בעד הנגד

אהדה לא אוטומטית לנבחרת עם בעיית זהות. לפעמים כן. לעתים לא

אני שם לב שהטרנד עכשיו הוא לכתוב בלוג בשאלה "האם אתה בעד או נגד נבחרת ישראל?". אני שם לב שיש נגד, ויש בעד, אז אני רוצה להיות מיוחד – אני לפעמים נגד ולפעמים בעד. אני מחליט פר קמפיין, לפעמים אפילו פר משחק. זה גם מסמל בעיני את אחד הכשלונות הכי גדולים של הנבחרת כמוסד – היא לא מצליחה לייצר אהדה אוטומטית.

הקטע המקצועי ממש לא משחק אצלי תפקיד באהדה. בכל זאת, את מיטב שעותיי ביליתי בעונות האחרונות במשחקי ליגה ג', ואת מה שנותר במשחקים של הפועל. אז נדמה לי שהוכחתי, ביונד אני ריזנבל דאוט, שהקטע המקצועי לא ממש חשוב לי.

*

מה כן? האישיות של השחקנים, או, לפחות, האישיות של השחקנים כפי שהיא מתווכת אלינו דרך התקשורת. מה שאומר שיכול להיות שזו באמת האישיות שלהם ויכול להיות שלא. ובכל זאת, למרות שעיתונות הספורט הפופולרית היא, ברובה, מה שהיא, כלומר דברים לא ממש טובים שיש לי לכתוב עליה ובעצת עורך-דיני לא אכתוב, אני עדיין מאמין שיש תכונות אופי שאין עיתונות בעולם שתצליח להסתיר. את הרעות שבהן היא לא תצליח להסתיר. לא לאורך זמן.

אז את הנבחרת של מונטריאול 1976 אהדתי. היא הייתה מרגשת, ואני הייתי ילד, כך שהתרגשתי מהרבה דברים שהיום אני אדיש כלפיהם. גם את זו של מוקדמות מונדיאל 1982 אהדתי. ג'ימי, מכנס, דמתי. אי אפשר לא לאהוב שחקנים כאלה. גם כשמולם עמד פט ג'נינגס, שבכל משחק אחר הייתי רוצה שיעצור כל כדור שנבעט לעברו. אז דווקא במשחק ההוא, שבו הייתי ביציע איום ונורא ברמת-גן, בין השלב שלפני הפסקת החשמל לשלב שאחריה, הוא עצר את כולן. פרט לטיל של ג'ימי מ- 30 מטר, כמובן, שאותו עצר רק המשקוף. הכניע את ג'נינגס אבל לא את המשקוף, כמו שאומרים.

*

יש נבחרות לאורך השנים שסתם הייתי אדיש לקיומן. רוב אלה של העידן החדש. ובכל זאת רציתי שלא יעלו, כי אם יש משהו שאני ממש רוצה להימנע ממנו אם אני לא חייב להיות חלק ממנו, זה ערוצי הספורט בארץ כשנבחרת, או קבוצה, ישראלית משחקת במפעל חשוב. זה בלתי נסבל, אבל זה סיפור אחר. קודם שיעלו.

והנבחרת שתשחק מחר נגד איטליה? ערן זהבי משחק בה. טל בן חיים משחק בה. משחקים בה שחקנים של בית"ר ירושלים בהווה או בעבר הקרוב, ואני לעולם לא ארצה בהצלחתו של מי שמתבטא נגד ערבים, לא אהיה בעד מי שלא מתנהג כמו ספורטאי על בסיס די קבוע, ובעד מי שמשחק במועדון שמדיר אנשים משורותיו רק בגלל מוצאם או דתם.

וגם, פעם, בתחילת שנות ה- 2000, יצא לי להיות במשחק הראשון בגמר הגביע האיטלקי (פעם שיחקו אותו בשיטת בית – חוץ), בין פארמה לפיורנטינה. שורה אחת מעלי ישב שוער די צעיר שבדיוק השלים, או דובר על כך שישלים אוטוטו, מעבר מפארמה ליובנטוס. הוא הביט בי כשואל האם הצעד הזה נכון עבורו מבחינה מקצועית, ואני עניתי שכן, אבל בלב כי אני ממש לא סובל את יובה (אני אוהד קליארי, וזה שווה טור נפרד). היות שהוא שמע בקולי, הפנימי, הרי שהצלחתו – הצלחתי.

*

ובכל זאת, אם פיראס מוגרבי, שאותו אני ממש אוהב, יתן אחד, לא אצטער, ובלבד שקליימן, אם יעמוד בשער, יקבל שלושה, כולם באשמתו. ואם זה יהיה הרוש – אז שניים בפנדלים שהוא לא גרם ולא היה לו סיכוי לעצור. גם גורש אותו דבר כמו הרוש. נראה לי בחור ממש נחמד. זה לא אישי.

