נתניה פינת חיפה (מאת תומר חרוב)

תומר חרוב מקבל את רובן עטר בחזרה לנתניה, ותוהה למה הכל חייב לעבור דרך חיפה

ruven

איכשהו יצא שהכל התנקז לקרית אליעזר. קרית אליעזר היא המחוללת הגדולה לגורל העונה הזו של מכבי נתניה. כשנסעתי מתל אביב לחיפה בשבת האחרונה, הרגשתי שהדרך מתחילה רק בנתניה. כביש החוף מצטמצם אט אט לשני נתיבים ובלי  לשים לב הדרך הופכת ליותר סימבולית מממשית. הלוך וחזור נסעו שם טל בנין ורובן עטר. זה התחיל בחתימה של רובן וחן עזרא אצל שחר בשלהי העונה שעברה. המשיך במעבר של טל בנין, עלי חטיב ודראגאן צ'ראן לנתניה, והסתיים השבוע בטריפת קלפים לאחר שני הפסדים רצופים של נתניה, למכבי ולהפועל חיפה. כשיצאתי מקרית אליעזר(בפעם האחרונה בחיים) היה לי ברור שטל בנין יסיים את תפקידו בקבוצה, ובצדק. התחלתי להריץ בראש אפשרויות, אין יותר מידי. בסך הכל המהלך הטבעי ביותר היה לחשוב על רובן. אך בכל זאת סייגנו, שאולי הדבר לא יתאפשר כלכלית ובכלל אומרים שרובן בטראומה ולא רוצה לאמן העונה. ועדיין השם שלו היה שם, לא רק אצל האוהדים.

הדרך מחיפה לנתניה ובחזרה סמלית גם באופן אישי עבורי. דווקא בעונה הזו, ואולי גם קצת בגללה, הכרתי השנה באופן אישי יותר ויותר אוהדי חיפה, מדה באזר ומחוצה לו. האחים פרוסנר, הופמן, מתי, מתן גילור ואחרים. בסופו של דבר, כל אוהדי הכדורגל דומים זה לזה, כולם חוגגים שער באותה צורה וכולם מתעצבנים על ההוא שלא מוסר. כולם מנסים להיות זהירים בציפיות ואוהבים לשים את עצמם בעמדת המיעוט. מה שמעניין, כמו בספרות זולה, הם ההבדלים הקטנים. כשנסעתי עם פרוסנר לטדי, לראות את סדאייב עושה את הספתח על ההגנה הרכה של נתניה, הוא הזכיר שחיפה 14 שנה לא זכתה בגביע ומיד סובב אליו שלושה ראשים נתנייתים המומים. כשאני הייתי עם חמולת דה באזר הירוקה קינאתי בקלות שבה הם מפוצצים חצי מבלומפילד כשאותנו תוחמים בחצי יציע. הוא ומתי התלהבו מפאב האוהדים ליד האצטדיון בנתניה, אני התלהבתי לראות את פרוסנר שיכור.

גם לרובן שינו ההבדלים הקטנים. אומרים הרבה פעמים שהלחץ בקבוצה כמו חיפה זה לא הלחץ כמו בנתניה, אומרים ולא בדיוק מסבירים. אני חושב שזה לא היה הלחץ בחיפה שהכריע את רובן עטר, היו הרבה דברים אחרים. אבל הלחץ הזה כן נצרב לו בתודעה. אני זוכר שראיתי ראיון שלו אחרי אחד ההפסדים, התגודדו מסביבו הכתבים מהאתרים והעיתונים. הוא, עם הגב למחיצת הקרטון המגוכחת ששמים בכל עמדת ראיונות, נראה כאילו מנסה ללכת אחורה אבל נזהר שלא להפיל את לוח הפרסומות שמאחור. נדמה היה שכל שאלה דוחקת אותו אחורה, ומי מאתנו אוהב שדוחקים אותו אל הקיר?

