כדורגל שכונה

הליגה הישראלית החליטה להסתגר. הסתגרות והתבדלות שווה ויתור על כדורגל מקצועני

הליגה הישראלית בדרך להפוך לליגה חובבנית. הכדורגל הפך לספורט גלובלי. נכון שהיסודות של כדורגל הם לוקליים ונשארים כאלו אבל מדברים על פיוז׳ן. זה המקצוע. זה מה שקורה. יש לזה השלכות. השפעות. וזה כל הזמן מתפתח. מועדון מליגה בינונית או חלשה יכול לשפר את איכות הכדורגל שלו בהרבה לשנות את הניהול שלו וגם להגיע למעמד חדש. יותר טוב. אפילו להרוויח כסף. אבל בשביל לתפוס סלוט בתור משהו שנחשב למשהו אתה חייב להבין שבוחנים אותך. בודקים מה המטרות שלך. וזה כולל הכל. איכות האימון והניהול במועדון. התחרותיות של הליגה שלך. הישגים במפעלים אירופאיים. מי עוד משחק אצלך. בליגה שלך.   שכר. תנאי מגורים. דמוקרטיה או לא דמוקרטיה. מזג אוויר. טוטי.

*

הליגה הישראלית החליטה להסתגר. הסתגרות והתבדלות שווה ויתור על כדורגל מקצועני. בואו ננפץ את הנארטיב הדפוק  שמוכרים לנו. שמירה על מעמדו של הכדורגלן הישראלי זה מצג שווא. קודם כל כי בישראל לא שומרים על מעמדו של אף עובד. נהפוכו. אז פתאום הצעיר הזה שמרויח מאות אלפי דולרים בשנה הוא חזות הסוציאליזם. תודה. לא נכון. רגע של הזדהות עם עובדי הרכבת או הנמל. לדוגמא נמל חיפה מדורג כבר כמה שנים בין עשרת הנמלים היעילים ביותר. אתם גם לא תדעו את זה. לא יפרסמו את זה פה אבל בשביל זה יש פרסומים זרים. זה לא מפריע לאף אחד לבנות דחוף בהול נמל פרטי ולהתעלל אקלוגית באזור כולו רק בשביל שבעלים פרטי ירוויח יותר ושעוד ערימה של עובדים ייזרקו נטולי זכויות סוציאליות וירוויחו הרבה פחות.

*

כדורגל זה לא טניס אבל שחקני כדורגל רציניים כבר ערים לזה שהם יצטרכו לשוטט בין ליגות ושזה חלק אינטגרלי מהספורט. אז אם כבר חשיבה על מעמדו של השחקן הישראלי זה להכין אותו טכנית ופיסית ליעדים של ליגות מקצועניות. שזה אותו דבר מקודם. אנשי מקצוע ושחקנים זרים וכמה שיותר. להעלות את הסטנדרטים. להביא הנה את מה שחסר : פיסיות, מהירות, טכניקה,הבנה טקטית הרבה יותר טובה, משמעת, מוסר עבודה. ואם חלק מהישראלים יצטרכו לשחק בליגה הלאומית- מעולה. זה טוב לפריפריה. וזה נכון גם למאמנים ישראלים. בטווח הארוך זה יגדל פה שחקנים שיבינו שיש סטנדרטים חדשים שצריך לעבוד יותר קשה בשביל פחות כסף. לעבוד קשה בשביל להשתלב בכלל במקצוע שנקרא כדורגל. לליגה הישראלית היו את כל הסיבות להתחרות על הסלוט של ליגה בינונית חלשה ממדינה שמצבה הכלכלי סביר ויכולה בקלות להעמיד אפילו ארבעה מועדונים מקצועניים שמעסיקים צוות זר מליגה בכירה בכל המחלקות ונהנות מתחלופה הגיונית של שחקנים זרים עם אינטרסים. שאר הקבוצות היו רק מרוויחות מזה.

*

מכבי תל אביב תכננה על הסלוט הזה בדיוק. דגם באזל. היום אפשר להכניס בקלות עוד כמה מועדונים לרשימה הזאת. אבל קצבו לה את מנת השחקנים הזרים וראינו בדיוק לאן ואיך יכולה להגיע קבוצה שבנויה על שחקנים ישראלים בליגת האלופות. יותר מזה. אם יש מועדון שאחראי על הפיכתה של הליגה הישראלית לחובבנית זה מכבי חיפה. כי מכבי חיפה זה מועדון פרוגרסיבי שהפך בעונות האחרונות למועדון ריאקציונרי.  בתחילת העונה העלו שם את ״מחכים לגודו״. בשביל להגיד את זה.  והמשיכו גם אחרי שהורידו. משם הדרך לזה שעל משחק הטוטו הראשון גילי ורמוט לא חגג עם חבריו לקבוצה מפני שהוא כועס על מעמדו היא הגיונית. בדרך חתכו אנשים כמו מיק פריסט. בסדר. כל מה  שקרלסן אמר בנורבגית. ועכשיו מביאים את מאור בוזגלו שהולך לשחק במכבי חיפה כדורגל של פאק יו. אז תודה על זה. גם בלי להיות אוהד של מכבי חיפה  אתה מבין שאם ככה מתנהגת הקבוצה עם האיצטדיון שה לא חדשות טובות ללליגה הישראלית.

*

חובה לבחון את הנושא בפרמטרים מאד קשוחים. המועדון הכי גדול בישראל מכבי תל אביב מוריד פרופיל. כבר לא מחפשים שם זרים איכותיים אלא יותר איך הם  שולפים את אלירן עטר ממכבי חיפה. ג׳ורדי קרוייף יצא מדעתו במונחים הולנדיים כשדיבר על רכש זר שאמור לעשות את זה יותר קל לעבור עוד סיבוב במפעל אירופאי.  אבל מיטש גולדהאר הבין משהו אחרי ליגת האלופות. שזה לא לוקח לשם. זה לוקח לקטטות רחוב על שחקנים ישראלים כושלים במונחים אירופאיים.  ומאידך לחיפוש של אוהדים אחרי דילים טובים לראות משחקים באירופה. מה שמגיע לכיוון שלנו זה כדורגל שכונתי.

חתן יום ההולדת ואני (בשיתוף עם משה יחזקאל)
פרשת ואתחנן - אמנות האהבה

76 Comments

מיקו גוטליב אהלן סבבה 4 באוגוסט 2017

מכבי ת"א מביאה זרים מביכים **למרות** שיש לה מקום רק ל5, מפחיד לחשוב על מידת המבוכה שלזרים שאפילו היום לא מספיק טובים למועדון יהיה מקום.
לאף אחד לא באמת אכפת מהשחקן הישראלי, אבל רוצים שהכדורגל הישראלי יהיה ישראלי. בשביל כדורגל בינוני של זרים אפשר לפתוח טלוויזיה עם כל אחת מ50 הליגות תחת אופ"א.

vered s 5 באוגוסט 2017

מיקו מסכימה איתך כמובן כפי שראית בטקסט שמעמדו של הכדורגלן הישראלי לא מטריד ושרוצים שהכדורגל יהיה ישראלי. אתה מדייק. יותר ממני בנקודה הזאת. ברמה האישית הכדורגלן הישראלי ואנשי המקצוע נאבקים על מעמדם בכל אמצעי בין הייתר בעזרת מנגנונים פסולים של תקשורת ספורט שהיא יותר דוברות ובהתנהגות כנופייתית של חדרי הלבשה. מה שמטריד זה שהמאבק האישי הזה שהוא מובן בחלקו (היית מצפה מאיש מקצוע למבט מפוכח ולרצון ללמוד ולהשתפר) הוא בסופו של יום מאבק שהתוצאה הנילווית שלו היא קיבוע של סטנדרטים נמוכים ושכר מופרז.

