לידס יונייטד מנצחת 0-3 את בריסטול סיטי במישחק חוץ. לפני המישחק בריסטול במקום הרביעי ולידס במקום השישי. פער של נקודה. היתהפך. על אף העובדה שהגענו מרוסקים זה היה שלנו לקחת. בריסטול זאת קבוצה שנאבקה נגד ירידה בעונה שעברה והעובדה שהעונה היא נתנה רצף טוב מספיק להנחית אותה במקום הרביעי לא אומרת הרבה. גם זה שהם הגיעו אחרי 12 מישחקים בלי להפסיד. בריסטול קבוצה נחותה משמעותית מ-לידס ובמשחקים כאלו כשהקבוצה האיכותית יותר עומדת עם הגב אל הקיר ומוכרחה לנצח היא גם מנצחת.

הענין לפני המשחק היה שלידס איבדו את הביטחון ואפשר היה לראות את זה בהפסד שבוע שעבר לרדינג. ממש לראות איך מוגדר וניראה חוסר ביטחון. שחקנים מבריקים של טאצ׳ אנד פליי נפגעים הכי מהר והכי חזק כשלא הולך להם כלום. לידס בנויה על שחקנים כאלו אז היא חטפה חזק את הוירוס הזה. הרבה פעמים לועגים למאמנים שמישתמשים במושג חוסר ביטחון בכדי לתאר את מסלול ההיתרסקות של הקבוצה שלהם. אנחנו רואים את הקבוצה מיתרסקת לבד. תודה. מאמנים שטובים בזה מתחילים לזרוק לדשא יותר לוחמים בשביל להרויח נקודות בכל דרך. בלידס התמודדו עם הסיטואציה של חוסר ביטחון  אינסייד אאוט.  וזה היה מענין לראות עד כמה הדימוי חשוב למועדון .

מבחינת כדורגל זה היה קליר קאט. תומס כריסטיאנסן ביצע שינוי טקטי אחד משמעותי והכניס לחדר המנועים של הקישור שלושה קשרים עובדים. פיליפס, אוקיינ ורונלדו ויירה. זה כל מה שלידס היתה צריכה שלושה קשרים חרוצים – חדר מנועים. הוא חתך את פאבלו הרננדז האלגנטי לטובת הענין הזה והעדיף לשחק על סאיז. הישתלם לו. סאיז הכניס שני גולים ואם מדברים על ביטחון אז גם לפאבלו הרננדז יהיה יותר קל לשחק בקבוצה שיש לה חדר מנועים. המסר בינתיים הקבוצה לא יכולה לשחק בצ׳אמפיונשיפ עם שניהם ביחד.

מחוץ למגרש התנהגו בלידס כפי שמצופה ממועדון גדול להתנהג וזה אפילו יותר חשוב כי זה מראה את הכיוון שהמועדון הולך אליו גם אם זה לתוך הקיר וגם אם זה דרך דימויים. תקציר הפרקים הקודמים: הבעלים הדומיננטי אנדראה רדריצאני מיצב את לידס כמו שרצה בתור מועדון שחוזר להיות גדול ובנה בהתאמה (במיגבלות תקציב ופלטפורמה) קבוצה טכנית ואלגנטית שאמורה גם לעלות לפרמייר ליג וגם להדגים קבוצה שתתחרה בפרמייר ליג באיזורים של מועדונים מובילים. את המאמן בחר בהתאם.  בתחילת דרכו. מסוגנן. פוטנציאל ל-טופ קלאס.  ככה האיטלקי רוצה את זה. אלגנטי. פתיחת עונה מצויינת ואז בעיה. שלושה הפסדים רצופים, ארבעה הפסדים מתוך חמישה משחקים.  המשבר הראשון נוהל בלידס בצורה מעולה.  בלי לחץ. בלי פאניקה. לא שום דבר שמערער את מעמדו של המאמן. לפחות כלפי חוץ. ממש כלום. וכל הזמן שיחררו הודעות מדודות לתיקשורת. שיהיה לה במה להיתעסק. שיראו שהמועדון ממשיך כרגיל.  הבעלים מאשר לתומס כריסטיאנסן תקציבים לחלון בינואר. ניזרקו כמה שמות של שחקנים. בלי לאיים שישחררו שחקנים. האריכו חוזה ללוקה איילנד שהוא מגן הכי לידס שיש כרגע בקבוצה. וזה לא מאד יפתיע אם אנשי תיקשורת תידרכו את המאמן לפני מסיבת העיתונאים שבה דפק נאום רגוע כמעט אדיש.

את המשחק לא ראיתי. זה היה משהו כמו לחזור לימי הרדיו. אני מתעבת את הפעולה של האזנה למשחקי כדורגל ברדיו. זה כמעט פרברטי. לשמוע משחק כדורגל בשידור ישיר. מוצדק רק כשאתה על ספינה באמצע הים. וגם אז. עדיף להתבונן בים ולשמוע אחר כך את התוצאה. לספוג אותה בבת אחת. בכל אופן קשה לאהוד קבוצה שמשחקת בצ׳מפיונשיפ – לא מצאתי לינק. אז ניכנסתי לבלוג שמיתעדכן כל כמה דקות של leeds Yep תודה לבלוג. זה היה הדבר הכי מוזר. סאיז הכניס גול בדקה הרביעית. אני יכולה לדמיין את זה. ואחרי עשר דקות הוא הכניס עוד גול. פיליפס מחדר המנועים הגביה, אליוסקי שזה שחקן אוברייטד מטעם עצמו עשה בלגן וסאיז הכניס. הבנתי שלידס היתה דומיננטית. בדקה ה- 67 פייר לסוגה הכניס  עוד גול בשביל לידס. שזה סוג של פלש ניוז כי הוא חלוץ המטרה. לדעתי לא מספיק טוב ובכלל קשה לי עם גרמנים. עדיין. בריסטול ניסו כמה פעמים אבל ההגנה שלנו שמרה על קלינ שיט. חדשות ספנות מצוינות.

ביום שלישי גביע הליגה נגד לסטר. ומענין יהיה לראות איך תומס כריסטאנסן וגם אנדראה רדריצאני תופסים את התחרות הזאת. הבעיה של לידס נישארה עם הקבוצות יותר חזקות של הצ׳מפיונשיפ. ואחת מהן שפילד יונייטד מיתקרבת אליה למשחק ביום שישי. ככה זה. אינטנסיבי.

 

לידס יונייטד. דרכים צדדיות. הפסד מחורבן לרדינג.
לידס. דרכים צדדיות. מציאות נושכת