הלך על חמד

"...אתה לא יכול לעלות הרכב בלי שחקן שהיה לפני כמה ימים שחקן החודש בצ׳אמפיונשיפ רק כי בא לך"

הראיון של תומר חמד מכניס אותו לרשימה המפוקפקת של שחקנים שלא יזומנו יותר לנבחרת אלא אם אמורים לשחק בהרכב. פריבילגיה של ותיקים וליגיונרים. חברות ברשימה הזאת חוסכת לשחקנים את הטרחה ומפצה על העלבון. לא בהכרח בסדר הזה. חמד מבין את זה. בתור שחקן חף מגינונים, שחקן שרגיל להוכיח את עצמו, האקט שלו, ראיון תמציתי וכמעט ברוטאלי, אומר הרבה יותר על המערכת מאשר עליו.

קודם כל חמד צודק. יותר קל לשחק עם רוטציה של שחקן נחמד. הדגם הגנרי של שחקן מוביל בכדורגל הישראלי מגיע בדרך כלל עם מערכת תומכת שנוטה לצאת מפרופורציות עם כל פגיעה קלה במותג. מיותר לציין שמערכות אלו יצאו מפרופורציות כבר במפעל. תומר חמד לעומת זאת הרוויח ביושר את הביקורת החריפה שעוסקת במעמדו בנבחרת.

*

דבר שני בנבחרת הישראלית עדיין ימכרו בכל יום חלוץ אפור ואפקטיבי בשביל שחקן שנותן פעולות מרהיבות פעם לכמה משחקים. חוסר יציבות זה דבר שנסלח בכדורגל הישראלי. גם לא לעשות הגנה. ואפילו לא להיות יעיל. חמד אמר את זה חד וחלק. פה יעדיפו את מי שעובר יפה שחקן, פעולות אטרקטיביות, באירופה מסתכלים על מספרים ותפוקה. לשמוע את זה מ-שחקן שאלו בדיוק החברים שלו לחדר במלון זה פרוגרסיבי.

*

בישראל במשך שנים, כדורגל של עבודה קשה נחשב מגונה.תפקידה של הנבחרת היה להראות לעולם את הטכניקה והכישרון של הכדורגלן הישראלי. הובסנו אבל  הכנסנו להם בין הרגליים (או להן אם יש משחק קשה מדי ביום שלמחרת). אבל האוהדים הישראלים התקדמו והם יודעים להעריך כדורגל מהיר, פיסי, מחויב ובעיקר יודעים לאמוד נכון את ערכו של הטאלנט הישראלי. חמד הגדיר את זה היטב. טאלנטים בסדר גודל של ליגת העל. חוזרים מהר מאד מגיחות בליגות אירופאיות. ואחר כך הוסיף שלו לא היה סיכוי להיחשב למגא טאלנט בליגה אנגלית או ספרדית אבל המטרה שלו היא תמיד לשפר את גרף התפוקה שלו. אפשר להבין מדבריו שהוא חושב שבנבחרת צריך לשפוט שחקנים על פי הסטנדרטים האלו בדיוק.  והוא צודק.  אין היום אוהד שלא רואה את זה. מאמני הנבחרות שלנו נשארו משום מה מאחור.

*

תומר חמד גדל במכבי חיפה הקלאסית. שם תמיד העריצו מספרי 10, שחקנים דמוניים. רק אחרי הרבה שנים כשהוא כבר שחקן מוכח שעשה עונות סבירות בליגה הספרדית ומשחק היום באחת הליגות הכי קשות ופיסיות שיש הוא יכול להסתכל בחיוך על מי שעושה יותר מדי רעש בליגה שלנו.  מרשה לעצמו להגיד שמקומו על המגרש בעמדת החלוץ צריך להיות מובטח. גם כי הוכיח שהוא יכול לתת גולים מול הגנות קשוחות  אבל כי לעבוד קשה ולהטריד את ההגנות בשביל לפנות שטחים לערן זהבי זה התפקיד שלו. כבר לא מסתכל על שחקנים כאלו מלמטה. וזה חדשות טובות מאד.

*

חמד מכניס חזק מאד לאלישע לוי שהרשה לעצמו להוריד חלוץ מוכח בליגה חזקה לספסל בשביל לשחק עם חלוץ מדומה.  זה לא משהו שמאמן נבחרת ישראל אמור להרשות לעצמו. בהולנד בעטו את דני בלינד החוצה אחרי שהגזים עם הרכבים משונים. רצה להטביע את חותמו. בישראל זה הרבה יותר פשוט. המטרה היא טו סמולר דה השפלה. ואתה לא יכול לעלות הרכב בלי שחקן שהיה לפני כמה ימים שחקן החודש בצ׳אמפיונשיפ רק כי בא לך. התוצאה שחקן אפקטיבי, עם אופי טוב ומוטיבציה מושעה מהנבחרת. בסדר.  הפעם לא מדובר בנעלב סידרתי. הדיאלוג שתומר חמד פתח חשוב ועוד יותר מזה חשוב שדווקא שחקן כמוהו מדבר ככה. כמעט חדשות טובות.

ליגת שוקי ההון - תעשיית ההייטק זקוקה לתרומתכם
לכל בחירה יש השלכות

102 Comments

אריאל גרייזס 27 במרץ 2017

עלאק דיאלוג שחמד פתח. כי בארץ מדברים על אסטרטגיה וטקטיקה ואיזה שיטה צריך לשחק ולא על מי נעלב ומי העליב וגם ככה כולם מתיישרים לפי הקבוצה שהם אוהדים

אריאל גרייזס 27 במרץ 2017

וזה לא בא לסתור את הכתיבה המצוינת ואת הגישה הנכונה שלך. כתוב מצוין. פשוט בארץ אין כזה דבר דיון ענייני (והאמת שחמד גם די מנע אותו כשהלך ככה לעיתונים והשתלח באלישע)

צור שפי 27 במרץ 2017

להבנתי לא היתה לו ברירה. הוא דיבר קודם עם אלישע ולא קרה כלום. פוסט מצויין.

