קפואים

עוֹלָם יָשָׁן עֲדֵי הַיְּסוֹד נַחְרִימָה מִגַּב כָּפוּף נִפְרֹק הָעֹל אֶת עוֹלָמֵנוּ אָז נָקִימָה לֹא כְלוּם מִתְּמוֹל, מָחָר – הַכֹּל.

אני מודה. אני שמח על מה שקורה בהפועל תל אביב – ואל תטיפו לי על האנשים שלא יקבלו את כספם. זה הצ'אנס הכי טוב של האנשים הקטנים לקבל את הכסף (כאילו שאם הם היו מחכים לכבירי הם היו רואים משהו).

יש לי הרבה חברים אוהדי הפועל, הרבה פעמים הלכתי למשחקים איתם והייתי בעדם, אני חושב שהם הקהל המעודד הטוב בארץ, שמרים תפאורות מצוינות, שההומור הקיצוני והמורבידי שלו נוטה לדבר אלי (גם כשאני מבין שלפעמים אין לו מקום בזירה הציבורית). בקיצור, אני לא שונא הפועל קלאסי.

אבל אני חושב שמגיע להם. מגיע למועדון הזה שהתנהל בצורה כלכלית אגרסיבית ודוחה כלפי כל מי שהוא היה יכול לנצל ולא היסס להשתמש בפעולות שרחוקות מלהיות לגיטימיות כדי לפגוע במועדונים אחרים, כדי לדפוק שחקנים שלא קיבלו משכורות, כדי להיפטר מעובדים בלי לשלם להם פיצויים, כדי לייצר ספין אחרי ספין שישכיח את כל הפשעים שהם ביצעו וטוב שאחרי כל כך הרבה זמן אפשר לראות קצת אמת בכל מה שנוגע לפארסה הזו.

ובדרך כלל הייתי אומר שהאוהדים הם הקורבן של הדבר הזה. אבל במקרה של הפועל, גם להם מגיע. כי הם ראו או היו צריכים לראות את הכל ולהגיב, כי זו לא חכמה לצאת נגד טביב אבל לעשות לרמון ולכבירי חיים קלים. כי כשהחרא שהמועדון שלהם יצר פגע ישירות במועדון אחר זה היה ברור לחלוטין שבסוף הוא גם יטביע אותם.

והם שתקו כי היה להם נוח. כי הם ראו רק את מכבי מול העיניים וחגגו שרייכרט אומר להם לא וששוינפלד כבש בדרבי מול קבוצה שרצתה אותו והייתה מוכנה לשלם יותר אבל האצבעות שערבבו את העסקה היו אדומות.

10846271_333121860145680_380059385384180244_n

הפייסבוק הזכיר לי היום את המם הזה שביצע אלון כשר המוכשר  לפני שנתיים. זה היה כששגב שקע בחובות וסיפרו לנו שהוא צריך למכור את הבית לרבע שותף השקט שלו כדי שהוא יוכל לשלם משכורות כי הצ'קים שיש לו בבקרה יחזרו ויסבכו את אחותו. הלכנו להפגין באימונים, הלכנו להפגין מול הבקרה. הבנו שעלינו ליגה על פארש עם כסף שלא היה לנו. גם בעונה שעברה נלחמנו מול האנשים שחירבו לנו את המועדון שהפך ממקום שתמיד משלם בזמן לפארסה של הכדורגל הישראלי.

אני לא בא ליצור פה השוואות ולהגיד מי יותר טוב ומי פחות טוב, לכל קהל יש את הרגעים היותר מוצלחים והפחות מוצלחים שלו. אני מבין שיש תנאים ונסיבות. אני רק מקווה שזו תהיה קריאת השכמה לכל אוהד שהכדורגל הישראלי חשוב לו. אם האוהדים לא יהיו פעילים מול האנשים שמחרבים להם את המועדונים, אם נמשיך להעלים עין מהתנהלות מפוקפקת כי "ככה זה ואל תשנאו את השחקן תשנאו את המשחק" אז המקרה של הפועל יחזור על עצמו מהר ממה שחושבים (אני שם את הכסף שלי על בני יהודה).

