והוא בשלו

זה לא שהטעות של מיניולה קיפחה את ליברפול

דווקא אהבתי את ההרכב שלנו, חשבתי שזו תהיה תשובה ראויה של קלופ לשיטת שלושת הבלמים של קונטה. ואכן, ליברפול די השתלטה על מרכז המגרש. אלא מה, כשאתה משקיע את כל כולך בקישור וההתקפה חיוורת, אין צורך ביותר משלושה בלמים לא מיוזעים בעליל כדי לסגור לך כל אופציה לשמחה.

מורנו וגומז עשו עבודה טובה בצדדים. גם מאטיפ וקלאבן היו טובים, אבל בשלוש ארבע פעמים בהן הזאר חתך את ההגנה לטובת כדור למוראטה, אפשר היה לראות שוב את הבעיות שלנו. ליברפול חייבת בלם משמעותי שכרגע אין לה.

בקישור הנדרסון היה היום בכל מקום. תרם להגנה והוציא התקפות לדרך. מצד שני, הוא לא יכול להמשיך לא להיות אופציה התקפית, ודאי לא כשאף אחד מההתקפה שלנו לא באמת מייצר משהו משמעותי. בהפסקת המשחק ראיתי תקצירים ממשחקי היום. שחקנים אשכרה מגיעים לכדור באזור השש עשרה ומפציצים לשער. לא תמיד זה נכנס, אבל מנסים. פעם ועוד פעם ועוד פעם. הנדו לעולם יעדיף את המסירה ולא תמיד זה עובד. חבל, באמת חבל ששחקן כמותו לא מנצל את היכולת שלו לאיים.

מילנר שיחק באחריות ותמך בהגנה, אבל לי באופן אישי חסרה התבונה ההתקפית שלו. אני זוכר לו בישולים נהדרים ומסירות חכמות שמשום מה נעלמו היום. אוקסלייד צ'מברלין, מעתה אוקס, השקיע המון בהגנה, עבד יפה וחרוץ ובישל את השער. קוטיניו לא קיבל את המרחב בו הוא יכול לחולל קסמים, אבל כבר ראיתי אותו במשחקים בהם יצר קסמים גם בלי מרחב, כך שניתן לסכם את הופעתו היום כבינונית.

עכשיו נדבר על ההתקפה. הנה לכם נתון: בדקה ארבעים! (40) סלאח אילץ בפעם הראשונה במשחק את קורטואה להתלכלך קצת. יותר מדי התקפות שלנו נהדפות בקלילות מחוסר מאסה שלנו ברחבת היריב. יותר מדי כדורים חולפים לרוחב השער מבלי שיהיה מישהו שייגע בהם לכיוון הנכון. אין ניצול מצבים ואין ריבאונדים מהדיפות. את הקרנות לטובתנו אפשר לתרום לצדקה, ממילא לא יוצא מהם שום דבר משמעותי.

כואב לי הלב, באמת כואב, אבל לסטארידג' אין כבר מה למכור. זה לא חשוב עכשיו למה, אבל הוא כבר לא ייתן את מה שנתן בעבר. חלק מהפאסון שעשה אותו כל כך רהוט וממזרי במשחק שלו, נעלם. הוא כבוי, צפוי, מסתבך ולא חד כבעבר.

סלאח עשה את שלו בגדול ובשקט רב. אין מה לומר, זכינו. עם זאת, מדובר היה בהזדמנות הטובה היחידה שלנו במשחק, כל השאר היו מקריות ומועטות. חבל.

התוצאה בסוף נקבעה על ידי טעות במיקום של מיניולה. וויליאן אפילו לא הרים את הראש כשניסה להגביה כדור לכיוון השער. זה נהיה קצת עניין של הרגל הטרגדיות הקטנות האלה במשחקי הבית שלנו נגד צ'לסי. חבל, כי בעשרים הדקות האחרונות, כשצ'לסי נתפסה בנבדל אחר נבדל וההגנה של ליברפול עמדה יפה בפרץ, הייתה תחושה שאפשר לתת גם את השני. לא קרה, לא נורא.

