נתניה חוזרת!!

לפני הכל, כמה מילים על הפועל.

אני מודה, אני שמח שהם ירדו. זו לא שמחה מכביסטית לאיד (המופע של הפנאטיקס הוא אחד הפאטתים שראיתי, מה הטעם בשמחה לאיד נטולת הומור? מאפיין קבוע של היריבות המאוסה הזו). זו גם לא שמחה מוסרית. זו שמחה של סגירת חשבון עם המועדון שלמנהליו ומקורביו היה חלק לא מבוטל בריסוק מכבי נתניה בעונה שעברה.

 

אבל לצד השמחה שזה נגמר ככה, כואב לי על אוהדי הפועל שעברו את הדרך הזו. לא מגיע לאף אוהד ולא משנה אם היה פאסיבי או אקטיבי, אם ראה או לא ראה, לחוות את החוויה הזו שהמועדון שלך הוא בעצם בכלל לא שלך, שהוא לא קיים בשביל שיהיה לך ולחברים שלך ליציע כיף אלא שהוא קיים בשביל מטרות שלא ידעת שהן בכלל קיימות, שאין שום סיכוי שתבין אותן. ולהיות בתוך זה כשאתה לא יודע למי להאמין ומה נכון או לא, ומי רוצה בטובתך ומי רוצה ברעתך, זו הרגשה נוראית.

אני חושב שחשוב שאוהדים ירגישו ירידת ליגה. אני כמובן מעדיף שלא נרד שוב אבל יש בזה משהו שממרכז את התודעה של האוהד. אתה מרגיש שהכל נגמר אבל בעצם אתה לומד שהכל מתחיל ואין הרבה הבדל. אתה מגיע לכל המשחקים, אתה שמח אותו דבר מגולים, אתה מעודד אותו דבר. אז המשחקים בשעות ממש מעצבנות או נוחות (שישי צהריים זה סבבה) וכל הגולים מצחיקים ומוזרים אבל מנצחים הרבה יותר אז יש מינימום חרדות לפני משחקים.

וכשדברים הולכים אז הכל טוב ויש גם זמן להנות מהדבר הזה וזה יוצר תנועה חדשה שסוחפת אנשים. אז ניצן חורש גם נסחף קצת העונה והחליט לכתוב שיר אליפות ולשתף אותי בחוויה. בינתיים השיר מתגלגל יפה ברשת ומקבל הרבה מחמאות ומעל הכל הוא משקף את הכיף שהייתה לנו העונה הזו ואת הכיף שהיה לחוות אותה אחרי כל השיט שעברנו. גם זה קורה בכדורגל לפעמים.

https://www.youtube.com/watch?v=sEzbIc6Zsl0

Share on FacebookTweet about this on Twitter

12 תגובות ל “נתניה חוזרת!!”

 1. דן מ (פורסם: 14-5-2017 בשעה 23:38)

  מה החלק של מנהלי ומקורבי הפועל בפירוק של נתניה? כי מלבד אוסידון (שעומד בפני עצמו ולא כחלק מהפועל) לא זכור לי משהו חריג…
  ליגה שניה זה כיף רק אם אתה עולה בסוף השנה. אפילו עונת 2004/5 לא זכורה לי כמהנה למרות שעלינו מהמקום השני (אחרי כפר-סבא).
  מאחל להפועל בהצלחה.
  וגם לגיא גרוס. רק עוד מגן שמאלי, שוער, בלם וחלוץ ואפשר להאבק בקלות על מקום 10

  להגיב
  • תומר חרוב (פורסם: 15-5-2017 בשעה 00:30)

   אוסידון. דובר המנהלת המקורב שהמליץ עליו לראש העיר. מני ויצמן שמימן את מחנה האימונים בתמורה להשד יודע מה. כבירי שעשה עסקאות נוחות להפועל על הגב של נתניה: השאלת זגורי, לינגאנה, גיא גומברג ששוכנע לוותר על חוזה ארוך טווח בהפועל רק כדי שאוסידון ישחרר אותו שבועיים אחר כך, שוינפלד ופאדי נאג'ר שנמכרו תמורת כלום. בטח היה עוד אבל אני לא זוכר, הם מצצו לנו את הדם. גם להפועל עצמה אבל קודם לנו.

