נותר על כנו

להוציא יריבות-מיתית אגדית רוויית מיצי אגו מקומי, לתוצאת המשחק הזה יש בדיוק את אותה השפעה שהייתה לניצחון של ליברפול על מנצ'סטר סיטי

קבוצת אייל היא בית הגידול שלי מגן הילדים דרך בית הספר היסודי ותנועת הנוער בשכונה, והמפגש השנתי שלנו דוחה כל אירוע אחר לרבות משחק כדורגל מרכזי. ומכיוון שלא חזיתי בו, לא אתייחס למה שהיה בו אלא אזכיר משהו שכתבתי לקראתו במסגרת אחרת.

מנצ'סטר יונייטד מקדימה את ליברפול לאורך כל העונה בזכות ולא בחסד. כשליברפול צברה תבוסות והפסדים, יונייטד צברה נקודות. יפה לא יפה, טקטי לא טקטי, משעמם לא משעמם, כל אלה לדיון פנימי בין אוהדיה, שאין לי, כאוהד ליברפול, כל נגיעה אליו. נכון לרגע פתיחת המשחק, זה היה הסדר הנכון.

על מנת לשנות את הסדר הקיים, ליברפול הייתה צריכה לנצח היום את יונייטד המקדימה (לפני המשחק) בהפרש של שתי נקודות לזכותה. השבועות האחרונים של ליברפול מראים כי ניצחון שם אינו בגדר בלתי אפשרי. הגנת ליברפול בתהליך התייצבות וההתקפה שומרת על יציבות קטלנית בכל המסגרות.

זה לא קרה. יונייטד, בזכות, במקום השני, בפער שצמח לחמש נקודות, ליברפול עדיין אחריה והיא זו שתצטרך להמשיך ולרדוף. היא זו שתצטרך להמשיך ולהתקדם כדי לשמור על סיכוי טוב לסיים בין ארבע הראשונות בטבלה.

להוציא את עניין היריבות המיתית-אגדית רוויית מיצי אגו מקומי, לתוצאת המשחק הזה יש בדיוק את אותה השפעה שהייתה לניצחון של ליברפול על מנצ'סטר סיטי: הסדר בינתיים לא שונה, מה שהיה הוא שיהיה וימים יגידו.

 

 

 

 

סאבוטאז׳? (הכניעה מול סיטי)
בוטום 14

97 Comments

ערן (המקורי) 10 במרץ 2018

בני, אפשר כמובן להסתכל על המשחק ותוצאתו כחסרי משמעות בטווח הארוך.
אפשר גם, כפי שראיתי לא מעט אוהדי יונייטד מגיבים (למשל אצל דורפן), לשבח את הניתוח ואת קבוצתם.
מבחינתי, שני דברים:
ליברפול- לא מאשים את הקבוצה על חוסר היכולת לפרוץ בונקר בסגנון הפועל יהוד. אכן קשה להגיע לבעיטות, אבל סטטיסטיקת הקרנות מלמדת לא רע איך המנהל המשחק. לעומת זאת, חוליית ההגנה לא מספיק טובה לרמות הגבוהות (למעט וירג׳יל ורובו).
יונייטד- אצלה בבית, היא מקום שני, ניצלה תקציב רכש ענק, עמוסת כוכבים, ועדיין מחנה אוטובוס קומות יום מביש. ניסח יפה אוהד ליברפול שכתב בחשש לפני המשחק: אנחנו לא מתקשים מול גדולות כמו סיטי וצ’לסי, הבעיה שלנו היא נגד הקבוצות הקטנות שמשחקות בונקר…

בני תבורי 10 במרץ 2018

כאמור לא ראיתי את המשחק, ראיתי עם זאת חלק מהתגובות בבלוג השכן ובאתרים אחרים. לומר את האמת, מעדיף שליברפול ילמדו לפצח בונקרים ולא לחכות לשופטים.

קירקגור 10 במרץ 2018

בסטטיסטיקת קרנות תנוחמו…

חז 10 במרץ 2018

מדהים שאתם תמשיכו לבכות על בונקר ולא הגיד תמחאו כפיים על איך יאנג העלים את המצרי המושיע שלכם לחלוטין- בלי דאבל אפים, בלי עזרה. פשוט חיסל אותו.
תמיד זה אלה לא אתם שלא מספיק טובים, זו הקבוצה השניה שהיא הבעיה.

יואב 10 במרץ 2018

ערן,
לא היה שום אוטובוס בחצי הראשון אלא תצוגה יפה של יונייטד. ודה חאה נכנע לשער ביזארי של שחקן קבוצתו, מעבר לזה יכולנו לשחק בלי שוער. זה הישג יפה להכיל קבוצת התקפה מעולה כמוכם. יונייטד לא מספיק טובה כדי לשלוט מולכם 90 דקות. אין זה סוד. אם היתה טובה מספיק, היינו כבר יודעים מזה. זוכר משחקים כאלה גם בתקופת הסר. המשחקים האלה שונים ומיוחדים.

אמיתי 10 במרץ 2018

איך בכיתם בתיקו

ערן (המקורי) 10 במרץ 2018

תגובות למגיבים:
בקשר לליברפול: אני לא מברך על כך שמתקשים מול בונקרים, אבל זה חלק מהמחיר של סגנון הלחץ, לבטח כשהחוליה הקדמית מהירה כל כך. קבוצות מסתגרות כהוגן. וזה אתגר אמיתי.
בנוגע ליונייטד: במחצית הראשונה אכן לא היה בונקר, היה משחק הגנה מסודר עם עקיצות מושלמות. הבונקר המביש היה בחצי שני.
אבל כשאוהדים מסבירים שהם הסתגרו כי שיחקו מול קבוצה עדיפה (כאמור- כשיונייטד ממקומת גבוה יותר בטבלה, בעלת תקציב גבוה משמעותית, ובאולד טראפורד), אני מרגיש שמוריניו אולי יביא לכם עוד תארים, אבל לבטח לא ישמר את הרוח של של סר אלכס.