vered s 5 באוגוסט 2017

ג׳ורדי קרוייף פתח עם זרים סבירים והגיוניים עבור מעמדה של הליגה הישראלית כשרק הגיע לכאן. הוא הישתמש בשביל לשכנע שחקנים ומאמן מהליגה הספרדית להגיע לכאן בקשרים שלו ובפילוסופיה שלו שניתן ללמוד מראיונות שלו : חוויית מגורים במדינה שונה, שכר גבוה יותר, אפשרות להתחרות על אליפות ולשחק במיפעלים אירופאיים, מקום עבודה שבו יש לך יתרונות מובהקים שיקלו עליך להצליח ובמידה שזאת מטרה גם ניראות באירופה שיכולה לשדרג אותך. העקרונות האלו נכונים לכדורגל הבינלאומי הגלובלי שבו כל ליגה בינונית או חלשה מנסה להשתדרג על ידי הצעה של יתרונות יחסיים. אבל ג׳ורדי קרוייף גם נאלץ לפעול בליגה מסוגרת ובדלנית עם הגבלת שחקנים זרים והוא בנה אסטרטגיה שנכשלה חלקית – כשלון שמשפיע על המטרות של מיטש גולדהאר – וזה לבנות את הקבוצה על ישראלים בלית ברירה. לתת להם הכוונה מקצועית, להעמיד בפניהם דרישות, לשים מאמנים הכי טובים ולהחזיק זרים מבוגרים גם מעבר לשיא כדי שישפיעו על מוסר העבודה והמחויבות במגרש. הטענה שלי היא שאם מכבי חיפה היתה מחליטה לשדרג את עצמה והליגה היתה יותר חזקה היתה אפשרות להביא לפה עוד שחקנים זרים טובים. כמו שזה עכשיו אנחנו ליגה דפוקה מדי. לא רוצים לבוא לשחק פה.

yaron 5 באוגוסט 2017

הבעיה היא לא מכסת הזרים, הבעיה שאנחנו לא יודעים לקלוט זרים.
לפני שבועיים היה ראיון עם רואדה שהשווה בין הקליטה בבית"ר לאפואל. מביך…
כמה קבוצות בארץ מנצלות את מכסת הזרים שלהן?

yaron 5 באוגוסט 2017

ורואדה זאת דוגמה מצויינת.
בלם מצויין שכבר נקלט והשתלב בארץ חופשי ללא דמי העברה וכשטביב מוותר עליו אף אחד לא חוטף אותו.

גיא זהר 5 באוגוסט 2017

רואדה בלם טוב, בעיקר צריך לידו גרזן. ועדיין מוזר שחיפה העדיפה עליו את דוס-סנטוס. מכבי לא מפתיע, בשלב שרואדה היה פנוי העדיפו שם גדול יותר. היום אולי היו לוקחים אותו.

yaron 5 באוגוסט 2017

גיא, מוציא את מכבי וב"ש מהמשוואה. כל שאר הליגה היתה צריכה לפחות לנסות להביא אותו.

מיקו גוטליב אהלן סבבה 5 באוגוסט 2017

לב"ש זה לא מפריע.
לכל דבר יש מגבלות, המגבלה של הכדורגל הישראלי זה המיקום שבו הוא נמצא. אבל לפתוח את הליגה לזרים יהיה לשפוך את המים עם התינוק. לכאורה תהיה פה ליגה טובה יותר, למרות שזה בכלל לא בטוח בהתחשב ברמת הזרים שכבר היום מגיעים, שאולי 2-3 מתגלים לבסוף כטובים מהשחקן הישראלי, אבל הליגה תאבד את הקשר עם הקהל, שכבר היום נמצא בתחרות מול כדורגל של לא-ישראלים אבל איכותי כמו בספרד או אנגליה.
אגיב גם למה שרשמת בתגובה לקורא אחר, אי אפשר להשוות את הכדורגל הישראלי לכלכלה. שיפור על ידי טכנולוגיה זרה בחקלאות יכול להביא לשיפור ברמת החיים ובאיכות החיים של כולם, שיפור בכדורגל על ידי שחקנים זרים יכול להביא ל… שיפור בכדורגל. מכיוון שהכדורגל הוא יקום נפרד שלא משפיע על כלום (אולי בשוליים מושפע מדברים אחרים) אין שום סיבה לפתוח אותו לתחרות של זרים.

vered s 5 באוגוסט 2017

אז בקשר לזרים – קודם כל הדבר החשוב זה אנשי מקצוע זרים. לשפר ולפתח את הכדורגל פה. אלא שאנשי מקצוע זרים בכל המחלקות ותחומי העבודה במועדונים זה על חשבון אנשי מקצוע ישראלים ואלו משסים בהם את הכדורגלנים הבכירים ואת תקשורת הספורט ושלום לאנשי המקצוע הזרים. שני דברים בקשר לזה : אחד זה שהדרישות שלהם גבוהות – יותר עבודה קשה אתה לא מגיע לשחק במהירות להיות אגרסיבי לרוץ כל המשחק ולהבין טקטיקה בלי לקרוע את עצמך. כניראה הרבה יותר ממה שרגילים בכל המחלקות והגילאים בכדורגל הישראלי. דבר שני אניש מקצוע זרים מתעדפים שחקנים ותכונות אחרים מה שפוגע בטלנטים שלא יודעים לשחק מהר. או לקחת החלטות מהר או לעשות את הקטעים שלהם נגד הגנה חזקה. זה כזה. יש פה ערימה של חברה על הדשא שמעדיפים שהכדורגל יישאר איטי וחלש. המיקום של ישראל אינו בעיה גם להפך. מזג אוויר נחמד לאירופאים, בילויים, נקל להתאהב ברעיון של לגור בו תקופה. מן הסתם לא לכולם. אבל למספיק. הזרים שמגיעים לפה מעטים כי הם רואים רמת אימון נמוכה וכי כמו שירון אמר לא קולטים אותם טוב. מספיק להסתכל איך מכבי חיפה מיתעללת בזרים שלה שהגיעו הנה עם סט תכונות שמתאימות למשחק כדורגל מקצועני מהיר ואגרסיבי ולא ידעו שהם אמורים להיות משרתם של שני אדונים על המגרש. ולעשות את זה מאד לאט.

vered s 5 באוגוסט 2017

ועוד דבר מיקו בקשר לב״ש. זאת קבוצה שנוסעת על אדים מפעם.התפוצצות חד פעמית של כשרונות ישראלים וזרים בקבוצה אחת ובואו ניראה איך זה ימשיך. יש לה זרים טובים שנחתו בליגה ישראלית שהציגה את הפרוייקט של מכבי תל אביב – ג׳ורדי קרוייף. מיפעלים אירופאיים, מאמנים שעוברים לקבוצות גדולות באירופה. פירסום חיבוי כאילו הליגה הישראלית מתמודדת כשווה עם עוד ליגות בינוניות על הסלוט לראיקוביצקים כאלו. זה שינה כיוון למטה וזאת טענת הפוסט. אם מכבי חיפה היתה גם לוקחת לכיוון כזה היה אפשר להביא עוד זרים טובים. ועוד אנשי מקצוע טובים. ב״ש נהנית ממאמן ישראלי חריג ברמתו ביחס למאמנים ישראלים. וזה הגיוני. הוא כשרוני. ויש פה אנשים כשרוניים. השאלה מה תיקרת הזכוכית שלו וכמה זמן יישאר פה ומה אחר כך. יכול להיות שב״ש תילך על קטע של איתור מאמנים ישראלים מבריקים. אם כהה מעולה. רק שכדאי שגם יכניסו לשם אנשי מקצוע זרים בשביל לתחזק מועדון עם סטנדרטים של עבודה יותר איכותיים בכל התחומים.

