ההרכב שנמסר לפני המשחק ממש לא עמד בציפיות שלי. חשבתי שאחרי טוטנהם קלופ יעדיף את גומז כבלם ליד מאטיפ ואת אלכסנדר בימין, אך מכיוון שאלכסנדר ככל הנראה לא כשיר, גומז שיחק בעמדה שחייבה בלם אחר ואז קלאבן.

ארבעים וחמש דקות ראשונות מאוד לא קלות לצפייה, כולל מחזות אימה של מסירות ללא כתובת, השמטות כדור מוזרות ואיחורים בהגעה לאזורי אסון.  את הפנדל המוחמץ אני לא מונה מסיבה פשוטה, אני חושב שסלאח בעט טוב.

במחצית השנייה קרו כמה דברים שאותם אני מגדיר כחריגות משמעותיות מהזהות של ליברפול כקבוצה קהת שפיץ. סטארידג' מבקיע בטאצ' לעין, פירמינו נוגח מהחמש וג'יני מבקיע (שוב שער חשוב ושוב בבית) לאחר שסידר לעצמו את המצב ברחבה צפופה למדי. אם זה לא נחמד, אז מה זה?

בין לבין מיניולה לא נאלץ לעבוד קשה, מורנו רץ המון בעיקר לחינם אבל לא הוטרד יותר מדי, גומז מוכיח שוב שהמיומנויות הבסיסיות שלו טובות ויש בהחלט מקום לתקווה, מאטיפ שקט בהגנה ויהיה טוב משמעותית כשישחק ליד בלם בשיעור קומה, קלאבן מעל למצופה ממנו, מילנר פתח היום בפעם הראשונה בליגה בקישור וחייב להמשיך לקבל קרדיט, פירמינו לא הבריק אבל הבריש והנדו.

*

קניתי השבוע אופנוע ובמניואל שלו נאמר כי המנוע גמיש ובעיקר שקט וחרישי ותחום העבודה המועדף עליו הוא 2,500 עד 5,000 סל"ד. כמובן שהוא יכול גם הרבה יותר מזה, אבל אז הוא יוצא מהווייב הכללי של האופנוע. מעניין, אבל זה בדיוק מה שיש לי לומר על הנדו. הוא גמיש ובעיקר שקט וחרישי ותחום העבודה המועדף עליו הוא מרכז המגרש שם הוא יכול לחלץ, להגן, לנהל ולמסור יפה. כמובן שהוא יכול גם הרבה יותר מזה, אבל אז הוא יוצא מהווייב הכללי של הנדו. הוא מסור, יעיל, מחרף נפש, ואפילו לא קצה קצהו של פקטור בהתקפה.

לא הוגן לשפוט אותו במדד ג'רארד אבל בהחלט יש מקום לדרוש ממנו לפחות שני איומים במחצית. מינימום שניים. שיחטיא, שיהרוג ציפור, שיכבה פנס, אבל שיאיים. זה פשוט מוציא אותי מדעתי כששחקן עם נתונים פיזיים כשלו בוחר באופן קבוע את אופציית המסירה, כברירת מחדל. זה לא סיפור של בלם שתוכנן ולא הגיע, זה לא סיפור של שחקן שמעולם לא ניסה ולא הבקיע, זה לא סיפור של מישהו שבמקרה הגיע לסביבת רחבת היריב והלך לו הוויז. תבעט ראברבאכ, ת ב ע ט!

*

תהיה זו הפרזה לומר שראינו ליברפול אחרת היום. בסך הכל ליברפול לא שיחקה טוב מאוד למרות ששוב התמודדה עם יריב שלא ממש הקשה עליה, אבל התוצאה מאשרת את ההנחה כי במשחקים בהם שמטנו נקודות (להבדיל משתי התבוסות נגד סיטי וטוטנהם), יכולנו להיעזר במעט מזל. בשבוע הבא ווסטהאם בחוץ, יריבה איומה ונוראה, שנגדה לא יספיק המזל, נצטרך גם לשחק טוב הרבה יותר.

שכר לימוד
גווארדיולה צדק