כשנהיה גדולים

אנחנו בדרך

התמונה: Amalie Materna as the valkyrieBrünnhilde 1876

***

אין מתסכל יותר מלכתוב על משחק בו אתה מובס למרות שאתה ממש לא רע. מצד שני, התחייבויות צריך לקיים.

מכיוון שהשידור אותו ראיתי נקטע תכופות, אני נעזר ביידע שנרכש בהתכתבויות ווטסאפ וסקייפ ולהלן ציטוטים נבחרים מהדיאלוגים, מהם השמטתי אמירות לא רלוונטיות:

"מאוד מבאס אבל בעיקר כי היינו די טובים רק עם החמצות מזעזעות. היינו שווים פה כמה גולים. מאנה במחצית הראשונה. מילנר. סלאח. התוצאה לא מספרת את הסיפור אבל מה זה עוזר לנו…אני חושב שאפילו היינו שווים יותר מזה אבל בכיף הייתי לוקח 2:1. אני לא מחשיב את המתפרצות בסוף. זה כבר כשלא היה לנו מה להפסיד…  זה היה בדיוק הסצנריו שחששתי ממנו. שהם יפרקו אותנו ולא בגלל שאנחנו פחות טובים אלא בגלל חדות הביצוע שלהם בתוספת התפרקות המשחק המבוקר שלנו במקרה ונספוג…. היה מאוד חשוב להישאר עם תוצאה סבירה ולא להילחץ מהפסד מינימלי. בשלב מסוים התחלנו לדחוף עוד ועוד קדימה והיה בזה סיכון שגם התממש. הגול השלישי לא קשור לכלום חוץ מלגאונות של מסי (ולהתחזות בהשגת העבירה מלכתחילה) אבל זה היה פגיון ישר ללב שגמר את הסיפור"

(ארם אבירם)

"מסי עומד 30 מטר מהשער, כולם יודעים לאן יבעט ואי אפשר למנוע זאת…דווקא השידור זרם מעולה, לא נתקע אפילו פעם אחת, מה שלא ניתן לומר על הכדור של סלאח בקורה…זה ההבדל בין קבוצות שזוכות בתארים לקבוצות שרוצות לזכות, וזה הורגש מצוין אתמול על הדשא. אנחנו עדיין רומנטיקנים, חסר לנו את הציניות הנדרשת לעשות את הצעד הנוסף. מקווה שנגדל אותה"

(יריב סמוראי)

"משחק מצוין שלנו… חבל… אין מגיע, החמצנו וזה לא רק מסי, נתנו להם פייט ולא היה לנו מזל לצאת משם עם גול…משחק שם השוער הטוב בעולם כרגע"

(ארי פולמן)

אני אופטימי ואלה עדיי:

א. "Mai fidarsi di un Liverpool" – (אנצ'לוטי, דידה, קאפו, נסטה, מאלדיני, סתאם; גאטוסו, קושטה, פירלו, סיידורף, סרג'יניו, קאקא, קרספו, שבצ'נקו)

ב. "It ain't over till the fat lady sings" – (ברונהילדה הואלקירית)

ג. "You'll Never Walk Alone" – (רוג'רס והמרשטיין)

התגעגענו
לא היום

תגובות

 • משה

  מבאס - נותר הר לטפס כדי להביא את פרס הניחומים.
  לצערי קלופ לא חף מביקורת ולא בפעם הראשונה במשחק גדול.
  ההוצאה של טאא מההרכב הייתה החלטה רעה מאוד. אלבה הצליח לבשל את השער הראשון על גומז די בקלות ובמקביל אין לו יכולת לתת תמיכה התקפית. למשוואה צריך להוסיף את הבעיטות החופשיות של הילד שממש חסרו אתמול.
  גם ההחלטה על ג׳יני בחוד לא ברורה לי. אם פירמינו כשיר הוא חייב לשחק ואם לא יש את אוריגי. ההרכב הזה הקל על בארסה להתגונן.
  כואב שנצא מעונה כזו בלי כלום.

  הגב
  • בני תבורי

   קלופ העמיד קבוצה ששלטה ברוב דקות המשחק והביכה את ברצלונה. קלופ לא הסיט את הכדור של מאנה, קלופ לא הדביק את הכדור של סלאח בקורה, קלופ לא העמיד את שטגן באמצע השער בדיוק לאן שהגיע הכדור של מילנר. קלופ גם לא תכנן שיאבד שחקן בקישור אחרי רבע שעה. ארם מיצה את זה לגמרי במדויק: "...הם יפרקו אותנו ולא בגלל שאנחנו פחות טובים אלא בגלל חדות הביצוע שלהם.."

   הגב
   • D! פה ועכשיו

    אני לגמרי איתך בני

    ועדיין חושב שטאא היה חייב לשחק, ולו כדי לשמור על המערך הרגיל והמגובש.

    הגב
   • משה

    התפקיד שלו הוא לתת את האמצעים הטובים לקבוצה בשדה לנצח את המשחק ולטעמי הוא יכל לתת אמצעים טובים יותר.

    הגב
   • אריאל גרייזס

    בנוסף, קלופ סבל מהפציעה של פירמינו - בדיוק הרגל המסיימת שהיתה חסרה לנו - ואחר כך הפציעה המהירה של קייטה שאילץ אותנו להכניס את ג'יני קדימה, מקום שבו הוא לא מספיק טוב. אין לי טענות לקלופ ובעצם לאף אחד בקבוצה חוץ מזה שהייתי שמח אם מאנה וסאלח היו קצת יותר מדויקים מול השער. אבל זה בדיוק כדורגל.

    הגב
    • פאןפאן

     קלופ אחראי לניסוי המוזר עם ג'יני - תגיד מה שתגיד.
     לגבי ארנולד אני לא סגור כי אמנם גברו על גומז בשער הראשון אבל הוא נתן הופעה הגנתית טובה - לא יודע אם זו החלטה רעה של קלופ
     תכלס - ביום כזה של מסי וסוארז (הכלב) ונאחס שלנו בסיומת אי אפשר לנצח את בארסה. אין מה לעשות

     הלך הגביע :-(

     הגב
   • Jhkj

    קלופ טעה ביג טיים והעמיד קו הגנה מאוד גבוה, זה הדבר הכי מטופש שאפשר לעשות, וזה המחיר שמשלמים שאומרים בו נשחק התקפי ויפה מול ברצלונה. ברצלונה אוהבת למסור מעבר לקו ההגנה, שני הגולים הראשונים הגיעו מזה, והיו צריכים להיות עוד חמש עם אחד על אחדים של וידאל, קוטיניו וסוארז למשל. ליברפול לא השתלטה על המשחק ותקפה כמו שהיא נפלה בפח לזה.

    הגב
    • רומן

     קו ההגנה הגבוה, הוא הדבר הנכון לעשות.
     קו הגנה נמוך מזמין את המשחק לאיזור ה 16 שם, יש יתרון עצום לטכניקה של מסי וקוצ'יניו.
     קו ההגנה גבוה מבטל את זה ומשתמש בעובדה שואן דייק משמעותית יותר מהיר מכל שחקני ההתקפה של ברסה, כך שעל פניו זה הדבר הנכון לעשות.
     ברסה שמה גול אחד מדהים של סוארז, עוד אחד מחוסר מזל בהגנה ואחד מבעיטה חופשית מאינסוף. זה המצב.

