לחבק את ה1-0

סיכום התיקו המעצבן בהיסטוריה

אז אחרי שנהננו להנות ולהביט על התמונה הגדולה שבה בהחלט ניצחנו כי המועדון קם מהמתים, צריך להגיד: פאק!!!!! זה היה התיקו הכי מבאס בעולם!!!
1. לא משנה מי מגיעה לשחק מולנו, אנחנו משחקים את המשחק שלנו. פגרה או לא, חיפה או אשדוד, אנחנו באים ומשחקים את הכדורגל שלנו, את הכדורגל של סלובו וברדה, עם הלחץ, המסירות, התנועה וכל הכיף שהתרגלנו לראות. וזה משמח מאוד, זה יוצר די אן איי של קבוצה, כמו שנהוג להכיר במועדונים גדולים באירופה. אבל אסור להשתעבד לדי אן איי הזה ולפעמים צריך גם להגיב למה שקורה בדשא. בברצלונה של גווארדיולה, לצד כל הכוכבים הגדולים היה את סיידו קייטה. קייטה היה נכנס בדרך כלל בעשר-עשרים דקות אחרונות של משחקים גדולים כשבארסה מובילה ומשחק הכי לא ברצלונה, חונק לגמרי את המשחק. לא היה ברור מה הקשר שלו לקבוצה הזו ולסגנון המשחק שלה, הוא חסר את הכישרון המתפרץ של אינייסטה, את האלגנטיות של בוסקטס או את יכולת בניית המשחק של צ'אבי אבל כשקייטה היה נכנס ידעת שזהו, אפשר לשרוק לסיום ולקפל את הדגלים, המשחק גמור. לא יודע אם גלזר הוא הקייטה שלנו ואם יש לנו בכלל אחד כזה חוץ מזה שכבר יש לנו (ותודה למגיב אריאל שהזכיר לי), אבל לפעמים צריך ללכת גם נגד הדנא שלך, נגד התכנית המקורית של המשחק ולא להתבייש לשנות ולשחק על התוצאה שיש לך ביד. ומי שלא אוהב לחנוק משחקים, אפשר לעבור לפועל מחבק. לחבק את ה1-0 חזק חזק ולא לעזוב אותו.
2. ערן לא יכול להגיע אחרי פגרה ולשחק יותר משישים דקות. זה מאוד בלט לעין אתמול. משהו בו פשוט כבה. זה התחיל כבר מהדקה ה35 כשהוא הפסיק להשתתף במשחק הלחץ של הקבוצה ובמחצית השנייה זה קרה הרבה יותר מהר. בדקה ה75 הוא כבר בקושי הצטרף להתקפות של הקבוצה ועדיין סיים 87 דקות על המגרש. זה דבר שלא צריך להיות, חלוקת הכוחות הזו לא הגיונית בשום צורה. היא גם תשחק אותו לטווח הארוך והסגל הקצר שלנו יודע שאנחנו מאוד זקוקים לו. אבל יש איזה מעצור אנושי-חברתי-היררכי בלהוציא את ערן כחילוף הראשון. השער של חיפה לא הגיע משום מקום. איבדנו את האמצע עוד לפני כן והיה לנו מזל ודני עמוס שהנגיחה של עומד דמארי לא נכנסה לפני כן. גם כשדן נכנס, זה פשוט זעק לשמיים שצריך שם עוד שחקן. לא או דן או ניקו, שניהם ביחד.
3. לדיא יש קטע שהוא לא נרגע עד שהוא לא כובש שער. אחרי שהוא כובש פתאום הוא נותן למשחק לבוא אליו, הוא משחק עם ביטחון בשמיים ולא מחפש את השער בכוח. הוא הגיע למצבים אתמול, בעיקר במחצית הראשונה ועדיין משהו היה חסר שם מבחינת האנרגיות. ראינו את זה בקרנות (גם של ערן) שהיו פשוט נוראיות. זה קצת מוזר לבקר שחקן שכבש כל כך הרבה וגם אתמול שיחק לא רע אבל אם דיא רוצה באמת להתפוצץ על הליגה הזו כמו שהוא יכול, הוא חייב להיות הרבה יותר רגוע ומחושב במשחק שלו. יש לו את הכישרון והיכולת, הראש צריך להירגע קצת.