שהכול נהייה בדברו
עיר נחמדה ברייטון

תגובות

 • איאן ראש

  לא יודע מה לאמר לגבי השינויים בהרכב אבל לפחות קלופ הבין שלהמשיך כרגיל ולצפות לתוצאות שונות לא ילך.

  • ניק

   יש מחזור באמצע השבוע, מניח שזאת הסיבה היחידה לשינויים ולא משהוא מקצועי.

 • יואב

  ראיתי את המשחק. קצב מעולה ותוצאה לגמרי צודקת.

  • Matipool

   נכון, אבל כאוהד ליברפול - מבאס לאללה.

 • אלי

  יכול להיות שאני לא מבין כלום בכדורגל וקלופ גאון, אבל איך זה יכול להיות שליברפול שיחקו באמצע השבוע בצ'מפיונס ליג ויש להם עוד משחק באמצע השבוע הזה והחילופים 2 ו 3 הם בדקה 88?

  • איאן ראש

   נראה שיש חשש לשינוי כשהמצב לא בטוח או מצד שני על הפנים.

 • Matipool

  הערב יש לי מספר אי הסכמות איתך, בני (כמובן שגם לא מעט הסכמות).
  אני חושב שחלקת יותר מדי מחמאות לקבוצה ולקלופ.
  הרכב לא לעניין בכלל. מסתמן כבר זמן מה שקוטיניו הולך קצת לאיבוד בהרכב של 4:3:3 כשהוא בשלישיית הקישור. או שישחק מאחורי החלוץ בהרכב של 4:2:1:3 או שישחק בשלישייה הקדמית ברוטציה.
  צ׳לסי הייתה טובה ומסוכנת יותר במחצית הראשונה והיה ברור שצריך להחליף את סטארידג׳ שפשוט לא עשה כלום.
  לגבי קרנות - רק השבוע כבשנו שני שערים מהן.
  מילנר במופע שהגדיר את המילה בינוניות במילון והנדרסון היה די טוב בחלק ההגנתי אבל הוא לא יבעט לשער גם אם יצמידו לו אקדח לרקה. פשוט עצוב מה שקרה לו לעומת הנדרסון בגרסא הצעירה יותר.
  קשה לי להגדיר את מאטיפ וקלאבן טובים היום. בינוניים יהלום אותם יותר, במיוחד את קלאבן.
  הלוואי עלי להיות תמיד אופטימי כמוך ולראות את חצי הכוס המלאה תמיד אבל שוב , כמו נגד סביליה, ההרגשה היא הרגשה של כאב והפסד.
  יותר מדי שחקנים בינוניים, יותר מדי בינוניות כללית בשביל קבוצה שרוצה להגיע רחוק.
  נ.ב - מה היינו עושים בלי סלאח?
  סליחה על השימוש בהרבה קלישאות בתגובה. ככה יצא.
  ציונים:
  5 - קלאבן, מילנר, סטארידג׳,
  5.5 - מיניולה, מאטיפ, הנדרסון, מורנו, קוטיניו.
  6 - גומז, אוקס.
  7 - סלאח.

  • משה

   מסכים לגבי מילנר, היה מאוד בינוני.
   קלאבן מזכיר לי את סגנון המשחק שלי כבלם באליפות כיתות ג׳ לפני 35 שנה. הייתי בטוח שכל כדור שמגיע אליי אני צריך לבעוט כמה שיותר חזק החוצה. במבחן התוצאה זה עבד טוב יותר בכיתה ג׳2 מאשר בליברפול.

   • אסף the kop

    אם מדובר ב-ג' 2 האגדתית של בית ספר עין הקורא בראשל"צ אז יש מצב שאני זוכר אותך.

