מה אני רוצה מעצמי (הניצחון על הפועל פ"ת)

איך לאהוב מועדון כדורגל (ועוד דברים).

הפועל פ"ת היא אנדרטה שנועדה להזכיר לנו כמה גרוע זה יכול להיות, לאן מועדון מפואר יכול להתדרדר. גוויה על הדשא, אזכרה ביציע. וגם אנחנו לא היינו רחוקים ליפול לשנים של מאבקים מול אנשים שמחזיקים משהו שאתה אוהב, מתעללים בו ומסרבים להשתחרר. ראיתי השבוע את "טהורה לעד", סרט על עונת קאדייב וסאדייב שלא ממריא לגבהים אבל מציג אמירה מעניינת של ארקדי גאידמק שאומר שהכל היה בכוונה, הכל היה מתוכנן כדי "להציב מראה" לציבור הישראלי. אבל יותר מהכל זה נראה כמו נקמה, האיש רצה לנקום באוהדי בית"ר על הבחירות לעירייה ורק בזכות המציאות הפוליטית המעוותת בישראל, פושע המלמה הזה גם הצליח על הדרך ללמד אותנו לקח מוסרי. אז גם בהפועל פתח תקווה זה נראה כמו סיפור נקמה של איש שכבר לקח מהמועדון הזה כל מה שהיה לו – והיה לו הרבה – עד שלא נשאר מה לקחת חוץ מאת הלב של האוהדים.

אנחנו לא שם. אנחנו חוגגים שערים של ניסן דנון ודידיה קוגבניה אחרי משחק מושלם מהאגדות של עלי מוחמד (מוחמד חי!), לחימה בלתי מתפשרת של ברנקו ורגוץ ועוד כמה החמצות של שון וייסמן (ואחרים) שהיו צריכות להפוך את המשחק הזה לשישיה קלה. ואם אתם לא אוהדי נתניה רוב השמות האלו לא אומרים לכם כלום וזה בעיני הדבר הגדול פה. כי מעבר לכך שנפלנו עם הרבה מזל על בעלים שרואה את טובת המועדון לנגד עיניו, גם נפלנו על צוות מקצועי מבריק (החתמה גדולה של הנאמנה ליזה חדש) שעם שלושה שחקני מפתח פצועים מעמיד קבוצה שמשחקת כדורגל טוב, קבוצה שיודעת מה היא רוצה מעצמה.

אני אוהב קבוצות שיודעות מה הן רוצות מעצמן. אנשים יכולים לשוטט בעולם שנים, לתת למציאות להוביל אותם לכל מיני מקומות ולפעמים זה גם יכול לעבוד נהדר, אבל אחרים כמונו שתועים בדרך יכולים רגע לעצור ולשאול: מה אנו רוצים מעצמנו? אנו רוצים אהבה שפויה, אנו רוצים להחליט החלטות מדויקות בראש צלול, לתת לרגש להוליך אותנו אבל לא לקבוע, אנו רוצים עתיד ואנו רוצים הזדמנות, אנו רוצים להיסחף מבלי לטבוע, אנו רוצים לשוט בנהרות שקטים אך להביט ללא פחד במפלים השוצפים שמחכים לנו בדרך, אנו רוצים להיכנס יחד אל הסיפורים היפים ביותר שסופרו ויסופרו עוד פעם, אנו רוצים להרגיש את השירים ולתת לכניסה של התופים ב"סוף השבוע בא" להעיף אותנו למעלה. אנו רוצים להמשיך ולהכיר את מכבי נתניה הזו, לגלות עליה בכל שבוע משהו חדש, להתבשל איתה על אש קטנה ושפויה ולא להישרף בלהבות גדולות.

צילום: StravoSport
צילום: StravoSport
הניצחון על סנדרלנד
יומן פירוק - חלק ז' (איזה טיימיניג)

47 Comments

בני תבורי 27 בדצמבר 2016

אגיב כמצופה: ברכות לנתניה על ניצחון נפלא שאילו אני מאוהדיה, לא הייתי מתהדר בו. לא כי אינו חשוב וראוי ועוד צעד בדרך למקום בו מכבי נתניה צריכה להיות, אלא כי הפועל פתח תקווה… אללה יוסתור שאינה אנדרטה לכמה גרוע יכול להיות, אלא ציון דרך בדרך להיות גרוע יותר, אבל לא אכביר בהסברים כי בכל זאת, מכבי נתניה היא הנושא, ובצדק רב.