   להגיב
 2. יאיר אלון (פורסם: 15-5-2017 בשעה 00:52)

  https://www.facebook.com/yair.alon.775/posts/10212288661149500

  מה משותף למכבי נתניה, ניוקאסל, לבאנטה, עכו, ורונה, שטוטגארט?
  כולן ירדו בעונה הקודמת מהליגה הבכירה בארצן לליגת המשנה, והעונה כבר הבטיחו חזרה את מקומן. או במילים אחרות במאי הקודם הן בכו ובאפריל הזה חוגגות.

  ברור לחלוטין שאוהדי מכבי נתניה נהנו הרבה יותר לדרוס את הליגה הלאומית העונה מאשר לשמש בשר תותחים בליגת העל אשתקד.
  ניתן לומר ברמה די גבוהה של ודאות שגם אם מכבי נתניה תצליח לשרוד בליגת העל היא לא רק שלא תתקרב לרמת הדומיננטיות שהפגינה העונה, אלא ספק רב אם תצליח לאיים על תואר האליפות בעתיד הנראה לעין.

  האם עדיף להיות ראש לשועלים או זנב לאריות? מבחינה רגשית אני לא חושב שיש ספק שקיימים הרבה יותר רגעי אושר כאשר הקבוצה מנצחת, ובכלל לא חשוב באיזו ליגה. למרות זאת לכולם ברור שעדיף להיות בליגה הראשונה, עובדה, כל האוהדים שמחים כשהקבוצות שלהם עולות ליגה ולא מתבאסים שנגמרה החגיגה.
  יש היגיון לא קטן בכך שאוהדים בכלל ישמחו שהקבוצה שלהם יורדת ליגה, אז היא תחזור להתמודד עם קבוצות בדרג שלה ואולי אפילו נמושות גדולות יותר. ויבכו כאשר קבוצתם תעלה ליגה בדרכה להציב לעצמה מראה לא מחמיאה מול הפנים.

  אז על מה אוהדי הפועל (ת"א/אשקלון/כפ"ס) יבכו הערב?
  אולי על היותם אוהדי הקבוצה הגרועה ביותר בליגה. אולי מהמחשבה שנורא יותר לשחק במגרשים שכוחי אל מאשר להפסיד בפריים טיים של טדי וסמי עופר. ואולי זה הפחד שהחזרה היא לא תמיד קלה ומידית, לעיתים ירידת ליגה היא רק האבן הראשונה במפולת.

  אולי אצלכם התשובות… בינתיים נחזיק אצבעות להפועל (אשקלון ורעננה)

  להגיב
 3. אריאל (פורסם: 15-5-2017 בשעה 12:04)

  השיר מזכיר קצת את ג'יין בורדו. נתניה לא.

  להגיב
  • אדם (פורסם: 15-5-2017 בשעה 15:43)

   הזמרת של ג׳יין בורדו היא זמרת ליווי בלהקה שלו אז אולי יש לזה השפעה. באופן כללי המוסיקה שלו ממש לא מזכירה את ג׳יין בורדו

   להגיב
   • ניצן חורש (פורסם: 16-5-2017 בשעה 12:18)

    דורון היא סולנית בלהקה שלי :) למען האמת, לחן הפיזמון מתנגן אצלי בראש מאז… עליית הליגה של 99. שלפתי אותו משם השבוע דורון היא השראה עבורי בהרבה תחומים אחרים

    להגיב
    • עידו ג. (פורסם: 16-5-2017 בשעה 12:31)

     ואיזה פרוייקט נפלא זה!

     להגיב
     • ניצן חורש (פורסם: 16-5-2017 בשעה 12:33)

      תודה רבה ❤️

      להגיב
 4. טל 12 (פורסם: 15-5-2017 בשעה 14:52)

  נה נה נתניה חוזרת…

  להחתים את ניצן חורש לארבע עונות עם מענק אליפות :-)

  להגיב
  • ניצן חורש (פורסם: 16-5-2017 בשעה 12:15)

   אני בא

   להגיב
 5. יניב פרנקו (פורסם: 16-5-2017 בשעה 02:17)

  ראיתו גם שמרים חזרה בגדול…

  להגיב
 6. איציק מהקיבוץ (פורסם: 20-5-2017 בשעה 09:50)

  תומר
  איזה כייף של שיר.
  תודה תודה!

  להגיב

מה דעתך?