אני מקווה בשביל האוהדים של הפועל שהדבר הזה לא יעבור חלק והם ירדו ליגה בצורה הכי רעה ומגעילה שיכולה להיות (לתהומות שלנו הם בכל זאת לא יצליחו להגיע). שישלמו מחיר שיחרט להם בראש כדי שלא יהיו מוכנים לשלם אותו שוב בשביל העסקנים שהרגו להם את הקבוצה ויחזרו לליגת העל עם המועדון שלהם כמו שהם אהבו אותו פעם. שיצאו מההקפאה.

***

מוסיף פה משהו אחרי שקראתי את הפוסט של אלפסי. עמותת האדומים לא רלוונטית, אין דבר כזה להחזיק 20 אחוז וגם לא 49, מי שמחזיק מעל 50 הוא הבעלים בפועל. מראש לא היה להם מה לעשות. אבל אוהדים לא צריכים אחוזים כדי לפעול ולמחות ובזה הקהל של הפועל (שיודע להיות פעיל כשהוא רוצה) פספס לגמרי.

ואיזה אשמים האוהדים
אשליות צהובות - יגון תוגתי

54 Comments

אורי 6 בדצמבר 2016

חבל שצריך לקוות שירדו ושזה לא חלק מהעונש
9- בליגה כ"כ קקיונית זה לא קרוב אפילו ךעונש הולם להתנהלות שלהם
הורדת 2-3 ליגות הרבה יותר מתאים, בעיקר בגלל שהבעלים הבא שיחשוב להתנהג ככה, בכל קבוצה, יחשוב 1000 פעם

תומר חרוב 6 בדצמבר 2016

מסכים. גם לגבי נתניה קיוויתי שנתחיל מליגה א, הרגשתי שזו דרך שחשוב שנעשה ושתעזור לנו להיבנות מחדש בצורה טובה יותר.

ארז 6 בדצמבר 2016

בתור אוהד הפועל – מסכים לגמרי.
זה עונש בדיחה, צריך לעשות כמו עם ריינג'רס בסקוטלנד.

ולגבי הפוסט עצמו, כמו שכתבו כאן מטה וכמו שעניתי פעם למישהו (נדמה לי שלבלייק) – תש הכוח.
יותר מאשר לחוש עצבות וכאב – אני כבר בקהות חושים. והדחקה.
חלק גדול מאהדה לקבוצה אמור להיות מקור לעוצמה וריגוש (גם חיובי, גם שלילי).
הייתי שם בכל השעות הקשות ולא התנכרתי למועדון ולקבוצה כשהיה חרא. חרא עמוק טובעני ומסריח כמו שרק בהפועל יודעים לייצר. אבל זה כבר יותר מדי להכלה.

ד"ר רזי הופמן 7 בדצמבר 2016

הלכת קצת רחוק מדיי עם ההשוואה לגלזגו.
מה זו הליגה בישראל בלי הפועל? זה לא יקרה. נקווה שהפועל יצליחו להשאר בליגה למרות הפחתת הנקודות. וכמובן שיפסידו גם בדרבי הבא אבל בצורה קצת יותר מכובדת.

עמרי 7 בדצמבר 2016

ומה זה ליגה סקוטית בלי ריינג׳רס.
איזה שטויות

yaron 6 בדצמבר 2016

מתחבר למה שכתבת בהנחה שאין כאן שמחה לאיד אלא רצון אמיתי לעונש שייחרט בזכרון ויביא אותם (ואת כולנו) למקום טוב יותר.
אבל עם הפסקה האחרונה אני לחלוטין לא מסכים. יש דבר כזה שותף עם 20% ומחובתו להשתתף בישיבות הדירקטוריון, להשמיע את קולו ולהצביע נגד כשצריך גם אם לא יוכל לשנות את ההחלטות.
זה חלק בלתי נפרד מהמחאה מול הבעלים ומול הבקרה. אם האוהדים "השותפים" היו משמיעים קול זעקה אורליצקי לא היה יכול להמשיך לעגל פינות כמו שעשה עם נתניה.
בכלל, אני מתפלא שכותבים כאן על כבירי, רמון, טביב גוטמן האוהדים ומי לא אבל אף מילה על אורלינצקי. מקווה שגיל שלי ירים את הכפפה כי מה שקרה כאן זה בזיון שאין כדוגמתו.