תומר חרוב 27 בדצמבר 2016

תכביר בכיף. אני מכריז על הפוסט (ועל הבלוג בכלל) כמרחב בטוח לכלל אוהדי הקבוצות המרוסקות: בואו לשתף, זה בסדר אתם בין חברים.
ובאמת שזה עצוב לראות אתכם ככה, בלי קשר לניצחון או לא (כי גם אתמול עשיתם לנו חיים קשים כמו שבדרך כלל קורה איתכם). הפועל פ"ת היא הסיפור הכי עצוב בכדורגל הישראלי והכי מקומם, יותר מהפועל תל אביב, יותר ממכבי נתניה ויותר מכולם. המון אי צדק, המון פשע, המון שחיתות. הלוואי שתצאו מהדבר הזה, מגיע לכם ולכדורגל הישראלי.

גיא זהר 27 בדצמבר 2016

נורא. לצערנו הטלפיים לא הרפו מהטרף וההנאה בגוויה הגוססת רבה יותר מהמתת החסד שהקבוצה הזו ראויה לה כשעל חורבותיה יש סיכוי שיקום משהו חדש. מסרבים לשחרר אותה ולא במקרה

גור אילני 27 בדצמבר 2016

יפה. עושה חשק לאהוד את נתניה, למרות שדי מוזר לחשוב בכלל שזה אותו מועדון של מכנס, גריאני דוד לביא ובני לם. אולי אם תביאו את קאדייב וסאדייב.

תומר חרוב 27 בדצמבר 2016

שמע, סאדייב עם הגול ההיסטורי שלו הוריד אותנו ליגה בסופו של דבר…
ואתה בהחלט מוזמן, אבל תביא איתך את דייגו קוסטה כי אנחנו מחמיצים הרבה.

ארז טיקולסקר 27 בדצמבר 2016

סדאייב עדיין משחק בליגה טובה. הרוסית. בקבוצה שמגרדת צמרת. גרוזני. לא בהרכב אבל כן ברוטציה. מבקיע לא רע פר הדקות שהוא משחק. דברו איתו. שיעשה תיקון. אם יבוא, אשב לצדך בטדי בעונה הבאה (תעלו, טפו טפו, ממילא שעריים לא בעניין). קאדייב למיטב ידיעתי משחק בבלארוס. לא ליגה משהו.

תומר חרוב 27 בדצמבר 2016

יש מצב שטביב יהיה בעניין של סדאייב עכשיו…

ארז טיקולסקר 27 בדצמבר 2016

אקנה מפעל פופקורן

אסף the kop 27 בדצמבר 2016

איזה מחזור מרתק צפוי לנו בשבוע הבא…
אני כבר בונה על הצ'ולנט מול הטלוויזיה…

תומר חרוב 27 בדצמבר 2016

צ'ולנט בשישי? (או שני)

אסף the kop 27 בדצמבר 2016

כאשר קר

אסף the kop 27 בדצמבר 2016

אנחנו משחקים בשישי

אנונימוס 27 בדצמבר 2016

הפועל פ"ת היא אנדרטה לניהול הפושע והחובבני של הכדורגל הישראלי שנותן לנוכלים ורמאים להשתלט על מועדונים כדרך קבי. אי אפשר לאמר אפילו שזה תוך כדי עצימת עין, כי זה להפך – מעודדים אותם לעשות את זה (ע"ע טביב). וכמו שזה נראה הפועל תל אביב בדרך גם לשם.

Dr.van nordstrand 27 בדצמבר 2016

קבוצת מעלית (גם אם יורדים פעם ב4 עונות) זה אולי הדבר הכי טוב שיכול להיות ללא בעלים עשיר. טווח הריגוש והאמוציות עולה על קבוצות שמכוונות לאליפות, יחד עם זאת יש מספיק רגעים של שקט והנאה שפשוט אפשר להעריך דברים פשוטים ולחשוב חיובי.

מכבי נתניה ואוהביה לא יחוו הכוויה, כבתה האש.
טוב לכם במקומכם. יש טורניר גביע ותוף ביציע.
יש אצטדיון שיכפר על השממון ואולי יבוא בעל הממון וישמיע תרועת הנצחון.

טוב שהאוהדים יודעים מה הם רוצים מעצמם.
טוב למצוא מקום להעביר בו את שנותינו.
טוב שיש אנשים טובים שעוד מאמינים.

טוב שאני לא קונה את זה

תומר חרוב 27 בדצמבר 2016

אפשר להוסיף עוד משהו לרשימה: רוצים לדעת להנות מהרגע בלי לחשוב על תהליכים ארוכי טווח.

Dr. van nordstrand 27 בדצמבר 2016

תומר,
אתה בא בגישה אנושית, שקולה, רגועה, חיובית ובריאה.
המציאות בכדורגל הישראלי והעולמי לא מתגמלת גישה כזאת.
היא מענישה את החולמים ומתגמלת את המתוקצבים.
לכן יש לשאוף לאיזון נכון והגיוני יותר.

