יש את הרגעים האלה שהלא ייאמן הופך לעובדה. משהו, שממגוון עצום של סיבות, לא מקבל אפילו אפס קצהו של סיכוי להתרחש, קורם עור וגידים אל מול עיניך המשתאות. אני לא יכול לחשוב עכשיו על משהו אחר באותה רמה של היתכנות בלתי אפשרית. הלסת שלי שמוטה, שערי סמור ועורי מעוקצץ, אך ראה ראיתי ושמוע שמעתי את שגיא כהן, האיש שבמשך עשרים ומשהו שנות פירשון בכדורגל, לא הוציא מפיו אפילו רצף של שלוש מילים נבונות, אומר את המשפט הבא: "ליברפול בחצי גמר ליגת האלופות וזה כל כך טבעי".

מספר דקות לאחר שער השוויון של סלאח, ראיתי את פפ זורק מספר מילים לאחד מעוזריו שניצב במעלה גרם המדרגות שסבב לאחור ונעלם אל מתחת ליציע. זהו, אמרתי לעצמי, הלך עלינו, הוא שלח אותו לקנות את מסי.

*

הייתי די שווה נפש באשר למשחק היום. אילולא חששתי לעורר עלי את זעמם של חברים בעלי גישה מתקדמת לחיים ככל שאין זה נוגע לסיכויי ליברפול להמשיך בקו הצלחה, הייתי פורש בפניכם את הערכותיי למשחק, אופן התנהלותו ותוצאתו. ידעתי שהם יפתחו באופנסיבה רצחנית, ידעתי שהם ישיגו שער מוקדם, ידעתי שלא נראה משחק יפה לעין מצד ליברפול, אבל גם ידעתי שההתקפה שלנו שווה שער אחד לפחות, שיהפוך את המשימה שלהם לבלתי אפשרית. סיטי תהיה אלופה ראויה בזכות קישור מבריק והתקפה נוצצת, אך ההגנה שלה איומה. פעמיים בשבוע היא קרסה מול ליברפול ויונייטד, שתי קבוצות עם סגלים נחותים משלה. עם כל הרצון לראות אותם מנערים לנו את טוטנהם מהגב בשבת, אני צופה להם עוד התמוטטות.

*

ואן דייק הוא הגיים צ'יינג'ר שלנו. ההשפעה שלו על לוברן וקריוס עצומה. קריוס לא יכול היה למנוע את השער שספג, אבל הגישה שלו לכל שאר הכדורים שסבבו סביבו הייתה נכונה ואמיצה. לוברן בנסיקה מאז שהוא משחק כבלם בצד ימין, רובו לא מבין על מה המהומה וארנולד הופך את סאנה לבלתי רלוונטי משחק שני ברציפות.

חששתי מהיעדרו של הנדו, חששתי עוד יותר מתפקודו של ג'יני, יצאתי חציל גאה. אוקס היה נפלא, מילנר, אחד מהם לפחות, בכל מקום בו נדרשת נוכחות מבוגר אחראי, בובי עשה את שלו כרגיל, שחקנים מסוגו של סלאח לא צריכים יותר מרגע אחד כדי להשפיע ומאנה הוא איש המשחק שלי היום.

והנה לכם שיר מאוד מיוחד:

לציפורניים שלום
בזבוז