זה שיורד וזה שלא

אין איזור בטוח בפרמייר ליג. לפחות בשניים שלושה מחזורים הקרובים *

המאבק נגד הירידה מהפרמייר ליג מאד טריקי. קצת דומה למאבקים על כרטיס לאירופה. קבוצות הופכות לנוזל ברגעים הכי חשובים. רק שבתחתית זה  עגום. זה לא דבר חדש שזהות של קבוצות נפרעת בגלל הכסף הגדול. יותר מידי שחקני רכש עם מוטיבים שונים של כדורגל לא תמיד מתחברים לקבוצה שיש לה אמירה. וזה בטח לא קל לארגן שחקני קריירה לקבוצה עקשנית ומכוונת מטרה כשמדובר במאבק הישרדות. כמו בכל תחום הגלובליזציה מייצרת אליטות חדשות שמצליחות להבין את הפרקטיקה שלה. הכסף הגדול שניכנס לפרמייר ליג זה אלמנט חדש מאותו ענין. קשה להגדיר בינתיים איך ההיררכיה של הפרמייר ליג תיראה. בינתיים אין יציבות. הליגה אומנם מסודרת פחות או יותר לפי הגודל – רק שזה לא מאד אפקטיבי. ומאידך כל קבוצה מהמקום העשירי ולמטה יכולה להיגרר למאבקים נגד הירידה. מספיק שני הפסדים.

אף אחד לא צפה שיהיו כמה קבוצות שיתחברו כל כך מאוחר בעונה ויתחילו לתת מספרים. אז הספינה מתנדנדת. הרבה קבוצות חשבו שהן ממוקמות בנוחות באזור בטוח. אין איזור בטוח. לפחות בשניים שלושה מחזורים הקרובים.

*

לוקאש פאביאנסקי שוער הוינטאג׳ הצטיין בשביל סוונסי עם כמה הדיפות הרואיות במשחק נגד ה-ספרס. וגם נישאר על הדשא על אף שהצוות הרפואי דרש שירד. בדקה השמונים ושש התוצאה הייתה אחת אפס לסוונסי. אבל ספרס הם הקבוצה היחידה שרואה בפוקוס את צ׳לסקי. הכניסו שלושה גולים. אחד בדקה השמונים ושמונה ועוד שניים בתוספת הזמן. ניצחו 3:1 .

ועכשיו סוונסי ירדה מתחת לקו האדום. מועדון וולשי. חייב להישאר. אם אפשר להגיד על מועדון כדורגל שהוא כנה אז סוונסי הוא כזה. כנה ונחמד. לוקח כל דבר כמו שבא. והם מתחת לקו האדום. ובמחזור הבא נגד ווסטאהם במשחק שהוא מייק או ברייק. ווסטהאם כבר נגררה למאבקים נגד ירידה. אז זה משחק טוב לחובבי הז׳אנר. על הנייר זה  אמור להיות המאבק הישיר היחידי שנישאר לסוונסי. סידרת המשחקים שצפויה לה אחר כך  היא מהסוג שבו קבוצה פשוט אמורה להוכיח שהיא קבוצת פרמייר ליג לגיטימית. יש לה את יונייטד ואברטון וכל היתר זה מועדונים בסדר גודל שלה. ווטפורד האינדפרנטית, סטוק המבולבלת, ווסט ברומיץ המתישה, סנדרלנד הגמורה. מצד שני בכל רגע נתון המשחקים האלו יכולים להפוך למלחמה.

