לידס יונייטד. דרכים צדדיות לפרמייר ליג.

הקבוצה הדיכאונית והלבנבנה שלי בדרך לפרמייר ליג גם כשהיא חוטפת מכות מחוץ לפאב

לידס יונייטד מוכנים לחזור לפרמייר ליג. זה מרגיש ככה. יש לנו שחקנים טובים. פרוטסטנטים לבנבנים. קתולים ספרדים חמי מזג. פולנים שבדים. צרפתי. הולנדי. היי. זה רק בשביל להגיד משהוא על האופי של הקבוצה. קבוצה פרוטסטנטית חיוורת. והקבוצה שאני הכי אוהבת בעולם. ביחד עם נבחרת הולנד. גם. וכל זה.

האוהדים של הקבוצה. נאמנים וגם חיוורים ופרוטסטנטים מחכים למועדון שלהם שיחזור כמו כלבים מחוץ לדלת הבית. המסע שלי עם לידס יונייטד בחזרה לפרמייר ליג מתחיל בתבוסה לשפילד וונסדיי 3-0. תומס כריסטיאנסן אומר שהשחקנים שלו היו רכים. שהם לא קשוחים מספיק בשביל לעמוד מול מה שמגיע מולם.  הוא חוזר על זה כמה פעמים. אחרי פתיחת עונה מרשימה לידס חזרה להיות מה שהיא. קבוצה של פרוטסטנטים חיורים ודכאוניים.

הצ׳מפיונשיפ ליגה אינטנסיבית. בזמן שאתם עובדים, אוכלים, ישנים, מחרבנים, בצ׳מפיונשיפ משחקים כדורגל. שיחקו שם כבר 11 מישחקים. כדורגל בריטי. כדורגל רחבות, כדורגל ישיר. אגרסיבי. קבוצות שעוד נודף מהן ריח של בית. לידס פתחו את הליגה בבנג בנג ועכשיו חוטפים מכות ומדממים מחוץ לפאב. זה יעבור. בינתיים יש לנו שישה נצחונות. שני תיקו. שלושה הפסדים. עשרים נקודות. מקום חמישי. קרדיף במקום הראשון. ליגה צפופה פשוט הפרש של נקודה ויורד למטה. זה די מדהים. דיפרנט בול גיימ.

זה הזמן בשביל כולם להגיד שהשחקנים של לידס טכניים מדי עבור הליגה שהם משחקים בה. לא רגילים לאגרסיביות. הענין הוא שהקבוצה מלאה בהרבה שחקנים עם כישרון שהוא מספיק גדול בשביל שיהיה מחובר אליו גם אופי. כישרון דולף מלידס.   וגם הושקעה הרבה מחשבה בבנית הקבוצה. תמהיל שכלל גם אינטרסים כלכליים של בעלים יומרני ובטוח בעצמו. חייכן. קצת אובר חוכם.  בטוח שזה מענין מאד לעבור על השחקנים של לידס אחד אחד ולנסות להבין למה קנו אותם. את מי השאירו בכל זאת. איך חושבים שם לבנות קבוצה מאוזנת. איך מיתכוונים להתאים את מה שיש  לכדורגל אנגלי בצ׳מפיונשיפ ואפילו לעונות הבאות בפרמייר ליג. ניהול ספורטיבי ומדיניות של בעלים שהם תמונת מראה של הקבוצה. זה שווה פוסט ניפרד.

אנדראה רדריצאני הבעלים החדשים של לידס התראיין לפני כמה חודשים לתיקשורת האנגלית. יכול להיות שמדובר במצג שווא וביחסי ציבור ותו לא. ועדיין. ישנם דברים שהוא בוחר לשתף ואצלנו שומרים לחדרים סגורים. בשביל התחלה אנדראה רדריצאני  אומר שהוא קצב לעצמו חמש שנים בשביל לעלות עם לידס לפרמייר ליג. מקסימום חמש שנים. אפשר להבין בין השורות ש- the sooner the better
אני לא הייתי מהמרת על הסבלנות שלו. אחרי זה הוא קובע חד וחלק שאם לא יצליח יעמיד את המועדון למכירה.  שזה סייקל. כישלון שלו בהשגת המטרה יוכיח שאינו מתאים לתפקיד ועדיף שבן אדם חדש ינסה. לעומת זאת אם יצליח הוא מתכוון להישאר להרבה שנים. לפחות עשרים. כי הוא רוצה להנות. זה חוסך ספקולציות לאוהד הממוצע. יעמוד בדבריו? לא בטוח. דברים מישתנים. אבל הוא לפחות מציג את הכוונות שלו.

