוד, כך גם אני סבור. טקטיקה היא לפעמים גם לא לתת ליריב הזדמנויות במיוחד כשמרכז ההגנה שלך רעוע כמו שרפרף שילד בנה בחוג נגרות.

אריק 15 באוקטובר 2017

כי זה נורא משנה להיות 9 ולא 10 מסיטי…
הוא כבר איבד מספיק נקודות היה צריך להמר
אבל הכי נח זה לא באמת לנסות ולראות למיקרופונים לילל על מוריניו עם ציטוטים מהתחת.
כאילו הקבוצה שלו זכתה ביותר מגביר הליגה בעשור האחרון.
עושה לכם בית ספר לכניסת דעת ואתם נכנסים.

ארז 15 באוקטובר 2017

אריק,
זמן כבר את האוטוקורקט שלך לשימוע.

בני תבורי 15 באוקטובר 2017

לא, עדיף ככה, זה חינני ומדלל את השטויות.

ארז 15 באוקטובר 2017

:)
גביר הליגה זה טוב. אצלנו שנים זה היה שחר ("יענקל'ה").

בני תבורי 15 באוקטובר 2017

מוריניו טוען שאין לו כלים על הספסל, ומאשים את קלופ שלא שיחק התקפי יותר עם סטארידג'. זה מה שכל מי שהאזין שמע
במיקרופונים.

אריק 15 באוקטובר 2017

בני.
אתה מפספס את הנקודה.
מוריניו זה דיון אחר. אשמח לנהל אותו.
אגב לפחות בעניין הזה אין לי טענות אליו.
הוא אומר בפירוש. תזדיינו! לא מעניין אותי כדורגל אטרקטיבי, רק תארים בגלל זה פניתם אליי.
גנב דעת הוא לא. סתם ציניקן חסר גבולות.
ושוב אתה ממשיך לדון רק במוריניו שנמצא במקום השני 20 מ24, פלוס 19 בשערים.,
6 מ6 באלופות, פלוס 6 השערים.
ולא בקלופ שנמצא במינוס 7 מרוג'רס באותו מספר משחקים, עם בעיות שאינן נפתרות.
אני חושב שהוא נכשל לחלוטין אתמול בלגרום לקבוצה שלו לשחק כאילו אין מחר ולקחת סיכונים. הוא הרי חסיד הכדורגל האטרקטיביות ,לא? סוציאליסט! אז שלא יהיה מוריניו. ואם כן אז שיביא תארים. לא ככה?

אבי גלברט 14 באוקטובר 2017

החילופים היו בסדר .הוצאה של אחד הקשרים אולי הייתה הצעד המתבקש אבל זה בדיוק מה שמוריניו רצה כדי לעקוץ במתפרצת .גם סאלח וגם קוטיניו היו כבר חסרי אנרגיה .עזבו באמת אין מה לנתח יותר מידי .ההינו שווים שתיים אפס בשקט ואוהדי יונייטד יודעים זאת היטב …

עידו 14 באוקטובר 2017

בני, זה לא חוסר דיוק, לא היה נכנס שם גול גם אם היו משחקים עד סוכות הבא.

יש לקלופ איזשהו קיבעון שיכול לשגע שועלים.
– כבר ראית שמוריניו החנה את האוטובוס
– כבר ראית חלק מהחילופים שלו
– אז אתה מחכה לרבע שעה אחרונה לחילופים?
– ונשאר עם 3 קשרים דפנסיביים ששווים 8 גולים בעונה שלמה ביחד?
– ומוציא את קוטיניו וסלאח ביחד?

לא אומר שזה היה מנצח את המשחק, אבל בטח היה משפר את החצי שעה האחרונה

בני תבורי 14 באוקטובר 2017

או שהיה חושף את ליברפול ללחץ. סטארידג' וצ'מברליין לא בנויים למה שפירמינו וסלאח יודעים לעשות בהגנה ולחץ.

אסף the kop 14 באוקטובר 2017

אם השאהיד היה משפר את % הניצול הוא היה משחק בריאל ולא בליברפול. זה לא יקרה ויותר סביר שהוא ישחק תוך כמה שנים באל זמאלק מאשר בספרד.

לגבי המשחק, האיחוד היה מאוד אנמי היום. סה המשחק הראשון שלהם שאני רואה העונה ובתצוגת כדורגל כזאת הם לא יהיו פקטור לקרב על האליפות. ליברפול מאידך, כבר לא פקטור.

ראיתי היום שידור חוזר של המשחקים שלנו בשנים האחרונות. אוננות מול שער היריבה ולשם שינוי ההגנה לא חטפה בשלומיאליות.

אסף the kop 14 באוקטובר 2017

סה = זה

אולג נדודה 14 באוקטובר 2017

בתור שאהיד סאלח לא היה צריך להתפוצץ על יונייטד ולתת להם כמה חתיכות?