יניב פרנקו 5 באוגוסט 2017

יש בבאר שבע פיזיולוג פולני – אני לא חושב שבאר שבע אומרים לעצמם שהם צריכים ״זרים״ – הם צריכים אנשי מקצוע טובים – אם יש בשוק ישראליים ייקחו ישראליים ואם יש זרים שמוכנים לבוא יביאו אותם – יש לך נטיה לדבוק ברעיון של ״זרים״ כבעלי ערך משמעותי מהישראליים – זה רעיון בעייתי.
אני תומך בהגדלת מספר הזרים על המגרש (ובהשוואת תשלום המס עליהם) – אבל מסיבות אחרות לגמרי – בעולם אנשי המקצוע אין שום הוכחה מבחינתי שזר עדיף בכל מחיר על ישראלי – והיכרות עם הליגה והמשכיות הם פרמטרים לא פחות חשובים.
את עושה בעיני הרבה סלט – בסוף החיים מורכבים מבחירות – אולי עדיף צוות מאמנים ישראליים במשרה מלאה במחלקות הנוער במקום מאמן זר בבוגרת (בהנחה נגיד שהסכומים בכל אופציה יהיו זהים) – אולי עדיף לקחת מאמני כושר ישראליים אבל לתת להם תקציב לקנות ציוד ראוי ?
סטנדרט של עבודה לא נקבע על ידי לאום – סטנדרט של עבודה נקבע על ידי מנהלים.

מיקו גוטליב אהלן סבבה 5 באוגוסט 2017

אם ככה אז היינו מצפים ממועדונים להביא לפה מאמנים זרים מוצלחים והיינו מצפים ממאמנים זרים לשים דגש על שחקנים מהסגנון הזה והיינו רואים קבוצות קטנות עם שחקנים חרוצים ולא הכי מוכשרים משיגות יותר ממה שהיינו מצפים. בסוף המאמנים הזרים שהצליחו פה עשו את זה כי היו להם את השחקנים הכי טובים ויקרים בליגה, לא כי הם הצליחו להביא ערך מוסף בעזרת כל הדברים שאת מציינת.
אם מכבי חיפה מתעללת בזרים שלה אז זאת החלטה שלה. פשוט תראי אותה מצליחה פחות. זאת לא סיבה להעמיס את הכדורגל הישראלי בשחקנים זרים.

vered s 6 באוגוסט 2017

מיקו זה מה שקורה היום בכדורגל. יש פיוז׳ן. גם הישראלים נהנים מהפתיחות הזאת ויוצאים לשחק בליגות שפעם לא שמעו עליהן בכלל. הבעיה שיש לשחקן הכדורגל הישראלי ובמיוחד לזה המפונק שנתפס כטלנט כבר מגיל ילדים זה שהוא מגיע לליגות לא מוכן מבחינה טכנית ומבחינת אגרסיביות, חשיבה טקטית מהירות וכניראה גם חסר עמידות. הטלנטיות שלו לא עומדת במבחן הכדורגל הממשי. ולא לוקחים לפה מספיק אנשי מקצוע שישנו את זה והם גם לא יכולים לבד. כמה שיותר שחקנים מקצועניים בליגה ישפיע.

יואב דובינסקי 4 באוגוסט 2017

אני לא מסכים למגמה שהליגה הישראלית הופכת לחובבנית, אלא להפך. האצטדיונים משתפרים כדי להעניק לאוהד תמורה לכסף שהוא משלם ונכנס כסף מזכויות שידור – קרי, המשכורות שישולמו לשחקנים מהקבוצות ימשיכו להיות מקור ההכנסה המרכזי שלהם. הכדורגל הישראלי מנוהל בצורה בעייתית בלשון המעטה, אבל אני לא מסכים שיש תהליך שיביא את הכדורגל הישראלי (ובכך אני מתכוון גם לליגה הבכירה) למצב חובבני או אפילו חצי חובבני בו השחקנים משחקים בשעות הערב בזמן שבבוקר הם עובדים בהיי-טק או בסוכנות ביטוח – כמו ליגות הכדוריד, הכדורמים וכו'.

vered s 5 באוגוסט 2017

יואב לקחת אותי אותי לקצה? או קיי. אני עומדת מאחורי הדברים. מצב שבו ישלמו שכר מקצועני מלא לשחקנים שלא משחקים את המשחק המקצועוני הנהוג בעולם תוך התבססות על מיתקנים נוחים ואהדה לוקלית לא יכול להמשך הרבה זמן. הליגה הישראלית אכן החלה בתהליך שמכבד את הצופים ואת המשחק ונבנו פה כמה מיתקנים נאים. עם זאת מסרבים להכניס לפה אנשי מקצוע שהיום הרבה יותר זמינים וניידים שלא לומר מחפשים הזדמנויות. היום בניגוד לעבר אנשי מקצוע בכל המחלקות נכונים לעבור לליגות בינוניות וחלשות כדי להאבק על אליפות להתנסות בעמדות בכירות יותר, לחוות מדינה חדשה, מיפעלים אירופאיים, שכר יותר טוב לעיתים פשוט ניפלטו מהליגות הצפופות שלהם. הנקודה היא שבליגות אחרות כן קולטים אנשי מקצוע שמשלימים להם חוסרים מקצועיים והן מתפתוחות. יש מחיר להתבדלות והסתגרות תמיד.

יואב דובינסקי 5 באוגוסט 2017

"ליגה חובבנית" (ניסוח שלך במשפט שפותח את הפוסט) זו ליגה שהיא תחביב עבור הספורטאים ושפרנסתם תלויה בהכנסות אחרות. בישראל יש לא מעט ענפי ספורט שנעים בין חובבנות לחצי מקצוענות (שם מקבלים שכר סמלי או רק הספורטאים הבכירים מקבלים שכר או מענקים). לא שכנעת אותי שזה המצב בישראל או שהליגה הבכירה בישראל בדרך לשם. אין בזה להגיד שהכדורגל הישראל מנוהל בצורה סבירה או שהוא מצמצם פערים ממדינות אחרות או מנסה ללמוד, אבל לפחות הליגה הבכירה לא חובבנית ובעיני גם לא בדרך לחובבנות.

vered s 5 באוגוסט 2017

אני אביא דוגמא מאד פשוטה. זה כמו שישראל שולחת אנשי חקלאות לפתח חקלאות במדינה עניה נטולת טכנולוגיה והמדינה הסמוכה אליה והדומה לה מבחינת יכולות טכנולוגיות לא רוצה. היא רוצה חקלאים מקומיים. אחד מחקלאיה המפורסמים גם נסע פעם ליריד חקלאות בפאריס. אז עכשיו שתי המדינות העניות יתחילו לפתח פערים גדולים גם אחת מהשניה. בקשר לחוסר האחריות שלי בשימוש במינוחים. בקשר לאיכות כדורגל חובבנית זאת לדעתי סכנה מוחשית והרבה יותר קרובה ממה שחושבים. ההגדרות האלו נזילות. בקשר לסטטוס מקצועי אם שחקני כדורגל בקבוצות חובבניות ישתכרו כמקצוענים (מה שכבר במובנים יחסיים קורה עכשיו) אזי הסכנה שמובלעת בטקסט שלך יותר מדאיגה אפילו. אתה יודע הליגה הישראלית תהיה ליגה שמשלמת הון לשחקנים שמאסו במקצועם וכל השחיתות המוסרית והתעתוע שנילווים לכך יהיו מנת חלקינו.

vered s 5 באוגוסט 2017

הכוונה אם שחקני כדורגל שמשחקים באיכות של קבוצות חובבים יקבלו שכר של מקצוענים. ובהגדרות נזילות התכוונתי שלא מיד אומרים שאתה חובבן. לא מעליבים. אומרים קבוצה חלשה. נצחון בטוח. כאלו.

