לידס  שני משחקים אחרונים תיקו 1-1 במחזור קודם עם אסטון וילה וניצחון 3-1 על qpr שזה קווינס פארק ריינג׳רס – המפורקת אני אוהבת אותם אבל הם מיתעסקים בשטויות והמאמן שלהם יותר חבר של מישהוא מאשר מאמן של מישהוא. או של משהוא. קווינס פארק ריינג׳רס הם קבוצה שאני אוהדת אם לידס לא בפריימ. משחק בין לידס לקווינס פארק ריינג׳רס זה בעיה גדולה. אז אני אקח את זה מכאן. לידס במקום שביעי, חוזרת למירוץ של פליי אוף גם אם מהדלת האחורית. עוד לא בטופ 6. בלי השחצנות של פתיחת העונה. יותר מרגיש כמו עבודה קשה.  התיקו עם אסטון וילה  יותר חשוב כי הוא שינה את הנוסחה שלפיה לידס נחותה בהרבה מכל הקבוצות החזקות בצ׳מפיונשיפ.

והנה החדשות הטובות. ללידס יונייטד יש שני שחקני רכש שהגיעו בקיץ ויושבים מאז ביציע. מתיאש קליש קשר פולני שמשחק גם בנבחרת פולניה האיכותית. הגיע מטוונטה. ופאבל סיביצקי. סוג של חלוץ. היה שייך למאלמו. אני הייתי מהמרת שהם קשורים לסוכן הלא נכון. לבנים מדי. עגומים מדי. דומים למלפפון ירוק. לא רואים את משחקי הכס. הכדורגל שלהם פשוט מדי. או מסובך מדי. אחד כבר בן 27. הג׳ינס שלהם קרוע. יש להם כתם בוץ בכניסה לבית. כזה שלא יורד. או שזה פשוט סתם מאמן דפוק שלא רואה שני שחקנים טובים כשהם עומדים מולו.

מתיאש ופאבל קשוחים וסולידים וגם יכולים לפתוח הגנות. שחקנים איכותיים. זה מובן שיש להם מה לתת לקבוצה במיוחד בימים שלידס עושה פייד אאוט.  יותר מזה מתיאש ופאבל מאד מתאימים לכדורגל אנגלי  ויש עוד המון שחקנים פולנים שמתאימים לכדורגל האנגלי. זה דבר כזה. אומה שמייצרת מלבד רגשות אשמה גם שוערים טובים ושחקנים שהם גם קשוחים וגם אינטלגנטים ועוד כאלו שחושבים מהר מספיק בשביל לעשות את הדבר שלהם.

וזה די מדהים שמאמן שעשה רוטציה מופרעת בהתחלת העונה וזרק את כולם לדשא. גם אפסנאים שעברו בטעות. ושהקבוצה שלו הפסידה בכמויות בילתי ניתפסות ושיחקה גרוע בכמה מישחקים מרשה לעצמו למחוק שני שחקנים. או שזה פוליטיקה או שזאת דרך להגדיר את עצמו. מה שבטוח שכשמאמן מודיע לנו ששחקנים נכשלו באימונים והם אפילו לא יושבים על הספסל אז בטח הם ממש גרועים. ותקשיבו בלידס משחקים העונה גם שחקנים צעירים, מאד לא יציבים, בטח לא בשלים. זה בא לידי ביטוי בתוצאות ובמד כוח של קבוצה. המאמן רוצה שנחשוב שפאבל ומתיאש גרועים מהם. אני שונאת שמאמנים מוחקים שחקנים בלי שאנחנו יכולים להבין למה. במחלקת הסקאוט של לידס חשבו שהם טובים. המועדון רכש אותם. הרזומה שלהם מונח על השולחן. זה תמיד מריח מנקמנות, מארוגנטיות.

תומס כריסטיאנסן כניראה רוצה לזרוק אותם מהחלון כדי לפנות תקציב. והסקאוט שמאד נחשב אצל אנדראה רדריצאני בטח כופף יד של מישהוא בשביל להושיב את פאבל לפחות על הספסל. ואז מה שקרה זה ששחקן אחד מאד אוברייטד נפצע והמאמן היה חייב להכניס את פאבל בדקה השלושים ומשהו. לא בדקה השמונים כמו שבטח תכנן כדי להוכיח שפאבל לא שווה כלום. עכשיו קרה בדיוק מה שהמאמן לא רצה. ראינו את פאבל. וגם העיתונאים והבלוגרים שמתעדים את לידס ראו. והם אמרו שהכניסה שלו היתה מהפכנית והשפיעה על איכות המשחק של הקבוצה. נתן גם אסיסט.  שהוא חד. מסוכן. שיש לו טאצ׳ בכדור. ולגמרי חתיכת חלוץ ששוה להריץ. אופס.  אז עכשיו נשאר רק מתיאש. עוד פולני. קשר שיודע גם לעשות הגנה חזקה וגם לתת אסיסטים וגולים. שמשחק בנבחרת פולנית מאד איכותית. וקשוחה. זה ישנה משהו? שראו את פאבל? עכשיו יבינו שאולי גם למתיאש יש כדורגל?  פאבל  ימשיך לשחק?  זה מטריד כי יש בלידס כמה שחקנים שהם אוברייטד ושהתרומה הכי משמעותית שלהם זה חוסר יציבות כרוני. ויותר מעליב את כולם זה שהם בכמה דרגות מתחת לשחקנים של הקבוצות החזקות בליגה. זה מטריד כי זה אומר שהטעם של המאמן שלנו בשחקנים הוא לא משהו. זה מטריד כי אני שונאת מאמנים שמוחקים שחקנים רק כי הם יכולים.

 

 

 

סאונד צ׳ק
פרוגרסיבי