גאון, לא נדיב בכלל, אכזר כשצריך
הכדורגל הוא כבר לא משחק פשוט

תגובות

 • yaron

  אבל את אצילי היית לוקח :-)

  • ארז טיקולסקר

   שיחק בבית"ר לאחרונה. פסול בעיני.

 • טיפה סרוחה

  אני חושב שזה לא מומלץ לבדוק את דעתם של שחקני הנבחרת לפני שאוהדים אותה.בין היתר כי זה נותן לגיטימציה לאנשים אחרים שמחר לא יעודדו אותה כי היא משלבת בתוכה ערבים.
  אני כל תחילת קמפיין בעד הנבחרת עד הרגע שהיא מאבדת סיכוילהעפיל.מאותו רגע אני רק רוצה שתקבל רביעיות.

 • קובי

  אני חושב שאתה מערבב בין פוליטיקה לספורט וזאת הבעיה.
  שחקני כדורגל לא צריכים לייצג את האג'נדה הפוליטית שלך.
  אם האנשים האלה רואים את המציאות בצורה שונה מאיך שאתה רואה אותה זה לא הופך אותם לגזענים.
  המצב במדינה מורכב ואין פה שחור או לבן.(גם בהקשר של בית"ר והאוהדים שלה שראו אוטובוסים מתפוצצים להם מול העיניים בתור ילדים/מסתכלים אחורה ברחוב היום כדי לא להיות נדקרים)
  באופן אישי אני חושב שאם יש מקום שבמדינה שלנו יש שוויון הזדמנויות לכולם זה בכדורגל מזאהי ארמלי ועד יוסי בניון..
  מקווה ששניתי את האופן שבו אתה רואה את הדברים

  • ארז טיקולסקר

   כל שחקן יכול להצביע בבחירות איך שבא לו ולהיות בעד או נגד שתי מדינות לשני עמים. ברגע שהוא נותן, מבחינתי מוכר, את מצפונו לארגון כמו בית"ר ירושלים על מדיניותו הידועה, נגמר. זו לא פוליטיקה.

   • החתול של שרדינגר

    אהבתי את הדיסוננס. למה אין לך בעיה לתמוך בהפועל ת"א, ארגון שידוע שמלין את שכר עובדיו דרך קבע?

    • ירושלמי

     הצביעות מסמאת את עיניו של מר טיקולסקר.
     אפשר לחשוב שכל קליינט שהוא מייצג עבר בדיקה מקיפה כדאי לוודא שלא סרח או פשע לפני שמר טיקולסקר בחר מלייצגו.

     דבר אחד זה לא לסמפט, אבל הוא בוחל באוטואנטישמיות מהזן הנחות והצבוע ביותר.

  • טיפה סרוחה

   אחי,אני אחרי דיון ארוך בפוסט אחר.
   אף אחד לא משנה את דעתו בפלטפורמה הזו.אלא אם כן הוא רצה לנטוש אותה מלכתחילה.

 • תומר חרוב

  מי זה פה מוביל דעת קהל....

  האמת שאני לא מסכים איתך על העניין הפוליטי. כאילו, לשנוא מכביסטים ולרצות שיכשלו זה לגמרי סבבה אבל אם אתה רוצה לנקוט עמדה פוליטית באמצעות תמיכה בנבחרת אז אתה אמור להתנגד באופן גורף להצלחה שלה (או להיות באופן גורף בעדה אם אתה מהצד השני).

  • ארז טיקולסקר

   אני מודה שכל מה שקשור למה שנהיה מבית"ר ירושלים מעורר אצלי תגובות קשות. לפעמים הן רציונליות. לא מסוגל להביא את עצמי לרצות בהצלחה של משהו, או מישהו, שמקושר למועדון הזה. כל אדם כזה נושא מבחינתי אות קלון. זה התחיל בכך שהפסקתי לאהוד אותם לאחר 26 שנים. לא פשוט להפסיק לאהוד קבוצה שהתחלת לאהוד בילדות. גורם לך לחשוב גם על כל הזמן שהשקעת ובשביל מה. אולי היית צריך לעזוב קודם. זה המשיך בעניינים משפטיים שהייתי מעורב בהם, ועוד. לא יכול. מייחל לכשלון כל דבר שקשור בהם. בעלים, מאמן, שחקנים.

   • בנישי

    ממש לא בסדר שאתה נותן אות קלון למי ששיחק או משחק בביתר.
    גם אני, כמוך, עזבתי את הקבוצה לפני עשר שנים בערך ואני מתעב 98 אחוז מהקהל והמועדון. אבל לסמן שחקנים רק כי הם משחקים שם? זו הפרנסה שלהם חביבי.
    מה תגיד על איציק קורנפיין למשל?
    ששילם במשרתו ואולי אף מעבר לכך כי הוא חושב ממש כמונו?
    זנדברג?
    לרצות בהתרסקות המועדון זה לגיטימי ומובן (אני מת שירדו ליגה הנבלות).. אבל לרצות בכישלון שחקנים רק כי הם שיחקו שם??
    אתה עושה עוול גדול לאנשים..
    חוץ מזה אחלה טור ומזדהה ברובו