     הגב
     • Jhkj

      ממש לא, הפתרון הוא לשים שמונה שחקנים ברחבה לפחות כמו אתלטיקו, יובה ורומא, מסי חתך את ההגנה במסירות כל המשחק, אם ההגנה יותר אחורה אין לו מקום למסור אליו

      הגב
      • Jhkj

       עובדה שזה עבד לקבוצות האלה, אם תסתכל על הקלטת אפשר לעבור שלוש אפילו אבל אלהזמין לחץ ולקוות שלא יכנס גול מבעד לשמונה שחקנים הרבה הרבה יותר סביר מלקוות שהמסננת של ליברפול לא תצטרך להתמודד עם מתפרצות

  • רועי

   שאבי?

   הגב
 • קלבדוס

  קאמינג פרום אוהד בארסה קשיש, אתם כבר גדולים. אפילו צבט בלב בסוף. טיפה'לה לא פייר, נו.
  איך יכתבו היום, ליברפול קיבלה שיעורי בית בספרד. נדמה לי שאתם צריכים לצאת עם מילה אחת בספרדית, המושג השנוא הזה שערוץ הספורט שחק עד לזרא.
  remontada.
  זה ייתכן, זה אפשרי. אפילו שמעתי על קבוצה אחת באירופה שחזרה מ-3 שערים, ובמחצית אחת.

  הגב
  • Matipool

   ועוד בגמר מול קבוצה עדיפה בשתי דרגות לפחות!
   איט איינט אובר טיל איטס אובר!

   הגב
   • אבי גלברט

    כן אבל מסי היה אז ב''שש ......
    היה ברור לפני המשחק מתי שליברפול כקבוצה טובה הרבה יותר וזה מה שהיה. אבל בצד שני משחק חרא קטן שעושה את ההבדל לגמרי....

    הגב
    • רובי פאולר

     בשא״ש
     אל תלך רחוק מדיי, שנה שעברה באותו מעמד בדיוק אליסון הוציא את החמישי מהרשת אחרי 60 דקות
     אפשר וצריך לזמבר אותם באנפילד

     הגב
     • Matipool

      מכיר אוהדים ששרו באיסטנבול במצב של 3:0 ״We gonna win 4:3" ברצינות גמורה (לא אני. ישבתי שם ביציע מאחורי השער עם הח׳ברה מהקופ ורק התפללתי שנבקיע שער כבוד ושלא נספוג את התבוסה הגדולה בתולדות משחקי הגמר של המפעל).
      למדתי אז שאסור לאבד תקווה.

      הגב
 • אבי גלברט

  מבאס ביותר וכדורגל הוא לא משחק צודק. ליברפול הייתה שווה ניצחון אתמול 75 דקות ובסוף הובסה .....
  לא רואה אותנו שמים 4 בגומלין למרות שכבר היו דברים מעולם.
  צפיתי פה לפני שטרנט לא יפתח ולצערי זה מה שהיה....
  גם לי לא ברור היה הציוות של ג'יני, אם בובי משחק מהתחלה אנחנו כובשים אתמול 2 לפחות.
  מסכים עם מה שכתבת, רומנטיקה זה נחמד ואולי יפה אבל אין מזה ילדים.....
  בשביל תכלס צריך גם רוצחים כמו וידאל בהרכב שבשקט יכול היה להיות רוצח/אנס/קצב/ברזלן בגגות ולא כדורגלן...
  חבל, חבל ואני מקווה שנאסוף כוחות ונעשה את המוטל עלינו בניוקאסל ונתפלל לנס של לסטר...
  מה נשאר לנו חוץ מלקוות ...

  הגב
  • אבי גלברט

   ומילה על סוארס, פרובוקטור מגעיל ומלוכלך. בסדר, חג את הגול בטרוף, זכותו למרות שזה לא שיא הנימוס אבל, לחפש בכוח פרובוקציות, להתגרות, וללכת אפילו קצת מכות עם רובו במנהרה < ? קוראים לזה בעברית ובספרדית = ערס ...

   הגב
   • אריאל גרייזס

    זה סווארז, זה האופי שלו. הוא חתול רחוב. בגלל זה התאהבתי בו

    הגב
   • יריב ס.

    אין לי בעיה שחגג את השער בטירוף. זה השער הראשון שלו העונה בליגת האלופות ושער חשוב מאד.הוא סוגר עונה חמישית בברצלונה וכולנו התקדמנו מאז.
    עם כל היתר, מסכים לחלוטין.
    לגבי בובי, הוא לא היה כשיר כל השבוע. כנראה רבע שעה זה כל מה שהוא יכל לתת, צריך להיות לא שפוי בשביל לא לפתוח איתו במשחק כזה.
    לגבי ג'יני, זה היה אלתור לאחר הפציעה של קייטה. קייטה שיחק כקשר הקדמי במערך ואחרי שנפצע (בעבירה של מינימום צהוב, אם לא אדום של ראקיטיץ' שאפילו לא נשרקה), ג'יני היה היחיד במגרש שיכל למלא את מקומו שם.

    הגב
    • ק.

     ג'יני שיחק מההתחלה בתור ה-9 הנסוג במקום פירמיניו

     הגב
   • רובי פאולר

    נכון מאוד, אבל זה מה שאהבנו בו, שהוא לא רואה בעיניים. מצד שני זה מאכזב כמה שהוא לא היה מענטש במקום שיכל להיות, ולכן יפסיד גם קבלת פנים של מלך באנפילד ויקבל בוז צורם

    הגב
  • Matipool

   רק שזה לא יפגע במשחק מול ניוקאסל. זו המחשבה שלי כל הזמן. הח׳ברה יגיעו עייפים ומתוסכלים וצריך שמישהו יוציא אותם מזה.

   הגב
   • רובי פאולר

    גול מוקדם שלנו בסט. ג׳יימס פארק :-)

    הגב
  • ק.

   זה לא היה 75 דקות, אלא 50 דקות בין הגולים. עד הגול הראשון היה משחק שקול כששני המצבים היחידים היו שאלבה ומסי שמו את רקאטיץ' וקוטיניו באחד על אחד בצד שמאל. אחרי הגול ליברפול באמת היו מעולים, עד שהתווסף לקישור של בארסה משהו שגם יתרום להתקפה. אחרי השני גם יכל להיות יותר גרוע (למרות שאז גם הייתה את ההחמצה של סלאח אחרי שרקאטיץ' הוציא לפירמינו מקו השער).
   ליברפול יכולה להפעיל לחץ כבד ולכבוש שלושה או ארבעה עם האנרגיות של אנפילד, הבעיה היא שבלי שער החוץ, מספיק גול אחד של בארסה כדי שליברפול תצטרך חמישה. לכן יותר חשוב לליברפול, יחד עם הלחץ זה לא לספוג.
   לכן, אני חושב שולוורדה צריך לעלות עם דמבלה לנצל את השטחים שיהיו (וגם כי קוטיניו לא הצליח להתמודד עם הלחץ של ליברפול) ואת ארתור כדי להרגיע את המשחק ולשלוט בכדור ובקצב

   הגב
   • Jhkj

    אני דווקא לא יהיה מופתע, אם הוא יעלה עם ארבע קשרים כמו שהוא שיחק אחרי הוצאת קוטיניו. יבטל את המשחק, ואז כשליברפול תוותר על הראיון של לא לספוג כי אין ברירה, יכניס את דמבלה. עדיין אם דמבלה יאפס כוונות הוא לדעתי בהחלט צריך לפתוח או לקבל דקות שמעותיות

    הגב
 • כח הגברה

  יש דמיון מסוים בין מה שברצלונה עשתה לליברפול אתמול, לבין מה שליברפול עשתה לפורטו ברבע הגמר (בעיקר במחצית הראשונה של המשחק בדרגאו). לכן אני מזדהה עם הכותרת "כשנהיה גדולים".
  בסופו של דבר, התחושה החמוצה מגיעה גם השנה מליגת האלופות (בליגה אין לי גרם של טענה לאף אחד). לפחות שסלאח היה מבקיע בסוף. לא הייתי צריך לשיר לעצמי כל הלילה שבתום הסופה יופיע רקיע מוזהב.

