מנועים קדימה

אחרי הניצחון על רמת השרון

15134586_10209406159084399_728639812451840070_n

ואחרי הכל, כיף בלאומית. כשהמשחק בשישי צהריים וממשיכים ממנו  לארוחה המשפחתית אחרי הניצחון ופתאום גם שמים לב שכל השבת פנויה בשביל כדורגל אירופאי, אז למה בעצם אנחנו ממהרים לעלות ליגה?

נתניה דוהרת. ניצחון רביעי רצוף, שליטה אבסולוטית במשחקים ואלמלא הורדת הנקודות היא הייתה בפער של חמש מהמקום השני. ומה שמעניין פה זה שהיא לא עושה את זה עם סגל חלומי כמו בעונה לפני שלוש שנים. חוץ מערן לוי ודיא סבע (ששניהם חזרו מפציעה מאוד משמעותית) אין בהרכב שחקנים שמישהו חשב בקיץ שהם מעל הליגה הזו. ההגנה בנויה משוער ומגן ימני תוצרת מחלקת הנוער, מגן שמאלי ששיחק בשנה שעברה בליגה א', בלם זר מהליגה הקרואטית ועוד בלם עולה חדש בן 32 ששיחק כמה משחקים בעונה שעברה בבית שאן ובכלל היה אמור להיות בלם רביעי אבל נכנס להרכב בעקבות פציעות ולקח את ההזדמנות שלו בשתי ידיים.

וזו רק ההגנה. גם בקישור הסיפור לא כל כך שונה אבל העניין הוא שזה נראה קל, קל מידי אפילו עד שאני שואל את עצמי איך יכול להיות שקבוצות שנמצאות בליגה הזו כמה שנים עם שאיפות להצליח ולעלות ליגה לא מצליחות לעשות את זה או אפילו להתקרב לכך? איך קטמון עם בסיס אוהדים די רחב ומוטיבציה גבוהה להצלחה מקצועית לא מצליחה להתרומם מעל לפלייאוף התחתון ונגררת למאבקי ירידה?

ואין לי ממש תשובה לגבי זה. אני רוצה להאמין שיש לזה קשר למעמד של נתניה, לכך שהמועדון הזה עדיין רואה את עצמו (בצדק) כנטע זר בליגה הזו ולכן אין שום אפשרות אחרת חוץ מלברוח ממנה כמה שיותר מהר אבל אלו דברים שנחמד להגיד כשהם עובדים וגם אם יש לזה קשר לכך שהקבוצה עולה בטירוף לנצח כל משחק, זה לא היה מספיק כשלעצמו.

נחזור רגע לכיף. חוץ מהמסירה הגאונית של ערן ברגל ימין (!!!) לדידייה קוגבנייה בשער הראשון, החזרה למשחקי יום שישי בצהריים הזכירו לנו כמה זה נהדר לראות כדורגל באור יום, עם אפשרות לאיזה חומוס נחמד לפני המשחק, עם הורים שמביאים את הילדים שלהם שהיו צמאים לכדורגל אחרי יותר מידי משחקים בשעות הלילה. אנשים מתוסכלים מאוד מהכדורגל המודרני, הם עוקבים אחריו באדיקות אבל משהו בו לא מתיישב להם טוב והם נהנים לשקוע בנוסטלגיה וגם אני נהנתי וממליץ על התערוכה של כדורגל שפל בתדר (member yuri shukanov? I member) אבל אולי כל מה שצריך בשביל לעשות את הכדורגל שלנו גרייט אגיין זה לבטל את הזרקורים?

דיקטטורה של הפרולטריון
קרלסן – קריאקין, משחקים 6-5: עדיין שוויון, המתח גובר

17 Comments

משה 19 בנובמבר 2016

אני חולק על הקביעה שיש קבוצות שנמצאות בליגה ורוצות לעלות ולא מצליחות. אני עוקב מספר שנים ונדיר לראות קבוצות שרוצות מאוד לעלות ולא מצליחות. להיפך, יותר קל למצוא קבוצות שבטעות מתקרבות לעלייה ומחליטות להפסיק לשחק כדי לא לעלות.

