לפני ארבעה חודשים מנהלת הליגה פרסמה הודעה: "המנהלת מבקשת להודיע כי בקשת מכבי והפועל תל אביב לאירוח הדרבים בעונת 16/17 באצטדיון סמי עופר נדחית. זאת, לאחר בחינה בתקנון והמשמעויות הספורטיביות אשר על כן, משחקי הדרבי ישוחקו במגרשים הביתיים של הקבוצות כפי שהוגדרו על ידן ברישומים בתחילת העונה".

ארבעה חודשים. מה קרה מאז? הבלוף של הפועל תל אביב התפוצץ לכולם בפרצוף ועכשיו כולם צריכים להציל את הפועל ובשביל זה אפשר לזרוק את הספורטיביות לפח. מה? לאשקלון או לכפר סבא לא ישתלם להעביר משחקים מול קבוצות בעלות קהל לאצטדיונים גדולים? אפשר להעביר את כל משחקי החוץ של מכבי חיפה לסמי עופר כדי לתת גם לאשדוד וק"ש לעשות קופה, למה רק להפועל מגיע?

המנהלת וההתאחדות הלכו על חבל דק מאוד בכל התקופה האחרונה. מצד אחד הן היו צריכות לדאוג שהפועל תמשיך לתפקד ולא תפסיק את הפעילות ומצד שני הן התעקשו שלא יחרגו מהתקנון והפועל תיענש בסנקצית תשע הנקודות. והייתה להן סיבה טובה: אם הפועל מפסיקה פעילות אז יותר ויותר אנשים היו מבקשים להבין איך זה קרה? איך אישרו בעלים אחרי בעלים? איך אישרו תקציב אחר תקציב וערבות אחר ערבות? איך עוד קבוצה התרסקה מתחת לאף שלהן?

מצד שני הן ידעו שאם הפועל תקבל הנחת סנקציה מבית המשפט, זה יעיר את הקבוצות האחרות. נתניה, הפועל פ"ת וקבוצות התחתית היו נעמדות על הרגליים ועושות רעש וגם זה לא טוב לביזנס של שימור השיטה הרקובה שלהם. לא את הפועל הן רוצות להציל, הן רוצות להציל את עצמן. הן יודעות שהטיעון שה"רוכשים" החדשים טענו בבית המשפט נגד החלת הסנקציה בשל אשמתן במצב הוא לא מופרך לחלוטין. אז עכשיו אפשר לכסת"ח על חשבון הספורטיביות ושילכו לעזאזל הקבוצות האחרות ושתלך לעזאזל מכבי ת"א שכבר אירחה דרבי בנתניה.

ואם אני אוהד מכבי ת"א אין סיכוי שאני מגיע לסמי עופר. תוקע אותם עם העלויות הגבוהות ויציעים ריקים, כי זה באמת עצוב לראות מועדון כדורגל מתרסק אבל הרבה יותר כואב לראות שאלו שהיו אמורים לשמור עליו ממשיכים לרמוס את מעט הכבוד שאולי היה פעם לכדורגל הישראלי.

הרים של קרח מפשירים (מקום ראשון!)
מרחב של פורענות (התיקו בחוץ מול הפועל ר"ג)