אז לא היה לכם מחזור מאוד מוצלח בפנטזי, בטח לא בהשוואה לראשון. איך אני יודע? כי 58 נקודות הספיקו לי כדי לעלות 4 מקומות בדירוג. המחזורים הראשונים תמיד משקרים קצת והמזל משחק תפקיד מרכזי, אז גם אם הייתה לכם פתיחה חלשה או שיש איזו ירידת מתח אחרי המחזור הראשון, שלא תיפול עטרת ראשכם, הכל עוד פתוח.

מי שביסס את הקבוצה שלו על יונייטד המשיך להרוויח בזכות רביעיה קצת מוזרה (בסך הכל סוואנסי עמדה יפה עד שמרשיאל נכנס) כשגם ההגנה שומרת על רשת נקייה וביילי כובש במפתיע, (שער ראשון ביונייטד למרות שהוא תמיד נמצא ברחבה במצבים נייחים). לוח המשחקים של השדים האדומים ממשיך להיראות קל בקרוב. מתוך הנחה שכבר יש לכם את לוקאקו ואולי גם שחקן הגנה של יונייטד (ובעצם גם אם לא) זו תהיה מחשבה הגיונית ללכת על אחד משחקני הקישור שלהם, אבל מי?

ההתלבטות המרכזית היא בין מקיטריאן לפוגבה כשגם מרשיאל הוא אופציה מעניינת. היתרון של מקיטריאן שהוא מתופקד קדימה יותר והוא גם אחראי על חלק מהמצבים הנייחים. בניגוד לשנה שעברה נראה שהוא גם בטוח יותר בהרכב, אבל עדיין מדובר בשחקן שנוטה להיפצע ובקרוב כשתתחיל ליגת האלופות סביר שמוריניו ישתמש בו ברוטציה. פוגבה לעומת זאת מתופקד קצת יותר מאחורה אבל בזכות החתמת מאטיץ מקבל השנה הרבה יותר חופש התקפי. אם יש מצב נייח עם אפשרות לבעיטה ישירה ברגל ימין סביר שפוגבה יקח אותו והוא גם פקטור לכיבוש במצבים נייחים (השער של ביילי היה דחיקה לנגיחה שלו שפגעה במשקוף ובדשא) ומבחינת הרוטציה פוגבה נראה הרבה יותר יציב בהרכב. מרשיאל נראה מצוין כשנכנס מחליף ובקצב הזה סביר שהוא יקח לראשפורד את המקום בהרכב (אם כי אולי היתרון שלו בא לידי ביטוי דווקא כמחליף) וישחק בעמדה ההתקפית ביותר אחרי לוקאקו אבל חוץ מזה שהמחיר שלו עדיין עומד על 8 מליון (פוגבה 8.1 ומקיטיריאן כבר 8.2) אני לא רואה סיבה ללכת עליו ולא על השניים האחרים. אישית הייתי הולך על פוגבה בגלל הדקות והעדפה רגשית אבל כל החלטה אחרת נראית סבירה לא פחות.

לוח משחקים לא פחות קורץ יש לספרס (ברנלי בבית, אברטון בחוץ, סוונסי בבית, ווסטהאם חוץ, האדרספילד בחוץ ובורנמות' בבית) והוא הסיבה היחידה שאני בוחר להשאיר את הארי קיין בהרכב שלי. בגדול יש הרבה סיבות ללכת על קיין. אמנם הוא לא כבש או בישל בשני המשחקים הראשונים אבל בעט הרבה לשער (שתי קורות ושער שנפסל) ונראה די טוב. ברור שקיין יתן את המספרים שלו בסופו של דבר, קשה מאוד לעצור אותו. הדבר היחידי שמפריע בעניין שלו זה המחיר שדי חונק מבחינה תקציבית וכשיש מחזורים שהוא לא מביא את המספרים, זה מאוד מורגש. מה גם שצריך להסתכל בזהירות על הספרס השנה, הם בקושי התחזקו, הם משחקים בוומבלי שנראה נורא עבורם, יש להם צ'מפיונס ליג על הראש עם סגל קצר והם תלויים המון המון באריקסן שהוא המוציא לפועל העיקרי בקישור ההתקפי. ובכל זאת, שחקן הגנה והתקפה (קיין או אריקסן או עלי) מהספרס למחזורים הקרובים נראה כמו בחירה נכונה.

וישנה עוד אופציה מעניינת לקראת המחזור השלישי: עוצר העברות. דבר ראשון, זה תמיד טוב לעשות העברות כפולות, זה נותן יותר מרווח בהעברה כשאפשר לחזק שתי עמדות במגרש ולעשות חלוקה של התקציב ולא ראש בראש כמו בהעברה אחת. דבר שני, אחרי המחזור הקרוב יש פגרת נבחרות, בפגרת נבחרות בדרך כלל שחקנים נפצעים או חוזרים עייפים ויש רוטציות אז כדאי להתכונן לזה והבונוס בכל הדבר זה שחלון ההעברות (האמיתי) יסגר בין המחזור השלישי לרביעי ובטח יהיו רכישות מעניינות (צ'לסי נראית כמו מי שהולכת לחדש הרבה בשבוע האחרון) או שחרורים (קוטיניו?) שישפיעו על המשך הדרך.

 

 

 

הנאה שפויה (אחרי התיקו בב"ש)
תנו להם לשחק! (לקראת עכו)