להציל את הפועל תל אביב

זה הכל בשביל הספורטיביות, בנדר

לפני ארבעה חודשים מנהלת הליגה פרסמה הודעה: "המנהלת מבקשת להודיע כי בקשת מכבי והפועל תל אביב לאירוח הדרבים בעונת 16/17 באצטדיון סמי עופר נדחית. זאת, לאחר בחינה בתקנון והמשמעויות הספורטיביות אשר על כן, משחקי הדרבי ישוחקו במגרשים הביתיים של הקבוצות כפי שהוגדרו על ידן ברישומים בתחילת העונה".

ארבעה חודשים. מה קרה מאז? הבלוף של הפועל תל אביב התפוצץ לכולם בפרצוף ועכשיו כולם צריכים להציל את הפועל ובשביל זה אפשר לזרוק את הספורטיביות לפח. מה? לאשקלון או לכפר סבא לא ישתלם להעביר משחקים מול קבוצות בעלות קהל לאצטדיונים גדולים? אפשר להעביר את כל משחקי החוץ של מכבי חיפה לסמי עופר כדי לתת גם לאשדוד וק"ש לעשות קופה, למה רק להפועל מגיע?

המנהלת וההתאחדות הלכו על חבל דק מאוד בכל התקופה האחרונה. מצד אחד הן היו צריכות לדאוג שהפועל תמשיך לתפקד ולא תפסיק את הפעילות ומצד שני הן התעקשו שלא יחרגו מהתקנון והפועל תיענש בסנקצית תשע הנקודות. והייתה להן סיבה טובה: אם הפועל מפסיקה פעילות אז יותר ויותר אנשים היו מבקשים להבין איך זה קרה? איך אישרו בעלים אחרי בעלים? איך אישרו תקציב אחר תקציב וערבות אחר ערבות? איך עוד קבוצה התרסקה מתחת לאף שלהן?

מצד שני הן ידעו שאם הפועל תקבל הנחת סנקציה מבית המשפט, זה יעיר את הקבוצות האחרות. נתניה, הפועל פ"ת וקבוצות התחתית היו נעמדות על הרגליים ועושות רעש וגם זה לא טוב לביזנס של שימור השיטה הרקובה שלהם. לא את הפועל הן רוצות להציל, הן רוצות להציל את עצמן. הן יודעות שהטיעון שה"רוכשים" החדשים טענו בבית המשפט נגד החלת הסנקציה בשל אשמתן במצב הוא לא מופרך לחלוטין. אז עכשיו אפשר לכסת"ח על חשבון הספורטיביות ושילכו לעזאזל הקבוצות האחרות ושתלך לעזאזל מכבי ת"א שכבר אירחה דרבי בנתניה.

ואם אני אוהד מכבי ת"א אין סיכוי שאני מגיע לסמי עופר. תוקע אותם עם העלויות הגבוהות ויציעים ריקים, כי זה באמת עצוב לראות מועדון כדורגל מתרסק אבל הרבה יותר כואב לראות שאלו שהיו אמורים לשמור עליו ממשיכים לרמוס את מעט הכבוד שאולי היה פעם לכדורגל הישראלי.

הרים של קרח מפשירים (מקום ראשון!)
מרחב של פורענות (התיקו בחוץ מול הפועל ר"ג)

תגובות

 • עדי אבני

  לראשונה מאז תחילת ההתעסקות הבלתי פוסקת שלך ב"המורה, למה להפועל כן ולי לא?" אני דווקא מסכים איתך. החלטה מטומטמת של ההתאחדות.
  אין בה שומדבר מלבד ניסיון מלהטות את האש לכל כיוון שאיננו אחריות ההתאחדות על הבקרה התקציבית שלה לנפילות של הפועל, נתניה ועוד רבות וטובות

  • תומר חרוב

   זו תמיד הייתה הטענה שלי, אתם פשוט התעסקתם בהתגוננות ילדותית (ראה "התעסקות בלתי פוסקת") במקום לנסות להבין.
   אגב, אם כבר למה להפועל כן ולי לא? (שגם אלו שאלות ראויות לחלוטין, למה לבטל אותן?) לא מובן לי איך אישרו להם שהכנסות ממכירת שחקנים הולכות למועדון ולא לקופת המפרק? אם שוינפלד נמכר ולנתניה יש אחוזים עליו (למרות שאוסידון בטח העביר את זה לאיזיקוביץ והשד יודע מי תמורת השד יודע מה) אז המועדון לא מקבל שקל, הכל הולך לתשלום חובות.

   • yaron

    יותר מזה תומר.
    אם הפועל מוכרת שחקן הכסף הולך לקבוצה ולא לקופה אבל אם היא מחליטה להיפטר מחוזה של שחקן הוא נושה של הקופה והמועדון לא חייב לו כלום!!!

    • תומר חרוב

     הזוי לחלוטין. הבנתי שהם גם קיבלו איזו הקצבה מהטוטו שלא שועבדה בתחילת העונה.

     • yaron

      טוב, כנראה שאנחנו לא לוקחים את סם ההזיות הנכון.
      שחר כבר מתכנן דילים!!!
      "הבעלים החדשים מקבוצת ניסנוב העבירו מסר לירוקים מהכרמל כי אין להם כסף כלל לא לדמי השאלה ולא לתשלום שכר..."
      http://www.one.co.il/Article/16-17/1,1,4,0/284004.html?ref=hp

      • תומר חרוב

       זה ענק.
       כשיעקלה שחר אומר שהוא רוצה "לעזור לי" אני מתחיל לדאוג.

      • גיא זהר

       גם אלונה, שלא נתבלבל.

      • yaron

       תשמע גיא, אני אוהד מכבי, אתה אוהד ב"ש אבל אנחנו נחטוף כולנו ביחד!
       אם זה הבלאגן שהם מתכננים אין סיכוי שאופ"א / פיפ"א יעברו על זה בשתיקה.
       זה "חוק ההסדרה" של הכדורגל הישראלי !

      • צור שפי

       בתור אוהד הפועל, מסכים לגמרי לצערי עם ההקבלה לחוק ההסדרה.

      • yaron

       איזה יופי, לנתניה מגיעים 40% ממכירת שוינפלד אבל זה שייך לנאמן... את הכסף שהפועל מקבלת עליו היא מכניסה לכיס.
       והנה נמצאה לה דרך יצירתית - למה למכור אם אפשר להחליף?

      • גורביץ'

       דווקא לבית"ר שחר עזר הרבה במשך השנים בתקופות שבין האוליגרכים, אבל אין ספק שאת הפועל זה מצווה לדפוק :)

      • dk

       דווקא שחר עזר מאוד לבית"ר כשהיא התנהלה מהיד לפה עם סכום קבוע של מיליון דולר על כל שחקן כזה או אחר שהם רק הצליחו לדחוף לו (חן עזריאלים למיניהם) ככה שאני בתור אוהד מכבי חיפה גם חושש מה"עזרה" הזו.

      • בלייק

       כששחר מקפיץ מחירים עם מיליון דולר לחן עזריאלים למיניהם זה פילנטרופיה.
       כשגודלהאר מקפיץ מחירים עם 1.5 יורו לאלי דסאים למיניהם הוא חזיר שהורס את הליגה.

      • ארז

       בלייק,
       ככה הוא עצמו בחר לתאר את זה בזמנו. זה לא שמישהו שהוא לא שחר או חסידיו באמת בלע את זה.

      • בלייק

       ברור לי שזה המיתוג של שחר ושלוחיו, אבל עושה רושם שהשקר הזה נאמר מספיק פעמים וכבר יש לא מעט אוהדים "רגילים" שמדקלמים אותו כעובדה מוגמרת.
       גם "הפילנטרופיה" הנוכחית וההשתחוות של התקשורת/הבעלים/מתפעלים החדשים של הפועל/אוהדים מראה שלא למדו הרבה. השאלת שחקנים שחיפה לא רוצה ולא צריכה לחצי עונה בתמורה לכרטיס של שוינפלד (אגב, נתניה תקבל 40% מהמושאלים?) היא חזירות לשמה וניצול המצב של הפועל.

