כשלא משחקים על כלום

מצב הדברים.

 

כשלא משחקים על כלום.   כאב ההחמצה. להביט במשחק ידידות של הולנד נגד אנגליה.

בניגוד להרבה אחרים אני חושבת שהנבחרת של הולנד טובה.  פשוט סבלה מרצף של מאמנים גרועים. מאמנים שלא יודעים לקחת החלטות ולעשות את הדבר שלהם בפיוז׳ן ההולנדי. לסדר. לקבוע הררכיה. לתת שיטת משחק. להוציא החוצה את מה שטוב. לעשות את זה עם סגנון.

הבעיה היותר עמוקה של הנבחרת זה שאייקאס אמסטרדאם התחילה למכור את השחקנים שלה מוקדם מדי. שם מתחיל ההרס. אייקאס אמסטרדאם נתנה לנבחרת ההולנדית יתרון מטורף. שחקנים בני פחות מעשרים או בני עשרים ומשהו מובילים מועדון להיתחרות ברמות הגבוהות ביותר של מיפעלים אירופאיים. שיטות משחק מבריקות ש-שמות הכל על הכשרון של שחקן לא משנה באיזו עמדה. טכניות, התקפיות. שחקנים מאד צעירים שנותנים להם לבטא את עצמם. בלי אף מבוגר אחראי על המיגרש. הנאה מכדורגל. מועדון של טאצ׳ של דריבל. שחקנים בני 18 שיחקו ב- 11 של מועדון תחרותי במיפעל אירופאי נגד הכי גדולות. כשהם הסתכלו למעלה הם ראו שחקנים בני עשרים ומשהו כבר עם נסיון מובילים את המועדון. זה מסלול בלונה פארק. ולא היה אף מועדון אירופאי שהציע או מציע גם היום את אותו דבר. שחקנים יצאו מאייקאס אמסטרדאם בני עשרים ומשהו עם נסיון של כמה שנים של להוביל קבוצה ברמות גבוהות.

כשאייקאס התחילה למכור אותם מוקדם מדי אבד להם היתרון הזה. הם היו ילדים מוכשרים מהאקדמיה וזהו. גם המועדון נדפק מזה והיום גם אין לו מה להציע לשחקן. עוד עונה בליגה ההולנדית לא תיתן לו הרבה. התוצאה של פרידה מהירה מדי  היתה שחקנים הולנדים צעירים שהגיעו למועדונים גדולים עם ערימה של ציפיות על הגב והם הלכו לאיבוד.

ואת זה מבין פטריק קלייברט שאוסר על ג׳סטין קלייברט לעבור למנצ׳סטר יונייטד.  ואת זה מבין רונלד קומאן שמזמין את ג׳סטין קלייברט לנבחרת. קומאן מזמין הרבה שחקנים צעירים. גם under20. זה יותר מסתם מהפך של נבחרת. כי אם גם ייתן לילדים להוביל את הנבחרת אז אולי הולנד תבנה מודל חדש שבו הנבחרת עושה את מה שמועדון שחושב רק על כסף כבר לא יודע לעשות.

ויש גם ריאלטי צ׳ק. השחקנים ההולנדים כבר לא אטרקטיביים עבור הליגה הספרדית. לליגה האיטלקית מגיעים קשרים וחלוצים הולנדים למועדונים קטנים.  מי שרוצה לבלוט בתור קשר התקפי או חלוץ אטרקטיבי  יצטרך לשחק בליגה הרוסית או הצרפתית. מה שנישאר  זה להתמודד עם הליגה האנגלית.  ואן דייק בדרך להיות  וורלד קלאס. גם סטיפן דה פריי רוצה לעבור מלאציו.   כמה מגינים, בלמים, קשרים הגנתיים הולנדים מצליחים להבין את החוקים של הפרמייר ליג.  להיות מספיק אינטנסיביים וקשוחים. לעומת זאת שחקנים שאמורים לתת טאצ׳ וקלאס מיתרסקים שם  גם במועדונים לא גדולים. מיתאדים. זה אומר את אותו דבר. ילדים הולנדים  עם טאצ׳  חייבים להישאר  עוד כמה עונות באייקאס אמסטרדאם בשביל להיתפתח.

חוץ מזה דפוק לגמרי. אליפות בלי הולנד.

