הנאה שפויה (אחרי התיקו בב"ש)

הרהורים בעקבות פרוסנר

לפעמים עדיף לתת לדברים לשקוע, גם אם הם טובים. כמו התוצאה והמשחק בטרנר שתפסו אותי לא מוכן לאור התחושה שאפפה אותי באותו בוקר, שלא בא לי על כל העניין הזה. ואז אתה קורא משהו חכם, כמו פוסט בפייסבוק של פרוסנר שקורא לאנשים ללכת לכדורגל כי זה ספורט ואי אפשר לדעת מה יקרה בסוף. אז קרה בסוף המשחק שנזכרתי למה זה כיף. למה זה כיף להיות במגרש של הגדולים (וטרנר הוא בהחלט המגרש של הגדולים) ולמה זה כיף לתת פייט ולמה זה כיף לראות שחקנים שליווית מהעונה שעברה בלאומית שורפים את הדשא ואת הפנקסים של הסקאוטים (ולמה זה בעצם לא כל כך כיף כי עוד רגע ומגיעה פה מגה הצעה על עלי מוחמד).

עופר כתב עוד כמה דברים שהדהדו אצלי היום, שהוא עוד רגע בן שלושים וחמש (וגם אני, יומיים אחריו) ושהדלתות נסגרות לו, בקטע טוב אני מניח, שהוא יודע פחות או יותר איזה מין בן אדם הוא ומה הוא יהיה ועם מי הוא יחלוק את חייו אבל בכדורגל, כאמור, אי אפשר לדעת מה יקרה. אני לא חושב שאני מרגיש ככה. אני מכיר את עצמי הרבה יותר מבעבר, יודע מה טוב לי ומה רע לי ומשתדל מאוד להיצמד לטוב, אבל עדיין לא מרגיש בנוי. אמנם אני בפתחה של קריירה חדשה ועדיין אני לא בטוח שזה משהו שאעשה להרבה שנים (אבל צמצתי את האפשרויות לארבעה או חמישה ענפים).

אולי זה העניין של היעדר בת זוג קבועה שעושה את ההבדל, אולי זה הקיץ שבא לי קצת ברע עם יציאה מהשגרה (הרבה שנים החלטתי שאני פוחד משגרה ולאחרונה גיליתי שממש קשה לי לתפקד בלעדיה), אולי זו אכזבה אישית שליוותה אותי לאחרונה, אבל גם על סף גיל שלושים וחמש אני מרגיש שאני עדיין מגשש באפילה, שאני לא נעול על הליגה שאני נמצא בה ואיפה המקום שלי באמת.

ואז מגיע משחק כזה ואומר: לכאן אתה שייך. ככה זה מרגיש שזה טוב וככה זה מרגיש טבעי. אחד הדברים הקשים בקיום האנושי זה הפער בין  איך שאתה מדמיין את המציאות למה שהיא באמת. אתה יוצא לדייט ומנסה לדמיין שיחה קולחת, עיניים שנפגשות שוב ושוב, רוך וחמימות, דברים שמתיישבים על המקום. וזה נכון לכל חוויה, ממסעדה חדשה ועד לטיול. ה"לא דמיינתי שזה יראה ככה." להתבגר זה להבין שזה לא דבר רע אלא פשוט שונה ולקבל את זה שהדמיון שלך לא ממש פוגע במציאות ומה שצריך לעשות זה לייצר אותה וליצור אותה בצורה שמתאימה ואפשרית לך, יעני להתפשר.

ואוהדי נתניה הם גם בני אדם בנוסף לכל. הפער בין איך שאנחנו תופסים את המועדון שלנו (אימפריה) לבין מה שהוא באמת (מועדון בינוני ולא יציב שהיו לו עשור וחצי של הצלחות שטימטמו את אוהדיו לנצח נצחים) מאוד כואב לנו. הבעלות של סגל שפתחה תקופה חדשה בצורה מאוד שונה ממה שהכרנו או חלמנו עליו בעבר פתחה לנו איזו דלת לניסיון לייצר מציאות אחרת, כזו שיש בה פשרה (לא יהיו פה אלונה או גולדהאר ויתכן שהאימפריה לא תחזור או לפחות כפי שאנחנו מדמיינים שהיא אמורה לחזור) אבל גם יש בה פוטנציאל (היי, אולי נחזיק קצת בליגת העל, ניתן פייט ונהנה מכדורגל).

המשחק בטרנר היה הבזק של הפוטנציאל הזה, של הנאה שפויה (בסך הכל יצאנו בתיקו מול קבוצה בהרכב חסר) ושל שייכות. אולי מצאנו את עצמנו.

 

אש, קרח ומה שבינהם - יומן משחקי הכס (ע' 7 פרק 6)
בלוגרנה - אופיר ממן

29 Comments

יואב 21 באוגוסט 2017

הייתם ממש מעולים.
הלוואי על מכבי יכולת כזאת בטרנר.
אגב, כושר גופני מעולה.

תומר חרוב 21 באוגוסט 2017

גלזר רץ הכי הרבה.

אריק 21 באוגוסט 2017

רק אוהד מזדהה עם המשפט הזה "מועדון בינוני ולא יציב שהיו לו עשור וחצי של הצלחות שטימטמו את אוהדיו לנצח נצחים"

אמיתי 21 באוגוסט 2017

מצויין תומר. מזדהה

אריאל 21 באוגוסט 2017

האלגוריה בין הקבוצה לאדם מבריקה לא סגור בכמה מקומות התכוונת אליה אבל לקחתי אותה לכל אורך הפוסט.

yaron 22 באוגוסט 2017

הנאה שפויה בספורט זה כזה בזבוז…

יאיר אלון 22 באוגוסט 2017

לפעמים פוסטים טובים לא מקבלים הרבה תגובות כי אין על מה להתווכח או להוסיף

זה היה פוסט ערן לוי כזה, אין לי מה לומר אבל חייב לציין שנהנתי לקרוא

תומר חרוב 22 באוגוסט 2017

תודה רבה יאיר.