יואב 27 במרץ 2017

צור,
לא הבנתי מה אמור לקרות? לקבל הרכב כי דיבר עם המאמן? באיזה עולם זה דבר נכון?

עדי אבני 27 במרץ 2017

באותו יקום בו זהבי מעביר למאמן דרך התקשורת חוסר שביעות רצון מכך שהוא לא צריך לשחק ליד חלוץ נוסף או בכנף

יואב 27 במרץ 2017

עדי,
ערן לא ביישן ואלישע מודע לרצונו גם ללא תקשורת. ועדיין, במה זה דומה לביקורת של חמד?
איך ערן בכלל קשור לפה? משעמם לכם?

צור שפי 27 במרץ 2017

יואב, זהבי לא קשור. חמד הגיע למסקנה שהוא לא מקבל את היחס שמגיע לו מהמאמן, לפי הניתוח של ורד, בצדק. הוא יכול היה לסתום או לצאת החוצה ולהגיד את הדברים באופן גלוי, לא בהדלפה מאחורי הגב, תוך שהוא ודאי לוקח בחשבון את התוצאות האפשריות. מה הבעייה?

יואב 27 במרץ 2017

הבעיה היא "את היחס שמגיע לו" יכול כנראה להיכתב רק בבלוג ישראלי על כדורגל(לא אישי נגדך חלילה). אני לא מכיר מושג כזה. לא זכור לי שסקולס/למפארד ביקשו הבהרות בקשר למעמדם.
מעמד יש למאמן. מה יחס? הוא היחיד שעובד קשה כדי להגשים את עצמו? ואנחנו לא מדברים על איזה איל ברקוביץ כן? זה רק תומר חמד.

צור שפי 28 במרץ 2017

לא מסכים. מדובר בבני אדם וסכסוכים בין שחקנים למאמנים תמיד היו, ובכל מקום. כל זמן שההיררכיה ברורה והדברים נאמרים על השולחן, אין בעיה.

יואב 28 במרץ 2017

אני חושב שהבעיה היחידה כאן היא של תומר חמד ועל כן קיבל את ההשעייה. פייר אינף.

vered s 27 במרץ 2017

אריאל. תודה על מחמאות. מוערך. ובקשר לענין. להפך. תומר חמד התראיין חשוף. ודיבר לא רק על אלישע. אם יש משהו מגעיל בכדורגל הישראלי זה הגורמים המקורבים שמצוטטים ויותר גרוע כתבי הספורט שעוסקים בדוברות ממש. הוא פתח דיאלוג כי הוא דיבר לענין.

יואב דובינסקי 27 במרץ 2017

הדיון מאוד ענייני ואין קשר לקבוצות שאנחנו אוהדים. כל בר דעת מבין שעם שרן בשער היינו גומרים בתיקו ועם מיכה בהרכב כנראה שגם מנצחים.

ברק׳ס 27 במרץ 2017

יפה מאוד ורד.

יואב 27 במרץ 2017

לא מבין את הפוסט.
חמד לא היה מתבטא כך כלפי מאמנו בקבוצה.
למה מותר לו לעשות כך על מאמן נבחרת?
יש בפוסט המון דברים נכונים אבל בסופו של יום המאמן מחליט ועל כך בנויה כל הפירמידה כך שאם נשמיט את האוטוריטה שלו, גם לשאר הדברים הנכונים והיפים שנכתבו- אין שום משמעות.
ובמאמר מוסגר? בעיני חמד היה צריך לפתוח(וזהבי כחלק משלישיית הקישור) אבל זה כלל לא רלוונטי לקודים להם מחוייב אדון תומר חמד.

אלי 27 במרץ 2017

כי כנראה התשובה של אלישע היתה "ככה" והתשובה של המאמן של הקבוצה היתה יותר הגיונית.

יניב פרנקו 27 במרץ 2017

עולה לי בבריאות. אבל זו צריכה להיות הנבחרת של זהבי. הוא רוצה לשחק בחוד. וכל מאמן היה נותן לו לשחק איפה שהוא רוצה.
התוצאה היא חדר הלבשה ממורמר.
אבל בסוף עדיף שלישיה של זהבי בשפיץ וטבח ורפאלוב על פני חמד.

יואב 27 במרץ 2017

יניב,
אני בהחלט חושב שאפשר לשחק עם שניהם ביחד. אבל עניין רצונו של זהבי להיות חלוץ הוא בעייתי.
ערן יכול להיות כח אדיר מהקישור, במקום כל האנמיה שיש שם עכשיו.

vered s 27 במרץ 2017

אם ככה אז תומר חמד עשה את מה שהיה צריך לעשות. מקסימום היה צריך לדבר איתו על זה כי גם זה חלק מתפקיד של מאמן אני לא מסכימה איתך כי חושבת שערן זהבי ניפגע מקצועית מזה שהוא משחק בליגה מאד חלשה. שטב״ח אוברייטד במונחים של כדורגל אירופאי . לא בטוחה בקשר לכושר של ליאור רפאלוב כי לא עקבתי מאז שחזר מהפציעה. אבל אתה יודע מסורתית יש שחקנים שהם ״שחקני ניבחרת טובים״ ויש כאלו שפחות גם אם הקריירות שלהם מדהימות. חמד אפקטיבי בנבחרת. על זה אין ויכוח. זה גם צריך להיות שיקול.

יניב פרנקו 27 במרץ 2017

זהבי יכול לשחק גם קשר 5050. הוא ורסטילי בצורה יוצאת דופן במונחי הכדורגל הישראלי. אבל זהבי זה חיה מוזרה שלא היה כמוה בנבחרת ישראל. הוא סופרסטאר. דעתן וזכר אלפא. במעמדו היום אין דרך "לאלף" אותו. וברגע שהוא קבע והוא קבע שהוא ישחק בשפיץ יש לזה מחיר.
הבעיה פה זה שאלישע ניסה להתעלם מזה ושחקני כדורגל מריחים את זה מקילומטר.
ברגע שאלישע יישר קו שזו הנבחרת של זהבי (מה שכל מאמן היה עושה לדעתי) – הסנריו שקרה היום כאילו נכתב מראש.