    • איתן

     מסכים עם בנישי, גם בי כיבו את אש המנורה שבערה בי עוד בילדות,אך כיום מצד אחד אני עצוב ואדיש מצד שני עם מה שקורה בקבוצה כי אין לי יכולת להשפיע ולשנות(מעין כמו לבקר חבר שהפך לצמח בבית לוינשטיין)...אבל ממש לא אנטי,בטח לא נגד שחקנים שרק משחקים שם כדי בין השאר לקבל במה ולהתקדם מקצועית...על שחקנים אחרים שמתערבבים עם הלה פמיליה וצועקים נגד ערבים-ככמו שהוקלט חן עזריאל בזמנו,על זה קשה לעבור בשתיקה מבחינתי,כמו גם המחזה שהמביש שהיה בשרלואה,שריפת המועדון,והשלט ביתר טהורה לעד....

     אז בקצרה-אם יירצו לשנות משהו באג'נדה של המועדון כל זה יצריך זמן וגם יד של רשויות החוק,ומן הסתם בעלים עם יד קשה נגד גזענות ואלימות...עכשיו אחרי המון שנים של הזנחה המשטרה רק מתחילה לעשות משהו-וזה מאוחר מידי-מה שכונה קומץ היום הם אלפים פעילים וייתכן שעשרות אלפים רדומים יחד עם פעילי להבה וכהנא חי...אני לא בטוח שהממסד רשויות החוק ופוליטיקאים ממש מעוניינים להוציא את לה פמיליה מחוץ לחוק הרי רוב רובם של לה פמיליה הם מצביעי ליכוד ובעלי ביתר יפסיד לא מעט כסף בטווח הקצר ממצב זה(היה מקרה כזה של גאידמק והצ'צ'נים-והפמיליה ניצחו).

     ובהקשר לנבחרת מן הסתם שאם הנבחרת תשיג תוצאה יפה אני אשמח,אבל אין לי ציפיות מקבוצת שחקנים עסקנים ומאמנים שעשו קריירה מאי הצלחות בנבחרת,הנבחרת לא מספסת אף הזדמנות כדי לאכזב ולפספס ברגעים המכריעים,ותקשורת הספורט כאן ביחס לנבחרת כל כך צבועה ומגעילה-כל משחק זה להיות או לחדול,ואין הסקת מסקנות והתקדמות מקמפיין לקמפיין...צריכים להסתכל למציאות בעיניים שמנבחרת של 5-0 מול אוסטריה בסוף שנות ה2000 והמון שחקנים שיצאו לחו"ל(לא רק בלגיה) הפכנו לדרג 4 באירופה...עלק הליגה השישית בטיבה באירופה(לוזון)

     ממש מפגש של אוהדי ביתר לשעבר אנונימיים נהיה כאן :)

     • ארז טיקולסקר

      ההסתייגות מהשחקנים היא אישית ורגשית. קשה לי עם זה ולא מסוגל לפתח אהדה. קליימן, לדוגמה, הלך לארוע של לה פמיליה בפארק הירקון וצולם שם. גם אחרים. איש לא הכריח אותם. אותי זה דוחה. זה לא חלק מהצורך להתפרנס שאותו אני עוד מסוגל להבין.

      • איתן

       ארז כך לדוגמא שאם אתה עובד במקום עבודה שנשלט על ידי עבריין ואתה קשור אליו בחוזה שיש קנס יציאה ממנו,והעבריין רומז לך שכדאי לך מאוד מאוד להגיע לארוע מסויים,ואם לא אתה יודע שלא תקודם\יעמיסו עלייך עוד עבודה או יעשו לך את המוות, מה לא תגיע?

       יכול גם להיות ההפך לכאורה ,אך לא נראה לי שקליימן שגדל בהפועל וגר במרכז ולא בעמונה מאמין בערכים אלה...מה שכדורגלנים עושים בשעות הפנאי שלהם זה עניינם, אך במקרה הזה,לדעתי המטרה מקדשת את האמצעים

 • קובי

  חבל,מה שניסיתי להסביר זה שהמדיניות של הארגון הזה נגזר מהמצב הביטחוני המצער שבו אנו נמצאים ולא מגזענות.
  לפי התאוריה שלך אפשר לחפש קלקולים בכל מקום.
  למשל,אני יכול להתנגד לכל מי שעבר בהפועל בגלל הסיפור עם טביב שסולק בעיני רבים בגלל גזענות
  (לא תשכנע אותי שהרקע הפלילי היה המניע כי רמון היה אחריו/בגלל שהוא לא השקיע בקבוצה כשורמוט,בן חיים,דמארי,תמוז ואיגיבור שיחקו בהפועל).
  אני חושב שברגע שאתה מחרים קבוצה מסוימת של אנשים אתה בעצם נותן להם לגיטימציה לעשות בדיוק את אותו הדבר

  • קובי

   דבר נוסף,אני לא בא לנקות את הקהל של בית"ר-ממש לא!