אסף the kop 15 באוקטובר 2017

היה

A34 14 באוקטובר 2017

כמה מרירות בפוסט אחד? שוב אוהד ליברפול שמוצא איזשהו נצחון מוראלי, למרות שבסה"כ הגעתם למצב אחד טוב מול הרכב שני של יונייטד, אצלכם בבית.
המשחק הזה הוציא את ליברפול מהמירוץ באופן כמעט ודאי. מקום 8. נצחון ליגה אחד בחמישה האחרונים. ואתה בוחר לדבר על מוריניו? דבר על קלופ הפלופ, זה שנעדר פלאן בי.

אם אתה מתעקש לדבר על מוריניו, אז גם אני השתעממתי. אבל אני רוצה אליפות. זה היה צפוי שהוא ישחק על תיקו, ואין לי עם זה שום בעיה. תיקו מול הגדולות במשחקי החוץ + נצחון במשחקי הבית = אליפות.
אתם יכולים להמשיך לדגול בכדורגל ה"אחר" שלכם (13 שערי זכות שלכם לעומת 21 שלנו, ואנחנו עם הכדורגל השלילי?).
איך אמר הקלופ?
You could not play this way at Liverpool, but it's okay for Man Utd
אתקן:
You could not go over a decade winning only 1 league cup at United, buts it's okay for Liverpool

אה, והנצחון של מוריניו איננו טקטי, הוא נצחון אסטרטגי.

אולג נדודה 14 באוקטובר 2017

אני לא יודע על מה אתה מלין?

לליברפול מסורת מפוארת אך זו הסתיימה בשנות ה80.
כיום ליברפול הינו מועדון מהדרג ה2 האירופה.
וזה נקבע על ידי הבעלים של הקבוצה, בהתאם לתקציב הקבוצה ושאיפות/מטרות הבעלים…

לכן הם קונים פרוספקטים כמו סולנקה, שלא התאים לצ'לסי בתקווה שהוא ייתן תוצרת של סטארידג' בתקופות הטובות שלו, שגם אותו רכשו בזול כי הוא לא התאים עבור צ'לסי…אותו דבר היה לגבי צ'אן בלברקוזן,קוטיניו באינטר…או שנקנים שחקנים מליגות יותר קטנות סוארז מאייאקס כדוגמא. או קניית שחקנים ממועדונים יותר קטנים, לאחרונה זה היה בעיקר מסאותהמפטון:מאנה ללאנה לוברן.

רק לאחרונה הם מצטיירים כמועדון שלא מוכר כי הם רוצים לגדול והמצב הכלכלי די טוב…ככה הם יכולים גם להכשיר שחקני נוער או שחקנים צעירים עבור הקבוצה הבוגרת: אלכס ארנולד,מורנו,הנדרסון ועוד.

גם תינוקות פרגוסון מחזור 92 הגיעו לקבוצה הבוגרת שזאת לא הייתה מבכירי הקבוצות באירופה.
מה שאומר עבור ליברפול להיות יותר תחרותיים זה גם לאבד את זהות המועדון וגם להתפרע מבחינה כספית.

אמנם שהיום הסמל של השחקן והנאמנות היא לכסף,ספק אם יהיה שחקן שריאל או בארסה יירצו ולא יעבור אולי יוצא דופן זה הנדרסון…לא יהיה שחקן נאמן כמו סטיבן ג'ררד

שי 14 באוקטובר 2017

1. הרכב שני? כנראה שפליני הוא באמת השחקן המרכזי שלכם…
2. מוריניו לא בא להוציא תיקו, הוא בא לשחק כדורגל של המאה ה-19… זה פשוט היה מביש.
3. זה בטוח לא ניצחון אסטרטגי. העונה ליברפול כבר לא תתמודד אתכם על האליפות, אבל יונייטד במבחן האמיתי הראשון שלה פשוט לא הגיעה למשחק. לפני המשחק הייתם מפחידים, עכשיו יונייטד חזרה לגודל הטבעי שלה וטוטנהאם, סיטי ואולי גם צ'לסי, יעקפו אותה בסיבוב.
4. הביקורת שלך על קלופ לגמרי נכונה

A34 15 באוקטובר 2017

1. פוגבה, באיי (ככה כותבים?) ורוחו בטוח היו רואים הרכב אילולא היו פצועים. בקונסטלציה הנוכחית אפשר להוסיף גם את פלאיני וקאריק כשחקני הרכב. לפיכך, התשובה היא כן. הרכב שני.
2. גם אני לא נהנתי. גם אני הייתי מעדיף לתת לכם 5 גולים ללא מענה. אבל לא הרחיקו לכם שחקן בשלב מוקדם של המשחק וקלופ הציב 3 קשרים הגנתיים מול הקבוצה החלשה שלנו, במשחק בית. בכל אופן, כשאני מסתכל על האנד-גיים, אני יכול לחיות עם זה – תיקו במשחק חוץ נגד היריבה המרה ביותר. ואולי יש כאלה שהספיקו לשכוח, אבל גם לסר אלכס היו לא מעט משחקים שבהם נקט בגישה דומה.
3. לא יודע מה הגודל הטבעי שאליו אתה מתיחס (לדעתי הוא גדול למדי…). לא יודע לגבי צ'לסי, משהו שם לא עובד טוב העונה וטוטנאהם זה לא קבוצת הארי קיין? כרגע אני רואה קרב דו-ראשי בלבד, שבו, אכן, הסיטי מראים יותר איכות מאיתנו. אבל אליפות לא לוקחים באוקטובר, וזה.