4. טימו וברנקו במשחק הכי גרוע שלהם יחד העונה. שניהם עשו טעויות אתמול, אחת עלתה בגול ואחת בהחמצה רשלנית של היווני שהיה חייב למסור לרוקאביצה. אני רוצה לחשוב שזה היה רפיון חד פעמי שקשור להגנה של כל הקבוצה. היו יותר מידי מהלכים במחצית השנייה בהם 4 שחקנים לא ירדו להגנה. גם עלי לא היה במיטבו מבחינה התקפית והתעורר רק ברבע השעה האחרונה.
5. מי שלגמרי מספק את הסחורה ומעלה את רמת המשחק שלו משבוע לשבוע הוא ויקי כחלון. המהלך שהוביל אל הפנדל היה בזכות חילופי מסירות שלו מההגנה עם עלי מוחמד וכדור רוחב מצוין שהשאיר את דיא, אביב וקייטה מול שני שחקני הגנה של חיפה. חוץ מזה הוא הוסיף עצירת כדור נהדרת ומסירת רוחב שכמעט סידרה לקייטה שער. הוא יכול להיות יותר אחראי בהגנה אבל ביחס למה שהנחנו בתחילת העונה שנקבל ממנו, (וחלקנו חשב שחגי הולך לקחת לו את המקום בהרכב) ויקי אחד המצטיינים של הסיבוב הראשון.
6. עדן שרם הוא לא החילוף ההתקפי האופטימלי כנראה אבל מאוד כואב לראות אוהדים מאשימים אותו או מתוסכלים ממנו. שחקן שנכנס בדקה ה87 לדקות ראשונות אחרי המון זמן ומגיע לחצי הזדמנות, לא יעשה את השינוי. יתכן שהוא לא בשל או לא מסוגל להיות חלוץ בליגת העל, אפילו לא מחליף אבל הוא מה שיש כרגע ולפני שמרימים עליו ידיים, הוא ראוי לקצת יותר צ'אנסים, גם מהספסל וגם מהיציע.
7. עם או בלי קשר לסעיף הקודם. ינואר מתקרב וכמו שברור כשמש שדרוש מגן שמאלי (לא משחק רע של צעירי אבל גם ביום לא רע הוא לא יעיל באף צד של המגרש) אז ברור שצריך עוד שחקן התקפי לספסל. משהו בין קשר לחלוץ שיוצר מצבים ברגעים שמסתבכים וצריך לרענן. אולי שחקן עם ניסיון, אולי שחקן צעיר מאוד, מישהו שיקבל בשמחה את מקומו ברוטציה ויהיה מסוגל להביא שינוי. אם בוחנים את הסגל לעומת כאלו של קבוצות אחרות באזורים שלנו, הוא מאוד מאוד קצר ונשען על מעט מידי שחקנים.
8. ובלי או עם קשר לסעיף הקודם, הניצחון הגדול באמת היה בצהריים כשקבוצת הנוער ניצחה 2-0 את רעננה ועלתה למקום הראשון בליגה. את וויסאם המגן השמאלי שנטבל בבוגרים כבר במשחק הסיום של העונה שעברה הייתי מעלה לסגל ולהרכב בלי לפחד אבל גם בלי שמות מסוימים שבאמת יגיעו לקריירה במכבי נתניה, ידוע שהמטרה המרכזית שאייל סגל שם לעצמו זה שיפור משמעותי במחלקת הנוער. קבוצת נוער שמנצחת ומשחקת בצמרת היא מרכיב קריטי בהצלחה כוללת של מועדון שרוצה לבנות את עצמו כמועדון מנצח. משחקים כאלו, מול מכבי חיפה שגם תחת אחד המאמנים המעצבנים בהיסטוריה (איך השחקנים שלו סובלים אותו לעזאזל?) עדיין יש לה כוח הרתעה במשחקים מסוג זה, הם המקום בו דרושים שחקנים שרגילים לנצח ומועדון שרגיל לנצח. אנחנו עדיין לא שם אבל אם באחד המשחקים החלשים שלנו, יצאנו מאוכזבים מתיקו מול מכבי חיפה, אנחנו בהחלט בדרך.
גרנד פרי פלמה דה מיורקה
נו האדל

47 Comments

היסטוריה לעניים 26 בנובמבר 2017

באמת לאור מה שקראתי בעיתון וכותרת הפוסט הזה, האמנתי שאראה בטבלה שגם חיפה וגם נתניה קיבלו 3 נקודות של ניצחון.