אביאל 27 במרץ 2017

ורד – האמת, עם איך שורד סיבב פעמיים את פיקה, לא נראה שהליגה הסינית פוגעת בו, אני גם לא בטוח שהיא פחות טובה מהישראלית.

יואב 27 במרץ 2017

אביאל,
נכון. ערן גם היחידי שנראה איכשהוא שייך למעמד הזה.

יואב 27 במרץ 2017

אז שיתכבד גינטר נצר ויקבל עליו את הדין. ככה שמכה או כל הסבר אחר? פשוט לא מעניין.

יניב פרנקו 27 במרץ 2017

לא הבנתי יואב…

יואב 27 במרץ 2017

יניב,
זה לא היה אליך.
מסכים עם ההודעה שלך. ערן גם יכול כאילוץ לשחק בכנף אבל תארת נכון את המציאות.

vered s 27 במרץ 2017

היי יואב. ודאי. מסכימה איתך שרוב הסיכויים שתומר חמד לא היה מיתבטא ככה נגד המאמן שלו בברייטון. מסכימה איתך שלמאמן ניבחרת צריכה להיות אוטוריטה. זה גם נכון שאנשים מתנהגים אחרת כשהם בבית, יותר אמוציונלי. בהרבה ניבחרות יש בלגנים. אני לא מסכימה איתך שלדברים הנכונים שלו אין משמעות. בטווח קצר זה משפיע על יחסים של השחקנים בינם לבין עצמם, על המאמן. זה חיכוך. זה מטלטל קצת את הספינה. נכון שזה זה יכול לעשות גם יותר גרוע מנקודת מבטו של תומר חמד אבל מעכשיו הקמפיין הזה יייבחן ביחד עם הדברים שנאמרו על ידו.

vered s 27 במרץ 2017

אלי – lol – נוטה להסכים גם על זה.

יואב 27 במרץ 2017

ורד,
לא ראיתי שיש מחלוקת. הכל בסדר.
חמד ילד גדול ובטח ידע שלראיון שלו יהיו השלכות.

אלי 27 במרץ 2017

כנראה שהראיון היה אחרי שהוא הבין שכבר אין לו סיכוי לשחק אז פשוט העדיף את האופציה של לחסוך לעצמו ישיבה על הספסל.
לעומת זאת בקבוצה הוא יודע שאם הוא דברים מסוימים אז הוא ישחק.

holden 27 במרץ 2017

הכל טוב ויפה, אלישע יכל אמנם להמתין עם הניפוי , התיזמון של ההשתלחות של חמד בד בבד עם ההשתלחות של הרוש לא הותירה לו ברירה,
השניים חשפו לציבור את " היד " של הקלפים ואלישע בחר להשתמש באס של הניפוי שזה הקלף המנצח לדעתו,
משחק מיותר של כל הצדדים,
אם כי אני נוטה לצדד באלישע שכנראה נמאס לו להיות מיסטר נייס גאיי וקפץ לו הפיוז או הגן הספרדי,
תומר חמד שחקן ראוי ואכן מתאים לו לשחק לפני זהבי ולפנות שטח לזהבי, את הטרוניות היה חייב להעלות בפני הצוות ולא בפרהסיה.
כרגע השחקן הכי אירופאי שלנו זה אלמוג כהן,
ביברס שוב זוכה לקרדיט בלתי מוגבל שלא בצדק,
ביברס בכלל היה על כר – הדשא?
נאתכו זה הדנידין של הנבחרת, רשום בהרכב-לא מופיע על המגרש

אלי 27 במרץ 2017

הרוש מעביר ביקורת: הוא טעה אבל לא חצה קו אדום.
חמד מעביר ביקורת: חמד והרוש מושעים.

דור 27 במרץ 2017

הפוך גוטה.. הפוך. דווקא בגלל שאני תופס מחמד בחור אינטיליגנט שאינו מעורב בפוליטיקה זולה, התאכזבתי ממנו עמוקות. את הבחירה שלא לפתוח עם חמד ניתן להסביר בקלות, במספרים:

חמישה משחקים אחרונים:
ניקאסל בית (הפסד 2-1): חמד על הספסל כל המשחק.
נוטינגהאם פורסט בחוץ (הפסד 3-0): חמד נכנס חילוף שלישי בדקה 72.
רותרהאם בחוץ (ניצחון 2-0): חמד משחק 75 דקות (חילוף שלישי), לא מבשל או כובש.
דרבי בבית (ניצחון 3-0): חמד נכנס חילוף שני בדקה ה-79.
לידס בחוץ (הפסד 2-0): חמד יושב על הספסל בכל המשחק.

תומר חמד הגיע למשחק הנבחרת אחרי ששיחק משחק ורבע מתוך החמישה האחרונים, האם לא סביר להעדיף אחרים על פניו?
ההחלטה במתחם הסבירות וחמד צריך להבין את זה, ואנחנו יודעים שהוא יודע להתמודד עם מצבים כאלה – מישהו מדמיין ראיון שכזה של חמד נגד המאמן שהביא לפיחות משמעותי במעמדו בקבוצה? חלוץ שלישי או רביעי בסגל. אז אני שמח שהמאמן (שיכול להיות שטעה, ועוד יטעה) לא מתרשם מתואר כזה או אחר שפתוח להצבעה מאסיבית של אוהדי מכבי חיפה, ומסתמך על פרמטרים אחרים.

שי 27 במרץ 2017

חמד על הספסל וברייטון מפסידה. כן, הייתי פותח איתו בלי לחשוב פעמיים :)

יש לברייטון עוד סקוררים עם עונה טובה, וזאת ליגה קשוחה של 46 משחקים שדורשת רוטציה רצינית, אז הגיוני שהוא יראה ספסל לפעמים. זה לא אומר שהוא בכושר לא טוב, או שהוא הספיק להחליד.