matipool 15 באוקטובר 2017

A34 – מאנה, קליין וללאלנה אומרים לך משהו? רק לכם יש פצועים?
קאריק? פתאום קאריק שחקן הרכב בקונסטלציה מסוימת?
את פלאיני עד לפני שלושה שבועות רציתם לזרוק מכל המדרגות. לא בטוח בכלל שרוחו לפני ג'ונס בהיררכיה הנוכחית.
שום הרכב שני ושום בטיח. הפציעות של שתי הקבוצות קיזזו אחת את השנייה.

matipool 15 באוקטובר 2017

הקישור של ליברפול עם 3 הקשרים ההגנתיים זה אותו קישור ששיחק בניצחון 4:0 מול ארסנל (מאנה היה אז בכנף השמאלית במקום קוטיניו שהיה תחת השפעת הסם של ברצלונה).
יש לנו בעיה שסטארידג' לא טוב וסולאנקה עדיין לא בשל. אני חושב שמיהרנו מדי עם ההשאלה של אוריגי.
כשכולם כשירים, רק שניים מהשלושה ישחקו (קוטיניו יורד לקישור ומאנה חוזר לאגף) ואולי כשללאנה יחזור, אולי רק אחד מהשלושה בחלק מהמשחקים.
כרגע, זה ההרכב הכי טוב שיכול היה לעלות אתמול.

משה 15 באוקטובר 2017

אם אתה רוצה אליפות לך תאהד את סיטי.
אתה סתם רעשן שרואה כדורגל גרוע ויסיים במקרה הטוב במקום שלישי.

בני תבורי 15 באוקטובר 2017

בדיוק. הפער האיכותי בין ליברפול ליונייטד קטן מהפער בין יונייטד לסיטי. מי שרוצה לספור נקודות היום, שיערב לו.

A34 15 באוקטובר 2017

לא הבנתי, למה שאהיה אוהד של סיטי?
איזה אוהד לא רוצה שהקבוצה שלו תזכה באליפות?
אז היום הקבוצה שאני אוהד לא שיחקה כדורגל מהנה ולא דרסה את היריבה שלה. בגלל זה אני צריך להפסיק לאהוד אותה? אם אתה מנסה לייחס לי אהדת/רדיפת נצחונות, אתה נובח על העץ הלא נכון.
אם אתה מנסה לטעון שאתה מעדיף לא לזכות בתארים והעיקר לשחק כדורגל אטרקטיבי ומהנה, זכותך. אני מעדיף לזכות בתארים. אשמח לעשות את זה בסטייל. אקח את זה בכל דרך אפשרית.
הענין הוא שבנוגע לליברפול, לא אופציה א ולא אופציה ב, הנ"ל, תקפות.

בני תבורי 15 באוקטובר 2017

ניצחון אסטרטגי לתפארת. עולה עם קבוצה של מאות מיליונים שדורסת את הליגה לשחק נגד קבוצה שלא מנצחת את ברנלי וניוקאסל, חוטפת חמישייה מהיריבה הכי גדולה שלו לאליפות, עם הגנה מחוררת ושיעור ההחמצות הגדול ביותר באירופה וכל זה כאשר שחקן ההתקפה הטוב ביותר שלה פצוע. אחרי תשעים דקות של שעמום הוא מוציא תיקו מאופס. אסטרטגיה.

A34 15 באוקטובר 2017

את החמישיה חטפתם, במשחק חוץ, אחרי שהרחיקו לכם שחקן. מול קבוצה שכיום נמצאת בכושר פנטסטי ומציגה כדורגל נהדר.
לא חושב שיש טעם להשוואה.
לעומת זאת, היום (אתמול) שיחקתם עם 11 שחקנים, בבית, עם קהל תומך מאוד, מול היריבה השנואה.
בכל אופן, מידת הצלחת האסטרטגיה תיבחן בהמשך העונה. אם לא נשמוט נקודות מול הקטנות, ואם נצליח לנצח את הגדולות בבית, זה אמור להביא אותנו מספיק קרוב לתואר. לגיטימי לגמרי למתוח עליו ביקורת, אבל עובדתית – מוריניו השיג את שביקש. לא חושב שקלופ רצה תיקו.

בני תבורי 15 באוקטובר 2017

הלו, אתם מקום שני, לא תנסו לפחות?