תומר חרוב 6 בדצמבר 2016

אורליצקי זה שותף לפשע לכל דבר. הבנאדם שילם משכורת מכיס המשרד שלו למכבי נתניה כי ידע שהוא לא יכול לחלט את הערבויות שהוא עצמו קיבל.

Lord Anthony 6 בדצמבר 2016

מחאות זה לאנשים שרוצים לעשות רעש.
מי שרוצה להשפיע צריך להביא כסף, אם בצורת הזרמה ישירה ואם בצורת ספונסרים.
אי אפשר לדרוש השפעה מבלי שאתה מביא כסף, אי אפשר לנתק את החובות בניהול מועדון כדורגל מהזכויות.

תומר חרוב 6 בדצמבר 2016

אוהדי הפועל מביאים כסף והרבה. הם קונים מנויים וכרטיסים, הם מקור ההכנסה העיקרי של הקבוצה.
אני לא אומר שהקהל צריך לקבל החלטות. אבל הוא צריך להיות גורם פיקוח לא פורמלי על ההתנהלות והדרך שלו לעשות את זה היא ברעש ציבורי. ומכיוון שמעורב פה כסף ציבורי, אז גם יש לזה לגיטימציה.

Lord Anthony 6 בדצמבר 2016

אם הקהל רוצה לפקח הוא גם צריך לדעת להשתמש במקל שיש בידיו. אם הקהל לא מגיע לכמה משחקים ומכריח את הבעלים להכניס את היד לכיס ולהשלים את אובדן הכנסה אז יש לו מנוף לחץ להשפיע על ניהול הקבוצה.
אם האוהדים מביאים כסף כקהל אז שיראו שהם מסוגלים להשתמש בכסף הזה כמנוף לחץ. סתם לעשות רעש לא מביא תועלת, אם כבר זה מביא נזקים, ע"ע המחאות של אוהדי הפועל שגירשו בעלים אחד אחרי השני.
הבעיה היא שכדי להיות שותפים בניהול צריך גם לקחת אחריות, וזה דבר שהאוהדים בדרך כלל לא ממש מתלהבים לעשות, הרבה יותר קל לאגן הפגנות ליד הבית של הבעלים ולעשות רעש מאשר לקחת אחריות על הניהול של הקבוצה.

תומר חרוב 6 בדצמבר 2016

אני לא חושב שאוהדים צריכים לקחת אחריות על ניהול הקבוצה כדי להשפיע. גם צריך להבין שבליגת העל זה לא כל כך אפשרי.
אני אולי הייתי שמח אם הייתה שיטה בישראל שמאפשרת את זה אבל כרגע קשה לראות את זה קורה בליגת העל. אני ואתה יכולים מחר לבד לנהל קבוצת כדורגל רק מהכסף הציבורי שנכנס (אפילו לא צריך קהל) ואם נעשה את זה נכון גם נישאר בליגה ונייצר לנו הכנסות. אבל אין לנו מאיפה להביא ערבויות בתחילת השנה כדי שהבקרה תאשר לנו תקציב (ואני יודע עד כמה מגוחך זה נשמע כשהערבויות שאנשים כן מביאים לא שוות כלום). בעצם, אם אתה לא בעל הון או עבריין שמוכן לזייף ערבות כדי לפתוח את העונה, אתה לא יכול להחזיק קבוצת כדורגל.
אני לא יודע איך קבוצות אוהדים יתמודדו עם זה אם וכאשר הן יעלו לליגת העל.
ועדיין זה לא רלוונטי. אוהדים זכאים שהקבוצה שלהם תהיה מנוהלת ללא פגם וחפה מאינטרסים זרים גם אם הם לא מחזיקים בה רשמית. אוהדי הפועל לא גירשו בעלים אחד אחרי השני, הם יצאו למחאה מול בעל בית אחד שכבר היה בדרך החוצה וגם הוא עזב בתנאים שלו תמורת הרבה כסף (המחאה רק עזרה לו לקבל את מה שהוא ביקש).