גם בנתניה יש ציפיות, הן לא אותן ציפיות אבל הן לעיתים יכולות להיות מגוונות יותר. לאוהדי נתניה יש פחד מנטישה, הם מפחדים להיקשר יותר מידי כי נכוו קצת יותר מידי פעמים בעבר, וכשרובן עזב זה כאב, כי חשבנו באמת שלמרות כל החסרונות, שלנו ושלו הוא יכול להיות העוגן  שאתה לא תמיד אוהב אבל הוא בדיוק מה שאתה צריך בחיים. רובנו צפינו ואולי גם קיווינו שיכשל בחיפה ואף על פי כן, יש קונצנזוס די רחב בקרב אוהדי נתניה שרובן הוא האיש הכי מתאים מעכשיו. אני חושב שגם הוא, שהצהיר שלא יאמן השנה, מרגיש ככה. נכון שאין לו מה להפסיד מקצועית והוא אפילו הסתדר עם יענקלה שחר על דיל שלא היה עובר באף מקצוע חוץ מבכדורגל, ובכל זאת אני חייב להאמין שכמו שזה נגע בנו, זה נגע גם בו. כמו שבמכבי נתניה למדו להעריך אותו קצת יותר, גם הוא למד להעריך קצת יותר את מכבי נתניה. בדרך כלל שאומרים על מאמן שהוא מתאים בעיקר למקום אחד, זה בא ממקום של זלזול והקטנה. אבל למה בעצם? למה שזו לא תהיה מחמאה? כי מה בעצם מחמיא יותר? להיות ההוא שכולם רוצים להכיר אותו, או להיות אחד שיש אחת שמכירה אותו באמת? מה הייתם מעדיפים, מוריניו או גי רו?

לקראת הכרעת ה"מאבק" על האליפות (מאת "התולעת")
אבא מחליף חיתול ליואב זיו (שיביא אליפות)

19 Comments

הופמן 28 במרץ 2013

יפה תומר. תכתוב יותר. וזה תענוג להכיר אותך.

עודד 28 במרץ 2013

אהבתי את המשפט האחרון. להשוות לגי רו הופך את הכתבה לאומנות…

מתי 28 במרץ 2013

אני יודע תומר שהבטחתי לך, אבל הבטחתי לכל כך הרבה אנשים שהקבוצה שלהם לא תרד, שאם היתה למילה שלי ערך, היה קורה הנפלא מכל ובשנה הבאה יהיה דרבי תל אביבי בליגה הלאומית. . אבל הבטחתי גם לאוהדים שלהם שהפועל תל אביב ומכבי תל אביב יזכו באליפות ככה שזה לא מסתדר.
יפה תומר. כל נסיעה מתל אביב לחיפה מתחילה בנתניה. עד נתניה זו לא נסיעה זה עמידה בפקק.

מתן גילור 28 במרץ 2013

1. מסתבר שגם לנתניה אין בעיה לפנו למאמן תחת חוזה :)
2. שחר המושמץ יצא אחלה גבר, כשיכל בנקל לאמר לעטר "או שאתה מוותר על כל יתרת החוזה או שתשב בבית". ה-2.5 ג'ובות שהוא חסך על החודשים הללו זה לא נראה לי שיקול מבחינתו.
3. אני לא כזה חסיד גדול של נתניה, אבל אוי כמה אני רוצה שישארו בליגה…

B. Goren 28 במרץ 2013

איתך מתן בסעיף 3.

אזי 28 במרץ 2013

זה ששחר יצא גבר זה נכון
אבל למה הוא היה צריך לצאת גבר?
למה שעטר לא יותר על כל החוזה שמגיע לו מחיפה, אם הוא רוצה לעבוד בקבוצה אחרת?
יותר מזה, הזכות של שחר היא להגיד לרובן "תשב בבית, אתה לא עובד בשום מקום שלוש שנים. אתה רוצה להפר חוזה? אני תובע אותך!"

אין לי שומדבר כמובן לא נגר שחר ובטח שלא נגד רובן.
אבל הזלזול שמפגינים במקצוע הזה לחוזים זה משהו נורא.

מתן גילור 28 במרץ 2013

אזי, אין לי מה לכתוב לך, חוץ מזה שאתה צודק.

איציק 28 במרץ 2013

תומר, כל אלו שמספרים לך שרוצים שנתניה תשאר בליגה, מספרים זאת כי קבוצתם לא במאבק נגד הירידה. גם אני מאחל לך זאת אבל רק בתנאי שבאר-שבע תישאר קודם. סורי, אבל יש סדרי עדיפויות.
חוץ מזה, כתוב יפה. לא ידעתי שיש כותבים בנתניה ;)

אפריים 28 במרץ 2013

המשפט האחרון כל-כך מדויק…

ואיפה יש 'פאב אוהדים' ליד האצטדיון בנתניה?

מיכה 28 במרץ 2013

תומר יא תותח…. מה גם שבמשחק האחרון בקרית אליעזר מהשמיים הגיע אלייך איש וחילק לך הזמנה. מכל האנשים שחיכו בתור (וליד התור ;) ) דווקא אליך. המסקנה : מי שעושה מעשה טוב (לעמוד בתור בשביל לקנות לחבר כרטיס) קורה לו משהו טוב…

סטודנט 2.0 28 במרץ 2013

זה ייחשב לעטר דאבל אם חיפה לא תזכה באליפות ונתניה תרד ליגה?