תומר חרוב 27 בדצמבר 2016

תראה את התגובה של אריק.

Dr. van nordstrand 28 בדצמבר 2016

העיקר מבחינתי זה שהליגה תהווה מסגרת המקדמת את הכדורגל וחווית התחרות והצפייה במשחקים
ולא כמו שזה היום, מסגרת שבעיקר מקדמת הערצה וסיקור לא פרופורציונאלי של קבוצות עשירות בצמרת הטבלה ( אם יש בכלל עניין על מקום ראשון… גם זה לא בטוח ).
קורא להביא לפרופורציות שפויות יותר.
שקבוצה כמו נתניה תמלא את האצטדיון במשחקי ליגה, גם 'רגילים' וגם בעונה של 30-40 אחוזי הצלחה ומול קבוצות בסדר גודל דומה.
שיהיה על מה לשחק לאורך כל העונה, עם תקוות ריאליות לתחרות על אליפות ולא רק לכבוד והזכות להשאר עוד עונה במסגרת
שמספרת סיפור על סמלים אחרים ועשירים יותר.

הליגה צריכה לקדם את הכדורגל ואת כל הקבוצות.
לא רק את מי שיכול לסיים במקום הראשון!
זו זכות בסיסית שאינה מקוימת ומכאן אכזבתי.

תומר חרוב 28 בדצמבר 2016

הליגה לא עושה אפילו את זה. הליגה מקדמת את אינטרס הטוטו וגופי השידור, הם היחידים שמעניינים אותה.

Dr.van nordstrand 28 בדצמבר 2016

דבר ראשון- זה עצוב ורע לספורט ולכדורגל.

דבר שני- לא הבנתי מה האינטרס של גופי השידור לשלם כ"כ הרבה על מסגרת צפויה ומשעממת כזאת.
ומה האינטרס של חובב הספורט המצוי לגלות עניין במשחקים, בטח כשמדובר בצפייה במשחק מלא או חלקים ממנו.

הרי השוק רווי באלטרנטיבות טובות יותר ומזמן ברור שהאינטרסים של מארגני הליגה בארץ אינם חופפים את אלה של הצרכנים, כלומר-הקהל.

אריק 27 בדצמבר 2016

הדוקטור מחמיץ את העיקר.
השאיפה היא תמיד אל המקום הראשון, ואת המשפט "נרוץ, נרדוף, נשיגה. מקום ראשון בליגה" אנחנו לא שוכחים, ולא משנה מה מצב הקבוצה.
אבל זה לא יבוא ואנחנו לא רוצים שזה יבוא בעזרת:
– פושעים שינהלו את הקבוצה
– חסרי אחריות שימשכנו את העתיד, ויקחו חובות שבסופן המועדוטן יקרוס

לא שהיינו מתנגדים לתמהונים עם המון כסף שמסיבות בלתי ברורות ישפוך עשרות מליונים על הקבוצה. נניח, גולדהאר כזה. היה לנו אחד כזה: יאמר שנתן לנו לחלום ארב עונות ונעלם.
אבל למדנו מזה לקח, ואם יגיע אחד כזה שוב, ננסה להשפיע שחלק מהכסף יושקע במחלקת הנוער למען העתיד שיגיע כאשר הוא יעלם.

לכן כרגע, בעקבות הטראומה של שנה שעברה, כאשר כמה נוכלים ריסקו את המועדון. אנחנו שמחים עם בעלים שקול, שמייצב את המועדון ולפי מה שאנחנו יודעים, הוא מתנהל באחריות וישמור על מכבי נתניה.

תומר חרוב 27 בדצמבר 2016

כל מילה.

יואב 27 בדצמבר 2016

רק תיקון,
מיטש הוא לא תימהוני כלל. כל כך התרגלנו לזה שחייב להיות לו אינטרס, הוא חייב להיות גנב ושקרן, שהפורפורציות שלנו התבלבלו.
אז יש גם אנשים הגונים שנדבקו בחיידק, ומטרתם היא ליצור מועדון ספורט שאפתן ותחרותי.

גיא זהר 27 בדצמבר 2016

בן אדם עם כל כך הרבה כסף לא יכול להיות הגון (הוא יכול להיות פרסונלית אדם מקסים, מדבר על ההתנהלות העיסקית) אחרת הכסף שלו מהר מאוד יעלם. לגבי האינטרסים של מיטש (או אלונה להבדיל) גם אם הם לא על פני השטח הם קיימים.