 

על יצירתיות והנמכת סטנדרטים
קללת הליגה המקומית

24 Comments

משה 24 במרץ 2018

ראיתי את המחצית השנייה ומה שזעק לשמיים היה העדר הכשרון ההתקפי של הנבחרת הזו (ומדובר בפאקינג הולנד !!!). יש להם בסיס הגנתי טוב מאוד עם ואן דייק ודה פריי, מרכז קישור חזק עם סטרוטמן וויינאלדום אבל מקדימה חוץ מממפיס אין יכולת לייצר מצבים.
אייאקס כן ידעה להחזיק בסוארס לדוגמא עד שהיה בשל לצאת. מהמשחק אתמול נראה כי משהו בבית הגידול הזה לא עובד.

צור שפי 24 במרץ 2018

יש במוסף סוף השבוע של מעריב כתבה של רמי רוטהולץ על דעיכת הכדורגל ההולנדי, שחקנים ומאמנים. שווה קריאה.

holden 24 במרץ 2018

החבורה ההולנדית שלא מצליחה להרים את מכבי חיפה היא רק מראה למה שנשאר מהאימפריה ההולנדית, שכבר לא מייצרת שחקנים ומאמנים. בסוף יתברר שג'ורדי קרויף הקטלאני הוא התוצר הטוב ביותר שלה בהווה. רוטהולץ מנתח
רמי רוטהולץ 24/03/18 11:40

אני מסתכל על מכבי חיפה, יודע ששני הולנדים הופקדו על הפרויקט הזה ולא מבין איך זה יכול להיות. מחצית מהסגל של חיפה היא ברמה הממוצעת המקובלת בליגת העל. החצי האחר יכול להתפזר בין קבוצות הפלייאוף העליון. שני הולנדים מנהלים את הדבר הזה, לא הולנדי אחד – שניים הם הביאו ועוד עוזר מאמן הולנדי, שזה כבר שלושה הולנדים וככה זה נראה.

אני שבוי בחשיבה שלפיה כשהולנדי מתקרב לכדורגל, דבר טוב חייב לצאת מזה. את טון קאנן נעזוב בצד, הומור הולנדי פנימי שרק הם מבינים. ההולנדים בנו לעצמם שם טוב במשך השנים. מאמנים, שחקנים, קבוצות, נבחרות – תמיד קיבלת מהם את הדבר האחר, תמיד הם היו הראשונים. גילו, פיתחו, שכללו. במשך עשורים הם עשו את זה, נשביתי בחשיבה, נוצרו ציפיות.

חיפה הועברה לניהול הולנדי כבר לפני כמה חודשים. השניים שמינתה – המנהל המקצועי מו אלאך והמאמן פרד רוטן – הם סמכויות מוכרות בהולנד, יש להם רקורד ממשי, הם עשו כברת דרך בכדורגל ההולנדי. זה ידוע – שינויים ותמורות אורכים זמן, לא עומדים עם סטופר ביד, הרי אף אחד לא דורש לראות את סופו של התהליך כאן ועכשיו. אבל טבעי לצפות ולראות משהו, ובחיפה לא רואים כלום עד עכשיו. ההולנדים לא משפיעים על הנעשה או מנהלים אותו, הם זורמים איתו, כאילו כל מה שחיפה ביקשה מהם זה לשמר את הקיים. וזאת לא גישה שאתה מצפה משני מומחים הולנדים, שלושה אם מוסיפים את עוזר המאמן.

הטוטאל פוטבול צמח מריק, קדם לו כלום, עד אמצע שנות ה-60 לא היה בהולנד כדורגל שמישהו שם לב אליו. כמו בלוקסמבורג. שחקני נבחרת הולנד נסעו באופניים וחילקו דואר לפרנסתם. הולנד הייתה האחרונה שניתן היה לצפות ממנה לכזו תגלית. הטוטאל פוטבול לא היה חידוש טקטי, חידושים טקטיים משני משחק היו כבר קודם לכן, לא הרבה אבל היו, והם זכורים ומוערכים וממציאיהם מוכרים. ההולנדים באו עם פילוסופיה, עם הגות חדשה ופורצת דרך. אלה שהתעמקו בה מצאו שמוטמעים בה ערכי חיים ותרבות הולנדיים, כולל גישתם החסכנית לחיים, אבל גם בלי להתעמק אפשר היה להבחין בתוצאותיה: כל מה שקדם לה הוזז הצדה, שום דבר לא נשאר על כנו. כל התפיסות, השיטות, הקיבעונות – כולם סולקו ונראו ישנים כל כך, כמעט מפגרים. עדיין, זה היה כדורגל, אבל לגמרי אחר מזה ששוחק עד אז, והוא הבסיס לכדורגל שמשוחק עד היום. ובעקבות המשחק החדש נוצר גם השחקן החדש, זה שיכול לשחק אותו, כי המשחק החדש הצריך יכולות אחרות ובעיקר אינטליגנציה אחרת.