הופמן 28 במרץ 2013

השאלה המעניינת היא, אם ניקח את הגביע ומקום שני, הוא יקבל ממישהו משהו מהקרדיט?
(והשאלה הכי מעניינת היא האם נצטרך לחכות עד סוף החוזה שלו במכבי בעוד שנה וחצי עד שהוא ידבר כבר על כל מה שקרה)

אדום עולה 28 במרץ 2013

אם כל הסימפטיה ויש הרבה נתניה מתמודדת מול אפקט הנאחס של איצטדיון חדש שהוריד 2 פתח תקוואיות ..
החיפאיות כבר היו בדרך למטה השנה אבל נדחו מעט העבודות , אז הסדר די ברור ..

סטודנט 2.0 28 במרץ 2013

אם ירצה השם לאפקט הנאחס יצטרף אקט הוספת יציע, ובית"ר על כל גזעניה תרד ליגה

נתן 28 במרץ 2013

תומר אתה כותב נהדר .
אסור שהפרק הראשון בספר יהלומים לנצח 2 יכתב בליגה הלאומית.
בשבת אנחנו כולם בעכו

רועי מ 28 במרץ 2013

כל פעם שהאי שוהלסת מגיע שום דבר טוב לא יצא מזה.
הוא היה שחקן גדול.
אבל לדעתי הוא לא מסמל איזשהו מיתוס בקבוצה. אני לא יודע י הוא המלך של נתניה? אני אוהד ליבפרול, ויש לנו מס]ר ל קטן של שחקנים אדירים. מתוכם יש אגדות מועדון ואגדות כדורגל, אבל רק מעטים באמת נהפכו לאלוהים חיים ולמלכים, חלקם אפילו נהפכו לבוגדים.

ולמרות שיש לי הסגות בקשר לחזרה שלו,, אני לא בטוח שזה טוב לשני הצדדים, מה זה אומר שרק עם ראובן עטר אפשר להצליח? מה זה אומר לגבי ראובן עטר? שרק בנתניה הוא יכול להצליח(בתקווה שיצליח כמובן).
הכי חושב שמוטל'ה הלך (וגם בנין, למה כל כך הרבה זמן חיכו שם?).

ואולי באמת האחרון שמקבל יחס שלך מלך בנתניה זה ראובן עטר. ואולי בזכות זה הוא יצליח.

תומר חרוב 28 במרץ 2013

תודה לכולם על התגובות.

רועי מ, אני לא חושב שרק עם רובן אפשר להצליח או להיפך, אבל כנראה שהוא האיש הכי מתאים ונתניה היא המקום המתאים בשבילו, למה לא להוציא מכך את המיטב? אני לא חי בחלומות באספמיה, נתניה לא תחזור מחר או מחרתיים או אולי אי פעם להיות אימפריה זוללת תארים. אבל יכול להיות שאפשר לבנות מועדון שפוי שבאופן עקבי מתמודד בצמרת ואולי איזה פעם אחת יצליח להפתיע. אני סוגר עכשיו על המאזן של אוקסר עם אליפות אחת ב40 שנה עם אותו מאמן.

אדום עולה, אנחנו מתמודדים לא רק עם נאחס האצטדיון החדש אלא גם עם מכת המקום הרביעי. קבוצות שמסיימות במקום הרביעי לא גומרות טוב וגם ירדנו פעמיים ליגה אחרי שסיימנו במקום רביעי.

אפרים, ממש שתי דקות הליכה מהאצטדיון יש את הדאג אנד טוני. מקום מעולה להופעות וגם לבירה לפני המשחק.

אזי ומתן, בואו לא נהיה תמימים. שחר לא עשה פה טובה לנתניה או לעטר, הוא קיבל פנייה מראש עיריית נתניה ומטייקון נתנייתי ונענה לה אחרי ששידר במשך יומיים שאין שום סיכוי שהוא יסכים לדבר כזה. בסך הכל הוא שמר על האינטרסים שלו במילוי הבקשה, גם העסקיים וגם התדמיתיים. גם אני לא מרוצה מזה והלוואי וזה לא היה קורה כך, אבל זה הענף וכך זה עובד גם אצל שחר.

מתי, אני לא קונה הבטחות מאף אחד. זה הכי מפחיד אותי שאומרים לי שלא נרד, שחושבים שאצלנו הכל בסדר.

אדום עולה 28 במרץ 2013

יש קללת מקום רביעי ??? כי אנחנו בדרך הבטוחה לשם

גיסנו 28 במרץ 2013

הפתעת אותי עם גי רו, סחטיין.

Comments closed