    • משה

     כנראה שלכל ג׳2 יש בלם אגדי משלה, אני כיכבתי באליפות בי״ס רעים באשדוד.

     • אסף THE KOP

      אבל לא שקוראים אותו משה

     • עדי אבני

      +1
      אני הייתי הקשר האימתני של ה2 בבית הספר ירושלים בבת ים

 • משה

  היה משחק טוב, בטח בהתחשב בהרכב. אחרי המחצית הראשונה הרגשתי שקונטה קרוב להוריד עלינו את הפטיש בשניה אבל בעשרים הדקות עד השער של סלאח היינו עדיפים. משחק מצויין של הצעירים דווקא, צ׳מברליין עשה יופי של עבודה בשני צידי המגרש וגומז היה יציב.
  אני אמביוולנטי לגבי סימון, מצד אחד היה מצויין בראשונה ומצד שני איפה אתה עומד בנאדם ???

  • איאן ראש

   הפעם אני מתקשה לבוא בטענה למיניולה. הבעיה שוויליאן לא יודע להרים :)

 • Dr.van nostrand

  ועל הדרך ברנלי תנסה מחר להעפיל למקום הרביעי...

 • ran

  מרגע שהכדור של ווילאן נכנס, הייתי משוכנע שהתחילה הספירה לאחור עד לשער השני שלהם,
  כך שדי נשמתי לרווחה בסיום המשחק.
  הערכתי שתוכנית המשחק של קלופ היא להכניס את פירמינו ומאנה באזור הדקה 65 כדי לבטל העייפות הקבועה שלנו בסיום המשחקים אבל למדתי שלקלופ יש ויז'יון שונה משלי על ניהול המשחק (כנראה שגם הניחוש שלי שהסיבה שמילנר לא יוחלף - במידה ומורנו יכשל שוב, הוא יוחלף ומילנר יוסט לעמדה שלו, לא בדיוק התרחש).
  שנה שעברה התענגתי על הניצחונות של הגדולות ונהרסתי מההפסדים מול הקטנות, אולי אם נשנה את הסדר תהיה שנה קצת יותר מוצלחת
  ולכן אחרי שראיתי את הפריצות של הזארד והאימה שחוויתי כאשר ווילאן נכנס (מורנו עם פרצוף אפילו יותר מפוחד משלי),
  אומר רק שהתוצאה לא רעה.

 • אבי גלברט

  תוצאה משקפת בסך הכול ומראש אומר תעזבו את מיניולה בשקט .עצר לפני שלושה מצבים מצויינים והיה טוב מאד .
  קלופ '' הפסיד'' את המשחק בחודש האחרון , לא אתמול , כשטחן ושחק את פרמינו ומאנה אחרי הפציעה עד דק ...
  אם הם על המגרש מהתחלה ההגנה החסרה של צ'לסי חוטפת .טענתי כבר פה בחודש האחרון שסטארידג' גמור .לא בטוח שיש לו מקום בווסהאם היום בהרכב במצבו .20 דקות בסיום משחק שהיריב מותש כן , לא בהרכב .הוא חי עד היום על עונת סוארס ללא הצדקה .כבד, פאטתי, שקוף ,מסורבל ובמקרה שלו גם'' זז קל '' לא יעזור , חלודה עד השלד .אולי עוד יבקיע פה ושם מידי פעם אבל לא חלוץ פותח בקבוצת טופ 4 (בשאיפה) ..מילנר טוב כסותם חורים פה ושם אבל לא שני בקישור של 2 לא יצירתי .קונטה סגר בצבת את קוטיניו שירד לאחור לארגן את המשחק והיה רחוק מהשער .נראה שהנדרסון ניסה לדחוף קדימה אבל הוא לא קוטיניו במסירות ובטח לא בבעיטות מרחוק .ההגנה היתה סהכ בסדר נגד קבוצה חסרה בהרכב אבל חזקה .
  נשאלת השאלה אם כך מדוע קלופ התעקש לשחוק את החלק הקדמי במשחקים גמורים נגד ווסטהאם וסוטון כדי להגיע למשחק נגד צ'לסי שהם נחים על הספסל .מאנה אתמול לשני דקות ???!!! היה בסוף המשחק דו שיח צפוף בינו ובין קלופ ולדעתי זה מה שדובר שם .בסגנון '' מה אתה מכניס אותי משחק כזה ל2 דקות '' אכן לא ברור .כנל פרמינו שלא שיחק בכלל ראבק ...אוקס היה בסדר הגנתית וזה היה השיקול לדעתי אבל התקפית לא עשה כלום וכך נשארנו בסוף רק עם הנביא מוחמד ...
  אנחנו יושבים עם בירה מול הטלוויזיה ומנתחים לא נמצאים באימונים ולא יודעים מה המצב של כל אחד אבל , בהחלט נראה מוזר מאד הסיפור .חבל כי יכולנו אתמול להצמד למקום שלישי עקב התיקו הלא צפוי של התרנגולים .

