בלי סלאח, בלי קוטיניו, בלי פירמינו, עם לאלאנה בהרכב פותח בפעם ראשונה העונה, סולנקה וגומז מגן שמאלי(!), ליברפול באה לעבוד. זה נראה יותר מסגריה מהיי טק, אבל זה בדיוק מה שנדרש היה מליברפול כדי לחזור הביתה עם שלוש נקודות. משחק עיקש וממושמע ומלחמה לא מתפשרת.

מיניולה, טוב כרגיל, לא אחראי לשער שחטף, גומז, לעומת זאת, כן. גומז חייב ללמוד להתעניין יותר בסביבה הקרובה אליו. צרחתי לו שיסתכל מעבר לכתף שמאל אך ללא הועיל. פרט לכך הוא היה טוב. לוברן כיסה נהדר אבל הקטע המוזר הזה להישען על שחקן יריב, לחטוף שריקות נגדך ולהמשיך באותו קטע, לא ברור העניין הזה. אלכסנדר הקטן גדול יהיה, מילה שלי. אפשר לרשום לו בישול למרות שהכדור הוסט קצת ממגן ברנליסטי. הגישה ההתקפית שלו נפלאה בעיני וכשהוא יעטה עוד מעט בשר על עצמותיו, יהיה לנו מגן ימני לתפארת לפחות עד שנייקי ידפיסו חולצות ברצלונה עם השם שלו. זונות בני זונות אגב ואני מצפה לתגובה של המועדון.

קלאבן במשחק פנטסטי ונטול שגיאות. הוא עושה בדיוק את מה שהוא צריך. לא מנסה להתחכם, לא משהה את הכדור, הולך על בטוח וממקסם את יכולותיו הלא מאוד רבות. הוא היה אמור להיות סגן איש המשחק אבל השער שכבש שם אותו מבחינתי על אותה מדרגת איש המשחק עם אוקסי.

צ'אן, צריך לומר זאת, כבר ביובנטוס. מצד אחד הוא עושה את הדברים טוב ומצד שני, בעצלתיים, שזה שילוב מסוכן מאוד. קשה לי החליט אם זה יכול אבל לא רוצה או רוצה אבל לא יכול. מצד אחד חבל לי עליו, מצד שני, כמה שנים אפשר להיות פרוספקט?

ג'יני החידתי החמוד והנמרץ. לפעמים הוא נהדר, לפעמים לא ברור מה קלופ ראה בו, היום הוא היה חלק חשוב באמצע גם בלי פעולות משמיטות לסת.

אוקסי לקח טוב את הצ'אנס וניהל ממש טוב את המשחק. מי שמודד את תרומתו בערכים של קוטיניו, עושה לו עוול. הוא מהיר יותר, חזק יותר וקוסם פחות. תענוג היה לראות אותו היום בכל מקום, מגן מצוין, מתקל, מוציא מתפרצות ומבשל. מנהיג.

לאלאנה, איזה כיף לראות אותו שוב בהרכב. אני לא יודע איך בדיוק להגדיר את המשחק שלו היום, אבל פעולה גרזנית אחת הזכירה לי את מסצ'ראנו בגדולתו אצלנו.

מאנה לא שמח. היו לו גם יותר מדי פעמים בהן ויתר על מלחמה על כדור שנלקח ממנו. גם את הספרינטים הפסיכיים שהיו לו בתחילת הדרך אצלנו, לא ראינו היום. יותר מפעם אחת הוא ויתר לעצמו ולא המשיך עם הכדור עוד צעד או שניים שהיו גורמים למי שינסה לעצור אותו לחטוא בעבירה, אבל בפעם היחידה שהוא הסתובב ופוצץ את השער, שמעתי כינורות. יעבור לו, אני בטוח.

את סולנקה הייתי רוצה לראות במשחק שבו הוא נהנה מאספקה משמעותית יותר של כדורים. הארי קיין למשל, ביצר את מעמדו כחלוץ הטוב באירופה גם על בסיס מסירות מדויקות שמשאירות אותו לבד מול שוער לנגיעה אחרונה. מגיע לסולנקה משחק כזה ורק אז אפשר יהיה לאמוד את ערכו. היום הוא השקיע רבות בתנועה מצוינת ולחימה עזה.

קלופ לא הגיע למשחק נגד ברנלי עם הצלחה מרשימה במחזורי חג המולד אבל היום הצליח לו ביג טיים. ברנלי לא הפסידה כבר שנים במשחקי היום הראשון של השנה  שלא לדבר על העונה המופלאה שהיא חווה עכשיו. בדרך כלל ליברפול היא זו שחוטפת בדקות הסיום וכשכבר השלמתי עם חלוקת נקודות צודקת, באה הדקה המופלאה של אוקסי, לוברן וקלאבן. ימים יגידו אם מדובר במקרה יחיד או שבאמת חל שינוי מנטלי בליברפול. היום לא היו עוד פרצופי קוקר ספנייל שמוטי לסת, לא עוד חרדת ביצוע ולא בעיטות בדלי. פאקינג סטייטמנט.

הניצחון על לסטר
ואן גול