פגרה וכל זה, אז אני לא ממש כותב. בקרוב אכתוב על נתניה למרות שהיא לא ממש עושה לי חשק. אז בינתיים הקמתי קבוצה בפנטזי-פרימיירליג וחשבתי: למה להסתפק בלהיות מנג'ר כשנותנים לך אפשרות גם למנכ"ל ליגה?
אז אני גאה להכריז על הקמת מנהלת הליגות לפנטזי דה באזר!! (נעימה צורמת)
קוד להצטרפות: 1175173-282787

https://fantasy.premierleague.com/

 

מניח שיש פה כמה חברים בודדים שכבר בנו קבוצות ואולי עוד איזה אחד שניים שישמחו להצטרף אליהם.

אז אחרי ענייני המנהלת אפשר לדבר גם טיפה על אסטרטגיה לקראת העונה החדשה. לא שאני פנטזיססט כזה גדול ומוצלח (זה בעיקר קטע חברתי שנותן מוטיבציה לעקוב אחרי הליגה) אבל עלו לי כמה מחשבות לקראת העונה החדשה.

בניית הקבוצה למחזור הראשון היא קריטית, נכנסים לעונה חדשה כשעדיין לא מכירים את היכולת של הקבוצות והשחקנים. כן, סביר להניח שאלכסיס יקרע רשתות גם העונה (אם הוא נשאר בפרימיירליג) אבל מצד שני, המחיר שלו עלה והוא כבר לא ישחק בעמדת החלוץ כי יש את לקאזט. אז אפילו כשמדובר בשחקן הפנטזי הטוב ביותר בעונה שעברה, הדברים לא בטוחים. יש קבוצות חדשות שלא ברור איך ישתלבו בפרימיירליג (והעולות החדשות דווקא נוטות להפתיע בשנים האחרונות), מאמנים חדשים שיכולים לשנות שיטות משחק (סאות'המפטון עם הגנה סופר חזקה בעונה שעברה אולי תרצה לקחת יותר סיכונים) ושחקנים שמצטרפים מליגות אחרות והרזומה שלהם לא כל כך ברור (למשל מוראטה).

לקראת המחזור הראשון כדאי להחליט על אסטרטגיה של בניית קבוצה שתחזיק לפחות כמה מחזורים. למשל, באיזו שיטת משחק נבחר לעלות? בפנטזי נהוג לנסות ולעבות את ההתקפה ככל שניתן. עוד לפני שקונטה החזיר את שיטת שלושת הבלמים לאופנה, מאמני פנטזי נהנו לשחק איתה ולהחליף בין שלושה חלוצים מקדימה לחמישה קשרים. חלוצים כובשים יותר, שערים נותנים נקודות, קשרים מקבלים יותר נקודות עבור שערים וגם מבשלים יותר אז זה רק הגיוני לנסות לשחק עם כמה שיותר מהם.

מצד שני, יש יתרון כלכלי בלבחור ארבעה בהגנה. ככל שהתקדמה העונה שעברה שמתי לב שאני מקבל הרבה נקודות משחקני ההגנה שלי ובאופן עקבי. גם לא היה קשה לשים לב ששחקן ההגנה הטוב ביותר עולה 6.5-7 מליון ליש"ט, סכום שמספיק לקשר ממוצע או לחלוץ זול. מכיוון שבכל מקרה אני צריך לבחור שחקני הגנה, הנחתי שעדיף לי לשחק עם 4 מגנים במחיר סביר עד יקר ועוד אחד זול. ככה אני שומר לעצמי אפשרות לקבל מהם נקודות אבל יותר חשוב, שומר יותר כסף לפחות מקומות בהתקפה. במקום לשים שני שחקני הגנה זולים מאוד על הספסל ולהרגיש שאני חוסך להתקפה, רק כדי לנסות ולמלא חמישה מקומות איכותיים בקישור או שלושה בהתקפה, אני חוסך את כאב הראש והולך על שלישיית קישור איכותית (שני שחקנים יקרים ועוד ממוצע) ושלישיה התקפית איכותית (שני יקרים ועוד ממוצע).

עוד משתנה שצריך לקחת בחשבון הוא לוח המשחקים. שוב, זה טריקי כי קשה לדעת מי תפתח את העונה באיזו צורה אבל בכל מקרה כדאי לחשוב על כמה מחזורים קדימה ולא רק על המחזור הראשון שאחריו מתאפשר לי רק חילוף אחד בחינם. צ'יצ'ריטו מווסטהאם הוא המלצת פנטזי די מובנת מאליה, הוא מתומחר זול יחסית (7M) לסקורר עם רקורד מוכח בפרימיירליג אבל לווסטהאם יש פתיחה פשוט פסיכית עם שני משחקי בית בשישה משחקים (שלושה חוץ רצופים בפתיחה) כשבאחד מהם היא מארחת את טוטנהאם. סאות'הפטון לעומתה פותחת עם שלושה משחקי בית מתוך ארבעה מול קבוצות חלשות ומתארחת רק אתצל האדרספילד העולה החדשה.

אז כדאי לקחת רגע ולהביט על לוח המשחקים של כל קבוצה ולנסות לנחש איך היא תפתח את העונה שלה ואיזה אתגרים מצפים לה? לפעמים האתגרים לא בהכרח קשורים ללוח המשחקים או לשינויים פרסונליים. אחד הדברים שעולים יותר ויותר לקראת העונה החדה הוא המושג "אפקט וובלי" בקשר לטוטנהאם. טוטנהאם היא קבוצה נהדרת וקבוצת פנטזי אפילו יותר נהדרת. יש לה הגנה חזקה מאוד, התקפה מסחררת, השערים והבישולים מתחלקים בין הרבה שחקנים והיא לא מבצעת הרבה רוטציות, חלום פנטזי. אבל את העונה היא תפתח בוומבלי שלא עשה איתה חסד במסגרת האירופית. קשה לי להאמין שכשאוהדי הספרס עזבו את וובלי בדקות הסיום של חצי גמר הגביע מול צ'לסי הם לא חשבו לעצמם כמה זה נורא שיש להם לוז מלא בביקורים באצטדיון הזה.

ויש עוד ועוד ועוד שיקולי פנטזי, לנסות ולחפש שחקנים שיפרצו, שחקנים שישתקמו, לחפש פנדליסטים טובים (מילנר מאוד מפתה כמגן), לבחון רוטציות של קבוצות שישחקו באירופה. אני מניח שתוכלו להשלים בתגובות הרבה דברים שלא חשבתי עליהם (ואם מישהו רוצה לכתוב פוסט עם המלצות קצת יותר טובות משלי, אני אשמח לפרסם).

 

4-2-3-1 (FI-NA-LE)
קאלצ'יו פיורנטינו