דור 27 במרץ 2017

יש גם את הצד ההפוך.. גם כשהקבוצה מפסידה המאמן לא רואה לנכון לתת לו צ'אנס משמעותי, מחליף אותו מוקדם או מכניס אותו מאוחר. זה מפתיע במיוחד משום שיש לחמד מספרים לא רעים גם העונה (10 שערים אם כי רק שלושה מהם שערי שדה), ולא נופל בהרבה מעונה שעברה (14 שערים). יתכן שמגיעות לו יותר הזדמנויות בנבחרת אבל זו לא החלטה מנותקת, במיוחד כאשר יש לך חלוץ שעם כל הכבוד, טוב יותר.

שי 27 במרץ 2017

לדעתי עדיף אימונים באנגליה והספסל של ברייטון על הרכב בסין, זה לא שזהבי בשיא העונה והיכולת עכשיו. והטענה שלך לגיטימית, אבל זה לא היה המקרה לדעתי כי עם מרציאנו אלישע לוי קיבל בפירוש את ההחלטה ההפוכה: ללכת עם הניסיון האירופאי ולא עם מי שבכושר הכי טוב.

חמד גם לא הסקורר המוביל של הקבוצה, אז . לדעתי אלמלא הכסף הענק מהטלוויזיה בשנתיים האחרונות יש מצב טוב שהיה מקבל כבר הצעה מהפרמייר ליג. סתם ככה, ברמת הספקולציות.

שי 27 במרץ 2017

*חמד גם לא הסקורר המוביל של הקבוצה, אז קצת ספסל לא אומר שהוא חלוד כרגע. במיוחד שהוא כן שיחק ב-3 מתוך 5 המשחקים והמאמן כן נותן בו אמון.

שלו 27 במרץ 2017

מה חמד עשה בכדורגל שנותן לו מעמד שבונים קבוצה סביבו?
על חשבון מי הוא היה אמור לשחק? זהבי?

גיא זהר 27 במרץ 2017

על חשבון טבח

עומר 28 במרץ 2017

טב"ח הוא הבאנקר השני בהרכב, אחרי זהבי.
גם אם הוא ביום חלש (ולמען האמת יש לו כאלה more often than not) יש לו אפסייד פיזי שאי אפשר לוותר עליו, בטח במשחק כזה. כוח ומהירות טופ לבל.

חז 28 במרץ 2017

ומעט מאוד שכל בשביל לחבר ביניהם.

שלו 28 במרץ 2017

החלטה כזאת או הפוכה היא לא חסרת היגיון…
חמד לא כל כך טוב (כמו שאר שחקני ההרכב) שהוא חייב להיות בהרכב,
בלי לקחת בחשבון את היריבה.

זינק 27 במרץ 2017

לפחות ממה שאני קורא ושומע על אלישע, יושרה מקצועית היא כנראה אחת התכונות הבולטות שלו.
אני מנסה להבין למה במקרה הזה צריך להטיל בו ספק.
מעבר לזהבי שאני מניח שכל מאמן נבחרת היה מרכיב בכל מצב, האם יש שחקנים נוספים כאלו אצל אלישע?
אני מאוד מחבב את חמד וחושב שהוא שחקן לא רע בקנה מידה אירופאי. אבל לא ברורה לי הבחירה שלו במקרה הזה. מקרה קלאסי של גם אם יצאת צודק, יצאת ממש לא חכם.

גיל שלי 27 במרץ 2017

חמד דיבר לציטוט ואמר מה מפריע לו. איזה עבירת משמעת הוא עבר? מה מעדיפים בנבחרת שחקנים שמלכלכים בעילום שם?

Amir A 27 במרץ 2017

לא בטוח שהבנתי. אם עובד שלך בחברה היה יוצא לעיתונות ואומר שהוא לא מבין את המודלים שאתה משתמש בהם כדי לנבא תחזיות שכר ושלמעשה אתה צריך להשתמש במודל האחר שהעובד הזה הציע לך אבל במקום זה המשכת לדבוק במודל השגוי, לא היית מראה לו את הדלת?

יניב פרנקו 27 במרץ 2017

ניהול טאלנטים מורכב בהרבה מניהול עובדים.

Amir A 27 במרץ 2017

בהחלט. רק שאני לא בטוח, איפה הטאלנטים בסיפור שלנו?

יניב פרנקו 27 במרץ 2017

אני עוד מחפש את המנהלים בכדורגל שלנו

אלי 27 במרץ 2017

אף עיתון לא היה סתם מצתת עובד.
אבל אם אתה רוצה להקביל את המקרה, אז הייתי מנסח את זה כעובד בכיר היה בא לגיל וגיל היה אומר לו שהוא צודק אבל למרות זאת אנחנו משתמשים במודל לא נכון ואז הוא היה הולך לתקשורת.
איך גיל היה מגיב?

אלי 27 במרץ 2017

מצתת? אוי ואבוי…

איתמר 27 במרץ 2017

אני מכבד שחקנים שמדברים באופן גלוי ולא מסתתרים מאחורי ״מקורבים״.
שניהם לבטח העריכו שהם צפויים לשלם מחיר על גילוי הלב שלהם.
שניהם הציפו מתחים שקיימים בנבחרת והוצנעו עד עתה.
הדחתם איננה אסון גדול מבחינתם. הישארות עם הפועל בליגה ועליה עם ברייטון לפרמיירליג הן מטרות הרבה יותר משמעותיות מעוד קמפיין דלוח עם הנבחרת.

איציק 27 במרץ 2017

כן

yaron 27 במרץ 2017

הייתי יכול להבין אותו אם זה היה גוטמן והוא היה פותח עם שכטר.

קובי 27 במרץ 2017

התאכזבתי מחמד…
להתבטא ככה ועוד על אלישע שהיה הראשון שהאמין בו בתור שחקן מוביל בקבוצת צמרת(עם כל הכבוד לגרגורי ולאחי נצרת)
במיוחד שהוא בא בכושר לא משהו,במיוחד שהנבחרת משחקת מול ספרד שבלתי אפשרי לדרוש מאלישע לשחק איתו ועם זהבי באמצע ביחד(אלישע לא מאמין במערך עם 3 בלמים).
ועדיין אם חמד יהיה בכושר מספיק טוב הוא ישחק

יניב פרנקו 27 במרץ 2017

הפוך. חמד סוחב משקעים מאלישע. שבסוף נתן לו הזדמנות רק כשלא היו אופציות אחרות.
זו הבעיה בגנון שלנו. הם מביאים איתם לחדר ההלבשה מטענים משנים אחורה.

