אם יש קבוצה שיכולה להפוך פיגור של אפס שלוש לניצחון בגמר כל הגמרים, זו ליברפול. אם יש קבוצה שיכולה לבעוט בדלי בדרך לשם, זו ליברפול.

זה לא קרה היום אבל כמה זה לא היה רחוק. ברגעים ארוכים מאוד של המשחק, במיוחד במחצית השנייה, כששחקני ליברפול שיחקו בחצי כוח, כשעל פניו של סלאח זרחה הבעה של שביעות רצון בכל פעם שהפסיד במאבק על כדור, כשהקישור לא ידע למצוא את ההתקפה וכשההתקפה לא ידעה לנצל יתרון איכותי בלתי נתפס על ההגנה הרעועה של רומא וכשפירמינו לא הצליח לייצר אפילו מהומה הגונה ברחבה, היה לי דז’ה וו קטן לימים בהם התחלתי את צעדי הראשונים כפלאח בשדות הכותנה של הקיבוץ. לא בכוח, אמר לי לייזר כשלימד אותי איך לסגור את ברגי הגזירה של המשתת, לא חזק, תשאיר קצת שפיל, ככה בחצי רבאכ.

*

אין לי מושג וגם לא דרך לדעת אם אלה היו ההוראות של קלופ. אבל אילו הייתה רומא מצליחה להבקיע שער נוסף ולגרור את המשחק להארכה, זה היה על הראש שלו. מיותר, לחלוטין מיותר. שני השערים שלנו הגיעו בקלות יחסית, אפשר היה לרדת למנוחת החצי עם עוד שני שערים בכיס, רומא הייתה מרוסקת, ובדיוק בשלב הזה, הורדנו הילוך. גם את החילוף שעושה רושם שהולך להיות קבוע – הכנסת בלם במקום האיש הכי חם שלו, בדיוק באותה נקודת זמן בה סביליה, ווסטברום ובשבוע שעבר רומא, התעוררו ויצרו מבוכה – אני מאוד לא מחבב. איך אמר מישהו, זה כמו למשוך הנדברקס בכל הכוח כשאתה על מאה וחמישים קמ”ש. לא נחוץ, לא מועיל.

אך זה כמובן לא שינה את התוצאה – ליברפול בפאקינג גמר, עם קמפיין פסיכי של כדורגל אדיר וכמות כמעט לא נתפסת של שערים, וגם אחרי ההפסד היום, זה הספיק. מותר לנו לחגוג, קייב אנחנו באים.

*

קריוס – איש המשחק שלי. הגדיל את רדיוס השליטה ברחבה במספר יציאות חכמות ובטוחות לכדורי גובה ועשה עבודה יפה גם על הקרקע. לא אחראי לשערים.

רובו וארנולד – הביאו את מה שיש להם וזה המון. אולי השניים שעשו את קפיצת האיכות הכי גדולה שהשוואה למעמדם בתחילת העונה.

לוברן – טוב כרגיל כשהוא ליד הבוס, אבל די עם הדחיפות, תקשור את הידיים.

ואן דייק – האפקט שלו בלתי רגיל אך עם זאת חייב להכיר בעובדה ששליטה בכדור אינה לגמרי הצד החזק שלו ולשחרר קצת יותר מהר כדורים. אני לא מודאג.

ג’יני – נהדר, מבקיע רק שערים חשובים.

הנדו – טוב אך מאופק.

מילנר – כנ”ל.

מאנה – אם לא קריוס, הוא איש המשחק. מגן מצוין, מוציא התקפות, מחזיק את הכדור ושולט בקצב המשחק, שער נהדר.

בובי – בחצי רבאכ.

סלאח – טוב, אנחנו יודעים מה הוא יכול לעשות.

 

 

 

 

 

מלחמת הכוכבית
ועכשיו לדיזרט