      • ארז

       אכן.

   • עדי אבני

    אחד אחד...
    מירב הטענות שלך לא היו כנגד ההתאחדות אלא היו כנגד אוהדי הפועל, על כך שקיבלו בשמחה כל מיני בעלים ועוזרים מבלי לבדוק בציציותיהם. אני לא כל כך מסכים איתך בטענה הזאת עד היום. אהדה היא קרובה יותר בעיניי לאמונה דתית מאשר לקבלה רציונלית של דברים, ולצפות דווקא מהאוהדים המוטים להיות ספקנים יותר מהגורם האחראי (ההתאחדות וגופיה בראשות הבקרה) ומהגוף המבקר (העיתונאות) זאת דרישה שהיא מוגזמת לדעתי.
    לעניין התגמולים עבור שוינפלד או אחרים: חייבים להבין שהאחים ניסנוב לא קיבלו בעלות על הפועל תל אביב אלא בסך הכל התנדבו במסגרת הפירוק לתפעל את הקבוצה עד סוף העונה הנוכחית, שבמסגרת הפעילות הזאת הם אחראיים לתשלום כל הכספים השוטפים של הקבוצה, ולכל התקבולים שיכולים להתקבל בעקבות פעילות זאת. כמו כל ישראלי הם פועלים בשיטת "מצליח", אבל כמו שנזרקו מכל המדרגות על ידי השופט כשניסו להתנות את תפעול הקבוצה באי-הורדת הנקודות, כך יזרקו על ידי ההתאחדות ובית המשפט בנוגע לחלק שמגיע לנתניה על הכרטיס של שוינפלד.

 • אנונימוס

  פשוט צודק. כל הפרשה האת מסריחה מהתנהלות רשלנית ופושעת של ההתאחדות על כל מוסדותיה. בשביל למנוע בלגן מוחלט שיגרום להפניית האצבע כלפיהם, מוכנים לעשות כמעט הכל

  • תומר חרוב

   אני במקומכם מאוד מודאג. ממשיכים לעבוד עליכם. ה"רוכשים" הם בעלי אחוזים בהראל אחזקות, איך יתכן דבר כזה שהם חלק מהמועדון שקרס ועכשיו הם מקבלים אותו מחדש? אני לא אתפלא אם זה אותם אנשים מאחוריהם.

   • yaron

    הם לא רוצים לדאוג, הם רוצים להאמין...
    היום כבר מסתבר שהשחקנים לא מוכנים לקיצוץ בשכר ושלרוכשים אין מספיק כסף לעמוד בחוזים עד סוף העונה (אני בכלל לא מדבר על חובות וזוטות נוספות...)
    הם גם חושבים שהם חכמים גדולים ולא חייבים כלום לעובדים. כנראה שהתוכנית היא לפטר את הרופא, מעסה, מנקה, אפסנאי, מאמנים וכו' וכו' ולהביא במקומם עובדי קבלן...
    אני גם בטוח שאגד, לאן, קייטרינג וכו' יתנו להם אשראי ויסכימו לקבל שוטף 90+

    • תומר חרוב

     איזו ברירה בעצם יש לשחקן? הרי הוא יודע שאם לא יקצץ אז הוא ישוחרר ולא יקבל את הכסף וחוזה חדש באותו סכום אולי יהיה לו קשה להשיג ושחקנים שכן יכולים להשיג חוזים גבוהים אלו שחקנים שהפועל תנסה למכור.

     • yaron

      שיפנה לבית המשפט חחחחחחחחחחח

     • yaron

      כצפוי, הבלאגן לא נגמר, הבלאגן רק מתחיל.
      ניסנוב לשחקנים: החוזים מבוטלים, רוזן: לא חוקי
      בלאגן בחודורוב: האחים ניסנוב ישבו עם השחקנים וביקשו שיחתמו על חוזים חדשים. עו"ד רוזן: "אורנשטיין הורה לכבד את כל החוזים". הבעלים: "מצטערים"
      http://one.co.il/Article/16-17/1,1,5,0/284017.html?ref=hp
      באים רוכשים, מקבלים קבוצה ואפילו להפעיל את הקבוצה עד סוף העונה הם לא מסוגלים...

      • Lord Anthony

       באמת קיוויתי שיספיקו להוציא צו פירוק לפני שהכל יקרוס.

      • yaron

       הנאמן נפתק מהצרה הכי גדולה שזה החובות לפיפ"א / אופ"א ועכשיו הם על ניסנוב.
       אם השופט בועט בהם מכל המדרגות הם אכלו אותה טוב טוב...
       מעניין אם ניסנוב יכולים עדיין לסגת.

      • Lord Anthony

       איך שזה נראה פשוט העבירו את הכל למפרק אחר שיבוא לטפל בחברה החדשה בשבוע הבא.

      • yaron

       עו״ד ירקוני שמייצג את קבוצת ניסנוב: ״באופן מיידי נשחרר את כל השחקנים ונחתים אותם מחדש. הנאמנים חושפים אותנו לנזקים של 30 מיליון שקלים ובמיידי צריך עוד מיליוני שקלים כדי לסיים את העונה, ברור שבסכומים כאלה האינטרס המיידי הוא להקטין את החשיפה. כל המערכת תצטרך להבין שהיא תצטרך להתגייס״.

       קוטלר: ״זה לא מה שנאמר וסוכם. לוקחים את הפעילות איך שהיא. הוא צריך לשבת עם השחקנים בעצמו ולהגיע להסכמות״. לאחר מכן ירקוני תיקן את עצמו: ״השחקנים ממשיכים הלאה ואין כוונה לבטל את ההסכמים איתם. הכוונה היא לעובדים״.

      • Amir A

       וואו. פשוט לא להאמין.
       דרך אגב, מישהו שמע משהו משרת הספורט בנושא?

      • איציק

       היא כבר עברה לתרבות.

      • yaron

       אז קודם כל כמו שצפיתי, כבירי כבר לא בארץ...
       מישהו יודע למי הולך הכסף שהבקרה נזכרה לנסות להשיג???
       http://m.one.co.il/Mobile/Article/16-17/1,1,5,0/284044.html

  • מוטי

   האם יש אחריות להתאחדות ולבקרה התקציבית - לדעתי בוודאי. האם הם האשמים העיקריים? לדעתי לא.
   ולו בשל העובדה שלא כל הקבוצות בליגה שמסונפות לאותה התאחדות ומבוקרות על ידי אותה בקרה תקציבית קרסו למצב של חדלות פרעון. צריך שניים לטנגו, והצד השני הוא הנהלת/הנהלות הפועל ת"א האחרונות שפעלו בחוסר אחריות מטורף. בכל ענף אחר במשק (או בעולם הספורט נטול הבקרות התקציביות), קבוצה שקורסת כך כלכלית נושאת באחריות הניהולית למצב (טוב... במחשבה שניה אני סותר את עצמי כי ריאל מדריד מזמן היתה צריכה להגיע למצב של חדלות פרעון ורק תספורות הבנקים הספרדים הצילו אותה בעבר).

 • רני

  בגדול מסכים איתך אבל רק עד הפיסקה האחרונה שהיא דוגמא קלאסית של צודק אך לא חכם.
  בין שהמניעים של ההתאחדות טהורים ובין שלא (והם לא) התפקששה להם החלטה חכמה. טובת הכדורגל הישראלי וגם טובת אוהדי מכבי תל אביב שהפועל תל אביב תמשיך להתקיים (זה נכון גם לגבי נתניה) ואם ההכנסות מעברת הדרבי לסמי עופר יכולות לעזור בכך משמעותית אז הפגיעה בספורטיביות, שבמקרה הזה די קטנה כנראה כי מכבי תנצח את הפועל היום בכל מגרש, זניחה ביחס לתועלת.

