מצד אחד, הופעה בהחלט טובה עם משחקים משובחים של גומז, רוברטסון, אוקס וכמובן סלאח, כשגם השאר היו טובים עד מאוד. בגדול, אחלה משחק שלנו.

מצד שני בא לי למות. העניין הזה בכדורגל שמייצר תופעות מוזרות כמו שחקני קבוצה שמחזיקים בערך עשרים אחוז מהזמן בכדור לאורך משחק שלם, שבועטים פעמיים במשחק לשער היריב ושלא מייצרים שום דבר משמעותי מבחינה התקפית, יורדים מחויכים מהדשא בסוף המשחק. מטאפיזיקה.

מיניולה שוב יקבל ציון נמוך ולא כי לא עשה היטב את המוטל עליו, אלא כי לא הוטל עליו יותר מדי. אני סקרן לדעת כמה פעמים שוער החליט לא לבחור פינה ולהישאר עומד במרכז השער מול בעיטת עונשין מאחד עשר מטרים. במקרה ד'היום זו יכולה הייתה להיות החלטה נבונה משמעותית.

רוברטסון שקיבל את העמדה במקום מורנו היה מצוין. הגן היטב ותמך בהתקפה עם מספר הגבהות מעוררות התפעלות. העובדה שאין לנו נוגחים מצטיינים לא יכולה להירשם לחובתו. אני לא מאחל למורנו החלמה ארוכה, אבל מרגיש מצוין עם המחליף.

גומז הוא העתיד. לא ברור אם כמגן ימני או בלם, אבל היום עשה מלאכתו נאמנה על כך מרכיביה. חתיכת אתלט הילד הזה רק שיהיה בריא. באופן אישי אשמח לראות אותו מתמודד על תפקיד במרכז ההגנה אף כי קלאבן ולוברן נתנו משחק טוב מאוד והפנדל לא קשור למשחק.

הנדו, מילנר ואוקס נתנו לליברפול שליטה מוחלטת במרכז המגרש. אני בודק את זה לפי רמת הלחץ שלי. בשלב מסוים בסביבות הדקה העשירית כבר הבנתי שזה הולך לכיוון אחד עד שהרשיתי לעצמי לשחק סבתא בישלה דייסה עם הנכדה. לחץ אדיר על כל כחול שהכדור הגיע אליו, זכייה כמעט בכל התמודדות על כדור ויציאה מהירה להתקפות.

מאנה מצוין בשלבים מסוימים אך נוטה לעיתים להשתטות. שמתם לב? הוא עושה פעולות אדירות יחד עם שטויות מסמרות שיער, כמו למשל ההתעקשות שלו לבעוט ברגל שמאל כשהוא מול הצד השמאלי של השער וכשיש לידו שלושה אדומים פנויים. מנגד, אני מעריך שההצלחה של סלאח תטען אותו במוטיבציה. רגוע לגמרי בגזרה שלו. אהבתי מאוד את הכניסה של אינגס, אין לי מושג למה.

החילופים היו נכונים, לפירמינו הייתה הזדמנות נהדרת לקחת את היתרון, וכשקוטיניו על המגרש רואים חשיבה אחרת. זה לא הספיק היום.

בתום המשחק קלופ בא בטענות לסולנקה, אין לי מושג על מה אבל אני סומך עליו. עם זאת, אני חושב שסולנקה צריך עוד דקות משחק, להערכתי יש לו את מה שצריך.

סלאח. כמה לדעתכם הוא רחוק מוורלד קלאס? אם המדד הוא מקום בהרכב של כל קבוצה באירופה, הוא לגמרי שם. אין כיום חלוץ מסוכן ופורה ממנו, לא באנגליה ולא באף ליגה אחרת. מבחינת ליברפול זה נפלא אבל יש לזה גם צד בעייתי. השער האדיר שלו היום נבע ממבצע אישי מזהיר ולאו דווקא מהתקפה משולבת. בהיעדר קוטיניו, לא היה מי שיכניס את המסירה המתוחכמת וישאיר אותו או את חבריו להתקפה לבד מול השוער. לחץ רציף שלא נגמר באיום משמעותי על שער היריב, הוא לחץ רציף שלא מביא גולים, ומכאן שמספיקה טעות אחת של שופט או מגן ואתה במקרה הטוב חולק בנקודות.

ומילה אחרונה להנדו: אילו היית נוהג לבעוט לפחות פעמיים שלוש לשער היריב בכל משחק, אולי לא היית מבקיע היום את הניסיון בדקה 94', אבל הבעיטה הייתה נראית קצת פחות פתטית. ככה זה כשאתה מנסה משהו שלא עשית כבר שנים ואין לך מושג איך ניגשים לבעיטה.

 

 

עיר נחמדה ברייטון
רשמית: אני מאוהב