הערה חשובה: החל מפרסום פוסט זה, אתערב ביד גסה ובוטה ואמחק ללא היסוס כל תגובה פוגענית, מבזה, מזלזלת, גזענית, הומופובית, מזוגנית, קסנופובית וכיו"ב. תודה.

***

שתי הקבוצות הטובות בליגה פרקו אותנו באופן נחרץ וחד משמעי. ליברפול קבוצה טובה אך עמוסת בעיות, שלא תוכל להתמודד ברמות האלה אלא אם כן יחולו שינויים וזו הנקודה החשובה שאני לוקח מהמשחק של היום.

השינוי הראשון נעשה כבר היום כשלוברן שהיה אחראי לטעויות שהובילו לשני השערים הראשונים, הוחלף בגומז שיהיה הבלם הבא לצד מאטיפ. השינוי הבא שחייב להתבצע הוא מקום קבע למילנר בקישור. לא כמגן ימני ולא כסותם חורים, ב ק י ש ו ר, היכן שהוא יודע להגן, לתקוף, לבשל ולאיים על השער.

אפשר לכעוס מהיום עד מחר על הטעויות שנעשו בגין הבאתו של ואן דייק, רק שאני מאלה שחיים קדימה, לא אחורה. את הטעות הזאת אפשר לתקן במקרה הטוב בינואר ובמקרה קצת פחות טוב בקיץ הבא או בכלל לא. בינתיים יש המון מה לעשות ויש זמן לניסיונות, שום דבר, למעט תואר האליפות, עוד לא סגור. אנחנו לא רע במוקדמות האלופות, יש עוד שני מקומות המובילים לליגת האלופות בעונה הבאה ויש נדמה לי עוד גביע לשחק עליו.

אילו אני קלופ, ההרכב שייפתח את המשחק הבא יהיה זה:

שוער – מיניולה, על אף חוסר יציבות ובשל תכונות מקצועיות מצוינות.

מגן שמאלי –  מורנו, על אף מה שידענו ובגלל מה שאנחנו יודעים היום.

בלמים – כאמור, מאטיפ וגומז. כשיתחברו יהפכו לצמד משמעותי מאוד.

מגן ימני – אלכסנדר, למרות גילו הצעיר וחוסר הניסיון, ובשל חוצפה, נועזות, כושר גופני בלתי רגיל וכשרון עצום, כשקליין יבריא ויחזור לעצמו, נדון בכך שוב.

קישור – הנדרסון, על אף שאינו מנסה אפילו להיות חלק ממאמץ ההתקפה והכיבוש, אך בשל תכונות הגנתיות טובות מאוד ומסירה רהוטה. צ'אן, על אף שאינו מצטיין של ממש באף אחד מהאספקטים של המשחק, בשל היותו חבילה נאה למדי ומילנר בשל מנהיגות, בשל יכולות הגנתיות והתקפיות מצוינות ובשל מוסר עבודה סטחנוביצ'י.

התקפה – קוטיניו למרות ברצלונה ברקע ובגלל מעשי כשפים נדירים ויכולת מסירה והבקעה מדהימות. סלאח למרות חוסר חדות ובשל מהירות ויצירת אימה אצל המתנגד. פירמינו למרות שאינו תשע מובהק ובשל מסירות אין קץ ומשמעת טקטית ויכולת לחץ מצוינת על היריב בביתו.

אם אני קובע, זה ההרכב שירוץ לפחות עד ינואר ו/או עד החלמה וחזרה לכושר של לאלאנה, מאנה, קליין וללא כל קשר לתוצאות המשחקים הבאים ואם לא ילך, יש לנו ספסל מצוין.

דגל לבן
שבוע טוב