יואב 10 במרץ 2018

השנה, ליברפול קבוצה נהדרת. מה זה אומר על העתיד? כמעט כלום כמו שאתה יודע…וגם אנחנו בסדר.
וגם פרגי הסתגר כשהיה צריך תוצאה. המשחקים הישירים האלה הם בדרך כלל לא חד צדדיים גם כשהפערים הם גבוהים. אם אני לא טועה בשנות השמונים הטובות שלכם ניצחתם מעט מאד פעמים(פעמיים אם אני לא טועה). וגם אז זאת לא היתה הרוח של פרגי.
הקלפים שוב יטרפו בעונה הבאה. לא הייתי מסיק מידי על העתיד לאור היכולות הכלכליות השונות.

יוסי מזרחי 10 במרץ 2018

ערן, אני אולי המבקר הבוטה ביותר של המחצית השניה אצלנו.
הביקורת שלי ,אולי קצת מחמירה היתה בעיקר על מה שנראה לי כניהול לא נכון של החילופים של מוריניו. במצב אחר ,אילו היה משנה בזמן, התוצאה היתה גבוהה יותר מפני שאחנו שיחקנו כדורגל זהיר ואתם ליטפתם את עצמכם.
ליברפול להזכירך, לא בעטה כדור אחד לשער, את הבגדים של דה חאה לא צריך לכבס, והסיכוי היחיד שלכם לכבוש, עם עשר ויותר קרנות ועם החזקת כדור של 70 אחוז היה כפי שהסתבר משער עצמי שלנו.
אני לא שמח על החצי השני אבל אל תניח שהקבוצה שלך שיחקה ומה שהיה חסר לה זה מזל. נכון שהלכנו אחורה בחצי השני, יותר מדי לטעמי מול יריב שאין לו כלום חוץ משלישית חוד מצויינת, אבל זה לא בגלל איזה משחק מזהיר שלכם.
סאלח, שחקן אדיר, נוטרל לחלוטין ולא היה במשחק שלכם, אגב בלי עברות ודאבל טים עליו. הוא פגש בשחקן מתבגר בשם יאנג, שנתן לו שיעור בכדורגל.
זה לא עושה את סאלח לכלום זה עושה את יאנג לשחקן המשחק.
ההרגל שלך/שלכם להאשים את כל העולם במה שאתם לא מצליחים מייצג תכונה חשובה בעני שצריך שתהיה לכם. בכינות.
לסיכום, אל תספרו לעצמכם סיפורים, הכעס שלי/שלנו הוא שלא נתנו עוד שני גולים להגנה שהיא לא יותר מבדיחה.

ק. 11 במרץ 2018

יאנג עשה עבודה מעולה על סלאח ולא נתן לא לנשום או לשמור על הכדור שניה עם הגב לשער, אבל זה היה עם המון עזרה ודאבל טים, כנ"ל על כל אחד מהשלישייה הקדמית של ליברפול, וזה לזכות משחק ההגנה הקבוצתי של יונייטד, גם אם רב הזמן התבצרה כדי לשמור על התוצאה (לראשונה בקריירה של מוריניו)

רני 10 במרץ 2018

הניצחון הגיע לינייטד שבעזרת לחימה בלתי מתפשרת, והצלחה (חד פעמית ?!) ליישם טקטיקת הגנה והתקפה חכמה במחצית הראשונה, גברה 2-1, במבצרה הביתי, על קבוצה טובה יותר. שנאמר, אשרינו (ליברפול) שהגיענו ליום הזה.

אסף the kop 11 במרץ 2018

קבוצה טובה יותר היא קבוצה שמקדימה את רעותה בטבלה לאחר שני שליש ליגה.
לכן, נכון ליום 10.3.18 יונייטד עדיפה על ליברפול ושתיהן לא בליגה של הסיטי.

רני 11 במרץ 2018

ראה את התגובה (מס' 19) של הסגן של מקמנמן, זה מה שהתכוונתי ביתר הרחבה. בפארפרזה על המשפט המפורסם של מאמן עבר שלהם, זה היה בסך הכול עוד יום בדרך של ליברפול בחזרה לטופ. אתמול הדרך הזאת הצטלבה בדרך ההפוכה שעושה הקבוצה שניצחה ולמרות ואולי דוקא בגלל התוצאה, די ברור לאן כל אחת מתקדמת.

משה 10 במרץ 2018

כמה מסקנות מהמשחק :
1. עוד הכנה טקטית לוקה בחסר של קלופ, במחצית הראשונה יונייטד ניצלה שני מאצ׳אפים בעייתיים ועקצה.
2. לוברן לא היה, לא הווה ולא יהיה בלם צמרת – צריך להפסיק עם האשליות, עוד משחק צמרת עלוב שלו.
3. יום רע של ארנולד, הוא הוכיח בעבר שיודע להתאושש, אני בטוח שיצמח מזה.
מעבר לכך מה שאמר ערן, יש לנו מפתחות לאוטובוס במיליונים, נצטרך למצוא את אלה של המיליארדים. מעבר לכך שנגדם זה כואב יותר אני אחיה בשלום עם התוצאה, תודה לאל שאני רואה כדורגל של מוריניו רק פעמיים בשנה.

אסף the kop 10 במרץ 2018

טעויות של ארנולד. זה המחיר שצריך לשלם לפעמים בכדי שייגדל מגן טוב.
תיק"ו היה משקף, אבל זה לא קרה.
הייתי מצפה מסאלח לשנות צד כאשר לא הצליח מימין.
מרגש לראות איך אוהדי יונייטד עוקבים באדיקות אחרי מה שכותבים בבלוג של ליברפול.

חז 10 במרץ 2018

לא כי אצל דורפן דממה מצדכם.