יואב 27 בדצמבר 2016

לזה בדיוק התכוונתי. תודה על ההדגמה.
וכן, אדם יכול להיות סופר מיליארדר ואיש סופר הגון.
לא יודע בנוגע לאינטרסים (הוא לא מוכר פה אפילו מסטיק) ויש לי לא מעט שעות מיטש(בטח יותר מרוב מי שיגיב כאן) וזה גם לא מעניין.

ZORK 28 בדצמבר 2016

מה בדיוק הגון בלהקפיץ את התקציב של המועדון שלך לרמות שאף מועדון אחר לא יכול להתחרות בו, בטח בלי בעל בית עשיר והגון כמוך. בסופו של דבר, אם מזכירים פה כבר קבוצות שפשטו רגל, הסיבה היחידה שמכבי לא פושטת רגל היא ההון העצמי שקיים למיץ' גולדהאר. אז הוא מסוגל לספוג הפסדים בדרך (אולי) להפוך לעסק מצליח או מאוזן כלכלית, אבל מועדונים שאין להם הון עצמי כזה לא מסוגלים.

יואב 28 בדצמבר 2016

זורק,
מיטש לא אחראי על כספים של אחרים.
הוא עושה לקבוצתו את הטוב שהוא מבין ועומד בהתחייבויות שלו ללא דופי.
בדיוק כמו שחר, יובה, ברצלונה, ריאל , באיירן או יונייטד.
מכבי לא פושטת את הרגל כי כנראה שיש לה ביקוש תמידי. נראה לי מאד טבעי שזאת תיהיה דרכו של המועדון הותיק, המצליח והמעותר במדינה.
ובכלל, לקחת את זה רחוק. בסך הכל טענתי שמיטש רחוק מלהיות תמהוני. ההפך. הוא העיפרון המחודד ביותר בקלמר שנקרא הכדורגל הישראלי. וביי פאר.

Dr. van nordstrand 27 בדצמבר 2016

נרוץ, נרדוף, נשיגה תחרות בריאה בליגה.

יואב 27 בדצמבר 2016

נרוץ נרדוף נשיגה וניקח את המועדון קדימה(:

יאיר אלון 27 בדצמבר 2016

תומר איך אתה משווה בין העונה הזאת עד עכשיו לעונת העלייה הקודמת?
לצופה מהצד שאינו אוהד גם אז היה נראה שבונים קבוצה טובה שמסבה נחת לאהודים, שיש צוות מקצועי טוב ואז עליתם ליגה וכל החרא התחיל לצוף.

ככה שאשמח לשמוע ממך לא על עונת הירידה, חוסר מזל עם פציעות או התנהלות קטסטרופלית אלא במה שונה העונה הזו מעונת העלייה הקודמת? והאם ולמה העונה הזו מעודדת יותר?

תומר חרוב 27 בדצמבר 2016

שאלה טובה.
בגדול היינו מאוד אופטימים גם בפעם הקודמת אבל יש הבדלים משמעותיים. בעלייה הקודמת נבנתה קבוצה בתקציב שיא לליגה הלאומית בפער גדול מאוד מהיריבות, עם שחקנים די מבוגרים ומנוסים בעלי עבר עשיר בליגת העל.
הקבוצה הפעם צנועה יותר אבל מוצלחת לא פחות. אמנם יש את ערן לוי ודיא סבע שהם שחקני ליגת על (אחרי פציעות קשות אבל עדיין) לכל דבר אבל שאר ההרכב אלו שחקנים שלראשונה מקבלים את הבמה בקבוצה מרכזית. עלי מוחמד הגיע מביתר תל אביב, דידיה קוגבניה בקושי כבש בקרית גת, קובי מור מהפועל הרצליה, ויקי כחלון שחקן בית שהיה שנה שעברה בהפועל פת, ניקו אולסק מרמת השרון, דין גל השוער עלה מהנוער בשנה שעברה, ניסן דנון שהגיע מכפר קאסם ונראה כמו שחקן מאוד חכם שיכול להתקדם ויש עוד שמות.
התכנית של המועדון ברורה יותר, הבעלים אמנם חדש כמו במקרה ההוא אבל נמצא ביציע וסביב המערכת כבר המון המון שנים ומכיר ומוקיר את המועדון בדיוק כמונו. יהיו עוד רגעים קשים ומשברים בהמשך הדרך אבל מכבי נתניה הזו הרבה יותר מפוכחת, שפויה ומחושבת.
העונה הזו גם מרגשת יותר בגלל מה שעברנו בעונה שעברה ובקיץ, בגלל שפתחתנו במינוס תשע נקודות.