נבחרת הולנד ב-1978. תוצר של המהפכה (Gettyimages)

במונדיאל של 1974, שבו המהפכה הוצגה לעולם הרחב בדרג של נבחרות, הולנד הציבה בשערה את יאן יונגבלוד. הוא כבר היה עמוק בשנות ה-30 שלו במונדיאל הזה אבל המשיך לעוד קדנציה ועמד בשערה של הולנד גם במונדיאל של 1978. יונגבלוד נחשב לנקודת תורפה בנבחרות הולנדיות מושלמות. הוא תפס את תפקידו בדרך שונה מהמקובל. הוא הרבה לשהות מחוץ לרחבת שערו והעדיף להשתמש ברגליו, הוא נגע בכדור בידיו רק כשהוכרח. פרשני המשחק של התקופה כינו אותו ליצן. יונגבלוד נבחר לעמוד בשערה של הולנד משום שקרויף השחקן שכנע את מיכלס, מאמנו, שיונגבלוד הוא רכיב חשוב במהפכה שהם הגו. הטוטאל פוטבול צריך להכיל גם את השוער, השוער הוא עוד כלי במשחק השדה ההולנדי, עוד שחקן שדה שכדאי לעשות בו שימוש בנוסף למניעת שערים.

היום, אחרי כ-40 שנה, שוער שאין לו משחק רגל לא ימצא לעצמו ג'וב באף קבוצה שיורדת לפרטים' אבל אז זו נראתה החלטה שהתקבלה בקופי שופ. המהפכה המשיכה לטלטל במשך עשורים, נשאו אותה ממשיכיהם של מיכלס וקרויף: ביינהאקר, הידינק, אדבוקאט ואן חאל. גם לכוכבי 74' ו-78' נמצאו ממשיכים, הרשימה שלהם אינסופית, תמיד מצאת הולנדים בשפיץ של הכדורגל. הולנד המשיכה לתסוס, וגם כשלא שלטה וזכתה והשיגה היא לא חדלה לייצר.

אייאקס שזכתה בצ'מפיונס של 95' הייתה יצירה הולנדית מקורית של העת החדשה. הקבוצה הרב-גזעית הראשונה. ואן חאל המציא אותה. אייאקס שיתפה בגמר נגד מילאן בווינה שמונה צבעונים, חמישה מהם בהרכב הפותח. מילאן מולה, ששנה קודם דרסה את ברסה 0-4 בגמר, שיחקה עם שחור אחד בהרכב – דסאי. אף שחור אחד נוסף לא ישב על הספסל. ואן חאל אסף ילדי מהגרים סורינמים מהמדרכות של אמסטרדם, ערבב אותם עם הדה-בורים מהפרברים והריץ כנופיית רחוב שלקחה ממילאן את הצ'מפיונס. מגראנדה מילאן, מפאביו קאפלו.

קרויף. רצה להחזיר את רוח הרחוב (Gettyimages)

התלמידים של הטוטאל פוטבול יאטו כאן, הם יזכרו שגם המהפכה הראשונה, המקורית, התבצעה באמצעות ילדים שלוקטו מהרחובות של אמסטרדם ורוטרדם. רוח השיטה נלקחה מהרחוב. על ערש דווי, קצת לפני שהלך לעולמו, קרויף ביקש להוביל מהפכה נוספת שהגה בשנותיו האחרונות: להחזיר למשחק את רוח הרחוב שאבדה לו. הוא חשב לשלוח את דניס ברגקאמפ שימצא ילדים וילמד אותם לטפל בכדור, בבית שלהם, בסביבתם, בלי אקדמיות, בלי פנימיות, להדליק את הניצוץ שכבה. זה מה שקרויף ביקש. בגמר מונדיאל 2010 הוא הגדיר את הנבחרת ההולנדית שהגיעה למעמד – אסון לכדורגל ההולנדי. היא שיחקה כדורגל גרמני, לא הולנדי. פעם היה קיים בהולנד להט אידאולוגי כזה.