דוגמא שניה. אנדראה רדריצאני מספר שהיה מעונין לרכוש מועדון אמצע טבלה באיטליה או בצרפת, לפתח שם שחקנים ואז למכור אותם ברווח. באחד הימים במנצ׳סטר בארוחת צהריים לפני משחק בין סיטי לפאריס סן ג׳רמן סעד  עם ידידים מלונדון ובינהם קני דלגליש. התחילו לדבר על לידס יונייטד. דלגליש סיפר לו על ההיסטוריה של לידס  והסביר לו שמדובר במועדון גדול. כזה גדול. מותר להניח שדיברו שם על  הפוטנציאל. זה נשמע כמו שיחה הגיונית. איש עסקים רוצה להיכנס לכדורגל, מציג את התיזה שלו וקני דלגליש אומר לו תשמע יש פה מועדון גדול שהערך שלו נמוך אבל זה מועדון שהמקום הטבעי שלו זה כמועדון מוביל בפרמייר ליג. היסטוריה. מסד אוהדים. טוטי. זה פשוט משהו שמחכה לקרות. צריך רק לאסוף אותו מהריצפה.  בשביל איש עסקים מסדר גודל סביר מינוס במונחים של כדורגל בינלאומי זאת היזדמנות להיכנס לליגה של הגדולים. ואם כבר ברדיצאני מודה בראיון  שהוא אוהב לבוא לעשות מהפכות באירגונים כושלים. לא אמר כושלים. אבל זאת הכוונה.

הרעיון שלו להיצמד לקבוצת מרכז טבלה ולעשות כסף על שחקנים זה לא משהו שהיתפוגג. הבעלים של לידס משוכנע שההכנסות הגבוהות מזכויות שידור בפרמייר ליג יספיקו ללידס בשביל לסגור פערים גם מול המועדונים הגדולים. הפערים ייסגרו גם בזכות אנשים איכותיים וחשיבה מקורית.  מותר להניח אם ככה  שהוא בעלים  עם מדיניות קשיחה  שמתכוון להישתמש בלידס גם בתור פלטפורמה לפרוספקטים שלו. זאת הרגשה. לא קביעת עובדה. מאמן וסקאוטר ששומעים ממנו הרבה.  קונה  להם שחקנים לפני שהם נהיים כאלו גדולים שאי אפשר לקנות אותם.  השאלה היחידה המענינת אם הוא משאיר מרחב לאנשים לעבוד. את זה עוד ניראה. מה שבטוח ללידס יש בעלים עם מטרות מוגדרות ואחד שלא יסבול כישלון וזה הכי טוב שהיתקרב למועדון בשנים האחרונות.

 

זה שיורד וזה שלא
לידס יונייטד. דרכים צדדיות. הפסד מחורבן לרדינג.

תגובות

 • בני תבורי

  רק על הדברים האלה של דלגליש מגיע לו יציע על שמו באנפילד וגם מה, את וליברפול כבר לא?

  הגב
  • vered s

   לידס זאת הקבוצה שלי. זאת חשיפה ארוכה. אתה רואה מה זה? ואני מאד מחבבת את הקבוצה דגש קבוצה ולא מועדון ליברפול והעונה אפילו קצת פחות. קווינס פארק ריינג׳רס זה הקבוצה השניה שלי אם מותר כזה דבר.

   הגב
   • vered s

    ודרכים צדדיות זה יומן מסע בחזרה לפרמייר ליג.

    הגב
    • בני תבורי

     ברוכה הבאה לדה באזר ולפרמייר ליג. באשר לליברפול, נטפל בך בכבוד הראוי כמי שבחרה לא את יונייטד.

     הגב
 • נמרוד

  שנים מחכה שלידס יחזרו לפריימרליג, מאז ימי קיואל, בוייר, סמית ווידוקה העליזים, ועוד יותר מאז שהעליתי אותם ליגה ולקחתי איתם אליפות ללא הפסד במנג'ר.