שי 27 במרץ 2017

כל הכבוד לאלישע, אני גם חושב שחמד צריך להיות באנקר אבל לפעמים צריך לעשות סדר.
לדעתי להוציא את הכל החוצה יעשה טוב לכולם. שחקנים יבינו שיש מאמן, המאמן ילמד להתחשב באיך השחקנים רואים את הנבחרת. במשחק שאתה צפוי להפסיד בו מותר להתחשב באגו ובמוטיבציה של השחקנים – שמי שבכושר ובמוטיבציית שיא ישחק. ככה גם יהיה לו יותר קל לספסל שחקנים בכירים במשחקים אחרים.

אריאל 27 במרץ 2017

קודם כמו שכתבו כאן לאחר שהדברים נאמרו אלישע לא יכל לנהוג אחרת. מן הסתם חמד ידע את זה ובחר כך, זכותו.
לעצם העניין אני חושב שנבחרת נחותה כמו ישראל נוהגת נכון אסטרטגית כשהיא מעדיפה שחקנים עם פוטנציאל התפוצצות על פני יציבות, דווקא כי היא נחותה. עם נבחרת יציבה סולידית תקבל פחות תבוסות מהגדולות אבל תפסיד תמיד. ככל שהיציבות יורדת אך הפוטנציאל עולה, תקבל תבוסות אבל פעם בכמה זמן תגנוב משחק. אני לא אוהד מכבי אבל בעיניי זהבי מורכב על פני חמד בכל משחק גדול רק בשביל האפקט הזה נדיר ככל שיהיה.

vered s 27 במרץ 2017

אם רק היה לנו לבנדובסקי אז שיטפסו על הקירות בחדר הלבשה. אין לנו. שחקני פוטנציאל היתפוצצות שאתה מדבר עליהם טובים רק מול ניבחרות מסדר גודל מאד מסויים. מכל בחינה אחרת הניבחרת מחליקה על קיר מזכוכית. היו תקופות שהיו בכדורגל הישראלי כמה שחקנים מאד מיוחדים. ואז זה מה שאתה אומר היה לגמרי נכון.

אריאל 27 במרץ 2017

הכל יחסי כמובן. זהבי הוא הלבנדובסקי היחסי ולצורך העניין הרמה לא משנה.
ודווקא מול הגדולות מולם אין לנו סיכוי במצב רגיל, צריך להגדיל את ההימור ולא לשחק סייף אגב בכל פרמטר בעיניי.
לא שזה פתרון למשהו זה פשוט לדעתי ההימור הטוב יותר.

vered s 27 במרץ 2017

אני בעד להמר. כניראה שאנחנו חלוקים אם יש על מי.

אריאל 27 במרץ 2017

נברחת ישראל זה חישגד של מכור שכבר הפסיד את הבית. בלי קשר כתיבה יפה. שאפו ותמשיכי.

ערן (המקורי) 27 במרץ 2017

בפן המקצועי:
זהבי היה אחד הטובים בנבחרת והצליח ליצור חצאי מצבים עבור עצמו מול ראמוס ודה-חאה. לא נראה שהליגה הסינית הרגה לו את היכולת. ומה שהוא עשה בישראל לפני שיצא לסין, אמה כזו שח דומיננטיות הפער אדיר על כל שחקן אחר, לא היה כאן מאז בניון.
כפי שהציג היום עוזי דן: חמד בשבעה משחקים האחרונים בליגה בקושי שיחק. ולא הבקיע. וזו הליגה השנייה באנגליה, עם כל הכבוד זו עדיין לא הפרמייר ליג, בונדסליגה או לה ליגה.
כך שקשה לאמר שההחלטה של אלישע הזויה או מעוותת מהיסוד (להבדיל מהחלטות מגוחכות מסוימות בימי גוטמן).
בצד המשמעתי / קבוצתי:
ברור שחמד ידע למה יוביל ראיון זה. המחיר היה ידוע לו מראש, מאחר ולמאמן אין ברירה אלא להגיב כך לביקורת פומבית של שחקן סגל. חמד ילד גדול, ובחר בכך במודע.

אלי 27 במרץ 2017

הרוש מעביר ביקורת: הוא טעה אבל לא חצה קו אדום.
חמד מעביר ביקורת: חמד והרוש מושעים.
כלומר החלטה שונה לשחקן שונה.
כנראה את הרוש הוא תכנן לשלב בהמשך ואת חמד לא ולכן היה יותר קל להשעות אותו. בדיוק מה שחמד חשב…

יואב 27 במרץ 2017

שוין. אז שינוח בבית. ספק אם זה מזיז משהו למישהו.

ניר 27 במרץ 2017

אני באמת לא מבין מה הבעיה עם מה שחמד אמר, קראתי את הראיון, נראו לי טענות לגיטימיות. לא כל דבר צריך לגרור השעיה.

ואמיתית, הוא כרגע שחקן בכיר מזהבי ושני אולי רק לאלמוג כהן. זהבי משחק בליגה גרועה מזו של ניר ביטון גם.

אביאל 27 במרץ 2017

יכול להיות שהטענות של הרוש וחמד מוצדקות (של חמד הרבה יותר לדעתי), אבל לא עושים את זה, הפרמטר הנשפט כאן (ואני הולך עם יואב) הוא האם היית עושה את זה למוריניו\גווראדיולה ואפילו לפרגסון ? כנראה שלא וזו נקודת הייחוס, אחרת כל שחקן על הספסל היה קם על המאמן והקבוצה הולכת לפח הזבל (ואירועים כאלה התרחשו).