טל 12 22 באוגוסט 2017

מהרגע שראיתי את ההרכב המשוער של ב"ש לפני המשחק ידעתי שאפשר לצאת עם תוצאה טובה מבאר שבע (תיקו או ניצחון) ובגלל זה
הייתי בלחץ יותר מהרגיל. קצת כמו לפני מבחן שאתה יודע את החומר אבל עכשיו צריך להראות את זה וגם להוציא ציון טוב.

המבחן הראשון עבר בהצלחה אבל כבר במחזור הבא חייבים לנצח כמובן, וגם חשוב להמשיך לשחק טוב – שנראה קבוצה לוחצת שרוצה את הכדור ולא קבוצה שמחכה מאחור להזדמנויות.

בני תבורי 22 באוגוסט 2017

כמי שיהיה בן ששים וארבע עוד לפני שפרוסנר ואתה תהיו בני שלושים וחמש אני מצהיר בזאת כי אתם עושים פיל מזבוב. הגיל שלך זה מספר שהולך קדימה כי ככה אמרו לו, אין לזה השפעה עליך אלא אם אתה רוצה. תענוג נתניה, תענוג.

תומר חרוב 22 באוגוסט 2017

זה נכון לגבי הגיל אבל לא לגבי החיים. הזמן הוא פקטור בחיינו, אי אפשר להתעלם מזה, והוא עומד מנגד למה שאנחנו רוצים או חושבים שאנחנו רוצים. סופר לנו כל הזמן.
זה גם דור אחר, גדלנו עם ציפיות שונות מהעולם, חלקן הגיוניות יותר וחלקן פחות ממציאות שונה.

אדם 22 באוגוסט 2017

מה הזמן סופר? תנסה לחשוב על זמן בתור פונקצית שינוי ותראה שבעצם שום דבר לא נספר.

אבי 2 22 באוגוסט 2017

נפלא תומר.
חייב לציין שנתניה מבחינתי הקבוצה הכי מהנה בליגה, הן עקב משחק סוחף והתקפי (שמדהים לראות שלא השתנה מהלאומית) והן בגלל שחקנים עילויים טכניים כמו ערן ודיא ושחקן שהולך להפוך לכוכב עלי מוחמד.
הגול הראשון הזכיר לי גולים של נאפולי עם התקפות מרחבה לרחבה ב6 שניות, ההשתחררות של ערן והפס עם עין עקומה, תענוג. אלו שערים שצריכים להקרין בבתי ספר לכדורגל.

תומר חרוב 22 באוגוסט 2017

אני גם רואה הרבה מנאפולי בקבוצה הזו. תראה את הגול הראשון נגד מכבי פת בטוטו, מעל עשרים מסירות קצרות לפני שהכדור נחת ברשת.

יניב פרנקו 22 באוגוסט 2017

דראפיץ וברדה אדירים ממש.

אלון3131 22 באוגוסט 2017

כן, תוסיף לשם את אבוקסיס ואולי גם סילבס(יהיה לו קשה עם שרצקי) ואתה רואה איזה יתרון זה מאמן טוב שנותנים לו לעבוד(קונספט לא מובן מאליו בכדורגל שלנו).

תומר חרוב 22 באוגוסט 2017

עדיין יש לי ביקורת על החצי חצי ועל ניהול המשחק שלהם אבל זה יפה מאוד לראות מאמנים עם פילוסופית משחק דברים ומיישמים אותה ולא חושבים רק על הישרדות.

יניב פרנקו 22 באוגוסט 2017

גם בניית הקבוצה שלהם מרשימה – מאוזנת – מכירים היטב את השוק – יודעים לטפח צעירים

פה איתמר 22 באוגוסט 2017

אפשר קישור לפסוט של פרוסנר?

בני תבורי 22 באוגוסט 2017

נכתב בפייסבוק

פה איתמר 22 באוגוסט 2017

הבנתי. עדיין אפשר לקשר.

גאזה 22 באוגוסט 2017

יפה תומר. תודה.

אסף the kop 22 באוגוסט 2017

35 זה פג. קח בקלות.
חוץ מזה, אנחנו מאוד מתגעגעים אליכם. שובו אלינו במהרה… (-:

גיא זהר 22 באוגוסט 2017

אחלה פוסט, אחלה קבוצה. ושוב מתבאס על הדם הרע בין חלק מהאוהדים. וחוץ מעשור וקצת של הצלחות (תכלס הלוואי עליי), הייתה לכם הבלחה לא רעה בימי יאמר (לא יכולת, השגיות).

פראליה 22 באוגוסט 2017

עופר ואתה תבינו שמה שאתם חושבים שנפתח ומתגלה לכם ב-35, יתברר כהזיה נאיבית בהכרה של 40, ופה אני עוצר בשלב זה

אלון 22 באוגוסט 2017

איך זה שלא מילאתם את היציע שלכם בטרנר? לא ציפיתי לפחות מ1600 שלכם

תומר חרוב 22 באוגוסט 2017

ממה שידוע לי כל הכרטיסים נמכרו

Comments closed