אז לפי מקורות זרים שצפו בשידור של ערוץ הספורט, כבר במהלך המשחק עלתה השאלה האם בארסה מסוגלת לחזור מ3-0 בגומלין. בברצלונה עצמה נשענים על האמונה בעקבות שמינית הגמר, התפיסה שהקבוצה הזו מסוגלת לכל דבר. היא לא יציבה, זה ברור לכולם וכנראה שהיא תתקשה מאוד לזכות באליפות אפילו אם היא תנצח את ריאל בברנבאו, אבל במשחק אחד הכל יכול לקרות.

הקולות הרציונאליים יגידו ובצדק שיובה היא לא פריס. נכון שלפריזאים יש סגל מרשים לא פחות אבל יובה היא קבוצה איטלקית, בעלת מסורת, ארגון חזק שנשען בעיקר על היציבות שלו לאורך כל כך הרבה שנים, על הביטחון הגדול שלו בעצמו. יובה לא תעלה מפוחדת כמו פריס. ליובה יש את בופון, קייליני ובונוצ'י שידעו לנווט את המשחק, להרגיע את הקצב כשצריך.

ובכל זאת אני חושש משתי סיבות. הראשונה היא שאם יובה הביסה את בארסה, אז גם ההיפך יכול לקרות. צ'לסי הגיעה אתמול לאולד טראפורד עם מטרה ברורה, לנצח ולהכריע את האליפות. היא קבוצה מסודרת, מאורגנת, מנצחת, בטוחה בעצמה והיא התמודדה מול קבוצה שיש לה כלים אבל מקרטעת רוב העונה. יונייטד העלימה אותה לחלוטין והדברים האלו קורים לפעמים במשחקים בין קבוצות גדולות כשצד אחד מבין שזה היום שלו והכל ילך. צ'לסי, הכובשת השנייה המצטיינת באנגליה, אפילו לא בעטה לשער.

הסיבה השנייה היא טקטית. אם יובה הייתה מגיעה ביתרון מינימלי אז היה ברור איך בארסה תשחק, פחות או יותר באותו אופן שבו היא שיחקה בטורינו. במיוחד כשהיא יודעת שאסור לה לספוג. אבל כשהיא צריכה שער מהיר בהתחלה ושלושה כדי להשוות, ארבעה כדי להעפיל וחמישה כדי למחוק שער חוץ שיש סבירות שיובה תיתן, בארסה תנטוש את כל התוכניות ותלך על כל הקופה והבלאגן הזה יכול לעבוד לטובתה. את המשחק המסודר של בארסה יובה מכירה וכבר הוכיחה שהיא מסוגלת לשתק. מול פאריס בארסה דחפה ללא הרף כדורים לרחבה מהרגע הראשון של המשחק, היא ויתרה לגמרי על הטיקי טאקה ופשוט שיגרה את הכדור ללא הפסקה לסוארס וניימאר כדי להרוויח כמה שיותר מצבים. היא התנפלה על הקישור המרכזי של הצרפתים שניסה להניע כדור בחצי המגרש שלו, לשווא. פריס לא העריכה מספיק את התשוקה של בארסה לקאמבק ובמקום לנעול את המשחק, להעיף כדורים ולנסות כמה שיותר להרחיק את בארסה מהרחבה הם ניסו לשלוט במשחק.

אז מה יובנטוס תעשה?

יובה פותחת את המשחקים בקצב גבוה מאוד. המערך של אלגרי מחפש הכרעה מהירה ולחץ גבוה מפתיחת המשחק, ככה הגיעה השער הראשון בטורינו. גם מול באיירן בשמינית הגמר בשנה שעברה יובה פתחה חזק וגם הגיעה ל2-0 שמעט הספיק להעפלה. אז היא תנסה להעביר את המשחק שלה לחצי של בארסה, לא לתת ל"שמונה חלוצים" שאנריקה מבטיח להתקרב לרחבה שלה וכשזה יקרה היא תסמוך על בונוצ'י וקייליני שיעבירו את המשחק קדימה לאזורים הנוחים שלה, לאגפים שבהם היא שולטת ולסחוב כמה שיותר עד שהיא תוכל להשתמש בחילופים ההגנתיים שלה, להכניס את ברצאלי לעבות את ההגנה, את סטורארו או רינקון לקישור, את ליכשטיינר לעזור באגף.

מה אני הייתי רוצה שיובה תעשה?

למרות שאני כותב כאן כאוהד יובה, בהוויתי אני אוהד נתניה ומה שאני הכי הייתי רוצה זה שיובה תגיד לעזאזל עם הכל ותוציא מהמחברת את הקאטאנצ'יו הכי אימתני שהיא מסוגלת להוציא מעצמה. לפתוח עם תכנית ב': שלושה בלמים, ליכשטיינר ואלבס בימין, סטורארו בקישור ולבנות על דיבאלה והיגוואין שיגנבו משהו. מזל שאלגרי לא אוהד נתניה.

פתיחת חלון ההעברות בזמן הדרבי המילאנזי
מבחן בוזגלו