אנונימוס 4 באוגוסט 2017

אם בשביל להיות מקצועניים לתפיסתך (דהיינו קבוצה ישראלית שעוברת את שלב הבתים בליגת האלופות, ואולי עוד אחת שמתקדמת משלב הבתים באירופית) צריך להפוך את הליגה הישראלית לליגת מילואים לאירופיים בינוניים – אז לא תודה, עדיף כבר להיתקע עם החובבנות.
סליחה על הבוטות, זו בדיוק החשיבה המטומטמת שהפכה את הכדורסל לענף כמעט לא רלבנטי במידה כזאת שהיה צריך להחיות אותו במכות חשמל עם הפיינל פור. כי חנקו אותו על מזבח ההצלחה של קבוצה ישראלית אחת במפעל האירופי . המוביל.

vered s 5 באוגוסט 2017

אנונימוס לתפיסתי הכדורגל הבינלאומי עבר שינויים מאסיביים בשנים האחרונות וכמעט כולם קשורים לפתיחות ולמעבר חופשי של שחקנים ואנשי מקצוע בין הליגות. אנחנו כבר הרבה אחרי השלב של בואו נביא קשר מרכזי אחורי זר טכני ופיסי ועוד חלוץ מטרה ובלם זר בשביל שקבוצה ישראלית תצליח במיפעל אירופאי. זאת כבר לא מטרה בלעדית וזה לא ישים בלי סידרה של פעולות מקצועניות אחרות בליגה בכלל ובמועדונים בפרט. בדיוק כמו שאנחנו כבר הרבה אחרי השלב שבו כדורגלנים ישראלים שיש להם כשרון פנומנלי כמו אייל ברקוביץ׳ ויוסי בניון יוצאים לאירופה. ורק כאלו. המקרה של ערן זהבי הוא דוגמא מובהקת לזה שהכדורגל הישראלי היתרחק מסטנדרטים מקצועניים. הטלנט הישראלי לא מוכן טכנית ופיסית לאיכות למהירות ולאינטנסיביות של ליגות אירופאיות. ולכן הטלנטים חוזרים מבויישים אחרי עונה ורבע. היוצאים מן הכלל הם אלו שהיו מוכנים לעבוד קשה מאד וללמוד. אני מצרה יותר על זה שלא מביאים לכאן אנשי מקצוע זרים לכל המחלקות ולכל המועדונים. כמובן שאני גם בעד ליגת מילואים לאירופאיים בינוניים – הם מהירים יותר פיסיים יותר, הבנה טקטית, משחק בנגיעה, לחץ, אגרסיביות, מחויבות לרוץ כל המשחק. מלא דברים שאנחנו מחבבים ואין בכדורגל הישראלי בכלל. אני בעד ליגת מילואים אירופאית כדי שלמאמנים הזרים יהיה עם מי לעבוד. לדיעתי כל ילד ישראלי שיגדל לתוך מועדונים קשוחים שכולם עובדים בהם קשה יגדל להיות שחקן טוב יותר.

אנונימוס 5 באוגוסט 2017

אני חולק עלייך שזה הדבר החשוב שקרה. אבל זאת בכלל לא הנקודה.
אין לי בעיה עם ליגת מילואים אירופית – רק לא במקום הליגה המקומית שלי.
ואין לי שום בעיה שיביאו לפה אנשי מקצוע זרים כדי שהשחקן הישראלי יהיה טוב יותר – אבל לא בשביל הישגים במפעלים אירופיים, כי זו לא צריכה להיות בשום פנים ואופן מטרה אלא אמצעי

ויש לי בעיה גדולה מאד שהשיפור יבוא ע"י פתיחת השוק באופן מוחלט לשחקנים זרים. יש מעט מאד מקצועות שנפתחו בישראל לחלוטין לבעלי מקצוע זרים. לא ראיתי אף ענף שהתנדב לעשות זאת מרצונו, ומאלו שכן עשו זאת לא ראיתי שהדבר הביא לשיפור מדהים ברמת הכישרון המקומי שהצליח לשפר את עצמו ברמה שלא היה צורך בייבוא עוד. זה טריק שיכול אולי לעבוד בליגות עשירות, או מדינות מובילות בתחומן בעולם (וגם שם בהיקף מוגבל מאד).

מה שזה בפועל זה מיאוס של אנשים שאכפת להם רק מרמה מקצועית של הליגה, ורוצים שתשתפר בכל מחיר. אבל המחיר הוא להפוך אותה לליגת מילואים של נוודים זרים מהדרג המקצועי הנמוך של היבשת. בשביל לראות את זה אני לא צריך ליגה ישראלית. אני יכול לפתוח טלביזיה ולראות עשר ליגות אחרות כאלו. אלא אם מישהו רואה יתרון כלשהו בלראות קבוצות שחקנים זרים דרג ג' משחקות פעם בשבוע באצטדיון ליד ביתו במקום עשר פעמים בשבוע בנוחיות הכורסא בביתו

dk 5 באוגוסט 2017

אם הבנתי את ורד נכון הכוונה היא לא לעבור עוד שלב באירופה אלא להעלות את התחרות ולהעלות את רף המקצוענות בתוך הליגה הישראלית.
אלירן עטר (וגם בוזגלו בצורה כזו או אחרת) לדוגמה יודע שלא משנה אילו בחירות ייקח בהמשך הקריירה שלו הוא ימשיך לקבל משכורת יפה מאוד ללא קשר ליכולתו או הישגיותו או תרומתו לקבוצה אז למה לו לשנות את הגישה? אל תשכח שישראלים מקצוענים יותר שווה נבחרת טובה יותר, או שהרמת ידיים בכל מה שקשור אליה?

vered s 5 באוגוסט 2017

dk אומר את זה. ואם מביאים לפה אנשי מקצוע זרים – שחקני הכדורגל הישראלים זורקים אותם מהחלונות כי אנשי המקצוע האלו דורשים מהם לעבוד ולא אחת מתעדפים שחקנים עם תכונות שונות מאלו של הטלנטים ששולטים במועדונים. אתה לא יכול לשנות שינוי יסודי כשאתה משאיר את הכוח לשחקנים ישראלים שהם הבעיה. וחוץ מזה אנונימוס נכון בנקודה הזאת אין לנו ויכוח – ליגה לוקלית זה ליגה שכונתית. אין חשיבות לרמה ולאיכות. לטעמי זה מה שקורה וזה מידרדר.

shadow 4 באוגוסט 2017

נשמע שאת כועסת, בעיקר על מה שקורה בחיפה אבל לא ממש הצלחתי להבין על מה ואיך זה קשור לכל הכדורגל הישראלי.
עם הנמל בכלל איבדתי אותך.

תמיד יש סיכוי שאני הטמבל.

אסף the kop 4 באוגוסט 2017

כנראה ששנינו הטמבלים כי לא הבנתי כלום מהמאמר.
חוץ מזה, הכדורגל הישראלי הוא בהחלט ברמה חובבנית.

vered s 5 באוגוסט 2017

אסף אתה המגיב החביב עלי בדה באזר – הכישלון איתך מערער אותי. הדוגמא של הנמל. רציני? זאת היתה פשוט דוגמא לזה שבישראל לאף אחד לא אכפת ממעמדו של העובד הישראלי. התחביב הלאומי הוא לרסק זכויות עובדים. הדוגמא של הנמל היא גם להגיד שאפילו כשאתה מדורג בטופ טן הבינלאומי של משהו התקשורת תגויס כדי להסוות את זה בשביל לא לחבל בנארטיב שאומר שהעובד הישראלי לא יעיל ומוכרחים להפריט. אז איך דווקא על שחקן הכדורגל תחום ספורט שבו אנחנו לא בטופ טן מגינים בכזא פטריוטיות? אני אשאל אותך למה מגבילים זרים בליגה הישראלית ונמשיך משם. בקשר למכבי חיפה אני אשאל אותך האם למיק פריסט מאמן ואיש מקצוע אנגלי לגטימי שאין לו כל יומרה או רישיון להחלטות טקטיות אין מה לתרום מקצועית במכבי חיפה והאם כל אנשי המקצוע במועדון עדיפים עליו? ואם תרגיז אותי אני אגיד לך שזה קשור גם ליחס של מדינת ישראל ליהודי ארה״ב.

