לידס. הרעשה בבריסטול. דרכים צדדיות

חדשות ספנות מצוינות

לידס יונייטד מנצחת 0-3 את בריסטול סיטי במישחק חוץ. לפני המישחק בריסטול במקום הרביעי ולידס במקום השישי. פער של נקודה. היתהפך. על אף העובדה שהגענו מרוסקים זה היה שלנו לקחת. בריסטול זאת קבוצה שנאבקה נגד ירידה בעונה שעברה והעובדה שהעונה היא נתנה רצף טוב מספיק להנחית אותה במקום הרביעי לא אומרת הרבה. גם זה שהם הגיעו אחרי 12 מישחקים בלי להפסיד. בריסטול קבוצה נחותה משמעותית מ-לידס ובמשחקים כאלו כשהקבוצה האיכותית יותר עומדת עם הגב אל הקיר ומוכרחה לנצח היא גם מנצחת.

הענין לפני המשחק היה שלידס איבדו את הביטחון ואפשר היה לראות את זה בהפסד שבוע שעבר לרדינג. ממש לראות איך מוגדר וניראה חוסר ביטחון. שחקנים מבריקים של טאצ׳ אנד פליי נפגעים הכי מהר והכי חזק כשלא הולך להם כלום. לידס בנויה על שחקנים כאלו אז היא חטפה חזק את הוירוס הזה. הרבה פעמים לועגים למאמנים שמישתמשים במושג חוסר ביטחון בכדי לתאר את מסלול ההיתרסקות של הקבוצה שלהם. אנחנו רואים את הקבוצה מיתרסקת לבד. תודה. מאמנים שטובים בזה מתחילים לזרוק לדשא יותר לוחמים בשביל להרויח נקודות בכל דרך. בלידס התמודדו עם הסיטואציה של חוסר ביטחון  אינסייד אאוט.  וזה היה מענין לראות עד כמה הדימוי חשוב למועדון .

מבחינת כדורגל זה היה קליר קאט. תומס כריסטיאנסן ביצע שינוי טקטי אחד משמעותי והכניס לחדר המנועים של הקישור שלושה קשרים עובדים. פיליפס, אוקיינ ורונלדו ויירה. זה כל מה שלידס היתה צריכה שלושה קשרים חרוצים – חדר מנועים. הוא חתך את פאבלו הרננדז האלגנטי לטובת הענין הזה והעדיף לשחק על סאיז. הישתלם לו. סאיז הכניס שני גולים ואם מדברים על ביטחון אז גם לפאבלו הרננדז יהיה יותר קל לשחק בקבוצה שיש לה חדר מנועים. המסר בינתיים הקבוצה לא יכולה לשחק בצ׳אמפיונשיפ עם שניהם ביחד.

מחוץ למגרש התנהגו בלידס כפי שמצופה ממועדון גדול להתנהג וזה אפילו יותר חשוב כי זה מראה את הכיוון שהמועדון הולך אליו גם אם זה לתוך הקיר וגם אם זה דרך דימויים. תקציר הפרקים הקודמים: הבעלים הדומיננטי אנדראה רדריצאני מיצב את לידס כמו שרצה בתור מועדון שחוזר להיות גדול ובנה בהתאמה (במיגבלות תקציב ופלטפורמה) קבוצה טכנית ואלגנטית שאמורה גם לעלות לפרמייר ליג וגם להדגים קבוצה שתתחרה בפרמייר ליג באיזורים של מועדונים מובילים. את המאמן בחר בהתאם.  בתחילת דרכו. מסוגנן. פוטנציאל ל-טופ קלאס.  ככה האיטלקי רוצה את זה. אלגנטי. פתיחת עונה מצויינת ואז בעיה. שלושה הפסדים רצופים, ארבעה הפסדים מתוך חמישה משחקים.  המשבר הראשון נוהל בלידס בצורה מעולה.  בלי לחץ. בלי פאניקה. לא שום דבר שמערער את מעמדו של המאמן. לפחות כלפי חוץ. ממש כלום. וכל הזמן שיחררו הודעות מדודות לתיקשורת. שיהיה לה במה להיתעסק. שיראו שהמועדון ממשיך כרגיל.  הבעלים מאשר לתומס כריסטיאנסן תקציבים לחלון בינואר. ניזרקו כמה שמות של שחקנים. בלי לאיים שישחררו שחקנים. האריכו חוזה ללוקה איילנד שהוא מגן הכי לידס שיש כרגע בקבוצה. וזה לא מאד יפתיע אם אנשי תיקשורת תידרכו את המאמן לפני מסיבת העיתונאים שבה דפק נאום רגוע כמעט אדיש.