  • ארז טיקולסקר

   תברר מה המוצא של הבעלים הנוכחי

   • ארז טיקולסקר

    הנוכחי של הפועל, הכוונה.

    • ערן קאלימי

     ממחוז כביריה שבפולין.

     • ארז טיקולסקר

      איי קולדנט קר לס, אבל בעקבות הטענות לגזענות נגד טביב ביררתי פעם.

      • אלון

       אני במתח

      • משה

       הגזענות בהפועל היא בין "משלנו " ל "לא משלנו ". יותר קל לעכל כבירי ממוצא מזרחי לייט מתימני לפנים כמו טביב.

      • ארז טיקולסקר

       אין גזענות בהפועל. זו המצאה שנועדה כביכול "לאזן" מול בית"ר. יש, אצל חלק בקהל של הפועל, בעיות אחרות שאסור להתעלם מהן. הן לא מגרדות בחומרתן ובכמותן את אלה של בית"ר.

  • גל ד

   איזה נגזר מהמצב הבטחוני, בחייך. מטרת ישראל יכולה להעסיק ערבים מוסלמים, אבל בית"ר לא?

 • קובי

  חוזר בי..
  שלא תבין לא נכון גם אותי מכעיסה ההתנהגות של אוהדי בית"ר ועוד יותר מכעיס אותי זה הלגיטימציה שהם מקבלים מחלקים מסוימים בשלטון.
  למרות זאת אני לא חושב שחרם זה הפתרון וזה מה שניסיתי להגיד

 • שלומי

  לא מסכים איתך. אני אוהד מכבי, וגם כשהנבחרת מלאה בנציגי מכבי (פחות בסגל הנוכחי, יותר בקמפיין האחרון), לא הייתה בי חיבה מיוחדת לנבחרת. אפילו די קיוויתי לכישלונה.
  הנבחרת הזו אינה מייצגת את הלאום, אלא את ההסתדרות לכדורגל, ופה טמונה הבעיה. הבעיה היא לא בשחקנים, אלא בהתאחדות ובצוות המקצועי.
  מספיק לראות את רוב שחקני נבחרות העבר שמתבטאים בתקשורת תחת כובעים שונים ולהבין שהחומר האנושי לא פחות טוב בעת הנוכחית, אלא אפילו יותר טוב. זו התקשורת הבלתי אמצעית שחושפת אותם יותר מאי פעם.

  אמלק: עד שלא יחליפו את ראשי ההתאחדות ויתחילו להתנהג במקצועיות אמיתית בנבחרת, לא יהיה שינוי והיחס לנבחרת יהיה כאל מטרד מזיק.

 • עמי ג

  לא מגיע לצעירים באתר שלפחות תספר להם מי בתמונה?
  הם עוד יעזבו להופס

  • ארז טיקולסקר

   ג'ק מנסל האגדי. מאמן הנבחרת במוקדמות 1982. העליתי תמונה של דוביד ליד, אבל היא לא נכנסה. אפצה את מורשתו בטור אחר.

   • עמי ג

    אכן.
    ויותר משמנסל היה אגדי, הקמפיין של הנבחרת שלו היה אגדי. זו היתה הבלחה אירופית חד פעמית של ישראל בשנות ה-80' השחונות שבהן עברנו מאסיה ליבשת אוקיאניה.
    שיחקנו אז בבית אחד עם צפון אירלנד, סקוטלנד, פורטוגל ושוודיה. חילצנו תיקו 1:1 בשוודיה משער של דמתי בדקה ה-85', הפסדנו בר"ג לסקוטלנד 1:0 משער של קני דלגליש והשחלנו 4:1 לפורטוגל משלושער של בני טבק במשחק שכבר לא קבע דבר. ומלבד המשקוף של ג'ימי טורק נגד צפון אירלנד היה גם שער נגיחה של חיים בר נגד שוודיה בדקה ה-88' (במצב של 0:0) שנפסל בטענת נבדל או פאול או השד יודע מה.
    הפער שלנו מאירופה היה אז הרבה פחות גדול מכפי שהוא היום.

    • ארז טיקולסקר

     אם אני זוכר נכון, אולי אני טועה, משחק הבית נגד שוודיה שודר בשידור "דחוי". איך שהמשחק הסתיים, החל השידור. ולמה אני זוכר את זה? כי הקפדתי לא לדעת את התוצאה כדי להיות במתח בשידור. או אז, אבא שלי התקשר מהעבודה. אמרתי לו שלא יגיד לי כמה כמה נגמר, אבל לא התאפקתי לחלוטין והוספתי - "רק תגיד לי כמה גולים היו".

    • שמעון כסאח

     השער של חיים בר נגד שבדיה היה חוקי לגמרי וצפון-אירלנד בבית(משחק הפתיחה של הטורניר) חזרו מפה השד יודע איך עם 0:0 כשגם אם היה נגמר 6 חתיכות לטובתנו(ישראל, יכול להיות שחלק פה לא יקלטו מיד) הם לא היו יכולים להתלונן. הם בסופו של דבר עלו לגביע העולמי בספרד, הפעם האחרונה שלהם עד היום.