  • איאן ראש

   בהחלט משהו לא טוב בנושא החילופים. אנחנו תמיד מדברים על לתת דקות יותר משמעותיות למחליפים ובטח כשהמחליפים הם מאנה ושות'

  • רובי פאולר

   אבי, מה עם איזה "תראה איזה תסרוקת עשית לעצמך, אתה נראה כמו תחת!" לאדון לאלאנה???

   • אבי גלברט

    שמחתי לראות אותו ולו לשתי דקות .הוא מקדים את המודע.....

    • רובי פאולר

     גם אני! (אלטמן)
     כן, הוא נתן שם איזה גליץ' מופרע, כמעט יכולתי לשמוע את השריר שלו נקרע שוב

 • נעם נז

  לראשונה קלופ איבד אצלי נקודות אתמול. העניין הזה שהחילופים מתחילים לקרות רק כשזמן הפציעות באופק מעצבן כבר הרבה זמן, אבל אתמול נשבר שיא. במקום להכניס את לאלאנה כשהכדור יצא החוצה בדקה ה- 85 (!), קלופ עדיין עם היד על הכתף שלו וממלא לו את האוזן באסטרטגיה (נשארו עוד 5 דקות, רבאק!), בינתיים אני ליד הטלויזיה צורח ׳תכניס אותו כבר!׳. כששחקן צ׳לסי כבר בא להוציא את החוץ, הוא פתאום פונה לשופט ואומר שהוא רוצה חילוף עכשיו. השופט, בצדק, אומר לו ׳היית צריך לבוא לפני שתי דקות, איפה היית?׳ ומורה להמשיך במשחק. כמובן שבהתקפה הבאה מקבלים את השוויון.

  בסוף המשחק הדבר היחיד שיש לקלופ לדבר עליו זה ׳רציתי לעשות חילוף אבל השופט לא נתן לי ובגלל זה קיבלנו גול׳. לא יודע אם זה בכיינות או עיוות בתפיסת המציאות, אבל זה לא הרגיש טוב בכלל.

 • אסף the kop

  המשחק אתמול הבהיר היטב את ההבדל בין שוער כמו מינולה לשוער כמו דה חאה.
  האחרון יודע להביא נקודות גם במשחק שלא מגיע לקבוצתו ניצחון.

  • Mordi

   בול

  • בני תבורי

   כן, דה חאה בהחלט שוער טוב בהרבה ממיניולה ומתשעים וחמישה אחוז משאר השוערים בליגה.

   • אסף THE KOP

    עצוב

    • בני תבורי

     בהחלט, אבל כרגע הוא הכי טוב יש לנו ועם הגנה יציבה הוא יהיה טוב יותר. אגב, עד הטעות האיומה שלו אתמול הוא היה מעולה ולקח שלוש בעיטות מסוכנות בצורה טובה מאוד.