את המשחק לא ראיתי. זה היה משהו כמו לחזור לימי הרדיו. אני מתעבת את הפעולה של האזנה למשחקי כדורגל ברדיו. זה כמעט פרברטי. לשמוע משחק כדורגל בשידור ישיר. מוצדק רק כשאתה על ספינה באמצע הים. וגם אז. עדיף להתבונן בים ולשמוע אחר כך את התוצאה. לספוג אותה בבת אחת. בכל אופן קשה לאהוד קבוצה שמשחקת בצ׳מפיונשיפ – לא מצאתי לינק. אז ניכנסתי לבלוג שמיתעדכן כל כמה דקות של leeds Yep תודה לבלוג. זה היה הדבר הכי מוזר. סאיז הכניס גול בדקה הרביעית. אני יכולה לדמיין את זה. ואחרי עשר דקות הוא הכניס עוד גול. פיליפס מחדר המנועים הגביה, אליוסקי שזה שחקן אוברייטד מטעם עצמו עשה בלגן וסאיז הכניס. הבנתי שלידס היתה דומיננטית. בדקה ה- 67 פייר לסוגה הכניס  עוד גול בשביל לידס. שזה סוג של פלש ניוז כי הוא חלוץ המטרה. לדעתי לא מספיק טוב ובכלל קשה לי עם גרמנים. עדיין. בריסטול ניסו כמה פעמים אבל ההגנה שלנו שמרה על קלינ שיט. חדשות ספנות מצוינות.

ביום שלישי גביע הליגה נגד לסטר. ומענין יהיה לראות איך תומס כריסטאנסן וגם אנדראה רדריצאני תופסים את התחרות הזאת. הבעיה של לידס נישארה עם הקבוצות יותר חזקות של הצ׳מפיונשיפ. ואחת מהן שפילד יונייטד מיתקרבת אליה למשחק ביום שישי. ככה זה. אינטנסיבי.

 

ההפסד המדהים בהאדרספילד
זה היה אמור להיגמר אחרת

15 Comments

משה 21 באוקטובר 2017

שפילד, דרבי של יורקשייר, יהיה חם – לא כמו אצל הרכרוכיים ממערב.

vered s 23 באוקטובר 2017

לסטר קודם. מענין עם מי ישחקו.

בני תבורי 22 באוקטובר 2017

את גם יכולה להקים קבוצת תמיכה עם עזי דן בנוגע ל(אי) שידור משחקי לידס או לפחות לשאוב עידוד.

vered s 22 באוקטובר 2017

מצב השידורים מהצ׳מפיונשיפ מביך. המישחקים שם עדיפים בהרבה על מישחקים מ-ליגות בינוניות שכן משדרים אצלנו. שלא לדבר על המותחן לאורך העונה. ממכר. ערוץ ספורט שהיה לוקח את הליגה הזאת היה מצליח לעשות את זה צפיית חובה.

בני תבורי 22 באוקטובר 2017

את צודקת, הצ'מפיונשיפ ליגה אדירה וחזקה, תענוג לצפייה.

גור אילני 22 באוקטובר 2017

פעם לא היינו חולמים על מצב כזה שבכלל נצפה שיהיה שידור. אבל בעידן הזנב הארוך אפשר לצפות שתהיה דרך לראות צ׳מפיונשיפ.

בני תבורי 22 באוקטובר 2017

אויש נו גור, לא עדיף חמטבפלתזה נגד יהופיץ ג' בליגה הספרדית שאיש לא מכיר?

שפירא-קורנגוט 22 באוקטובר 2017

נכון הצ׳מפיונשיפ עומדת הרבה לפני ליגות שדוחפים לנו כאן משיקולים לא מובנים. שלא לומר משחקים ספציפיים כפי שציין בני.