Lord Anthony 6 בדצמבר 2016

אף אחד לא חייב לך שום דבר כאוהד. רוצה שהקבוצה שלך תנוהל כמו שצריך שים כסף ותהייה חלק מהניהול.
ד"א בשביל להעמיד תקציב מינימום או קרוב לכך קבוצה עם מספיק אוהדים כמעט לא צריכה להעמיד ערבויות.
תביא 5000 אוהדים שיקנו מנויים מה שיניב לך בין 5 ל 6 מיליון ש"ח עוד 2.5 מיליון מזכויות שידור (ועם ההסכם החדש 6 לעונה וכבר סגרת תקציב מינימום). עוד 1.5-2 מיליון מהטוטו, עוד 2 מיליון מחסויות ושילוט במשחקים והנה הגעת לתזרים מובטח שמכסה תקציב מינימום ולא מכריח אותך להעמיד ערבויות. איך אתה חושב בני יהודה של דמאיו תיפקדה כל השנים?

תומר חרוב 6 בדצמבר 2016

מאנשים כמו ברק אברמוב והשד יודע מי שנתנו לו ערבויות. בטח שלא מ5000 מנויים. ועודף קהל לא תמיד מביא כסף. זה גם יוצר יותר הוצאות על אבטחה וקנסות.
מה זה אף אחד לא חייב לי שום דבר? הכסף ממנויים זה שלי, הכסף מהטוטו שלי, הכסף מהעירייה שלי, הכסף מההתאחדות שלי. זה כסף ציבורי לכל דבר, זה שהוא ניתן לאדם פרטי שיכול להשתמש בו לטובת המועדון לא אומר שאני לא יכול להביע את דעתי ולדרוש שיהיה פיקוח על הצורה בה הוא מתנהל. אני לא צריך שום אחוז בעלות כדי להחליט שהמועדון שייך לי.

Lord Anthony 6 בדצמבר 2016

לבני יהודה אין 5000 מנויים, אבל הם ידעו למכור כל שנה שחקנים בסכומים שכיסו את ההפרש. בני יהודה של דמאיו היה ברוב השנים מועדון ריווחי, ובאלו שלא הוא היה מאוזן. דמאיו לא היה צריך ערבויות כי היה לו התחייבויות לכל הכספים ואת ההפרש היה לו בקופה ממכירת שחקנים.

בנוגע לכסף ציבורי יש רק כסף מהעירייה שהוא ציבורי, כל השאר ממש לא. הכסף מהטוטו מגיע בצורה של הסכם פירסום והוא ממש לא ציבורי, הכסף מההתאחדות ברובו המכריע הוא זכויות שידור וכספים מאופ"א שגם הם לא ציבוריים (ההקצבות של הטוטו לכדורגל הן זניחות ברמת הקבוצה), ולגבי הכרטיסים כבר דיברנו.
פיקוח חשוב שיהיה, אבל כשרוב הכסף הוא כסף פרטי שעובר לגופים פרטיים, כמו כל עיסקה אחרת במשק – מעבר לחוקיות הבסיסית של הפעולות אין על מה לפקח.

תומר חרוב 6 בדצמבר 2016

המועצה להסדר הימורים בספורט היא גוף ציבורי שכפוף למבקר המדינה. זה כסף ציבורי לכל דבר. זה שהם מעבירים אותו בצורה של הסכם פירסום לא הופך את זה לכסף של אבא שלהם, זה רק עושה את זה מלוכלך יותר.
זכויות שידור זה גם של אוהדים בסופו של דבר. מישהו קונה את חבילות הספורט האלו.
ושוב, כשאני אומר פיקוח אני מדבר על מה שאני כאוהד יכול היום לעשות וזה פיקוח בלתי פורמלי. המנגנונים הבלתי פורמלים וההיתכנות שלהם הם הבסיס לדמוקרטיה לא פחות מאף עקרון דמוקרטי אחר. זה בדיוק כמו שאני מצפה שעיתונאים ימלאו את תפקידם ויחשפו את ההתנהלות הקלוקלת של בעלי הקבוצות. אבל כמובן שלגבי רוב התקשורת הרמתי ידיים, לכן אוהדים צריכים לסמוך על עצמם ולמלא את התפקיד הזה. אחרת קורה מה שקרה לנתניה ולהפועל.

Lord Anthony 6 בדצמבר 2016

ועוד משהו, אתה לא יכול לצפות שמישהו אחר יעשה את העבודה במקומך, לאף אחד אין אינטרס יותר גדול לפקח על ההתנהלות של הקבוצה יותר מהאוהדים, ואם הם לא ממלאים את הפונקציה הזאת הם לא יכולים לבוא בתלונות לאף אחד אחר.