אסף the kop 5 באוגוסט 2017

תודה… עכשיו גרמת לי להסמיק.
אין לי תשובות ברורות, האיזון צריל להיות איפשהו בין הפרטה לשמירה על זכויות עובדים. אצלנו הן ההפרטה מחד והן ההסתדרות מאידך הן תופעות חזיריות. אף אחד לא צדיק ומי שמשלם על כך הם אלו העובדים קשה 8-9 שעות ביום ומקבלים בסוף החודש קצת צפונה מהשכר מינימום.
לגבי הכדורגל הישראלי – מדובר בענף של חובבנים. אני בעד להסיר ממנו כל תמיכה של הטוטו וכו. מי שטוב ייצא לשחק בליגות מקצועניות ומי שיישארו פה ישחקו בליגה החובבנית. אפשר לחשוב איזה "כשרונות" צומחים פה.

אסף the kop 5 באוגוסט 2017

לגבי מכבי חיפה, מיק פריסט וכל השאר, אין לי מושג מי הם ומה קורה שם. למעט בית"ר ת"א והשישי-צהריים-בכיף של איתם, הכדורגל הישראלי מעניין אותי אפילו פחות מערוץ ג'ים-ג'אם שאני צופה בו כרגע עם הקטנה.

vered s 6 באוגוסט 2017

מבינה אותך אסף. אנחנו דומים גם בזה. לפעמים יש איזה קטע ששווה צפיה.

צור שפי 4 באוגוסט 2017

דווקא הקטע של הנמל מאוד ברור. השאר פחות.

shadow 4 באוגוסט 2017

קראתי שוב וממש לא הצלחתי להבין את הקטע של הנמל.
כלומר אני מבין שזה נושא טעון אך לא הצלחתי להבין איך זה קשור לכל המושגים שנזרקו שם כמו זכויות עובדים,סוציאליזם אקולוגיה וכו ואיך זה קשור למעמד הכדורגלן הישראלי.
יכול להיות שהיא צודקת אבל זו לא הפעם הראשונה שהיא רושמת פוסט שהוא רובו הדבקה של כל מני נושאים שאולי יש קשר בינהם ואולי היא מבינה בהם טוב אבל היא כותבת פה (אני מניח) בשביל להנגיש את זה לקוראים ולהציף את הבעיה. הכתיבה בסגנון "מקוצר" כמו חיבור של מחשבות הוא אולי קולח ושנון אבל אם לא הצלחתי לעלות על קו המחשבה הזה אין לי סיכוי לרדת לסוף דעתה.

קח לדוגמא את גיל שלי שבזכותו אני מבין הרבה יותר על נושאים שקשורים בכלכלה, עובדים וכו. אלה נושאים שבעבר לא היה לי כמעט מושג בהם כשהגעתי לדה באזר לפני חמש שנים אבל הוא הנגיש את זה מאוד גם אם טעה בחלק מהדברים שרשם(בכל זאת הוא לא איציק) ניתן היה להתווכח כי הטענות היו ברורות.

כמו שציינתי יכול להיות שאני הוא הטמבל אבל אז הפסדתם מגיב. נכנסתי לפה כי הכותרת עיניינה אותי אבל לא מצאתי קשר או הסבר. אני אוהד חיפה וקראתי את רוב הפוסטים שלה בנושא והם היו מעניינים מאוד גם הדיונים. בגלל זה אני פה.
הפעם מודה שהלכתי לאיבוד.

תוכל אולי לעזור לי?

צור שפי 4 באוגוסט 2017

כמו שכתבתי, הקישור של עניין הנמל לכדורגל לא ברור לי. לעומת זאת הקטע של לכלוך על קבוצת עובדים יעילה שמשתכרת היטב למטרות דה לגיטימציה והפרטה ברור בהחלט.

shadow 4 באוגוסט 2017

זה שהלכלוך ברור זה החלק הקל אבל להציג את זה כמו שהוצג זה גם סוג של לכלוך על הצד השני.
פרטי זה רע? לכל בניה יש פן אקולוגי גם כשאתה בונה בניין או מערכת ביוב, אז מה? אי אפשר לבנות נמל שהוא יותר ידידותי לסביבה? משכורות מטורפות בהכרח = נמל יעיל?. אני לא מבין את הקישורים באמת.

vered s 5 באוגוסט 2017

היי shadow אני מתייחסת רק לתגובה שלך של משכורות מטורפות שווה נמל יעיל. מה זה משכורת מטורפות? יש שם לאנשי עמל משכורת שאיפשרה לרובם לקנות דירה צנועה בשכונה צנועה בעיר שהמחירים בה נמוכים , ליסוע לחופשות ולחנך את ילדיהם. הם גם יכולים כניראה לעמוד בהוצאה בילתי צפויה. ומה שהכי חשוב יש להם זכויות סוציאליות. קביעות. פנסיה. מדובר באנשי עמל. עבודתם פיסית וקשה. הם מחויביים במקרה של נמל חיפה גם למיכסות. כניראה שהנמל מנוהל טוב לפחות באספקטים מסויימים והעבודה בו נעשיית בצורה אפקטיבית. זה שאתה אומר משכורת מטורפת רק מראה שהשיח בישראל הידרדר בדיוק למקום שמישהו רוצה. האם המשכורת של שחקן הכדורגל הישראלי מטורפת? האם המשכורת שלו תואמת את איכותו ? זה לא משנה נכון כי זה בעלים פרטי משלם לו. בעלי פרטי שרוצה למכור מנויים, להרוויח זכויות שידור ויתרונות שיווקיים שלא בהכרח קשורים למשחק כדורגל. זה לא עסקנו. אם ככה למה הרגולציה?

yaron 5 באוגוסט 2017

ורד, את צודקת ואת אותו הדבר אפשר גם להגיד על חברת חשמל.
הגישה היא שאם למישהו יש ולי אין אז בואו נוריד אותו למצבי ולא בואו נעלה אותי למצבו.
התקשורת נשלטת ע"י טייקונים, התופעה לא אמורה להפתיע אף אחד.

אמיתי 5 באוגוסט 2017

ממך ירון לא ציפיתי להגן על וועדי עובדים..
וואללה שיהיה להם לבריאות אבל כל ההטבות האלו והתנאים (פנסיה תקציבית,משכורות מנופחות)
באות על חשבון כלל הציבור. מי יכסה את הבור שיש בחברת חשמל? למה מחירי המוצרים המיובאים
ככ יקרים בארץ (חוץ ממיסים)? אז הלוואי על כולנו אבל אם זה נעשה על חשבוננו ואם הם מגנים כוועדי
עובדים רק על החזקים ורק על השמנת שלהם ואם וועדי העובדים בארץ, בשונה ממקומות אחרים, לא זוכרים
שיש גם עסק שצריך להיות מנוהל ורווחי אז לא תודה.
-המלצת משטרה חביבי..:-)

yaron 5 באוגוסט 2017

אמיתי, חשבתי שהבנת כבר לא לצפות ממני מכלום :-)
מאחר ואני לא מכיר ולו מדינה קפיטלסטית אמיתית אחת (ולקרא ל"תאגידיזים" קפיטלזים לא הופך אותו לכזה) אז הדיון הוא לא על קפיטליזם אמיתי.
בשורה התחתונה אנחנו הולכים בכיוון שלכולם לא יהיו תנאים סוציאלים במקום שלכולם יהיו…
אפשר להאשים בכך את כל העולם ואשתו אבל בסופו של דבר הכל נובע מטפשות ועצלנות שלנו.

