המאבק נגד הירידה מהפרמייר ליג מאד טריקי. קצת דומה למאבקים על כרטיס לאירופה. קבוצות הופכות לנוזל ברגעים הכי חשובים. רק שבתחתית זה  עגום. זה לא דבר חדש שזהות של קבוצות נפרעת בגלל הכסף הגדול. יותר מידי שחקני רכש עם מוטיבים שונים של כדורגל לא תמיד מתחברים לקבוצה שיש לה אמירה. וזה בטח לא קל לארגן שחקני קריירה לקבוצה עקשנית ומכוונת מטרה כשמדובר במאבק הישרדות. כמו בכל תחום הגלובליזציה מייצרת אליטות חדשות שמצליחות להבין את הפרקטיקה שלה. הכסף הגדול שניכנס לפרמייר ליג זה אלמנט חדש מאותו ענין. קשה להגדיר בינתיים איך ההיררכיה של הפרמייר ליג תיראה. בינתיים אין יציבות. הליגה אומנם מסודרת פחות או יותר לפי הגודל – רק שזה לא מאד אפקטיבי. ומאידך כל קבוצה מהמקום העשירי ולמטה יכולה להיגרר למאבקים נגד הירידה. מספיק שני הפסדים.

אף אחד לא צפה שיהיו כמה קבוצות שיתחברו כל כך מאוחר בעונה ויתחילו לתת מספרים. אז הספינה מתנדנדת. הרבה קבוצות חשבו שהן ממוקמות בנוחות באזור בטוח. אין איזור בטוח. לפחות בשניים שלושה מחזורים הקרובים.

*

לוקאש פאביאנסקי שוער הוינטאג׳ הצטיין בשביל סוונסי עם כמה הדיפות הרואיות במשחק נגד ה-ספרס. וגם נישאר על הדשא על אף שהצוות הרפואי דרש שירד. בדקה השמונים ושש התוצאה הייתה אחת אפס לסוונסי. אבל ספרס הם הקבוצה היחידה שרואה בפוקוס את צ׳לסקי. הכניסו שלושה גולים. אחד בדקה השמונים ושמונה ועוד שניים בתוספת הזמן. ניצחו 3:1 .

ועכשיו סוונסי ירדה מתחת לקו האדום. מועדון וולשי. חייב להישאר. אם אפשר להגיד על מועדון כדורגל שהוא כנה אז סוונסי הוא כזה. כנה ונחמד. לוקח כל דבר כמו שבא. והם מתחת לקו האדום. ובמחזור הבא נגד ווסטאהם במשחק שהוא מייק או ברייק. ווסטהאם כבר נגררה למאבקים נגד ירידה. אז זה משחק טוב לחובבי הז׳אנר. על הנייר זה  אמור להיות המאבק הישיר היחידי שנישאר לסוונסי. סידרת המשחקים שצפויה לה אחר כך  היא מהסוג שבו קבוצה פשוט אמורה להוכיח שהיא קבוצת פרמייר ליג לגיטימית. יש לה את יונייטד ואברטון וכל היתר זה מועדונים בסדר גודל שלה. ווטפורד האינדפרנטית, סטוק המבולבלת, ווסט ברומיץ המתישה, סנדרלנד הגמורה. מצד שני בכל רגע נתון המשחקים האלו יכולים להפוך למלחמה.

*

רנוקייה לא עשה שום דבר איטלקי במשחק נגד הבורו. ההגנה של האל סיטי לא נהפכה להגנת ברזל. יותר לקבוצה שעל כל גול מכניסה שניים ושההגנה שלה משוטטת בשתי הרחבות. כדורגל מהיר ואינטליגנטי ומאד קבוצתי הרבה תיאום ומחוות של שחקנים אחד לשני. אפילו במאטצ׳ אוף דה דיי אמרו. כדורגל של קבוצה שנאבקת על כרטיס לאירופה. לא אחת שתקועה בתחתית.  אז  4:2 על בורו. במשחק שאולי מגדיר את בורו בתור היורדת השניה. האל סיטי לקחה את זה. במחזור הבא מנצ׳סטר סיטי וזה כבר יכול להיות תבוסה אבל לא כזאת שתפריע לה להמשיך עם הדבר שלה. אם שם האל סיטי בכל זאת תצליח להוציא נקודות זה כבר יהיה דבר גדול באמת. אם לא. נקסט. לסדרת משחקים שנראית הגיונית וסבירה. במחזור האחרון. בום. ספרס. עדיף להאל סיטי להגיע בטוחה למשחק הזה. אנדרו רוברטסון שנגדיר בתור המגן הבא של ליברפול זה אחד שמרוויח הרבה מהשיטות  של מרקו סילבה. גול במשחק הקודם, אסיסט נגד בורו. כשמגן שלך נותן מספרים ברצף זה אומר שהקבוצה משחקת נכון ואטרקטיבי. אז למי שלא דחוף כדור שינה ומוריניו וזה שווה לצפות במשחקים שלהם.

*

בפנטזי גם קלאבן שיחק. הגעתי למסקנה שהוא חייב להיות בלם  של קבוצה יותר קטנה מליברפול. שזה שחקן שאמור להוביל הגנה, לקבל את כל הקרדיט, להתפתח עם קבוצה. לא שחקן רוטציה טוב. הקישור שלי הפציץ. גרוסיצקי נתן אסיסט כרגיל. מסוט אוזיל גול ואסיסט. טופ קלאס.  אריקסן גול ואסיסט בשתי דקות בשביל להצחיק. פירמינו עוד פעם רק אסיסט. ומנואל לנזיני. טוב. הוא ניסה. וזה שחקן סכין קומנדו. ימשיך לפתוח.  בהתקפה אני עוד מחכה לשהסימון האדום יירד ממנולו גאבדיני. אשלי בארנס לא פתח. בברנלי. להגיד את זה ככה. אנדי קארול לא נתן כלום. בסך הכול 54 נקודות, די הרבה מעל לממוצע, מקום מליון וארבע מאות ומשהו. מתוך ארבעה מליון וחצי זה בסדר.  הפעם עשיתי רק חילוף אחד. לוקס פרז במקום בארנס. אני מניחה שבארנס יבקיע בשביל ברנלי ולוקס פרז בהנחה שיירשם בטופס, ישחק דקה. אבל אם רוצים להבין איך לוזרים חושבים. אז ככה.

 

הכל בגלל רנוקייה
לידס יונייטד. דרכים צדדיות לפרמייר ליג.