ספין בערב של גביע

מכבי חיפה vs מכבי חיפה. בום

אלאך קיבל את הקבוצה הכי גרועה שהיתה למכבי חיפה בעונות האחרונות. מותר להגיד הקבוצה הכי גרועה כי זה מוכח. לטעמי אלאך קיבל את הקבוצה הכי גרועה גם מבחינת שחקנים.

בשני מסלולי ההיתרסקות קבוצה vs שחקנים מכבי חיפה הגיעה העונה לשיא. בום.

מכבי חיפה איבדה את המושג המאד בסיסי בכדורגל שנקרא קבוצה. לכל מאמן שהגיע נתנו לקנות, לזרוק, לשלוח להשאלה וגם לשנות לשחקנים את המעמד שלהם בתוך הקבוצה שלא לדבר על לקטוע תהליכים של בניית שחקנים. התוצאה מועדון בלי קבוצה. תחנת רכבת. בלי שייכות, בלי זהות, אין חיבור, אין עוגנים. גם אם במכבי חיפה התמקדו בלחפש גיימ צ׳יינג׳רים שזה עוד לגטימי לא היתה סיבה לתת למאמנים לפרק את כל הקבוצה. וככה עונה אחרי עונה. מילא אם אתם לא מבינים שהבייסיק זה קבוצה אבל אפילו שחקן טופ חייב קבוצה להישתלב בתוכה. למכבי חיפה היה את זה ביותר דפוק. בכל עונה  וחצי עונה הביאו פייק טופ פליירס ישראלים והבטיחו להם שיובילו את הקבוצה שלא קיימת. זה נאמר לאוהדים. זה הוצג בתיקשורת. ביג מיסטייק. מובן שאתה לא יכול לממש את הכשרון שלך בצורה רציפה ועקבית כשלמערכת אין כלום להציע לך חוץ מימך.

קרלסן vs אלאך

קרלסן. סקאוטר. אז הוא ניסה לבנות קבוצה מאוזנת מבחינה מקצועית. השחקנים הזרים שהביא הם מהסוג שאתה יודע מה יביאו למגרש בכל יום נתון. מהירות, יסודות טכניים טובים, עבודה קשה, אגרסיביות, הבנה טקטית, מחוייבות, משחק קבוצתי. בדיוק הפוך מגיימ צ׳יינג׳ר שיכול ביום אחד להבריק ובשני לקרוס. האוהדים לא השתגעו על זה כי חילקו סמי הזיה בכניסה. אבל הקבוצה של קרלסן ומולנסטיין ידעה להכיל שחקני נוער בכמויות טובות ולעמוד יפה מול מכבי תל אביב והפועל ב״ש. דברים שהיום אפשר רק לפנטז עליהם. הקבוצה שקרלסן העמיד גם הכירה בזה שהיא קבוצה נחותה שזה היה עוד יתרון גדול. כי משם אפשר רק לצמוח. כמובן שלא היתה לקרלסן ולמולנסטיין נוסחה או קבוצה חזקה מספיק בשביל להיתפוצץ מול קבוצות מאותו סדר גודל או קטנות יותר. מה שהם עשו זאת היתה הכנה לקבוצה כזאת או אם תרצו קבוצה אוטונומית שיכולה לקלוט בקלות אחד או שניים כאלו גם בלי להיתבסס עליהם.  הבעיה שלהם היתה שלטופ פייק פליירס זה לא היה רשום בחוזה  והם ניצלו הברקות אישיות ספורדיות בשביל להציע נארטיב שיקרי שאוהדים ותקשורת ספורט בלעו. ושניה אחרי שקרלסן ומולנסטיין עזבו אכן ראינו מצג שווא. ואחרי זה הרס. השחקנים החדשים שהגיעו על הטיקט של שחקני אינסטנט למועדון גדול  מצאו מועדון כאוטי וחסר כללים וכולם רצו להיות קפטן של זה. עכשיו לך תרוץ עם זה לאליפות.