אמיתי 5 באוגוסט 2017

מסכים שזה הכיוון רק שמה לעשות הדרך לשנות אותו היא לא עי זה שניתן עוד תנאים לאלה
שיש להם גם ככה תנאים מופלגים וכוח לא פרופורציונלי. אז אני כן מאשים את וועדי העובדים
וההסתדרות בזה שהם בוגדים בתפקידם ובעובדים. הם לא האשמים היחידים כמובן.
בכל זאת אני מופתע וגם באיזשהו מקום זה לא מסתדר עם דברים אחרים שהבנתי ממך. לגיטימי.
לא הכל צריך להיות פשוט ופשטני

yaron 5 באוגוסט 2017

אני אסביר,
אם אגיד שאני קפיטליסט (ואני לא) ישתמע מדבריי שאני מעדיף את השיטה בארה"ב על השיטה בצרפת לדוגמא.
הבעייה היא שאני מחשיב את ארה"ב למדינה אולטרא סוציאליסטית, חוד החנית של שיטה הרסנית שאני מכנה כתאגידיזים. שיטה שלוקחת את הרע שבשני העולמות…
הייתי מעדיף שיטה שלוקחת את הטוב משני העולמות.
תשמע, כולם אשמים, ההסתדרות, ה פ וליטיקאים, התקשורת והטייקונים, כולם.
אבל מעבר לזה אשמים האזאחים שמכרו את החופש להם תמורת נזיד עדשים…

אמיתי 5 באוגוסט 2017

א. אם ככה איך לתת עוד כוח ולגיטימציה לוועדי העובדים יעזור?
ב.אפשר להאשים אותנו האזרחים בהכל..גם בפתיחת מלחמת העולם הראשונה..
אני גם חושב שהבעיה היא בסופו של דבר באנשים. ככה גם חשבתי על המחאה ב2011.
אבל
אני כאזרח לא ממש יכול לשנות את המערכת ואת המציאות אליה נולדתי. אני יכול רק להסתגל.
ופה המחלוקת שלי עם אנשים דטרמניסטים וחירותניים כמוך. אתם מתעלמים מהטבע האנושי
שהוא לא ראציונלי ונוטה להעדיף את הדרך הקלה ואתם נותנים הסברים פשטניים להתהליכים
מורכבים וארוכי טווח. המציאות האנושית גם הכללית וגם הפרטית (הפסיכית) היא הכל חוץ מסיבה
ותוצאה. היא כאוס וראנדומליות

yaron 5 באוגוסט 2017

מסכים לגמרי, גם "אני כאזרח לא ממש יכול לשנות את המערכת ואת המציאות אליה נולדתי. אני יכול רק להסתגל."
אני לא חרותיין ובטח שלא דטרמיניסט אבל כן, בהמשך לדיון בפוסט אחר (שאני לא משתתף בו) אני מעדיף קצת יותר חירות וקצת פחות שיוויון על האופציה ההפוכה.
אני מאמין שזאת גישה שנובעת מהכרת הטבע האנושי ולא להיפך.

אמיתי 5 באוגוסט 2017

מתחיל (ממשיך) לפקפק בעצמי #2

Matipool 5 באוגוסט 2017

ירון – התעלמת באלגנטיות מההערה עם הסמיילי של אמיתי או שלא שמת לב?
הטבעת הולכת ומתהדקת, החרא עומד לצוף, המשפחה הקיסרית במצוקה והניק שלך בסכנה אמיתית. .
דרך אגב – הקצין האחראי על החקירות (מפקד היחידה לחקירת פשעי כלכלה) היה ה-מ"מ שלי במשך כל המסלול. אדם משכמו ומעלה ואני מאחל לו הרבה בהצלחה בחקירה הנוכחית ובכלל.

yaron 5 באוגוסט 2017

לא שמתי לב, על איזה תגובה מדובר?
לא דואג לניק שלי, אם אפסיד אחליף אותו לחודש בכיף.

Matipool 5 באוגוסט 2017

הראשונה של אמיתי. זו משעה 08:26.

אמיתי 5 באוגוסט 2017

מתי. ירון בחור ספורטיוי. אל חשש.
ירון. נהוג להציע למהמרים סולמות אז
רק לך ולא לאביאל אני מציע דיל קיץ:
שבועיים עכשיו במקום חודש אחכ..

yaron 5 באוגוסט 2017

יש המלצה ולא סיפרו לי???
אמיתי, אל חשש,
Yaron always pays his debts :-)

yaron 5 באוגוסט 2017

תזכורת למי "ששכח"
הכותרת: "המשטרה ממליצה להעמיד לדין את שרה נתניהו בשלוש פרשיות בגין קבלת דבר במרמה."
בגוף הכתבה: לפי הודעת המשטרה, "היחידה הארצית של משטרת ישראל סיימה חקירה בעניין מעונות ראש הממשלה. הפרשה החלה בפברואר 2015 באישור היועץ המשפטי לממשלה ופרקליט המדינה והתמקדה במספר נושאים, אשר בעניינם עלה חשד לביצוע עבירות פליליות, בהן חשד לקבלת דבר במרמה ולמרמה והפרת אמונים, כולל טיפול בתלונות הדדיות", נכתב. "בסיומה של החקירה, הועברו כל הראיות לכאורה, הממצאים והתובנות שנאספו בחקירות המשטרה לפרקליטות מחוז ירושלים, אשר ליוותה את החקירה, לצורך עיון והחלטה".
"הודעת המשטרה חריגה ביחס להודעות אחרות מסוג זה שנשלחות לעיתונות. בדרך כלל מצוין האם ממצאי החקירה ביססו את החשד לעבירות, או לחלופין כתוב אם ישנה המלצה לכתבי אישום. בנוסף, לא הוזכרו בהודעה שמותיהם של נתניהו, סמנכ"ל מבצעים ונכסים במשרד ראש הממשלה, עזרא סיידוף והחשמלאי אבי פחימה."
https://www.haaretz.co.il/whtzMobileSite/news/law/1.2958472

אמיתי 5 באוגוסט 2017

in yaron we trust

shadow 5 באוגוסט 2017

ורד – עניין המשכורות היה כקונטרה למשפט "זה לא מפריע לאף אחד לבנות דחוף בהול נמל פרטי ולהתעלל אקלוגית באזור כולו רק בשביל שבעלים פרטי" כאילו שבזה מסתיים הדיון.

ויש הבדל עצום בין שוק פרטי לציבורי ואי אפשר להתעלם מזה. יש א-סימטריה.
כמובן שכל זה לא מבטל את העובדה שמתייחסים בצורה כללית רע לעובדים אבל שוב לא מוצא את ההקשר בהשוואה.

וכנראה שבחלט לא הבנתי את הנושא המדובר כי הבנתי שהדיבור הוא על הנמל באשדוד כמו אחרים פה.
ואם אני מבין נכון מדובר על עוד נמל בחיפה? אז יכול להיות שהיה שווה להציג את הטענה בצורה יותר ברורה עם קצת רקע, אבל יכול להיות שזו בעיית הבנה שלי כמו שאמרתי.