אסף the kop 10 במרץ 2018

מצידי כן

red sox 10 במרץ 2018

שים את מאטיפ בהרכב ומאוד יכול להיות שחסכת מארנולד את הצורך להתמודד עם שני מצבים כאלה. לוקאקו (ודה חאה) ראו את לוברן בהרכב והבינו איפה מרוחה החמאה במשחק הזה.
זה קצת מאנדיי מורנינג קווטרבק אבל אני גם הייתי עולה עם גומז בימין – שאר ההרכב היה הכי התקפי שיכול להיות ולא היה שום צורך ללכת עם המגן ההתקפי שלך באגף של יאנג וראשפורד.

D! פה ועכשיו 10 במרץ 2018

מסכים אסף.
על שלוש השורות הראשונות

funfun 11 במרץ 2018

ממצה ונכון. ובדיוק בתחילת המשחק אני מסביר לחבר , אוהד יונייטד שרועד מפחד, על הילד שהולך לפרפר להם את הצד…
ראשפורד פירפר לו את הצורה והחילוף שלו במחצית השניה היה מאוחר מדיי לטעמי כי הוא איבד בטחון טוטאלי (כמו שטבעי שקורה לילדים ) ופתאום ראית שכל נסיון של יוניטד מגיע מהצד שלו..
סאלח – ריספקט להגנה שהצליחו פשוט להעלים אותוץ המשחק הכי חלש שלו שאני ראיתי כולל הימים בבאזל :-(
בסה"כ – לא קרה כלום. יש גם ימים כאלו

נדיב 10 במרץ 2018

הכל טוב ויפה הגנתם כמו שצריך ,ניצלתם 2 טעויות מגיע לכם.
אבל כרגיל השנה השופטים השנה לא ממש עוזרים.
עבירה על סלאח (כן יאנג ..) פנדל גם בסקיי גארי נוויל אמר.
נגיעת יד שמנעה כדור לרחבה שוב פנדל.
ועוד איזה שופט שהמציא ללוברן פנדל נגד אברטון.

Matipool 10 במרץ 2018

אני חושב שזו הייתה טעות שהנדרסון שיחק מול פורטו. בשביל מה זה היה טוב? הוא כרגע בכושר טוב מאד והיה חיוני למשחק היום.
חוץ מזה, לפני המשחק הסכמתי לגמרי עם ההרכב של קלופ. כנראה שההגנה שלנו עוד לא מספיק טובה למרות השיפור בתקופה האחרונה.
במחצית השנייה היה חסר לנו אחד שנמצא כרגע בקטלוניה שיכול לבעוט טוב מרחוק או לעשות מבצע יחיד ולהכניע את דייב הגדול כמו אז בגביע.
אני רואה את יונייטד לא מעט העונה ואין לי ספק שכשהם רואים את ליברפול הם מקבלים כוחות ואקסטרה מוטיבציה. נתנו מחצית ראשונה מצוינת ובונקר מפואר במחצית השנייה. האמת שהופתעתי קצת כי חשבתי שהם ישמרו כוחות לסביליה.
שופט אחר היה נותן לנו לפחות פנדל אחד ואולי גם שניים. היד של ולנסיה הייתה מחוץ לגוף ועצרה כדור שהלך לשחקן שלנו במרכז הרחבה. אני חושב שגם על מאנה היה פנדל.
נכנסנו קצת לבעיה עכשיו מול טוטנהאם וצ׳לסי. מקווה שלא ניפול במשחקים שאנחנו אמורים לקחת.

יוסי מזרחי 10 במרץ 2018

מתי, מסכים שיכלו לתת פנדל על היד, השני על מאנה היה יותר מאבק על מקום.בכל מקרה זו לא הסיבה שהפסדתם.

ארם אבירם 11 במרץ 2018

המממ… להגיד שזו לא הסיבה שהפסדנו זה קצת בעייתי. כן, מוריניו שוב הפיל את קלופ במלכודת והניצחון שלכם במידה רבה מגיע לכם על משחק נכון כדי לנצח ועל ביטול היריב אבל… גם בניתוח של מאץ' אוף דה דיי, הם מסכימים ששני המקרים הם מאה אחוז פנדל. בהנחה ששתי השריקות נשרקות אז אפילו אם אנחנו מחטיאם אחד זה נגמר בתיקו. כלומר, זו בהחלט אחת הסיבות המשמעותיות שבגללן הפסדנו. אולי לא היינו שווים ניצחון מביחנת כדורגל פר סה, אבל אם זה הקריטריון אתם צריכים להיות כבר סגורים בצ'מפיונשיפ.

אוהד 10 במרץ 2018

אני גם די בטוח שלוקאקו היה בנבדל בגול הראשון מהמסירה של דה חאה.

ארם אבירם 11 במרץ 2018

נדמה לי שאין נבדל מבעיטת שוער

אוהד 11 במרץ 2018

בטח שיש.

ארם אבירם 11 במרץ 2018

לא חושב:
There is no offside offence if a player receives the ball directly from a goal kick, a corner kick, or a throw-in

אוהד 11 במרץ 2018

וואלה

תום 12 במרץ 2018

אני די בטוח ש-goal kick זה מה שנקרא בעגה "בעיטת חמש", ולא מתייחס לכל בעיטה של השוער באשר היא.

אוהד 12 במרץ 2018

בכל מקרה זה היה בעיטת חמש.

אמוץ כהן-פז 11 במרץ 2018

ארם, שאלות לקראת הסיכום שאתה מכין למחזור הרביעי של טורניר 6 האומות:
כיצד משחק מסתיים?
2 דקות לסיום בסטאד דה פראנס, צרפת מובילה ב6 נקודות והכדור אצלה.
שאלה ראשונה: אם צרפת מחזיקה בכדור עד הדקה ה 80 (הם בעטו אותו לחצי האנגלי), האם המשחק מסתיים?
שאלה שניה: שתי דקות לתוך ההארכה, כשהאנגלים איבדו את הכדור בהוצאת החוץ והוא נפל לידיים של בוקסיס (שמשום מה נפטר ממנו בבעיטה קדימה) האם המשחק לא אמור להסתיים כאן?
ושאלה שלישית: בתוך ערמת השחקנים, מה כן גרם למשחק להסתיים?
תודה מראש.

