4-2-3-1. רמונטדה (?)

האם בארסה מסוגלת לחזור?

אז לפי מקורות זרים שצפו בשידור של ערוץ הספורט, כבר במהלך המשחק עלתה השאלה האם בארסה מסוגלת לחזור מ3-0 בגומלין. בברצלונה עצמה נשענים על האמונה בעקבות שמינית הגמר, התפיסה שהקבוצה הזו מסוגלת לכל דבר. היא לא יציבה, זה ברור לכולם וכנראה שהיא תתקשה מאוד לזכות באליפות אפילו אם היא תנצח את ריאל בברנבאו, אבל במשחק אחד הכל יכול לקרות.

הקולות הרציונאליים יגידו ובצדק שיובה היא לא פריס. נכון שלפריזאים יש סגל מרשים לא פחות אבל יובה היא קבוצה איטלקית, בעלת מסורת, ארגון חזק שנשען בעיקר על היציבות שלו לאורך כל כך הרבה שנים, על הביטחון הגדול שלו בעצמו. יובה לא תעלה מפוחדת כמו פריס. ליובה יש את בופון, קייליני ובונוצ'י שידעו לנווט את המשחק, להרגיע את הקצב כשצריך.

ובכל זאת אני חושש משתי סיבות. הראשונה היא שאם יובה הביסה את בארסה, אז גם ההיפך יכול לקרות. צ'לסי הגיעה אתמול לאולד טראפורד עם מטרה ברורה, לנצח ולהכריע את האליפות. היא קבוצה מסודרת, מאורגנת, מנצחת, בטוחה בעצמה והיא התמודדה מול קבוצה שיש לה כלים אבל מקרטעת רוב העונה. יונייטד העלימה אותה לחלוטין והדברים האלו קורים לפעמים במשחקים בין קבוצות גדולות כשצד אחד מבין שזה היום שלו והכל ילך. צ'לסי, הכובשת השנייה המצטיינת באנגליה, אפילו לא בעטה לשער.

הסיבה השנייה היא טקטית. אם יובה הייתה מגיעה ביתרון מינימלי אז היה ברור איך בארסה תשחק, פחות או יותר באותו אופן שבו היא שיחקה בטורינו. במיוחד כשהיא יודעת שאסור לה לספוג. אבל כשהיא צריכה שער מהיר בהתחלה ושלושה כדי להשוות, ארבעה כדי להעפיל וחמישה כדי למחוק שער חוץ שיש סבירות שיובה תיתן, בארסה תנטוש את כל התוכניות ותלך על כל הקופה והבלאגן הזה יכול לעבוד לטובתה. את המשחק המסודר של בארסה יובה מכירה וכבר הוכיחה שהיא מסוגלת לשתק. מול פאריס בארסה דחפה ללא הרף כדורים לרחבה מהרגע הראשון של המשחק, היא ויתרה לגמרי על הטיקי טאקה ופשוט שיגרה את הכדור ללא הפסקה לסוארס וניימאר כדי להרוויח כמה שיותר מצבים. היא התנפלה על הקישור המרכזי של הצרפתים שניסה להניע כדור בחצי המגרש שלו, לשווא. פריס לא העריכה מספיק את התשוקה של בארסה לקאמבק ובמקום לנעול את המשחק, להעיף כדורים ולנסות כמה שיותר להרחיק את בארסה מהרחבה הם ניסו לשלוט במשחק.

אז מה יובנטוס תעשה?

יובה פותחת את המשחקים בקצב גבוה מאוד. המערך של אלגרי מחפש הכרעה מהירה ולחץ גבוה מפתיחת המשחק, ככה הגיעה השער הראשון בטורינו. גם מול באיירן בשמינית הגמר בשנה שעברה יובה פתחה חזק וגם הגיעה ל2-0 שמעט הספיק להעפלה. אז היא תנסה להעביר את המשחק שלה לחצי של בארסה, לא לתת ל"שמונה חלוצים" שאנריקה מבטיח להתקרב לרחבה שלה וכשזה יקרה היא תסמוך על בונוצ'י וקייליני שיעבירו את המשחק קדימה לאזורים הנוחים שלה, לאגפים שבהם היא שולטת ולסחוב כמה שיותר עד שהיא תוכל להשתמש בחילופים ההגנתיים שלה, להכניס את ברצאלי לעבות את ההגנה, את סטורארו או רינקון לקישור, את ליכשטיינר לעזור באגף.