אלאך. מנהל ספורטיבי. עוצר את רכבת ההרים. לא קונים. לא מוכרים. לא משאילים. ובטח לא מדברים על זה. זאת הקבוצה. זה מה שיש. חכם מצידו כי גם את מי שהוא רוצה למכור נניח הוא שם בהולד. דבר שני הוא נותן למאמנים הוראות לרוץ עם הרכב קבוע. הררכיה. כששחקנים משחקים ביחד זה אמור להיתחבר למשהו. קשה להגיד ששחקנים במכבי חיפה ממש  צוברים בטחון כי הקבוצה פצועה אבל כמה בטחון ששחקנים יכולים לספוג מעצם זה שהם  יודעים שהם משחקים בכל שבוע הוא נותן ומי שלא יכול לעמוד אפילו בלחץ מתון כזה כניראה שלא ימשיך במועדון אבל זה לפחות לא יקרה עם אקדח מכוון לו לראש. המועדון שאלאך מנהל לוקח אחריות גם על הטעויות שמישהוא אחר עשה וזה חדשות טובות.  גם הקבוצה של אלאך מבינה שהיא נחותה אבל שלא כמו קרלסן הוא לא נלחץ מזה. כלפי חוץ.  גם אלאך יודע ששחקנים כמו ורמוט או דאמרי יכלו להכריע בשבילו משחק או שניים אבל המחיר לא שווה את זה. קרלסן ומולנסטיין ידעו ונלחצו וזה מה שהפיל אותם.  אלאך לא שולח את השחקנים לקפריסין אבל מבהיר להם מי הבוס. שחקנים יודעים בודאות שכעת הם עומדים מול מערכת שיש לה כללים מוגדרים. וגם אם ייקלטו בתוכה ואולי אפילו יצליחו האחריות מוסרת מהם. זה טוב עבורם גם אם לא מובן.  כותרות באתרי אינרנט שמסבירות לאלאך ששחקנים לא מבינים למה מכבי חיפה מתנהגת ככה לדאמרי ורמוט לא מזיזות אותו לכיוון הרצוי. זה בערך הכי טוב שמכבי חיפה היתה יכולה לצפות לו.  כי בקבוצה שבנויה מכנופיות מישהוא צריך לבוא ולהראות שהוא הכנופיה הכי חזקה בעיר. את זה אלאך כבר נותן למכבי חיפה.

קשה לדעת אם היו במועדון תוכניות להציל את העונה הבאה דרך הגביע. המאמן אמור לשבת ביציע שזה חתיכת ספין לערב של גביע.  אלאך לא נוהג להציב מטרות מיידיות עבור המועדון שהקריסה שלו היא תוצאה ישירה של הצבת מטרות אינסטנט. ביום המשחק של מכבי חיפה נגד מכבי תל אביב לא מדברים על זה כי לא צריך.

הגולם קם על יוצרו
עיניים עצומות לרווחה

32 Comments

holden 24 בינואר 2018

אולי דווקא "הספין" הזה הוא מה שימריץ את השחקנים שבהרכב להוכיח שהם ראויים לחולצה הירוקה לעיני המאמן החדש?

אולי זה מה שיגרום לרועי קהת שישחק הערב מתחת לחלוץ להצדיק את האשראי הרב שהוא זוכה לו מהמערכת?
אם זה מה שיעזור לנצח אני בעד.
גם ככה אני משוכנע שמכבי(חיפה( מנצחים

זה משחק על שאריות הכבוד של המועדון לעונה הנוכחית העגומה, יותר גרוע ממה שהיה בשבוע שעבר בליגה מול הצהובים לא יכול להיות, בוא נקווה שנעבור את ה 13 שניות הראשונות בשלום ומכאן הכל פתוח, גביע זה משחק אחד שכל תוצאה בו תיתכן,
קצת מוזר שאזולאי לא פותח , אולי הוא יהיה האס המנצח בחילופים

vered s 24 בינואר 2018

שלומי אזולאי הכי מפוקס שלנו. בוא ניראה אם פותח.

holden 24 בינואר 2018

אזולאי לא פותח, מעדיפים על פניו את רועי קהת.
אזולאי השחקן היחיד שמשחק על כדורים לעומק, אזולאי יודע להאכיל את ניקיטה בכדורים לשטח מת,
לפחות נקווה שישחקו כדורגל נורמלי

גיל שלי 24 בינואר 2018

אזולאי הוא שחקן כדורגל מעולה למשחק של כדורגל בעמידה, השלישי בטיבו בליגה אחרי ערן לוי וברק יצחקי

אלכס דוקורסקי 24 בינואר 2018

1+ גיל.
הרבה יותר קשה להיכלל בארץ בצמרת הרשימה של השחקנים שמשחקים בעמידה מאשר אלה שיודעים (ורוצים) לנוע ללא כדור, כיוון שמספר הראשונים עולה בהרבה (מאוד) על האחרונים.

vered s 24 בינואר 2018

אלכס מגניב מה שאמרת. כשקרלסן ומולנסטיין ניסו לתעדף שחקנים שרוצים ויכולים לנוע בלי כדור חתכו אותם. השחקנים שרצים בלי כדור הם מיעוט נירדף.