  הגב
 • Matipool

  אני ראיתי בעיקר את המחצית השנייה (בראשונה היו אצלי הרבה תקיעות).
  התבאסתי מההרכב לפני המשחק והופתעתי לטובה מהשליטה שלנו וההגעה למצבים. היינו חייבים להבקיע לפחות שניים והקלישאה על אין צדק ומי שלא מבקיע וכו׳ התממשה במלואה (לא מחשיב את שני המצבים בתוספת הזמן של בארסה ממתפרצות מקרנות שלנו. לא היה קורה אם היינו מבקיעים שער לפני כן).
  השחקנים של ברצלונה אמרו שזה המשחק הכי קשה שהיה להם העונה וזה מספר את הסיפור (כמה פעמים הם תפסו שחקנים שלנו בחולצות?). פשוט חבל אבל זה עוד לא נגמר למרות שהם ינוחו בשבת ואנחנו נקיז דם בניוקאסל.
  אגב - לא הייתה עבירה על מסי. הוא רץ ישר לגוף של פאביניו.

  הגב
  • ק.

   הייתה חסימת כדורסל (בחיים לא צהוב לדעתי), והיו לפאביניו עוד כמה כאלה על מסי, בפעמים שלא עשה לו סביבון א-לה פיל ג'ונס

   הגב
  • אלעד כץ

   היתה עברה. זו עברת חסימה. לא מכיר בדיוק את לשון החוק אבל לשחקן אסור להעמד בנתיב ריצה של שחקן אחר לצורך חסימה. במקרה זה הוא נתן לו דחלה קטנה עם הכתף בנוסף, ולכן לדעתי קיבל צהוב.

   הגב
  • קורדל סטיוארט

   והרמאי הגאון גם לקח תכדור כמה מטרים קדימה ,אפחד לא אמר על זה כלום כי זה מסי הגאון

   הגב
 • קירקגור

  לגבי א - אולי התכוונת לMai sottovalutare?
  (never underestimate)
  כי מה שאמרת הוא יותר "אל תבטח בליברפול" - שעם זה אגב אני גם מסכים לחלוטין

  הגב
  • בני תבורי

   התכוונתי למה שאמרתי אני רק לא משוכנע שהטרנסלייטור הבין אותי... :-)

   הגב
 • יובל

  ללא ספק אחד ה-3:0-ים הכי "לא" חד-צדדיים שראיתי. תוצאה שעושה עוול גדול לליברפול. חבל כי בתור אוהד נייטראלי לחלוטין קיוויתי להרבה יותר עניין מחצי הגמר הזה שכנראה יהיה לפרוטוקול בלבד (ברצלונה שווה לפחות גול אחד בכל משחק ואין שום סיכוי שליברפול יבקיעו חמישייה ).

  הגב
  • רובי פאולר

   תשאל את אליסון איך זה להוציא כדור חמישי מהרשת אחרי שעה בחצי גמר ליגת האלופות באנפילד, ואת טר שטגן אם הוא נהנה שנה שעברה באולימפיקו.
   באנפילד אפשר לעשות הכל

   הגב
 • אסף the kop

  עוד יום בתולדות המועדון.
  הכל סבבה.
  עכשיו, יש לנצח את ניוקאסל ולהחזיר את הלחץ על הסיטי.

  הגב
 • שמנצ'יק

  חברים אנו צריכים להיות מאוד גאים בשחקנים, בכולם וגם בקלופ.
  באנו לבארסה הביתה ושיחקנו כאילו אנו משחקים באנפילד. על מזל שמעתם? אז הוא היה אתמול עם הקטלונים. גומז נפלא וצריך לשחק תמיד, אולי לא על חשבון טאא. מה לעשות, הוא הבלם השני בטיבו בקבוצה והוא עוד משתפר.
  בגומלין ישחק טאא ואם אני קורא את קלופ נכון גומז יחזור לאמצע, כי הוא ציוות מוכח יותר עם ואן דייק.
  להרים את הראש, שיחקנו מצויין, מזל לא היה לנו הפעם. יש לנו קבוצה נהדרת.

  הגב
 • נדב ליטבק

  חביבי העבירה על מסי לפני הבעיטה החופשית לא הייתה הצגה. הייתה חסימה מכוונת של פאביניו. מסי הוסיף גלגול כדי שלא ישכחו להוציא צהוב.

  הגב
 • נדיב

  אגב מישהו שם לב איך הגאון צלל וניסה להוציא צהוב ממילנר , אחד השחקנים הכי הוגנים ואחכ עוד צחק
  למד מניימר וסוארס
  לדעתי חצי מהעבירות עליו וסוארס הצגות.

  הגב
  • יריב ס.

   ראית את הדחיפה שמילנר הכניס לו עם הכתף? ראית את החיוך של מילנר? זה היה מכוון ומחושב וזה חלק מהמשחק

   הגב
 • מאשקה

  שתגדלי תביני.....

  הגב
 • Fluttershy

  יהיה ממש מדכא לצאת אחרי עונה כזאת בלי תואר. אני גם יכול לראות את סיטי צוברים 95+ נקודות בליגה ב-5 השנים הקרובות, ואני לא רואה את ליברפול עושים עונה כזאת כל שנה. יכול להיות שקלופ יאבד את האמונה לפני שיזכה באליפות, ואז יהיה קפוט.

  הגב
  • שמנצ'יק

   זו בחירה להרגיש כך. גם סוף העולם מתקרב אחת לשבועיים לפי נוסטרדמוס. יש אחלה קבוצה ואחלה מאמן מחוייבים להצלחות והם בדרך, איתך או בלעדיך. קבל חיבוק בינתיים, יהיה טוב.

   הגב
 • איאן ראש

  בסופו של דבר מדובר בסיומת לא טובה שלנו מול סיומת של בעיקר מסי. תכנית המשחק של קלופ עבדה טוב (אי אפשר לצפות לאפס מצבים כשמשחקים בחוץ מול בארסה ומסי) בטח אם מתחשבים בנסיבות של פירמינו וקייטה. בגדול ובדיעבד ברור שנגיד למה לא אוריגי פתח במקום פירמינו ולמה טאא סופסל אבל גול אחד מהמצבים של מאנה/מילי/סאלח ופתאום הדיבור היה משתנה. חוצמזה, לא לשכוח שיש משחק די חשוב נגד ניוקאסל וחייבים לבצע חילופים. מבעס אבל אני לא בא בתלונות לאף אחד. בסיום קלופ אמר שהוא מרוצה מהמשחק ולא מהתוצאה. לדעתי גם השחקנים. אני חושב שאנחנו מסוגלים לתת 3 בבית אבל נגד מסי סביר מאוד שנספוג.

  הגב
  • סער

   איתך, המקורי, זה עם השפם, היינו חוזרים עם 3:3 לאנפילד.
   קלופ הסביר לפני המשחק את ההרכב בנחיצות של רגליים טריות.

   הגב
   • סער

    ועוד משהו: החומה לא עמדה נכון בגול השלישי . הכדור עבר ליד גומז. אם היה עומד 20 סמ ימינה היה הכדור פוגע בו.

