זה כאב כבר ביום שלישי עם הפסד לדרבי קאונטי 2-1. וזה המשיך לכיוון של נזלת  לתוך סופשבוע מאכזב במיוחד שבו לידס מפסידה עוד פעם 3-1 לברנטפורד. קבוצת מהתחתית.

אז עכשיו באמת ירדנו לדרך צדדית.

שלושה משחקים – שלושה הפסדים. שישה מתוך שבעה משחקים אחרונים. שמונה מתוך עשרה. זה מגוחך. אלו תוצאות שגם קבוצה מהתחתית לא היתה סובלת.

הימור שלי זה שהבעלים אנדראה רדריצאני לא יפטר את המאמן של לידס  כי הוא אובר חוכם וכי הוא קשר את עצמו לאסטרטגיה של הקבוצה. זה בעלים מעורב וזה האגו שלו מיתרסק עכשיו בסלואו מושן כמו בפתיח של מד מן.

בשביל להבין מה קורה בלידס צריך לחזור לראיונות שלו. רדריצאני התכוון לקנות מועדון בגודל ממוצע, לבחור נכון שחקנים צעירים שהם פרוספקטים, להריץ אותם ולמכור אותם ברווח. הוא רכש את לידס בדיוק כמו שאמר ביושר כי זאת היתה הזדמנות לקנות מועדון גדול עם המון אוהדים והסטוריה צרובה בדי אנ איי במחיר נמוך.

אז בחלון ינואר המועדון ירכוש עוד פרוספקטים צעירים ולא בשלים כי רדריצאני מניח שרווחים על שחקנים שפיתחת זה עוד כסף שנכנס לקופת המועדון ולמעשה זה התקציב שהוא בונה עליו. זה והכספים שיגיעו כשהמועדון ישחק בפרמייר ליג. ככה הוא אמר. חד וחלק. כשרדריצאני יהיה בלחץ הוא יחליף סקאוט לא מאמן.

מבחינת האוהדים של לידס המאמן גמר. תוצאות כאלו זה משהו שהולכים עליו הביתה בכל מועדון בכל ליגה. והסיטואציה הזאת נפיצה כי בשביל אנדראה רדריצאני הכל פועל לפי התוכנית המבריקה שלו. זה רק חבטות קלות בכנף. האיש יהיר. וזה הכניס אותו למבוך. אם ישלח את המאמן הזה הביתה יצטרך להביא לו מחליף שמתואם איתו מבחינה אסטרטגית. קבוצה בינלאומית. טיקי טאקה. פרוספקטים. המאמנים הטובים של הז׳אנר עולים המון כסף. ורוצים רכש יקר. אתה לא משחק טיקי טאקה עם שחקנים בינוניים. אם יביא מאמן אנגלי קשוח שירצה לקנות בחלון ינואר שחקנים קשוחים שמרסקים את כל מה שמגיע מולם זאת הודאה בכישלון וזה לשנות את האסטרטגיה.

לידס יונייטד במידרון חלקלק כי המאמן שלה טעה עם הרוטציה הכרונית שלו ובמסרים שהעביר לשחקנים. לטעויות כאלו יש נטייה להצטבר ולא תמיד אפשר להפוך את הכיוון. ללידס אין מספיק שחקנים מובילים שבטוחים במעמדם. אפילו לא בהגנה. הבעלים והמאמן הם רוק סטארס.  דברים כאלו. אופציה נוספת היא שזה לא משנה בכלל כי המועדון רכש שחקנים לא מספיק איכותיים. שתי האפשרויות מחייבות את רדריצאני לפעול בריל טיימ. משהו שהוא עוד לא עשה. חסר ניסיון. בשביל התחלה יצטרכו להודות שם  שגם הבעלים וגם  והמאמן שלו תומס כרסטיאנסן לא העריכו נכון את האיכות של הצ׳אמפיונשיפ. ובהיתחשב בזה שלפחות בינתיים כולם נשארים בעמדות נצטרך לקוות   שמדובר באנשים שלמדו משהו ומוכנים  לרדת לדרך צדדית בשביל להגיע ליעד.   דרך צדדית זה להביא את צ׳רלי אוסטין. גולר. מוכח. מטורף.  לא פרוספקט. ולא טיקי טאקה. אבל שחקן של גול למשחק. כל משחק. דרך צדדית זה להביא את קמיל גרוסיצקי. אינטלגנטי ומהיר.  אחד שמסתובב עם תיק  של אסיסטים. אה. האל סיטי לקחו אותו. אז אולי את קובה הפולני. שיעשה סדר. עזבו אותכם להחליף  מאמן.  תביאו גולר. תביאו את צ׳רלי אוסטין.

 

לידס. דרכים צדדיות. מציאות נושכת
לידס יונייטד. דרכים צדדיות. עוד אחד.