כשלא משחקים על כלום.   כאב ההחמצה. להביט במשחק ידידות של הולנד נגד אנגליה.

בניגוד להרבה אחרים אני חושבת שהנבחרת של הולנד טובה.  פשוט סבלה מרצף של מאמנים גרועים. מאמנים שלא יודעים לקחת החלטות ולעשות את הדבר שלהם בפיוז׳ן ההולנדי. לסדר. לקבוע הררכיה. לתת שיטת משחק. להוציא החוצה את מה שטוב. לעשות את זה עם סגנון.

הבעיה היותר עמוקה של הנבחרת זה שאייקאס אמסטרדאם התחילה למכור את השחקנים שלה מוקדם מדי. שם מתחיל ההרס. אייקאס אמסטרדאם נתנה לנבחרת ההולנדית יתרון מטורף. שחקנים בני פחות מעשרים או בני עשרים ומשהו מובילים מועדון להיתחרות ברמות הגבוהות ביותר של מיפעלים אירופאיים. שיטות משחק מבריקות ש-שמות הכל על הכשרון של שחקן לא משנה באיזו עמדה. טכניות, התקפיות. שחקנים מאד צעירים שנותנים להם לבטא את עצמם. בלי אף מבוגר אחראי על המיגרש. הנאה מכדורגל. מועדון של טאצ׳ של דריבל. שחקנים בני 18 שיחקו ב- 11 של מועדון תחרותי במיפעל אירופאי נגד הכי גדולות. כשהם הסתכלו למעלה הם ראו שחקנים בני עשרים ומשהו כבר עם נסיון מובילים את המועדון. זה מסלול בלונה פארק. ולא היה אף מועדון אירופאי שהציע או מציע גם היום את אותו דבר. שחקנים יצאו מאייקאס אמסטרדאם בני עשרים ומשהו עם נסיון של כמה שנים של להוביל קבוצה ברמות גבוהות.

כשאייקאס התחילה למכור אותם מוקדם מדי אבד להם היתרון הזה. הם היו ילדים מוכשרים מהאקדמיה וזהו. גם המועדון נדפק מזה והיום גם אין לו מה להציע לשחקן. עוד עונה בליגה ההולנדית לא תיתן לו הרבה. התוצאה של פרידה מהירה מדי  היתה שחקנים הולנדים צעירים שהגיעו למועדונים גדולים עם ערימה של ציפיות על הגב והם הלכו לאיבוד.

ואת זה מבין פטריק קלייברט שאוסר על ג׳סטין קלייברט לעבור למנצ׳סטר יונייטד.  ואת זה מבין רונלד קומאן שמזמין את ג׳סטין קלייברט לנבחרת. קומאן מזמין הרבה שחקנים צעירים. גם under20. זה יותר מסתם מהפך של נבחרת. כי אם גם ייתן לילדים להוביל את הנבחרת אז אולי הולנד תבנה מודל חדש שבו הנבחרת עושה את מה שמועדון שחושב רק על כסף כבר לא יודע לעשות.

ויש גם ריאלטי צ׳ק. השחקנים ההולנדים כבר לא אטרקטיביים עבור הליגה הספרדית. לליגה האיטלקית מגיעים קשרים וחלוצים הולנדים למועדונים קטנים.  מי שרוצה לבלוט בתור קשר התקפי או חלוץ אטרקטיבי  יצטרך לשחק בליגה הרוסית או הצרפתית. מה שנישאר  זה להתמודד עם הליגה האנגלית.  ואן דייק בדרך להיות  וורלד קלאס. גם סטיפן דה פריי רוצה לעבור מלאציו.   כמה מגינים, בלמים, קשרים הגנתיים הולנדים מצליחים להבין את החוקים של הפרמייר ליג.  להיות מספיק אינטנסיביים וקשוחים. לעומת זאת שחקנים שאמורים לתת טאצ׳ וקלאס מיתרסקים שם  גם במועדונים לא גדולים. מיתאדים. זה אומר את אותו דבר. ילדים הולנדים  עם טאצ׳  חייבים להישאר  עוד כמה עונות באייקאס אמסטרדאם בשביל להיתפתח.

חוץ מזה דפוק לגמרי. אליפות בלי הולנד.

 

לידס יונייטד. תקועה. באמצע שום מקום
Nowy-Targ