שמחתי לראות שהייתה הענות לא רעה לליגת דה באזר עם חמישים וחמישה משתתפים (מספר מזל) ויש גם קבוצות לא רעות בכלל (ברכות לקבוצת קושטאר שמובילה את הטבלה לאחר המחזור הראשון).

טוב, היה חתיכת מחזור עם הפתעות מטורפות. אף אחד לא ציפה שג'יימי וארדי יפתח את העונה עם צמד באמירויות או שסאם ווקס יעשה את זה בגשר. ובכל זאת, בבחינה של קבוצות עם תוצאות טובות, אפשר לראות שהמובילים דווקא בחרו בשמרנות. כמעט כולם הלכו על לוקאקו וגם בחרו אותו כקפטן (חוץ מהמוביל אצלנו שהימר ופגע עם אריקסן במשחק החוץ), שחקני ההתקפה של ליברפול כיכבו וכנראה גם ימשיכו לככב בשיטת קלופ ושחקני הקישור של טוטנהאם (עלי ואריקסן) גם נתנו נקודות למי שבחר בהם.

עוד מגמות שאפשר לראות: רוב המשתתפים לקחו את אליוט כשוער שני (הפיתוי של 4 מליון ליש"ט לשוער פותח בניוקאסל פשוט גדול מידי), כמעט לכולם יש שחקן הגנה מסאות'המפטון (ששמרה על רשת נקיה) ואת את קרול מסוואנזי על הספסל (4.5 מליון ופותח).

אחרי המחזור הראשון יש נפילת אדרנלין והרבה הכאה על חטא (איך לא הבאנו את קולוסינאץ וג'אקה? למה לא החתמנו את חגאזי ומוני?) וזה פתאום מוזר שאי אפשר לעשות כמה העברות שרק רוצים וצריך להסתפק באחד. ההתלבטות הראשונה שעומדת בפנינו היא מתי לעשות את ההעברה? יש יתרון להעברה מיד בסוף המחזור, לפני השמחירים עולים ויורדים. שחקנים שהפציצו במחזור הראשון כבר הקפיצו את המחיר שלהם (העליות והירידות תמיד בסכום של 100K) ומנגד המאכזבים (למשל: בטושאי, קייהיל, סטרלינג) יורדים, אז אם אנחנו מחזיקים מישהו כמו קייהיל שגם הורחק ל3 משחקים וגם ברור שהערך שלו יורד, שווה לשחרר אותו לפני הירידה במחיר.

מצד שני, יש שבוע שלם עד למחזור הבא ושחקנים יכולים להיפצע. שחקן פופולרי שנפצע השבוע הוא ווילפירד זאהה מקריסטל פאלאס וההודעה על הפציעה הגיעה אחרי הדד ליין של שינויי המחירים, אז מי שעשה העברות והשאיר את זאהה נתקע עכשיו עם שחקן במחיר לא זול שככל הנראה לא ישחק בחודש הקרוב.

ואם בכל זאת אתם מחפשים מחליף לזאהה, כנראה שההימור הכי נכון יהיה על וויליאן. אמנם לצ'לסי יש לוח משחקים מאוד קשה בקרוב אבל כל עוד הזארד ופדרו פצועים המקום שלו בהרכב מובטח. הוא שחקן מרכזי עם אחריות במצבים נייחים (במיוחד כשפברגאס מורחק), הכדור עובר אצלו הרבה והוא כובש ומבשל. אופציות נוספות שיכולות להיות מעניינות הן: ראמזי (נראה טוב ומיועד להרכב אבל לא באנקר), ווינאלדום (אמנם קשר הגנתי יותר אבל נוטה לבשל הרבה), טום אינס (זול יותר וכישרון אבל לא בטוח מה נקבל ממנו).

שאלה נוספת שעולה (לפחות בקבוצה שלי) היא שאלת הארי קיין. התעלמתי מסטטיסטיקת המחזור הראשון הנוראית שלו והרכבתי אותו מול ניוקאסל, היה לו משחק טוב אך חסר מזל (למרות שלפני ההרחקה של שלבי טוטנהאם התקשתה) וברור שהוא יכבוש הרבה השנה. הבעיה ששחקן במחיר כזה מונע גמישות בסגל לאורך השנה, יחד עם לוקאקו הוא די חונק את התקציב. אני בינתיים משאיר אותו אבל בראייה של כמה מחזורים קדימה ושינויים שאני מסמן בהתאם ללוח המשחקים, בהחלט יתכן שאני אוותר עליו ואלך על ז'סוס או מוראטה הזולים יותר וצפויים לשחק הרבה וגם לכבוש.

ואם התבאסתם מפתיחה חלשה, תמיד תזכרו שיש מחזורים יותר טובים ופחות טובים, הסטטיסטיקות נוטות להתיישר ודווקא מי שממהר לעשות שינויים גדולים (במחיר של נקודות כמובן) משלם בסוף ובטח שאין מה להתפתות ולעשות ווילד קארד בשלבים המוקדמים. בעוד כמה מחזורים תתחיל ליגת האלופות והרבה קבוצות ישחקו באירופה, יהיו הרבה רוטציות ושינויים ואז גם נתחיל לשים לב לשחקנים החזקים השנה ולפחות טובים.

 

 

קאלצ'יו פיורנטינו
הנפש של האוהד (לפני ב"ש)