     את המשחק בשבדיה שידרו בטלוויזיה רק מהמחצית השניה, על הגול של השבדים שמענו בשידור הרדיו את שער השיווין יכולנו כבר לראות.

     • יואב

      גידי בריבאונד אחרי נגיחה מדהימה של גיורא לקורה.

 • Gil - Zimbabwe

  האמת שאני לא מצליח להבין איך אפשר לא לרצות בהצלחת הניבחרת.
  אותי אישית בכלל לא מעניינות הפוליטיקות ההתאחדות וכ"ו, בין המשחקים אני יכול לכעוס, להתעצבן על הכל
  אבל בזמן המשחק אותי אישית אין דבר שיותר משמח מהצלחת הניבחרת.

 • Kirma der faux

  אני בשלב האדישות ודוקא כן בגלל הקטע המקצועי. קדנציית גרנט היתה זאת ששברה אותי, וקשטן וידא שלא אחזור. גוטמן מבחינתי כבר היה שמועה בלבד.

  לגבי הלאומיות, זה עובד אצלי רק כלפי גרמניה. יצא לי בשנתיים שלוש האחרונות לחרוש ארכיונים נאציים אם כל המצעדים והדגלים. מאז אני לא יכול לראות גרמני מתגאה במשהו שקשור ללאום שלו. מהשאר לא ממש אכפת לי.

 • תומר

  להגיד שהנבחרת מייצגת את ההתאחדות ולא את המדינה, זה כמו לטעון שדגל ישראל הוא הסמל של מפעל הדגלים ולא של המדינה.

 • ניינר / ווריור

  מבחינתי זה פשוט - פורצה איטליה!
  אתה אוהד קליארי בגלל ג'יג'י ריבה?

  • ארז טיקולסקר

   הרבה בזכותו. התחלתי לאהוב כדורגל כשהוא עדיין היה שחקן נבחרת.

 • עומר

  איזה אנשים ממורמרים.
  לא להיות בעד הנבחרת? מה אתם עכשיו מנסים לאנוס פוליטיקה או עסקנות לנבחרת?
  בזמן המשחק איך אפשר לא לעודד את הנבחרת? בשאר הזמן תבקרו, תתלוננו ותבכו. אבל לרצות שהנבחרת תפסיד?
  אני לא איזה איזה פטריוט ימני ציוני וכו' (מנסה לתאר את הסטריאוטיפ הטיפוסי), אבל אין לכם מינימום פטריוטיות?
  מה הנבחרת בכל זאת מייצגת את המדינה, וזה בכל זאת שלנו.
  כמו שאני יעדיף שישראלי יזכה בפרס נובל, יזכה באירוויזיון ויזכה במדליה בהתעמלות בקפיצה אומנותית לעומק, ככה אני רוצה שהנבחרת תנצח.
  האמת שאני לא כועס או מנסה להטיף מוסר... אבל זה פשוט מאכזב אותי.
  להיות בעד איטליה/ספרד/אלבניה במשחק מול ישראל? איככסס!!
  האמת לא צריך אוהדים כאלה... סתם מפונקים. אז יש לנו נבחרת פח, סו פאקינג וואט? אנחנו לא היחידים שיש לנו נבחרת פח.
  מחר אני בעד שצה"ל יפסיד במלחמה כי הרמטכ"ל פעם גר ביהודה ושומרון ואני נגד הכיבוש.
  אל אל ישראל!

  • Miranda Veracruz de la Hoya cardenal

   +1

  • the bird

   פלוס מיליון !

  • ג. סמסא

   +100
   תודה לך!

  • Ljos

   אז מעולה. תאהד את נבחרת ישראל. תתמוך בכל ישראלי מול לא-ישראלי באשר הוא, כי הוא ישראלי. וגם אתה, ומבחינתך זה הקשר הכי חזק שיש. באמת שאחלה וכל הכבוד.
   אבל אתה לא יכול לדרוש שזו תהיה התפיסה של כולם. עדיין אפשר לאהוב ולתמוך במדינה מבלי לזלזל בכל ערך אחר של אנשים אחרים. אם בפרס נובל יתמודד ישראלי מול נערה הודית שאני חושב שמגיע לה יותר, אני אקווה שהיא תקבל, כי היא תייצג משהו שלי, עבורי, חשוב יותר מתעודת הזהות.
   אצלך החיבור והערך הכי חזק הוא הקבוצה שלך (כנראה. רק מהתגובה הזו). למה מפריע לך שאצלי זה אחרת? זה בגלל שכחלק מהקבוצה אני לא מחזיר לך אהבה באותה עוצמה?