  • תומר חרוב

   הפגיעה הספורטיבית היא לא כי להפועל אולי היה סיכוי לנצח במושבה. הפגיעה היא בקבוצות האחרות שהיו שמחות להעביר ביתיות כדי להרוויח כסף ולהתחזק לקראת קרבות התחתית אבל להן אסור (ובצדק). טובת הכדורגל הישראלי שהוא יהיה נקי ושקבוצות יתנהלו בכסף שיש להן ולא בכסף שאין להן. הפועל תתקיים כך או כך כי אי אפשר להעלים מועדון. ואתה יודע, יש גם את העניין הזה של ריינג'רס שחשובה קצת יותר לכדורגל הסקוטי.

   • עדי אבני

    שלא נדבר על כך שספק עם יש באמת ח'יר כספי בהעברת הדרבי התל אביבי לחיפה. לא רואה במצבם של 2 הקבוצות יותר מ15 אלף שמצפינים לחיפה כשעלות המעבר גבוהה

    • צור שפי

     15 אלף? אני מקווה שהמספר יהיה יותר באזור ה-1,500 כדי שהצהוב של ההחלטה הזו ישאר מרוח למי שאחראי לה על הפנים.

  • רועי

   לא הפגיעה הספורטיבית היא הבעיה.
   כפי שכתב תומר, הכסף של סמי עופר יכול לעזור לעוד קבוצות קטנות. בגלל שהן לא הגיעו לפשיטת רגל אז לא מגיע להן ?

   • רני

    הפועל תל אביב ומכבי תל אביב ומכבי חיפה וביתר ירושליים יותר חשובות לכדורגל הישראלי מהפועל אשקלון. זו המציאות ותפקיד ההתאחדות לדאוג לכדור רגל הישראלי.
    ברור שהפועל אשקלון תרגיש מקופחת אפילו אם לא סביר שהיא תמלא את סמי עופר.
    הטענה שלי שבעניין הספציפי הזה החלטת ההתאחדות כן משרתת את הכדורגל הישראלי (או שלא כי צודק פרוסנר שכנראה כל המכירה היא עוד קומבינה ולא ניקיון אורוות) למרות שהתקבלה ממניעים זרים.

    • yaron

     ההחלטה הזאת וכל "חוק ההסדרה" הזה הורסים את הכדורגל הישראלי לא משרתים אותו!

    • אדם

     אין דבר כזה יותר חשוב כשמדברים על ספורטיביות, כולן במעמד זהה לחלוטין.

     • ארז

      +1

    • סמובר

     מה הקטע של לכתוב כדור רגל?

     אליטיסטי?

     זו סתם שגיאת כתיב. הצורה התקנית עושה שיכול עיצורים לאות רי״ש והמילה התקנית היא כדורגל.

 • yaron

  הם לא מנסים להציל את הפועל, הם מנסים להציל את עצמם!
  השלב הבא - חסינות מרדיוסים וקנסות...
  חותם לכולם שגם מהורדת הנקודות אפשר לשכוח.
  ותפסתם אותי ביום טוב אז אני גם מהמר שהצרות עם פיפ"א / אופ"א רק מתחילות עכשיו ושכולנו נחטוף כמו שצריך.

 • גיל

  מסכים איתך תומר, התנהלות שערוריתית עד כה, אני עדיין לא הצלחתי להבין לאן ילך הכסף ממכירה עתידית של שחקנים, במידה והכסף לא נכנס לקופת הפירוק, זו שערוריה.
  אגב, בפירוק של חברה, אם ניתן למכור את הפעילות, הרוכש משלם לקופת הפירוק עבור רכישת פעילות הקבוצה, ומתחיל מאפס, להזכירך, גם בדיון אתמול ביקש עו"ד רוזן שזכויות העובדים יישמרו (וותק וכד') ובית המשפט דחה אותו בטענה שזה נוגד את דיני החברות. כלומר, הכל מתחיל מאפס, חוזים הסכמים וכד'. במקרה הזה, "הרוכשים" (לא סתם בסוגריים) לא משלמים כלום לקופת הפירוק בגין הנכסים שהם מקבלים, ועדיין יוכלו להנות מתשואה עבור מכירת נכסים, והשחקנים עדיין מחוייבים לחוזיהם ואינם יכולים להשתחרר ללא תמורה, למרות שכעקרון אין להם כלום עם החברה שבפירוק מולה חתמו הסכמים.
  מצב הזוי, נוצר מצב ש"הרוכשים" מתחייבים להפעיל את הפועל בשבע מליון, שאת הכסף הזה אגב הם לא הפקידו באיזה קופה מיוחדת על מנת להראות רצינות, ויכולים למכור שחקן שתיים ולומר "הנה הפעלנו וקיימנו את מה שהתחייבנו", למרות שהכסף לא יצא מכיסם.
  בעניין הדרבי, קשה לי להאמין שיגיעו יותר מ-10 אלף צופים למשחק הזה.

  • yaron

   יחסית לשאר הבזיונות זה שלא משלמים לקופה היה יכול להתקבל על הדעת אם היו מתחייבים ומוכיחים שהם לוקחים את כל חובות פיפ"א / אופ"א (הם התחייבו אבל לא הוכיחו יכולת), את כל החוזים מול השחקנים (את זה הם כבר הודיעו שאין להם יכולת לשלם) ואת כל ההוצאות התפעוליות עד סוף השנה (גם את זה אין להם נכון לעכשיו).
   מכרו לנו סיפור יפה שמתברר כשקר לאור יום - הדבר היחידי שעניין את הנאמן זה להעביר את פצצת הסירחון שנקראת "חובות פיפ"א / אופ"א" למישהו אחר ובזה הוא הצליח!

  • יוסי מהאבטיחים

   רגע רגע רגע רגע.
   איזה גיל?
   ההוא מ''אומהה''???

   • אורן השני

    מאוד לא סביר

   • גיל

    לא

    • יוסי מהאבטיחים

     אז תשנה ניק.
     הנוכחי הופרש והתחתונים של גיל הועלו לתקרת האולם.

 • אדם בן דוד

  כואב לי שאני אוהד הפועל

  לא בגלל המצב של הקבוצה (שזה כואב בלי קשר) אלא בגלל כל הקומבינות והגועל שסובב

  הרי מה ההנאה הכי גדולה שיש לי מלהיות אוהד הפועל?

  לדחוף בכל דיון שאנחנו שונים וטובים מכל האחרים- איך ויתרנו על העליה בכדורסל, הא?

  ועכשיו באים ועושים הכל כולל הכל כדי שנחזיק מעמד למרות שברור שהיינו צריכים לסגור הכל ולהתחיל מחדש.

  אני חושב שההחלטה המקורית הייתה נכונה ספורטיבית

  אני חושב שלאור המצב- מבחינה ספורטיבית אין בעיה להעביר עכשיו (זה לא נותן למכבי יתרון על יריבות אחרות ששיחקו נגד הפועל)

  זה כן לא הוגן לקבוצות אחרות מבחינת הכנסות פוטנציאליות.

  אם כי, אם להיות ריאלים- איזה קבוצה יכולה להעביר משחק- לא נגד מכבי חיפה- לסמי שקשוקה ולמלא אותו?

  לב"ש ולבית"ר יש איצטדיונים.

  היחידה שיכולה להתלונן זאת כנראה מכבי- שהעברת משחק שלה נגד ב"ש או בית"ר יכלה לסדר לה הכנסה.

  • יניב פרנקו

   אני כתבתי על זה כבר כמה פעמים - התקנה צריכה לאפשר לכל קבוצה את האפשרות לארח ב2 מגרשים שעליהם היא תחליט מראש בתחילת שנה.
   אין שום היגיון שהפועל חיפה תארח כל השנה בסמי עופר - יקר תפעולית ואווירת אנטי כדורגל כשהוא ריק - שתארח בעכו ושותכל 3-4 משחקים גדולים לארח בסמי עופר.
   ההתאחדות צריכה לבנות מערכת שבה לקבוצות יש פחות הוצאות ויותר הכנסות.

   • תומר חרוב

    א. זה לא קשור לנקודה הנוכחית בעניין הדרבי. רוצים לשנות? בסדר גמור, בתחילת העונה ולכולם.
    ב. אני לא מסכים עם התפיסה הזו. קבוצות צריכות שיהיה להן אצטדיון ביתי אחד ורצוי מאוד שגם יהיה בעיר שלהן. זה נכון יותר ספורטיבית, זה נכון קהילתית ולטווח הרחוק זה גם נכון כלכלית.