*

רנוקייה לא עשה שום דבר איטלקי במשחק נגד הבורו. ההגנה של האל סיטי לא נהפכה להגנת ברזל. יותר לקבוצה שעל כל גול מכניסה שניים ושההגנה שלה משוטטת בשתי הרחבות. כדורגל מהיר ואינטליגנטי ומאד קבוצתי הרבה תיאום ומחוות של שחקנים אחד לשני. אפילו במאטצ׳ אוף דה דיי אמרו. כדורגל של קבוצה שנאבקת על כרטיס לאירופה. לא אחת שתקועה בתחתית.  אז  4:2 על בורו. במשחק שאולי מגדיר את בורו בתור היורדת השניה. האל סיטי לקחה את זה. במחזור הבא מנצ׳סטר סיטי וזה כבר יכול להיות תבוסה אבל לא כזאת שתפריע לה להמשיך עם הדבר שלה. אם שם האל סיטי בכל זאת תצליח להוציא נקודות זה כבר יהיה דבר גדול באמת. אם לא. נקסט. לסדרת משחקים שנראית הגיונית וסבירה. במחזור האחרון. בום. ספרס. עדיף להאל סיטי להגיע בטוחה למשחק הזה. אנדרו רוברטסון שנגדיר בתור המגן הבא של ליברפול זה אחד שמרוויח הרבה מהשיטות  של מרקו סילבה. גול במשחק הקודם, אסיסט נגד בורו. כשמגן שלך נותן מספרים ברצף זה אומר שהקבוצה משחקת נכון ואטרקטיבי. אז למי שלא דחוף כדור שינה ומוריניו וזה שווה לצפות במשחקים שלהם.

*

בפנטזי גם קלאבן שיחק. הגעתי למסקנה שהוא חייב להיות בלם  של קבוצה יותר קטנה מליברפול. שזה שחקן שאמור להוביל הגנה, לקבל את כל הקרדיט, להתפתח עם קבוצה. לא שחקן רוטציה טוב. הקישור שלי הפציץ. גרוסיצקי נתן אסיסט כרגיל. מסוט אוזיל גול ואסיסט. טופ קלאס.  אריקסן גול ואסיסט בשתי דקות בשביל להצחיק. פירמינו עוד פעם רק אסיסט. ומנואל לנזיני. טוב. הוא ניסה. וזה שחקן סכין קומנדו. ימשיך לפתוח.  בהתקפה אני עוד מחכה לשהסימון האדום יירד ממנולו גאבדיני. אשלי בארנס לא פתח. בברנלי. להגיד את זה ככה. אנדי קארול לא נתן כלום. בסך הכול 54 נקודות, די הרבה מעל לממוצע, מקום מליון וארבע מאות ומשהו. מתוך ארבעה מליון וחצי זה בסדר.  הפעם עשיתי רק חילוף אחד. לוקס פרז במקום בארנס. אני מניחה שבארנס יבקיע בשביל ברנלי ולוקס פרז בהנחה שיירשם בטופס, ישחק דקה. אבל אם רוצים להבין איך לוזרים חושבים. אז ככה.

 

גירדו ניצחון, האמת
ההצגה נגד צ׳לסי

36 Comments

עדי אבני 7 באפריל 2017

אם ובלי קשר לכתבה הנוכחית: כיף שאת כותבת יותר בזמן האחרון. את מביאה קול יחודי ומעניין לדהבאזר

אריאל גרייזס 7 באפריל 2017

+++

D! כאן ועכשיו 7 באפריל 2017

מה שאריאל כתב

ניינר / ווריור 7 באפריל 2017

המאבק בתחתית הפרמייר ליג הוא טורניר הכדורגל הכי מרתק כרגע שהכי הרבה מונח בו על השולחן.

vered s 8 באפריל 2017

נכון. לגמרי. מבאס אותי שערוצי הספורט שאנחנו משלמים להם בשביל פרמייר ליג שולחים אותי פעם אחרי פעם לחפש באינטרנט (איכות בילתי נסבלת). אני מבינה שחסר להם סלוטים אבל הדברים שדחוף להם לשדר מייאשים. פשוט מרגיז.

vered s 8 באפריל 2017

וגם ההרבה הזה שמונח על השולחן גרם לכמה מועדונים לעשות טעויות של טירונים במהלך העונה הזאת.