   • אסף the kop

    הוא בעד ישראלים כי הוא ישראלי.
    אלה שהכריזו על עצמם פה כאנטי ציוניים ואנטי הנבחרת הם בדיוק הנגטיב שלו.
    הם נגד רק כי לא בא להם על הציונות של המדינה. זה מבחינתם בקשר הכי חזק שיש. לתמוך תמיד בצד המתמודד נגד זה המתחרה תחת הדגל הכחול לבן.

   • עומר

    ההרגשה שלי שכל הסיפור זאת מכבסת מילים אחת גדולה.
    אני לא קונה שמישהו נגד הנבחרת בגלל כל מיני סיפורים פוליטיים, מדיניים, גזעניים או איך שלא תקרא לזה.
    ההרגשה שלי היא שישראלים נגד ישראל רק כדי להיות נגד הזרם ולהיות חוכמולוגים.
    אני לא יכול להאשים אותם באנטישמיות, אז רק דעת הנגד יכולה להוביל אותם.
    בכל נבחרת אני יכול לתת לך איזה שחקן שפשע, התנהג בחוסר לגיטימיות, התנהג בחוסר מוסריות או כל מה שלא תרצה.
    באיטליה יש שחקנים ששיחקו בלאציו, בארגנטינה יש לך מעלים מס, בגרמניה יש לך נכדים של צוררים.
    רק בישראל פתאום כל אחד מוצא לי סיבה מוסרית למה להיות נגד.
    אני לא מתווכח איתך או משהו, כי זה משהו שקשה להוכיח אותו, אבל להרגשתי יש פה פשוט אנשים אנטי שפשוט מנסים להסביר את האנטי בסיפורי מעשיות שיתנו לגיטימציה לשחייה נגד הזרם.

    אם להיות כנה, לפעמים זה קורה לי. הייתי נגד איסלנד כי כולם חיבבו אותם, נגד גולדן סטייט כי היא המאמי האמריקאית, כנ"ל הפועל באר שבע. אבל כשזה בא נגד נבחרת ישראל?! לגיטימי, אבל האמת, זה קצת מעצבן. איפה עוד יש הזדמנויות לעם כל כך מפולג להתלכד סביב מטרה אחת? סביב נבחרת אחת? אפילו במלחמות יש אזרחים ישראלים שנגד ישראל.

    • רומן

     אותם האנשים שנגד הנבחרת זה אותם האנשים שמעודדים את הקנייתית עם התז הכחולה במרתון ואת הדודה החביבה על האופניים

     • גל ד

      תגיד, רציתי לשאול אותך, איך אתה מתמודד עם זה שמסי עכשיו שחורדינית? זה לא יוצר אצלך איזה קונפליקט?

 • גלעד בלום

  ארז, אני מזדהה עם מה שאתה אומר על ביתר י-ם אבל חולק על הגישה שלך לגבי הנבחרת, נבחרת זו נבחרת, צריך להפריד, אם הערבים בנבחרת מקבלים את שחקני ביתר זה מספיק, לא צריך להטיל כתם על כל ביתרי באשר הוא, זה די ילדותי, הנבחרת של כולם כולל ערבים ויהודים שמשחקים בקבוצות עם מדיניות גזענית, זה היופי בנבחרת, אני מבטיח לך שבמגזר הערבי יש אהדה לנבחרת .

  כמובן שהיו נבחרות שלא סבלתי, כאלו שאהבתי, מאמנים שייחלתי לכשלונם בדרך כלל, אבל תמיד אני רוצה שתנצח, כי בסך הכל מדובר בחברה צעירים ויהיה נחמד לראות אותם שוברים מחסום ועולים לטורניר גדול, למה לא? אפשר לרדת עליהם ולייחס להם תכונות וסטריאוטיפים אבל בסופו של דבר זה ספורט,מה קשור הגזענות של ביתר והשחיתות של ההתאחדות ?

  • ארז טיקולסקר

   אלה הרגשות הלגמרי אישיים שפיתחתי. כנראה, בין היתר, כי עסקתי, גם משפטית, בגזענות בבית"ר וכי להפסיק לאהוד קבוצה אחרי 26 שנה, עבור מי שבאמת אוהב כדורגל, זו טראומה לא פשוטה. לא מסוגל, אישית, להשתחרר מזה אם כי בהחלט מבין גישה כמו שלך.

   • ר.בקצה

    מה דעתך המשפטית על ח"כ ממרץ שפיטר מאמן בגלל שהוא הומו, והוסיף הערה גזענית לקינוח?
    http://glz.co.il/1363-85987-HE/Galatz.aspx

    • אסף the kop

     הוא ערבי
     מותר לו

 • עומר

  קצת לא קשור...
  אבל למה בדה באזר אין שום טור בנוגע למשחק עצמו?
  מילא אין כלום על ברסה/ריאל/קבוצה ספרדית אחרת (וחבל, כי יש הרבה מאד אוהדי ליגה ספרדית, אפשר לדעתי לתת לאיזה ספרדולוג לכתוב פה מפעם לפעם).
  אבל משחק של נבחרת פעם בכמה חודשים? תנו איזה טור מקצועי או טור שנוגע איכשהו למשחק הקרוב. בכל זאת אנחנו נגד איטליה ויש עניין רב בציבור.
  אפילו על הליברפול הבינונית והלא מעניינת בעליל אתם כותבים כמעט כל שבוע.
  האתר הזה פשוט נפלא, והכותבים בו נפלאים, תנו לקרוא על נושאים שבראש סדר היום ולא נכתבו על ידי הכתבים הגרועים של אתרי הספורט.