ניתאי 4 באוגוסט 2017

המדינה מגינה על הרבה מאוד עבודה ותוצרת מקומית, דרך מכסים ושאר הגבלות, אז את ממש (ממש ממש) לא מדייקת.
מעבר לזה מסכים עם כל מי שמעליי, אבל נחמד לראות שלך ולגיל שלי יש משהו משותף :).

tazza 4 באוגוסט 2017

כבר מנסים את זה בכדורסל וזה לא הולך. הסיבה היא שההיצע והביקוש לא מתנהגים בספורט כמו בכלכלה הסטנדרטית.
אין אפקט ישיר של סיבה ומסובב בין העלאת מכסת זרים (והקטנת מספר ישראלים) לבין עלייה באיכות השחקן הישראלי, ואני לא מדבר על ממוצע האיכות בליגה הבכירה, שזו כמובן לא המטרה של הגדלת מכסת הזרים.
למה? כי אין מה שיניע את סגלי האימון להשתפר כדי לייצר יותר שחקנים בכירים. הסיבה העיקרית פשוטה: כי לא עשו את זה עד היום והדוגמא של הכדורסל היא מעולה ומובהקת.
שימי לב גם מי מתנגדים להגדלת הזרים: שלמה שרף וחבר מרעיו, וזה אומר הכל!

Ollie Williams 5 באוגוסט 2017

הבעיה בכדורסל היא חוקי מיסוי.
המס על זרים נמוך משמעותית ולבעלים של קבוצה זול יותר להמר על זר גרוע מאשר על ישראלי גרוע, ונהיה קרקס.
לשם שינוי אני מסכים עם פרנקו – להסיר את ההגבלה על זרים יחד עם השוואת תנאי המס יהפכו את השיקול עבור מנהל הקבוצה למקצועי בלבד, אבל יגדיל משמעותית את התחרות ואת הצורך להוכיח את עצמך.

דור 6 באוגוסט 2017

אתה לא יכול לשנות את הטבת המס לספורטאים אמריקנים, היא קבועה באמנת מס מול ארה"ב והאמריקאים דואגים להכניס את ההטבה כמעט לכל אמנות המס שלהם, כי מי תרשה לעצמה שלא לחתום על אמנת מס עם ארה"ב?

יואב 4 באוגוסט 2017

אני לא חושב שיורדי מעביר מסרים למיטש דרך התקשורת. בדיוק ההפך, אני חוש שהם מאד מסונכרנים.
ולעטר אין שום קשר לאיכות שלושת הזרים שיבואו. נחכה לסוף החלון ונוכל לשפוט.

ניר 4 באוגוסט 2017

נחמד שאת מדברת על נמל חיפה, אבל להזכירך, הנמל מוקם באשדוד ולא בחיפה. נמל אשדוד מאוד לא יעיל ומרבית הסחורה בישראל מיובאת לאשדוד ולא לחיפה, חיפה הוא בעיקר נמל יצוא. מעבר לזה, נמל אשדוד החדש צפוי בעיקר להיות האב של מרסק להעברת סחורות במזרח התיכון ולא להתחרות בנמלי המדינה כמעט.

ובנוגע לליגה הישראלית, מכבי חיפה והפועח תל אביב עשו עונות יפות בליגות אירופיות עם אותו מספר זרים. הבעיה היא לא מספר הזרים אלא איזה זרים מביאים.

vered s 5 באוגוסט 2017

נמל חיפה הוא אחד מעשר הנמלים היעילים בעולם. ולמרות זאת בחיפה רוצים לבנות נמל חדש פרטי ולא מעונינים לחזור על מודל שעובד מצויין.

James 5 באוגוסט 2017

מה אכפת לך? אם הוא כזה טוב אז הוא ימשיך לקבל סחורה לא?

vered s 5 באוגוסט 2017

ג׳יימס. אני תוהה מה דחוף להפעיל רגולציה אגרסיבית כשזה קשור לשחקני כדורגל לא אפקטיביים ומאידך לרסק זכויות עובדי נמל כן אפקטיביים. אני מניחה שאתה סבור שהורדת שכר והרעת תנאי עבודה הם מתכון להצלחה.

James 5 באוגוסט 2017

אני בעד תחרות. לא רוצה לרסק כלום.
זכויות העובדים הם על גבי התושבים.
אם הם כל כך מוצלחים אז מה מפחיד אותך? תחרות?
כתבת לא רוצים לחזור על מודל שעובד מצויין. אם זה עובד מצויין אז הוא ינצח את התחרות.
רק קומוניסטים חוששים מתחרות.

Ollie Williams 5 באוגוסט 2017

אני מניח שתחרות בין נמלים זה משהו הרבה יותר מורכב מתחרות בין שני מינימרקטים. וזה הרבה מעבר למי יותר זול. שלא לדבר על השלכות סביבתיות וכד'.
אני גם בעד תחרות ושוק חופשי אבל עדיין יש תחומים מעטים שבהם כדאי שלא רק שורת הרווח תדבר.
אם יש לך נמל שמתפקד מצויין מעשית וכנראה גם תקציבית – למה להפריט בכח?

דור 6 באוגוסט 2017

צריך להפריט כל מה שאינו מוצר ציבורי טהור, נמל הוא אינו מוצר ציבורי טהור. ולא, לא מגיע לסוור בנמל חיפה אפילו חצי מהמשכורת שהוא מרוויח על חשבון הציבור, גם אם הוא עובד באחד מהנמלים היעילים בעולם לפי דירוג של איזה אתר שקר כלשהו במסגרת כתבה ממומנת. נכון, המון הפרטות במדינה לא עלו יפה ויש המון מה לשפר בתהליך, אך שיתוף הפעולה של הוועדים הגדולים עם בית הדין לעבודה (ההזוי במדינות המערב) הרסני לציבור הרבה יותר מהפרטה כושלת.

vered s 6 באוגוסט 2017

דור כשאתה מציע טיעון ועומד מאחוריו מן הסתם אז זה בעייתי לטנף את הדיון בזה שאתה קובע כי נמל חיפה דורג כנמל יעיל באתר שקרי ובכתבה ממומנת. אם אתה חושב שההחלטה להפריט הינה עקרונית ולא קשורה לאם הנמל יעיל או לא אז בסדר גמור. זכותך. ובטח יש לך סט של טיעונים שמסבירים את עמדתך. נשמח לשמוע. אבל אתה יודע כמו כולם שמחייבי ההפרטה מישתמשים בטיעון של חוסר יעילות בתור טיעון מרכזי להעביר נכסים ציבוריים לבעלות פרטית. שלא לדבר מישתמשים בו כדי להציג את ריסוק העבודה המאורגנת בתור דבר הכרחי. דבר שני נמל זה אחד הדברים שהכי חייבים להישאר ברשות הציבור. נמל זה אחד הדברים הכי מרכזיים שיש למדינה. וגם כספי ציבור נו – כולנו למדנו שאין משמעות לחובות של טייקונים. הם נמחקים וגם זה נופל על הציבור. מסריח מאד. אישית אני מעדיפה שכספי ציבור יתנו לעוד כמה אלפי משפחות של עובדים משכורת מצויינת מאשר יממנו מנהגים נלוזים של אלפיון. משום מה כל חוקי התחרות והאחריות האישית מיתבטלים כשהטייקונים כושלים בהרפתקות העסקיות שלהם. ואם כבר מדברים על כתבות ממונות נו באמת התאגידים שגם מחזיקים באמצעי התקשורת יכולים ללמד את זה.

yaron 5 באוגוסט 2017

כמה קבוצות בארץ באמת רוצות מסורת אירופאית?
אני מדבר על שלב בתים באירופאית לא על מקום שלישי/שני באלופות…
טביב מחליף מאמנים מצליחים כמו גרביים ומוותר על שני הגרזנים שלו ואח"כ בלי בושה מפיל את התיק (מנסה) על מימר.
מכבי פ"ת היו עם רגל אחת באירופה ולא ממש התאמצו בשביל לשמור על זה.
מכבי חיפה מתלבטת…
זה תיק גדול מדי בשביל רוב הליגה, פלייאוף עליון ומוקדמות אירופאיות הם פסגת השאיפות…

ניב 5 באוגוסט 2017

מאוד אהבתי!