ארם אבירם 11 במרץ 2018

וידוי, טרם ראיתי את המשחק. ראיתי את המשחק של אירלנד אתמול ואחר כם לא יכלתי לראות. בעבות השאלות שלך חיפשתי תקציר וזה לא באמת מספק. בכל מקרנ:
1. אם צרפת מחזיקה בכדור בתום השמונים, כל מה שהיא צריכה לעשות זה לבעוט את הכדור החוצה והמשחק ייסתיים.
2. לא מצאתי את הקטע המדובר אבל שוב, כדי שהמשחק ייסתיים צריך לקרות משהו שמסיים את המהלך. להטיח את הכדור בכוונה בריצפה זה לא חוקי. לבעוט החוצה יססים את המשחק.
3. לא הצלחתי לראות את מה שקרה בתוך הערמה אבל הסימון של השופט הוא שהכדור נפל קדימה מיד של שחקן אנגלי (מה שנקרא "Knock on").

אמוץ כהן-פז 11 במרץ 2018

תודה.

אבי גלברט 10 במרץ 2018

אני רואה את הסיפוק של אוהדי הסקאם ובא לי להקיא .חוץ מהתוצאה אין להם שום סיבה לשמחה .גם במחצית הראשונה שלטנו וההינו טובים יותר .שתי בעיטות למסגרת שני גולים .זה לא שבעטנו יותר מידי ,13-1 בקרנות ,70-30 באחזקת כדור .אז נכון שעם זה לא הולכים למכולת וכו אבל אומר דרשני .נכון הפסדנו ונעקצנו בדיוק בדרך שחשבנו , פאקן שני גולים מבעיטת שוער (!) , לא יאמן .קלופ טעה במחצית הראשונה במיקום של שלישית הקישור ולדעתי טעה גם שהחליף את אוקס שניסה ודחף כדור קדימה ולא את מילנר . טרנט עוד ישתםר יותר אבל לגמרי לא אשם בגולים .חוץ מזה , המאבק על 4 המקומות הראשונים עוד לפני השבת ובטח אחריה לא גמור .
אם נסכם לסיום אז משפט אחד לצערי יסכם את הכול , מוריניו עשה לנו שוב מוריניו למרות הכול…

יוסי מזרחי 10 במרץ 2018

רק הערה קצרה. שתי הבעיטות שלנו לשער היו בשתיים יותר משלכם.

אבי גלברט 10 במרץ 2018

ממש לא ,סטיסטיקה רשמית ,7-3 לנו .תבדוק קודם .
לנו 5 למסגרת לכם 2 .

funfun 11 במרץ 2018

נסחפת בענק.
צריך להיות אמיתי – גם בחצי הראשון שיונייטד עוד לא היו 11 מאחורי הכדור לא היינו קרובים לשער ולא הגענו למצבים.
מסכים לגבי החילוף של מילנר ואוקס אבל לא ממש משוכנע שזה היה מספיק אתמול…

אבי גלברט 11 במרץ 2018

פנדל אחד מתוך שלוש שהיו וכולנו כולל כולנו ההינו מדברים אחרת .

יוסי מזרחי 11 במרץ 2018

בעיטות אבי,לא מסירות לשוער. ממש בלי שמץ של ציניות.

D! פה ועכשיו 10 במרץ 2018

סיכום טוב בני

אני בטוח שקלופ והצוות יפיקו את הלקחים.

חצי ראשון של יונייטד, שני שלנו אבל בלי הצלחה אמיתית לפרוץ אץ הדרך אל השער ולמרות עשר קרנות – כלום ושום דבר באגף הזה.

ארנולד נהדר והיום פישל בענק. קורה.

אני עדיין לא מבין למה הנדו לא הגיע למשחק. ממש לא מבין. גם לא את החילוף של אוקס.

יצאנו למנצ'סטר הפסדנו – ממשיכים הלאה. אפשר לחשוב מה קרה

kirma der faux 10 במרץ 2018

זה לא רק לוברן וטרנט, זאת קבוצה שלמה שעמדה לא טוב בבעיטות שוער במשך כל המחצית.
מעבר לזה המחצית הראשונה היתה מאכזבת מבחינת האינטנסיביות ההתקפית, המסירות המהירות, והדיוק. המחצית השניה דוקא היתה טובה מהבחינה הזאת. כמו בהרבה מקרים, היכולת לנצל מצבים נייחים היא זאת שמפצחת או לא מפצחת הגנות.
דיכאון.

צור שפי 10 במרץ 2018

כאוהד טוטנהאם אסתכן כאן בהצגתי כשוטה ואתנבא שליברפול תסיים את העונה הזו במקום השני.

יוסי מזרחי 10 במרץ 2018

עוד אף אחד לא הצטער על מילה שהוא לא אמר.

D! פה ועכשיו 11 במרץ 2018

הפוך יוסי.
כל המחקרים מראים שאנשים מצטערים יותר על דברים שהם לא עשו (או אמרו) מאשר על אלו שהם כן.

אוהד 11 במרץ 2018

ואני קראתי מחקר שקובע ש 99% ממה שכתוב במחקרים אינו נכון.

D! פה ועכשיו 11 במרץ 2018

לעוס.

יוסי מזרחי 11 במרץ 2018

במחקר ההוא גילו, שאני מצטער מאוד ששלחתי לוטו ולא זכיתי ומצד שני עשית מצוין במקרה שכן שלחתי וזכיתי.

באבא ימים 12 במרץ 2018

אני הצטערתי יותר מפעם אחת על דברים שלא אמרתי.