הולנד היא לא מעצמת ספורט, לא שואפת לכך ולא מגדירה את עצמה ככזאת. אבל אף פעם אני לא מופתע לראות הולנדי נמצא על הפודיום באיזושהי התוועדות ספורט עולמית. טבעי למצוא אלוף או אלופה הולנדית כמעט בכל ענף. אין להם הרבה אבל יש להם תמיד. זה מתקבל על הדעת שאינגה דה ברוין ופיטר ואן דן הוגנבאנד ישלטו בספרינטים במים באולימפיאדות ואליפויות ועולם, ודפני סחייפרס תעשה את אותו דבר על המסלול.

אין בהולנד פס יצור לאלופים, אין בהולנד שחייה גדולה או השקעה נרחבת באתלטיקה, אבל זה לא מונע ממנה להעמיד אלופי עולם ואלופים אולימפיים גם בבריכה, גם באתלטיקה, בכל ענף. צורת החשיבה שלהם, הגישה האחרת, החופש שאפשרו לעצמם והיצירתיות שהולידו את הטוטאל פוטבול יכולים להצמיח ספורטאי על בכל מיני תחומים ומבלי להתחייב לשום תחום באופן ספציפי.

רובן וסניידר. ההולנדים האחרונים שהיו בטופ העולמי (AFP)

הליגה ההולנדית, כשאני נופל עליה, נראית כמו הליגות ברפובליקות הבלקניות. כדורגל נידח; הנבחרת ההולנדית לא העפילה ליורו האחרון. 24 נבחרות אחרות השאירו אותה בחוץ. הולנד תיעדר גם מהמונדיאל הקרוב; אף קבוצה הולנדית לא מתקרבת לצ'מפיונס. אייאקס הפכה לטוברוק; אף מאמן הולנדי לא מאמן בליגות האירופיות הגדולות. בוס ודה בור פשוט נזרקו מהן, כף רגלם לא תדרוך שם; אף שחקן הולנדי לא מצוי בטופ העולמי, האחרונים שנחשבו כאלה – רובן, ואן פרסי, אולי סניידר – הם בני 34-33.

הולנד ייצאה את המהפכה שלה ואת תוצריה במשך עשרות שנים ולא הכניסה אל תוכה שום דבר. נראה שהתייבשה, התרוקנה. שליחיה של הציוויליזציה המפוארת הזו מתגלגלים בליגות מהדרג החמישי באירופה ומציעים שאריות של פעם. אין להולנד סיפור חדש לספר, אין לה רעיונות, אין לה סמכויות, אין לה שחקנים, אין לה הישגים, שום דבר חדש לא יוצא ממנה, שום דבר לא קורה בתוכה.

לא הכסף הגדול דחק את הולנד הצדה וגימד אותה. בעבר הולנד יצרה ממה שגדל אצלה בחצר. הולנד לא נזקקה להשקעות כדי לייצר. אפשר היה לצפות שהולנד תמצא פתרונות ייחודיים למציאות החדשה שהכסף הגדול יצר, שתפלס לעצמה דרך בעולם העשיר והטיפש, שתמצא דרך להיות רלוונטית ומשפיעה גם כשהכסף הגדול דוחק את תוצריה. למה שהליגה ההולנדית לא תעמיד ארבע קבוצות ברמה של באזל? אין לה אפילו אחת. שווייץ הרימה את עצמה, בלגיה מצאה את מקומה, הולנד כבתה, קיבלה בהכנעה את הגורל שהכסף הגדול קבע עבורה.

ג'ורדי קרויף. התוצר הכי טוב של הכדורגל ההולנדי בכלל קטאלני (דני מרון)

זה מה שנשאר מהכדורגל ההולנדי, מכל התסיסה הרעיונית, הפתיחות והתעוזה: שני גברים הולנדים בוהים במכבי חיפה ולא מסוגלים להוציא מעצמם מהלך אחד שיאשש את עצם קיומם. ובסוף יתברר שג'ורדי קרויף הוא התוצר הטוב ביותר של הכדורגל ההולנדי העכשווי. והוא קטלאני. וגם לו אין תשובות לשאלות שקלינגר שואל אותו.