אלעד כ 26 בנובמבר 2017

נתניה היו הרבה יותר טובים, פשוט בגלל שחיפה לא נראים כמו קבוצת כדורגל. תיקו נאיבי.
מה שכן, פעם ראשונה שאני רואה אוהדים ביתיים שיוצאים כדי להקדים את הפקקים, עשר דקות לסיום משחק צמוד כשהקבוצה שלהם עדיפה.

תומר חרוב 26 בנובמבר 2017

האמת שהיה לי סעיף על הפקקים והורדתי בעריכה. זה פשוט איצטדיון שלא ערוך לתכולה מלאה.

אלעד כ 26 בנובמבר 2017

אם זו הייתה בעיה רק באצטדיון של נתניה אז מילא. לא מבין למה בארץ לא משקיעים בסדרנים שינתבו את האוהדים כמו שצריך עם המכוניות אחרי המשחק.

צור שפי 26 בנובמבר 2017

אפשר לחשוב שהקטסטרופה התחבורתית בארץ מתחילה ונגמרת באיצטדיונים.

אייב 26 בנובמבר 2017

אפשר לחשוב שכשיוצאים מאצטדיונים מלאים בחו"ל אין פקקים וכולם משתגרים הביתה.

בני תבורי 26 בנובמבר 2017

עד שקראתי חשבתי אתה כותב על ליברפול…

תומר חרוב 26 בנובמבר 2017

דיא סבע>מוחמד סלאח

טל 12 26 בנובמבר 2017

ליברפול באנגליה נתניה בישראל..

יגאל תם 26 בנובמבר 2017

כתבה יפה ששמעתי את חלקה כבר בטלפון הבוקר,וראיתי שהבאתי לך השראה מסויימת.

תומר חרוב 26 בנובמבר 2017

אתה ההשראה של חיי

מתן גילור 26 בנובמבר 2017

העונה טרם הפסדתי משחק במסגרת כלשהי.
בשום משחק בשבת – כולל זה של אתמול – לא נתקלתי בפקקים בדרך הלוך. ובשום משחק (שבת או אמצ"ש) לא נתקלתי בפקקים בדרך חזור.
אני מבין שאחרים כן, אני רק משתף גם את החוויה שלי.
ואציין שאני הולך למשחקים של הקבוצה שמביאה הכי הרבה אוהדים בית וחוץ.
לגבי המשחק – נתניה אכן שלטו בקצב, עשו לחץ נכון, תקפו את נקודות התורפה של מכבי וכיו"ב. אבל בסופו של דבר מכבי היתה הקבוצה המסוכנת יותר עם מצבים איכותיים יותר.
זה בעיקר מראה שלאורך זמן עם כל ההתלהבות והאימון המצוין והמערכת שנותנת יופי של מעטפת וקהל שהגיע בהמוניו ודוחף את הקבוצה כמעט בלי להלחיץ, נתניה תפסיד לכסף הגדול שקונה את הכישרון.

תומר חרוב 26 בנובמבר 2017

במחצית השנייה הגעתם למצבים טובים אבל זה לא היה בזכות הכישרון של הכסף, זה היה בעיקר כי איבדנו את האמצע והצוות המקצועי לא הגיב זה. לא יודע מה הכסף שווה כשדמארי היקר נראה כמו שחקן גמור לחלוטין.

מתן גילור 26 בנובמבר 2017

והנה, אפילו עם דמארי הגמור והקבוצה הלחלוטין לא מאומנת והשליטה שלכם בקצב והלחץ היעיל, שחקנים שלנו הגיעו 4 פעמים מול שוער, בעוד שאצלכם זה קרה פעם אחת בכדור מאד לא נוח.