ארז (דא יונג) 10 במרץ 2018

TAAuoit

אין דבר כזה הפסד בכבוד, אבל זה היה ממש קרוב לזה.

אריאל גרייזס 10 במרץ 2018

מבאס תמיד להפסיד ליונייטד אבל שותף לדיעה של מרבית אוהדי ליברפול – אני יוצא מאוד מעודד מהמשחק הזה לגבי העתיד. יש לנו מנג'ר עם דרך ומספיק שחקנים טובים. הפעם גם אין לי ביקורת על קלופ לגבי החילופים – הוא ניסה אבל קשה מאוד מול קבוצה שמצופפת ברחבה ברמה גבוהה.
סחטיין למוריניו על הסגירה של סאלח המעולה ובכלל על הדרך שבה הוא עצר את ההתקפה שלנו. אם יונייטד בבית מחזיקה בכדור 27 אחוז מהזמן בחצי השני מולנו אני יודע שמשהו טוב קורה.
הדבר החשוב מבחינתי זה שבתור אוהד יש לי סיבה לחכות למשחק של הקבוצה שלי שתמיד מנסה לנצח. לפעמים זה לא מצליח. לא נורא. הלאה.

ארם אבירם 11 במרץ 2018

+1

זה משנה 11 במרץ 2018

+2

קאז 10 במרץ 2018

מאנה לא חד ולא מרוכז. הדיבור על ה"פנדל״ עליו משכיח את העובדה שהוא שכח לרוץ לדאבלפס. אם הוא היה ממשיך קדימה מיד אחרי המסירה , הוא היא כבר עובר את השומר שלו. חוץ מזה הרבה איבודי כדור ושיקול דעת לקוי. גם השער העצמי היה בעצם רוחב לאף אחד

אסף שלום 11 במרץ 2018

נכון מאד. גם אני הרמתי גבה למה הוא לא רץ לדאבל פס. פנדל זה לא היה

אריאל גרייזס 11 במרץ 2018

זה פלאיני המגושם, הדיפולט זה שהוא עשה עבירה. וכן, מאנה לא חד כבר תקופה. זה בדיוק המשחק שהיינו צריכים שהוא ייצר משהו בעצמו כי סאלח נסגר כל כך חזק – והוא פשוט לא הצליח

בני תבורי 11 במרץ 2018

זה טיעון קצת מוזר ומבלי להיכנס לשאלה העקרונית אם היה פנדל או לא, בגלל שהוא מגושם ומאנה לא חד לא היה פנדל?

ק. 11 במרץ 2018

קרה הרבה פעמים במשחק מצב דומה ששחקן של ליברפול נתן מסירה, שרק לאחריה מי שאמור היה לקבל הבין את כוונתה, ואז היה צריך להשיג את הכגור במאבקי מיקום בכח (במקום על צעד ראשון מהיר לכיוון הנכון), שם בדרך כלל ההגנה של יונייטד הייתה מוכנה ועדיפה.
שמשחקים על שטחים קטנים יותר זה משמעותי והמהירות לא תמיד יכולה לתקן

D! פה ועכשיו 11 במרץ 2018

כן.. משהו ממש לא תפקד אתמול. התיאום לא עבד, שחקנחם מסרו לשטחים שאף אחד לא רץ אליהם, אחרים נעו בלי לגרום לתנועה הנוספת..

עמי ג 11 במרץ 2018

מוריניו עשה לנו ביליצ'ק.
סגר את השחקן הכי מסוכן ואמר – נראה אתכם מנצחים בלי סלאח. הצליח לו.

טל 12 11 במרץ 2018

אני חושב שמוריניו הכין היטב את קבוצתו למשחק. השחקנים שלו עשו עבודה טובה במשחק ההגנה. אבל בהתקפה השערים שלהם נראו לי די פשוטים , בסגנון אנגלי טיפוסי. וזה נראה קל מידי, לדעתי.

לדעתי, הרכב עם שלושה בלמים היה נכון יותר למשחק הזה. ארנולד יכל להיות משוחרר יותר ודומיננטי במשחק ההתקפה. ובמקרה כזה פירמינו היה צריך לעזור יותר בקישור כפליימייקר.

ק. 11 במרץ 2018

אם יש נקודה לשיפור בעונה המדהימה של סלאח, זו היכולת לשים גוף ולשמור על הכדור עם הגב לשער. כמעט כל מסירה אליו במצב הזה הזתיימה בלחת אגרסיבי של יאנג ולפעמים עוד בלם ואיבוד. זה חשוב בשביל לחכות להצטרפות גל שני. גם מאנה עושה את זה יותר טוב, הזאר לא רע בזה ויש עוד שחקנים בליגות אחרות שסלאח מושווה אליהם שפיתחו מיומנות גבוהה בעניין הזה.

ran 11 במרץ 2018

אחרי המשחק עם פורטו, קראתי שגורמים בקבוצה אומרים שלא אכפת להם מי נקבל בשלב הבא ואולי עדיף אחת מהאנגליות. חשבתי לעצמי: משוגעים, להגריל את יונייטד ולקבל שני משחקים משעממים ואחריהם לא לעלות?!? מי רוצה דבר כזה…
אז יונייטד היו טובים במחצית הראשונה ובשנייה חזרו להיות יונייטד של מוריניו וזה לא משנה דבר מהעובדה שאתמול שוחק אחד המשחקים הכי גרועים שלנו השנה – לא זוכר משחק בו כל הרבה שחקנים היו חלשים ולא מדויקים, כמות המסירות שלא הגיעו הייתה הזויה.
שראיתי את ההרכבים שמחתי לראות מול סאלח את יאנג, אבל שראיתי שרשפורד מול אלכסנדר, ורשפורד לדעתי השחקן הראשון שהייתי רושם על הלוח עם הייתי מאמן יונייטד אחרי דה חאה, דאגתי. צדקתי ב 50% ולצערי לא ב 50 הנכונים…
משחק מעצבן ומצטרף לאלה שטענו מעלי מדוע לא שמרו את הנדרסון למשחק כי מילנר היה חלש מאד.
קרו הרבה דברים מעצבנים אתמול ומיותר לפרט אותם כי בעיקר רק בא לי לומר כוס א#$ק נהרסה לי את השבת.

