הפועל פ"ת היא אנדרטה שנועדה להזכיר לנו כמה גרוע זה יכול להיות, לאן מועדון מפואר יכול להתדרדר. גוויה על הדשא, אזכרה ביציע. וגם אנחנו לא היינו רחוקים ליפול לשנים של מאבקים מול אנשים שמחזיקים משהו שאתה אוהב, מתעללים בו ומסרבים להשתחרר. ראיתי השבוע את "טהורה לעד", סרט על עונת קאדייב וסאדייב שלא ממריא לגבהים אבל מציג אמירה מעניינת של ארקדי גאידמק שאומר שהכל היה בכוונה, הכל היה מתוכנן כדי "להציב מראה" לציבור הישראלי. אבל יותר מהכל זה נראה כמו נקמה, האיש רצה לנקום באוהדי בית"ר על הבחירות לעירייה ורק בזכות המציאות הפוליטית המעוותת בישראל, פושע המלמה הזה גם הצליח על הדרך ללמד אותנו לקח מוסרי. אז גם בהפועל פתח תקווה זה נראה כמו סיפור נקמה של איש שכבר לקח מהמועדון הזה כל מה שהיה לו – והיה לו הרבה – עד שלא נשאר מה לקחת חוץ מאת הלב של האוהדים.

אנחנו לא שם. אנחנו חוגגים שערים של ניסן דנון ודידיה קוגבניה אחרי משחק מושלם מהאגדות של עלי מוחמד (מוחמד חי!), לחימה בלתי מתפשרת של ברנקו ורגוץ ועוד כמה החמצות של שון וייסמן (ואחרים) שהיו צריכות להפוך את המשחק הזה לשישיה קלה. ואם אתם לא אוהדי נתניה רוב השמות האלו לא אומרים לכם כלום וזה בעיני הדבר הגדול פה. כי מעבר לכך שנפלנו עם הרבה מזל על בעלים שרואה את טובת המועדון לנגד עיניו, גם נפלנו על צוות מקצועי מבריק (החתמה גדולה של הנאמנה ליזה חדש) שעם שלושה שחקני מפתח פצועים מעמיד קבוצה שמשחקת כדורגל טוב, קבוצה שיודעת מה היא רוצה מעצמה.

אני אוהב קבוצות שיודעות מה הן רוצות מעצמן. אנשים יכולים לשוטט בעולם שנים, לתת למציאות להוביל אותם לכל מיני מקומות ולפעמים זה גם יכול לעבוד נהדר, אבל אחרים כמונו שתועים בדרך יכולים רגע לעצור ולשאול: מה אנו רוצים מעצמנו? אנו רוצים אהבה שפויה, אנו רוצים להחליט החלטות מדויקות בראש צלול, לתת לרגש להוליך אותנו אבל לא לקבוע, אנו רוצים עתיד ואנו רוצים הזדמנות, אנו רוצים להיסחף מבלי לטבוע, אנו רוצים לשוט בנהרות שקטים אך להביט ללא פחד במפלים השוצפים שמחכים לנו בדרך, אנו רוצים להיכנס יחד אל הסיפורים היפים ביותר שסופרו ויסופרו עוד פעם, אנו רוצים להרגיש את השירים ולתת לכניסה של התופים ב"סוף השבוע בא" להעיף אותנו למעלה. אנו רוצים להמשיך ולהכיר את מכבי נתניה הזו, לגלות עליה בכל שבוע משהו חדש, להתבשל איתה על אש קטנה ושפויה ולא להישרף בלהבות גדולות.

צילום: StravoSport

צילום: StravoSport

בסוף זה יכנס (ה1-0 על ראשון בבית)
הרים של קרח מפשירים (מקום ראשון!)