צור שפי 22 באוקטובר 2017

למה את לא אוהבת שידור ברדיו? עם שדר טוב זה יכול להיות ממתק אמיתי (ברור שאין תחליף למראה עיניים).

vered s 22 באוקטובר 2017

אני מאד אוהבת רדיו – מוסיקה שיחות הרצאות חדשות. אני יעדיף לשמוע ברדיו אנשים מדברים על המשחק. אחרי המשחק. אתה לא שם ומדובר בהיתרחשות מהירה בילתי פוסקת – עזוב. זה ככה בשבילי.

אלי 22 באוקטובר 2017

קורא בתענוג את הבלוג המעניין על לידס יונייטד.
נותנים פה כבוד לצ'מפיונשיפ שאני עוקב אחריה בשנים האחרונות, הרבה יותר מהפרמייר ליג.

וכל זאת בגלל שחזרתי לאהובת נעורי בשם דרבי קאונטי (יש לבטא דארבי).
נתפסתי אליה כנער בשנות השבעים כשלקחה את שתי האליפויות שבאמתחתה.
שומע בי.בי.סי מלונדון בגלים קצרים כל מוצאי שבת.
ארצי גמיל, רוי מקפרלנד, רוג'ר דיוויס קולין טוד הם חלק מהשמות שהתרוצצו במגרש הבייסבול גראונד שנסגר לפני שנים רבות.

ולידס היתה אחת הקבוצות הכי טובות אז.

אחרי נתק ממושך התחברתי לדרבי שוב לקראת השיא האחרון שלה בגמר הפלייאוף לפני מספר שנים נגד קווינס פארק ריינג'רס.
שידור ישיר מוומבלי בשבת בצהריים בערוץ הספורט. דרבי שכבו עליהם תשעים דקות ולבסוף הפסידו אחד אפס במתפרצת היחידה של הרינג'רס. אבל אני חושב שהנקמה הוגשה במיידי והם ירדו שנה אחרי חזרה.

דרבי ולידס חולמות על עליה ולא נראה לי שמצליחות. בינתיים.

בסוף החודש דרבי מתארחת בלידס ( משחק צמרת ?).
נראה אם תנופת שני הניצחונות האחרונים על שפילד וונדסדי ונוטינגהאם פורסט תעזור במשהו.

וברכות על ניצחון חוץ משכנע בבריסטול.

מחכה לכתבות הבאות.

vered s 23 באוקטובר 2017

אלי תודה. אני שמחה שאתה אומר. ותודה על הברכות לניצחון. אני מחבבת מאד את דרבי קאונטי. גם בשבילי קבוצה קלאסית של ליגה ראשונה באנגליה. רק שברצינות לצ׳מפיונשיפ יש כל כך הרבה יתרונות היום גם מבחינת סגנון כדורגל סוג קבוצות שיש שם ואינטנסיביות שאני כבר לא בטוחה מה עדיף.

משה אהרון 22 באוקטובר 2017

בתור שומר שבת הייתי צריך להתעדכן הפעם, לראות תקצירים שונים וניתוחי משחק. ממה שאני קורא, אני אוהב את האדפטציה שכריסטיאנסן עשה למשחק הזה ואני מקווה שזה יימשך כך. אולי לידס היו זקוקים לעקומת הלמידה הזו כדי להתאזן בין היצירתיות לאגרסיביות.
שידור רדיו זה בסדר אם זה מה שיש. כך אני שמעתי הרבה משחקים בילדותי, ב-בי.בי.סי וורלד סרוויס, עם מעין שירים ושערים שלהם. אני לא זוכר אם זה תקף למשחקי חוץ אבל במשחקי הבית יש שידור עצמאי (בעלות של 5 פאונד למשחק) דרך האתר של לידס, אם הדיור אינו בסקיי ספורטס.

vered s 23 באוקטובר 2017

משה אהרון – מסכימה איתך בהחלט. המאמן שלנו למד משהו וזה עבד בשבילו הפעם. יהיה מענין מאד לראות את שני המשחקים הקרובים בגביע הליגה נגד לסטר – ובמשחק הבא בליגה.

Comments closed