    • גיא זהר

     אין דבר כזה בעולם. אייבר שגודל האצטדיון של כמו הי"א באשדוד מארחת את בארסה או ריאל באצטדיון אחר? הפועל חיפה חוץ מבדרבי לא מביאה יותר מתכולת האצטדיון בעכו.

     • יניב פרנקו

      ההשוואה לא צריכה להיות לעולם- למרות שאני מניח שיש ליגות שזה כן נהוג.
      הדיון צריך להיות ענייני לישראל.
      אנחנו במצוקת אצטדיונים - זו עובדה.
      3 קבוצות תל אביביות מארחות בשנים הבאות מחוץ לת"א.
      עלויות התפעול של סמי עופר כבדות.
      ויש אצטדיונים לא ממש ראויים כמו ק"ש והי"א.

      חלק מהלקח של הפועל ת"א צריך להיות העובדה שהעסק מתנהל בלי היגיון כלכלי - זה נכון לבנות תקנון קשוח יותר. זה נכון להפעיל סנקציות קשות יותר.
      אבל יש פה גם לקח משמעותי של שוק עם רגולציה כובלת מאוד מצד אחד וחוסר פיקוח מצד שני.
      צריך לטפל בהכל.

      • גיא זהר

       יניב אני מסכים שצריך לטפל בהכל, אבל לגבי האצטדיונים אני חושב להיפך, על להקל. ממתי מפריע כר הדשא בדוחא או בטרנר. אני זוכר ימים ששיחקו על חול וזה לא היה לפני הרבה שנים. אם כבר באירופה מקלים בענייני מצב הדשא. אין מצב שקבוצה כמו כפר קאסם בפאקינג ליגה א' כבר שנים לא מארחת בבית. טוב מאוד שאישרו לאשקלון וק"ש לארח בבית אפילו שהתנאים לאוהדים תת רמה. כולם ישחקו בפ"ת ונתניה? מה נהיה?

      • Lord Anthony

       אתה מדבר על תקנון קשוח כאילו לא החליפו את רבינוביץ באורליצקי בדיוק מהסיבה הזאת. אם תהיה אכיפה רצינית ליגת העל לא תכיל יותר מ שש עד שמונה קבוצות.

      • איציק

       ואז יש סיכוי הרבה יותר גבוה להתברג בפלאי אוף עליון. מה רע?

      • yaron

       יניב, סבבה, שיחליטו שהחל מהעונה הבאה זה מותר.

   • איתמר

    זה מזכיר לי את השנים העגומות שבהן הנהלת הפועל היתה מעבירה את הדרבים מאוסישקין ליד אליהו כדי לקושש עוד כמה לירות.
    זה היה אסון מקצועי ששירת היטב את ביצור שלטונה של מכבי.
    הלקח, מתברר, לא נלמד.

 • אהוד

  מעולה תומר.
  טובת הכדורגל הישראלי הוא שיהיה צודק חזקה מטובת הכדורגל הישראלי שהפועל ישרדו כי יש להם הרבה קהל.
  ריינג'רס פורקו וקמו, ריבר ירדו ליגה, יובנטוס ירדו ליגה. מועדונים יותר גדולים ויותר חשובים לליגות שלהם.

  • ישרון

   יובה לא קשורה לנושא

 • גיא זהר

  כל מילה. בושה, חרפה וכלימה. הפועל צריכה להפסיק פעילות עד סוף העונה. זה גם מה שנכון להם גם אם ירדו אפילו שתי ליגות. כל דבר אחר הזוי.

  • אורי

   אתה סתם רוצה שיוריד למתחרות נקודות שאתם לא הצלחתם להשיג מול הגופה שנקראת הפועל

   ואם כבר בושה, מה דעתך על האגודה להצלת הפועל שאלונה ויענקלה פתחו הבוקר?
   מקווה שמכבי יפתחו אגודה להצלת אשדוד וכפס

   • גיא זהר

    אם הארבע נקודות שא השגנו מול הפועל יחסרו לנו, אז מגיע לנו לא לזכות. אני מדבר על כל ההתנהלות מסביב לדבר הזה ואם הפועל יעברו לתפעול רזה, מעבר להתבזות מי שיפגע הן דווקא קבוצות כמו אשקלון ובני יהודה שהפסידו להם. תתפלא אבל הן יותר מעניינות אותי בהקשר הסםורטיבי.

 • איתמר

  כאוהד הפועל, אני חש אכזבה עצומה לנוכח הנכונות של אוהדי הפועל לאמץ שיטות נכלוליות ובזויות שכנגדן הם יצאו במשך שנים כאשר קבוצות אחרות נקטו בהן ונהנו מתוצאותיהן.
  אני מבין את הרצון לשרוד אבל המחיר המוסרי הוא בלתי נסבל.

  • סמובר

   מה דעתך את על הקיזוז שהפועל אימצה בחום?

   שואל ברצינות ולא בציניות

   • תומר חרוב

    הפועל לא אימצה את הקיזוז, זו הייתה השיטה ובמקרה הפועל נהנתה ממנה.
    ממש לא אותו דבר.

 • צהוב בדם

  איזה אוהד מכבי שפוי יסע עד לסמי עופר כדי לראות דרבי שכבר לא מעניין שום דבר...
  לצ׳מפיונס התבאסתי לנסוע לשם אז לדרבי...?
  ועוד אחרי ה 5 שנתנו להם השנה כשהייתה להם קבוצה?
  עוד החלטה הזויה

 • גלעד בלום

  כפי שכתבתי אצל יניב פרנקו לפני תפנית האחים ניסנוב- כאוהד הפועל אני חושב שהכי בריא לקבוצה ולאוהדים להתפרק טוטאלית, לרדת לליגה גימל, לשחרר את השחקנים המסכנים ולשלם לנושים מה שאפשר ממכירת החיסול. להתחיל מחדש, זה הדבר היחיד שיכול לטהר מוסרית את המועדון הרקוב הזה, זה שהקבוצה תשרוד איכשהו העונה ותרד רק ליגה אחת זה חוסר צדק וצודק תומר במה שהוא אומר ומרגיש.

  אני חושב שלא מעט אוהדים אדומים מבינים את זה, ושהם ימשיכו להגיע גם אם נרד לליגה גימל, זה עונש מידתי ולו רק על העובדה שקיבלו שרותים מחברות ולא שילמו וכי חתמו על חוזים עם שחקנים ולא כיבדו אותם. הפועך מספיק חזקים מבחינת אוהדים שגם ירידה לליגה גימל לא תהרוג אותה, אבל מה שקורה עכשיו יפגע בה כי אוהדים כמוני שיש להם קצת שכל וערכים ספורטיביים ינטשו אותם.

  • גיא זהר

   +1

  • אדם בן דוד

   אני, כמו שכתבתי, גם לא אוהב את ההתנהלות הנוכחית. והייתי מעדיף שיתפרקו וזהו.

   עם זאת אתה משלה את עצמך שתתנק מהם- זאת מחלה ממארת.

   אני חליתי בה מיום שעמדתי על דעתי ואבא שלי הכריח אותי להיות אוהד הפועל ואני אשא את העול על כתפיי עד לקבר.

  • שלו

   חלק מאוהדי הפועל כאוהדי הכדורסל סירבו לעלות ליגה כי לא זכו בזכות הזאת על המגרש,
   אני מאמין שמרביתם רוצים לראות את הפועל עושה ניקוי אורוות.
   בסוף, בקיץ נראה לי יגיע הפירוק.
   חלק מהאמירות שמפוזרות לא מחזיקות מים.
   למשל קיצוץ המשכורת של השחקנים או חיזוק להפועל.
   זו פנטזיה.
   יש לבעלים החדש מרחב מחיה קטן מאוד והוא תפעול רזה של הקבוצה.
   בשום מקום הגיוני זה לא אומר מכירת שחקנים והשאלת אחרים על כסף שאין.
   אבל הפנטזיות שאם יגידו משהו וזה פורסם בעיתון זה הופך את זב לאמת הם רק פנטזיות,
   כמו דחיית הורדת 9 הנקודות, כולם יודעים שזה יבוא, רק רוצים שהבשורה תהיה בזמן יותר טוב.