יאיר אלון 27 בדצמבר 2016

תודה על התושבה, ריתקת.
כבר רצתי לשאול על מה יהיה עם תעלו ליגה ובלה בלה אבל בוא נחכה עם זה, עושים עד עכשיו ריצה מעולה אני חושב שעכשיו שהמאזנים משתווים נראה צבירת נקודות מאוזנת יותר בניכם לבין עכו ור"ג.

אז שיהיה בהצלחה! יש לכם אחלה צוות מקצועי דראפיץ' את ברדה.

תומר חרוב 27 בדצמבר 2016

צוות נהדר. תודה.

אוהדת צהובה 27 בדצמבר 2016

באמת עצוב לי על הפועל פתח תקוה.
הדבר הראשון שתפס את עני אתמול כשנכנסתי לאצטדיון זה את הקהל הדל של קבוצה שפעם היתה מועדון גדול.

ובנוגע אלינו, אכן עונה טובה. להתחיל עם מינוס 9 ולהגיע למקום שני כשאנחנו בחצי הדרך זה לא עניין של מה בכך, גם אם הליגה גרועה כפי שפתח תקווה היתה אתמול.
מקווה שכשנעלה חזרה זה באמת יהיה למקום הטבעי. והמקום הטבעי הוא צמרת ליגת העל. לא רוצה שוב לעלות כי להיאבק בתחתית יד המחזור האחרון. משהו צריך להשתנות.

גיא זהר 27 בדצמבר 2016

בשלב הראשון עדיף בשבילכם לא לקפוץ גבוה. מרכז טבלה היא השאיפה הראלית.

פראליה 27 בדצמבר 2016

איך שון וייסמן ?

תומר חרוב 27 בדצמבר 2016

היה צריך להיות כבר עם בישול, שניים או שלושה (אם לא היו מחמיצים ואם היה פחות אגואיסט) וגם עם שער אבל לא שיחק עדיין מספיק דקות. מאמין שבמחזורים הקרובים הוא ישחק יותר.

פראליה 27 בדצמבר 2016

תודה , עשה מסלול הפכפך יחסית לגילו הצעיר .
מקווה שיתפוס ויתמקצע בעמדה מועדפת , כדי שלא יפול במלכודת של שחקנים שמאמנים אוהבים ,
רק כי "יודע" לשחק סביר בכמה עמדות .

רועי מ 27 בדצמבר 2016

לא סתם כנראה מנסים לפוצץ את מאיר שמיר.

גיא זהר 27 בדצמבר 2016

לכאורה. הבנתי שהוא תובע על כל דבר.

אבי ערך מוסף 27 בדצמבר 2016

מה קורה עם הפריצת דיסק של ערן? מתי הוא אמור לחזור?

תומר חרוב 27 בדצמבר 2016

זה מקרה לא ברור.
אני שומע כל מיני דברים. אומרים שיש לו כאבי תופת ולא ברור מה זה, אומרים שהוא לא ממש סומך על רופאים ומאוד מפחד לחזור לשחק. לא מובן כל כך ואני לא באמת יודע.

אבי ערך מוסף 28 בדצמבר 2016

אוי כמה מצער.
ומדאיג.

טל 12 28 בדצמבר 2016

חשבתי שהולך להיות קשה מול פ״ת בערך בדק ה25,כאשר דידיה קוגבינה רקד את ריקוד הסביבון,חמק משחקן וזכה למחיאות כפיים מהקהל עם הצלחת המהלך.כל זה בחצי של נתניה כן,רחוק מהשער,מה גם שהרכב חסר והפעם גם ללא סבע…נראה קשה.

אחרי ההרחקה וכניסה של סבע,חשבתי שיהיה קונצרט,של שערים אבל במקום קונצרט הגיע שער מכלום והרבה החמצות .(כולל של סבע עצמו)מזל שהסתיים בניצחון,כבר ראיתי משחקים כאלו שבסוף גם לא מנצחים.

איציק 28 בדצמבר 2016

תומר,
פסקה 3 מרגשת.
כייף לקרוא.
יאללה נתניה!!

אלעדוס 28 בדצמבר 2016

תודה תומר על האזכור של הפועל פתח תקווה בקונטקסט הנכון והעצוב כל כך.
המועדון הזה הוא כלי ריק היום. פיקציה שמתנהלת תחת השם ההיסטורי.
לפחות נשאר לנו אתר האינטרנט הנוסטלגי הטוב מסוגו :)
http://www.hpt.co.il

גיא זהר 28 בדצמבר 2016

אכן. ואפרופו כל אלו שחושבים שהפירוק יסיר את מסכת השקרים http://hpt.co.il/?article=33

Comments closed