אריאל גרייזס 11 במרץ 2018

תתעודד, לפחות אתה לא היית צריך לקום בארבע וחצי בבוקר לראות את המשחק בסטרים מזעזע ואז לעשות 24 שעות של טיסות בחזרה לארץ..

בני תבורי 11 במרץ 2018

אני ברשותכם אקח את תפקיד פרקליט השטן כי נדמה לי שחלק מהדיון המתפתח כאן, לא רק שאינו מכבד אותי ככותב הפוסט, אלא גם מחטיא את תוכנו.
במשחק הקודם בין שתי הקבוצות באנפילד מוריניו הגיע בכוונה לצאת עם נקודה. הוא לא ניסה אפילו לגנוב גול ולנצח. לקלופ לא היה מענה. במשחק אתמול – ובינתיים ראיתי אותו בשידור חוזר, מוריניו עלה במטרה לנצח, השיג שני שערים מצוינים במתפרצות (הנשק הקטלני של קלופ, להזכירכם) לאחר מכן נקט בעמדה טקטית נכונה ונבונה כדי לשמור על היתרון, ושוב לקלופ לא היה מענה. הטענות שלי, אם בכלל, לתוצאת המשחק אתמול, מופנות אל קלופ ולא אל מוריניו. ליברפול יכולה הייתה להיות כיום עם מספר לא מבוטל של נקודות יותר, אילו ידע קלופ לוותר בזמן על פוזשן, על התקפה בכל מחיר ועל נקיטת צעדים לשמירה על יתרון. אני לא כועס עליו שהוא דוגל בהתקפה בכל מחיר, אני רק לא מבין את פשר הפניית התסכול של אוהדי ליברפול דווקא למוריניו. לקלופ יש התקפה קטלנית שצריכה עוד ללמוד איך מתגברים על הגנה מעובה. אין כל בושה בלדרוש משחקני התקפה ואפילו סאנצ'ז, לרדת ולתרום את חלקו למאמץ קבוצתי לשמירה על יתרון מול קבוצה הידועה כמפרקת. מי שצריך עוד ללמוד הוא קלופ וכדאי שיעשה זאת מהר.

D! פה ועכשיו 11 במרץ 2018

אני לא חושב, בני, שרוב האנשים כאן מאשימים מישהו – אני דווקא רואה שהרוב מבין שעלינו לשחק כדורגל והפסדנו בעונה של קבוצה כמו שלנו זה קורה. לא נורא.
יכלו להעשות דברים אחרת. ועדיין הכל בסדר.
אם טרנט לא נרדם בדקה ה-15 הכל יכול היה להראות אחרת. לומדים. חלק מהגרף הנכון.
לא התמודדנו טוב עם הכדורים הארוכים מהשער (לא הייתי קורה לזה מתפרצת, כדור שוער סטטי כשכולם בעמדות (הלא נכונות) שלהם) לא הצלחנו לפרוץ מערך חזק ומאורגן היטב.

הכל טוב. המטרה לעונה נשארה אותה המטרה והמשחקים שעליהם כדאי ורצוי לבכות נשארו אותם ארסנל וטוטנאהם

סהר 11 במרץ 2018

בני יקירי. שניי הגולים הגיעו מבעיטת שוער לא מתפרצת.
בראשון לוקאקו ניער את לוברן והשאר היסטוריה.
בשני הרחקה בראש לא טובה של לוברן הביאה לשער…
הפסד מבאס…אני אוהב את הדרך וכמו שאריאל כתב יצאתי מעודד מאוד מהמשחק. לראות את ליברפול שולטת באולטרפורד ויושבת על יונייטד זה התקדמות רצינית.
קבוצה מדהימה יש לנו…באסה להתחיל את השבוע עם הפסד כזה…

הסגן של מקמנמן 11 במרץ 2018

בני, יש בהחלט בושה לבקש משחקן מגה התקפי שקנית במילארדים, לעזור בבונקר שלך כשאתה "יונייטד" ועוד נגד היריבה המושבעת שלך בבית. אם קלופ היה עושה בונקר באנפילד וסלאח היה צריך לעשות הגנה והיינו מנצחים משני כדורים ארוכים וטעויות – הייתי שמח כמובן – אבל לא הייתי עף על עצמי.

בסופו של דבר הם ניצו משתי טעויות לא מחויובות, עם 30% החזקת כדור, 3 בעיטות לשער ושופט משוחד… בבית. גועל נפש.

בני תבורי 11 במרץ 2018

הסגן של…
אני מסכים עם התחושות שלך אבל בשורה התחתונה נשארנו במקום שלישי, הפער מהשני צמח משתיים לחמש נקודות ואם טוטנהם מנצחים היום אנחנו גולשים למקום רביעי. לא אסון, רחוק מלהיות גמור ועדיין יכול היה להיות אחרת עם קצת זהירות ומחשבה טקטית.

אוהד 11 במרץ 2018

תאר לך ראיון של מיריניו בסוף המשחק אם הוא היה המאמן של ליברפול באותו המשחק.
היינו שומעים על 5 פנדלים שלא נשרקו וסגנון של המאה ה 19.

