ויקטור אלבס ע"י ליאור ברהום

ויקטור אלבס ע"י לירון ברהום

משחקי חוץ מסוג זה שהיה היום בטדי הם אלו שמכוננים את ההיסטוריה של האוהד. לא חסרים רגעים גדולים במשחקי בית, אבל בחוץ הזיכרון יותר מוחשי. זה מתחיל מהתארגנות על טרמפ, מהאיסוף, עם מי נסעת, מה אכלת, זווית הצפייה באצטדיון זר שלוקחת אותך מהכיסא הקבוע ושמה בזיכרון את הפינה הצפון מזרחית בטדי, שם ראית את ויקי כחלון מבשל שלושה שערים מעמדת המגן הימני.

אני לא זוכר שראיתי מגן ימני מבשל שלושער (והיו לו עוד שתיים שלוש מסירות שהפכו להחמצות), בטח לא בנתניה. חן עזרא בישל פעם שלושה מול בית"ר אבל מגן ימני?

ויקי להט על הדשא. הוא פתח את המשחק טוב ופרץ כמה פעמים באגף אבל – כהרגלו מתחילת העונה – זה לא עבד במסירה האחרונה. הכל היה נגדנו; היתרון של ברוכיאן (איזה שחקן טדי נהדר) מהדקה השנייה, השמש שסינוורה ועייפה את העיניים שנאבקו לזהות מי האדומים ומי הצהובים על הדשא.

ואז ויקי קיבל כדור בשלושים מטר, עקף את השומר והרים לדידיה ששם את הראשון בנגיחה. שתי דקות והוא עושה דאבל פאס עם ניסן דנון הנהדר ושוב מרים מדויק לדיא סבע וזה 2-1. ויקי נכנס לזון. במחצית השניה כל כדור מצד ימין הגיע להזדמנות מול השער, הוא שרף את האגף והספיק גם לבשל לבדש את הראשון שלו העונה. בסיום הוא הגיע לקבל את התשואות שמגיעות לו ובקושי הצליח להתרומם מהדשא.

לא יודע לאן תלך הקריירה של ויקי כחלון אבל אין אוהד שהיה היום באצטדיון ולא יזכור את המגן שבישל ובישל ובישל.

*

בנוסף להצגה של ויקי גם קיבלנו שער מרגש מטגה. אחרי שבמחצית הראשונה האוהדים של קטמון הניפו שלט "מה עם אברה מנגיסטו?" היה ראוי שהאיש שהכי מזוהה עם המאבק למען מנגיסטו, נכנס כמחליף והקפיץ באלגנטיות את הרביעי של נתניה.

את השער הראשון בקבוצה הבוגרת טגה כבש מול הפועל ירושלים בלאומית, כשעוד לא הייתה קטמון. השער ההוא סתם הרבה פיות שלא הפסיקו להציק לו מהרגע שהוא עלה מהנוער, פיות שלא היו מצייצים באותה אינטנסיביות אם לא היו מדובר בבחור אתיופי צעיר עם תדמית של מופנם וחסר ביטחון.

אבל טגה הוא הכל חוץ מחסר ביטחון. לא היה קושי שהבחור הזה לא התגבר עליו ולא היה אתגר שהוא לא התמודד איתו. העונה הוא משחק לעיתים רחוקות ומידי פעם, בעיקר כשאנחנו ביתרון, עולה מהספסל לעבות את מרכז המגרש.

והוא תמיד עושה את זה כאילו הוא אותו הילד שעלה אז מהנוער, בלי להקשיב למי שאומר שהוא גמור, בלי לספור את אלו שאומרים שהוא נחמד ומרגש אבל לא שחקן, והוא נותן את כולו כי הוא מכבד את המועדון שלנו והוא אחד הכדורגלנים הנדירים האלו שלפני שהם שחקני כדורגל הם קודם כל ספורטאים.

img_0516

קפואים
כל העולם כולו תשע נקודות...