יוני 24 בינואר 2018

הולדן מה ההימור שלך? במשחק הליגה האחרון דווקא פגעת בתוצאה, אבל לא למכבי שפיללת אליה.

holden 24 בינואר 2018

נצחון חיפאי בהפרש של שני גולים:4-2, אולי אולי 3-1

יוני 24 בינואר 2018

לפחות לא כתבת ״מכבי״.

אורן השני 24 בינואר 2018

4 גולים? זו בקושי הכמות לסיבוב בליגה

אורן השני 24 בינואר 2018

כל הכבוד הולדן ושמח שטעיתי :)

ברקוביץ 24 בינואר 2018

מלך

ניתאי 24 בינואר 2018

סחתיין עלייך הולדן

vered s 24 בינואר 2018

13 השניות הראשונות …lol

הראל 24 בינואר 2018

כל מילה, עכשיו רק צריך להתפלל שיתנו לו שנתיים לפחות לעבוד בשקט.
לא מכיר את המאמן החדש, אבל חשבתי שצריך מישהו שבא מקטן ולא אחרי רזומה כזה, הלוואי שנתבדה

ניר 24 בינואר 2018

הבעיה היא שגם שחקנים שמגיע להם להיות בהרכב כמו מאבוקה למשל, מוקפאים כי רוצים להיפטר מהם. זה מעיד על התנהגות שמזכירה עונות קודמות, כמו שעשו לקגלמאכר בחלק מהזמן.

בסופו של דבר מהקבוצה הנוכחית יש בערך ארבעה שחקנים שכדאי להשקיע בהם, אחד עומד בשער, סולליך, מאבוקה ורוקאביצה, ואולי אזולאי, אם הוא לא ימשיך להתגלות כפצוע כרוני.

מה שכן, אני בהחלט יכול להזדהות עם זה שאת דמארי ו-ורמוט שמים ביציע, הם לא מי שיצילו את הקבוצה הזו ולא שחקנים לבנות עליהם.

גלעד בלום 24 בינואר 2018

אני לא רואה ליגת על העונה, לא מתגעגע בכלל, אבל אני לא מבין משהו, כנראה שאני לא מעודכן. ממה שראיתי מוורמוט ודמארי בהפועל מדובר בשחקני ליגה ישראלית לגיטימיים, בשיאם אף הובילו קבוצה לתארים, האם הם הידרדרו כל כך ביכולתם שאין להם מקום בסגל של קבוצת אמצע טבלה? או שהליגה שהשתפרה עד כדי כך?

ממה שאני זוכר הם טיפוסים נוחים לאימון, שחקנים קבוצתיים, מישהו מאוהדי חיפה יכול להסביר לי? ( אני שואל בכנות, פשוט לא מעודכן )

אורן השני 24 בינואר 2018

איכשהו בשנים האחרונות כל ישראלי "בכיר" שמגיע לקבוצה לוקה ב"תסמונת מכבי חיפה" ונהיה גרוע, אין לי הסבר יותר טוב. אולי זיהום האוויר?

זינק 24 בינואר 2018

זה כנראה יותר פשוט.
אחד אחרי פציעה שככל הנראה כבר לא יחזור ממנה.
השני הרבה מעבר לשיאו ועוד אחרי תקופת התייבשות בצהוב.
אומנם אני לא עוקב באופן שוטף, אבל ממה שראיתי שניהם קיבלו מספיק הזדמנויות והראו מעט מאוד במקרה הטוב.
כל הסיפור הזה לא ברור. ברמה העכשווית של הכדורגלן הישראלי, לקחת מבוגרים שאחרי שיאם או שחקנים פצועים נראה לי הזוי. איך שלא מסובבים את זה עדיף לתת לצעירים לשחק.

vered s 24 בינואר 2018

אורן קצת ניסיתי לחשוב את זה בפוסט. בין הייתר כי שחקנים מובילים הגיעו למועדון בלי קבוצה. בלי מנהיגים מקומיים בלי שיטה וסגנון. בלי אופי. שמעמד המאמנים בה היה נמוך עד לא קיים. זאת בעיני סיבה ראשונה. לחוסר הצלחה גם מקצועית וגם כי כשאין סדר ומישמעת אנשים עסוקים באגו ובמאבקי כוח. נראה לי שאת הדבר הזה אלאך מנסה למגר. דבר שני כל השחקנים הישראלים הבכירים הגיעו למכבי חיפה בתור ברירת מחדל עם הבטחה להוביל את הקבוצה. אם תרצה חשבו שהגיעו לארגז חול וכולם ישחקו בשבילם. גם שחקנים עם אופי נוח לא ידעו להכיל בסיטואציה כזאת מיכשולים ומעצורים.