    הגב
 • דור

  זה לא חדות ביצוע (בxG למשל יש לברסה יתרון משמעותי) אלא טעויות טקטיות גדולות.
  רביעיית הקשרים באמצע הייתה טעות וזה היה די ברור עוד לפני הפציעה. ומאוד ברור כבר במחצית. וגומז כמגן.
  אחרי עשרות משחקים ברצף עם שני מגנים תוקפים ו/או שלישייה קדמית אמיתית (הרוב המוחלט כלל את שניהם) החלטתם לעלות בלי. אז שיניתם תבניות קבועות של מערך וגישה בהתאם ליריבה. לגיטימי לגמרי. ראיתם שזה לא עבד 50 דקות, למה התבנית היחידה שנשארת בגדר חובה זה חילופים מאוחרים? מישהו חשב שג'יני ומילנר הולכים להפוך את זה? שגומז יתחיל פתאום לתת דריבל וקרוס כל התקפה? אם פירמינו שיחק 12 דקות הוא לא יכול לשחק 35? או 60? אם בתוכנית המשחק הוא חילוף (לא כפוי) ראשון אז או שהוא כשיר ליותר דקות, או שלא סופרים את אוריגי שאקירי וסטארידג'. וזאת כבר בעיה אחרת, שהייתה צריכה להיפתר בינואר כי מי הולך על אלופות ואליפות עם אפס מחליפים בהתקפה?

  הגב
  • שמנצ'יק

   דור אני לא חושב שטאא יכול היה לתת דריבלים מול אלבה הטייס. קלופ חשב הגנה במשחק חוץ ומה לעשות שגומז עושה הגנה טוב יותר מטאא.

   הגב
  • בני תבורי

   הטעויות שאתה מתאר לוקחות בחשבון גם את ההחמצות שלנו שהיו יכולות בקלות להחזיר אותנו הביתה עם שלושה שערי חוץ?

   הגב
   • דור

    כמו שהתפתח המשחק אתמול, שלושה מצבים לדעתך זה הספק טוב? לדעתי לא. דווקא לליברפול יש את היכולת להתקיף כל כך טוב מול הגנה כזאת והמערך לא נתן להם צ'אנס להגיע למצבים איכותיים

    הגב
   • דור

    אגב המצבים הכי טובים (פירמינו וסלאח) הגיעו עם שלושה חלוצים שזאת בדיוק הטענה שלי

    הגב
  • ארם אבירם

   דור, להגיד שה Xg הוא לטובת ברצלונה זו טעות מכיוון שזה כולל 3 הזדמנויות עצומות בדקות האחרונות כשליברפול הלכה אול אין בגלל שעדיף אפילו 4:1 על 3:0. תוריד את ה Xg שלהן ותראה שליברפול היתה ביתרון משמעותי במצבי הבקעה.

   הגב
   • דור

    ארם, אם אתה מוריד מצבים מהדקות האחרונות תעשה את זה לשתי הקבוצות. וזה נתון שדרוש בו יתרון משמעותי הרבה יותר לליברפול כדי לעבור, כי אם תביא את מסי וסוארז לאותם מצבים כמו מילנר ופירמינו תקבל שיוויון בxG ו3-0 לברסה בגולים

    הגב
    • ארם אבירם

     נכון. הוא שאמרתי. חדות הביצוע של מסי וסוארז עדיפה בהרבה וזה בדיוק מה שחששתי ממנו כי ראיתי שההגנה של ליברפול כבר כמה זמן מאפשרת מצבים לא רעים ליריבות. מול רוב היריבות זה עובר. מול בארסה אתה חוטף 3.
     לגבי האיקס ג'י אני מוריד מצבים של דקות אחרונות משתי הקבוצות. ברור. זה פשוט היה בית זונות ואני לא חושב שראוי לתת לזה לעוות את תמונת המשחק כשעוד לא הוכרע עד למצב שהכריח את ליברפול לקחת סיכונים מאוד גדולים. 3:0 זו פשוט תוצאה ממש רעה לקחת הביתה ואתה חייב לקחת סיכונים גדולים כדי לצאת לפחות עם שער חוץ. בהכרח אתה חושף את עצמך בצורה לא מבוקרת במצב הזה.

     הגב
     • Jhkj

      במדד הזה אתה מתעלם מכל האחד על אחדים שבהם שחקני ברצלונה בחרו למסור במקום לבעוט. חוץ מזה השיטה של ברצלונה תמיד הייתה להטיש את היריבות ואז לפרק אותן גול אחרי גול. רופ הדופ אם תרצה, לא פייר להתעלם מהדקות האחרונות, כשהם לא היו תוצאה של נסיבות אלא תוצאה של תוכנית המשחק.

      הגב
 • אסף שלום

  קלופ הלך על צל״ש או טר״ש ואני מעריך אותו על זה. קיבלנו משחק מהנה שיכל להסתיים בכל תוצאה. לנו הייתה התרגשות קלה כל פעם שהגענו לרחבה להם לא... זה כל ההבדל

  הגב
 • מאור

  מסכים לגבי טאא. הוא גם השתפר הגנתית השנה. בסוף נתקענו משחק שלם עם גומז שהיה חלש הגנתית ונו-פקטור התקפי (בעיקר ביחס לרוברטסון שהיה מעולה).
  ג'יני זה דווקא הברקה של קלופ. הלחץ הקדמי שלו היה בלתי פוסק והוא גם שיחרר התקפות מתפרצות מעולות מספר פעמים. אני חושב שבמצב שבו פירמינו היה פצוע זו הייתה החלטה טובה. אם מאנה וסלאח היו חדים אתמול זה היה נגמר ביותר משער אחד לטובתנו. היו אינספור חצאי מצבים שהייתה חסרה איכות בפעולה האחרונה שלהם (שלא נדבר על ההחמצה המזעזעת של מאנה).
  הפציעה של קייטה הייתה מבאסת כי הוא היה מעולה עד שהוא נפצע, והכניסה של הנדרסון יצרה את הדקות הכי טובות של בארסה במחצית הראשונה בגלל חוסר הסדר הזמני שנוצר. אבל בינו לבין המשחק המעולה שהיה לפאביניו יש על מי לסמוך בקישור.
  אני חושב שהבעיה הכי גדולה במשחק, מעבר לעובדה שמסי משחק בקבוצה השנייה, הייתה חוסר היכולת של קלופ להגיב למהלך המשחק. זה לא פעם ראשונה שההכנה שלו למשחק היא מדהימה, התכנית משחק שלו הוציאה לחלוטין את ברצלונה משיווי משקל, אבל בחצי השני, ברגע שוואלוורדה הוציא את קוטיניו והכניס את סמדו, הוא לא הגיב לזה בזמן מה שיצר את השער השני והשלישי של בארסה (שהחזירה את השליטה במרכז המגרש).
  אני חושב שגם אם נודח אחרי ניצחון יפה באנפילד שלא יספיק עדיין הקבוצה הזו כבר נמצאת בשלב שהיא יכולה לקרוא תיגר על אליפות ועל ליגת אלופות כל שנה. 2-3 חיזוקים (בעיקר בלם איכותי ליד ואן דייק, ושחקן התקפה שיאפשר עומק התקפי- אתמול זה היה ברור כמה חסר מחליף ברמה לשלישייה) ויש לנו סגל שיכול לרוץ כמה שנים ברמות הגבוהות ביותר

  הגב
  • רובי פאולר

   אגב, הפציעה של קייטה לא באה מהשמיים אלא מתאקל אכזרי של ראקיטיץ׳ עם שתי רגליים מאחורה, שלמיטב זכרוני לא קיבל אפילו צהוב?

   הגב
   • יריב ס.

    אפילו לא נשרקה עבירה

    הגב
 • צור שפי

  הגול השלישי עורר אצלי, ולא בפעם הראשונה, את התהיה לגבי החוכמה והתוחלת בהצבת חומה לבעיטות עונשין מהטווחים האלה. נדמה לי שאם שוער שומר קשר עין עם הכדור מרגע ביצוע הבעיטה הוא יכול לעצור אותו אפילו אם זו בעיטה מושלמת כמו אמש.

  הגב
  • יואב

   צור, מסכים איתך.

   הגב
   • שמנצ'יק

    מסכים לגבי הסיטואציה הזו. יציאה של אליסון שבריר שניה לפני לכיוון, היה מגיע אליו. אלא שללא חומה סגנון הבועטים היה משתנה והתותחנים הכבדים היו לוקחים פיקוד, כמו רונלד קומאן ההולנדי בזמנו שהיה מבקיע גם משלושים מטר בבעיטת פצצה.

    הגב
    • יואב

     שמנציק,
     אין דין פצצה במשחק חי לפצצה שמחכים לה. מסכים אבל שהתוקפים יכולים לסדר חומה שלהם. גוד פוינט.

     הגב
    • גיא זהר

     קומאן היה שילוב של עוצמה וסיבוב שלא נראה כמותו עע הגול שלו נגד סמפדוריה בגמר האלופות

     הגב
    • קורדל סטיוארט

     אני מאוד מצטער אבל לגאון הרמאי אין את הבעיטה של קומאן ,הוא פשוט הסיט את הכדור קדימה כמה מטרים

     הגב
  • דור

   אבל הסיבה היחידה שהבעיטה היא בעוצמה ובזווית הזאת היא בגלל החומה, אף אחד לא יסובב כדור איטי כשיש לו קו ישיר לשער

   הגב
  • פרסלני

   אבל אתה לא תשים חומה, התוקפיםם יבנו חומה שתתפרק בטיימינג שהם יחליטו

   הגב
   • צור שפי

    על זה לא חשבתי. נקודה נכונה.

    הגב
 • ניינר / ווריור

  עכשיו רק צריך לסדר שתקחו חזרה את קוטיניו. לא מאמין שדחפתם לנו את הלקרדה הזו במאה מיליון פלוס...

  הגב
  • דור

   לא ייאמן כמה חלש הוא משחק שם

   הגב
  • D! פה ועכשיו

   אמן ויעבור לטוטנהאם בתמורה לארקיסן או קיין או פטוצ'ינו

   הגב
  • יריב ס.

   לקחת חזרה? אנחנו מחכים לבונוסים. עוד 20 מיליון בדרך..

   הגב
   • רובי פאולר

    שנאמר: אל תתפתו לעסקאות מפוקפקות ברחוב, אחרת אוכלים אותה, אוכלים אותה בגדול ואוכלים אותה בענק!! מדובר בנוכל...

    הגב
 • טל 12

  כשנהיה גדולים נחזיר להם. אולי כבר בשבוע הבא. הם מובילים 0-3 במחצית.

  הגב
 • דונאדוני

  "אני לא מחשיב את המתפרצות בסוף. זה כבר כשלא היה לנו מה להפסיד"
  אם ככה אל תחשיב את ההחמצות של פירמינו וסלאח בסוף, הן חלק מהמתפרצות.
  קיזזת את ההחמצות האלה, ונשארת עם 2 החמצות בלבד, של מילנר ושל מאנה, מצבים טובים אבל לא של 100% גול.
  לעומת זאת, 2 הגולים הראשונים של ברסה היו ממצב של 200% גול.
  ואגב, היה 100% פאול על מסי בבעיטה החופשית. חסימה של פאביניו (שאגב לדעתי לא היה ברמה של המשחק).
  מעניין גם שאף אחד לא דיבר על הפנדל שלדעתי היה לברסה. מאטיפ פשוט אסף את הכדור עם היד. זה ממש לה היה כדור ירוי. פשוט אסף את הכדור.
  סטטיסטיקה מתאזנת בסוף, על כל כדור שקופץ פעמיים על המשקוף ונכנס איכשהו בדקה 90, יש החמצה מול שער ריק.

  הגב
  • Jhkj

   צודק במאתיים אחוז, וזה כשהסטטיסטיקה לא מודדת את כל האחד על האחדים ששחקני ברצלונה חיפשו בהם את המסירה

   הגב
 • ran

  היינו חייבים לסיים אתמול את המשחק עם שער.
  פירמינו כל כך משמעותי לקבוצה, שבלעדיו מול קבוצה כמו ברצלונה זה בלתי אפשרי.
  זה הם שמו 3 אני מבין, את ההחמצות של מאנה, סאלח ומילנר לא. הגדולה של שחקן היא להביא את עצמך במשחקים הגדולים ולא מול נמושות.
  מצטרף לתקווה מעלי, רק שלא יגמור לנו את שני המשחקים שנותרו בליגה...

  הגב
  • טל 12

   אצלנו שחקן מדביק כדור לקורה וכלום.. אצלם שחקן מדביק כדור למשקוף ובא הפרעוש..

   הגב
 • שמנצ'יק

  אנו בהחלט מסוגלים לנצח 3-0 במגרש הביתי. ההגנה של בארסה ממש אינה מרשימה. הכל תלוי ברמת הריכוז שלנו וקצת מזל..

  הגב
  • פאןפאן

   אתמול ההגנה שלהם דווקא הייתה מרשימה. גם פיקה, גם ג'ורדי אלבה עם סלאח ושלא לדבר על בוסקטס הגרזן שתמיד עזר להם. אתמול אגב גם השוער שלהם נתן הופעה טובה משל אליסון...

   הגב
 • DS

  בני, אתה יכול לנוח כי ליברפול כבר גדולים. עזוב, הם ענקים. ואני אסביר. כמו שהמשחק שוחק והתפתח זה היה ברור (ומרהיב) ששתי הקבוצות באו לשחק את המשחק שלהן ללא קשר לזהות היריבה ולא במטרה להפריע (טקטית) לקבוצה השניה. זאת הסיבה שההתקפות עברו מצד לצד כל הזמן בקצב מהיר מאוד. ואם ליברפול באה לקאמפ נואו לשחק את המשחק שלה ולא אכפת לה שעומדת מולה אחת הקבוצות הגדולות באירופה והשחקן הטוב עולם, זה אומר שיש לה ביטחון אדיר בקשר ליכולת שלה לנצח בכל מקום. וזה דווקא מראה על בגרות, על ניסיון, על תיאום, על לכידות. כל אותן תכונות שמאפיינות קבוצות מוכנות, קבוצות אלופות, קבוצות גדולות. זה שקלופ אינו טקטיקן גדול, זה כנראה נכון. אבל היכולת שלו לחלום בגדול, לגרום לשחקניו לחלום בגדול ולייצר קבוצה בצלמו שהיא הרבה יותר מסך חלקיה, זה מה שמוכיח שהיא קבוצה גדולה. וזה שיש עוד קבוצות גדולות לא אומר שליברפול אינה כזו. ואני מסכים איתך (ועם ארם) שהחדות ליד השער (וההוא) היא זאת שהכריעה את המשחק, שיכל בידה מסוימת להיות בתוצאה הפוכה אם ליברפול מבקיעה ראשונה (אגב, הימרתי לפני המשחק 3:2 לליברפול).
  סלאח שחקן כלכך מוכשר, אבל אני פשוט לא סובל את צורת המשחק הרשלנית שלו (לפחות כך זה נראה מבעד למסך). כל מהלך שלו מרגיש שהוא מרחף בספרה אחרת, בנונשלנט. כשזה מצליח לו זה בדרך כלל מרהיב, אבל כשלא, זה נראה תמיד רשלני.

  הגב
 • רופו

  שלשום אמרתי לבן הקטן שלי שליברפול תיתן רביעייה לבארסה באנפילד. עכשיו מסתבר אין ברירה.

  הגב
  • אלכס

   לדעתי ליברפול תנצח 3-0, ותהיה הארכה, משם כבר לא יכול לנבא...

   הגב
 • גלעד בלום

  בני אתם גדולים העונה, היה לנו אתמול טוסיק לא קטן אבל בתור אחד שראה כל משחק של ברסה העונה אני מעיד שהיו לה לא מעט משחקים מול נמושות הלה ליגה ששלטו בכל הפרמטרים בשדה ( פוזשן, הזדמנויות וכו׳ ) אבל בסוף ברסה יצאה עם הנקודות איכשהו , זה לא מזל זה מושתת על כמה עקרונות יסוד- השניים העיקריים הם שיש את מסי בחוד ואת טר שטגן בשער, כל השאר הם פועלים שחורים שמשחקים במטרה להגיע למצב שמסי יקבל את ההזדמנות שלו להראות כמה הוא גדול , הם היו יכולים לשחק טיקי טאקה יותר וכשהם רוצים להרוג משחק הם מסוגלים להחזיק בכדור אבל אין ממש דגש על פוזשן בחלקים גדולים של המשחק, וואלוורדה די מתאים את עצמו ליריבה ומחכה לטעות הראשונה כשהוא סומך על מסי שיוציא מים מהסלע ( סוארס שמבקיע רק כשממש חשוב ), ועל ההבנה העיוורת של אלבה עם מסי, אבל בעיקר על זה שמצב בטוח מול כל שוער הוא מצב מאד קשה מול שטגן שבזמנו הפנוי גם מתפקד כשחקן שדה לכל דבר שהוא חלק מהנעת הכדור .

  למרות שהיה לנו מזל והייתם שווים גול לא הייתי אומר שזה נצחון לא מוצדק, ליברפול היתה מעולה כי אתם קבוצה גדולה אבל נראיתם פחות קטלניים ויותר פגיעים מול ברסה, יותר פגיעים מאשר בכל משחק אחר העונה, בשקט היה יכול להיות 4-0 אבל לא צריך להיות חזיר

  הגב
  • בני תבורי

   גלעד,
   אני לא חושב שמישהו העלה כאן טענה שהניצחון שלכם לא מוצדק, וודאי לא אני. הפסדנו כי לא הבקענו. יכולנו להפסיד ולחזור לגומלין עם שניים אולי שלושה שערי חוץ ונכשלנו. חבל אבל זה מה יש ועם זה נצטרך להתמודד.

   הגב
 • Jhkj

  ליברפול מזכירה לי את נבחרת אנגליה לא לומדת כלום ותולה את הסיבות בהכל חוץ מעצמה, שלטנו במשחק ואם לא היו פוצעים לנו את סלאח היינו מנצחים. שלטנו במשחק ואם לא קריוס היינו מנצחים. שלטנו במשחק ואם לא פירמינו בחוץ או אם היינו מכניסים את ההזדמנות הזו או הזו המצב היה אחר.
  אולי לא הייתם צריכים לשלוט במשחק? אולי לשחק התקפי רק נותן למסי וחברים את המרווח לפרק את ההגנה שלכם לגורמים במתפרצות ובמסירות עומק? אולי עם התקפה מהירה ופחות טכנית תרוויח יותר מלשחק על מתפרצות במקום להחזיק בכדור מול רחבה מלאה בשחקנים? אולי להחזיק בכדור עם קישור כזה זה לא רעיון כזה מדהים? אולי להגיד אנחנו הולכים על שוט אאוט מול קבוצה שיש לה את מסי וסוארז ושוער טוב משלכם ברמה אחת לפחות זה לא הרעיון הכי חכם? אולי אם זה קורה לכם יותר מפעם אחת מול קבוצות שונות אתם המכנה המשותף היחיד שנשאר? העובדה שברצלונה הייתה קבוצה מדהימה שכמעט לא הפסידה לא הייתה חשובה כשאחד מאלה שכן הפסידה היה מול רומא. לא אומר שלא נתתם פייט, ונותן לכם את כל הקרדיט ששיחקתם התקפי, זה נאיבי וראוי להערצה, אבל מספיק להגיד שגנבו אתכם או שזה חוסר מזל, מה שקרה היה תוצר ישיר של הנסיבות שקלופ בחר. הפנדל של מאטיפ זה אולי גנבה.

  הגב
 • שמנצ'יק

  ממתי ראית אוהד שאינו מקטר או מתבכיין על חוסר מזל או ארועים של פציעות והרחקות מיסטר j ועוד ?! מעניין איזו קבוצה אתה אוהד....ממתי לא לשלוט בקצב המשחק זו אסטרטגיה שמביאה תארים?!
  וממתי ליברפול של קלופ אינה לומדת כלום?! כשהמציאות מראה שהקבוצה במגמת שיפור תמידי.
  בקיצור מה רצית לאמר בכל כך הרבה מילים?

  הגב
  • Jhkj

   משער שאתה מגיב אלי. ליברפול או לפחות אוהד עשו את אותו שטיק מול ריאל שנה שעברה, לא למדו, לשמור על קו הגנה נמוך.
   אולי דברים אחרים הם למדו בזמן הזה, לא לתת כזה חלל מאחורי ההגנה שלך, לא.
   דוגמא למתי לשלוט בקצב המשחק זו לא אסטרטגיה שמביאה לתארים, המונדיאל, במונדיאל הנבחרת שהחזיקה בכדור יותר הפסידה,אבל זה לא רק הלהשתלט על המשחק, זה גם הלשבת על רחבת ברצלונה, ולאט את הקצב, היא שלטה במשחק ועדיין שיחקה אותו לא כמו שהיא צריכה.
   מה שרציתי לאמר, זה שאין מגיע ואין טובה בכדורגל, אני אוהד ארגנטינה שטוען שארגנטינה הייתה יותר טובה מגרמניה בגמר 2014 וזה לא משנה, כי בסוף לא זכינו. לא נגנב מכם הניצחון ובטח שלא נעקץ או נלקח על ידי המזל, אלא היה תוצאה של ליברפול שלא מנצלת את החוזקות שלה וברצלונה שמנצלת את כל החולשות שלה. לא יכול להבטיח שזה יגרום לאנשים להפסיק להתבכיין אבל זה יכול לעזור לאנשים לראות מה באמת קרה במשחק. אם אנגליה לא הייתה מאשימה את השופט שלא נתן גול ללמפארד בזה שגרמניה מחצה אותה, אולי היה הולך לה יותר טוב במונדיאל אחרי...

   הגב
   • שמנצ'יק

    מה הקשר בין הרגשת אוהדים ותגובות אוהדים למשחק זה או אחר, לניהול מקצועי של מועדון/נבחרת?
    אתה מערבב ולא קצת. אני יודע ( יש לי מקורות) שקלופ לא נכנס לפורום הזה על מנת לטכס עצה לקראת המשחק הבא. זה קצת מצער כי אם היה מקשיב לנו היה עולה עם 14 שחקנים לפחות בהרכב הפותח.
    וברצינות ( פעם אחרונה) המשחק נגד בארסה, יכול היה להיגמר בתוצאה אחרת לכאן או לכאן, זה יופיו של הכדורגל, שהוא אינו צפוי ומלא בהזדמנויות.
    ואני מקוה שאני חותם את הדיון הזה בהצהרה מקובלת על רוב החברים. " אני מאוד גאה בקבוצה, בשחקנים במאמן, בצוות מסביב, נעשית פה אחלה עבודה שמזמן לא נעשתה. גאה ומאוהב ! בלי שום קשר לתוצאות.