  • Miranda Veracruz de la Hoya cardenal

   +1

  • רן

   זה היה אתר נפלא.

   הפך לאתר של (בעיקר) חכמים וטהרנים בעיני עצמם, שעסוקים יותר מדי בלהראות כמה הם מיוחדים ושונים.

   חבל.

   • דוד

    זה טיבו של האינדיבידואליזם. אנשים עסוקים בעצמם. ואם אותם אנשים אוהדי ספורט אז האישיו המרכזי הוא האם הם אוהדים בכלל את הקבוצה, למה הם בוחרים לאהוד/לא לאהוד ומה השחקנים צריכים להיות כדי לרכוש את אהדתם.
    התחושות והשיקולים עצמם לגיטימיים, אבל לעשות מזה פוסט....

   • רומן

    +111

   • Miranda Veracruz de la Hoya cardenal

    דה באזר - אתר לאנשים חושבים

 • Miranda Veracruz de la Hoya cardenal

  עבר עליך ועל אהדתך לנבחרת אותו תהליך שעבר על החברה הישראלית כולה בגלל התקשורת :

  מעם שגאה במדינתו, בצבא, בהשגים הקטנים שלנו, שרואה את הטוב - הפכנו לעם מתלונן, מקטר, שמחפש להאשים ואף פעם לא מרוצה.

  מתקשורת שמפרגנת, מדווחת בפטריוטיות על ארועים, יש תקשורת שמטיפה לשנאה עצמית.

  מתקשורת שנמנעת מלפרסם לכלוך יש לנו תקשורת שמבליטה לכלוך על פני דברים חיוביים.

  השחקנים של היום הם לא אנשים טובים פחות או יותר מאלה של לפני 40 ו 60 שנה. המשקפת דרכה אנחנו מסתכלים עליה היא אחרת.

  בשנות ה 60 שיחקנו נגד איטליה וקיבלנו נדמה לי 0:6 ו 2:4. בזמנו שני הגולים האלה היו סיבה למסיבה. אם ישראל של היום תקבל 10 גולים מאיטליה הביקורת תהיה מטורפת.

  הפכנו לעם פסימי ובכיין .

  • the bird

   אתה צודק ברעיון שעובר על חלק מהשמאל בעיקר,
   אבל זה בהחלט לא כל העם
   וטוב שכך

 • שלו

  הנבחרת של מנסל, שיחק בה אחד, בני טבק.
  לא עשה מי יודע מה, רק שם שלישיה לאיך קוראים להם,
  נו אלופת אירופה פורטוגל.
  הרוש לוחם הצדק היה שוער של בית"ר.
  וההוא קליימן לא בדיוק גדל על המנורה, נדמה לי.
  הוא הגיע איך לומר אחרי שלא מצאו לו מקום בסגל של בית ברנר.
  גם הסמל האדום אבוקסיס רק נדמה לי היה שותף למשחק או שניים עם סמל המנורה על החזה,
  אפילו משחק זניח אחד נגד בית שאן.

  • איתן

   חבל לשבור שן אחרי שאתה נופל משרוך פתוח,אני מחכה למשווק של נעלי כדורגל עם סקוטצ' כזה שנדבק(כמו נעלי גלי פעם של הילדים) שייתן חסות לבני שאן. עם סלוגן "מהיום בטוחים ,ולא מבזבזים זמן על שרוכים".

   מצחיק דווקא שאבוקסיס שהיה שובר את שחקני סכנין בתור שחקן ביתר,ולא בדיוק היה יקיר המגזר בזמנו-דווקא מצא פרנסה שם...לאבוקסיס לא רק היה את סמל המנורה על החזה אלא גם ששימש כקפטן,ואז עזב להפועל התסיס את האוהדים וחגג נגדה בנצחונות ובשערים שכבש...לא ממש נאמן למנורה לכאורה. חחח

   • איתן

    * בית שאן

   • מיכאל

    די משוכנע שאבוקסיס לא שיחק מעולם נגד בני סכנין.
    אם לטייבה התכוונת..
    אבוקסיס קצר רגליים לכולם!

  • ארז טיקולסקר

   הרוש גדל בבית"ר והועף משם לאחר שהוא, ודריו פרננדס, "העזו" להגן על סדאייב וקדאייב. הוא גם חטף על זה מה"אוהדים". הוא צדיק בסיפור הזה.

  • יואב

   "טבק אורגינל" אמר מנסל.