 • אסף the kop

  הפועל הם כרעי תרנגולת.
  שום החייאה לא תעזור כי ה- D.N.A שלהם דפוק עוד מאז ימי ההסתדרות העליזים.
  העתיד שלהם הוא מפגשים אצל אח"י נצרת במקרה הטוב או הפועל מרחבים בתסריט העוד יותר נפלא.

 • איציק

  אני חושב שזה פוסט מאד ציני. נכון שלא עזרו לנתניה כשהיא נזקקה לכך, אבל עיוות אחד לא פותרים בעיוות אחר. יש קבוצה בצרה וצריך לנסות לעזור לה כולם, קבוצות אחרות, ההתאחדות, המנהלת, בתי משפט, כולם, כל מי שיש לו אפשרות לעזור. זה נקרא ערבות הדדית, וזה היופי באחוות הספורט שאנו כל-כך אוהבים. ואתה, שלא עזרו לך ומרגיש פגוע, בא ואומר "אחרי המבול," "אם אני לא טס, אף אחד לא טס," ועוד כל מיני אמירות. זו לא צורה להציל את הספורט. זו ראיה צרה ורצון איכהו לנקום על העלבון. אז במקומך היתי מראה גדלות רוח ודווקא תומך בכל עזרה אפשרית להפועל תל-אביב כדורגל. תצא גדול, ותראה שתרגיש טוב עם זה, עם לא עכשיו, אז כשכל הסגא הזו תסתיים.

  • yaron

   גם הקבוצה שלי בצרות, יש מצב שתעבירו לנו את המאמן? :-)

   • איציק

    כתבתי במפורש, כל מי שיכול לעזור. מצטער, אנחנו לא יכולים.

  • אורי

   אבל העזרה הזאת היא על חשבון אחרים
   למה שכפס ואשקלון לא יעבירו גם?
   שלא לדבר על הקרטל שאלונה ויענקלה פתחו להצלת הפועל על חשבון שאר קבוצות התחתית פשוט דוחה

   • איציק

    תמיד יש מישהו שקצת נפגע. זו בדיוק הערבות ההדדית כל אחד וכן להיפגע בשביל מטרה יותר גדולה, ואם לצורך הצלת הפועל כפר סבא או אשקלון צריכות קצת להיפגע, אז זה מחיר סביר שצריך לספוג ולהמשיך הלאה לטובת הכלל.

    • yaron

     מה זאת אומרת מחיר סביר, אם אשקלון תרד במקום הפועל זה מחיר סביר???

     • איציק

      מי קבוצה יותר חשובה לכדורגל הישראלי?
      תבין לבד האם המחיר סביר או לא.

      • yaron

       תשמור את התגובה הזאת שלך, באמת גאווה.

      • איציק

       לא הבנתי...

    • אריאל גרייזס

     לא הצלחת לעבור עליי הפעם

     • אריאל גרייזס

      *לעבוד

      • איציק

       :-)

      • תומר חרוב

       כשדורפן ובני החתימו אותי על החוזה (עברתי בבקרה, לא לדאוג) הם הכניסו סעיף שמורה לשמור בכל פוסט שירשור איציק.

      • איציק

       לא הבנתי, אני נכנסתי כמו כולם, לא מצאתי שדה יעודי.

     • yaron

      ??

      • גיא זהר

       ירון מתפלא עליך. אתה לא חדש כאן.

      • yaron

       מבטיח שזאת הפעם אחרונה שהאכלתי את הטרול.

      • איציק

       טרול? מי טרול? איפה?
       אריאל, עזרתך.

      • אמיתי

       ערבות הדדית? עזרה? .. איפה היית אתמול איפה?
       אינסטנט קארמה איז גונא גט יו

      • איציק

       אתה שוב מציק עם צ'לסי.
       יש לך בעיה עם צ'לסי, פנה לקלינטונים. מה הקשר בין ערבות הדדית לבין מה שהיה אתמול?

      • אמיתי

       רק אומר. תהיה נינוח

      • גורביץ'

       איציק כל מי שמעביר ביקורת על מכבי ת"א או לא חושב שג'ורדי קוסם / גאון / תשלים.. ומיץ' הוא המשיח רכוב על חמור לבן, מוגדר כטרול בדיוני הפועל / מכבי ת"א. תפנים

      • איציק

       אבל יש טרול הרים, טרול מערות, תשלים.
       צריך לציין על מה מדובר?

      • Amir A

       טרול מתחת לגשר

      • Ollie Williams

       אימאפדר להיות סאב-טרול בשרדור של איציק, שמור את ההטרלה שלך לשמינית גמר הגביע.

 • יואב

  להחרים קל.

 • אריאל גרייזס

  הדבר שמרתיח לטעמי פה זה שקבוצה כמו כפר סבא נניח ידעה כמה כסף יש לה ולא קפצה מעל הפופיק, אפילו אם זה אומר קרבות ירידה. היא התנהלה בצורה שפויה אבל בסוף תחת הכותרת של "חשוב לליגה שתהיה הפועל" מי שהתנהל בהפקרות מוחלטת מקבל הנחות.

  • אסף the kop

   כאשר אומרים שזה חשוב לליגה, לאיזו ליגה מתכוונים ?
   האם לליגה הערבית ? (בכל זאת מייצגים את הפועל ולא את ישראל).

   • אדם בן דוד

    אסף אפילו שאני יודע שזה לא ישנה כלום ושמניסיוני באתר יש לך נטיה קלה שלא להתייחס לדברים עצמם ולהשתדל לשמור בקנאות על דעותיך היקרות מפז אני עדיין אגיב-

    השלט מייצגים את הפועל ולא את ישראל לא טוען שהפועל אינה קבוצה ישראלית או שאינה משחקת באחת (:)) מהליגות בישראל.

    הכוונה היא שהפועל תל אביב מייצגת את עצמה. שבית"ר תל אביב מייצגת את עצמה ואפילו הקבוצה של שימון- מייצגת את שימון ודני.

    לשם ייצוג המדינה בענף הכדורגל יש נבחרת.

    כאשר צ'לסי משחקת בליגת האלופות- האם אתה מייחל לנצחונה? האם לא תשמח כאשר יונטד תובס בליגה האירפואית?

    כאוהד ליברפול- קרוב לוודאי שכן.

    כאשר אוהד הפועל (לפחות עד לפני כמה שנים) שמח בעת ש"הקבוצה של המדינה" הפסידה באירופה- הוא נתקל בתלונות והקנטות כי "הם מייצגים את ישראל".

    מכאן מקור השלט- להזכיר, גם בעת שהפועל משחקת במסגרת אירופאית, שהפועל תל אביב מייצגת את מועדון הכדורגל של הפועל תל אביב- לא את ישראל. כפי שצריך להיות.

    צר לי אם זה פוגם במשהו בתיזה שבה אתה מחזיק לגבי אופי הקבוצה או אוהדיה.

    • אסף the kop

     תשובה מנומקת וההסבר אף ידוע לי.
     היות והם מייצגים את הפועל, אז שהפועל יעזור להם.
     למה כולם צריכים להתגייס בעדם ?

     למישהו באמת יחסר שירי השואה שלהם ביציעים ?

     סופ"ש נעים.

     • אדם בן דוד

      לגבי שירי שואה- באמת לא יחסר לאיש.
      זה נובע מיוהרה של חבורת מטומטמים שחושבים שהשמש זורחת להם מתחת ושעושים דווקא.

      לגבי העזרה- אף אחד לא עוזר להם כי הם מייצגים או לא מייצגים את ישראל.