אלעד כ 26 בנובמבר 2017

לא ראיתי יתרון של חיפה מבחינת הכישרון. אם היה לחיפה את הכישרון שהיא חושבת שיש לה, אז הטעויות בהגנה של נתניה היו שוות עוד איזה 2-3 גולים.
נראה שתכנית המשחק של חיפה מתבססת על זה שכדורגל הוא משחק מקרי, ומתישהו יש מצב שכדור תועה כלשהו ימצא את דרכו לשער.
מבחינת הפקקים – מה הסוד שלך? :) אני אגב לא דיברתי על הפקקים בהכרח, אלא על ההבחנה המעניינת שהקהל התחיל לעזוב למרות שהמשחק עוד היה פתוח לגמרי.

מתן גילור 26 בנובמבר 2017

i can tell you but then i have to kill you :-)

אלעד כ 26 בנובמבר 2017

אני מתאר לעצמי שמי שמגיע כל שבת למגרשים, כבר בא עם תכנית פעולה – איפה לחנות, מתי להגיע, איך להיעזר בחברים וכו'.
הצופים האקראיים, כמוני, צריכים סדרנים. אחרת אין איך לברוח מהבלגן, בהלוך ובחזור

Ljos 26 בנובמבר 2017

באמת איך אתה עושה את זה?
לא הייתי באף משחק ונתקעתי בפקקים רק מעצם זה שההורים שלי גרים בקו אווירי לא רחוק מהאיצטדיון.

ניצן 26 בנובמבר 2017

״אבל בסופו של דבר מכבי מכבי היתה הקבוצה המסוכנת יותר עם מצבים איכותיים יותר״

שים סוגריים, שנבין שזה ציטוט של לוזון, אחרת זה סתם מצחיק

טל 12 26 בנובמבר 2017

כל מילה..

אריאל 26 בנובמבר 2017

"לא יודע אם גלזר הוא הקייטה שלנו ואם יש לנו בכלל אחד כזה" יש לכם קייטה אורגינל גם אם הוא חלוץ.
חבל שהעונה הזאת מתבזבזת על אין אירופה.

תומר חרוב 26 בנובמבר 2017

תכלס, ועוד כתבתי פסקה על קייטה שגם ירדה בעריכה.

אמיתי 26 בנובמבר 2017

זה לא עורך זה קצב..(;
האמת הטקסט עצמו זקוק לעריכה קצת- הקורא אלי בוודאי יסכים איתי

אורי 26 בנובמבר 2017

אז עם כל הרעש והצלצולים, יש לנתניה 2 מ12 מול 4 הגדולות והפרש שערים 9-2 אם אני לא טועה

גיא זהר 26 בנובמבר 2017

כרגע מגיע לקבוצה שנמצאת שמונה נקודות מעל יריבתה העירונית ואיבדה בסך הכל שבע נקודות מתוך 30 להקרא גדולה. ואותה נתניה ניצחה. ובלי קשר נגד ארבעת הגדולות האמיתיות למרות המאזן הלא משהו, היא היתה טובה מהן.

אורי 26 בנובמבר 2017

נתניה מושעים מארופה?

אורי 26 בנובמבר 2017

קראתי באיזו תגובה של יניב פרנקו שנתניה, כמו הפועל מושעית מאירופה ל3 שנים על הפירוק
אבל אני לא מוצא שום אישור רשמי או התיחסות לזה בתקנון

יש למישהו הוכחה לזה?

רומן 26 בנובמבר 2017

בוא נרגע קצת.. קיבלתם פנדל שלא היה ולא נברא והחטאנו 3 מצבים של גול בטוח.
קלאוס ניער את הבלם שלכם כאילו הוא פירור על דש הבגד ורק נשאר לשאול את עמוס לאיזו פינה בוא רוצה את זהו(או למסור לניקיטה שיגלגל מול שער ריק) ובמקום זה הוא בועט לשמיים.
בגדול אני מרגיש מקופח ונשדד.
אהה וערן לוי זה לא שחקן זה עלבון למקצוע, חובבנות פשוט. לא יאומן שלא מריצים אותו עם שוט מסביב למגרש עד שיוריד איזה 20 קילו, מביך, פשוט מביך, זה כדורגלן מקצועי?