דונאדוני 24 במרץ 2018

גזענות ספורטיבית.
זה שהביאו הולנדים לא אומר שהם מאמינים באותה פילוסופיית עולם של נבחרת הולנד. לא אומר שלא, אבל גם לא אומר שכן. ג'ורדי כנראה שכן.
כמו שלא כל ספרדי משחק כמו פפ ולא כמו פורטוגלי משחק כמו מוריניו.
אולי די כבר להדביק לכל מאמן שבא לפה את פולוסופיית המשחק של הנבחרת. תנסה להסתכל יותר לעומק מזה.

holden 24 במרץ 2018

אני אישית אף פעם לא החזקתי מהאסכולה ההולנדית,
גם לא בימי התהילה כביכול של הולנד,
הייתי בעד גרמניה ב 74 כזאטוט, בעד ארגנטינה ב 78, תמיד הולנד נראיתה לי כסוג של הארלם גלובוטורס של הכדורגל,
יפה, כשרונית אולם לא פרקטית בעליל.

מעדיף כדורגל חזק ואגרסיבי,
בוא נראה מה יועיל הפרוייקט ההולנדי בעיר הכרמל,
עד כה אני סקפטי, בעיקר מהמאמן פחות מהמנהל הטכני

no propaganda 24 במרץ 2018

להולנד יש מחסור רציני בשחקנים וורלד קלאס. זו לא רק בעיה של הולנד, גם באיטליה יש בעיה דומה וגם המצב באנגליה לא משהו כבר כמה שנים, אם כי לאחרונה יש שיפור קטן. אפילו בברזיל היה שפל ב2010.

לא חושב שיש קשר ישיר לאייאקס, הצרפתים מוכרים את רב הכשרונות שלהם בגילאים מאוד מוקדמים ועדיין יש להם את אחת הנבחרות החזקות על הנייר.

אם תסתכלי על ההרכב של לברקוזן תוכלי לראות משהו דומה לעניין השחקנים המאוד צעירים שמקבלים הזדמנות לשחק ברמות הגבוהות ושחקנים בני 21 עם ניסיון.

אלכס דוקורסקי 24 במרץ 2018

חושב שבאמת לאחר הפרישה של רובן מהנבחרת, אין להם שחקנים ברמה העולמית הכי גבוהה.
פספוס של שני טורנירים גדולים רצופים בשביל נבחרת כזאת הוא די משמעותי. עם זאת, מדובר בעניין זמני. יש להם מערכת חזקה מאוד של מועדוני ילדים ונוער ובעוד מספר שנים הם יחזרו לצמרת הכדורגל האירופית והעולמית.

no propaganda 24 במרץ 2018

אני גם חושב שהם יחזרו אבל ייתכן שיהיה להם יותר קשה מנבחרות כמו גרמניה, ברזיל ואנגליה כי האוכלוסיה קטנה יותר