      אם שחר ואלונה יעזרו להם זה מאינטרס אישי-
      1. הזדמנות טובה להריץ שחקנים שלא רואים דקות, ועוד תחת לחץ ומול קהל.
      2. ההכנסות שיש ממשחקים מול הפועל גבוהות מהכנסות של משחקים מול אשדוד- הן הישירות והן כאלה שנובעותת מזכויות שידור וכו.
      ייקח להפועל עוד זמן עד שיילחמו בשחר או באלונה ספורטיבית- בנתיים מה איכפת להם לבוא לעזרתם?

      • אריאל

       נראה לי שהגיע הזמן של החלק השפוי באוהדים להחליט איפה הוא עומד ביחס לכל הגועל של "חבורת המטומטמים".
       זה נכון לכל קבוצה אבל אצלכם הגיע גועל עד נפש. זו הזדמנות טובה.

      • אדם בן דוד

       אני אישית, הכמו גם רב יושבי שער שבע, צועק בוז ו\או מוחא כפיים (משחק מילים כזה) כששרים שירים כאלה.

       אני גם דאגתי להסיר שלט של "מכבי למשרפות" במשחק האליפות בטדי.

       זאת תרומתי הצנועה.

       הגרעין הקשה של המטומטמים יושב בשער חמש במרכז. השלטים נתלים שם, והעידוד ברובו מנוהל על ידם.

       קשה מאוד מאוד לה פסיק את הקריאות. יש צורך בשיתוף פעולה גם מצד ההנהלה.

       בכדטרסל זה הצליח הרבה יותר. (השירים נגד שימעון הם יותר מלגיטימים והמאבק בנשוא הוא מאוד מוצדק- לדעתי)

       הבעיה היא שבנושא זה שופכים כל הזמן את התינוק עם המים- העליהום הכולל שיש נגד האולטראס וההגזמה בקשר להתנהגותם רק גורם להם להתבצר יותר ויותר בעמדתם.

       רב הקהל של הפועל הוא באמת לא אלים ובעל פרופורציות.

       במכבי היו צריכים להגיע לשפל ניהולי ולמשבר עמוק בקהל עד שהצליחו לייצר דה לגיטמציה לחלקים האלה- וגם אז עדיין יש מגעילים שסייעו לעזיבה של ראדי, וגם הכח המניע החזק ביותר הגיע מההנהלה וחוסר הסובלנות שלה.

       אני מאמין שדווקא המשבר הנוכחי יכול להוות קרקע פוריה לשינוי- נאחים ניסנוב הם אוהדי הקבוצה מגיל אפס. יש להם לא מעט קשרים בתוך הקהל, הם נתפסים כמי שבאו לעזור ואני חושב (או לפחות מקווה שזה כך) שאם הם יפנו לקהל ויבקשו להפסיק ייענו להם.

       הלוואי שהרוכש שיגיע, אם יגיע, יהיה דומה לגולדהר בגישה שלו.

       אם יתחילו להעניש, באופן אישי, אנשים שעוברים את הגבול (האם לכנות את מכבי גרמנים- זה לגיטימי או לא?) בעקביות- זה ייגמר.

      • יואב

       אדם בן דוד,
       זה הביצה והתרנגולת כי אדם כמו מיטש לא יגיע מראש למועדון שזה הזיהוי הפומבי שלו(בצדק או לא).
       ראדי לא עזב בגלל אוהדים, אלא בהחלטת הצוות המקצועי. אצלנו הקהל לא מנהל את מדיניות הרכש ובכלל של המועדון.
       אתה מרגיש שיפור בכדורסל? אם כן, זה מבורך.

      • תומר חרוב

       לא הייתי חותם במאה אחוז שלעניין עם האוהדים לא הייתה השפעה בהחלטה לגבי ראדי.

      • יואב

       תומר,
       לראדי היתה הצעת חוזה ארוכה יותר מבש. ויורדי לא חשב שראדי נזקק יותר מקצועית(מעמדו היה של שחקן ספסל).
       מיטש/ יורדי לגמרי לא מקבלים החלטות על סמך כמה גזענים דבילים.

      • Lord Anthony

       ראדי לא היה בתוכניות של יוקאנוביץ' ובגלל זה הוא עזב לב"ש. אין פה מעבר לזה.

      • יואב

       לורד אנתוני,
       אני לא יכול לפסול לגמרי שאולי לראדי נמאס, אבל זאת בטח לא היתה החלטת מועדון.
       מת עליו אגב.

      • Lord Anthony

       ג'ורדי היה שמח להחזיק את ראדי, כמו שהוא היה שמח להחזיק את אייבינדר, ואת ברק בדש.
       ברגע שהיה ברור לראדי שהוא לא הולך לראות הרבה דקות משחק הוא ביקש לעזוב, ושוחרר.

      • אדם בן דוד

       אני חושב לגבי ראדי- שאני גם חושב שמיטש וג'ורדי פועלים מתוך מחשבה שהם קובעים ועל הקהל ליישר קו.
       אני חושב לראדי עצמו זה בטח כבר נמאס בשלב כלשהו.

       לפי מקורות יודעי דבר, כחלק מהגועל שיוצא עכשיו- מיטש דווקא כן הגיע להפועל.

       הקהל של הפועל ממש לא היה קיצוני יותר מהקהל של מכבי של אותה התקופה. ולהפועל היה (לפחות כלפיי חוץ- מסתמן שמדובר היה במפעל לא קטן להלבנת כספים ומתן תשורות למקורבים- לכאורה) את מפעלות חינוך.

       אני לא מכיר את מיטש ולא יודע האם הכניסה שלו לכדורגל כאן הייתה מתוך פילנטרופיה ציונית (ואז הפועל לפחות הייתה שווה למכבי באותה נקודה) או רצון לעשות ביזנס (למכבי אכן יש פוטנציאל קהל גדול יותר- אבל שנים של הצלחות יכלו לשנות זאת) או אולי כדי לתפוס כלה (מזל טוב למיטש דרך אגב).

      • יואב

       פילנטרופיה ציונית זה לא הפועל. לא מדגדג את המותג מכבי מהבחינה הזאת(והכדורסל עזר).
       בשנים המדוברות, הקהל של הפועל היה בדיוק מה שתארת קודם ועוד יותר. לא יכול לקרות בחיים.

      • אריאל

       ברור לי שזה לא אתה אישית ועדיין הראיה שלך סלחנית מדי.
       המהלך בכדורסל הצליח ? נכון למתי ? אני זוכר אותם שרים לרגב פנאן שירים על אבא שלו. שימון תתאבד, שואה וכו'
       זה יותר מלגיטימי ? למה זה טוב ?

      • אדם

       שואה לא שרים ושמעון תתאבד זה ויכוח עתיק יומין שלא ייגמר. המצב בכדורסל בהחלט יותר טוב

      • בלייק

       שלט השש"ל לא היה בדרבי של העונה שעברה?

      • מעיין אוהד מכבי

       איך כתב אחד מגדולי משוררינו - "על העיוורון".

       לא שרים? שמעון מזרחי תתאבד כבר זה הדבר הכי פחות חמור ששרים.
       הפועל "יען" תל אביב (בפירוק).

      • אדם בן דוד

       אם כבר מזכירים התנהלות כספית לא הוגנת שנותנת יתרון :)

       המצב בכדורסל הרבה הרבה הרבה יותר טוב
       גם בגלל הכמות היותר קטנה וגם בגלל מבנה הבעלות.

       השיר לשימעון הוא לגיטימי- ברגע שהתחילו להוציא פסקי דין נפרדים רק לשירים שקשורים אליו- זה הפך לחובה

       (אני בעד שישרו "שימון מזרחי תתקלח, או תתלבש כבר" כדי להראות את הגיחוך בסיטואציה)

       השירים לרגב - עוברים את גבול הטעם הטוב- לטעמי.

       שוב- יש שירים ושלטים מאוד גרפים. ואותם יש להכחיד.
       0כמו השיר בתאונת מטוס קלה, או שער חמש דורש).
       יש שירים שהם גבוליים שניתן להתווכח עליהם- הבעיה היא שהתחושה הכללית צל אותם אוהדים שסותמים להם את הפה על הכל.

       נגיד שלט השש"ל- הרי זאת התחכמות לשמה- אסורו עליהם להגיד שתהיה שואה למכבי- אז הם יכתבו שש"ל- ויגידו שזה שיבוא שלום לכולנו. הרי אי אפשר להעניש על זה- נכון?