אני אוהד לדבוק במוריניו, ששאלו אותו על ההצלחה של לוקקאו ועל למה הוא שיחרר אותו, אז מוריניו סיפר שהוא בא אליו וביקש להיות החלוץ הפותח, מוריניו אמר לו שאין אצלו חלוצים פותחים והכל נמדד באימונים ובמשחק, ששיחקו אצלו חלוצים כמו איברימוביץ׳, אטו, היגווין ובנזמה ועם כל הכבוד ללוקאו הוא לא יגיע כנראה ברמה לאף אחד מהם, ככה שדיבורים כאלה לא צריכים להתקיים בכלל והדבר נכון שבעתיים לתומר חמד, לא היה לו אומץ בחיים לדבר אם גוטמן או גרנט היו מאמנים, הוא מנצל את העובדה שאלישע הוא אדם חביב וזה ביזיון גדול בהרבה, שמרבה הרבה על האופי שלו, אנשים לא נמדדים באיך מתייחסים לחלשים או לחלשים לכאורה, אלא לחזקים.

גל ד 28 במרץ 2017

הפרמטר של מוריניו/גווארדיולה שגוי כי שם המריטוקרטיה אמיתית. בישראל (נבחרת וקבוצות) המריטוקרטיה קיימת עד שלב מסוים ומשם זה פוליטיקה. חמד הגיע למסקנה (המוצדקת) שעבודה קשה וביצועים לא יקדמו אותו יותר, בלי קשר לביצועים שלו, ולכן יש צורך או לשחק את המשחק או לשבור את הכלים. אצל מאמן כמו מוריניו זה לא שלא היה לו אומץ לדבר, זה שהוא לא היה מגיע למסקנה הזו.

אביאל 28 במרץ 2017

גל – אל תיהיה בטוח, לא סתם מוריניו שיחרר את לוקקאו ודה ברוינה, ככה שהטיעון שלך לא כל כך נשען על המציאות. עם כל הכבוד לתומר חמד, נבחרת זו לא קבוצה, לא טוב לו בקבוצה ? הוא יכול לעבור לקבוצה אחרת.
מה גם שהמשחק יהיה נגד ספרד, ככה שלשחק עם חלוץ מדומה זה לא איזה עניין יוצא דופן.

גל ד 28 במרץ 2017

אני לא טוען שהוא שיחרר אותם סתם, להפך, אני טוען שהוא שיחרר אותם כי התפוקה שלהם לא הספיקה לו.

אביאל 28 במרץ 2017

גל – מוריניו אמר, שהוא היה שמח אם הם היו נשארים ומוכיחים לו שהמקום שלהם בסגל, הוא שיחרר אותם כי הם רצו הבטחה שהם יקבלו את ההרכב הפותח ואם לא אז הם עוזבים, עם דה ברוינה זה עוד לא כל כך ברור אבל ללוקקאו זה בדיוק מה שקרה.

משה 27 במרץ 2017

הסיפור של חמד בנבחרת מגוחך. יש לו ממוצע הבקעות מטורף והוא רואה מאמן אחרי מאמן מעלים הרכבים שלא כוללים אותו.
גוטמן התחיל עם זה עם החברים שלו מהפועל ועכשיו אלישע הופך להיות שטיח הכניסה שעליו זהבי דורך בכניסה לחדר ההלבשה. אלישע בינתיים חכם על הילדים הטובים ביטון, חמד והרוש כשבינתיים הקפטן שלו כותב טורים בוואלה ויורד על עיתונאים, המנהיג הדגול אפילו לא טרח לתת מעט הגנה לשוער שלו, מעניין מה היה קורה אם היו אומרים קמצוץ מהביקורת הזו עליו (מי שזוכר משחק טוב שלו בנבחרת מוזמן להתקשר).
קראתי את הביקורת שלו, העונש של אלישע משדר פניקה וחוסר ביטחון, בטח לא מנהיגות.

אסף the kop 27 במרץ 2017

חמד, זהבי, טבח, אוחנה, מלמיליאן, סטלמך…. מה זה משנה ?
השחקן הישראלי הוא בלוף מנופח שתמעד אפשר לסמוך עליונשיעשה במכנסיים במאני-טיים.
וכאילו שבמשחק מול ספרד ישראל בכלל מהווה פאקטור כלשהו… הבדלי הרמות הם בלתי נתפסים. כל מה שקורה במגרש הוא כפי רצונה של ספרד. מבלבלים פה את המח על זהבי, גדול השחקנים הישראליים מעולם, הוד מלכותו ונציג האלוהים במכנסיים וחולצה. האם נפלנו על הראש ? איפה ואיפה קוסטה ? זה כאילו שהם בכלל לא קשורים לאותו ענף.

אסף the kop 27 במרץ 2017

תמיד
לסמוך עליו שיעשה
איפה הוא ואיפה

שי 28 במרץ 2017

אני אוהב תגובות שלך שהן רק כדורגל.

בני תבורי 28 במרץ 2017

אתה תתנצל על סטלמך ומיד

אסף THE KOP 28 במרץ 2017

מחילה

איציק 27 במרץ 2017

יש לי שאלה, חמד הוא לא הראשון, לפניו היה ניר ביטון. שניהם שחקנים ליגיטימיים בליגות קשות בהרבה מהישראלית. שניהם לא בחורים בעיתיים. לשניהם כנראה הפריע משהו בצורה קיצונית (לא רק העובדה שהם לא בהרכב), בדרך, באופן קבלת ההחלטות שלא יכלו להתעלם מכך. לא בטוח במה שכתבתי, אבל סתם חשבתי לתומי והעלתי על הכתב.

D! פה ועכשיו 27 במרץ 2017

היה צריך לשלוח את אבא שלו להתראיין.
עדיף לו בבית בברייטון, להתאמן כדי לחזור להרכב הראשון.

איציק 27 במרץ 2017

יעקוב בוזגלו?