תומר חרוב 19 בנובמבר 2016

יש גם כאלה אבל קטמון לא רוצה לעלות? הפועל פתח תקווה על שלל בעיותיה לא רוצה לעלות?

ילד מזדקן 20 בנובמבר 2016

קטמון בהגדרה לא רוצה לעלות. ובצדק!

תומר חרוב 20 בנובמבר 2016

למה?

ירון 20 בנובמבר 2016

ילד מזדקן אתה טועה ומטעה. בתחילת העונה קטמון הציבה לעצמה יעד ברור להשתלב בצמרת הגבוהה להילחם על העלייה, וגייסה למטרה הזו הרבה כסף במונחים של קבוצת אוהדים, ואם אני לא טועה אנחנו (אני חבר עמותה אז מרשה לעצמי להשתמש בגוף ראשון) בטופ 5 של התקציבים בליגה.
במטרה לעלות ליגה הצלחנו להשאיר את ברוכיאן ושי חדד בקבוצה, הבאנו את איציק כהן שאמור היה להיות חלוץ ברמה של ליגת העל, הבאנו שני זרים והשארנו את פרדי דוד. פתיחת העונה שלנו היא כמובן כישלון צורב מכל מיני סיבות שזה לא המקום לפרט אותן, אבל כמובן שהמטרה שלנו בסופו של דבר היא להגיע לליגת העל, ואנחנו רואים בליגת העל את מקומנו הטבעי.

צור שפי 19 בנובמבר 2016

האמת ששאלתי את עצמי אם, כאוהד הפועל, הייתי מעדיף להימצא במקום שבו אתם נמצאים ולא מצאתי תשובה.

תומר חרוב 19 בנובמבר 2016

אין לי תשובה האם אצלכם זה יראה אותו דבר אם תעברו תהליך דומה. האם עדיף לכם? כן, בהחלט. בטח על פני מה שאתם עוברים עכשיו.

אסף the kop 19 בנובמבר 2016

לא הוגן תומר.
תשווה את התקציב של נתניה לזה של מרבית הקבוצות בליגה.

תומר חרוב 19 בנובמבר 2016

לא הכי גבוה בליגה.

קובי 19 בנובמבר 2016

לא הכי גבוה בליגה? אני מניח שהתקציב של נתניה הוא בסביבות 7-8 מיליון שקל. לאיזו קבוצה בלאומית יש תקציב גבוה יותר? אולי אולי עכו ואני בספק רב.

תומר חרוב 20 בנובמבר 2016

ממה שאני יודע, לעכו יש תקציב גבוה יותר וגם לראשון ועוד קבוצות יש תקציבים קרובים. בנתניה עשו חיסכון גדול בצד האדמינסטרטיבי והשקיעו את הרוב בצד המקצועי.

אריק 19 בנובמבר 2016

רק לא לעלות

טל 12 19 בנובמבר 2016

אין כמו כדורגל באור יום.

לגבי ערן לוי -ובהקשר לפוסט הקודם – עם כישרון כמו שלו, רק בישביל מסירות עומק כמו זו מול רמת השרון אתמול,כדאי להשאיר אותו עד כמה שאפשר במשחק.

עמוס 19 בנובמבר 2016

Member Igor Shkvirin?
I member!!

רענן 20 בנובמבר 2016

מה שיש לנתניה ואין לקבוצות אחרות זה את ערן לוי. לוי הוא שובר שוויון בליגה הזו גדול עוד יותר ממה שהיה ערן זהבי בליגת העל. תוציאו את לוי מנתניה והיא תהיה עוד קבוצה בחלק העליון של הטבלה.

אבי ערך מוסף 20 בנובמבר 2016

כל מילה רענן

אבי ערך מוסף 20 בנובמבר 2016

הפס של ערן בדיר בטאצ׳ המושלם ובטיימינג המדוייק כשהוא מבטל 5-6 שחקני הגנה של רמה״ש היה פשוט גאוני. ולהוציא פס כזה על הדיר חזירים הזה שם שנקרא דשא לא פשוט בכלל.

Comments closed