    הגב
    • Jhkj

     שמע אתה יכול לחיות את חייך בבורות מבורכת ולהאמין במה שאתה רוצה להאמין ולראות רק מה שאתה רוצה לראות, בדרך כלל באתר הזה, אנשים מנסים להגיע לאמת. אם אתה רוצה לקבור את ראשך בחול, זכותך, בדרך כלל הגישה הזו לא משרתת היטב את בעליה.
     אני אגיד את זה שוב, המשחק יכל ללכת בכיוונים אחרים, אבל בסיכוי ממש נמוך, קלופ טעה כששיחק כל כך גבוה, גם ברזיל חשבו שלשחק כל כך גבוה מול גרמניה ישרת אותם והם קיבלו שביעייה, לא תמיד לשחק גבוה זה חכם, גם אם זה נראה נורא אטרקטיבי. כשאתה מול ברצלונה, זה חד משמעית לא חכם. זה שהקבוצה שיחקה יפה ונתנה הכל, לא עומד בסתירה לזה שקלופ טעה. אתה אולי טוען שזו פרשנות בדיעבד, אבל אני אמרתי את זה עוד לפני גמר ליגת האלופות הקודם מול ריאל כאן באתר, אמרתי את זה לפני המשחקים של יונייטד וליברפול כאן באתר והמציאות מגבה את ההיגיון.. תעשה אם זה מה שאתה רוצה. אם אתה רק מוחה על זכותך להתמרמר ולשקר לעצמך, אני מסכים שיש לך את הזכות, תמשיך ושיהיה בהצלחה, מקווה בשבילך שקלופ לא ישקר לעצמו.

     הגב
     • שמנצ'יק

      עכשיו אתה מתנשא מתוך איזו ידענות מפוקפקת של המתמטיקה של הכדורגל. ביטויים כמו "בורות" "לטמון את ראשך בחול" ועוד שכהנה.
      אתה כותב ש"לא תמיד לשחק גבוה זה חכם" חחח, אז מתי אתה צודק בלא תמיד או תמיד, בכל מקרה זה חוכמה בדיעבד של מהמר ווינר בינוני. חלק ציונים לעצמך ותן להנות ממשחק שוטף והתקפי גם אין בו תמיד תוצאות מקוות.

      הגב
      • Jhkj

       לא אמרתי שאני תמיד צודק ואני לגמרי מוכן לאכול את הכובע כשאני טועה. אתה לא טומן ראש בחול כי אתה טועה אלא כי שום דבר בטיעונים שלך אינו ענייני, ואתה בעצמך אמרת תן להתבכיין.
       אני אמרתי מהרגע הראשון שמול ברצלונה, קבוצה שהעיקרון הכי מרכזי במשחק שלה הוא מסירות העומק מבעד להגנה, לא חכם לעלות עם קו הגנה גבוה, אתה אמרת מתי לא חכם לשלוט במשחק ואני הוספתי עוד דוגמאות שמה שאמרת לא תמיד נכון. אתה מדבר בכלליות וכשאני אומר לך שאתה לא תמיד צודק אתה מאשים אותי בכלליות.

       שמע אולי לא ניסחתי את עצמי כמו שצריך אם מה שגררה התגובה שלי זה השיח הזה במקום שיח על התוכנית הטקטית של קלופ למשחק, ואני חייב להודות שהתגובה נכתבה אחרי שנמאס לי לראות שטויות כמו גנבה או עקיצה על המשחק הזה לאורך כל הפוסט, גם מאנשים שאני בדרך כלל מאוד מעריך את דעותיהם.

      • אמיתי

       j קשה לי להגן על אוהדי הבלוג הזה אבל בפוסט מקביל בקשר לארגנטינה "לא נכנסו הדברים" ואילו כאן אתה טוען לניצחון טקטי גדול. עקביות זה חשוב. המשחק בקלות היה יכול להיגמר אחרת. כי זה כדורגל

      • Jhkj

       טוב שאתה מעלה את זה טוב להבהיר, לא אמרתי שאם זה היה נכנס היינו מדברים אחרת,, אני לא אומר אם רק היגואין היה מכניס את זה היה צדק, זה אשמת סאבלה שהיגואין שיחק, והוא זה שהיה מול השער כמו שזה לזכותו שארגנטינה ספגה גול שמרה על שער ריק יותר מארבע מאות דקות נוק אאוט רצופות (אני לא סגור על החישוב 90*4 +30 בהולנד פלוס לפחות עשר בגמר). דרך אגב זה לא רק בזכותו, גאראי אנדרייטד אדיר, מסצראנו גדול הלוחמים, אבל גם לסאבלה היה חלק בזה. הייתי מעדיף שהיגואין לא יפתח, אבל סך הכל אני מעדיף מאמן שמוסיף הגנה לנבחרת שאין לה את האמצעים ההגנתיים, מאשר מאמן שמשחק פתוח וגבוה מול אמבפה עם הגנה איטית למדי גם אם ההתקפה היא נטולת היגואין תחתיו.

       המשחק יכול להיגמר אחרת תמיד, השאלה מה אתה עושה בשביל לשפר את הסיכויים, קלופ לא שיפר את הסיכויים של ליברפול בצורת המשחק של ליברפול, עובדה שחוץ מהחמצה מזווית בינונית מול שער ריק משוער ומלא בשחקנים והבעיטה של פירמינו שקדמה לה, ההזדמנויות הכי טובות של ליברפול היו של מילנר ועובדה שבאמת שניים משלושת השערים נבעו ממסירת עומק אל מאחורי הגנה, גורדי לסוארז ומסי לסרגי.

      • אמיתי

       מבחינה טקטית קו הגנה גבוהה מאפשר לך לשלוט בכדור ובמרכז השדה. וככה גם להגיע להזדמנויות. וזה בדיוק מה שקרה- רוב ההזדמנויות של מנגבי הדמעות הגיעו בדיוק מזה. אז באמת קלופ צריך להתפטר כי סלאח החטיא..בלי לדבר על הבעיטה האלוהית של מסי שבינינו אין לה המון קשר לטקטיקה. מפה לשם במשחק חוץ מול בארסה הסיכוי מול סיכון בקו גבוהה הוא יותר מהגיוני כי הם יבקיעו "במקדש הכדורגל" (עאלק) בגומלין. לא שמעתי אף ביקורת על קלופ בנושא הזה (בקשר להרכב ולמערך דווקא כן ובצדק).
       למרות מה שקראתי בבלוג של בארסה פה לאורך העונה ההגנה שלכם מעולה וייתכן שהיא הסיבה השנייה שתיקחו השנה. ליברפול הגיעו למספיק הזדמנויות כדי שהגומלין ישנה ופשוט החמיצו. כי זה כדורגל- טקטיקה מערכים וכו הם הכי פחות משמעותיים בו בקביעת התוצאה הסופית (יחסית לענפי כדור)

      • Jhkj

       לא אומר שקלופ גרוע או שליברפול שיחקה לא טוב, אבל הן האמירות שקלופ עשה הכל נכון והעמיד את הקבוצה נכון על המגרש והן האמירות שאם מילנר שם את זה בפינה העליונה (כאילו שהוא איזה סופר סקורר שמובן מאליו שהוא ישים כדור לפינה העליונה) , והתמונה שבארסה הכניסה את כל המצבים שלה (חוץ מדמבלה היה גם וידאל אחד על אחד, כמה אחד על אחדים של סוארז, מצב לבעיטה מטווח אפס של סרגי שנתן עקב ועוד כמה דברים שקוטיניו ניסה) וליברפול לא וזה ההבדל, כולם חוטאים למציאות.
       דוגמא מצוינת למה ליברפול הייתה צריכה לעשות לדעתי זה מה שסולשאר הכין במשחק הראשון באולד טראפורד, כדורים מהירים קדימה להתקפה מהירה, לחץ גבוה וירידה מהירה להגנה עם צפיפות בהגנה. ברצלונה עם כל זה שהיו משולשים התקשת יותר מול הגנת יונייטד להגיע למצבים אמיתיים (אם נהיה הוגנים אם לא הייתה להוטה לזה כמו אתמול). המצב של מאנה הגיע מהתקפה כזו, כי פיקה פשוט לא עומד בקצב של מאנה ולנצל את המהירות לכדורי עומק וכניסות למרכז של שחקני כנף זה הדרך שגם בלה ליגה וגם בצמפיונס נוטים להכניע את בארסה.
       אני מסכים איתך שלבארסה הגנה מצוינת השנה, אפילו פיקה חזר לשחק בלם אחרי שנתיים לא משהו בעמדת החלוץ המאוד אחורי, לא הבנתי למה זה מתייחס אבל אני גם בניגוד למה שנאמר בחלק מהפוסטים חושב ששאר החלקים בברצלונה מצוינים השנה, למעט שחקן ההתקפה השלישי, לא כל מבין למה אתה מתייחס בזה.
       אם אתה חושב שטקטיקה ומערכים לא משפיעים אני יכול להבין, לדעתי כשהרמה כל כך גבוהה זה כבר כן משפיע, לראיה מה שהחילוף של קוטיניו עשה לברצלונה (מעבר ללהוציא את קוטיניו שהיה לא טוב).