D! כאן ועכשיו 28 במרץ 2017

למשל,

השמן 27 במרץ 2017

1. מעניין אם גוטמן היה מרכיב את חמד במקום טל בן חיים, ולמחרת היינו מקבלים את אותו ראיון מטב"ח עדיין היו פה אנשים שמבינים אותו, ולא מבינים מה רע במה שהוא אמר. סביר יותר להניח שהיינו מקבלים יותר ביטויים כמו "ערס" "פרחח" "ילד מפונק" וכו'. אבל זה תומר חמד, האנטיתזה של הכדורגלן הישראלי המצוי, לא ערס, לא טכני, איש של עבודה קשה שבנה את עצמו אם מאמנים אישיים וסזיפיות אינסופית, אז אפשר לסלוח לו ולהבין אותו על האגוצנטריות המחרידה שלו. הוא הרי קם כל בוקר בשש לחדר כושר. לא יודע, כל הילדות שלי אני והחברה שיחקנו כמו בספרים עם ירידה להגנה, ומסירות, פרגון למשחק קבוצתי, עדיין כל חבורת ערסים מזדמנת הייתה מפרקת אותנו בקלות. אין מודל פיתוח כדורגל מוצלח בשנים האחרונות שלא קידש בראש ובראשונה את הכישרון הגולמי, לא הגרמני, לא הבלגי, לא האיסלנדי ולא בטיח. כולם מדברים בראש ובראשונה על טכניקה וטיפול בכדור. לפרטים, הנבחרת שפירקה אותנו 1-4
2. ועל מה היה להם להתלונן, שני הבכיינים? אריאל הרוש מסומן מגיל עשרים השוער הנבחרת. בתכלס, זו העונה הראשונה היציבה שלו. נכון הוא סבל לא מעט מחוסר מזל בקריירה, אבל מרציאנו היה הפתעה לטובה בקמפיין הקודם, זו לא הייתה כזו החלטה מופרכת.
3.לגבי חמד זה עוד יותר מרתיח. האיש פתח בשלושה משחקים ועלה מחליף ראשון בשניים האחרים. מי אתה ומה עשית שאתה כל כך מקופח? משחק קודם ספסלו אותך וזה השתלם בענק. הוא וזהבי בכלל לא אותו שחקן. המצב היחידי של הנבחרת במשחק שוטף הגיע בדיוק בגלל שזהבי שיחק ולא חמד. יציאה לאגף של חלוץ האמצע תוך כדי משיכת הבלם, ואז הגבהה מדויקת לראש של הקיצוני שנכנס לאמצע. חמד לא נייד כמו זהבי, לא מוסר כמו זהבי ולא בועט בעיטות חופשיות כמו זהבי. לגיטימי לשחק עם שניהם, לגיטימי להעדיף אחד מהם.
4. הנבחרת סיימה את הסיבוב המוצלח ביותר שלה זה כמה קדנציות. שתי נצחונות חוץ, 9מ15, הפסדים סבירים לגדולות. אבל מה איכפת לשני המפונקים, אתה קורה את הריאיונות איתם ופשוט נגעל, אני ואני ואני ואני, שתו לי, לקחו לי, קיפחו אותי. כדורגל זה משחק קבוצתי, אפשר לדבר כל היום על נחיתות פיזית, בעייה ביסודות, חוסר הכשרה של מאמני נוער, חוסר במגרשים, חוסר השחקנים וכו' וכו', בשביל להיות הישגיים (לא עליה לטורניר או משהו, סתם הישגיים), צריך דבר ראשון לשים את האגו בצד ולהתגבש בשביל המטרה המשותפת. עד שלא יצליחו לעשות את זה בנבחרת, נמשיך להתפורר בכל קמפיין.

השמן 27 במרץ 2017

אלישע כמובן, לא גוטמן

יואב 27 במרץ 2017

כתבת נפלא.
אבל גינטר נצר נעלבי…

רומן 27 במרץ 2017

איזה שטויות.. תומר חמד לא טכני? אתה כנראה לא יודע מה זה טכניקת כדורגל. ערסים הם טכניים? יש לך יותר רדוד מזה? ראיתי קיבוצניקים מכדררים עצמם לדעת וערסים משחקים בנגיעה ורצים לשטח מת.. כמה סטיגמות בתגובה אחת, תהיה מקצועי..

השמן 27 במרץ 2017

איפה כתבתי שחמד לא טכני? כתבתי שהוא פחות נייד מזהבי, מוסר פחות טוב, ובועט בעיטות חופשיות פחות טוב.
עניין הטכניקה בא כדי לענות לכותבת הבלוג על ההעדפה של שחקנים יציבים על שחקנים טכניים כאילו שיש סתירה בין הדברים, רציתי להדגיש שכל נושא פיתוח כדורגלנים היום שם דגש בראש ובראשונה על טכניקה וכישרון.
לגבי ההערה על הערסים, זו הייתה אמורה להיות אנקדוטה משעשעת, אם היא יצאה סטיגמאטית מידי ולא במקום, אני מתנצל

Ollie Williams 28 במרץ 2017

כל הפירוש למונח "טכניקה" בארץ הוא שגוי מיסודו. היחס לטכניקה כאילו ההתגלמות היחידה שלה היא דריבלים ופדלאדות ובישולים בראבונה. כשבפועל הטכניקה החשובה באמת היא בדברים הקטנים. עצירות כדור, מסירות בדיוק ובעצמה הנכונה, משחק בנגיעה, בעיטה והגבהה בתנועה וכו'. אלה דברים שאפשר וצריך ללמד. ותמיד יהיו את אלו שמוכשרים יותר טבעית, ככה זה.
לגבי טב"ח, בוא נגיד שלחמד יש הרבה יותר קייס לבוא בטענות כאלה מאשר לשחקן שעל אף כשרון גולמי ומהירות גבוהים יותר, רק עכשיו הגיע לשיא חדש של 11 שערי ליגה בעונה אחת בליגת העל הישראלית. בכל זאת.

אלון3131 28 במרץ 2017

הוא לא לבנדובסקי אומנם. אבל חמד כבר 6 שנים בליגות אירופאיות והוא עם 15 גולים ב26 משחקי נבחרת. במונחים ישראליים זה שחקן מעולהשכל עוד הוא שחקן רוטציה בליגה השנייה באנגליה חייב לפתוח בהנתן האלטרנטיבות.