תומר חרוב 6 בדצמבר 2016

אז על זה אנחנו מסכימים ועל זה הפוסט שלי. אני רק לא חושב שזה חייב להיות בצורה של בעלות אוהדים. הלוואי וזה היה אפשרי אבל זה לא תמיד ריאלי.

נתי 6 בדצמבר 2016

אני כבר לא כזה מתעניין בכדורגל ישראלי אבל נשגב מבינתי עניין הבקרה התקציבית. זה לחלוטין לא ברור לי, אשמח לאיזה הסבר מניח את הדעת

תומר חרוב 6 בדצמבר 2016

הבקרה התקציבית היא גוף שאמור לפקח ולאשר את התקציבים של הקבוצות. כדי שלא יהיה מצב שקבוצה מתחייבת על יותר ממה שהיא מסוגלת לשלם בעונה מסוימת היא נדרשת לעבור בבקרה, להציג את התקציב שלה ולהפקיד ערבויות ביחס לתקציב שהיא מבקשת להעביר. אם הבעלים נקלע לקשיים ולא מסוגל להשלים את ההתחייבויות, הבקרה אמורה להשלים אותן מתוך הערבויות שהיא לוקחת. הבעיה שהערבויות שהיא לוקחת לא שוות כלום וכולם מעבירים את התקציב בלי בעיה בכלל.

איציק 6 בדצמבר 2016

מה אגיד לך… "אמור" זה שם של דג, והבקרה התקציבית זו חארטה.

גיא זהר 6 בדצמבר 2016

עזוב כרגע את הבקרה, מי אמר שהחובות הידועים של הפועל מאה מליון? אולי האדון פאה מנפח אותם? ואיך זה שעל חובות של 40 מליון נותנים לו לפתוח עונה כשאין תוכנית סדורה לצמצום שלהם?

איציק 6 בדצמבר 2016

ובזה אין לבקרה מילה?
היא לא צריכה לבדוק גם את זה?

נתי 6 בדצמבר 2016

זה חלם ממש.
אם כתב ההתקשרות שבין הבקרה להתאחדות אומר שצריך לקבל ערבויות והבקרה לא עושה זאת אז או שההתאחדות תתבע אותה ולכל הפחות תקבל את כספה חזרה או שהנושים של הפועל ת"א יתבעו את ההתאחדות ואת הבקרה (=אורליצקי). עד שזה לא יקרה לא ישתנה כלום

yaron 6 בדצמבר 2016

בדיוק כך!

אנונימוס 6 בדצמבר 2016

לגבי האוהדים לפחות קשה לי לדבר בשם כולם. אבל קשה לי להאשים אותם על השתיקה בשנים האחרונות. לכל מי שאני מכיר פשוט נגמר הכח אחרי טביב. אין כבר כח למאבקים והפגנות. זה לא עזר, כל פעם זה רק הביא להידרדרות. כבר 10 שנים נמצאים בבלגנים במועדון הזה. קודם כי תאומים ושות' החליטו לסגור את הברז. ואז מוני הראל לקח ודי מהר גם לו נמאס, לא השקיע וזנח את הקבוצה פחות או יותר. ואז כי טביב והראל רבו. ואז כי טביב גנב. ואז התברר שגם רמון והאדומים לא יודעים להוציא אותנו מהמצב הזה, ובכלל הכל הסתבך עם איזה 10 בעלים שונים ומבנה בעלות הזוי. בנקודה הזאת פחות או יותר נגמר לכולם הכח, ומאז כולם פשוט מקווים לטוב. מי שיש לו כח עוד בא למשחקים, מי שלא לא.
בסופו של יום זה כולה כדורגל, ולכולנו יש חיים משלנו. יש גבול לכמה אפשר למחות ולהתעצבן. עבורי לפחות, ולכל מי שאני מכיר גם כן, אין כח לזה.

תומר חרוב 6 בדצמבר 2016

שוב, אני מבין את הנסיבות, אבל הקהל שהיה מאוד פעיל נרדם בשמירה ואכל ספין אחרי ספין. אז כן, מגיע לכם כמו שהגיע לנו.

אנונימוס 6 בדצמבר 2016

אתה אומר "נרדמו" ו"אכלו", שמרמז שכולם ישבו וחשבו שהכל בסדר. אף אחד לא חשב שהכל בסדר. פשוט לאף אחד לא היה כח לבדוק. נמאס. קיוו שרמון יודע מה הוא עושה, קיוו שכבירי יודע מה הוא עושה.
בקיצור, קיוו שיהיה בסדר וישבו בשקט.
למרבה הצער התברר שהיותר צפוי קרה והכל לא בסדר.

אני אישית לא מרגיש אשם שלא הקמתי משמרות מחאה מחוץ לבית של כבירי ולא הדפסתי שלטים שדורשים מרמון וחג'ג' שיסבירו איפה הכסף. לי אישית (ולמרבית האוהדים) נמאס כבר מזמן מלחיות במחאה. די, כמה אפשר.
עבדו קשה מאד ובצורה יסודית, והצליחו להפוך אותנו להפועל פ"ת 2. לצערי הרב.

יואב 6 בדצמבר 2016

הפועל נכנסה לסיחרור כי ההצלחה הצהובה במקביל, הטריפה אותה. נכנסה למרוץ חימוש חסר סיכוי.
בא כבירי, ובמקום לבדוק מאזניים בצורה מקצועית, עשה כל יום סלפי על ילד צהוב אחר שהוא לוקח למכבי לקול תרועת ההמון. שנה אחרי, הילד חוזר ל כבי כי להפועל אין אפילו כסף לעמוד בחוזה החייל שלו. ואני אפילו לא מדבר על רייכרט.
בא רמון ומשעבד את העתיד בהחתמות הזויות של שכטר וורמוט, לקול מצהלות ההמון.
אין לחם נאכל עוגות. טוב, אז כבר אין עוגות.
הלקח של הפועל רמת גן סל לא נלמד.
אין מודל אחד להצלחה כמו שמוכיחה נפלא בש.
הפועל פשוט עשתה אול אין ללא קלפים משמעותיים במקום לבחור לה מודל שמתאים לתקופת הזמן הזאת. ביתר מתמודדת יפה עם תקציב שמתאים לה.
להילחם בכסף שאין לך מול מיטש, שחר, אלונה?
אין גבול לטמטמת…

אנונימוס 6 בדצמבר 2016

יש הרבה מטומטמים שאחראים לדבר הה בדרך. אבל מי שהכי מטומטם בעיניי הוא רמון. הוא הגיע בתקופת משבר ענקית, ואם היה אומר שעושים כמה עונות פיננסיות עד שנגיע לאיזון ונסדר את כל החובות, הייתה לו תמיכה מקיר לקיר להערכתי.
במקום זה החליט להמר בכסף שאין לו, ומשם הכל הסתחרר עוד יותר.

יואב 6 בדצמבר 2016

מסכים.
עכשיו בוא נדמיין את מכבי בתקופה בינונית.
אין לי ספק שההחלטות בהפועל היו שונות. לא היה לחץ להדביק והיו הולכים לכמה שנים מצומצמות כדי להבריא את העסק.

Lord Anthony 6 בדצמבר 2016

אמר וזרקו אותו.
לרמון היתה טעות שהוא הימר על ההפעלה לאירופה שלא קרתה וזה דפק את העונה הראשונה שלו. אחרי זה הוא הלך למתווה של קיצוצים נרחבים יחד עם ברקוביץ' ולשניהם עשו את המוות עד שהם הלכו.
אז להאשים את רמון במצב של הפועל זה עיוורון במקרה הטוב ושקר גס במקרה הרע.

yaron 6 בדצמבר 2016

לא מדוייק, רמון "זרק" את עצמו.
קודם כל מה זאת אומרת הוא הימר על העפלה לאירופה וזה לא הלך? אני הימרתי על מיליון דולר שקלינטון תזכה וזה לא הלך…
אחרי שזה לא הלך הוא בא בטענות לכל העולם ואשתו שהבטיחו עזרה ולא עוזרים. אתה היית עוזר למהמר???

שלו 6 בדצמבר 2016

לי נראה שמכבי גם קצת שיחקה בכבירי,
נתנה לו מזומן כמו למכור בקזינו רק כדי שיפסיד יותר.
מיץ' גם גיבה זאת בערבות אישית של הבעלים וסיבך את כבירי פעמיים.
אחת בכסף שנתן לו שנבלע ושנית בערבות שאותו כבירי חתם בעסקת רייכרט.
ועכשיו מעניין מה יהיה המחיר של שוינפלד שחוץ ממנו נראה לי שאין להפועל מה מכור ובעיקר למי.

אני לא רואה את רייכרט הולך לחיפה או ב"ש שבעמדה שלו יש להם סוללה של שחקנים (ויותר טובים).

יואב 6 בדצמבר 2016

מסכים שלו

yaron 6 בדצמבר 2016

אתה מתכוון שגולדהר היה היחידי שהבין שאם הוא לא יפעל הוא בחיים לא יראה את הכסף שחייבים לו…
קנה שחקן נוסף במחיר גבוה (מופקע או לא ימים יגידו) ובתמורה ביקש ערבויות על כספים שמגיעים לו כדין. לזה אתה קורה שיחק בו וסיבך אותו???

החתול של שרדינגר 6 בדצמבר 2016

מסכים.
גולדהאר אשם במצב של הפועל.

שלו 6 בדצמבר 2016

אשם זו מילה עם קונטציה שלילית.
אני לא חושב שהוא מזיל דמעה.

צור שפי 6 בדצמבר 2016

המון דברים של טעם נכתבים כאן (ובפוסטים המקבילים באותו הנושא) והעצב רק גדל. ותמיד יש גם סימליות: ב-4 בדצמבר 2001 השבוע לפני 15 שנה היינו מאושרים עד הגג במינוס 14 במוסקבה עם הגול של אוסטרץ בשלג והכדור האדום. העבר המדהים הזה עושה את ההווה עוד יותר קשה.

אופיר 6 בדצמבר 2016

למה צור? באמת היית עצוב פחות אילולי זכית לרגעים ההם? ככה חיים את החיים על אמת: עצב גדול ושמחה גדולה.

צור שפי 6 בדצמבר 2016

אופיר, ברור שלא הייתי מוותר על הרגעים האירופאיים הקסומים (היו רבים) אבל הנפילה במקרה הזה היא הרבה יותר גדולה בהשוואה לאוהדי מרבית הקבוצות האחרות שלא זכו להגיע לגבהים האלה ולכן גם לא ליפול מהם.

אופיר 6 בדצמבר 2016

נכון, אבל אפשר גם הפוך: הרגעים הטובים (שעוד תזכה להרבה מהם) יהיו כל כך הרבה יותר מתוקים אחרי הקשיים.

מעדיף חיים מרגשים של עליות ומורדות ממין חיים למל"מים כאלה…

מוטי 6 בדצמבר 2016

אני מקשיב לרדיו, המנהלת מנסה להציל את הפועל ת"א המועדון, עו"ד הנאמן (אוהד הקבוצה שטרם מונה על ידי בית המשפט!) מדבר על עתיד ללא חובות, נציג עמותת האוהדים מתנגד למועמד מטעמים שונים ומשונים (בעיקר כי כבירי לא עמד במילתו כלפי האוהדים ולא יידע אותם).
אף אחד לא מתייחס לשחקנים, אנשי סגל, עובדי המועדון, ספקים, בעלי חוב וכו'.
כולם יסייעו בתהליך שיהפוך את הפועל ת"א לנקייה מחובות ועל הדרך יעשו "תספורת" של 100% לכל בעלי החוב בעל כורחם.
פשוט מדהים. הקבוצה לדעתי עוד תצליח להישאר בליגה ותצא לדרך חדשה בלי לקחת מיליגרם אחריות.
הקבוצה שמטיפה לכולם על ערכים, הומניזם וסוציאליזם אוטופי באשר הוא, פשוט תפשיט אנשים בשר ודם מזכויותיהם (בעיקר הכספיות) והכל בשם היותה "קבוצה גדולה"… הקבוצה גם כך משכנה את העתיד (קיבלה הלוואות על חשבון זכויות עתידיות), אך תצא בלי שום אחריות ואף תוכל לדרוש את הכספים מחדש.
כבירי לא עמד בשום מילה ושום התחייבות (הכל ישולם במועדו לשחקנים… לא נכון, לא ילכו להקפאת הליכים…. לא נכון, ועוד ועוד ועוד).
פשוט מזעזע. עצוב. כולם עוסקים בהצלת הפועל ת"א בלי לדאוג לרגע לבעלי החוב השונים. הם יופקרו.

