אני מאוד מחבב את ביליץ' ולא שמחתי לראות אותו יורד בתום המשחק עם הבעה של מתי הטיסה שלי הביתה. מאידך, אי אפשר לחשוב שפפ לא מבין כדורגל כשמיהר להיפטר מהארט.

ווסטהאם לימדה את ליברפול בשנים האחרונות כי היא קבוצה שיש להתנהל מולה במשנה זהירות ועם המון ריספקט. מוקשים מפרקים לאט ובזהירות ונדמה לי שליברפול עשתה את זה נכון הפעם. תחת האילוצים הידועים (קוטיניו, לאלאנה והיום גם הנדרסון) עם מאנה שחזר, קלופ עלה עם הרכב שמלכתחילה נראה לי מוזר. חששתי שמא חסרונם של מילנר וסטארידג' שהיו מצוינים נגד מריבור, יורגש, וטעיתי.

אני מאמין שצריך לבחון את מה שקרה היום רק בכפוף למה שקרה היום ומי שיוצא מגדרו עושה זאת בחוסר אחריות. עם זאת, הגנתנו שפתחה היא ההגנה הטובה ביותר העומדת לרשות קלופ כיום. מורנו מגלה יציבות ואחריות, מאטיפ בהחלט עושה עבודה טובה ומפגין מנהיגות נדרשת, קלאבאן משחק נפלא יחסית למי שהובא כמחליף שלישי וגומז מתפתח לא רע על אף טעות שכונתית שהביאה לשער המצמק. עומד יפה בין החלוץ לבין הכדור, גבוה ממנו בראש ואמור לקחת את הכדור בלי להזיע ובכל זאת מעדיף להישען לאחור, להתכופף, לאבד שיווי משקל ולתת ליריב הזדמנות מצוינת.

הקישור שלנו עבד יפה נכון ומתואם. ג'יני וצ'אן נתנו את מה שאני יודע שיש להם לתת. אוקס לא הבריק אבל השער מעניק לו נקודות זכות.

ההתקפה: מאנה פתח את המשחק באיפוק באופן מאוד מובן. גם אני בכורסא חרדתי בכל פעם שמישהו התקרב אליו, אבל כשהוא מזהה הזדמנות, אין לו תחליף ואין מי שמסוגל לעצור אותו. השער הראשון שלנו הוא בדיוק מה שאמור להיות נשק יום הדין של ליברפול במיוחד לאור היעדרו של חלוץ קוסם מסוג טורס או סטארידג' בשיאם. נרשמה אצלי התרגזות מסוימת במספר מצבים בהם ביתרון של ארבעה חמישה מול שניים, העדיפו הכתומים לעצור מתפרצות קורצות לטובת מסירה לאחור. אני לא אוהב את זה.

סלאח לא מבריק אבל יעיל באופן כמעט מושלם. אילו היה גם מבריק, או במילים אחרות חד ומנצל יותר הזדמנויות, היה לוקח לפחות כדור אחד הביתה. מצד שני, אילו היה כזה לא היה אצלנו מן הסתם. פירמינו הבהיר, ולא בפעם ראשונה, מדוע הוא המועדף על קלופ כמספר תשע. קלופ מאמין בפועלים חרוצים וממושמעים טקטית ופירמינו הוא כזה.

עכשיו אומר משהו על מיניולה שאני מחסידיו הגדולים: פעם שמעתי את קלופ מספר בראיון כי הוא דווקא רואה בחיוב את השוער כשותף לגיטימי במערך הנעת הכדור בחלק התחתון של המגרש לא פחות משחקן שדה. עם זאת, ועל אף כי אין זה סוד שמשחק הרגל של מיניולה לוקה בחסר, לא ברור מדוע הוא ממשיך להתעלם מכך וממשיך להשתעשע בכדורים מסוכנים ליד רחבת שערו. זה מיותר, מסוכן ומעודד צרות.

 

שבוע טוב
שהכול נהייה בדברו