עידו אלון 15 באוקטובר 2017

אני לא מבין את ההתייחסות ליונייטד. את מי זה מעניין אם זה ניצחון או הפסד אסטרטגי שלהם.
אותי לימדו שקודם כל תגדיר את המטרות שלך. ולפי התפתחות המשחק והחילופים אתמול אני הסקתי שקלופ הסתפק בתיקו וזה בעיני לא היה מוצדק. כלומר היה אפשר להעיז קצת (קצת כן?) יותר כדי לנסות לקחת את כל 3 הנקודות בבית מול יריב מתגונן.
אלא אם מטרת העל היא לא אליפות, אלא טופ 4 נגיד, ואז מהלך המשחק והתוצאה תואמים. במקרה כזה אני לא מסכים למטרת העל.

זה לא נועד להקטין את קלופ או מי מהשחקנים, רק להגיד שממקום מושבי הנוח על הכורסא השמרנות שלו נראתה לא במקום

בני תבורי 15 באוקטובר 2017

למה שאתה מכנה שמרנות אני מכנה נפילת אסימון. קלופ הבין סופסוף שעם מרכז ההגנה שלו קשה להגן ולכן צופף את הקישור. היה נכנע לתכתיבים, היה חוטף במתפרצת. כך או כך, הקבוצה שבילתה אתמול הרבה יותר סמוך לרחבת היריב הייתה ליברפול שכרגיל לא מצאה את הרשת.

צור שפי 14 באוקטובר 2017

מסיבות כלשהן ראיתי רק את התקציר. שעמום המחץ. גם העצירה של דה חאה טובה אבל לא כזו ענקית. צופה עכשיו באתלטיקו-ברצלונה: לטר שטגן היו שתיים באותו סדר גודל בחמש הדקות הראשונות לפני שהוא חטף את הגול.

אמיתי 14 באוקטובר 2017

יש מגמה סקווזרית להלל את דה חאה כדרך להקטין את היונייטד.
יורדות הדמעות מעצמן

Ljos 14 באוקטובר 2017

הבחור באמת ענק. תגיד תודה שאפילו סקאוזרים שהתרגלו למיניולות בשער מצליחים לזהות.

בני תבורי 15 באוקטובר 2017

בשלב זה מוריניו עושה עבודה יפה בלהפוך אתכם לקטנים.

אסף THE KOP 15 באוקטובר 2017

אמיתי נולד ככה

אמיתי 15 באוקטובר 2017

אני מבין שהשנה אליפות אפריקה באה לכם מוקדם

ק. 14 באוקטובר 2017

אתלטיקו מראים ליונייטד איך אפשר לסגור מאחור עם הרבה שחקנים ועדיין לעשות יציאות חכמות קדימה

אמיתי 14 באוקטובר 2017

הכל טוב ויפה אבל בכל זאת משחק בית. ולא ככ סגור על זה אבל נדמה לי שבארסה משחקת טוב יותר עם סרג׳י רוברטו. תקן אותי אם אני טועה

ק. 14 באוקטובר 2017

אני טוען את זה כבר הרבה זמן. הכניס המון אנרגיה ומהירות, נכנס כמגן כשבארסה די ישבה על אתלטיקו והיה כמו קשר כנף. אני חושב שצריך להיות קשר, למרות שבמקרה הזה היה לו ערך מוסף התקפי על סמדו כמגן

אולג נדודה 14 באוקטובר 2017

ליונייטד אין שחקן כמו גרייזמן שיוכל לסיים מתפרצות בצורה קטלנית…לוקאקו משחק כמו חלוץ מטרה
במחצית השנייה הבונקר כבר היה מוגזם ודקות לפני השער אתלטי פשוט לא עברו את החצי, והחילופים של בארסה עבדו.

מצד שני יונייטד לא שיחקו נגד השחקן הטוב ביותר כנראה בהיסטוריה של הענף

שלישית: לסימאונה קבוצה מאוד מאומנת וממושמעת שבחלק מהמשחקים לא איכפת להם מהחזקת כדור,הם נסמכים על ההגנה שלהם ומסתמכים על מתפרצות….וזה בניגוד לאופי המועדון של יונייטד.

לסימאונה היסטוריה במועדון בתור מנהיג כשחקן,ושם לא יהיה שחקן שיעשה צחוק מהמאמן או יזרוק את סרט הקפטן,ללא תגובה מהמועדון.
לכן רוב הסיכויים שאם נראה מאמן זמן רב במועדון כמו ונגר ופרגי זה ככל הנראה יהיה סימאונה באתלטיקו

צור שפי 14 באוקטובר 2017

הייתי מת להסכים אתך נדודה, אבל ההופעה הערב של הגנת אתלטיקו היתה ברמה חריגה בהשוואה למה שראינו מהם במשחקים אחרים העונה. גם הערב היו שטויות על גבול הרחבה, דברים שאסור לעשות בכלל ומול ברצלונה בפרט. השטות של גריזמן בדקה ה-93 שכמעט גמרה להם את המשחק היתה אולי הבולטת ביותר אבל לא היחידה. מזל שכנראה מסי סחב עדיין קצת ג׳טלג ולא היה לגמרי הוא, כנ״ל סוארס. יש שחיקה ברמת ההגנה של אתלטיקו, זה עוד יעלה באובדן נקודות ולצערי אני לא רואה אותם נותנים פייט אמיתי לשתי המפלצות.