אבי 2 26 בנובמבר 2017

השחקן המביך הזה בכל מקום שדרך בו הביא מספרים דו ספרתיים או שהתקרב אליהם – מה שכל הגילי וורמוטים והקהתים, אולי אם תחבר אותם ביחד יביאו לך בעונה.
הכל נכון לגבי הכושר הגופני והניידות שלו (כמובן שאם הוא היה עובד עליהם הוא לא היה פה בארץ ממזמן), אבל ממליץ לך בכל אופן לקרוא מהמחזור הקודם את הניתוח הנהדר של אורי קופר, על הירידה של ערן לאחרו לקבל את הכדור, שגם אם הוא לא עושה שימוש באותה התקפה ביכולת המסירה הפנומנלית שלו, הוא מושך איתו את ההגנה שנוהגת להתרכז בו (ובדיא סבע), ובכך מפנה שטחים לשאר השחקנים מהקו האחורי שעושים את התנועה לעומק.

רומן 26 בנובמבר 2017

שחקן כזה לא מתלבש בבלגיה לדוגמא(אין פשוט בגד שעולה עליו).
בלי צחוק אין עוררין על הכשרון, יש מחלוקת על המקצוענות.
וזה שהוא עושה מספרים לא מוכיח כלום, השאלה האם זה שווה להחזיק שחקן שמסוגל לתת גול בעמידה או מסירה גאונית בעמידה ולמעשה לשחק את שאר המשחק ב 10 שחקנים, כנראה שבארץ זה משתלם. אותי באופן כללי מגעיל לראות את זה

Ljos 26 בנובמבר 2017

תזכור שאפשר עדיין לקרוא לליגה האנגלית "הבית של טום האדלסטון".
ואני גם לא כל כך בטוח שפר מרטסאקר מנצח את ערן לוי בתחרות הליכה למרחק קצר.

dk 27 בנובמבר 2017

ברבטוב!!! אם אני זוכר נכון כבש במדי בולגריה שלושער במשחק שרץ בו משהו כמו 6 ק"מ

אבי 2 26 בנובמבר 2017

לגבי המקצועית שלו, אין לנו מחלוקת. זה לא נראה טוב לעיתים.
מה שנותן משנה תוקף לכך שבהנחה שהוא כן היה מקצוען, הוא היה שייך לרמות הגבוהות ביותר, לכן הוא פיספוס כל כך עצום מבחינתי.
אגב, אתה שומע גם ראיונות של זרים ששיחקו איתו כמו קאיודה, דריו פרננדס ודושאן מאטוביץ בבית"ר, שטענו שלא ראו כישרון כמוהו בארץ.

אורי 26 בנובמבר 2017

ברור שלא ראו, הוא הסתיר את השאר

אבי 2 26 בנובמבר 2017

נזרום איתך בבדיחות טוקבקי וואן – הוא אכל את השאר :)

אמיתי 26 בנובמבר 2017

לא רואה מעבר לפופיק של עצמו..
גאזה הישראלי. קצת כבוד

Srtest - ארטסט 27 בנובמבר 2017

חוסים בצילו.

רומן 26 בנובמבר 2017

"כשרון הכי גדול שהיה בארץ, אם רק היה משקיע…" זה משפט שאם אמרו אותו עליך זה אומר רק דבר אחד-כשלון. בטוח יש מישהו שגם אמר את זה על שי בירוק.
דוחה אותי לראות שחקנים מוכשרים שיורקים על המתנה הזאת שהם קיבלו מאלהים.

אורי 26 בנובמבר 2017

גם רובן עובד היה "כשרון הכי גדול שהיה בארץ, אם רק היה משקיע"
לא נשאר מזה כלום ושום דבר

אבי 2 26 בנובמבר 2017

״כישלון״ להגיד עליו זה כבר מתאים לתת תרבות שיש פה ועל ההכרח במתן כותרת של הצלחה וכישלון כשבאמצע אין שום דבר.
גם ההשוואה לשי בירוק היא מופרכת, בירוק היה סופר סאב מוצלח לעונה או שתיים ואז בלעה אותו האדמה. אין מה להשוות לערן לוי ולמה שהוא עשה עד עכשיו.

ברקוביץ 26 בנובמבר 2017

מי שעלבון למקצוע זה המאמן שלכם

רומן 26 בנובמבר 2017

לגמרי..

גיא זהר 26 בנובמבר 2017

זו לא הפעם הראשונה שנתניה שופכת לאגר. מעניין אם זה בגלל שיטת המשחק, או שיש בעיה בכושר הגופני.

Dr.van nostrand 26 בנובמבר 2017

דברים להיות מרוצים לגביהם:

נתניה במקום הראוי לה, ליגה ראשונה, מאבק על טופ 6, קהל שמגיע וכותרות בעיתונים בסוף נובמבר.
פייר, תחזית אופטימלית.

דברים פחות:
כל הקונספט של הליגה שתכל'ס מעודד ומרומם בעיקר את המועדונים העשירים.
אנחנו בספק רב אם בסיבוב הבא מול מכבי חיפה נניח יהיה כזה עניין, בטח עד אז ב"ש ומכבי ייכנסו לקצב כזה שיספיק להם לקחת את הנקודות באופן קבוע כפי שאנו מכירים מהיכולת של הקבוצות האמידות במסגרת.

כל העניין של תיקו והולכים הביתה ללא שום הארכה ( ואפילט פנדלים מבחינתי לאחר הארכה ) הוא גם כן מבאס בעיני, הן ברמה הספורטיבית והן ברמת ההנאה מהמשחק.
אנשים באים לראות אקשן ובסוף מבשרים ששיחקו 90 דקות ואין מה לעשות…הסתיים כפי שהתחיל.
זה נגד האינסטינקט הבריא לטעמי.

הייתי מחליף גם את פורמט הליגה, גם את שיטת הניקוד למשחקים.
יש כ"כ הרבה דברים פשוטים ומתבקשים שניתן לשפר שזה פשוט עוול נגד ההגיון והרוח האנושית להיות שבויים למשחק שמעקר את היצר התחרותי וההנאה הכללית, הן ברמת המשחק הפרטני והן במסגרת הליגה לאורך זמן.

סתם חשבתי לשתף אכזבתי ותמהוני כחובב ספורט ותחרותיות.

דונאדוני 27 בנובמבר 2017

תחליף ספורט אח שלנו… בכדורסל היית מנצח 20 הפרש

רומן 27 בנובמבר 2017

חחחחח

טל 27 בנובמבר 2017

לא קראתי את כל התגובות אז אני לא יודע אם רשמו את זה אבל אני ארשום.
נתניה של סלובוברדה לא שיחקה ולא משחקת על תוצאה לטוב ולרע. אפילו שנה שעברה לא שיחקנו על תוצאה וזה עלה לנו לפעמים (4-4 עם הרצליה למרות 4-2 בדקה 80, 2-1 לאחי נצרת, 3-3 עם בית"ר ת"א רמלה) וזה ברור שבליגת העל אנחנו נשלם על הדברים האלה יותר. כל עוד לא נשחק על תוצאה לא נגיע לצמרת הגבוהה ומקווה שלא ניקלע גם למאבקים על הפליאוף העליון. אבל במחשבה שנייה אולי עדיף בינתיים להתנות דרך בכל זאת רק עונה ראשונה שלנו בליגת העל ועדיף לבנות DNA קבוצתי קודם ועם השנים להתקדם ואולי לגנוב בסוף איזה משהו. דני עמוס סיפר על האליפות עם קש כמשהו שכבר התבשל בקבוצה והייתה דרך. עם הדרך שהייתה+משחק על תוצאה באותה עונה (הם ניצחו הרבה 1-0 ו2-1) הם הצליחו לצבור פער בפסיגה לזכות באליפות היסטורית בעונה שאפילו גזל, חסארמה, בדש וליאור לוי הבריקו בגדול.
ב

Comments closed