kirma der faux 7 באפריל 2017

שיר ענק, מצטרף למחמאות על הכתיבה.
התחייה של האל במידה ותושלם תהיה אחת המרשימות. קבוצה שהתחילה את העונה בלי מספיק שחקנים חתומים למלא את הספסל, ואיכשהו מחברת תוצאות להשאר במאבק. צריך לציין גם את פאלאס שנראה שיצא מהבוץ עם החזרה של הקי נוט ספיקר למקום הטבעי שלו.
איכשהו נראה לי שהקבוצות הסימפטיות יותר יעופו, בזמן שאנחנו נתקע עם אלרדייס ופוליס לעד.

אמיתי 8 באפריל 2017

+1. פייבמנט מלכים

vered s 8 באפריל 2017

כן מתחיל לרדת טיפטוף גשם כששומעים אותם.

vered s 8 באפריל 2017

האל סיטי לא סתם מחברים תוצאות. הם משחקים ממש יפה. אולי אפילו יש חשש שהם ישחקו יפה ולא יצליחו כל כך עם התוצאות. ומה שהכי משמח זה שאפשר לראות שהשחקנים שלהם מחוברים אחד לשני. יש שם שמחה אמיתית ומאד משותפת כשקורים להם דברים טובים. שזה כניראה גם פרי של עבודה מאד קשה באימונים ובמיגרש. ומוערך מאד בהיתחשב בזה שבינואר הגיעו כמה שחקנים חדשים. מאמן טוב האיש הזה מרקו סילבה. בקשר לקריסטל פאלאס – lol. מקווה שסוונסי לא יירדו למרות שזה ניראה גרוע בשבילם. מי נחשבת קבוצה סימפטית לטעמך?

Kirma der faux 8 באפריל 2017

לטעמי הסובייקטיבי כמובן, הקבוצות שלמרות החיבה הטבעית שלי לאנדרדוג נוטות לעצבן אותי או בביריונות או בשיעמום מכוון הן סנדרלנד סטוק והקבוצות שביג סם וטוני פוליס מאמנים באותו רגע.
למה סטוק מעצבנים אותי ולדוגמא ווטפורד מרגשים אותי אין לי מושג.

אריק 8 באפריל 2017

רוברטסון נראה לי טןב מדי לליברפול. יכול להחליף את שואו (אם היו מקשיבים לי שם כבר היה שם לפניו).
סילבה לא הפסיד משחק בית בליגה בחיים שלו כמאמן פחות או יותר, כשמסתכלים איפה אימן זה מדהים. בקיצור האל לא יורדים. לדעתי גם סאונסי.
הלוואי והחוליגנים מווסטהאם ירדו. אין יותר מגיע מזה. מהאצטדיון דרך האלימות ועד היחס לביליץ דרך השוד של כספי תושבי העיר. אם יש צדק – ווסטהם.

Kirma der faux 8 באפריל 2017

לסיטי אין אף מגן מתחת לגיל שלושים בימין או בשמאל, נראה לי שהמנצ'סטריות ינסו לחמוס את רוז וקייל ווקר, ומי שלא תצליח תריב על רוברטסון.

Matipool 8 באפריל 2017

יהיה מעניין מאד לראות אם טוטנהאם ולוי יצליחו להשאיר את דלה עלי, ווקר, רוז ואולי גם את קיין.
כולם יהיו שחקנים סופר מבוקשים בקיץ כולל הספרדיות הגדולות.

vered s 8 באפריל 2017

בהיתחשב בחוסר ההצלחה של קבוצות אנגליות בליגת האלופות לא בטוח שיש לשחקנים של טוטנהאם תמריץ אמיתי לעבור למועדון גדול יותר בפרמייר ליג מבחינת הישגיי קריירה. טוטנהאם הנוכחית יכולה להפוך לקבוצה היסטורית. מה גם שחלקם מאד צעירים ושווה להם לתת לפחות עוד עונה בקבוצה שהיתפתחה ביחד איתם להיות משהו גדול. הם יכולים לגלות שרוטציה במועדונים גדולים לחוצים זה משהו מאד קר ומנוכר. יכול לתקוע אותם אפילו. מעבר לספרד זה כבר משהו אחר. זה תלוי ניראה בשאיפות אישיות של כל שחקן שם. וכמובן בשני המקרים יש גם ענין של כלכלה.

vered s 8 באפריל 2017

אנדרו רוברטסון פשוט מתאים לליברפול. זה הסגנון. זה האופי. המהירות. הכל.