אולג נדודה 15 באוקטובר 2017

אתלטיקו מלבד בניית המועדון זה מועדון שהלך אחורה בשנה האחרונה.הטרנספר אמברגו שהוטל עליהם פגע באופן קשה בקבוצה,אמנם שייתכן שזו גם הסיבה שגרייזמן לא נמכר בקיץ.

למי שראה את משחק הפתיחה מול ג'ירונה אתלטי בעור שיניה חילצה תיקו מפיגור 2-0
והיה משחק מחריד

בוצעו רכישות לא טובות גם יקרות וגם כאלה שלא תרמו נקודות על המגרש כמו: גאיטן, גאמיירו,וייטו
ורסליקו

כמו שגם איבוד תאו הרננדז לריאל הייתה מכה במיוחד שפליפה לואיז כבר די מבוגר

…ישנה כמות גדולה של שחקנים מבוגרים שרצים ונלחמים אבל הם מעבר לשיא: חואן פראן,פליפה לואיס,גודין,גאבי,טורס.אוגוסטו פרננדס

קבוצות קטנות גם למדו כיצד לשחק מולה והן גם מנסות לעקוץ אותה במתפרצות

ורכישות שבוצעו לינואר אינן לטווח ארוך מלבד פלסטר לזמן קצר,כמו קוסטה וויטולו שהם שניהם עונה הבאה כבר 29.

לא הכל שחור כרגע יש אצטדיון שיבטיח עתיד כלכלי יציב יותר,ויכולת גם לקנות כרטיסי שחקן ולא דרך צד שלישי…שחקנים מבטיחים סאול ,לוקאס חוסה מריה,קוריאה,קרסקו ומאמן שיודע להוציא 120 אחוז מהקבוצה.

אתלטי תמשיך להיות מאחורי ריאל ובארסה כל עוד לא יגיע משקיע גדול לשם כמו גם אם חלוקת כספי זכויות השידור יישארו אותו דבר.

קשה לנו בתור יהודים נראה לי שלא לחבב את אתלטי כי זה מועדון לא של מיליונרים כמו ה2 הגדולות ובטח שלא היה כזה לפני הגעת סימאונה,אבל זה מועדון קשוח שנלחם,מעז ועובד קשה.

אולג נדודה 15 באוקטובר 2017

בניית האצטדיון הכוונה

צור שפי 15 באוקטובר 2017

ניתוח מדוייק נדודה. אגב, בעבר (1987-2003) שלט באתלטיקו חסוס חיל שהיה איש ימין קיצוני תומך פרנקו, גזען, אנטישמי, על גבול הניאו-נאצי. אתלטיקו אז לא היתה בחירה קלה לאוהדים יהודים. למרות שהוא מת ב-2004 עד היום הוא מזכיר להרבה ספרדים את טראמפ. הוא גם ישב בכלא בגלל שורת שחיתויות, בין השאר בתקופת היותו ראש עיירת המליארדרים מארבייה. חרא של בנאדם. הבן שלו, מיגל אנחל חיל מארין (תפוח שנפל רחוק מהעץ) שולט עד היום במרבית מניות המועדון אבל מעדיף פרופיל ציבורי נמוך.

אולג נדודה 15 באוקטובר 2017

מעניין לדעת לגבי הבן של חסוס חיל.חשבתי שמשפחת הפשע כבר לא במועדון,

שכחתי גם להזכיר את סאביץ שבדיוק בדקה ה90 או במשחק חשוב נזכר שהוא צריך לעשות פנדל או נגיעת יד ברחבה ליריבה,ללא ספק טיפוס אמפתי משהו

משה 15 באוקטובר 2017

אולי הכדור פגע בטר שטגן בטעות ?
בסך הכל מדובר בשוער בינוני פלוס, סטייל מיניולה, פשוט יש לו הילה של בארסה (ע״ע בראבו).