הראל 24 בינואר 2018

אני יודע שזה לא פופולרי לומר, אבל בעיניי מקרה רועי קהת שונה, מרגיש שהגיע בשלב נכון ושהוא באמת מנסה ומשקיע ולכן צריך להישאר בהרכב עד שיחזור לעצמו.
רק שאלה, איפה נטע לביא? חייבים לבנות עליו

D! כאן ועכשיו 24 בינואר 2018

מסכים עם כל מילה שכתבת בפתיחה על קבוצה ואיך היא צריכה להראות כדאי להכיל בתוכה מצטרפים חדשים

זה נכון לכל קבוצה בכל מקום בעולם

yaron 24 בינואר 2018

אחלה פוסט ורד.
עושה רושם שיש בחיפה צוות קשוח מאוד וששחר באמת לקח שני צעדים אחורה. אם ייתנו לו לעבוד התוצאות יגיעו.

vered s 24 בינואר 2018

יש תוצאות.

vered s 24 בינואר 2018

אני מחכה כבר לפוסט ההפסד באיצטדיון על שם מזהם העיר ההפסד בחיפה אפשר להציע לו טייטלים חדשים

holden 25 בינואר 2018

https://www.youtube.com/watch?v=-BZT6VEcXMU

סוף סוף הכל התחבר הערב,רועי קהת החזיר ובגדול לצוות האימון שנתן לו קרדיט לפתוח הקללות שספג לאחרונה,
כדורגלן זה משחק פשוט וברגע שיודעים לנצל מהירות ולהיות מדויקים זה נגמר טוב,
לא החלטתי אם באבין יותר שרירי ומאסיבי או יותר שמן בשתיים אפס קרויף הימר על כל הקופה, הלך על תיקו 2 וקיבל את השלישי על הראש.

ניקיטה הוא סילון בכדורגל הישראלי צריך רק לדעת לשלוח לו כדורים ,
ורד הפוסט שלך הביא מזל למכבי, אין על ההרגשה לצאת מסמי מחייכים וגאים

ניר 25 בינואר 2018

מצחיק, גם אני שמתי לב שהפוסטים מתעכבים אחרי הפסדים, אחרי ניצחונות הם כותבים מהר

אחד מהעם 25 בינואר 2018

נראה לי שאתם הולכים לבכות על הניצחון הזה שנים.

בדיוק כמו על גמר הגביע ההוא.

בורדו פאפי 25 בינואר 2018

מישהו שאל פה בתגובות איפה נטע לביא ולא התייחסו אליו, אז אני מעלה את השאלה שוב: איפה נטע לביא ???
עד להגעת גיא לוזון, מהמשט ששמעתי, היו עליו דיבורים בתור "הדבר הבא פינת הדבר הנוכחי". מה קרה איתו ?

פרלה 26 בינואר 2018

נטע נפצע וטרם החלים. עדיין מתאמן בצד. סיפר על כך השבוע במפגש עם האוהדים.

Srtest - ארטסט 26 בינואר 2018

אפרופו קבוצה מוגבלת, ורד, בתחילת העונה הצעתי לכם לחשוב במונחים של מכבי פ״ת של העונה הקודמת. חשבתם שאתם יותר טובים מזה. עכשיו אני מציע לכם לחשוב במונחים של הפועל כ״ס של העונה הבאה. כי עושה רושם שגם עכשיו את מקדימה את המאוחר. לא תבינו? בפעם הבאה אציע לחשוב כמו הפועל פ״ת…

אם את חושבת שלא יכול לקרות אז יש פה כותב באתר שיכול לספר לך.

Srtest - ארטסט 26 בינואר 2018

יכול להיות אגב שהניצחון וההפסד בגביע יהיו בעלי משמעויות הפוכות למה שחושב האוהד הממוצע.

Comments closed