       המטרה היא ליצור הבנה ונכונות לשינוי- אי אפשר במדינה דמוקרטית למנוע התחכמויות כאלה.

       אני חושב שעבודה מדויקת ולא סלחנית אל מול אותן התבטויות שאינן נתונות לדיון- הייתה יכולה לעשות פלאים.

       אין לצערי אף קבוצה בישראל שנקיה מאלימות פיזית ומילולית.

       לא רק בספורט, בהכל.

      • יואב

       ועדיין אדם בקליבר של מיטש לא יתקרב אליכם. ככה זה. הכל נשאר באותה חונטה.
       זה מעולה לדעתי.

  • ZORK

   אין ספק שההשאלה של לוטם זינו לחצי עונה, הפסיקה התמוהה של ה-CAS בנוגע למנדיונדו וההתעלמות המוחלטת של הנהלות הפועל תא מדוס סנטוס ואבדג'י נתנו לה יתרון ספורטיבי עצום

   • יואב

    זורק,
    שוינפלד השאיר אותה בליגה. לא שילמה עבורו ועוד תרוויח עליו. הרצחת וגם ירשת עם עוד טוויסט.

    • תומר חרוב

     גם מיליון שקל מענק חתימה לעמרי אלטמן שאחראי על רוב הנקודות של הפועל השנה, לא הולכים ברגל.

     • בלייק

      אבל אפילו ה"דברים הקטנים" שזורק כתב ונראים לו זוטות אלו דברים שקבוצות תחתית לרוב יכולות רק לחלום עליהם - כמו לקנות ליגיונרים כדי שיחממו את הספסל למקרה שיצטרכו אותם, להביא מאמן זר ולהחליף מאמנים בכירים כמו גרביים עד "שיסתדר", לשחרר זרים שלא הצליחו בלי לשלם להם את הפיצויים.
      אבל מה זה כל השטויות הספורטיביות האלה כשאנחנו רוצים לעזור למועדון "חשוב"?

 • מוריניו גוניור

  אם ירוחם משל וחיים הברפלד היה בחיים, הם היו גאים בנכלוליות, בקומבינות. וזה אפילו בחלקו הגדול תוצר של אחד ממשיכי דרכם. גאווה! התלמידים עלו על מוריהם.

 • Amir A

  חוץ מבדהבאזר ופורומי אוהדים של נתניה וכפר סבא יש עוד מקום שלמישהו צורם הסיפור הזה? למישהו באמת איכפת?

  • Amir A

   ועוד שאלה. האם פיפא/אופא או מי שלא יהיה מקבל דוחות קבועים על דברים כאלו? כיצד הם אמורים לדעת על הקומבינה שמתרחשת בפינה מרוחקת של מדינה קטנה?

   • yaron

    לדעתי כן.

   • אסף the kop

    לדעתי חובה להשתנקר על הפועל באופ"א

    • yaron

     ראשית, זה לא על הפועל זה על ההתאחדות.
     שנית, אני לא חושב שיש צורך, לדעתי הם כבר הבינו בדיוק מה קורה ומחכים לראות איך זה ייגמר.
     שלישית, כולנו ביחד באותה סירה וכולנו נחטוף חזק.

     • אסף the kop

      אני אוהד בית"ר ת"א ואת החברים מרמלה.
      הפועל, בית"ר ומכבי לא מעוניינים אותי. בכיני הכדורגל הישראלי הוא חובבני ברובו וברמה ירודה. הבילוי של ללכת למגרשים צריך להיות סוג של בילוי משפחתי בכלל.
      אני לא אעז לקחת את הילדים שלי לראות משחק בגלל צואות האדם שבארגוני האולטראס למינהם.

      • אסף the kop

       בעיני

 • עידן.

  אני קורא ששחר ואלונה מדברים עם הפועל וכבר הציעו לעזור להם להישאר בליגה ע"י העברת שחקנים להפועל ללא תמורה והמשך תשלום כל או רוב שכרם.

  ואני שואל, יכול להיות שאף אחד באמת לא מבין עד כמה ההצעה הזאת לא ספורטיבית לא הגונה? הרי בספורט אין צד מנצח בלי צד מפסיד ואם הקבוצות הגדולות עוזרות להפועל להישאר בליגה, זה בהכרח יבוא על חשבון קבוצה אחרת שתרד לליגה השניה, למרות שבניגוד להפועל היא דווקא התנהגה באופן ראוי במהלך העונה.

  אני גם תמה לעניין החוקיות של מהלך כזה (שחקן משחק בקבוצה א' אבל שכרו משולם ע"י קבוצה ב'), אבל זה באמת משני.

  • yaron

   שחר ואלונה מעוניינים בשחקנים מהפועל...

  • אסף the kop

   מהלך שאינו חוקי ולא מוסרי.
   מדובר בהפועל ולכן אפשרי.

  • גיא זהר

   המהלך ששחקן משחק בקבוצה א' ושכרו משולם על ידי קבוצה ב' מקובל בארץ במקרים רבים (שכטר בבית"ר לדוגמה שחלק משכרו משולם לדעתי גם השנה על ידי חיפה). אף אחד לא עושה את זה מטעמים פילנתרופיים למרות שמנסים להציג את זה ככה אלא כי אתה שולח לדוגמא את גורדנה + עמית ביטון להפועל ומקבל בתמורה את אדי גוטליב. כל מה שקורה מסביב להפועל מסריח מהמסד עד הטפחות. החטא הקדמון הוא שהקבוצות לא חושפות את התקציב שלהן למרות שהן מקבלות לא מעט תקציב ציבורי.

 • ערן (המקורי)

  אני רואה הקבלה בין מה שמתרחש במיקרוקוסמוס הקטן של הפועל, ובין דברים אחרים ולכאורה לא קשורים:
  משפט אליאור אזריה; ניהול המדינה על ידי ביבי; פרשת עמונה; חמיסת משאבי ציבור על ידי טייקונים; תספורות ענקיות על ידי אותם טייקונים; החלשה שיטתית של גופי רגולציה וביקורת; ועוד.
  הקו המשותף מבחינתי הוא שעולות השאלות:
  האם חוץ מכסף וכוח יש עוד ערכים היום? האם צדק, מוסר, שיוויון, מראית עין של הגינות- הינם ערכים רלוונטיים בישראל של ימינו? האם שקר הינו לגיטימי בדיוק כמו אמת, כשהוא משרת את הצד שלי? האם כדי להרויח מותר לי לדפוק את האחר? האם ניתן בכלל להרויח בלי לדפוק את הזולת? האם קיימת עוד סולידריות (שאינה פנימית בתוך קבוצה הומוגנית סגורה)? האם צריכה להיות בכלל סולידריות, או שבמאה ה 21 צריך להפסיק לחשוב כמו בקיבוץ?

  • רינוס מיכלס

   השאלות ששאלת בפסקה השנייה של התגובה שלך , נראות מאוד כנות וכאלו שבאמת מחפשות תשובה

   אבל לצערי ,
   הפסקה הראשונה של התגובה שלך ,
   מראה לי , שאם אני אנסה לעזור ואפנה אותך לתפישת עולם מסויימת ( שתוכל לענות לך על השאלות ששאלת , תוך כדי שהיא תוכל לשנות את התודעה שלך על החיים עצמם ועל מבנה החיים שבהם ) , זה יהיה לשווא

   5=2+2

   • Ljos

    ליברטריאניזם היא התשובה.
    אם אתה גבר לבן, עשיר, חסר מוסר ומצפון ואתה יודע איך להרוויח מצרותיהם של אחרים.

    • רינוס מיכלס

     האם אפשר להניח משאלותיו של ערן בפסקה השנייה של התגובה שלו , שהוא - " לבן , עשיר , חסר מוסר ומצפון , וכזה שיודע איך להרוויח מצרות של אחרים " ?

     בינה מלאכותית מישהו ?...

     • Ljos

      ולכן זה לא בשבילו.