ק. 15 באוקטובר 2017

לא.
השנה טר שטגן ממש ממש טוב ואפילו שווה לבארסה נקודות. הסיבה שבארסה ספגה 3 שערים ב-8 משחקים היא לא רק המהירות של פיקה…
אם הייתי רואה יותר מ-0 מ-8 המשחקים האלה (אני ראיתי 7), אני בטוח שהיית חושב אחרת (כי נראה לי דווקא מהתגובות שלך פה שאתה מבין די טוב כדורגל), על אף הבוז הגדול שיש לך לקבוצה, לליגה ולכוכב שלה

ק. 15 באוקטובר 2017

אם היית

שי 14 באוקטובר 2017

לשם הדיון אני אזרוק את שתי האגורות שלי:
1. המשחק הזה מראה את כל ההבדל בין קלופ ומוריניו. אחד דוגמטי שמוכן למות עם השיטה שלו, והשני אופרטוניסט. אחד רומנטיקן והשני ציניקן. דרך אגב, דווקא לקלופ יש מאזן עדיף במפגשים ישירים.
2. אני לחלוטין מסכים עם בני שאסור היה להחליף קשר בחלוץ, אלה בדיוק הטעויות שקבוצות של מוריניו חיות עליהן. אבל…
3. שוב קלופ בא עם החילופים מוכנים מהבית ושוב לא היה להם ממש השפעה. זה פשוט לא הגיוני, והסיבה היחידה שאני יכול לחשוב עליה היא שהוא רוצה להמשיך ה -11 שלו עד שהם נשחקים. ושוב זה חסר הגיון – זה רק מזמין עוד מכת פציעות המסטריג כמו שנה שעברה, ולא מאפשר לשחקנים המחליפים זמן להכנס לכושר משחק או לבנות ביטחון…
בדרך הזו קלופ בדרך הבטוחה להפוך לוגנר , מאמן שהקדים את זמנו והצליח עד ששאר העולם ללמד ממנו, ומאז מחזיק את הקבוצה שלו בלימבו – בלי תארים משמעותיים אבל בלי כשלונות מפוארים. חבל, שילמד קצת ממורניו…

טל 12 14 באוקטובר 2017

היה משחק טוב. נהנתי. נראה שקולפ הכין את הקבוצה טוב למשחק.

לא הופתעתי מהתוצאה – קשה להבקיע מול מבצר של מורינוי. וגם הבעיה של ליברפול בתחום ידועה.

ללא חלוץ רחבה יהיה קשה מאד להצליח. פירמינו לא כזה (הוא גם לא בועט מספיק לשער לדעתי) סטרידג' לא חזר לעצמו ואולי גם כבר לא יחזור וסולאנקה צעיר – בתחילת דרכו.

אולג נדודה 15 באוקטובר 2017

במצ' אוף דה דיי נקרעתי מצחוק…
מוריניו טוען שאין לו כלים על הספסל, ומאשים את קלופ שלא שיחק התקפי יותר עם סטארידג'…איזה גנב דעת, ככה הוא שיחק גם בקלאסיקו בספרד, רק הפעם לפחות אין לו ביונייטד מתנקש כמו פפה

matipool 15 באוקטובר 2017

מעניין מה חושבים ראשפורד, מאטה ולינגארד על מה שמוריניו אמר.

אייב 15 באוקטובר 2017

מוריניו אמר שאין לו שחקני קישור מרכזי בספסל, לא שאין לו בכלל כלים. את ראשפורד ולינגארד אמר שהכניס כדי להשתמש במהירות שלהם ובתקווה שקלופ ישנה מערך.
לא מגיעות לא מחמאות אבל גם לא סילופי דברים.

אייב 15 באוקטובר 2017

לו

אולג נדודה 15 באוקטובר 2017

אייב אכן מוריניו כרגע שמתי לב ביוטיוב נתן ראיון של 4 דקות ודיבר על מרכז השדה…במצ' אוף דה דיי העורך בחר לשים 30 שניות מהראיון ושם נאמר רק לא היו לי כלים על הספסל.

אז יוצא שאתה צודק אבל אני לא טועה (:

אמנם שהוא יכל גם לשחק עם בלינד קשר אחורי,ואן חאל עשה זאת וגם הוא שיחק מדי פעם ככה בהולנד…אז גם צה שמוריניו אומר לא לגמרי נכון…פשוט מוריניו רצה להרוג את המשחק

ליצ'הלופ 15 באוקטובר 2017

לא הבנתי רק למה אתה מזכיר את ארי פולמן ברוב הפוסטים שלך. כאילו, ברור שזכותך המלאה, אבל למה בעצם להזכיר אותו?