איאן ראש 8 באפריל 2017

לאלו שלא מכירים, האם מדובר על ימני או שמאלי?

אריק 8 באפריל 2017

שמאלי כבר כמה שנים שלא מבין איך לא עטו עליו.

ניק 8 באפריל 2017

גם אני עשיתי 54 נקודות במחזור האחרון :)
קוטיניו (קפטן משולש) ודייני (ווטפורד) הצילו אותי.
מקום 248,000…

vered s 8 באפריל 2017

ניק אתה מקום 248000 בגלובלי לכל העונה?

אריק 8 באפריל 2017

לדעתי גלו גונסון יותר מתאים.

kirma der faux 8 באפריל 2017

בסופו של יום אם ילך לליברפול יצא ממנו גלן ג'ונסון, אם ילך ליונייטד יצא ממנו לוק שואו…

אריק 8 באפריל 2017

מעולה ועצוב

ניק 9 באפריל 2017

יאפ :)

י.ג 8 באפריל 2017

נראה לי שאנחנו (לסטר) בדרך לחוף מבטחים..

Kirma der faux 8 באפריל 2017

לגבי קלאבן, אני גם מעריך אותו מאוד. הוא משחק טוב בהרבה כשהוא מצוות עם מאטיפ מאשר עם לוברן. מה שכן, אחרי יומיים של קללות בלתי פוסקות מתחת לשפם על הגול המטומטם והצפוי אפשר להודות שהפרצוף של קלאבן שמחפש את הכדור בהילוך האיטי של השיוויון היה רגע טרגי-קומי מהמעלה הראשונה.

Matipool 8 באפריל 2017

בעיקר טרגי ..

Kirma der faux 8 באפריל 2017

השאיר אותי ער עוד שעתיים מרוב עצבים, ומדוכדך עוד יומיים אחרי

Kirma der faux 8 באפריל 2017

ראיתי עכשיו את ההרכב לסטוק. כנראה שגם קלופ עוד מדוכדך

vered s 8 באפריל 2017

מדוכדך זה אנדרסטייטמנט ניראה לי. הבן אדם בטירוף.

Matipool 8 באפריל 2017

פשוט לא להאמין . הרכב לתבוסה .
לא בא לו על ליגת האלופות ?

Matipool 8 באפריל 2017

מה מורנו צריך לחשוב אם גם בסיטואציה כזו הוא לא משחק ?
מבין שקוטיניו חולה אבל למה גם פירמינו ולוקאס על הספסל כשאין גם את מאנה, הנדרסון, לאלאנה ? מה עם סטארידג׳?

vered s 8 באפריל 2017

נתן את המפתחות לילד. ולא מבינה למה מרקו גרוויץ לא בפנים אם ככה. או שזה מהפכה גדולה מדי. הוא שחקן טוב

Kirma der faux 8 באפריל 2017

מסתבר שהיה הגיון בשיגעון. כנראה שהיה צריך לבחור מחצית אפקטיבית לכוכבים שנותרו.
זה היה רע ללב שלי, אבל יצאנו מזה.
קלאבן במזל נשאר במגרש אחרי העבירה על שאקירי.

איאן ראש 9 באפריל 2017

מתיפול, מה מורנו צריך לחשוב? שאנחנו לא מוכנים לסבול ג'ונסון נוסף.

ארם אבירם 9 באפריל 2017

אחלה טור. תודה!

Comments closed