תכירו את ענבל

כפכפים זה לחלשים

פעם ענבל (בתמונה ראשית), נהגה לקום בבוקר, לדחוף את הרגליים לכפכפים וללכת לגלוש.

אחר כך היא התגייסה, נפצעה קשה מאוד באימון, וכך נוצר מבחינתה צורך לבחון מחדש את ההרגלים שלה. פתאום זה כבר לא היה כל כך טרוויאלי עבורה  לקום בבוקר לדחוף רגליים לכפכפים וללכת לגלוש.

אך מסתבר שאותו כדור שפגע בגבה של ענבל רייכלר וקבע כי את המשך חייה תיאלץ לבלות בכיסא גלגלים, לא שינה את הדרך בה היא נוהגת לקחת שליטה ולהיות מעורבת בקבלת החלטות. היא פנתה לארגון TOM והודיעה לאנשים החביבים שם, כי היא צריכה לחזור ולגלוש. בלי ללכת, וככל הנראה גם בלי כפכפים.

 

מיזם Wave Abillty נולד מההחלטה זו של ענבל – שבינתיים סיימה לימודי אדריכלות, לחזור לגלוש. בראשית התגבשה סביבה חבורה של גולשים, אנשי ים, מהנדסים ומעצבי מוצר, שייצרו גלשן התואם למידותיה ויכולותיה של ענבל. כיום מוכנים כבר חמישה גלשנים כאלה, הנושאים רצועות בעזרתן נאחז הגולש בגלשן, ומחיצות מודולריות הניתנות להתאמה על פי יכולותיו ומצבו הפיזי של כל גולש. בנוסף נדרש צוות מסייע המביא את הגולש למים, עוזר לו לעלות על הגלשן ולהגיע לאזור שבירת הגלים – יש כמובן כאלה היכולים לחתור בעצמם, ללוות אותו בגלישה, ומשם, כמילותיו של האדמו"ר מסנדרסון כפרה עליו:  "רוח מנשבת והים גועש, רק לזה חיכינו, אפשר להתגלש".

ככה זה עובד:

אתמול נערך בחוף הדולפינריום הי"ד אירוע השקה למיזם Wave Abillity. הבשורה ע"פ ענבל וחבורת המייסדים הופצה ברשתות החברתיות וכך נאספו שם כמה עשרות מתנדבים שהפכו את האירוע ואת חווית הגלישה, לכמה בעלי מוגבלויות, ליום חג מרגש. בשל רצוני העז להימנע מלפידיזם דביק, אומר רק שבשלבים כאלה ואחרים של האירוע, למשל כשנער צעיר הסובל מניוון שרירים טס על הגלים כשעל פניו מרוח חיוך של אושר, התקשיתי להתמודד עם הרגשות שהציפו.

תמונה משפחתית: גם אוסי ואני כאן

*

מה שהיה אתמול היה אירוע אחד, מרגש ומוצלח, אבל מחייב המשכיות. כוונת חבורת המייסדים היא להפוך את ספורט הגלישה לנגיש לחלוטין לאנשים בעלי מוגבלויות פיזיות. מה שנדרש היא פעולה שתהפוך את כל נושא גלישת גלים לבעלי מוגבלויות, לעניין של קבע. לאירועים מזדמנים תמיד נוכל למצוא מתנדבים, אמר לנו אתמול אלון, איש פיתוח וממקימי המיזם – שהוא וחבריו העוסקים במלאכה משקיעים את זמנם ויכולותיהם ללא תמורה – הבעיה הניצבת בפנינו היא ליצור מעגל של משתמשים קבועים, שלרשותם יעמדו מתקנים ואנשי צוות שיהפכו עבורם את עניין הגלישה להרגל קבוע, כמו כל תחביב אחר.

אם יש מכם מישהו היודע איך להביא תועלת בנושא זה, אתם מוזמנים ליצור קשר דרך הפייסבוק עם ענבל והחברים ותזכו למצוות וגם לפגוש אותי באירועים הבאים.

הוא לא מבין
חצי כוח

תגובות

 • סער

  נפלא. אנשים טובים באמצע הדרך.

 • ניינר / ווריור

  מרגש בני! בפעם הבאה שאתה בדולפינריום אוי ואבוי לך אם אתה לא עולה אלי לקפה / בירה

 • אלכס דוקורסקי

  יפה ומרגש. תודה בני.

 • אמיתי

  לא הכרתי. מדהים. אם יש ערך מוסף לספורט- אז זה זה.
  אני גר ליטארלי 300 מטר משם. אבדוק אם אוכל להתנדב

 • עפיף אבו מוך

  מה קוה אם הם נופלים מהגלשן? קצת חוסר אחריות לא?

 • D! פה ועכשיו

  מעולה בני. השראה

 • 7even

  מדהים. שאפו ענק. והכל בכתיבה קולחת ומהנה. לא טריוויאלי

 • Matipool

  ענבל מעוררת השראה. אפשר בקלות ליפול למלכודת הדיכאון וחוסר הרצון לקום בבוקר במצבה.
  מיזם נפלא וכתיבה מרגשת.

 • ארז

  מקסים ומרגש בני.
  אין לי פייסבוק, לך יש את המייל שלי.
  אנא העבר אותו ואם צריכים מתנדבים אשמח לבוא.

 • צור שפי

  יפה מאוד. כל הכבוד.

 • ק.

  יפה מאוד. אין מילים. חשוב שיהיו גם האנשים שכותבים על זה

Comments are closed.