ארם אבירם 11 במרץ 2018

מוריניו שוב תפס את קלופ במלכודת שלה לא היה מוכן. לוקאקו שיחק מול ליברפול המון פעמים וכמעט תמיד לא היה מורגש (וכן זה היה לוברן שחיסל אותו פעמים רבות). ההבדל הוא שבכל הפעמים ההן, לוקאקו חיכה לכדורי גובה ארוכים על ה-16 והיה מבודד. הפעם לוקאקו שיחק כפיבוט 35 מטר מהשער. מה שליברפול עשתה זה להוציא עליו את לוברן מה שפתח את השטח שמאחוריו והותיר את ההגנה שלנו ללא חיפוי בפעמים שלוקאקו הצליח לנגוח בהסטה קדימה. מה שהיה צריך לקרות זה שלוברן ישאר מאחור ושצ'אן ייקח את לוקאקו. צ'אן הוא פיזי והוא היה מקשה על לוקאקו אבל כנראה שהיה מפסיד לו בהרבה מהקרבות האוויריים אבל במקרה הזה, היו לנו כל שחקני ההגנה עדיין מאחורי הכדור עם אפשרות גם לנקות כדור שני. טעות של קלופ שהתוצאה שלה היא השארת ארנולד מול ראשפורד שמגיע עם הפנים קדימה במהירות. אחר כך גם היתה חוסר עזרה בחיתוך פנימיה בגול הראשון כי ואן דייק שמר על מסירת הרוחב בזמן שאת זה היה אמור לעשות לוברן או רוברצון.

הסגן של מקמנמן 11 במרץ 2018

כשניצחנו ב2009 את יונייטד 4-1 שמחתי, אבל בתור אוהד שמנסה להיות כנה עם עצמו, הרגשתי שהניצחון יותר שיקף מזל מאשר יכולת ובסופו של דבר, אנחנו נראינו יותר כמו קבוצה קטנה שעוקצת קבוצה גדולה. שמחתי אבל הפריע לי שעדיין, למרות הניצחון אנחנו מפחדים מיונייטד.

אוהדי יונייטד – זו הקבוצה שלכם היום, טקטיקה שמקטיקה, "מבחן התוצאה" בלה בלה בלה בלה – המאמן שלכם שונא כדורגל וככה אתם נראים: הקבוצה המגעילה בליגה כרגע (לברנלי יש לפחות "תירוץ" לשחק ככה דוחה).
נכון, הפסדנו ובלה בלה מבחן התוצאה, אבל זה היה ברור מי הקבוצה הגדולה ומי הקבוצה הפחדנית והקטנה, מי עושה בונקר בבית ועם שלוש בעיטות כל המשחק. סבבה תשמחו הכל טוב, גם אני שמחתי כשניצחנו 4-1 בטראפורד, אבל לפחות תהיו כנים עם עצמכם.

יואב 11 במרץ 2018

גביע לנקנשייר לא מעניין אותי. רק טופ 4. הניצחון אתמול קידם אותנו לשם. זה מה שיש בזה מבחינתי.

הסגן של מקמנמן 11 במרץ 2018

לגיטימי, אין בעיה. מבחן התוצאה וכו. לא מאשים אוהדי סוונזי, ווטפורד ויונייטד ששמחים על פוקס מול קבוצה טובה מהם בהרבה.

יואב 11 במרץ 2018

שמור את העקיצות לעצמך. לא הרווחת אותם עדיין אל תשכח את זה. כוונתי היתה שאם לא אליפות(שלזה התרגלתי) , לא מעניין אותי שני, שלישי, רביעי. מאד פשוט. לא מעניין אותי להיות יותר טוב ממך. זה לא אומר לי כלום ולא מקדם אותי. אתה לא הרפרנס שלי. ממש לא (:

אריק 11 במרץ 2018

אוי זה נהדר.

יואב 11 במרץ 2018

נו, אתה רואה? אכל את הדגים, גורש מהעיר ומתפלצן לי כאילו הרוויח את זה או הריח איזה תואר מקרוב בשנים האחרונות. מותר להפסיד עם קלאס, בדקתי בחוקים.

הסגן של מקמנמן 11 במרץ 2018

שוב, אין בעיה, זה לא דיון, הבנתי שלא אכפת לך מכדורגל אלא רק מתוצאות וזה לגיטימי בתור אוהד. משחרר עצבים מוצדקים (במקום של אוהדי ליברפול) על קבוצת דוחה שבאה לעשות בונקר בבית מה קרה? שום רפרנס ונעליים.

יואב 11 במרץ 2018

לא הייתי עונה לך אם לא היית פונה אל אוהדי יונייטד. אתה במילא מנהל דיאלוג עילג עם עצמך ולא מבין את התשובות. תהנה.

הסגן של מקמנמן 11 במרץ 2018

הבנתי את התשובות הבנתי, משחרר עצבים הכל בסדר. לא משמעותי ולא מזיז לך קבוצות אחרות ואתה רגיל לאליפויות (אז "הרווחת" ביושר לעקוץ, אוקיי). אני מודה שאני טהרן של כדורגל התקפי ומוריניו מעלה לי את העצבים כבר עשור. תשלב עם זה שנאה לא רציונלית ליונייטד וזה מה שיש. תהנה מהתוצאות.

יואב 11 במרץ 2018

קול. אז תיקו. הכל בסדר.

הסגן של מקמנמן 11 במרץ 2018

תיקו אבל הגיע לי לנצח, סתם סתם סתם… שבוע טוב!

אריק 11 במרץ 2018

רגע מי שיחד את השופט לא הבנתי. האלימיוניטי? פרגי? אולי בכלל זה אותו דבר?
פרגי פשט את עור הלטאה שלו הריפטיליאן הזה ושיחד את השופט?

אסף the kop 11 במרץ 2018

פרגי זה האלמיוניטי
את מי אתה מנסה לטשטש ?

אריק 11 במרץ 2018

שמת לב לסמיכות בין הפרישה של פרגי למוות של פרס. פה חשדתי.

אביעד 11 במרץ 2018

משחק א':
9-13 בבעיטות לשער.
3-6 בבעיטות למסגרת
34-66 פוזשן.

משחק ב':
5-14 בבעיטות לשער
2-2 בבעיטות למסגרת
31-69 פוזשן.

משחק א' הוא ליברפול נגד טוטנהאם באנפילד השנה.

