הקבוצה הישראלית הפסידה את האליפות. הקבוצה שבנויה על שחקנים זרים לקחה אותה.  הדימוי של ניצחון לוקלי ישראלי מצחיק. מכבי תל אביב היא קבוצה ישראלית. הפועל ב״ש הרבה פחות. בעצם היא לא קבוצה ישראלית. אם משהו בכלל זה שהקונספציה או הניסיון של ג׳ורדי קרויף לקדם את הכדורגלנים הישראלים נכשלו.

*

ב״ש עובדים עם מודל שהוכיח את עצמו הרבה מאד פעמים עבור קבוצות ישראליות גדולות שלקחו אליפויות ועשו קמפיינים אירופאים מרשימים.  וזה לתת את הקבוצה לשחקנים זרים. בלם זר. קשר אחורי מרכזי זר. קשר פיפטי פיפטי זר. אלו תפקידים שלכדורגל הישראלי אין מה להציע שם. וזה בדיוק התפקידים שמגדירים מד כוח של קבוצה. קובעים את איכות הבנת המשחק שתהיה לקבוצה. את האופי שלה.

*

קשר אחורי מרכזי. גרזנים. קשר פיפטי פיפטי. לכל השחקנים הישראלים בעמדות כאלו אין את מכלול התכונות. הם לא מתקרבים לסטנדרט של כדורגל אירופאי. איכות. מהירות. אגרסיביות. הבנת משחק. גם הכי טובים תלויים במי משחק לידם. כשאתה רוצה לבנות קבוצה שסוגרת פערים מאירופה אתה חייב בסיס של שחקנים זרים.   שוער וחלוץ זרים זה  בונוס. מגינים זה שדרוג של התוכנה. קישור אחורי זה העניין.

*

ג׳ורדי החליט שהוא בונה את מרכז הקבוצה שלו על ישראלים. ביג מיסטייק. צוות מקצועי.  כושר גופני.  אגרסיביות. מה שתגידו. זאת הסיבה היחידה  שהוא לא הצליח באף עונה שלו להעמיד קבוצה היסטורית. אתם יודעים איך נראית קבוצה היסטורית. גם כשהתקרב למטרות ספציפיות יכולת להריח את הזיעה. לראות את התדהמה שלו כשהפערים בין הכדורגל הישראלי לאירופאי נחשפו בליגת האלופות. מה חשבת בן אדם? כל קבוצה ישראלית שעשתה משהו באירופה החזיקה קשר אחורי מרכזי וקשר פיפטי פיפטי זרים איכותיים.

*

מכבי תל אביב לא נכשלה בבחירת הזרים שלה. השאלה צריכה להיות מה מחפשים שם. ובשום שלב ג׳ורדי לא חיפש זרים לבנות עליהם את הקבוצה. הוא חיפש תוספים. הוא חיפש שחקנים מוצלחים ושיהיו פנויים. הוא רצה זרים בשביל עמדות חסרות. בשביל לתת דוגמא בחדר הלבשה.  ולכן זה גם לא היה דחוף לו. תמיד מביא את הזרים שלו באיחור. אז עכשיו גם כשהוא מביא רובן מיקאל כזה חירום זה מעט מדי ומאוחר מדי. סקאריונה שחקן מעולה. מה הוא יכול לעשות בקבוצה שלא מכוונת לכדורגל מהיר ואגרסיבי.  מכבי תל אביב התרגלה להיות ישראלית.  לא נותנים שם לזרים להוביל את הקבוצה. לא בנויים ככה.

פייק טופ פליירס
יאָ, בּרעכען