vered s 24 במרץ 2018

אני לוקחת את כל מה שאתה אומר ואני יותר משוכנעת שזה אייקאס אמסטרדאם וזה תלוי רק בה. אייקאס נתנה אקדמיה איכותית ומושקעת. תפיסת עולם של כדורגל שמבוסס על לבטא כישרון בכל פינה במיגרש. בלי כדורגל ציני בלי טקטיקות מגבילות וזהירות. הילדים מהאקדמיה עוברים לשחק בקבוצה הבוגרת בגיל 17-18 שזה גיל שעוד יש לך ביטחון נעורים. ומדובר בזה שנותנים לילדים לשחק בכל העמדות במיגרש. לא מסרסים אותם. בגיל עשרים יש להם כבר נסיון. ואז הם מובילים את הקבוצה. ואם הם עושים את זה גם באלופות נגד המועדונים הכי גדולים עם כדורגל אלגנטי וקלאס אז אתה מוציא שחקנים גדולים. ויותר מזה שחקנים עם השראה שלוקחים את ההשראה הזאת לכל מועדון שאליו הם מגיעים. התוצאה נבחרת הולנדית חזקה עם שפע של כשרון. נכון שזאת גם נבחרת רכה אבל זה מה שהיא מביאה לשולחן וכל עוד היא רלבנטית זה מה שאנחנו רוצים ממנה. בנבחרות של הולנד תמיד היה גם איזה חלוץ דיכאוני מאיינדהובן גרזן מהורהר מפיינורד ושחקן וורלד קלאס ממועדון קטן. משהו כזה. בשניה שאייקאס הפסיקה להשאיר את הקבוצות שלה לפחות עוד שנתיים עם אותם שחקנים – הכל היתפרק. בשביל להחליף את מי שמכרה התחילו להביא רכש פחות איכותי. ותיקים קצת אחרי השיא ושחקנים שאין להם ביקוש מחוץ להולנד ובשביל סיבה. הפסיקה להיות תחרותית באלופות. ומכאן כבר קל להגיד אין וורלד קלאס. גם לא יהיה וזה לא קשור לגודל אוכלוסייה. איינדהובן או פיינורד תלויות בשחקנים עם פוטנציאל וורלד קלאס שאולי יגדלו אצלה או שאולי לא. אייקאס היתה תלויה בעצמה. בקשר לצרפת זה לא אותו דבר. כל מדינה והתהליכים שהיא עוברת. מרסיאל לדוגמא נמכר צעיר מדי למועדון ציני. היה יכול להיות וורלד קלאס כבר היום והוא נדפק. האלופה היוצאת שלה העדיפה לפרק במקום למשוך עוד שתי עונות ולהוציא שחקנים בשלים. אריקסן מיתעצב בתור שחקן בטוטנהאם. באייקאס תחרותית היתה נחסכת לו עונה או שתיים בשביל להביא אותו למקום טוב יותר. ועוד זה שחקן שנהג בתבונה והלך לקבוצה שיש לה פרוייקט צעירים אז קשה להיתלונן. אבל בגדול זה לא מספיק להוציא שחקן טוב ולמכור אותו בן 19 אחרי שהפציץ בליגה בינונית להעביר אותו למועדון גדול ואז להיתפלא שזה לא עובד. גם להשאיל אותו לקבוצת תחתית בצ׳אמפיונשיפ זה לא הפיתרון. תן לו עוד שנתיים לשחק עם חברים בני גילו בקבוצה פתוחה וחופשית שדורשת מהשחקנים שלה להיות טכניים ומעודדת אותם להיות יצירתיים ואתה מקבל שחקן מושלם. בטוח בעצמו מודע ליכולות שלו. אני בטוחה שמשהו מזה קומאן מתכנן לעשות עם הנבחרת.

no propaganda 24 במרץ 2018

אני מסתכל על השחקניםההולנדיים, המשמעותיים שאייקס מכרה בשנים האחרונות והם כולם נמכרו אחרי גיל 21 ולרב לא לקבוצות משמעותיות: סיים דה יונג, קלאסן, קליסן, סטקלנבורג, בלינד, ואן דר ויל, ייתכן ששכחתי מישהו. אף אחד מהם לא הצליח מי יודע מה.

לעומת זאת אייאקס מכרו גם כמה לא הולנדים כמו אריקסן, אלדרוילד, ורטוחן שהפכו להיות שחקנים מצויינים רק שהם לא הולנדים אז זה לא עוזר לנבחרת

vered s 26 במרץ 2018

היי. אתה מדבר על אקסל אני מדברת על עיקרון. אייקאס התחילה למכור את הכי טובים שלה לפני שהגיעו למשהו משמעותי בשביל הקבוצה ובהתאמה לפני שהבשילו בתור שחקנים מובילים שהכשרון שלהם בחוץ וכאמור במקרה של אייקאס זה יכל לקחת להם בדיוק עוד עונה או שתיים להגיע למצב הזה. האינדיקציה היא שאייקאס נאלצה להחליף את הכישרונות שמכרה עם שחקני רכש בד״כ ותיקים רגע לפני הירידה במידרון או שחקנים שאין להם ביקוש בליגות בכירות. במצב הרגיל אייקאס לא היתה צריכה רכש כזה מאסיבי שמפר את האיזון בקבוצה – היה סדר שעבד של הכנסת שחקני נוער לבוגרים במינונים נכונים. הדוגמאות שהבאת מוכיחות את זה שיש בעיה עם מכירה מוקדמת. כל השחקנים שהצליחו הם אלו שעברו לטוטנהאם שבעצמה עובדת עם מודל של צעירים שגדלו ביחד לקבוצה חזקה. ואריקסן של העונה הראשונה היה עף לספסל בקבוצה כמו מנצ׳סטר או יובה ובטח לא מקבל עוד ועוד היזדמנויות להוביל את הקבוצה משחק אחרי משחק. הוא היה טוב אבל לא עד כדי כך.