משחק ב' הוא אתמול.

אז למה בדיוק כשליברפול משחקת ככה זה בסדר אבל כשיונייטד משחקת ככה זה "ברור מי הקבוצה הגדולה ומי הקבוצה הפחדנית והקטנה"?

בחייאת, רוצה שאוהדי יונייטד יהיו "כנים עם עצמם"? אתה קודם.

שימי 11 במרץ 2018

אביעד,
כדורגל זה משחק שצריך לראות, יש אוהדים שמעלים על נס את הסטטיסטיקה כאילו היא חזות הכל, אני חולק על כך.
במשחק אתמול יונייטד פתחה לא רע סיכנה שלוש פעמים והבקיעה פעמיים, אחר כך עברה לבונקר.

ליברפול לצערי לא יודעת לשחק בונקר. מול טוטנהאם היתה מחצית ראשונה נפלאה שהיתה צריכה להסתיים ב 3-0 לנו. זה לא קרה, וטוטנהאם השתלטה (מבלי לסכן את השער בכלל!), עד בעיטה מ 27 מטר שנכנסה לחיבור בדקה ה-80. שער מדהים. לאחר מכן טוטנהאם באמת תקפה בחמת זעם וליברפול לא היתה במשחק. נשרק פנדל מהתחזות של קיין שהוחמץ, סאלח הבקיע מרגע של קסם ואז עוד פנדל שלא היה ונגמר 2-2.
השורה התחתונה – ליברפול אמנם התגוננה אך בשום שלב לא היה בונקר כמו שראינו אתמול. ושוב, חבל שליברפול לא יודעת לשחק בונקר. יונייטד יודעת וזה עוד כלי שיש לה. להביא סטטיסטיקה של בעיטות לא תמיד מספר את הסיפור, יונייטד הוכיחה שכך היא משחקת נגד ליברפול וזה לגמרי לגיטימי ועובדה שזה מביא תוצאות. להגיד שגם ליברפול עושה את זה לצערי זה פשוט לא נכון, וכפי שאמרתי במשחקים המתאימים או יותר נכון ברגעים הנכונים יש מקום לבונקר.

בני תבורי 11 במרץ 2018

אביעד,
סליחה ומחילה על שאני מתערב, אבל מה בדיוק אתה מנסה לומר בסטטיסטיקה הזאת? לטובת מי המספרים האלה?

איש הפח 11 במרץ 2018

אביעד, 13-9 ו- 14-5 זה אותו דבר?
3-6 ו- 2-2 זה אותו דבר?
אחוזי הפוזשן אכן קרובים.

רני 11 במרץ 2018

במהלך המשחק השדרים (האנגלים) דנו בשאלה האם שחקני ההגנה של יונייטד טובים במיוחד או שכל מאמן שיצפה במשחק ילמד כיצד אפשר לשתק את סאלח ואת ליברפול. מהבחינה הזאת במשחק הבא יהיה מאד מעניין לראות האם ווטפורד מנסה ליישם טקטיקה זהה ואם כן, האם קלופ הכין לכך תשובת נגד.

JM 11 במרץ 2018

אני רואה פה הרבה תגובות ומחשבות לא נכונות של אוהדי ליברפול על משחק הכדורגל.

שליטה במשחק לא אומרת החזקת בכדור.
שליטה במשחק אומרת לשלוט ביריב שלך. (ו-0 מצבים של ליברפול הוכיחה את זה)
ויונייטד שלטה ביריב שלה הרבה יותר מליברפול.
המחצית הראשונה צריכה הייתה להיגמר ב3-0 חלק ויפה.
במחצית הראשונה יונייטד ידעה בדיוק איפה החולשה של ליברפול והרגה אותה פעמיים דרך זה.
ליברפול החזיקה בכדור בלי שום רעיון – בדיוק כמו במשחק הראשון.
במחצית השנייה ברור שתהיה תגובה של ליברפול והיה ברור לכולם שהיא שוב תחזיק בכדור יותר.
אבל שוב, החזיקה בכדור ללא שום תועלת וגול מדהים של באיירן עשה 2-1.
קלופ שוב עשה חילופים שלא עזרו לקבוצה שלו ולא שינה שום תבנית ומחשבה במשחק שהיוותה איזשהי בעיה למערך של יונייטד ולמוריניו.

אני רואה פה הרבה תגובות שמהלהלות את קלופ – זה צריך להיות ההפך.

JM 11 במרץ 2018

באיי*

שימי 11 במרץ 2018

מאכזב מאוד, אבל קורה.
יונייטד הצליחו לסגור את ההתקפה שלנו בצורה יעילה.
מאכזב כי מוריניו לא המציא את הגלגל וזה משחק רביעי נגדנו שהוא משחק אותו דבר פחות או יותר. מבאס שקלופ לא ניסה להפתיע ולבוא בגישה שונה (אולי הגנתית יותר?).
יחד עם כל זה, עדיין טוב לי עם הקבוצה שלי ועם המאמן שלי ושמח בחלקי.
נקווה שהמשחק אתמול ישכח מהר.

cookie-monster 11 במרץ 2018

מדויק

איאן ראש 11 במרץ 2018

כמו שכתבו לפני, הרגיש לי הרכב התקפי מדי עם מילנר ואוקס. הייתי פותח עם הנדו במקום מילנר. לוברן פשוט כשל מול הפיזיות של לוקאקו והפקירו את הילד לבד מול הילד שלהם (אגב גם הילד השני שלהם לא רע).
ראיתי את המשחק עם הבת שלי (כיתה ד') וכשללאנה עמד להיכנס היא שאלה אם הוא חלוץ וגרמה לי להבין שאנחנו בבעיה. בגדול מוריניו ניצח את קלופ. חשבתי שקלופ יגיב במשחק אבל גם הוא היה ביום רע (לא לנסות להעביר את סלאח למקומות אחרים? להכניס את ג'יני פתאום???)

Comments closed