 • the bird

  בוא נסכם את 3 הפוסטים
  שאין שום קשר בינם לבין ספורט כהוא זה,
  אלא רק עוד דרך לנסות להביע אג'נדה פוליטית שמאלית ממובהקת.
  מבחינתי הקשר בין הפוסטים לספורט יותר רופף
  מאשר 2 האמירות הבאות
  "הר הבית בידינו"
  "אל אל ישראל"
  רב העם היושב בציון מזדהה איתן
  ואילו המיעוט הקטנטן עם הדעות הפסבדו אינטלקטואליות לא.
  בקיצור תמשיכו להיות נאורים גדולים ולחיות בבועה
  של שנאה עצמית מגעילה בכסות של אהבת כל אדם חוץ מעמכם,
  ואנחנו נמשיך להיום עם גאה בארצו ובמדינתו

  • אסף the kop

   תשמע
   חבורת הליצנים הזאת אשכרה תאהד את פלסטין אם היא תוגרל לשחק נגד ישראל.

   הם כל כך מיוחדים וחתרנים.

   • רועי

    אתה חושב שהם יעלו לשחק נגדך ?
    טכני קל

    • ארז טיקולסקר

     היות שצפיתי במספר משחקים מלאים של נבחרת פלסטין, אבקש לתרום את התובנה הבאה - אל תהיה בטוח שישראל מנצחת אותם. על אחת כמה וכמה במגרש הביתי שלהם, אצטדיון פייסל אל חוסיני בא-ראם. 12,500 צופים ואוירה ביתית יוצאת מהכלל.

     • אסף the kop

      העיקר שהאווירה לא לאומנית.
      זה מסוכן מאוד הפאשיזם הזה.

      • שמעון כסאח

       אפרופו פלסטינים, היום ה5 בספטמבר.

     • רומן

      ישראל נותנת להם 5-0 קל על אפך ועל המטאטא שתקוע בתחת שלך.

  • רומן

   אהבתי את ה"פסאודו אינטלקטואלים"..
   תתפנק

  • תומר חרוב

   תקרא שוב את הפוסט שלי. 497 מילים על אהדת כדורגל ושלוש מילים על עצמי. שום אינטלקטואליזם ושום דיון פוליטי, כתבתי על ההתאחדות ועל החוויה שלי כאוהד נבחרת איטליה.

 • austaldo

  מה שהולך פה ביומיים האחרונים עם הטורים האלו על התחלת הקמפיין של הנבחרת מזכיר לי את הסוף של הספר ״1984״. כמו שגיבור הספר אחרי כל העינויים שעבר בסוף הסיפור ״אוהב את האח הגדול״, ככה גם אנחנו כבר לא מתעסקים בסיכויים, שיטה, שחקנים, קידום וניסיון לשחקנים הצעירים שיובילו את הקמפיינים הבאים אלא בשאלות בעלמא כאלו כמו כמה אנחנו בעד הנבחרת ...

 • אסף the kop

  הכי חשוב שיהיו שחקני הפועל בסגל, כי אין כמו שירי שואה וביזוי שואה להעלאת המוראל.

  • ארז

   לא. הכי חשוב שאתה לא תחמיץ הזדמנות לזרוע עוד קצת שנאה ולהרעיל את האווירה.

   • אסף the kop

    ככה זה אצלנו הציוניים.

   • the bird

    חחח הוא מוסיף שנאה
    אז מה כל הפוסטים האלה?
    ממש אהבת אדם והומניות...
    רק לא כלפיי היאהוד

 • רומן

  אולי די עם הכתבות הבינוניות המשעממות האלה?
  זה מתחיל להשמע כמו שירים של גיספן, יש בריכה של משפטים בנאליים כל מה שצריך זה להרכיב מהם כתבה.
  "ערבים הכי טובים", "אני שונא גזענים בבונים", "אני אינטלקטואל נאור ומי שלא חושב כמוני הוא בור שלא ראוי להוליד ילדים", "בית"ר הם חיות אדם, אני שונא אותם כי אני נאור ואני אוהב ערבים והם שונאים ערבים", "הלוואי ובאדיר/סואן/מוגרבי גול נצחון", "אני כזה אינטלקטואל נאור", שכחתי משהו?
  יאללה תתקדמו, אפילו אנחנו הבבונים כבר נראה לי הבנו את הרעיון.
  מישהו פה מוכן בבקשה לדבר על כדורגל?

 • אלון

  אולי די עם התגובות הבינוניות והמשעממות האלה?
  זה מתחיל להשמע כמו שירים של גיספן, יש בריכה של משפטים בנאליים כל מה שצריך זה להרכיב מהם כתבה.
  "אמריקקים", "פסאודו-אינטלקטואלים", "מסי שחקן גרוע", "מקל של מטאטא בתחת", "מטאטא בתחת", "רוסיה ואוקראינה הן גן עדן"
  בוא נדבר על כדורגל

  • רומן

   אני אשמח לדבר על כדורגל, אבל אני רק מגיב

Comments are closed.