      • רינוס מיכלס

       אבל ככזה שלא שטוף תעמולה תודעתית מיום היוולדו , וככזה שמכיר בטוב ,
       אני זה שכתבתי לו ויודע על מה אני כותב , ולא אתה

       לכן , את התיסכול , הנבערות , המרירות והאפסיות שנשפכים ממך ומחייך
       ( בעקבות היעדר אחראיות , אמת , ותודעה עצמית ) , תשמור לתינוקות שנשבו תודעתית כמוך

      • Ljos

       מדהים אתה שהצלחת לחיות באותו עולם כמוני אבל לא לתת למסרים של אחווה, הערכה, אמת ואחראיות לשטוף אותך.
       רק אתה יודע מה טוב ונכון לעולם. בבקשה תשמור את הרעל הזה ל"אנשים חופשיים" כמוך.

      • רינוס מיכלס

       אני לא מתיימר לדעת מה נכון למישהו , ואף פעם לא התיימרתי , בדיוק ההיפך ...

       מי שתפישת עולמו היא שליטה בחיי הפרט האחר ( על ידי אלימות האחר ) , זה אתה ושכמותך ,
       ולא אני חס וחלילה

       רק רציתי להגיב לערן בעקבות השאלות הכנות שהוא שאל בסוף התגובה שלו ,
       לא ניסיתי לשכנע אותו וגם לא להטיף לו , בסך הכל הבעתי צער ששאלותיו הנראות ככנות לא יוכלו להיענות כנראה

       ואכן זה פלא בראשך המעוות והמפלצתי , שפרט אחר ממך לא חושב כמוך

       לכן שאיפתך לכפות עליו את חשיבתך

       אני אכן מכיר בטוב , אבל אינני מתיימר אף פעם , לקבוע מה נכון לפרט אחר , רק לעצמי ולחיי הפרטיים בלבד !

       ומי שמפיץ רעל בעולם - זה שטופי תעמולה נבערים , אלימים , רודנים , שטופי שנאה מרירות ואפסיות כמוך ושכמותך , שהובילו לרציחתם של עשרות מיליוני בני אדם , ולעינוים של עוד מאות מיליוני בני אדם נוספים - בעבר , בהווה ובעתיד

      • Ljos

       תפיסת עולמי היא למנוע את אלימות האחר (שמוקצנת בליברטריאניזם) ולהשיג הבנה שכולנו תלויים אחד בשני.
       אני לא רוצה שאנשים ישלטו אחד בשני ולקבוע לו מה ואיך להיות ומה לחשוב (שוב, בזה מצטיינת התורה שלך), אני רוצה שהם ידעו שלכולם יש אחראיות ציבורית. שהמעשים שלהם אף פעם לא נמצאים בואקום.

       מה שעשית נקרא "צער קליקבייט". "הו, כמה נוראים הם חייך. שאל אותי כדי לדעת איך יוצאים מהמשבר וחיים חיים שלמים".

      • רינוס מיכלס

       תפישת עולמך היא לא למנוע את האלימות , אלא בדיוק ההפך - היא מייצרת ומלבה את האלימות , והיא כל כולה אלימות כשלעצמה במלוא כיעורה וזוועתויה

       אין לך מושג על מה אתה כותב ( כצפוי מנבער וחסר תודעה שכמותך ) , ולכן , אין לך שום מושג מה זה חירותנות ( ליברטריאניזם ) , ובעקבות חוסר המושג הנבערותי שלך , אתה מעוות את המציאות ( כהרגל תפישת עולמך השיקרית , מעוותת , נבערת , מסלפת , רודנית ואלימה )

       אכן כולנו תלויים בפרט כזה או אחר , בשלב / מצב כזה או אחר בחיים שלנו ,
       אך אין זה מקנה לנו את הזכות המוסרית הטובה , לכפות על חיי הפרט האחר - את " עזרתנו " ( בוודאי ובוודאי כשהפרט האחר פשוט לא מעוניין בה כלל וכלל , ורוצה לשמור על חייו וקניינו הפרטי כמו שהם )
       לכן האחראיות באה בצורה של התנדבות ורצון חירותי , ולא של כפייה ואלימות נגד רצון הפרט האחר

       לא משנה כמה תנסה לברוח מזה ,
       אתה ותפישת עולמך הרשעית , המעוותת , הנבערת , הרודנית והאלימה ,
       ועוד איך מנסה לשלוט בחיי הפרט האחר ממך , בכך שאתה רוצה לכפות ( ועוד באלימות ) את מחשבתך ורצונך על חייו הפרטיים וקניינו הפרטי

       ( בניגוד לתפישת עולמי שהיא ממש ההפך )

       ומי אתה בכלל שאתה רוצה לקבוע ולכפות בחייו הפרטיים של האחר , כשהוא לא רוצה ולא מעוניין במחשבותיך ורצונותיך ?
       חתיכת רודן מעוות ומפלצתי בכסות מילים מייפות , שעוטפות זוועה נוראית ומבחילה בתהומותיה ( הידועות טוב טוב לאנושות )

       מעשיו של הפרט אכן אינם נעשים בחלל ריק ומתנגשים הם בחיי הציבור לרוב , אך יש יכולת לפרט האחר ( שנפגש עם מעשיו של הראשון ) להתמודד איתם - כשם שיש לו אחראיות עצמית על חייו ועל קניינו הפרטי שלו עצמו

       ומה שעשיתי בתגובתי הראשונה שלי אליו , היה בסך הכל תגובה שמראה על צער ( מבחינתי ) ועל רצון לעזור ( כמובן בתנאי שהוא רוצה - כמו שהשאלות בסוף תגובתו הראו בבירור )

       כל שאר התיאורים והייחוסים שקישרת לתגובתי הראשונה , הם פרי דמיונך מראשך הקודח ,
       שכולו מעוות תודעתית , רשעי , נבער , אלים ורודני

  • ערן (המקורי)

   רינוס, Ljos, אני קולט שפספסתי הרבה מאז שהעליתי את התגובה שלי לפני כמה שעות. צר לי שתגובות בהמשך הגיעו למקום אגרסיבי מדי, אישי מדי...

 • רינוס מיכלס

  Amir A ,

  איכס על האבנים והחיפושיות

  • אלון

   יש גם גישה/ענף של ליברטיאנים סוציאליסטים, לא?

   • רינוס מיכלס

    אוי ואבוי , נשבע במה שאתה רוצה שמזה הכי חששתי בעקבות השרשור עם החמור גארם הנבער שלמעלה ...

    אנשים קוראים לראשונה את המושג " ליברטריאניזם " בעקבות זה שהוא כתב את זה , והולכים ללמוד ( טוב מאוד !!! ) על המושג בויקיפדיה ...

    חס וחלילה אלון , אבל באמת חס וחלילה

    אם אתה באמת רוצה ללמוד על החירותנות ועל מאפייניה ומרכיביה ,
    גש לספריות המובילות בעולם ( ארצות הברית של צפון אמריקה , קנדה , אנגליה , אוסטרליה )

    לעשות פעלולים בהגדרות ומושגים , אפשר גם אפשר ( לא מאשים אותך , ה - NWO ימח שמו וזכרו , עושה עבודה " טובה מאוד " ... ) ,
    אבל ניגודים לעולם אינם יכולים להרכיב אחד את השני , אחרת הם לא היו נקראים ניגודים ...

   • Ljos

    יש כאלו שמשום מה מגדירים את עצמם ככאלה.
    אבל ארבעתם לא מצליחים להבין למה לא לוקחים אותם ברצינות.

   • yaron

    אלון, אחת הדרכים לנתח את כל התורות האלה היא להתחיל בשם עצמו.
    בגדול ובכללי השם אמור להגדיר את נקודת המוצא ואת הערך החשוב ביותר.
    אם אתה חושב שה- human הוא נקודת המוצא אתה תקרא לעצמך הומניסט.
    אם החירות החשובה ביותר - ליברטריאן.
    אם החברה - סוציאליסט.
    שוב, לא מנסה להגדיר בצורה הכי מדוייקת, רק לתת כיוון מחשבה.

Comments are closed.