החתול של שרדינגר 6 בדצמבר 2016

כשקשה הערכים הולכים לפח.
במדינה מתוקנת מעיפים את הפועל שתיים~שלוש ליגות למטה.

Amir A 7 בדצמבר 2016

זו התגובה עם הכי הרבה טעם כאן. אנשים קשי יום שעל הגב שלהם הפועל תבריא ותצא לדרך חדשה. בדיוק כמו עשרות אלפי המפוטרים של פולקסווגן שעל הגב שלהם החברה תכסה את הקנסות שהיא חטפה בגלל הרמאות שלה. כמו מיליוני עובדי צווארון כחול שבחרו לנשיא מיליארדר עם מטוס שיש בו שירותים מזהב שיגלו עוד מעט שזה לא יעזור להם להציל את העבודות שלהם ושגם אם לא יחליף אותם איזה מסכן גדול יותר בהודו/מכסיקו/סין, עדיין יחליף אותם איזה רובוט שכרגע נמצא על שולחן השרטוט באיזה משרד ב-MIT.

צור שפי 7 בדצמבר 2016

אכן עצוב ומקומם אבל בשום אופן לא ייחודי להפועל ולכל הממבו ג'מבו על סוציאליזם. להיפך: ככה נראה קפיטליזם רע (יש גם קפיטליזם טוב). ועוד – בלי להפחית מילימטר מהצדק בטענה שהפחתת 9 נקודות זה עונש מגוחך, את רוב הטוענים ככה לא שמעתי במקרה של נתניה ככה שנראה שחוץ מהבט העקרוני יש כאן גם שנאה למועדון.

שמעון כסאח 7 בדצמבר 2016

"ההומור הקיצוני והמורבידי שלו נוטה לדבר אלי …", "ההומור הקיצוני" הוא החטא ומצבה של/(על?) הפועל ת"א הוא העונש.

תומר חרוב 8 בדצמבר 2016

ואיזה חטא ריסק את נתניה?

בלייק 8 בדצמבר 2016

אני לא יודע אם זה החטא, אבל מישהו חייב לתת את הדין על המופע האפילפטי מחוץ למבנה של הסינמה סיטי.

Amir A 7 בדצמבר 2016

הציטוט מדבריו של כבירי לשחקנים נכון? שהם לא צריכים לדאוג כי הוא נמצא מאחורי הקלעים גם עכשיו? הוא אמיתי הדבר הזה?

בלייק 7 בדצמבר 2016

נראה לי שאם כבירי יישאר מאחורי הקלעים או יקח את הקבוצה בלי חובות, כפי שצוטט, אז כדאי לשחקנים לדאוג מאוד.
בכל מקרה, זה נראה כמו מהלך חסר היגיון ומוסר, וספק אם ביהמ"ש יאשר אותו.

Amir A 7 בדצמבר 2016

לא יודע לגבי היגיון ומוסר. השאלה שלי היא האם זה בכלל חוקי?

Lord Anthony 8 בדצמבר 2016

זה לא חוקי

עדי אבני 8 בדצמבר 2016

לפי הבנתי את החוק, אם כבירי משלם את החובות שנערמו בזמן שהוא היה הבעלים, אין שום מניעה חוקית שהוא יהיה בין המתמודדים על הבעלות שנקנית מהמפרק כך גם לגבי מני ויצמן

Lord Anthony 8 בדצמבר 2016

אין מניעה שכבירי ימשיך להחזיק בקבוצה במידה והליך ההבראה בחסות בית המשפט יצלח ויגיעו להסכמי חוב שיהיו מוסכמים על הנושים.
במידה וכחלק מהליך הקפאת ההליכים תימכר הקבוצה, הקבוצה לא יכולה להימכר לבעלים הנוכחי, כי הרי היא עדיין בבעלותו, ובתי המשפט לא נוטים לאשר מכירה לבעלי עניין.
בהקפאת הליכים כבירי לא מאבד את הזכויות שלו בקבוצה אלא רק ממונה נאמן כנציג בית המשפט שיפקח על הליך ההבראה (והעברת הבעלות במידה ויש צורך).

Comments closed