מצד אחד, למה לי להתייחס לענין של הפועל?* מה זה ענייני? שיחנקו עם התשע נקודות שלהם לכאן או לכאן ושימשיכו לתת לחדלי אישים להכתיב להם איך יראה המועדון שלה. הרי מה כל השטות הזאת? להביא רוכש חדש? רוכש שצריך את התשע נקודות וההישארות בליגה הוא לא רוכש בריא להפועל. זה בדיוק מסוג האנשים שהביאו אותה למקום שבו היא נמצאת, אלו שחושבים שהפועל יכולה לחיות על להיות הפועל ושזה יסדר את הכל, אלו שאומרים שזה הכל בקטנה ואין שום בעיה להצליח רק צריך את התנאים. זה הכביריזם במלאו הדרו.

מצד שני, זה כל כך מונח שם. התשע נקודות שלהם מול התשע שלנו, החובות שלהם מול החובות שלנו, המני ויצמן שלהם מול שלנו, האוסידון שלהם והאסון שלנו, הארון שוינפלד שלנו מול הארון שוינפלד שלהם…

בקבוצת הפייסבוק של אוהדי מכבי נתניה היום הדיבור היה בעיקר על הפועל. האם יורידו להם והם יחזירו לנו? למה להם לא מורידים ולנו הורידו? מה אנחנו צריכים לעשות? ולמה בית המשפט שמאלני מניאק?

אני לא מבין בבית המשפט, לא מעניין אותי. אני מבין בצדק, ואין צדק שאני אוהב יותר מצדק פואטי. וצדק פואטי (רצית צדק פואטי פרנקו? אז קבל) יהיה שיוותרו להפועל על הורדת הנקודות ולנתניה לא ואז בסוף העונה הפועל תרד ליגה על המגרש ונתניה תעלה למרות העונש (שהגיע לנו ועוד יצאנו בזול). ואז לא יהיה יותר מי שיאמר שהוא לא מוכן לקבל טובות מהממסד ונפסיק לשמוע על האצילות של הפועל (סל) בסירוב לעלות ליגה בעזרת המנהלת (טוב, בואו נודה על האמת, בטח לא נפסיק לשמוע את זה).

ואם אני אוהד הפועל, אני מקווה שהקבוצה יורדת ליגה. היא צריכה את זה, היא צריכה את המרחק והשקט, היא צריכה משחקי שישי בצהריים כמו אוויר לנשימה, היא צריכה את הרוגע, את הכיף של הצמרת  והניצחונות, את השחקנים הקטנים והמרגשים שהיא תפגוש בלאומית גם אם הם לא ימשיכו איתה הלאה יותר מידי.

הפועל צריכה לחזור למגרש. כשבית המשפט עוסק בבעלות הוא עוסק  במה שהכי פחות ראוי לעסוק בו. צריך לעסוק בחובות ובהבראה של מועדון קהילתי ובחזרה שלו להיות מועדון קהילתי ולא מדגרת בקטריות של כסף ציבורי ותאוות אקזיטים על 150 קמ"ש של אגו. עם או בלי תשע נקודות, לנתניה היה בעיקר מזל שאדם כמו איל סגל נעמד לצידה ברגע האמת. כדי להינצל באמת הפועל צריכה הרבה יותר מתשע נקודות.

 

*תכלס כתבתי כי מיכה פלר, אוהד יקר של מכבי נתניה, ביקש והפוסט מוקדש לו ולמאבקו הצודק בטמטומם של שופטי הכדורגל בישראל.

ברוך הבא אל ההיסטוריה
בסוף זה יכנס (ה1-0 על ראשון בבית)