     • אסף the kop

      כן
      עשה את העבודה שלו

     • רובי פאולר

      שמע, זו טעות בדיעבד בגלל הפוקס של וויליאן. הרי אם וויליאן היה מרים לקו החמש ומוראטה היה נוגח פנימה היינו צועקים למה הוא נתקע על קו השער. סתם חוסר מזל מרגיז.

      • בני תבורי

       בדיוק. לדעתי הוא חשש מהגבהה לרחבה בדיוק בגלל מוראטה ולכן הקדים קצת לצאת כדי לקבל יתרון. אילולא הפוקס של וויליאן היינו מוחאים לו כפיים על פעולה נכונה.

      • רובי פאולר

       אז חזור בך מ"הטעות האיומה" ושנה זאת ל"ביש גדא מכמיר הלב"

   • Matipool

    דה חאה טוב מכל שאר השוערים בליגה. אפילו קורטואה לא באזור חיוג שלו כבר (גם בגלל ירידה בכושרו של הבלגי).
    סביר להניח שכרגע הוא השוער מספר אחת בעולם.

 • אופיר ממן

  מדהים מה שהוא עושה אבל מה הקטע שלא חגג? לא שהוא איזה למפארד לצ'לסי...

  • בני תבורי

   חשבתי על זה אתמול, יכול להיות שנתן כבוד, מצד שני הוא לא מהחוגגים המוחצנים בדרך כלל.

  • אביאל

   אופיר - עזי כתב בטוויטר שזה יותר בגלל הפיגוע במצרים ופחות בגלל צ׳לסי, למרות שהערכתי אותו מאוד (בתור אוהד צ׳לסי) על מה שעשה.

   • אופיר ממן

    בגלל הפיגוע זו סיבה הרבה יותר הגיונית ומתבקשת. אני לא יודע כמה הייתי מעריך שחקן שלא חוגג מולי כי עבר אצלי לשנה ולא בלט (לא חשוב באשמת מי מוריניו).

  • אריק

   בגלל הפיגוע.

  • אסף the kop

   ידע שתכף נחטוף

 • אסף the kop

  עם כל המרוצות והחגיגות...
  ברנלי תכף עוקפת אותנו.

  • בני תבורי

   עם כל התסכול מליברפול צריך להיות על חומר חזק במיוחד כדי לחשוב שגם אם יעברו אותנו היום זה יישאר ליותר משבוע.

   • אסף THE KOP

    זוכר את ההתערבות, כן ?

    • בני תבורי

     בוודאי

 • עידו א

  בני, הנדרסון לא היה היום בכל מקום.
  הסגירות שלו נוראות, משחק אחרי משחק.
  חבל שאני לא יכול לעשות פרינט סקרין להתקפה המתפרצת של צ'לסי:
  3 שחקני הגנה של ליברפול מכסים את האמצע. הנדרסון מרחק 10 מטר משם, כרגיל רץ לאיפה שהכדור, באמצע, ולא לאיפה שברור שהכדור יילך - לאגף. וכצפוי, הכדור הולך לאגף שם אין את מורנו (לא באשמתו, בשיטה של קלופ מצופה ממורנו לתקוף).
  אם תסתכל טוב תראה את הפרינט סקרין הזה פעמיים כל משחק, והנדרסון יתנהג אותו דבר. שים את מילנר במקומו, ותראה סגירות כמו בספרי הלימוד.

  ובנוסף הוא לא בועט...
  זה מבאס, אבל נראה לי שחוץ מקייטה ליברפול צריכה לחפש בקיץ קשר אחורי נוסף

  • בני תבורי

   עידו,
   ההתקפות של הזאר מרסקות שחקנים טובים יותר מהנדרסון. הוא רחוק מלהיות מושלם, אתמול הוא היה מצוין. שרף שטחים, הגיע בשניות מהתקפה להגנה, השתלט יפה על מרכז השדה, מסר מצוין, הגן מצוין ולא תרם כלום התקפי פרט לבעיטה אחת עלובה. בוא לא נהיה כל כך אכזריים לגביו. מסכים אתך שהוא לא הפתרון לקבוצה שרוצה אליפות.