בני תבורי 15 באוקטובר 2017

ארי הוא חבר יקר, אוהד ליברפול ידוע והמבקר הכי חריף שלי. זה למה.

ran 15 באוקטובר 2017

יום אחרי ועדיין לא נרגעתי מהמשחק,
המעצבן שהיה לי ברור שאם נבקיע באזור הדקה 75 וצפונה נקבל יחד גם את השוויון כמה דקות אח"כ.
מוריניו הוא פושע, אבל לא הצרה שלנו ואם הורודים מאושרים מהדרך שלו שיבושם להם.
אני דואג לקלופ, מאד דואג, כי אנחנו רגע לפני הבלאגן אם התוצאות האלה ימשכו.
מול שלישית בלמים היינו חייבים לשחק עם חלוץ מטרה שימשוך אליו בכל התקפה בלם או שניים, להפתיע עם סולנקה בהרכב שיתיש את ההגנה ולספק יותר חופש בכנפיים.
חבל, פספוס גדול אתמול.
אני חייב להוסיף כמה מילים על מורנו, מה שקלופ עשה איתו הוא פנומנאלי, לקח מגן איום והפך אותו לשחקן סביר. מורנו הפסיק עם ההתחכמויות המטומטמות שלו ועבר לשחק פשוט, הוא הבין שהפנטזיה להיות גרסה עדכנית של רוברטו קרלוס כבר לא תתרחש, מה שיאפשר למכור אותו (להחזיק אצבעות) בינואר במחיר סביר.

רומן 15 באוקטובר 2017

לי תמיד נראה שחלוץ 9 גדול גוף יכול לשדרג את ליורפול בטירוף. אני אפילו מכיר אחד כזה ודי בזול, תומר חמד שמו.

בני תבורי 15 באוקטובר 2017

ניסינו עם בנטקה…

D! כאן ועכשיו 15 באוקטובר 2017

אולי לוונדובסקי יכול לשדרג אותנו

זה משנה 15 באוקטובר 2017

עדיף לחשוב על מטרות ריאליות ולא להתעסק בחלומות באספמיה.
רוצה לומר: לא יביאו שחקן עם פרופיל גבוה כמו זה של לבנדובסקי, בוגיל של לבנדובסקי ובעלות שהוא יעלה. יביאו מישהו שעונה על 2 מתוך ה-3 אפשרויות הללו (פרופיל; עלות; גיל).

D! כאן ועכשיו 15 באוקטובר 2017

זה משנה, סתם זרקתי את זה. אני לא חולם ולא באספמיה (למעשה אני בלייפציג כרגע, הכי קרוב למציאות שלנו שיש).
זו הייתה תגובה צינית.

יש לנו מאמן – אני בעדו. הוא בעד השחקנים שיש לרשותו עד שיצליח להביא שחקנים אחרים שבהם הוא חושק.

לא רק זה – סיכוי טוב שביום שהוא יעזוב גם אני אעזוב את עולם הצפייה בספורט המקצועני

יואב 15 באוקטובר 2017

אני חושב שליברפול אחלה קבוצה. לא נטולת בעיות כמובן אבל משחקת עם ספירט נכון ויש לה מאצ'אפ טוב מול היונייטד והמון מהירות להעניש אם אתה מתפתה.

אביעד 15 באוקטובר 2017

לגבי יונייטד – התגוננות לגיטימית, אם כי לא חכמה. ניתן היה גם להתגונן וגם לסכן במתפרצות, תוך שימוש בטקטיקה שונה או לקיחת סיכונים מחושבים (גומז ומורנו למשל לא אמורים להפחיד יותר מדי).
אבל זה בלוג של ליברפול, אז למרות השיוך הנכון שלי, אעסוק בעיקר בהם:
ליברפול רצתה לנצח, אין ספק בכך. אבל קלופ נכשל אתמול. הוא העמיד את הקבוצה יפה, לא לקח סיכונים מיותרים, וניסה רק את ההרכב השמרני.
היו ניצנים של יציאה מהמבנה, ניצנים שהובילו לסכנה – הכניסה של סלאח לאמצע, הגיחות של ווינאלדום קדימה. הניסיונות הללו של ליברפול נפסקו מהר מאוד (ע"י מה שאני רק יכול להניח הייתה הוראה מפורשת של קלופ) לטובת ניסיונות של פיצוח ההגנה בהנעת כדור איטית, מדודה ולא מסוכנת.
המצב המסוכן היחיד האמיתי של ליברפול, דהיינו ההצלה של דה חאה ממאטיפ והחמצת הריבאונד של סלאח, נבעו מחריגה מהשבלונה, כניסה של בלם לרחבה בקרן ואז הישארות שלו שם לכדור המשך.
ממשחק מסודר ליברפול יצרה 0 איומים.
במחצית השנייה בדיוק אותה מגמה. גיחה אחת או שתיים של ג'אן שיצרו בהלה רגעית בהגנה ומיד אח"כ שוב היצמדות לעמדת המוצא. שוב אני יכול רק לשער שמדובר בהנחיה.
ואז באו החילופים. מוריניו הגיב קודם ושלח את מה שהיה לו על הספסל (לינגארד בדקה 62 וראשפורד בדקה 65). מאותו רגע, יונייטד נותרה בלי אפשרות ממשית להגיב מהספסל ולקלופ הייתה את האפשרות להחליט מה הוא רוצה. ליזום באמת.
הוא נכשל. כישלון חרוץ.
3 חילופים של תפקיד בתפקיד. שמירה על מרכז מגרש של 3 שחקנים. החלפת 3 השחקנים המסוכנים של ליברפול ב-3 שחקנים דומים אך פחות מסוכנים.
קלופ אמר הכל בחילופים האלה. מבחינתו הוא לא היה מוכן להסתכן בשביל ניצחון. האמירות שלו אחרי המשחק על מה מותר ביונייטד? עקיצה ריקה מתוכן.
אם מאנה היה כשיר? אני די משוכנע שסלאח או פירמינו היו יורדים לספסל. וכשהם היו נכנסים זה היה במקום אחד מהשלושה האחרים. וקלופ היה מפטיר משהו לתקשורת על רוטציה ולשמירת כוחות והכנה לליגת האלופות ואפקט פגרת הנבחרות.
ליברפול נתנה אתמול תצוגה ואן חאלית למופת. ללכת בלי, להרגיש עם. להחזיק בכדור, להתקיף, אבל לא להתחייב לזה או להסתכן. להגיע למצב וחצי, שגם הם מקריים ואז להתהדר בסטטיסטיקת ההחזקה בכדור והבעיטות למסגרת כאשליית שליטה ודומיננטיות.
אין ספק מי ניסה יותר אתמול. אבל אל תטעו, מבחינת נטילת הסיכונים והמחוייבות לניצחון, לא היה מרחק גדול בכלל בין הצדדים אתמול. ניצחון גדול לא הגיע לליברפול אתמול. לא 4:0 ולא נעליים. לא בטוח שהיגע ניצחון כלל.

