הדבר היחיד שמטריד אותי זה שהחלוץ הנורבגי אזמי לא מתלבש למשחק נגד מכבי תל אביב.

אני מבינה שרוקביצה זה הפרויקט של גיא לוזון. זה קל. רוקביצה הוא חלוץ  בשל ו-פורה  שרק היה צריך לסדר קצת את הביטחון שלו בשביל לקבל תוצאות מיידיות. בנוסף הוא משפיע על מד כוח של קבוצה. יש לו נוכחות והיא מאיימת. זה לא דבר פעוט כשמדובר בקבוצה שאיבדה בעונות האחרונות את אפקט הפחד שלה או כל אפקט אחר לצורך העניין.

קרלסן ומולנסטיין שנשמעים עכשיו כמו שתי דמויות ממחזה של שייקספיר כיוונו לסגנון יותר מתוחכם ועדכני של כדורגל בשביל מכבי חיפה. רצו לפזר את הכוח של הקבוצה בין יותר שחקנים. ואז כל שחקן צריך להיות מהיר. גם במחשבה. ורסטילי יותר. זה סגנון  שאם היו נותנים לו זמן וסבלנות היינו מקבלים מכבי חיפה חזקה עם סטנדרטים גבוהים. קבוצה מאד ודאית.

רק שזה הדגיש בטוש את זה שמולנסטיין יודע מה נידרש בשביל להתאים שחקן לשיטת מישחק, לשפר אותו, לבחור אותם נכון אבל גם שאין לו מושג איך מאמנים קבוצה בוגרת. שזה אומר לעבוד עם מה שיש. להשיג תוצאות בארגז חול נתון. כשהוא התחיל להבין את זה, הוא ניסה. הוא החזיר את ורמוט. וחבל שהחזיר את ורמוט. היה צריך להמשיך בדרך שלו. אם כבר נופלים לתעלה בצד הדרך. לפחות שתהיה דרך.

זה מטריד אותי שאזמי לא מקבל הזדמנויות כי זה אומר שגיא לוזון מכוון את מכבי חיפה למקומות שהיא כבר הייתה בהם. הוא גם אומר את זה.  התקפה ישראלית. פייק טופ פליירס. שיש להם את זה תמיד ביותר לאט. שחייבים למסור להם. שלא מביאים תוצאות. אצל את גיא לוזון הם אולי לא יקבעו את ההרכב ועדיין מכבי חיפה תחוג מסביבם ב-לופ. זה כדורגל של בנים. איך את יכולה להגיד שורמוט לא טוב? יכולה.

אזמי הוא גולר. לא פייק טופ פלייר. יש לו כדורגל אירופאי. איכות ותפיסה. כשאתה מכניס שחקן כזה לקבוצה שלך זה אומר שאתה מתייחס לכל הקבוצה. שאתה מרים את הרף לכולם. כשאתה שולח שחקן כזה ליציע ומושיב שני חלוצים שחוזרים מפציעה על הספסל אתה בטח מצפה מהם שייכנסו ויתנו את השערים שלהם. שיהיה בהצלחה עם זה. אני מאד רוצה לראות את מכבי חיפה נגד מכבי תל אביב היום. זה קצת מפחיד אותי שננצח כי כל ניצחון כזה אומר שרכבת של פייק טופ פליירס תגיע בקיץ.

שבנקסי יאמן
קונספציה עלאכ