  הגב
  • אלכס דוקורסקי

   לגמרי. ועוד לפני כן, זוכר את הפצצות של טוני יבואה...

   הגב
 • משה אהרון

  הגיע הזמן מזמן לבלוג על היונייטד בדה באזר, שהצבע האדום ששולט בה כבר ייאש אותי. תודה שהקמת את הכפפה.
  ייתכן שאינפלציית השחקנים הטכניים היא בעייתית, אבל אולי השאלה שמפחדים לשאול זה לגבי המאמן. הוא הגיע כסימן שאלה גדול כשאף אחד לא הכיר אותו מספיק טוב ועם העדר ניסיון בולט ואז הדף את כל זה עם מקום ראשון אחרי 7 מחזורים ולמשך שבועיים. עכשיו כשספגנו 3 הפסדים מ-4 משחקים האחרונים,
  אולי סימן השאלה הזה יחלחל חזרה

  הגב
  • vered s

   אני שמחה בכישרון שיש לשחקנים של לידס. לפי דעתי זה גם שחקנים עם אופי. להביא את המאמן הזה היה גם סוג של פרוספקט. הבעלים של לידס רוצה את האנשים והשחקנים שיהיו הכי גדולים לפי דעתו לפני שזה קורה. זה מאד מלהיב וזה הימור.אבל אתה צודק שהשאלה היא האם ישאיר את המאמן בשביל לסדר את זה.

   הגב
 • no propaganda

  לידס היא הקבוצה האנגלית האהובה עלי, מאוד מקווה שיעלו לפרמייר ליג.
  בהצלחה בבלוג!

  הגב
  • vered s

   תודה לך על זה.

   הגב
 • משה

  לידס היא הקבוצה האנגלית השנייה שלי עוד לפני ימי אולירי והחבר׳ה שלו. אני מקווה מאוד שיחזרו בהקדם, צריך תגבורת של שונאי יונייטד בפרמיירליג.

  הגב
 • יואב

  סחתיין על השיר.

  הגב
 • matipool

  אחלה פוסט, בהצלחה ושיר ענק. ענק!
  ביקורת בונה - רצוי לעשות הגהה נוספת לפני שליחת פוסט.

  הגב
 • 7even

  אם זה יהפוך לפוסט ליגות נמוכות באנגליה אז זה יהיה ענק !
  אולי מישהו באמת ירים את הכפפה?

  הגב
  • אמיתי

   בע״ה אריאל ובני

   הגב
 • אסף בר

  אז ככה בדומה למשה אהרון כאן שהוא בן דודי ואנחנו אוהדים את הקבוצה פחות או יותר מהיום שידענו להגיד "אבא ".
  אישית אין לי בעיה בכלל שיש לו אינטרסים אישיים בנוסף לשאיפות שלו עם הקבוצה...לצערי בתחום הכדורגל היום זה בלתי נמנע.
  בהיבט המקצועי אני מאמין שמתבצע תהליך נכון וכנראה שזה קידוש מאיתנו להיות סבלניים .
  הליגה הזאת אומנם קשה ומתסכלת לפעמים אך עם זאת היא עדיין שומרת על האוטנטיות של הקבוצות ולא הופכת את אלעד רואש למשרד תיירות אלה בית לאוהדים נאמנים וקישורים בחיים למועדון.
  בהיבט המקצועי האתגר הכי משמעותי הוא בעמדת המאמן...לטעמי ההרכב שהיה לנו לפני 3 שנים שכלל את סנודגרס,מקורמק,בקיו, האוסן ועוד רבים היה חזק יותר.
  יש למאמן פה צ'אנס שהוא לא יקבל באף מקום אחר ואני מאמין שבסופו של תהליך אנחנו נהיה מאושרים ככה או ככה.
  הכי כיף לנצח באולד טרפורד כשאתה בליגה שלישית והקבוצה של ביחד שווה כמו דירה באשדוד

  הגב
  • vered s

   מסכימה איתך כמעט בהכל. אני חושבת שהעונה נעלה לפרמייר ליג. שזה גם שמח וגם קצת עצוב. כי זה הצ׳מפיונשיפ זה ליגנ מדהימה.

   הגב
   • משה אהרון

    מוזמנת להצטרף לקבוצת הווטסאפ של חוג האוהדים של לידס ולהמר ילד איתנו על המיקום הסופי (וגם לחפור על עוד מלא נושאים בשלל דרכים צדדיות)

    הגב
    • vered s

     בטח. נשמע טוב.