אולג נדודה 15 באוקטובר 2017

איזה דרבי מילאנזי וואו…מאוד מפצה על יונייטד ליברפול,מזמן לא ראיתי משחק שלם בלייב בליגה האיטלקית,עושה רושם שספק נגמרו הימי מכות במרכז המגרש,קרזות אנטישמיות,ושער ממצב וחצי.
עזבו נאבי קייטה שקלופ ישמור את כספו עבור איקרדי

cookie-monster 16 באוקטובר 2017

אולי באמת צריך להקטין את השערים באנפילד באימונים וככה יצטרכו להתאמץ יותר להכניס את הכדור למטרה…

mersey_paradise 16 באוקטובר 2017

אני חייב להודות שמה שרבים צפו לפני המשחק התקיים לאשורו. משחקים שכאלה לרוב לא מוכרעים בסוויפ מהיר (אלמלא וידיץ על המגרש) או כאשר אחת הקבוצות טובה לאין ערוך מהשנייה בשל היות השנייה בעונת נפל והראשונה בעונת שיא (ראה ליברפול של סוארז וג'רארד תחת רודג'רס כשהנצחון על יונייטד בטרפורד היה קליל). מוריניו ידע בדיוק למה הוא מכוון בעיקר עם ההעדרויות של פלאייני ופוגבה. נסיון לעקוץ עם הכלים המצויינים שברשותו ומניעת כל יכולת הבקעה מאיתנו עם כלים לא רעים שברשותו.
אף אחד לא הופתע מזה וגם לא מהעובדה שהתיקו הזה טוב לז'וזה ולעובדה שקבוצתו עדיין לא הפסידה העונה ומחסלת את הקבוצות הקטנות כרגע בהצלחה. האם קלופ היה צריך לשנות את האיזון ולתקוף עם עוד חלוץ לקראת השליש האחרון של המשחק, מאד יכול להיות, עם זאת ייתכן ואז גם הקטנה שבמתפרצות של הורודים הייתה גורמת למאטיפ ולוברן לחשוב שמולם שחקן עלום שם מווטפורד או ניוקאסל ולא לוקאקו ולעשות טעות קטנה ולצערנו לא נדירה.
היו לנו מספיק הזדמנויות לנצח וחבל שלא עשינו זאת אבל אין כרגע מה לעשות פרט לשימת כל שחקני ההתקפה שלנו באימונים בלתי פוסקים של בעיטות לשער עד שייכנסו להם שערים מכל מצב.
ויותר ברצינות – העונה רק בחיתוליה ומה שהכי חשוב כרגע זה לחזור להבקיע ולשמור על מרכז מגרש והגנה יציבים. לא 4-0 במשחק אחד ונפילות ב2 המשחקים שאחריו אלא תוצאות סולידיות של 2-0 לאורך מספר משחקים וכן הלאה. גם סיטי לא תבקיע שביעיות כל העונה (כנראה) ויונייטד והשאר יאבדו עוד נקודות וגם אנחנו.
נקווה שכשייפתח הסכר הדברים ילכו יותר בקלות, או קשה אבל עם נצחונות תכופים וצבירת נקודות.

כפיים לז'וזה על התיקו הכביר שהשיג באנפילד ושאפו על כך שהוא מאמלל אותנו מדי שנה באותה טקטיקה. נקווה שקלופ ילמד גם הוא לשחק משחק שכזה כשצריך ולדרוס כשנדרש.

יאללה למאריבור.

Comments closed