מה אני הייתי רוצה שיובה תעשה?

למרות שאני כותב כאן כאוהד יובה, בהוויתי אני אוהד נתניה ומה שאני הכי הייתי רוצה זה שיובה תגיד לעזאזל עם הכל ותוציא מהמחברת את הקאטאנצ'יו הכי אימתני שהיא מסוגלת להוציא מעצמה. לפתוח עם תכנית ב': שלושה בלמים, ליכשטיינר ואלבס בימין, סטורארו בקישור ולבנות על דיבאלה והיגוואין שיגנבו משהו. מזל שאלגרי לא אוהד נתניה.

פתיחת חלון ההעברות בזמן הדרבי המילאנזי
מבחן בוזגלו

תגובות

 • שלו

  1. מי שבונה על זה שיובה לא תבקיע, אני לא זוכר מתי יובה הפסידה 4-0 אבל זה היה מזמן.
  2. אם יובה מבקיע שער אחד, ברצלונה צריכה חמישה שערים, עוד יותר הזוי.
  3. גם ההגנה של ברצלונה זה לא משהו לספר עליו מורשות קרב.
  לו אני ברצלונה אני עולה עם הרכב רגיל ומשתדל לא לחטוף השפלה (כלומר הפסד ביתי).
  מנסה לנצח ולהשאיר את המשחק חי.
  בטח מנסה מאוד לא לקבל גול.
  יש גם יום אחרי המשחק וסיכוי מול סיכון אומר שזה משחק שיש לטווח הארוך הרבה יותר מה להפסיד.
  0-1 עד דקה שישים זו תוצאה טובה, 0-2 עד דקה שמונים ואז בסוף המשחק הייתי לוחץ להגיע להארכה.
  אבל אני לא ברצלונה ומבחינתי שיהיה בלגאן.

  • תומר חרוב

   הם בכל מקרה הולכים למהפכה בקיץ והמאמן (הכושל של רומא) הולך הביתה אז מה כבר יש להפסיד לטווח הארוך, הם ילכו על כל הקופה.

   • שלו

    כושל בן כושל

 • אופיר

  בתשובה לשאלה בכותרת: לא.

  • משה

   או בשתי מילים, ממש לא.

   • Matipool

    אל תפסלו על הסף. יש שופט למשחק..
    כרטיס אדום ופנדל במחצית הראשונה והכל פתוח.

    • שי

     אולי אם זה קורה כשברסה מובילה 1-0, וגם אז אני לא בטוח שזה יספיק אפילו להארכה...

     • ירושלמי

      מה ההבדל בין הקביעה שלך פה, לבין כל אלה שקבעו שבארסה לא תחזור מול פריז?
      להיפך, היה כבר תקדים כשהיה 4-0, קל וחומר כשזה 3-0.

      אני עדיין מאמין שרוב הסיכויים הם שבארסה לא תעלה, כנראה 80-20٪ לטובת יובה, אבל הסיכוי קיים.

      • שי

       ההבדל הוא בקבוצה היריבה

      • שי

       וקצת יותר בפירוט: יובה קבוצה מהטופ האירופי, עם הגנה מהטובות ביבשת והתקפה מעולה שמול ההגנה של ברסה שווה לפחות שער חוץ אחד. יובה לא נמצאת בעונה בינונית. הם לא מרגישים שהניצחון במשחק הראשון היה מקרי, והם יודעים שהעסק לא גמור. הם יבואו לשחק, ויש להם עם מי.

       אם ברצלונה תעלה אני אתרשם ואהנה מזה מאוד, אבל יובה הייתה הפייבוריטית שלי לעלות עוד לפני המשחק הראשון.

 • יואב

  לא יקרה. זאת יובה (למרות מילאן ולה קורוניה).