ניינר / ווריור 5 באוגוסט 2017

נשגב מבינתי איך קבוצה כלשהי מתאבדת על אלירן עטר (מסמל כל מה שדפוק בכדורגל שלנו) ועוד בסכומים כאלה. הכדורגל כאן זה ואחאד בלוף אולי פרט לבאר שבע שהולכת ופותחת פער ענק על הליגה המצחיקה שלנו

אסף the kop 5 באוגוסט 2017

הכל בלוף
גם ב"ש

vered s 10 באוגוסט 2017

ג׳ורדי קרוייף הולך חזק עליו כי הוא שחקן ישראלי חזק פיסית עם סוג של טכניקה. יכול לעבור שחקנים. לחדור לרחבה. כאלה. יש לג׳ורדי קרוייף גם את הקטע הזה שהוא בטוח שהוא יכול לשפר אותו ולהפוך אותו לנשק קטלני עבור הקבוצה. מבחוץ זה נראה הזוי. אבל מותר להעריך שניראה לו שבמכבי חיפה לא ידעו להתמודד עם האפס מוטיבציה חולשה ואפילו בילבול מנטלי. אין ספק שאלירן עטר צריך מיסגרת חזקה ומאמן שמבין אותו מבחינה מקצועית. זה הימור. שגורדי קרוייף תופס בתור – קל.

שחר ע. 5 באוגוסט 2017

וורד מי קובע את דירוג הנמלים והאם אפשר לקבל לינק לדירוג זה
תודה

בלייק 6 באוגוסט 2017

גם אני תהיתי בעניין….

זה החלק בויקיפדיה בערך נמל חיפה לגבי יעילות:
על פי סקר השוואתי של יעילות נמלים במדינות הOECD תופס נמל חיפה את המקום הרביעי מתוך 40 נמלים שנדגמו בטיפול במכולות ובמקום 33 מתוך 40 בטיפול בגרעינים[11].
לעומת זאת, המדינה טענה בבג"ץ ליעילות נמוכה של נמלי אשדוד וחיפה, בין השאר לזמני המתנה ארוכים לפריקה ופריקה של 25 מכולות לשעת צוות לעומת קצב של 30–40 מכולות לשעת צוות בנמלים אחרים בעולם[12]. השוואה אחרת, שהתבססה על הוצאות אל מול היקף פעילות טענה ליעילות נמוכה של נמל חיפה.

קישור רלוונטי לאתר OECD:
http://www.oecd-ilibrary.org/urban-rural-and-regional-development/efficiency-of-world-ports-in-container-and-bulk-cargo-oil-coal-ores-and-grain_5k92vgw39zs2-en

כתבה ב- YNET על הנושא (שתומכת בנמלים ויוצאת נגד החלטות הממשלה להקים נמלים פרטיים), שגם בה מוזכרים דוחות השוואה (בלי מקור):
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4423563,00.html

שני קישורים לביקורת על נמל חיפה שהוצגו שם:
http://mida.org.il/2013/09/23/%D7%A0%D7%9E%D7%9C-%D7%97%D7%99%D7%A4%D7%94-%D7%99%D7%A2%D7%99%D7%9C%D7%95%D7%AA-%D7%9E%D7%9E%D7%A9%D7%9C%D7%AA%D7%99%D7%AA-%D7%A9%D7%A2%D7%95%D7%9C%D7%94-%D7%91%D7%99%D7%95%D7%A7%D7%A8/
https://www.themarker.com/dynamo/1.2103533

כאן יש השוואה בין לא מעט נמלים במזרח התיכון ונמל חיפה במקום לא רע ביעילות (תלוי במדד הספציפי) אבל נמוך מכמה וכמה נמלים אחרים בסביבה:
http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S2092521216000079

לפי הכתבות (ולא המחקרים עצמם) אחת הבעיות עם מדדי היעילות היא שהם מתעלמים מהעלויות, ושאם נשקלל עלויות אז יש המון נמלים יעילים יותר.
אלה הדברים הרלוונטים שמצאתי. לא יודע לגבי טופ 10, אולי זה שקלול של מקום 4 במכולות ו- 33 בגרעינים ב- OECD (מתוך 40 נמלים שנבדקו).

שחר ע. 6 באוגוסט 2017

בלייק
תודה רבה על האינפורמציה המעניינת
שחר

vered s 6 באוגוסט 2017

שחר תודה על האינפורמציה שהבאת. עד כמה שאני הבנתי נמל חיפה דורג במקום הרביעי הכולל. זה כמובן נושא שדורש מקצועיות בשביל להבין את הנתונים מהיכן הם מגיעים ואיך להעריך אותם כשמקבלים החלטות. דבר אחד בטוח במקרה של נמל חיפה לפחות לא מדובר בחבורת בטלנים לא מקצועיים שמרוויחים הרבה כסף ולא בנמל רשלני וגרוע וישנם גורמי מקצוע ומדדים שונים שמעריכים כנמל יעיל וראוי. אז אם כשהממשלה בוחרת להשתלח בנמל ובעובדיו זה מדיף ניחוח מוכר של שחיתות דילים וקומבינות עם טייקונים. לגבי מה שאתה אומר שצריך לשקלל יעילות מול עלויות בוא נגיד ככה שבידיוק כפי שבמדינות קומוניסטיות יש כשלים שאינם אקראיים משום שחוזרים על עצמם בכל פעם ככה כבר למדנו שגם להפרטה יש כשלים שאינם אקראים – הרצון למתח רווחים מופרך עבור הבעלים הפרטי מגיע לפני הכל. גם למצב של אפס אידיאולוגיה יש מחיר כבד. חומרים זולים, איכות העובדים שמשולמים הרבה פחות ועובדים יותר שעות, לקיחת סיכונים בטיחותיים, עבודה מול גורמים וסחורות מפוקפקים, דרישות שונות להטבות מס, חמיקה מהתחייבויות שניתנו בכדי לזכות במכרז לרוב אלו שאמורות להחזיר לציבור משהו ועוד, לקיחת המדינה כבת ערובה בכל דיון רלבנטי וכמובן מחיקת חובות אחרי כל כישלון.

MOBY 7 באוגוסט 2017

ורד
כחיפאי הזקוק לשירותי הנמל. יש בעיה עם עובדי הנמל, משכורות הבסיס שלהם הן חסרות השוואה לעובדים מקבילים. ולכן אין להם שום צורך/רצון/אולי יכולת להתאמץ ולהרוויח יותר. מנופאי ירוויח אותו דבר עם יפרוק אוניה ביום או שתי אוניות ביום וחצי. וככה אי אפשר להתקדם.
דוקא דומה מאוד לכדורגל החיפאי. למה להתאמץ עם שחר ישלם לי מחיר בלתי הגיוני בעליל, גם אם אשב על הספסל….

vered s 7 באוגוסט 2017

לא נכון יש להם מיכסות והם לא עוזבים את העבודה עד שהם גומרים אותן.

vered s 7 באוגוסט 2017

בקשר למכבי חיפה מסכימה איתך רק שזה כבר מושרש הרבה יותר. אני לא חושבת שהם מבינים בכלל את המשמעות של עבודה קשה.

גל ד 8 באוגוסט 2017

Who run Bartertown?

Comments closed