בדקה 84' אני מסביר לאוסי מה הולך לקרות עכשיו.

קוטיניו, אני אומר, הוא קוסם. הוא מומחה לבעיטות עונשין ויש לו הצלחה כבירה במיוחד מהטווחים האלה. הוא יבעט לפינה הימנית הגבוהה ששם לשוער אין סיכוי להגיע.

ממממ….אוסי חוככת בדעתה, אני במקומו הייתי בועטת לפינה שמאלית תחתונה.

מה את מקשקשת, אני אומר, תראי איך כולם מתכוננים, השחקנים של ליברפול שמפריעים לחומה, אפילו השוער שלהם זז לכיוון.

אולי, אבל אני הייתי הולכת לפינה שמאלית תחתונה, צריך לחשוב מחוץ לקופסא.

נו באמת, אני, אולי הוא יחטיא אבל הוא בועט לימנית עליונה.

לך תרחץ כלים היא אומרת.

*

מיניולה עם הצלה גדולה שהובילה למתפרצת ושער בצד השני. משחק טוב ובטוח. החלטה לא ברורה של שופט מנעה ממנו רשת נקייה.

עם מאטיפ שיישב בחוץ עד ינואר לפחות ועם קלאבן וגומז שאינם בריאים, צ'אן פותח כבלם ועושה עבודה טובה מאוד כולל שער נהדר. גם רוברטסון שמקבל הזדמנות לפתוח בליגה דווקא במשחק חוץ, מסיים עם משחק טוב, אני מחבב אותו מאוד. הוא מהיר ויש לו הגבהות ראויות והסגירות המצוינות של ג'יני מאחוריו, הקנו לו חופש פעולה ויוזמה ברוכה.

לוברן הוחזר לעמדת הבלם בשמאל ובכל זאת נתן משחק נקי משגיאות. אלכסנדר ינוח במשחק הבא אני חושב, קלופ קיבל ממנו משחק טוב היום אבל לא חושב שיש לו יכולת לשני משחקים רצוף. בכלל, על אף מחסור עצום בבלם מסוג אלן האנסן, ניכר שיפור מה ביכולת ההגנתית של ליברפול. הייתה לברייטון התקפה אחת יפה בה נחתכה ההגנה שלנו לטובת מצב נוח מאוד לבעיטה לשער ובכל זאת הצליחה ההגנה להתאפס על עצמה, לתקן ולבלום.

הנדרסון כרגיל נתן מלחמה, הגנה, מסירות טובות, מסירות ומנהיגות ואפס תרומה התקפית. מילנר זה אוצר של ניסיון ומחויבות ומכאן חשיבותו, גם אם לא ביצע פעולות מבריקות במיוחד. לראות אותו גולש לדחוק החוצה כדור על קו האמצע בדקה 93(!) זה פשוט לעמוד בסלון ולמחוא כפיים. את ג'יני הזכרתי בהקשר מאוד חיובי של חיפוי הגנתי בצד שמאל ואני חושב שאני מבין מה קלופ מוצא בו.

פירמינו ממשיך להיות בורג משמעותי מאוד והיום גם התכבד בשני שערים יפים. אולי ראינו את תום תקופת הבצורת שלו. אנחנו צריכים חוד חד, לא רק מהיר.

אפשר לכעוס על ברצלונה ולתעב את ההתנהלות שלה בשוק השחקנים, אבל אי אפשר שלא להבין למה הם הולכים לפוצץ בנק על קוטיניו. עכשיו הם גייסו גם את רונאלדיניו והלחץ יימשך. בינתיים, טוב שחזרת, קוסם.

וסלאח.

מאז ה 22 באוקטובר בו הובסה ליברפול על ידי טוטנהם, היא צברה שש עשרה נקודות מתוך שמונה עשרה אפשריות בשישה משחקי ליגה. אני אלך הלילה לישון מרוצה.

 

 

 

והוא בשלו
התיקו בשלג