 • רומן

  אם הייתי מקבל גול כזה בשכונה כשהייתי ילד בן 16(לפני שנהייתי סובלני ומתורבת :-)) יש מצב שהשוער הזה היה מקבל ממני מטר של קללות שאחרי כך הייתי מתבייש 3 ימים שיצאו לי מהפה.
  לא הגיוני לחטוף גול כזה, מבאס את התחת, זלזול בחברים שלך פשוט.

  • בני תבורי

   הנה בשביל לעשות לך מצב רוח טוב יותר, שוער הרבה יותר טוב ממיניולה, מהשלושה הטובים באירופה ובוודאי הטוב בפרמייר ךליג. מה דעתך, הוא טועה? אולי מהמר לא נכון? אולי פאקינג קארמה? https://www.youtube.com/watch?v=vI6EMUHrF9s

 • בני תבורי

  רומן,
  כבר אין לי כוח לחזור על כך אבל אני אוהב אותך ולכן אתאמץ בשבילך שוב: וויליאן ניסה להגביה כדור לרחבה, הדבר הכי נכון מבחינתו לעשות. הוא הוריד את הראש לכדור (ראה שידורים חוזרים) ובעט "על עיוור". מיניולה קרא נכון את המהלך ולקח שני מטר קדימה להרוויח יתרון מול ההתקפה של צ'לסי ובמיוחד מוראטה שהתמקם לנגיחה. באימא של הפוקסים זה הלך מעליו לרשת. אני אומר לך עכשיו: תן לוויליאן לעשות את זה באימון, בלי הגנה סביבו רק הוא והכדור לבד והוא מכניס פעם אחת מעשר וגם זה לא בטוח. מסכים אתך שזה היה מאוד מאוד מתסכל אבל אין מה לעשות נגד זה. היה נתקע על קו השער ומוראטה נוגח פנימה, היינו כועסים למה לא יצא. פאקינג קארמה.

  • רומן

   יש בזה משהו בני, אבל זה עדין מרתיח. אני מדמיין מה סלאח הרגיש, בטח יצא לו עשן מהאוזניים. כאילו מה שאתה אומר נכון, הוא היה צריך לצאת, אבל עדיין לא יודע למרות ההגיון, זה פשוט מרתיח לקבל גול כזה.
   עד שליורפול באה ושיחקה אחראי, פשוט עשתה הכל נכון, שוב לחטוף גול שיוויון ועוד מהקבוצה המגעילה הזאת? כאילו אני לא אוהד ליורפול (בבסיס שלי אני אוהד את יונייטד) , אבל אני פשוט מתאהב בקבוצה הזאת, זה הכדורגל במיטבו, הטירוף, התשוקה, התמימות, אני מוצא את עצמי ממש אוהד את הקבוצה הזאת וכל פעם פשוט אין מזל. והכי אני מפחד שיגידו לקלופ "תודה וביי ביי", ולא מגיע לו/לנו שיגידו לו את זה, מגיע לו שהוא יקח אליפות מתישהו עם ליוורפול עם ה"אולי אווט אטאק" הזה, עם מוחמד סלאח.. מקווה שהמזל יתהפך לו, שיסיים טופ 3(השנה האליפות במנצ'סטר) ושנה הבאה ירמוס את הליגה (עם סוארז במקום סטארידג')

  • אביאל

   בני - וויליאן התראיין ואמר שהוא ניסה לבעוט ויצא לו ככה, לא חושב שלווילאן מכל השחקנים של צ׳לסי יש מה לשקר בנידון, ניסה לבעוט, יצא לו משהו מוזר.

   • בני תבורי

    זה בדיוק מה שאני חושב, הכל שם היה אקראי.

Comments are closed.