 • DS

  בארסה היא כמו קופסת שוקולדים

  • צביקה פחחות

   :)

 • בני תבורי

  במשחק בו צוות השיפוט ואגף השיווק של אופ"א לא משתתפים, ברצלונה תנצח בתוצאה שלא תספיק לה לעבור לשלב הבא.

  • גיא זהר

   1. לא יעברו 2. כשאוהד יובה מדבר על שיפוט, זה כמו שאוהד מכבי ידבר על שיפוט. טול קורה וגו... 3. ברסה הפסידה עוד במשחק הראשון בו הייתה שווה לפחות שער.

   • אופיר מ

    תודה על זה

 • ניינר/ווריור

  אין מצב אבל אשמח לאכול את הכובע

 • אריק האדום

  משחקים כאלו... "רמונדטות" (עוד ביטוי לעוס) הם 90% פסיכולוגיה. פ.ס.ז הייתה פריכה.
  יריבות איטלקיות לרוב לא פריכות. בטח לא יובה.
  גם אם בארסה תשיג את הראשון מהר יובה מספיק חסונה נפשית לדעתי.
  וגם התוצאה משחקת "לרעת" ברצלונה. 3:0 זה יותר שביר מ 4:0. אז יובה, בקאמפ נואו, תעלה מראש זהירה ולא שאננה.
  2:1 ברצלונה. אחרי 1:1. אפס מתח במהלך המשחק

 • צור שפי

  סיכוי נמוך שבנמוכים לרמונטדה. יותר סביר שבארסה אפילו לא תנצח את המשחק.

 • ליבר

  מה כ״כ מסובך לכתוב קאמבק? או מהפך?
  אפשר להקיא מהמילה הזאת.

  • תומר חרוב

   מה עשתה לך המילה?

   • משה

    מסכים עם ליבר, ניסיון למתג משחקים דרך מילים. זהה לויכוח המטופש האם קוראים לזה קלאסיקו או אל קלאסיקו או הצורך להשתמש בלה מסייה על כל שחקן שעבר בנוער שלהם. מרגיש כמו עוד נדבך בישראליאדה סביבם (לא במקרה שלך כמובן, באופן כללי). כשאני הייתי ילד קראו לאיצטדיון בכלל נואו קאמפ ולמשחק נגד ריאל סתם יוחסה יריבות גדולה.

    • תומר חרוב

     אני חושב שזה דווקא סבבה שמשתמשים במילים שמדייקות את ההקשר התרבותי של המשחק. נראה לי שזה סתם אנטי בארסה (שאני לא זר לו) כי לא ראיתי שמישהו אי פעם מעיר על השימוש בקטאנצ'יו או בסקודטו.

     • משה

      מודה באשמה ומודה בעובדות.

      • תומר חרוב

       :)

    • אריק האדום

     על על קטאנציו שמעתי 193020 טיקי טאקה
     על כל סקודטו שמעתי 284920 פיציצי
     ועל כל משחק בין ריאל לברצלונה שמעתי 2849 סופרקלאסיקו
     ולמזלנו ברצלונה לא מובסת הרבה אז יש אחת או שתיים גג רומנדטות בשנה...

     כל הזרגון הזה מרגיש לי ממש אופסייד

     • תומר חרוב

      מה באת לי בגגן פרסן עכשיו?

 • אסף כלשהו

  יובה צריכה להתגונן בשום שכל (כלומר, לא לקבע את קו ההגנה נמוך מדי) ולחפש כמה שיותר את המתפרצות. זה גם מה שפ.ס.ז' היתה צריכה לעשות בקאמפ-נואו-קאמפ ולמעשה בעשר הדקות היחידות במשחק ההזוי ההוא שהיא כן עשתה כך היא הבקיעה שער אחד וכמעט הוסיפה עוד שניים. ההגנה של בארסה היא בינונית ביום טוב וקטסטרופה רוב הזמן, והתקפות מהירות ומדויקות במידה סבירה יכולות לפרק אותה מהר מאוד, בטח ובטח ככל שהזמן יעבור ובארסה תעלה עם כולם למעלה כולל פיקה כחלוץ מרכזי.
  קשה לי לראות רמונטדה, קאמבק או מהפך מהסיבה הפשוטה שקשה לי להאמין שעוד קבוצה תוכל לנפק העונה משחק גרוע ודבילי כמו שניפקו השייחים מפאריז. בטח לא קבוצה שמונהגת על ידי קייליני שאם רק יראה רפיון קל שבקלים בהגנה הוא יתחיל לצווח קללות עסיסיות באיטלקית מדוברת ומשם יעבור ללנגוס בכל החברים שלו עד שהם יתפקסו.