Amir A 24 במרץ 2018

איזה שיר! איזה אלבום! למי אכפת שהולנד מתרסקת אם זה מה שיביא לכך שיותר אנשים יכירו את האלבום הענק הזה. תעשו לעצמכם טובה ותרוצו להקשיב לו. אולי האלבום הגדול ביותר אי פעם על מערכת יחסים רקובה. שאפו ענק על הקישור הזה.
ולגבי הולנד, תמיד הצטיירה כנבחרת לא אופורטוניסטית שכזו. כדורגל אלגנטי ולא ציני. כנראה שבמאה ה-21, שבה שחקן הכדורגל הטוב בעולם הוא שטר של 100 יורו, כבר אין מקום לקלאס שכזה.

vered s 24 במרץ 2018

מגניב שאתה עם פיטר האמיל בדבר הזה. וגם מה שאמרת על נבחרת הולנד. תמיד היה לנבחרת ההולנדית קלאס. אפילו אוהדים נגיד בישראל אופורטוניסטים והאהדה להולנד ירדה בהתמדה עוד הרבה לפני ההיתרסקות הרבה חובבי כדורגל מעדיפים נבחרות כוחניות עם כדורגל ציני.

יואב 24 במרץ 2018

תקליט למוד מאד מסויים.
ואולי גם יורדי הוא בבואה קטנה לנאיביות ההולנדית.

vered s 24 במרץ 2018

יואב. מענין. כי ג׳ורדי העדיף להביא צוות ושחקנים ספרדיים מהיום הראשון. ובשש שנים שהוא כאן לא הראה שום דבר הולנדי שיוצא ממחלקת הנוער של מכבי תל אביב.

יואב 24 במרץ 2018

אבל העקרונות עליהם גדל הם הולנדים. אבל אולי אין באמת קשר.

vered s 24 במרץ 2018

הקטע על האוהדים אמור להיות מופרד עם משהו כמובן.

בני תבורי 24 במרץ 2018

שאלה: האם נכון שאייקס נלחצת למכור שחקנים צעירים כי בניגוד ללפני עשור שניים יש כיום אספקה די סדירה של כשרונות לאירופה מאמל"ט ואפריקה?

vered s 24 במרץ 2018

אני לא יכולה לענות לך על זה אבל עדיין מה שהיה להציע לאייקאס היה מאד מובחן. היא היציעה שחקנים בני עשרים ומשהו שהם גם מוכשרים וגם מנוסים. זאת תופעה ייחודית. שהיתה עובדת גם היום. שחקן בן 23 נניח שאתה לא צריך לקנות ולהשאיל. שחקן שהוא מוכן. האקדמיה של אייקאס המשיכה לגילאי עשרים ומשהו. תראה איך זה עבד כלכלית בשביל אלופת צרפת פרוייקט דומה. וגם הם מיהרו מדי לפרק אותו. לא טוב למועדון לא טוב לשחקנים.

Fluttershy 25 במרץ 2018

פיטר האמיל היה בארץ ל-2 הופעות לפני כמה שנים. אני לא הלכתי, כי אני לא מכיר את קריירת הסולו שלו, אלא רק את VDGG, ואני גם מעדיף בכל מקרה להתרכז במוזיקה ולא במילים, ואצל האמיל זה לא אפשרי כי אז יש פספסוס גדול, יש משמעות מאוד גדולה לטקסטים. הבנתי שהסטליסט היה שונה לגמרי ב-2 ההופעות, לא היה שיר אחד בהופעה הראשונה שבוצע גם בהופעה השנייה. בתחילת ההופעה הוא אמר משהו כמו "חבר'ה, אני יודע שיש שירים מסוימים שאתם מאוד רוצים לשמוע, אבל יש לי את רשימת השירים שלי ואני לא חורג ממנה". זה ההבדל בין בדרן לבין אומן.

יואב 25 במרץ 2018

ראיתי אותו כאן בפסטיבל הפסנתר. היה נהדר.

vered s 25 במרץ 2018

אני ראיתי אותו באמסטרדאם.

סימנטוב 12 באפריל 2018

פיטר האמיל נפלא!

Comments closed