רומן 27 במרץ 2017

טיפשות טקטית לשחק עם זהבי בשפיץ, הפסדנו פעמיים גם הפסדנו חלוץ וגם הפסדנו את זהבי. במקום שנעיף כדורים לחמד שיוריד אותם לזהבי ורפאלוב שיבואו עם הפנים, נתקענו עם זהבי בשפיץ שפשוט לא מסוגל לשחק את התפקיד הזה, אין לו את זה פשוט

יואב 27 במרץ 2017

אני גם חושב שאפשר וצריך לשחק עם שניהם.
אבל גם הבחירה שאלישע בחר היא ראויה והגיונית.

רומן 28 במרץ 2017

לא היא לא!
זהבי לא חלוץ, זהבי שחקן של פנים לשער. במערך של חלוץ בודד חלוץ חייב לדעת לשחק עם הגב או להיות מאוד מהיר, זהבי לא זה ולא זה.

יואב 28 במרץ 2017

רומן,
זה עבד במוקדמות ליגת האלופות מול באזל ופלזן(5 שערים). אם הקבוצה מתואמת, אז חילופי מקום בין טבח , רפאלוב וזהבי זה נשק לא רע מול יריב עדיף. רק אומר שזה הצליח בעבר מול הגנות סבירות.
גם אני עולה עם ערן מתחת לחמד.

ר.בקצה 28 במרץ 2017

כפי שכתבתי בעבר, זהבי הוא קיסם.
לפני שריקת הפתיחה הוא התייצב ללחיצת היד המסורתית של השופטים והקפטנים. ליד סרחיו רמוס הוא נראה כמו נער בר מצווה.

רומן 28 במרץ 2017

הוא קוסם עם אחוזי שומן גבוהים..
בלי קשר יש לו דברים טובים גם בתור שחקן, ראיית משחק, כניסה לשטח , ובעיטה נקיה. סהכ מאמין שאם הייתי מאמן הייתי שוקל ברצינות לפתוח איתו בקישור.

רומן 28 במרץ 2017

*קיסם

אחד העם 27 במרץ 2017

ראשית, מציע להיצמד לעובדות. להלן רשימת ההופעות של שייע גלזר החיפאי בקבוצתו בחודשיים האחרונים:
בין התאריכים 18/2 ל 18/3 שיחקה קבוצתו 7 משחקים. מתוכם ישב הטאלנט 3 על הספסל (לרבות האחרון נגד לידס), וביתר הארבעה , שיחק במצטבר 117 דקות.
וגם אם היה לבנדובסקי (והוא לא) צריך להשעותו.
הוזכר כאן גינטר נצר, על הספסל של הפינליסטית השניה ב 74 ישב פיט קייזר. מספר 2 באייאקס דאז אחרי קרוייף, שמיכלס לא נתן לו לשחק.
הם ישבו ושתקו.
בשער של ארגנטינה ב 78 עמד פיליול. הוגו גאטי, שהיה במעמד אל בארגנטינה, פתח את הפה והושלך לכל הרוחות על ידי סזאר מנוטי.

D! כאן ועכשיו 28 במרץ 2017

אם כבר עובדות אז בין ה 18/2 ל 18/3 יש חודש

אחד העם 28 במרץ 2017

להלן הרשימה:18/2 ברנסלי (0 דקות), 25/2 רידינג (13),28/2 ניוקאסל (0), 4/3 נוט. פורסט (18), 7/3 רוטרהאם (75), 10/3 דרבי (11), 18/3 לידס (0).

ניר 28 במרץ 2017

משהו רקוב בממלכת דנמרק

איציק 28 במרץ 2017

ואנחנו מתלוננים…

אמיר 28 במרץ 2017

טור מצוין. כל מילה

מה שקורה עם זהבי מזכיר את ריאל עם רונאלדו – נדמה לפעמים שהשחקן יותר חשוב מהקבוצה

מילא בריאל הם באמת חייבים אותו לאורך עונה אבל נבחרת שמשחקת פעם בשלושה חודשים?!?!
תיזכרו מה קרה מול אלבניה לרגעים זה היה פתאטי איך המשיכו לשחק עם זהבי ולהחליף שחקנים שתרמו הרבה יותר.

השמן 28 במרץ 2017

ריאל ורונאלדו?!?! מתוך חמישה משחקים בשלושה זהבי לא פתח כחלוץ אלא חמד. שני המשחקים שכן היו משחקי חוץ נגד נבחרת עדיפה. אין שום סיכוי שאלישע פשוט עשה בחירה מקצועית? וחוץ מזה, מול אלבניה זהבי כבש ובישל, וגרם להרחקה של שני שחקנים. ממש משחק נפל

Lord Anthony 28 במרץ 2017

חמד השנה חלוץ שלישי בברייטון במקרה הטוב. אם יוטון כמעט לא מוכן לתת לו דקות במשחקים חשובים מי אנחנו שנלין על אלישע.

אבי 2 28 במרץ 2017

אני מסכים עם רוח הדברים והכתיבה שלך מצוינת.
ככלל, אני בז להשתלחויות של שחקנים על מאמנים בתקשורת.
אך המקרה הזה שונה, חמד מידיעה, בחור צנוע ושקט. הוא נתפס בחיפה כדקל קינן החלוץ.
איש של עבודה קשה, מקצוען בכל רמ"ח איבריו, ילד פשוט טוב.
לכן, כשזה בא משחקן כזה זה מעורר המון מחשבות ותהיות.

אבו צ'יצ'ריטה 28 במרץ 2017

השיקולים של אלישע מקצועיים וענייניים (מידיעה כמעט אישית), הולך עם מי שהוא חושב שנותן את הסיכוי הכי טוב.
ההחלטות היו סבירות. אני הייתי מחליט אחרת, אבל הן היו סבירות.
אם חמד והרוש היו סותמים, בסבירות מאד גבוהה – הם היו פותחים בהרכב במשחק הבא. אבל כל שרידי המקצוענות חלפו להם כשהאגו נשרט. ישבו בבית, יבקשו סליחה ויחזרו

Comments closed