 • חז

  ברצלונה באמת מסוגלת לכל דבר, אבל ליובה יש פריווילגיה מעבר לזה שהיא קבוצה איטלקית וכנראה לא תחטוף בראש- היא ראתה את פריז במשחק הגומלין. לא רואה אותה חוזרת על הטעויות ועל הבונקר העלוב שעשו הצרפתים.
  לא נראה שדין יובנטוס הוא כדין מילאן שקיבלה רביעיה מברצלונה (שאמנם נתנה 2-0 במשחק הראשון אבל באמת הייתה קבוצה לא גדולה) ופריז הטיפשה שקיבלה שישייה.

 • שמעון

  בינתיים כרגיל השופטים עוזרים לריאל ומחר יעזרו לבארסה. מדהים איך כל הטעויות זה תמיד לטובת בארסה וריאל וכמעט אף פעם לא נגדם ואף פעם לא ברגעי הכרעה. קסימרו עשה צהוב שני ודאי ולא הורחק ווידאל אחכ הורחק על פחות מזה.
  וידאל בלי קשר טיפש על הוא ומרטינז דפקו את באיירן בסידרה הזאת עם סתם עבירות במחצית המגרש.
  גם עם 10 שחקנים ההגנה של באיירן ב-2 המשחקים קטסטרופה, רונלדו עכשיו הוריד כדור ובעט בנינוחות מ-7 מטר בלי כיסוי, מה זה הדבר הזה? טעות מחרידה של הומלס.
  לא מתאים לאנצלוטי שקבוצה שלו נראית ככה הגנתית גם עם 10 שחקנים, באיירן פשוט מסננת, איפה ההגנה האיטלקית שגם עם 9 שחקנים קשה לבעוט נגדה, איפה הבונקר הזה?
  עוד דבר אני רואה את בואטנג שנים והוא בלם נוראי שאין לי מושג איך הוא ככ הרבה זמן באירן וברמות האלו, מסורבל איטי קורא משחק גרוע.

  • החתול במגפיים

   שני שערים שמובקעים מעמדת נבדל (הראשון ברור לגמרי!) ואדום שלא היה לקבוצה היריבה.

   ברוכים הבאים לברנבאו.

   • שמעון

    באיירן ב11 מול 11 מובילים 3 1 ריאל ב11 מול 10 מובילים 5 0 אבל וידאל ומרטינז דפקו לבאיירן את הסידרה שהייתה בידיים שלהם וגם לדעתי השנים בריאל ריככו את קרלו הגנתית הוא עלה למשחקים לא בצורה האיטלקית

  • ק.

   הצהוב השני לא היה אפילו עבירה, וגם מסכים לגבי קסימרו ומה שרשם החתול מעליי, אבל תיקו היה משקף גם לפני ההרחקה ובאיירן יצאו בזול במחצית הראשונה.
   בסופו של דבר בסיכום שני המשחקים ולמרות טעויות השיפוט לטובתה הגיע לריאל לעלות, עם כל הצער שבדבר...

  • אחד מהעם

   בגדול, חייבים להשתמש במצלמות.

   בקטן, ריאל גם כן קופחה בהתמודדות הזאת לא מעט.

   פנדל שלא היה במשחק הראשון. וידאל היה צריך לקבל אדום עוד הרבה לפני.

   וכן, כמובן שנבדל בשער של רונאלדו (השני בספק ובספק הולכים עם ההתקפה) ושקסימרו היה צריך לקבל אדום.

Comments are closed.