     הגב
     • משה אהרון

      זה מייק אייזקסון והוא האדמיןן 54-554-1141‬‏0

      הגב
 • yaron

  אחלה פוסט ורד, כן יירבו!

  הגב
  • vered s

   תודה מאד.

   הגב
 • בני

  אני לא יודע כמה יודעים פה אבל לידס יונייטד הייתה הקבוצה הטובה ביותר באנגליה בשנות השבעים וגם הקבוצה הטובה באירופה
  היא הפסידה לביירן מינכן בגמר האלופות בשנת 75 לאחר חוסר מזל ושליטה רוב המשחק

  הגב
 • ניב

  מעולה ומעניין.

  הגב
 • Yaron G

  פוסט נהדר. תודה ובהצלחה.
  תספרי גם על ההיסטוריה של לידס? למשל על פיטר לורימר? מה עשה וכמה טוב הוא באמת היה?

  הגב
 • בני

  הכוכבים שלה בשנות השבעים היו בילי ברמנר אלן קלארק פיטר לורימר ג'וני גיילס גו ג'ורדן טראבור צארי אדי גריי פול מידלי מייק גונס פול רייני ג'קי צארלטון

  הגב
 • בני

  פיטר לורימר היה בעל הבעיטות החזקות בעולם באותה תקופה בכל מצב שהיה בין 30-40 מטר מהשער היה סיכון לקבוצה היריבה

  הגב
 • Gil - Zimbabwe

  לידס שנות השבעים - 11 בינלאמים בהרכב, משחקים בלבן של שבת שאחרי החימום במגרשים של אז נהפך ללבן בוץ.
  פיטר לורימר - העביר עונה בהפועל חיפה.
  לידס היא הקבוצה השנייה של כל אוהדי היונייטד אחרי שמכרו להם את קאנטונה ב - 2 שקל וחשבו שעשו קופה.

  הגב
 • יאן

  אני אוהד לידס כבר 45 שנה וזו הקבוצה הנורמלית הראשונה שלנו מאז הירידה מהפרמיירשיפ.
  יש באז בעיר שלא היה כמוהו הרבה שנים.
  ראדזיאני זו ברכה אחרי אוסף הקללות שהיו הבעלים של הקבוצה קודם.
  מאוד הייתי רוצה שנחזור השנה, אבל וולבס עם סגל ברמה מעל הליגה, ויש עוד כמה קבוצות חזקות, ולצערי ללידס יש היסטוריה מוכחת של להגיע לבאר ולא לשתות ממנה.

  הגב
 • vered s

  היי יאן גם אני מרגישה ככה. למה אתה חושב שוולבס ברמה הליגה? שחקנים ספציפיים? ממי אתה הכי מבסוט בלידס?

  הגב
  • vered s

   אופס. שגיאות מקלדת. למה אתה חושב שוולבס ברמה מעל לליגה?

   הגב
 • יאן

  הסגל וההשקעה בו.
  אין בליגה הזו עוד שחקן שעלה 15 מיליון שטרלינג.

  הגב
  • vered s

   טוב זה כמו שאתה יודע לא אומר. השאלה איזה שחקן נותן עונה גדולה או נותן גולים בכמויות שממש משפיעות. ואם זה מגינים אז כמה קלינ שיט. וככה. בליגה הזאת שהיא מאד קשה ותובענית חשובה גם ההתאמה ולא רק המחיר וכמובן קבוצה מאומנת שתומכת בטלנטים שלה. ניראה בלידס יש גם קבוצה נורמלית וגם חיבור בין השחקנים. משהו שם נראה מאד שמח. אבל אולי זה רק אני. ותיכף הרוטציה תתחיל לגבות מחירים בתחום הזה...

   הגב
 • 49ers

  טור מעולה, כייף לקרוא. ברוכה הבאה.
  בצד של ה(לא) פוליטיקלי קורקט, כל ה"י" די מיותרים...
  מישחקים, בינתיים, ניראה... וכיו"ב.
  בהצלחה לך בטורים הבאים ולקבוצתך (כל עוד זה יונייטד, את בצד הנכון).

  הגב
 • טל

  פוסט גדול
  Marching on together

  הגב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *