אשקלון-נתניה (סיום)

הבלוג חולה ומשדר מהבית

אוקיי, אז אולי הפוסטים פה באמת לא עושים כל כך טוב לתוצאות.

יותר מהתוצאה המאכזבת, זו קודם כל היכולת. זו לא מכבי נתניה שהתרגלנו לראות. משהו השתנה באנרגיה, יש יותר מידי הפקרות של החלק האחורי שגורמת לבלמים לצאת ללחוץ גבוה ולעשות טעויות.

סלובו ברדה שוב מציגים ניהול משחק לא נכון. אם מכניסים את עלי ב1-0, למה לא להשאיר את גלזר על המגרש ביחד איתו ועם ניקו, לסגור קצת את המשחק ולצאת למתפרצות. משחק חוץ קשה כשברור שהקבוצה הביתית תלך על ניצחון ותתקוף, זה בדיוק המקום להיות קצת יותר פרגמטים.

וזו לא פעם ראשונה שהצוות המקצועי (הבאמת נהדר) מאבד נקודות על ניהול משחק לא נכון. אם אתה מוביל 1-0, מה ההיגיון בלהוציא שחקן הגנתי? זה קרה לא מעט בלאומית, זה קרה נגד מכבי חיפה בשבוע שעבר, זה קרה בניצחון על מכבי פ"ת בו הובלנו והיא הייתה קרובה יותר לשוויון עד שכבשנו את השני, זה קרה נגד ק"ש שהצליחה להשוות ובמזל כבשנו מיד לאחר מכן. סלובו-ברדה לא מגיבים בזמן ולא מגיבים נכון.

 

****

נתניה בשבילך לכל משחק הגענו
כל שבת איתך זה החיים שלנו
לא מרגיש דבר פשוט רוצה אלייך
בורח מהכל נוסע אחרייך

רוצה להיות איתך
לצעוק לך שאני אוהב אותך
תמיד מעל כולם
את הדבר הכי חשוב לי בעולם

זה השיר שאיתו אוהדי נתניה פותחים בטירוף את המשחקים. השורה האחרונה לפעמים מכניסה אותי לסרטים בנוגע לסדרי העדיפויות שלי בחיים. ברור שזו רק שורה בשיר אבל יש רגעים שבהם נדמה שהקבוצה הזו היא באמת הדבר הכי חשוב לי בעולם (בימים אחרים גם הייתי מגיע חולה לאצטדיון ושולח את השבוע שלי לעזאזל אבל כנראה שהתבגרתי קצת). בגלל העוצמה של המילים ובגלל שהוא פותח את המשחק, יש משהו מיוחד בשיר הזה, לצד הצהרת הנאמנות הפאשיסטית לחלוטין (כיאה לטקסטים במגרשי כדורגל) הוא אוצר בתוכו את הבטחה למשהו גדול שהולך לקרות ב90 דקות הקרובות. לעיתים קרובות היא לא מתממשת, לפעמים היא אכן מגיע בשלב קצת מאוחר יותר אבל יש את הרגעים הנדירים שבהם השער נכבש ב"תמיד מעל כולם".

ואיזה שער נהדר זה היה. ערן לוי, גאון הכדורגל ההולך, תפור על המשחקים האלו. הוא מכיר קבוצות כמו אשקלון כי הוא שיחק בהן, הוא יודע שבדקות הראשונות הן לא יצפו לתרגיל בבעיטה החופשית אלא יחכו להרמת הכדור לעבר הרחבה. עצירת הכדור של דיא והסיומת שלו היו שירה צרופה.

אבל כצפוי, אי אפשר לראות כדורגל ישראלי בטלוויזיה ועוד יותר קשה לראות את נתניה בלי עלי מוחמד. הוא הקצב של המשחק, הוא תמיד ימצא את המסירה הנכונה או שיחזיק את הכדור עד שהיא תופיע. אז אנחנו לא ממש במשחק בלי עלי למרות שהייתה עוד הזדמנות או שתיים. אשקלון מפתיעה לטובה, היא משחקת כדורגל די חיובי למרות שחסרים לה שחקני מפתח. יכול להיות שאם יובל נעים לא היה אחד האנשים המאוסים בעולם (בירידה למחצית הוא עבר אחד אחד על צוות השיפוט וצעק עליהם) היו גם מתייחסים אליו כמאמן כדורגל.

אני מאוד רוצה לראות את עלי במחצית השנייה וגם את דידייה קוגבניה שיכול לנצל בקלות את השטחים הריקים שאשקלון משאירה כשהיא הולכת קדימה. בכל מקרה, שער אחד לא יספיק לנצח את המשחק הזה.

 

 

***
נאלצתי לוותר על הנסיעה לאשקלון בגלל חיידק גרוני שתפס אותי. מעטים הדברים שמפחידים אותי יותר מצפייה בכדורגל ישראלי בטלוויזיה. המקום בו איכות המשחק ואיכות השידור נפגשים הוא לא מקום מחמיא לכדורגל הישראלי, במיוחד באצטדיונים מיושנים ומשחקים מול קבוצות אשקלוניות כאלו שברור שיבזבזו זמן מהרגע הראשון.

החוויה הנהדרת ביותר שמכבי נתניה נותנת לי, גם בעונות הגרועות, היא ההגעה למגרשים. באצטדיון הכדורגל נראה קצת יותר טוב, האווירה נשמעת יותר טוב ובסופו של דבר זה מפגש חברתי, כי כדורגל זה אנשים ואת האנשים שיושבים איתי ביציע של נתניה אני הכי אוהב בעולם ולא נעים להחליף אותם במוטי חביב.

הויבך ועלי לא משחקים. בלי טימו ועם דודי תירם במקומו אולי נסתדר אבל עלי זו מכה רצינית. הוא בקלות השחקן הכי חשוב במערך שלנו וזה שהכי כיף לראות. גלזר שעולה במקומו הוא נהדר והיה אמור לפתוח בכל מקרה על חשבון אולסק אבל שניהם ביחד לא מסוגלים להגיע לתרומה של עלי. רק כדי לסבר את האוזן על הבחור. הוא בטופ חמש בחילוצי כדור, בכדרורים, במסירות מפתח ובמסירות מדויקות והוא היחיד בליגה שנמצא שם גבוה בכל הקטגוריות הללו (במדויקות רואים בעיקר שחקני הגנה ובכדוררים ומפתח שחקני התקפה).

שיחת השבוע בנתניה הייתה על יוני הללי והראיון המוזר שלו עם אייל סגל בו הוא אמר שלהחתים את סלובו לעוד שלוש שנים זו ההחלטה הגרועה ביותר שהוא קיבל. אייל ענה לעניין וניסה לדבר על עניינים קצת יותר חשובים לכדורגל הישראלי כמו דרישות השכר של המשטרה אותן הוא לא מוכן לקבל ומצהיר שילך עד לעליון כדי להילחם בתופעה בה המשטרה קובעת מספרים מפלצתיים של שוטרים שדרושים לאבטחה ומטילה עלויות גבוהות על הקבוצות. אייל רוצה להיות בעלים טוב לקבוצה שלו וככזה הוא מבין שהוא חייב להיות רווחי, אז הוא משפר את השיווק ואת המרצ'נדייז אבל מסתבר שהכסף הגדול לאו דווקא נמצא בהכנסות, אלא בעיקר בהוצאות.

יאללה נתניה!!!!!

 

הניצחון על ארסנל
מפלצת בגבס

7 Comments

רועי 2 בדצמבר 2017

יאללה דיע דיע

Dr.van nostrand 2 בדצמבר 2017

יאללה מקום חמישי. בכל הכח

איציק מהקיבוץ 3 בדצמבר 2017

תומר
תודה על הפוסט.
תענוג כרגיל.
בריאות שלמה.

אשקלוני 3 בדצמבר 2017

אשקלון החזיקה בכדור יותר היתה מבוכנת יותר אך אין רגל מסיימת וחבל .ילדותי היתה נתניה בימי שפגילר, עודד, לביא, בר, טופולונסקי ,גריאני ,בני לם .היום הייתי קרוע בין אהבתי לקבוצה מאשקלון לקבוצת נעוריי .שמחתי ושמחה נפשי בתיקו.בהצלחה .

גיא זהר 3 בדצמבר 2017

בתור אשקלוני לשעבר (ואוהד ב"ש מאז ומעולם), לא אשכח את המשחק ב97 בין אשקלון של דה וולף לב"ש של בניון (אשקלון ניצחו 0:2 ושתי הקבוצות ירדו ליגה בסוף העונה). אז ממש נקרעתי. אשקלון קבוצה לא רעה בכלל, הבעיה שהמסביב (כולל האצטדיון) לא משהו. חבל. יש פוטנציאל קהל גדול בעיר.

יניב פרנקו 3 בדצמבר 2017

מה הסיפור של מושיקו לוגסי ? שווה יותר מאשקלון לדעתי

גיא זהר 3 בדצמבר 2017

יניב, למיטב זכרוני חיים לא ספורטיביים.

Comments closed