      • אמיתי

       הכוונה בהתייחסות להגנה שלכם היא שלמרות שהיא טובה הם הגיעו ללא מעט מצבים טובים מול השער.
       כתבתי שבכדורגל המערך טקטיקה וכו הכי *פחות* משפיעים על ה*תוצאה*. בוודאי שיש להם השפעה רק שבכדורגל התוצאה מוכרעת לרוב על מספר בודד של פעולות.
       השירשור התחיל מחוסר העקביות שלך- סבאלה סבל מהחמצות למרות שטקטית,לשיטתך, הוא עשה הכל נכון ואילו קלופ פגע בסיכויי קבוצתו. לדעתי אלו מקרים זהים שמדגימים את אלמנט ״השפיץ של הנעל״. לא הסברת מה ההבדל ביניהם. ושוב מזכיר: בעיטה מ30 מטר איננה טקטיקה

      • Jhkj

       לא אמרתי גם שסאבלה עשה הכל נכון, אמרתי שסך הכל סאבלה היה לא רע ומגרעותיו לא עלו על חסרונותיו. גם קלופ מאמן אחלה, אבל במשחק הזה הוא עשה כמה טעויות משמעותיות.

       בנוגע לליברפול, שוב אתלטיקו מדריד יודעים איך לשחק מול ברצלונה ועדיין הפסידו להם שתיים אפס, שום דבר לא מבטיח שתנצח את ברצלונה, אבל לא סתם אתלטיקו מדריד מקשה על ברצלונה יותר מריאל, ריאל מנסה לשחק את המשחק שלה, זה לא משהו שאתה יכול לעשות מול ברצלונה, זידאן לא שיחק את המשחק שלו מול ברצלונה ובגלל זה הוא הצליח יותר.

       ליברפול הגיעה למצבים לא רעים, הטוב שבהם היה כבר אחרי השלוש אפס והשניים הבאים בטיבם הגיע מילנר. לנפח את זה שרק בנס טר שטגן לא הוציא כדור (אם אתה רוצה הבדלים, נויר הביא ברכייה ללבאצי בפנים בשביל לשמור על שער ריק) זה לא נכון, וביחס לכל הפעמים שקיבל שחקן ברצלונה את הכדור מאחורי קו ההגנה של ליברפול, אז הטרייד אוף לא שווה את זה. קל להגיד, השער השלישי של ברצלונה היה בעיטה משלושים מטר אז לכל שאר השערים ומה שקרה אין שום משמעות. המטרה שלך כשאתה משחק נגד ברצלונה, זה להבקיע יותר גולים ממה שהניסים של מסי יכניסו, ובטח שבטח לא להקל לו על החיים, גם המסירה לוידאל הייתה גאונית, אבל ליברפול היא זה שאפשרה אותה

      • אמיתי

       לדעתי קו ההגנה הגבוהה לא הייתה טעות של קלופ וכן בהתחשב במצבים שאליהם הגיעה ליברפול בארסה יצאה עם שער נקי בנס בלי קשר למתי הגיעו המצבים (חלקם לפני הגול השני) ולמי הגיע אליהם (וידאל איננו סקורר גדול ממילנר). לא טענתי שהשער השלישי חסר משמעות אלא חסר משמעות בהקשר הטקטי.
       באופן כללי הטריידאופ שווה אבל תמיד יש סיכון- מה שכן קלופ עשה טעויות אחרות (ווינלדום לדוגמא) שהיו יותר קריטיות.
       טוב. חאלאס. שמחתי מהתוצאה למרות שגם בארסה מאוסה בעיני. אסיים כמו שהתחלתי- הבעיה שלי הייתה ונשארה חוסר העקביות שלך. לא חושב שיש מה לבוא לטענות לקלופ ביחס לקו ההגנה או בכלל- יש גבול להשפעת המאמן.
       יום טוב בשורות טובות

      • Jhkj

       מה לא עיקבי?

      • אמיתי

       הדוגמא מגמר 2014- "הדברים לא נכנסו". זה הרי בדיוק מה שתומכי הקבוצה מהעיר של הביטלס אומרים ואתה מבקר..

      • Jhkj

       אני מבקר את זה שהם אומרים שהסיבה היא מזל, מילנר לא היה צריך להיות שם והיגואין לא היה צריך להיות שם, גם סאבלה טעה, ואני לא אומר שחוסר מזל הוא מה שמנע מארגנטינה לקחת את המונדיאל.

      • אמיתי

       אז כנראה מדובר בהבנת הנקרא שלי-
       "סאבלה, המאמן מ-2014 היה נהדר, וארגנטינה הגנה נהדר והגיעה למצבים להכרעה בכל משחק, בדרך כלל מספיק בשביל להכריע, בגמר הדברים לא נכנסו אבל היא לא הייתה כל כך שונה מברצלונה של היום"
       שיהיה..

      • Jhkj

       בגמר הדברים לא נכנסו מובא כהסתייגות לזה שהנבחרת של סאבלה בדרך כלל אגיע למספיק מצבים בשביל להכריע. לא כגם בגמר היו מספיק מצבים והיה נהדר פשוט אלילת המזל לא הייתה איתנו.

 • יובל

  אפשר לסכם הכל ולהגיד שכשליברפול יהיו גדולים הם יקבלו את השריקות והכבוד מהשופטים שברצלונה וריאל מדריד קיבלו ומקבלות בכל משחק שלהן. בינתיים זה אפילו לא קרוב.

  הגב
  • jhkj

   מאטיפ הוריד לעצמו כדור עם היד ברחבה ולא היה פנדל וברצלונה מקבלת כבוד מהשופטים?

   הגב
  • אלי

   הפוך, ברצלונה וריאל מקבלות שריקות ו"כבוד" מהשופטים בגלל שהן קבוצות קטנות.
   אחרי כל שריקה או אי שריקה של השופט כל שחקני הקבוצה מסתערים עליו וגורמים לו ל"כבד" אותן בפעם הבאה.
   5 דקות אחרי שהשופט לא שרק לפנדל, אפילו אחרי התערבות של ה var, מסי המשיך להתלונן לשופט.
   למה מסי לא המשיך להתלונן לשופט אחרי האגרוף שהוא נתן לפאביניו?

   הגב
 • אסף the kop

  מה שהכי חשוב במשחק הקרוב זה שרוברטסון ייכנס חזק בסוארז כבר בדקה השניה ושעד הדקה העשירית הוא יחטוף עוד תיקולים בסגנון בריטי משאר חברי ההגנה. שריטות, קטנות וצביטות, גם צריכות להיות מנת חלקו.

  יש כאלה שרק ככה אפשר לתרבת אותם.

  הגב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *